en voor eer op Maan Entree 25 "alkmaar. J. KRAAKMAN", em Timmermaastaeehf niei beneden 20 jas Dames- en Heercs zaak gevraagd. Vakkennis verels Offerten onder aan bet Biir. van HOOIBOUW. GRASMAAIER! SCHILDERSKNE1 een R, K, Josg een M. IC. Dagm OOGST 1918. nette E. K. Huishot EEN R. K. DIENST een groote bruint ■- BUITENLAND. OORLOGSOVERZICHT. DE CONFERENTIE TE STOCKHOLM. Wat voeren de conferenten te Stockholm eigenlijk uit? Wij hoo'ren er maar weinig vanzoo nu en dan kat een der socialistische vrede stichters zich eens intervieuwen, en dan vernemen wij onder grooten d. i.ver bergenden omhaal van woordendat het niet onmogelijk is, dat men onderling tot eenige overeenkomst zou geraken. Ook dat vernemen wij, dat de Conferentie wil zooiets bereikt worden waar schijnlijk l&ng zal moeten duren, waarbij de Fransche socialisten in ieder geval zullen schitteren door afwezigheid Ook in den Franschen Senaat kwam gisteren de Stockholmsche kwestie ter sprake en ook daar verklaarde Ribot „Aan het openbaar geweten, waarmede rekening dient te worden gehouden, schijnt het zedelijk onmogelijk, dat Fransche socia listen in vollen oorlog, terwijl Fransch grondgebied is bezet, deel kunnen nemen aan samensprekingen met zulke vijanden." De werking der conferentie we spra ken er vroeger reeds uitvoeriger over blijft o! zoo dubieus; en aangenomen, dat men onder socialistische leiders eens tot overeenstemming kwam (wat niet aan genomen k&n worden, dewijl slechts een deel der „Internationale" kan vertegen woordigd zijn wat zou deze overeen komst dap nóg beteekenen voor de regee ringen en de volken der oorlogvoerende landen Op xdeze dubieus-werkende conferentie nu meenen sommigen nog vertrouwen te kunnen stellen. De Russische raad van arbeiders en sol daten heelt zich in een oproeping tot de socialistische partijen en de arbeiders-ver- eenigingen van de geheele wereld uitge sproken voor de beëindiging van den oorlog en het herstel van den wereldvrede in het belang van de arbeiders over de wereld en van de geheele menschheid. Het uitvoerend comité van dien raad' meent, dat dit alleen kan geschieden door de socialis tische democratie, door de vereenigde wer king der arbeiderspartijen en vakvereeni- gingen van de oorlogvoerende en onzijdige landen. De raad zegt, dat de eerste en nood zakelijke stap voor het verkrijgen van zulk een internationale beweging is, de bijeen roeping van een internationale conferentie, wier taak het moet zijn tusschen de ver tegenwoordigers van' het socialistisch pro letariaat over de politieke afrekening een overeenkomst tot stand te brengen met het heilig verbond, dat er bestaat tusschen de regeeringen en de imperialistische klassen. Dat is noodzakelijk voor de organisatie van den strijd op breeden en internationalen grondslag. En dat zal moeten geschieden op de conferentie te Stockholm Want wij kunnen ons toch niet voorstel len, dat de Russen voor zich zelf nog eens een Aparte internationale socialistische vre desconferentie willen bijeenroepen, naast de reeds bestaande. De groote tiende Isonzo-slag zal voor de Italianen een echte tegenvaller zijn; zij had, door de hevige artillerie beschieting en de krachtige tegenaanvallen deritalianen, eenige voordeelen bezorgd aan de troepen van Cadorna. Doch bij een krachtigen tegen aanval der Oostenrijksche troepc-n tusschen Monfalcone en Hermada, ten zuiden van Jamione, werden de stellingen, die de Ita lianen er twee weken geleden hadden be zet, door de Oostenrijksche troepen her overd. Het ïtaliaansch bericht erkend dit door de mededeeling, dat de. troepen in het centrum der