Behangselpapieren Eenpra Poot-, Fin Magazijn „de Fees Gearrive* sche IL1I EIG Prijs f 7 pe ULDEÜ dU XX* KASSIERS. ALKMAAR - PURMEREND. Landbouw- eu Handelscredleten, Deposito's» Aan- en Verkoop van Fondsen, Inwisseling van April-coupons. i Collect ÉaUimLJtRK J. J. van der DAGMEIS. Door stellen gewen Verdronkenoo V AGENDA. „INTER NOS." Dames- en Heeren-ledien 'der R. K. Too- aeel-Vereenigjng „Inter Nos" worden er bij diezen met nadruk aan herinnerd^ diat op Maandag 9 April, te kwart voor 3 precies, de groote algemeene repetitie gehouden zal worden in de „Harmonie"- zaal, waarbij aller tegenwoordigheid dringend verlangd wordt. PRIMA STOFVRIJE CARBID* ORION EN ANDERE. BILLIJKE PRIJS. WIE MET Z'N VERLICHTING SUKKELT KOOPE EEN BUS Bij J. BUISMAN, TE OUDE NIEDORP, 'VERLAAT. EINNE NL A ND. NEDERLAND EN DE OORLOG. DE CENTRALE KEUKEN TE LEIDEN. Na lined vaartje, dat de gemeenschap pelijke keuken den eersten Idlag te Leiden nam, toen bijna 1400 porties werden af gehaald, is de belangstelling gaandeweg verminderd, zoodat gedurende de eerste viter dagen van deze week in het geheel sledhts 3300 porties werden afgeleverd. Die erwtensoep van 'den eersten dag viiel niet bijzonder i n dien smaak, doordat de erwten te hard waren. Ook is men nog niet ge wend aan den gestampte: pot. Toch is het voedsel niet alleen van goede kwali teit, dloch ook smakelijk. („Hdbl.") DE GEZONKEN RELIEFBOOT „TREVIER". Gistermiddag zijn de zestien geredden van bet tot zinken gebrachte Belgisch Re- liefschip „Trevier", die ongedeerd bleven* per spoor van IJm/uiden naar Rotterdam vertrokken. De toestand vain de gewomdën is vrij wel. Het is niet onmogelijk, diat twee dier zwaarst gewonden nog eene ope ratie zullen' moeten ondergaan. Twee per sonen, de eerste machinist en een stoker, zijn reeds naar een ziekenhuis te Haarlem overgebracht. Volgens inmiddels ontvangen berichten zou idle„Trevier" nog niet zijn gezonken. Het schip werd Donderdagmorgen nog ten anker Liggend is gezien o p24 mijlen Noord (magutetisch) van het vuurschip -Maas. BUITENLAND. OORLOGSOVERsicHIh™ Doordat nu ook het Amerikaansche Huis van Afgevaardigden Wilson's resolutie inzake den oorlog met Duitschland aange nomen heeft, met 373 tegen 50 stemmen, en Wilson de oorlogsresolutie en ook de proclamatie van den staat van oorlog met Duitschland geteekend heeft, is de oorlog van Amerika met Duitschland een „fait accompli" geworden; de oorlog met Duitschland, doch óók met Oostenrijk uit Weenen immers wordt geseind Naar de bladen vernemen, heeft de Oostenrijk-Hongaarsche gezapt te 'Washing ton, Graaf Farnowsky, opdracht de diplo matieke betrekkingen met de Vereenigde Staten af te breken en voor het gezantschap en de consulaten de passen te vragen, wanneer het Congres het voorstel van Wilson zou aannemen, dat de oorlogstoe stand tusschen Amerika en Duitschland bestaat. De groöte verwachting is dus in vervul ling gegaanAmerika heelt zich bij de Geallieerden aangeslotend#ch zonder oppositie heeft Wilson zijn (misschien als noodzakelijk beschouwden) wensch niét in vervulling zien gaan. Telegrafische berichten immers melden aangaande de debatten „De belangstelling in de debatten ver slapte in den namiddag, daar algemeen aangenomen werd, dat