Dinsdag- 29 Mei 1917. He Jaargang No. 62 Uitgave van de Naamlooze Vennootschap „ONS BLAD" ALKMAAR. Bur.: BREEDSTRAAT 12. Telefoon No. 433. dit blad verschijnt dinsdag, donderdag en zaterdag. NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR NOORD-HOLLAND Uit d© Pers Een familiegeheim. Vraagt het Merk: „TRIXXM3PF' Geurige CENTS Surnatra-Sigaar,mekangê Firma H. KRIJNS, ABONNEMENTSPRIJS: Per kwartaal franco huis. 90 CL Met geill. Zondagsblad 125 cl bij vooruitbetaling. Afzonderlijke nummers; van de courant 3 ct. van het Zondagsblad 5 ct. ADVERTENT1ËN: Van 15 regels50 et. Elke regel meer10 cl Reclames per regel25 cL Kleine adv..- 30 woorden bij vooruitbet.' 30 Lt. ARBEIDERSVERTEGENWOOR- DIGING. Reageerend op een „Preek van Bomans" schrijft Jos. van Wel in „De Tijd"; „Mr. Bomans meent ik kan dien indruk niet van me afzetten, doch ik hoop het inis te hebben dat de arbeiders leiders ook wel eens Kamerlidje zouden willen spelen. Als dat zoo is, staat mr. Bomans verkeerd voor de quaestie. De arbeiders streven naar politieke macht, omdat zij voelen, deze niet te kunnen missen. Ziedaar de kern der zaak. Zij voelen, dat hun sociaal werken in een kringetje draaien blijft, zonder politieke macht. zeker, sociale wetgeving, verkorting van arbeidsduur, ziekte- en invaliditeits wetten, ze streven er naar, allen, ze juichen ze toe, niaar ze vinden het niet genoeg. Ze moeten verder, ze willen verder. Het katholiek princiep staat hun niet in den weg, integendeel, het stuwt hen voort. Zij willen een algeheele verdemocrati- seering van Staatsbestuur en Staatswerk- zaamlieid. Zij willen het doode kapitaal verdrijven van de bevoorrechte plaats en ze inruimen aan den levenden arbeid. Dat is de groote drang, die onbewust leeft ook in onze Roomsche massa. Weet ge, wie die drang geschapen heeft? Dat hebben die roode schitterende boekjes van Leiden gedaan, aangedikt door cursus, vak blad en vergadering, althans voor de eene helft. Zij hebben de critiek op het kapita lisme onder de arbeiders gebracht, en de tweede helft, het correctief, is in de massa zelf gegroeid. En het zal verder groeien door de steenen van het meest starre con servatisme heen. Het is zaak de teekenen des tijds te verstaan." In dit verband betoogt de schrijver dat er in ons Katholieken-land óók plaats is voor een vereeniging als „Ons Politiek Recht", nog niet zoo lang geleden opge richt „De oprichting daarvan heb ik met war me sympathie en onverholen belangstelling begroet. Ik hoopte en hoop nog zoo vurig dat deze jonge vereeniging moge bewerken, dat deuren en ramen onzer Kiesverenigin gen eens wagenwijd open gaan. Een beetje frissche lucht daarbinnen zal geen kwaad doen. Zelfs al zou het er eens doorhenen stormen, 't zal niet hinderen, als 't veran dert wordt het beslist beter. En al zouden in den storm eenige van onze zittende Ka merleden, bij gebrek aan zwaarte de ramen uitwaaien, wie zou er om treuren 't Is al len een ergernis, dat er zijn die op een stroom van bier, van gunstjes, of per on geluk de Kamer zijn binnengelaveerd Katholiek zijn wij allen, Katholiek willen we blijven ook. Op deze wijze kunnen stands- en andere belangen worden dienst baar gemaakt aan de groote Katholieke FEUILLETON- {UN SECRET DE FAMILLE). (Vrije vertaling uit het Fransch.) 