nieuwe linie moesten te ruggaan, teneinde zich te onttrekken aan de vernielende uitwerking van het vijan- delijk vuur. Op de overige deelen van het front wordt de strijd krachtig voortgezet. In het Westen woedt de artilleriestrijd voornamelijk ia den boog van Wytschaete en de aangrenzende gebieden, zoodat. de waarschijnlijkheid toeneemt, dat de nieuwe aanval der Engelschen in het gebied tus schen de kust en het kanaal van La Bassée zal plaats hebben. Dit zou men ook opmaken uit de berich ten over Engelsche troepenverplaatsingen naar het noorden van het front. De Fran schen hebben de Engelschen in den sector ten noorden en n.w. van St. Quentin afgelost. DE „YARRA" GETORPEDEERD. Het Fransche stoomschip „Yarra", van die „Messageriies Maritimies", is dien 29sten Mei in hieit oostelijk gédiëelte van de Mid- tlejlandsche Zee getorpedeerd en gezonken*. Er waren Ö90 personen aati "boondi. Zes endertig' passagiers voor Madagaskar en acht Arabische stokers zijn omi' het leven gekomen. MEXICO BLIJFT NEUTRAAL. Naar een Eransch bericht uit Mexico meldt, verklaarde president Carranza, dat de Mexicaansche regeering den vasten wil heeft, onzijdig te blijven, daar de deelne ming van Mexico aan den oorlog toch niets zou. kunnen veranderen aan den uit slag van het conflict. DE ONBEPERKTE DUIKBOOT OORLOG. Uit Kopenhagen wordt aan het „Berl. Tagebl." gemeld: „Social-Democraten" geeft een verslag van een onderhoud van Deensche socialisten met hun Duitsche partijgenooten. De Denen vroegen, waarom Duitschland neutrale, bijv. Deensche sche pen mét levensmiddelen, op hun thuisvaart torpedeerde, daar Duitschland daar toch geen belang bij had, omdat het juist van neutrale voorraden profijt zou kunnen trekken. Volkomen juist, antwoordden de Duit- schers. Wij waren ook steeds tegenstanders van den verscherpten duikbootenoorlog en voorspelden, dat deze Amerika in de armen der entente zou drijven en in andere neu trale landen groote ontstemming tegen ons zou verwekken. Het zou een groot geluk geweest zijn, indien de Russische revolutie twee maanden vroeger gekomen ware. Ver moedelijk zou de Duitsche regeering dan niet i Februari met den verscherpten duik bootoorlog begonnen zijn en had Wilson gelegenheid gehad om met zijn bemidde lingspogingen ernst te maken. De Duitsche militaire overheid verklaart echter, dat zij volstrekt niet de legitime scheepvaart der neutralen wenscht te be- nadeelen, maar dat Engeland daarmee be gonnen is. Engeland verklaarde zich het recht voor te 'willen behouden schepen onder neutrale vlag te laten varen. De duikbootencommandanten kunnen derhalve niet weten, of de neutrale vlag een neu trale lading dekt. Engeland behoudt zich het recht op list en leugen voor, en daar tegenover moeten de duikbootcommandan ten, zoo beweert onze legerleiding, zonder mededoogen optreden. Verder dwingt Enge land de schepen, die de Engelsche havens binnenloopen, tot varen voor Engelsche rekening, met andere woorden, een werke lijk neutrale scheepvaart bestaat niet meer. Hierop antwoordden de Denen, dat dit alles goed en wel was, maar dat het toch volkomen onbegrijpelijk bleef, indien Duitschers Deensche of Zweedsche schepen met koren voor Denemarken of Zweden tot zinken brachten. Volkomen juist, luidde nu het antwoord, maar de Duitsche legerleiding beweert, dat men in het geheel niet meer kan weten, of een schip van of naar Engeland vaart, welke richting 'het dan ook moge hebben. De Engelsche schepen probeeren juist daar mede de Duitsche duikbooten in het nauw te drijven. Hoe het echter ook zij, wij zijn tegenstanders van deze geheele wijze