de resolutie rrjet overweldigende meerderheid zou aange nomen worden. Het huis vulde zich echter, toen Kitchïn, de leider der democraten, opstond, om zich tegen het wetsontwerp te verzetten. Men had verwacht, dat hij de regeering zou ondersteunen. Kitchin verklaarde uitdrukkelijk, dat er geen bedreiging van een inval op Ameri- kaansch grondgebied bestond en dat er geen enkel Amerikaansch levensbelang op het spel stond." Diè hield dus voet bij stukdiè wilde dus hoe noodzakelijk misschien ook zijn democratisch princiep nie; ver loochenen, ofschoon hij wist, dat zijn oppositie tóch geen gewicht meer in de schaal zou leggen. In spanning wachten wij nu af, hoe Amerika zich op 's werelds oorlogsterrein gedragen zalvéél kunnen wij daaromtrent gissen, niéts bepalem De New-Yorksche correspondent van de „Daily Telegraph" seint, dat volgens berekeningen van experts in de Vereenigde Staten een ernstig tekort aan tarwe dreigt zoodat de bevolking aldaar nog vóór het einde van het jaar op broodrantsoen zal worden gesteld. De meest optimistische ra ming van de tarweoogst blijft, met inbegrip van de voorraden van het vorig jaar, on der 1000 millioen bushels. In geval van oorlog zullen de gealliéeerden ongeveer 400 millioen bushels ontvangen voor uitzaai is benoodigd 100 millioen, zoodat voor het binnenlandsch verbruik overblijft hoogstens 500 millioen bushels, welk kwantum in de Ver. Staten alleen reeds in den vorm van meel wordt verbruikt. Enkele ramingen van den tarwe oogst luiden zelfs 800 millioen bushels, niettegenstaande de bebouwde op pervlakte 850.000 acres grooter is dan in 1916 Als het gesukkel met de levensmiddelen in Amerika nu al beginnen moet! Op het Westfront wisten de Franschen vorderingen te maken in de richting van St-Quentinzij veroverden de linie Erugies- IJvilliers- Moy. Deze linie vormde een zeer belangrijk steunpunt voor de Duitsche troepen, en door haar bezetting is thans een der laatste hinderpalen uit den weg geruimd. Niet temin blijft het verzet van de Duitschers zeer krachtig. Achter Gauchy zijn aan zienlijke Duitsche strijdkrachten samenge trokken. Een groote stormaanval der Fransche troepen wordt hier blijkbaar door den vijand verwacht en men krijgt den in druk, dat de Duitschers het bezit der stad zoo duur mogelijk verkoopen willen. De Fransche staf blijft groote omzichtigheid in acht nemen, en ofschoon hetgeen twijfel lijdt, dat de verovering van St.' Quentin in een laatsteü stormloop zal geschieden, hebben de Duitschers in den loop van de laatste dagen toch wel duidelijk bemerkt, dat de uitwerking der Fransche artillerie van voldoende kracht is, om den tegen stander te dwingen achteruit te trekken. En inmiddels hebben de Engelsche be noorden deze stad belangrijke vorderingen gemaakt. Door de bezetting van Ronssoy, dat K.M. Oostwaarts Bougavesnes ligt loopt üe nieuwe linie thans rechtlijnig over Metz-en-Couture, Epehy en Ronssoy Zuid waarts. Ook hier heeft de invaller zich ver woed verdedigd; hij moest evenwel op de vlucht slaan met achterlating van eenig materiaal. De vredesgeruchten blijven aanhouden, al komen zij nu ook schijnbaar van heel andere zijde. De Voss. Zeitung meent te weten, of te mogen concludeeren, dat er een vredes aanbod van