2, Mevrouw idle Trélaz schrikte weder en zweeg eem oogienblik. Toen haar vóór zes maanden die bijna plotselinge dooidi van haar zoioin zóó laat werd aangekondigd1, dat zij' zijn lijk niet eens meer kou zien, had! zij met aandrang naair idle voogdij schap over het meisje, dlat hij naliet, ver langd! en het toen zeer betreurd1, dat zij het niet kon verkrijgen. Heden, nu d'e moedler biet zoo vurig geweuschte aanbood, ondervond zij1 natuurlijk eera gevoH van koudheid en ontgoocheling. Zij' beheerschte zich echter en zeidie„Ik hen hledlen nog even hereiidl als voor zes maanden, het kinjdl van mijn zoon tot mij te nemen maar idle voogdlijisdhap moet mij volgens die wiet Wondlen opgedragen." De jonge vrouw zag haar strak in het gelaat. „En in dlit geval," zeidie zij' op hitteren toon, „zult gij voor haar mijn be staan dlotodlzwijgen en van mij verlangen, dlat ik haar nooit meer zal zien;" Er lag meer uiiitdagijng dan angst in d'eze woordlen en mevrouw die Trélaiz dacht, dat dleze vrouiw minder moederliefde koiesterde, dan men, zes maanden geleldleta, van^ de hartstochtelijke afwijzing badl kunnen ge- looveji. Nochtans aarzelde zij geen ©ogen blik. „Neem," zei zij met zachte stem, „ik ben niet zoo hardvochtig als gijl denkt. Ik wensch niet, u nog eens bij mij tfe zien; echter beloof ik u he|t kind iéder zaak, instede van er mee in strijd te wor den gebracht „Ons Politiek Recht" vindt zoo een breed veld van echt Roomsche actie in de rechte lijn. Het eenige wat „Ons Politiek Recht" nog ontbreekt in een program. Een Roomsch Democratisch manifest. Het is te maken. Leo XIII leverde de grondslagen, ethi sche economie en Christelijke staatkunde geve materiaal voor den bovenbouw. Aan het werk in beide richtingen. Voor een program en volgelingen". BINNENLAND. NEDERLAND EN DE OORLOG. S.s. „WESTLAND" OP EEN MIJN GELOOPEN. Volgens te Rotterdam ontvangen bericht is het stoomschip „Westland" van de Scheepvaart en Steenkolenmaatschappij, op weg van Londen naar Havre, in den mond van de Theems op een mijn geloopen en gezonken Van de opvarenden zouden vier zwaar en vier licht gewond zijn. (De „Westland" had een bruto tonnen inhoud van 1283 ton en was gebouwd in 1906. KERK- EN SCHOOLSCHAPEN. Naar 'vernomen wordt, is eene regeling in overweging, waarbij voor den uitvoer van kerk- en schoolschapen gunstige uit- voervoorwaarden zullen worden in het leven geroepen. ZAAIZAAD. De Min. v. Landb. maakt bekend, dat v m de navolgende gewassen van den oogst iij 17, tarwe, rogge, gerst, haver, erwten en boonen, slechts zaad voor den zaaizaad- li mdel mag worden bestemd, dat door de landbouworganisaties, voor den oogst 1916 belast geweest met de distributie vooy zaai granen, te velde is goedgekeurd en daarna bij het oogsten, dorschen en afleveren is gecontroleerd, ingevolge eene door deze organisaties onder goedkeuring van den Minister vast te stellen regeling. AARDAPPELEN. De Min. van Landbouw heeft bepaald, dat het verbod van aflevering en vervoer van aardappelen, bedoeld sub II art. 1 van zijne beschikking van 22 Februari 1917, directie van den landbouw, houdende eene distributieregeling ten aanzien van aardappelen, niet van toepassing is op nieuwe aardappelen van den oogst 1917. INDUSTRIEMELK. De Min. van Landbouw heeft ingaande 26 Mei den prijs van industriemelk vast gesteld op ten hoogste n cent per L. af boerderij. CENTRALE KEUKEN. Door B. en W. van Helder is aan den Raad voorgesteld de exploitatie van de aldaar bestaande Centrale Keuken over te nemen van den Volksbond tegen drank misbruik en zelve een Centrale Keuken te stichten. Door het Rijk is een terrein af gestaan waarop eventueel daar in de gemeente geen .enkel gebouw beschikbaar is, dat voldoende ruimte aanbiedt een tijdelijk gebouw kan worden gesticht. De kosten van deze Centrale Keuken in clusief overname van de bestaande inrich ting worden begroot op fnooo. jaar «aam aal naar Piarijs te brengen, ondier voorwaarde, dlat ik bij die samenkomst tegenwoordig mag zijn." Hier hieldl zij aar zelend op. Eeme