van oorlogvoeren en gelooven, dat het moge lijke voordeel niet tegen het nadeel op weegt. Wij hebben steeds aan de regeering verzocht, de neutrale belangen te respec teeren en zullen dit ook voortaan blijven doen. Het vrijgeleide op i Juli zal in dit opzicht eenigszins tegemoetkomen, maar het beste zou zijn den oorlog geheel te eindigen en dat is het, wat het Duitsche volk van ganscher harte wenscht. STRAATRELLETJES TE STOCKHOLM. Tijdens de debatten in den Rijksdag waren in de nabijheid van het parlements gebouw de toegangen tot alle straten af gezet, Op het Gustaaf Adolfplein kwam intusschen een groote menigte bijeen. Een dubbele rij soldaten en bereden politie moesten relletjès voorkomen, dit gelukte echter niet geheel. Kwade elementen ver oorzaakten door hun geschreeuw en gefluit opstootjes. Er werd met steenen naar de politie geworpen, die de sabel trok, ten gevolge waarvan eenige personen gewond werden. CANDIDAATSTELLING. De verkiezing van 7 leden voor den Gemeenteraad zal plaats hebben op Zater dag 16 Juni, en zoo noodig de herstem mingen op 5 en 12 Juli. Aftredend zijn in het rste DistrictJ. de Lange CJz., P. N. Leguit en F. H. Rin gers Sr.in het 2de DistrictMr. A. M. j. Leesberg en J. de Wit Dz.en in het 3e District: A. G. de Boesterd en G. T. M. van den Bosch. KIESVEREENIGING „EENSGEZINDHEID". In de gisterenavond gehouden vergade ring der liberale Kiesvereeniging „Eensge zindheid" hier ter stede werd besloten, den rechtschen partijen voor te stellen, elkanders candidaten over te nemen. MUTATIE. De heer H. die Somuaville te Bergen heeft zijn ontslag genomen als Secretaris van dien Egmoindexmeerpoilidier; in zijne plaats is gekozen die heer J. G'. Leijen te Bergen, AAN VULLINGS BROODKAARTEN. Ütei Dweteteiur van het Distributiebedrijf van Alkmaar, dieelt aan belanghebbenden médle. diat ontvangers van aainvullingshrcdd- kaarten, geldig voor dié eerstvolgende peri ode, deze Dlönderdiag, Vrijdag en Zaterdag (7, 8 en 9 Juni) te zijnen, kantore tus schen 9 en 1 uiur in ontvangst kunnen - nemen. Voor dé afgeloopen weken moeten zij daarbij die vervallen kaarten inwisselen. KAMER VAN KOOPHANDEL. Gisterenavond hieldi de Kamer van>Koop- handel vergadering ten Stadbuize, einder voorzitterschap van Mr. A. Prims. Alle letten waren aanwezig. Na die opening werden tte notulen, gelezen en onweralndierd! goedgekeurd!. Ingekomien was: een schrijven van B. en W, als antwoord! op den tot hem gericht verzoek betreffende afschaffing van het op Zondag houden d'er majaars-veemarkt. waarmede zij zich kuinnten vereeniigen,; een schrijven van dien commandant dis trict Zaandam:, met het verzoek," advi'es te mogen ontvangen omtrent eiem gedane verlof-aanvrage van een latidstormplichtige. waartoe de Kamer zich wendde tot dien Burgemeester van Heemskerk oimi inlich tingen, waaruit bleek, dat het gedane ver zoek ,ala noodzakelijk was te beschouwen ©n dia-arna ook werd verleend!; een schrijven van- de aftitelingen Haar lem en Eindhoven, behelzende een. adres aan de Tweede Kamer terzake wetsvoor stel tot oprichting van een Exportcemtrale, hetwelk zal worden ondersteund. Voorgelezen werd' het schrijven betref fende die oprichting eener Export-veiling te dezer stede, waarvoor die Kamer alle mogelijke moeite in het werk heeft gesteld; binraeinkoirt zullen de leden dier Kamer éeine conferentie' met de hjht oprichters hébben, waarvan de dat mm nader bekend zal worden gemaakt. Van de Rijkswaterstaat wais een brief aan B. 