Engelschenkantis gedaan, via Oostenrijk. En uit Londen wordt aan het Hbl. ge seind „De Daily Express weet te vertellen, dat omstreeks Pascben een nieuw vredesaanbod der Centralen zou zijn te verwachten als „een boodschap van bereidwilligheid jegens de christenheid". In Oostenrijk zou er groote beduchtheid bestaan voor het uit breken van opstanden, indien ook dat vredesaanbod door de geallieerden mocht worden geweigerd. De te stellen vredes voorwaarden zouden „verrassend gematigd" zijn. We kunnen er maar weinig van gelooven. Men werkt tegenwoordig zóó met Sensatie, Sensatie In Rusland heeft Donderdag een groote plechtigheid plaats gehad: die begrafenis op kosten dier regeering van 180 slacht offers, te Petrograd ten gevolge van het losbarsten dier revolutie gevallen. Zij wer den te zamen begraven in wat de Russen een „broediergraf" noemen. Het graf, een groote vierkantè ruimte, bevindt zich in die onmiddellijke nabijheid van die Neva, tegenover die Peter en Paul vesting. Wel een millioen burgers en soldaten volgden dien stoet of stonden langs dien weg geschaardl. 'tWas een ware nationale berden kingsdhg. Fabrieken, winkels; scho len, banken en alle publieke instellingen, waren gesloten, ten einde een iedier ge legenheid te geven, hun, die zich voor d'e vrijheid hadden opgeofferd', die laatste eer te bewijzen. Zes geweldige processies, trok ken van adbt uur af door die stad met die zinken lijkkisten, die met een rood kleed bedekt waren. Op enkele kisten lagen, wat bloemen en groen. Kransen werdlen niet meegedragen. Men had! ze naar het winter paleis gezonden, waar zij als een herinne ring aan 'de strijders bewaardl zullen worden. Het rij verkeer stond geheel stil en dé stralen werden vrijgehouden voor den stoet. De eerste stoet van het Vassily-eiland 'bereikte om half tien het niet sneeuw bc- 'dlekte plein, waar die slachtoffers' hun laat ste Tustplaats zouidèti' vind.en. Het duurde 2Vs uur Cer- de stoet voorbijgetrokken was. Niemand rnodbt lier plein oversteken be halve de ülragers, idle soldaten en die man nen, die het ter aarde bestellen moesten- verrichten. Terwijl de menigte revolutionaire en graf-hymnen zong of den revolutionairen strijdzang: „Gij zijt als' slachtoffers geval len", waren aller oogen op het graf gericht. Telkens wanneer een kist in het tien- voet diepe graf weijd1 gelaten, klonken kanon schoten- en speelden muziekkapellen, dé Marseillaise. Wat er in Rusland gebeurd is. en blijk baar 'voorloopig tot zoo'n goed einde kwam, mist zijn na-werking èn in Duitschland èn in Engeland niet; opvallend immers moet het heeten, wat de „Kölnische Volks- zeitung" verneemt van haren correspondent te Bierlijn: „Naar ik uit vertrouwbare bron verneem, te het besluit genomen om inog tijdens den oorlog de kiestrechthervo'rming in Pruisen in te voeren. Binnenkort zal reeds een voor bereidende stap in die richting wanden ge daan. Vermoedelijk zal reeds onmiddellijk na Pascben een wetsontwerp tot hervor ming van het Pruisische kiesrecht worden Ingediend'." Men wil het volk tevreden stellen, vóór liet misschien te laat is. En- in Engeland? Namens de Régee- rittg heeft Bonar Law verklaard, dat zij binnen korten tijd met een wetsontwerp zal komen, hetwelk een