vraag brandde baar op de lippen «n toch stond bet "haar tegen, die belangstelling te toonen, die zij ervoor gevoelde. Maar nog eenmaal beheerschte zij1 hare opgewondenheid) en zeiidie' met ge veinsde kalmte: „Mag ik u misschien vra gen, waarom gij uwe levensplannen ver- ianderdl 'hebt?" „Met volle recht. Verdriet em verveling kwellen mij. M'jn vader is een verloren man, dien ik moet onderhoudenDaar om wil i'k opnieuw een engagement met een Lomdensdh tooneel aangaap:." Een hoog rood kleurde sterk de wangen van mevrouw de Trélaz. Haar zoon, haar geliefd kind, had! alles opgeofferd om dezie vrouw te huwen en haar, zooals hij zeidie, aan een haar onwaardig-en standi te ont rukken. En nauwelijks rustte hij in het graf, of zijne weduwe idladht er reed's weder aan, haar kind te verlaten em haar vroegere loopbaan weer op te nemen. ',,Ee:n engagement?" herhaalde mevrouw de Trelaz smartelijk. „Maar gij hebt toch mijn .armen JRaoul gezegjd, dat dleze levens wijze voor p onverdragelijk was!" „En 'niettegenstaande dat kreeg ik er verlangen naar," antwoordde zij achteloos, „en afgezien daarvan;, ik heb geld noodig voor mijn vader en voor mij." „Geld? Raoul liet u aides na, waarover hij fcom beschikken." „Dat is jin Engeland nog iniiiet genoeg omi droog brood te koopam." Nu ontwaakte in mevrouw de Trélaz de trots leu zij voelde in zich hare waardig heid lals afstammelinge van een audi ge slacht, als damie der wereld 'en als moe- GRO ENTEN-UITVOER De Min. van Landb. heeft bepaald, dat aan de lijst van stations, houdende be- palingen betreffende den uitvoer van diverse soorten groenten, waar inlading van groen ten onder ambtelijk toezicht kan geschieden, wordt toegevoegd Z tv a a g. HOOIVERTACHTJNG. Uitgaande van de belangen van het be drijf en beoogende het bedrijfsevenwicht zoo weinig mogelijk te verstoren acht de Min. van Landb. het noodig, dat bij de verpachtingen van hooilanden er naar worde gestreefd, dat zij die voor hun be drijf op het pachten van losse hooilanden zijn aangewezen, daartoe ook thans zooveel mogelijk in de gelegenheid worden gesteld en niet de concurrentie ondervinden van hen, die hun bedrijf ook zonder het pachten van los land regelmatig kunnen voort zetten. Hebben de hooiverpachtingeu een nor maal verloop, dan zal er voor den Minister geen aanleiding bestaan tot ingrijpen. Wordt echter dit normale verloop gestoord, hetzij door het optreden van lanbouwers, die als regel geen hooiland bij pachten of floor hen, die met speculatieve oogmerken hooiland gaan pachten, dan zal door hem worden overwogen op het geoogste hooi beslag te leggen en zoo noodig over te gaan tot het vaststellen van maximum prijzen, ONZE .GRAANSC HEREN. Uit Amerika zijn te Rotterdam aange komen met een Jadling graan, die Neiderland- scbe stoomschepen; Elisabpthi, Oostdiijk, Wie-sterdiijk, Magdlale'nia en Naonddijk. Naar Amerika vertrokken om graan te halen voor die Nedlerlandscbe regeening de stoomschepen Waalhaven', Jobshaven en PihieodlaL Te IJmuidleini zijn nog hiininieingekoin'eii die s.S'. Gooiland en Póllux, beiden met den volle lading graan. - KAAS. Het bestuur van die Kaasivereen iging" heeft die volgende circulate a ah 'd'e expor teurs van kaas verzonden: 1. Ondier referte van onze circulaire 110. 35 punt 2 'en ons 'daarop gevolgd tele gram van Zondag 20 M-ei hebben wij' de ear u 'het volgende re berichten: Bedoeld punt 2 van 'circulaire 35 wordt hierbij definitief ingetrokken. Bepaald wordt dlat ondier intrekking van onze verdeeling van Ihet exportgedeelte va:n productie en iinkoopen 'bij circulaire Kaaaexlport 110. 