'en W, gericht, waarin zij met het oog op de petroleumschaarschte, voor nemens was het NoorcLHollapdisdi Kanaal van 1 uur na zonsondergang" tot 1 uur vóór zonsopgang vopr dé scheepvaart te sluiten, welk schrijven bij de Kaïm'er om advtesf' was ingekomen, met het rapport daaromtrent van dén havenmeester. Na ernstige besprekingen werd' besloten bet rapport van dén havenmeester te onder steunen' en er bij te vermeldieni, d'at bet in het algemeen belang (groiemtemtrans.poilt Lamgiedijk enz.) en voor Alkmaar in het bij'zoinder (diverse markten) wenscbelijk is die scheepvaart niet te belemmeren. Verder waren nog verschillende minder belangrijke en gewoon periodieke stukken ingekomen. Bij de rondvraag vestigde1 die heer Hen- neman de aandacht op de1 niet al'te ge riefelijke toegang naar het Station, door dte daar nog steeds ongebruikt liggende cuidie spoorrails en het onbestrate gedeelte van den toegangsweg. Diit punt zul in een volgende vergadering wordien behandeld: Die heer Metselaar zoiu gaarne een ver slag van die onlangs te Schagen gehouden vergadering bezitten, waarin sprake was van die „Zes Wielen" en waarvan' een ver slag i,s rondgezonden aam verschillende! gemeente- en waterschapsbesturen: Die heer Cloeck, die zocFn verslag bezit, zal dit gaarne bij' de leiden Idloen rondgaan. Dlaar geen verdere vragen werden ge stold!, sloot de Voorzitter de vergadering, dliie 11/2 uur gedluuird had, UITREIKING VAN BROODKAARTEN. Tot in ontvangst name der broodkaarten over die maand Juni 1917. wordien houders van legitimatiekaairten verzocht, zich' Woens dag 6 Juni .en Zaterdag 9 juni a.s., telr kens des namiddags van 2 tot 5 uur, te vervoegen aan één dier onderstaande scholen en wel houders van legitimatienummers 1500 Woensdag .aan die Keetkolk', hoofd der school die heer O. Helliinga. 5011000 Zaterdag aan dezelfidie school. 10011500 Woensdag aan die Briltensteeg, hoofd de heer F. J, Auikies. 15012000 Zaterdag aan dezelfde school. 20012500 Wo'ömsdlag aan die Nfcuiwiesloot, hoofd da heer J. A. Zwarteveeju. 25013000 Zaterdag aan diezelfde school. 30013500 Wn'einsdiag aan de Nteuwesloiot, Ihoofdl de beer A. Wijn. 35014000 Zaterdag ,aan dezelfidie school. 40014500 Woensdag aan de Sjiaarmans- laaM, heiofd! de heer J. Eits. 45015000 Zaterdag aan diezelfde school. 50015500 Woiensdiag aan die Koningsweg, hoofd idle heer P. Schipper. 55016000 Zaterdag aan dezelfde school. In herinnering wordt gebracht, dat aan kinderen geea kaarten wonden afge- gegeven en dringend woirdan houders van legitimatiekaarten verzocht de brood kaarten op den bepaalden tijid af ie halen óf te doen afhalen. Zij:,, die aan idit verzoiek niet voldoen, zullen onvermijdelijk dia last ter verkrijging dier kaarten oimdlervimidiein.. Maatregelen tot dekking der extra kosten welke deze afwijkingen in het bedrijf ver oorzaken, zullen in den vorm. van boeten worden overwogen. CONGREGATIE VAN MlARlA-BOOD- SiCHAPk Deze Congregatie riep op 4, 5 en 6 Juni 1,1. hare leden bijeen om het gebruikelijke tridiuum te houdeji ter gelegenheid van Üie opdracht dier nieuwe leiden. Maandagavond werd het triduium plechtig ingewijd!, mot ,„Veni Creator" en het heeft I üe comgragamisten begeesterd' héél id'an duur dier plechtigheden.. TELEGRAMMEN. EEN U-BOOT DOOR EEN AMERI- KAANSCHE STOOMBOOT VERNIELD? Washington, 6 Juni. Het Staats- departeraent meldt,, idat er groind 'is aan te nemen;, dlat een Duitsche onderzeeër door leien gewapende Amerifcaanische stoomboot is vernield. Naar het schijnt, werd idle on derzeeër door het laatste schot in het loopend gevecht geraakt, waardiopr het geheel uit het water opsprong en daarna verdween. PlE „OPSTAND" TE KROONSTAD. iPetroigrad. Die Raad van gedele geerden van arbeiders en