radicale wijziging van het thans nog geldlende kiesstelsel zal voorstellen en dat dit ontwerp geheel gebaseerd! zal wezen op de conclusies, waartoe het parlementaire comité onder 'leiding van den „Speaker" den voor zitter van het Lagerhuis gekomen was. DE „PARANA" GEZONKEN. Het Braziliaansche stoomschip. „Parana" is eergisternaoht gezonken. Volgens ont- vangen berichten worden 13' man. van de 1 equipage vermist. MODERNS W. VAN DAM. Ridderstraat KERKLIJSTEN. UR&EM. Zo. 7 uur voor de Parochie, halt 10 v. Jan Mulder, 2 uur Vespers; van 5S ge legenheid tot biechten. Ma. 7 uur v. Grietje Sijs, 'half '10 voor den .heer Jan Hille, 2 uur Vespers. .Dit. 7 uur voor Maartje en Aaltje Groot, 8 uur maanddienst voor Cornelis Comman deur. Wkx 7 uur voor overleden fami. Venneker, S u. wedi. Klaas Groot-van Mijzen, Do. 7 uur voor David v. Diepen en Trijntje Buijs, uur voor Klaas Groot van Rustenburg. Vr. 7 uur voor óverj. ouders De Git en Sohipper, 8 uur 'voor Dieuwertje Ligt- hart. Za. 7 uur voor Aafj.e Ruiter bv. Jacob Biuijs, 8 uur voor Grietje van Diepen. Van 2i/24 en van 68 uur gelegehheid tolt biechten. TUITJENHORN. Zo. 7 .uur parochie, Qi/2 u. voor de ge sneuvelde slachtoffers van, dien oorlog, 2 u. Vespers. Van li/321/2 ft. biechthooren. Ma. 6Va hur voor Jan Jonker, 81/2 u. voor zekere intentie, 2 uur Lof met ver nieuwing der Doopbeloften, Oi. 71/4' uur voor Jan Weel en E. Ko men. Wa 71/4 uur voor El-is. Groot hvr. van G'errit Visser. Do, 71/4 uur voor Leden Biroedérsoh-ap Martelaren van Gorcum. V,r. 7)/4 uur voor Corns. Groot en Antje Slijkermain. Za. 71/4 uur voor C. Bos en. M. Strooper. Bedienid; Wed. Ag-atha Blankend'aal geb. Groot. ZUID-ZIJPE, Zo. 6 uur Com. ui'tr., 7 u. voor Petrus Kraakman en Elis. Corn mandie ur, fri/a u. par., geen leering; 2 u. Plechtig Lof, U/2 2 u. en na het Lof gelegenheid tót biechten. Ma. 7 uur tol zek. int., 91/2 U- v00r overl. moeder, 2 u. Lof met Rozenhoedje. 'Dli. 71/2 uur voor Catharina' Agatha Lampe. Wa 71/2 uur voor Alidia Wijnker hvr. Petrus Schilder. Do. 71/2 uur voor een overledene. Vr. 71/2 .uur voor Gelopvige Zielen. Za. 71/2 uur voor Petras Wit en hvr. Christina de Wit; 41/27i/2 uur bieoht- h oenen. L ANG EN Dl J K (N oordl-S char wo udie) Zo. Hoogfeest van Pasetoen, de H.H.. Missen 7, 81/a ©n 10 uur, 2y2 iu. Vespers; van 3—6 uur biechthooren,; 6 tuur plechtig Lof met feestpreek. Ma. die H.H. Missen 7, Si/2 en 10 uur, 2i/3 Lof met Rozenhoedje. in de week de Catechismus volgens gewoonte. Do.avond ói/2 uur Lof ter eere v. h. Allerh. Sacrament. Za. van 4—7 en van 7i/281/2 u. biecht hooren. SCHAGEN. Zo. 7 uur voor J. Bcersen en H. M. Biurger, 9i/s u. Parochie. In Kolhorn, voor fam. Keet-Timmerman en ter eere H. Hart, 7 uur'Lof. Ma. 7 uur voor Ghr. van Lint, 8 u. voor G. v. d. Hulst-Dekker, 7 u. Lof. Di. 7 uur voor S, Hennemau, 8 u. vo,or H. J. Brügeniann. Wo. 8uur voor J. Schouten en. M. S. Deutekom. Do. 8 uur voor S. Kruier en overl, fam., 5 uur Lof. m Vr. 8 u.w voor M. en M. A. Oorbeek en overl. ouders. Za. 8 uur voor Wed. A. Schouten-Braat, 5 uur Lof. Zo, 7 uur voor M. Stam-Keijzer, 91/2 M. tot zek. intentie. Bediend': A. Beemsterboer-Wijte. Overleden: H. Weel-Goudsblom. HEER-HUGOWAARD. Parochie van het H. Hart. Zo. 7 uur