31 vara 21 April 1917, deze verdleeling met ingang van Zondag 27 Mei als, volgt wordt: Op 1/3 v,an het exportgedeelte van pro ductie en iinko'open rust E. F. Verplich ting. Op 2/3 van het exportgedeelte van pro ductie en irakooperi rust D. H. H. ver plichting. De voorraad exportredht, diiie volgens de claiimboieken, aanwezig is oip Zeterdlag 26 Mei en fïet vrij expartrecht dat ont staat in de week van 26 Mieiii toit 2 Juni, wordt aian de N. V. Algemeene Import en Export afgeleverd ondier diezelfde condities als voor de maandl April bestonden. Vanaf heidien worden opnieuw- claims, serie A. C, E. en F,, verstrekt. 2. De bepaling sub. 2 van circulaire Kaasexport No. .17 van 23 Dec. 1916 is met ingang van heden tot nader order als volgt gewijzigd: Een exporteur mag op eiken. Zaterdag <aa»aw——na—■bsmwm—Mmnrawiiimi der toeleedligd'. Eene toekomst van aingst, vernedering en smart opende .zich voor haar; maar niettemin gevoelde zij plot seling teen gevoel van medelijden voor dit jonge, sdhoone schepsel de wediuwe van haar zoon dat met blij hart op 'het punt stond weder êene loopbaan te be traden), die zoo rijk was aan gevaren en ontgoochelingen. Zij legde hare baradl op idte schouders der jeugdige vrouw ten zeide miet bevende stem: „K'i'nld|, als iik het door mijne jhiulp kan belatten, dat gij' weder eene levenswijze .aanvaardt, die mijn: zoom af keurde. 'dam ben ik tot ieder offer bereid.. Ga voort, niet uw vader stil te leven, ik zal m daarbij behulpzaam zijn." 'Die jonge vrouw zag haar eerst bedaard aan, daarna speelde er 'een spottende glim- ladhi om hare lippen. „Ik weet,; dat uw trots gruwzaam daardoor gekwetst wordt," riep zij triomfantelijk. „Er, is toiler geen sprake vara mijn. trots," zeide imievroiuw d'é 'Trelaz, nioig ondier den inldlruk van het medelijden„;ik denk ook aan u, die nog zoo jong z'ijt en op eene wijze moet leven, die u de achting van uw kind doet verliezen." j,Jk zal nooit iets doen,, waardoor ik de achting van mijn kiinid zou kunnen verlie zen..;. maar mijn vader era ik zouden, in behoeftige omstandigheden ten gronde gaani.i.;,. Zal ik u bet kind sturen?" Dia laatste woorden waren met kalm overleg gesproken. Mevrouw de Trélaz ging eenijgie schreden terug en schaamde zich over baar groot- riiiOiödig medelijdlen, waardoor zij ziidh had laten vervoeren. „Als dan niets in, staat is u van 'uw toesluit af te brengen," zeide zij, „dan mag ik todh wel veronderstellen, dat gij niet het voornemen hebt, demi naam ten hoogste een E. F. verplichting in voorraad hebben gelijkstaande met de hoe veelheid, welke .uit zijne imkoopen van producenten, resp. productie in de acht laatste wieken beschikbaar kwam. KAMERVERKIEZINGEN. Naar wordt medegedeeld, zal de heer. L. de Visser door de S. D. P. worden camdidiaat gesteld in het district Bever wijk. HUURCOMMISSiEWET. Biij Kom. Besluit vain 26 Mei („Sit.hl." 445) is bepaald, dat die Huiurcoimmnissiewet in werking treedt oip 1 Juni 1917. („St.-Ct,") WiA.T EEN IEDER VAN DE NIEUWE. ZEGELWET MOET WETEN (Slot.) Het zegelrecht is verschuldigd door hem ten bate van, wien de stukken zijn ojige- maakt, tenzij anders is bedongen, met uit zondering van kwitanties, sichuldlbekeatemis- sen en borgtochten, waarvan liet zegel betaald moet wordlem door den schuldenaar, tenzij andiers overeengekomen. Het fcwiitant'iezegef is v-ersrihiuldigdi voior eiken vorm van kwijting, alzoo ook voor verklaringen, dat niets te vorderen is, voor oimtvangstbiericbten per brief, of be richtkaart. Handigheidjes als „verrekend" of „overgenomen" zijn dus niet meer toe gelaten. Geen zegel is verschuldigd voor som men van f 10 of minder, mafs 'dat uit de kwitantie blijkt en zij geen aflossingen zijn van groofere