Parochie, 10 u, W. Koomen, 21/2 u. Lof met rozenkrans. Ma. Plechtig aannemen der kinderen. Mai. 7 u. voor M. Arends, 9 u. tot zekere intentie, 21/2 u. Lof, Doopbeloften, etc. Di. voor Jan Oudhuis en Antje Brouwer. Wo. voor Petrus Jansen, D. voor Mej. Cath. Egb-erta Graaf, Vr. Petrus Zwemmer. Za. voor Piet Doodeman. Zo. 7 uur Parochie, 10 uur voor fam. O vert oom-K 0 opman Parochie van den H. Ddomysius. Zjo. 7'jnur voor Zac. Bes, 10 u. Parochie, 21/2 u. Vespers. Ma. 7 uur voor M. Gèradts, 10 u. voor C. Wester en A. Dekker. D'i. 7 uur voor P. en A. Blakkuim, 81/4 u. voor A. Dekker. Wo. 7 uur voor Wed. P. Brink, 81/4' 11. voior B. Kamp. Do. 7 uur voor A. Manshanden; 8 u; voor P. Zuurbier. Vr. 7 uur voor C. Veldboer en A. Buis, m, u. voor C. Roodi en M'. Dekker. Za. 7 utir voor P. D. y. Rijn en. S. A. de Klerk, 81/4 u. voor Ge!. Zielen, Maandag 21/2 Lof. Kat. op de gewone dagen, pTA AT SEÜJK NI E U W S. EGMGNIA BINNEN. Nu begint de toestand' kritiek te wor den. De vorige maand hebben. we de kachels gestookt met kolen, die alleen op papier verstrekt zijn: herhaalde toezegging is gedaan, dat in Maart voor ons nog een wagon eierkolen en een dito, anthraciet beschikbaar was, maar o piedere nieuwe aanvrage om aflevering kwam slechts, earn krachtige vernieuwde toezegging. We heb ben, zelfs al weer officleele beloften voor April Wie gaan terug naar vroeger tijden' 's morgens en '9 middags kamien de laat ste dagen de kinderen' naar school ziien gaan met bundeltjes hout, gesprokkelde takken, ook wel met een turfje, om de klassen nog" wat te verwannen. Naar ver luidt bestondten er plannen, tot ©en voor stel om het schoolgeld betaalbaar te stel len in den vorm van brandstof. Hopen we, dat straks na de 'Paaschvacantie dit middel uit vervlogen eeuwen overbodig zal zijn. En nu komt nog het petroleuimgebrek do wegens d en afstand niet electrisch aan gesloten "huizen kunnen al niet meer ver licht wordlen.. Nog een paar dagen, en in sommige gezinnen zal mem zelfs geen warm eten meer gereed kunnen maken, tenzij de' thwoge oomes hun belofte eens gaan nakomen. HEEMSKERK. V er k i e z i n g. Bij enkele Candida af stelling is tot lid van den Gemeenteraad' gekozen de heer Joh. Hennieman, aanne mer, als candidaat der R. K, Kiesvereeni- ging. KROMMENIE. Door die besturen der gemeenten Krom men,ie en Assendelft is een- regeling ge troffen om gezamenlijk de branidstoffen- voorziiening te regelen. Hiervoor is een Commissie benoemd, bestaande uit de heeren Jb. Schots; voor zitter, H. D. Seirenen, secretaris, C. Leg- uijt, P. M. N. Kwantes en C. Plas. De beidie laatsten voor Assèndelft. Tevens is aan deze commissie opgedragen, de brand- stofvoorziendng voor die klem-industrie. De distributie zal vanwege d'e gasfabriek won den uitgevoerd'. Door dan Penningmeester van het Plaatselijk Steuncomité is aan hét Nationaal Steuncomité afgedragen een som, van, f 250, zijnde het bedir,ag ©ener collecte. De toeslag op de klompen, welke door bovengenoemde Steuncomité's werdi ver strekt, loopt 14 April a.s. af. Van dis dis tributie, welke 30 «ct. per paar bedroeg, is ruimschoots geprofileerd!, wijl gemide dejidl 200 bons per week werden uitgegeven, WORMERVEER. Tuinbouw. Bij de T uinhouw-Com- missie alhier, welke aan ingezetenen dezer gemeente tuintjes in gebruik geeft voor f 1.25 per jaar huur voor iedere 100 v. M„ zijn bijna 600 aanvragen ingekomen. Op een vijftal terreinen zal grasland omge ploegd worden om er tuinfoouwlauid van te maken, namelijk aan, het Zuideinde, aan dien Wandelweg, aan den Noordddjk, aan den Krommen!