betüragen. Alle pollissen, bewijzen van deelneming en alle stukken, welke het bestaan van een verzekering bewijzten, alsmede de ver nieuwingen, verlengingen van polissen of verzekeringen zijn aan zegel onderhevig. Het recht wordt verdubbeld bij ver zekeringen voor 2 jaren, verdrievoudigd bij verzekeringen langer dan 2 jaren, voor het leven of voor orabepaalden tijd. Verzekeringen loopend totdrit een op zegging is geschied, worden geacht voor ombepaalden tijd te zijn aangegaan. Het minimum zegelrecht bedraagt f0.05 en 'klimt met f-0.05 op tot f0.25,- terwijl het 'boven f0.25 opklimt met f0.25 tot f 5.en boven f 5.met f 0.50. Geen zegelrecht is verschuldigd' bij per- sonenverzekering v,an hoogstens f 500 op I hoofd of f 2.per week rente (bij ziekte verzekering f 10 per week .rente). Evenmin is zegelrecht verschuldigd voor verzekeringen betreffende bininenland'sch vervoer of betrekkelijk inbraak in brand kasten .oif kluizen. Het zegelredht is verschuldllgdl door dien verzekerde. Het zegel voor het handelspapier (b.v. orderbiljetten, wissels, aissignatiën enz.) is gebleven als; vroeger. Hem, dien een n.ief behoorlijk gezegeld stuk is afgegeven, moet het binnen een maand nadat hij het ontvangen heeft, aan den Rijksontvanger ter hand stellen., daar hij1 anders medeaansprakelijk vcor de boete is. Stukken, welke voor de 'in werking tre ding der nieuwe wet gezegeld hadden moe- vart mijn zoon ap de planken, te brengen,." Mevrouw Raoul (de Trélaz ladhte. „Als ik toegeerig naar geld was,," zeiidie zij, „kon ik dezen, afstand van mijne redhtera duur laiten ufko'open. Dloah ik wil u wel verzekeren, dat ik meer succes zal hebben, als ik onder mijn meisjesnaam, waaronder ik vóór mijn huwelijk bekend was, op treed uStellen wij' nu echter onze voor waarden Gij neemt mijne dlodhter tot u «n draagt er alle mogelijke zorg vcor. Ik behoud de erfenis van Raoul." Het aangezicht van mevrouw de Trélaz drukte diepe smart uit. „Natuurlijk!" zeid'e zij. „Mij blijft het recht eens pér jaar zeggen wij naar Parijs te komen om het kirad te zien? De reiskosten worden mij vergoed." Mevrouw de Trélaz knikte bevestigend. „Goed, dain stem ik 'er in toe, dlat u die voogdij' wordt overgedragen'. Zorg voor 'die moedige 'beschikkingen, en ze'n'dl mij die akten. Ik zal alles onderteekeniern, wat gij wilt."\ „Mijnerzijds stel ik die voorwaarde,, diat uwe dochter den stand niet kent, waartoe gij toChoort. Ik zal .haar in den eerbied jegens !h,are moeder opvoeden en uwe af wezigheid op eene wijze verklaren, dlat zij II niiiets te verwijten heeft, daar kunt gij op ,aam." Die jonge vrouw maakte eene onverschil lige 'beweging. „Ik werd opgehouden;," ging zij voiort. „anders zou ik vroeger gekomen zijn en ware ik nog in staat gewéést bet kleine eigendom in die nabijheid] van uw kasteel te bezichtigen, dat Raoul mij heeft nagelaten." „Coatdu? Zijn oom heeft het hem ver maakt met het doiel, dlat het miet Trélaz, te.n zijn, kunnen 6 maanden na de ln- 'ering der nieuwe wet, zonder boete, alsnog gezegeld word'en tegen betaling van het verschuldigde zegelrecht. Door betaling van f 3000 in eens kan een verzekeraar vrijstelling krijgen van de betaling van zegelrecht oip stukken voor de in werking treden der nieuwe wiet óngezegeld opgemaakt en waaruit nog ver bintenissen lo'Otpende zijn. Wil hij die po lissen per stuk zegelen, dlan betaalt hij f 0.25 per exemplaar. Door den. Minister van Financiën zijn voor toepassing op 1 Juni 1917 in werking tredende Zegelwet .1917 aan die met de uitvoering dier wet belaste ambtenaren ver schillende voorschriften gegeven. Hum is Opgedragen om het publiek bij de naleving der wet zooveel mogelijk