ërweg en te West-Knol lendam. Gemeentezorg. Toen de petrole- umnood begon te nijpen, trachtte het be stuur onzer gemeente bij de groote maat schappijen tot eiken prijs petroleum aan te ko'Open, met het doel deze tot normale prijzen aan Be ingezetene» te verkoopen. Deze poging gelukte nier. Wel kon, de ge meente de hand leggen op' een groote partij kaarsen, welke voor normalen prijs aan de ingezetenen zullen verkocht wor den voor h uisverlichting. SCHAGEN. Politie. Gevonden: een bruin leeren portemonaie, een zwarte rozenkrans, een gele wandelstok, een zwarte handschoen, een paar kinderschoenen. Verloreneen portemonaie. BEEMSTER. De slagers alhier, hadJdien voor Paschen elk een zeer fijne vette koe, wat wel be wijst liet gewicht. De koe van C. Koo-ij woog 1082 pond, met 154 pond' vet, ge kocht van J. B'oots alhier. De koe van H. Rijswijk woog 1004 pond, miet 127 pond vet, afkomstig uit Biarsingerhorn. LANDBOUW en VEETEELT. HOLLANDS NÖORDERKWATIER. De Vereeni'ging tot ontwikkeling van dien Landbouw in - Hollands Noorderkwartier hield Woensdag te Spanbroek een. alge meene vergadering, onder leiding van dien heer H. J. Avis te Midwoud. Spr. wees er op, dat de bodem in d'e eerste plaats aangewezen is voor de voe ding van het Nederlandsche volk, waarover een zeer groot deel der vrijheidl van hande len is ontnomen. Toch mag gewezen wor den ,op financieel goede uitkomsten. Voor 1917 moet weer vertrouwen gestetd wor den op d'e regeering. Geleidelijk zullen d'e normale toestanden weer teruggebracht worden. Getracht zal worden om, te komen tot de aanstelling van een landbouwconsulervt' voor Noordl- en Zuid-Holland, alsmede tot opriohting van 'een coöperatieve groenten- drogerij en een exportslachterij. Van den Coöp. Bond vam Coöp. Aan- koapvareenigingen is een opwekking inge komen om zich -toe te leggen op, dien ver bauw van voerbieten, omdat weinig kracht voer uit het buitenland zal worden aan gevoerd. De heer dfr'. Schey deadi vervolgens eeni'ge mededeelingen over die N.-H. zuivel fabrieken als leveranciers van consumptie- melk aan Amsterdam, Zaandam; E'dam, Pur- merendien Anna Paulownh. Spr. wijst op de ervaringen der Watersnoodeommissie,. Spr. meent, dat in de toekomst sommige ge schild gelegen fabrieken uit vrijen wil een deel der consumptiemelk zullen blijven leve ren. De melklevering aan die steden is heel goed uitvoerbaar en ze zou die qualiteit 'ten goede komen. Zoo acht spr. het moge lijk, dat uit idle tijdelijke gediwongen leve ring iets voorkomt van 'blijkenden aard'. Die ihieer 'Stapel (Sijbecarspel) wenschte opvoering dier prijzen, terwijl de heer Vis ser (Amsterdam) wijst op het concurren- tiegievaar voor de producenten beneden bet IJ. Besloten wordt de N0vember-vergadering; te Schagien te houden. Voorgesteld wordt, om in samenwerking met den Coöp. bond' van coöp landbouw- vereenigingen te besluiten tot de oprichting van cursussen tot het opleiden van land- bouw-bedrijfleiders. De heer. dir. V. dl Zande beveelt het voorstel aan. Het wordt aangenomen. Na idle pauze hield dé heer M. F. Visser van Amsterdam een inleiding over de over strooming van 1916 en die gevolgen daar van teni opzichte van het beheer der zee dijken. Tot bestuursleden worden gekozen die heeren J. Breetoaart Kz. te Wiinkel, Joch. Blaauboer te Barsingerhorn, en K. Zijp Jz. te Abbekerk. Tot onder-voorzitter wordit ge kozen die heer W. T. Jongejans te Assen delft. HOOOE LANDPRIJZEN. In de Haarlemmermeer worden prijzen van f 1000.en hooger geboden voor een hectare bouwland, ,om die met kool te beplanten. Wel een bewijs, welke ho,oge verwachtingen men van dit product heeft. DE BOLLENVELDEN. Men schrijft uit Lisse: Andere jaren om dézen tijdi stonden wij in die bollenstreek aan dén vooravond van dien bloei. Dit jaar zal het ten gevolge van het bar koude wedler ©en bijzonder laten bloei wordlen, er is op dit oogenblik nau welijks een bloeiende crocus te zien, die gewoonlijk da hyacinthen en tulpen een paar weken voor is. Op vele velden is het riet noig" niet geheel verwijderd'; de bloei tijd, waar het publiek zoo gaarne naar komt zien, blijft stellig nog wel een paar weken achterwege. D'e vooruitzichten in den handel der bloembollen zijn ook zeer donker. Vele landen hébben hun grenzen 'gesloten voor den invoer van bollen, zoo dat het artikel dit jaar weinig waarde zal hebben. De ongeveer tien millioen gulden, die anders hier in déze streek wordit ont vangen, zal 'denkelijk wel tolt de helft teruggaan of misschien nog lager. BURGERLIJKE STAND. ALKMAAR. GEBOREN: 4 April. Jacob, z. v. Roelof Helderman en Marijtje Hoekmeijer. 4 April. Heiman Heinriah; z. v. Hen- diricus Hermanns Lindeboom, etni Augusta Hermina Francina Maria Wielage. ONDERTROUWD: 5 April. Johannes Hermatius Heeremans, weduwnaar van Anna Geertruid'a Kager, en Geertruidia Maria Kager. Gerardius Petras Hemels en Anna Houtenibos. Johannes Franciscus Aben en Theodora de Jong. Piieter Jacobus Schmidt en Cornelia Wilhelmina Spee. GETROUWD: 5 April. Johan Frederik Grundleiraer, wedir. van Wilhelmina Charkxtta König, en Hanna Wilhelmina Wobbina Tietema. Louis Julius Peter Kemp en Helena Geer- truida Mantel. t OV-ERLEDEN: 1 4 April.Henirich Joseph, Franz Wie- j lage, 66 jaar. P 5 April. Cornelis Admiraal, 23 jaar. Z1JPE. Vap 21—27 Maart. Geboren: Jan, z. v. Gerrit Volder en Willem,ina Smit. Simon; z. v. Ariën Kos j en Neeltje Waal. f OverledenJohannes Rijs, 19 -., z. v. Hendrik Rijs en Topa Wjjngaard. Sij- brecht die Graaf, 76 j„ wed, van 'Dirk Bieit. Getrouwd: Willem Hendrik Doorn, 26 j„ te Wieringerwaard, en Quurtje Twisk, 19 j., te Zijpe. Van 28 Maart3 April. Geboren:' Aaltje, d. v. Cornelis Verduin en. Camelia Rietveld. Caithari'na Petro- nella, d. v. Jacobus Koortens en Neeltje de Groen. Overleden: Margaretha, 3 weken, d. v. Hendrik Metselaar en Wilhelmina de Lange. Jan Timmerman, 86 j„ wedir. van Eli sabeth Diekloer. Van 46 April. Overleden: Trijntje Oovers, 73 j„ wed. van Pieter Breed. Ondertrouwd': Petrus Raatgens, 28 j., en Maria Elisabeth de Moei, 27 j„ heidén te Zijpe. 