behulp zaam te zijn door het verstrekken van ge vraagd) e «liicihltiingen e;nz„ doch tevens met gestrengheid o.p te treden, daar, waar ont duiking blijkt of word't vermoed'. Boeten wegens het niet voldoen der verschiuldiigde rechten zullen uoich geheel, podi gedeel telijk werden kwijtgescholden, tenzij woihdit aangetoond, dlat die overtreding? te goeder troiuw is toegaan. Onbekendheid met de bepalingen' d,er wet kan niet als verontschuldiging worden aangenomen ten aanzien van personen' van wie, miet het oog op hun betrekking, be roep of bedrijf, mag worden verwacht en geëiischt, dart zij bekend zijn met de ver plichtingen,, welke de zegelwet bu,n op legt. Verder is o.ai. dte aandacht der ambtena ren gevestigd o,p die volgende artikelen fller nieuwe wet: Art. 20. Volgens deze bepaling kan iedere houder van een niét behoorlijk ge zegeld stuk, dlie zelf geen overtreding heeft begaan, dit laten zegelen, tegien voldoening van het verschuldigd recht, dóch zonder betaling van boete, terwijl hij in veel gevallen zelfs Verplicht is het stuk ter zegeliing ,aan te bieden, op straffe van ,a. nsprakielijkheidi voor de verbeurde boete (zie art. 39, 50, 54, 72 em 78). Art. 23. In dit artikel is in 'het alge meen aangegeven welke stukken aain helt fc rmaiataegel onderworpen zijn. Zijn deze stukken tevens genoemd in een, der Hoof d - stukken UIIX, dlan blijft dit artikel bui ten toepassing. Nia 12 v.arn het artikel bevat eene aan duiding in algemeene termen, in, overeen stemming met de bedoeling van dien wet gever, welke oi.a;. blijkt uit de Memorie v.an Antwoord op het voorloo'pdg Verslag der Tweede .Kamer, moist aan die hier gebezigde woorden een beperkte uitlegging worden gegeven, in zooverre dat aam het waord „verklaringen" in verbanidl met die daaraan voorafgaande woorden: „overeen komsten. handelingen, verbintenissen" be- teakenis moet worden gehecht van „wils verklaringen". Art. 32. No; 21. Hierbij is opgemerkt, dat dit artikel, vrijstelling van zegelrecht verleenenjdle oi.a, voor de koopmansbrie ven. alleen betrekking 'heeft op het formaait- zegel en 'dlerhalvfc niet toepasselijk is diaar waar koopmansbrieven elders (zie b.v, de. waartoe het vroeger heeft behoord, zou vereeinigd wondenHet was een jacht- völd, dat dlidhit bij bet groote bosch ligt." „Zou men het niet kunnen verhuren?" „Slechts zij, die tct de. familie bebooren, zouden er in kunnen wonen, zondier ons gracte onaangenaamheden te veroorzaken," zeide mievroiuw die Trélaz koel; „maar het woicinhuiiis is oim zoiO' te zeggen onbewoon baar." „Zou m'en biet niet kunnen herstellen en er profijt van trekken?" .Mevrouw de Trélaz, die meer en meier 'door de koelheid ein de berekende kalmte van haar gajst geprikkeld werd), moest zich geweld aandoen om te antwoordlen. „Coatdu zou zeer moeilijk te verhuren zijn. Er fijn allerhande flauwe praatjes over het huiis i'n omloop. Mien noemt hiet zelfs «en spookhuis. Als er iemand in wilde women, zom hij op tien mijlen 'in den om trek geen 'dienstboden vindlein." De oiogen van mevrouw Raoul 'drukte levendige belangstelling uit. „Het is riiijl om het evenv ik zal trach ten aenig 'geld van het eigendom: te- trek ken ,en .een notaris uiit de stadl d'e aangelegenheid toevertrouwen." Z ijstomd' pp en wist niet wat te doen. De wind' huilde ira d'e gangera van het kasteel, de stammen der denneboom'en kraakten en eert idto'f jreruisch klonk uit het bosch'tot haar door. „Het zal moeilijk voor mij zijn! weer naar de'stad terug te keeren... Is hier 'ira de n'abijheidl geen herberg, waar ik kan pverrtadhiten "(VC/ordt vervolgd.)

Ons Blad : katholiek nieuwsblad voor N-H | 1917 | | pagina 1