1 KERKNIEUWS. MGR. W. VAN DE VEN. De toestand van Z. D. H. Mgr. v. d. Ven, Bisschop yan 's-Hertogenbosch, is van dien aard, dat er gegronde hoop mag ge koesterd worden dat het Z. D. H. gegeven zal zijn, op 12 ,Mei a.s. zijn 83en verjaar dag en op 27 Mei daaraanvolgende het zilveren jubilè van zijn benoeming tot Bisschop te mogen herdenken. u.i wa— wi> irjojh ELCK WAT WILS. Te Brammen hebben de weinige daar nog wonende Israëlieten hun synagoge ver kocht, welke f1600 opbracht, welke ze onderling wenschten te verdeelen. Dat noemen wij pas „handel" In een Berlijnschen winkel liggen eekhoorntjes als nieuwste lekkernij. Ze kos ten per stuk twee en een kwart tot twee en een hal ven mark. Tot nu toe was niet bekend, dat het diertje eetbaar is, zegt de „Lokal Anzeiger". In Iierlandi heerschen siadiert eenigeit tijd die mazelen. Vele volwassenen worden aauigtetasit. Tot dlezen behoort a. a. Jota Redlmondi, de leider dér Ierscbe Nationa listen, die, 11a eërsit achtereenvolgens eeni- ge malen een aanval van influenza te heb ben 'doorgemaakt, nu de mazelen.' heeft gekregen. J Prin» L'wof dieeld'e aa inerte, dat ook de vrouwen len deelnemen aan de vr de Constitoeerendé 'Verga Ten gevolge van de alle verdachte Duitschers jeu worden geïnterneerd! z schers naar de naturalist trokken. HANDELS- en MARKT UITSLAG VEILIN gehouden te Alkmaar, 4 notaris Gottmer te Obc 1. Vijf woonhuizen me Lindelaan te Alkmaar, wijll a. no. 24, groot 56 c.A j. Benjamin, f1135.— b. 110. 26, groot 54 c.A Jb. Ligthaif, f 1100. c. no. 28, groot 53 c.A K. van Maarleveld, f 115: d. no. 30, groot 53 c.A j. v. d. Steen, f1125, E. nor 32, groot 49 c.A C. J. Erkamp N.Pz., f 122 2. De moestuin met vorige perceelen en uitkom lenburgerlaan te Alkmaar, c.A.; strijker de heer C. J. f2805.—. 3. Het woonhuis met 2 tuin en pad nabij de te Alkmaar, groot 9 A. heer D. Kistenmaker, f2! 4. Het woonhuis met e laantje te Alkmaar, nabij E. no. 5, groot 87 cA.str. I ken, f 1205. 5. Het woonhuis met manslaan te Alkmaar, E. a c.A; str. die heer A. van D Te zam J De veiling bij afslag blijft bepaald op Woensda; 's avonds 61/2 uur, in het <j Vlies" a. d. Koorstraat te ALKMAAR, 7 April. Aa; den f 150f 1000, 56 koeie —f380, 303 nucht. kalveren' magere schapen f 20f 56 f8f 12, 19 magere varl 72 biggen, 10 w., f 7f 15 geiten T4—f 12, 15 kleine fl.50. Boter per half ned f L12i/2. Eieren per 100 s BROEK (OP LANGENDI Zak kool f 2f 4, baal vr f7.10, baal uien over zee land f 13.70—f 15,30. 6 April. Biaal wortelen baal uien over zee f 7.30- land f 13.70—f 15. ASSENDELET, 5 April koppen boter f 1.55f 1.65, per 100 f 5—f8.60. BEVERWIJK, 6 April. R bourvver. „Kennemerland". 3570 ct., 2e soort 202 radlijs 48 ct. per bos w fl.60 per mandl; rabarber 50 ct., 2e soort 1028 ct, per bos; spruitjes le sooi 2e soort fl.50—f2.90 per kool 5080 ct. per kist; B soort f2.50—f 3:10, 2e soor ben. I WARMENH UIZEN, 6 Al zee f7.20f7.30, id. over f 14.70, id. spek f 2.50f 7 April. Uien over zee over lamd f 13.90—f 14.50, f 3.80roode kool 2e S' witte kool 2e soort f 3. soort f3.80; wortelen f2.6 ADVERTENT Firma TH. KRAAKMAi ALKMAAR. HANDEL IN WIJN S GEI ANNO. 1804, TELEF» en andere VERSIEMIN prijs voorhanden in het Beleefd aanbev I»—ro-A-Mf In een klein gezin wordt gevraagd, Kennemerpark 4.]

Ons Blad : katholiek nieuwsblad voor N-H | 1917 | | pagina 2