soldaten te Kroon stad heeft een motie aangenomen, waarin verklaard wordt, idat bet niet in de bedoe ling van den Raad ljgt zich van Rusland af te scheiden en een onafhankelijke repur bliek te Kroonstad te stichten. Imtegendéel wil men het centraal gezag dier voorloo- pige regeering blij'ven erkennen;, tot die centrale macht in geheel Rusland kan over gaan in handen van dien Raad van gedlele- gieerolen van arbeiders en soldaten. Volgens die „Duskaja Wplja" is een aan tal zeelieden uit Kroonstad te Oranieubauni geland, w.aar beproefd' werd het garnizoen over te halen het voorbeeld van Kroon stad te volgen en alleen, dien Raajd van arbeiders en soldaten te erkennen. Die ont vangst „die hun te beurt viel, was echter vrij kciel. WEERBERICHT. Verwachting tot den volgenden, id.a.g: Zwakke tot matige winden uit zuidelijke richtingen, meest zwaar bewolkt met toe nemende kans op onweer of regen, iets koiel'er. BURGERLIJKE STAND. orgen waren ze weer present om 7 uur in die H: Mis en 'saj vomdls' in het Lof zaten ze bijeen in diiohte rijen, vormend één groet gezin. Woensdag, die dag der opdracht, werd begonnen m'et een H. Mis', waaronder .algemeene H. Commiunnje dier leden. Het meisjeskoor van de Congregatie zqng ouder de ji. Mis verschillende Gragori-aanscbel gezangen, dlie volmaakt zuiver klonken en door hun eenvoud! boeiden. Hét plechtig Lof tot sluiting blegon om half 8. Evenals 's morgens was het altaar in feestgewaad; het congregatie-vaandel: stand 'in haar blanke-wit te stralen.., te midldien van groen en bloemen en 'n over vloed van kaarslicht. In 'bet priesterkoor lagen 15 nieuwe ledlen geknield, idle hun opdracht zenden doien. Het dameskoor van de Congregatie, zorg de idezen avond' voor de uitvoering van dien zang. Nai die predikatie, die evenals die vorige avonden, door d'en WelEerw. Heer B. H. C. Hasmian op uitnemende wijze gehouden «werd, had ijle plechtige opdracht plaats, waaronder "die congreganisten een van de mooie liedjes van A. Hamers zongen. Na die opdracht werdien de nieuwe leden toegesproken d'oor den WelEerw. Heer Wi. L. van AdrichienT, directeur der Con gregatie. Hierna zong het koor het Te Deum, diat wij meermalen véél beter van hetzelve hoorden dan dezen avond. D'e leiding van het Diames- zoowel als. biet .Meis jeskoor is in goede handen, idiochi het Meis jeskoor won het ditmaal èi» in zuiverheid van toon èn in eenheid van klank. Dat die Congregatie van Maria Boodschap énne van beteekenis is, mag blijken uit het groot en steeds toenemende aantal leden en uit de feiten, idat er ieen Dames koor. een Meisjeskoor en een 'Bibliotheek aan verbonden is. Dank zij: daarvoor ge bracht aan dien ijverigen directeur. X. P LA AT S EL ÏJ I<f NIEUWS. ALKMAAR. GEB.OREN: 4 Juni. Jacoibue Petrus, z. v. Hillebrand Klaver en Maria Groot. 5 Juni, Margaretha Else: Anita, dl v. Pieter Kool en Margarete Else Schmidt. 5 Juni. Klaas, z. v. Pieter Kliffen en Johanna Margaretha Adriaaintjie Tuinman. 6 Juni, Twee levenloos aangegeven kin deren van Jacobus Laan en Diina Mariai de Jong. OVERLEDEN: 5 Juni. CJ.as.ina Maria B.oiots, gehuwd met Hendrik van Houten, 30 jaar. 7 Juni. Willem Johannes Gilles, 12 j,. BEEMSTER. GeborenAbram, z. v. Johan Gerhard) Sterner en Jansje Kommer. Antje, dl v Willem Stam en Elisabeth van dier Wonde, Getrouwd: J. Smit, 30 j., en C. dei Ruijter, 28 j. C. G. Schijf, 23 j., en J. idle Ruijter, 23 j. C. Vlug', 25 j., én P. Bijl, 18 j. SCHAGEN, Van 25 Mei1 junk Ondertrouwd1: Willem Frauciscus Jako bus Dóriiesteim .die Win, 28 j.„ en Anna Ra:ap, 31 j. Albert van Scheijën, 39 j. en Geertruidia van Triiet, 37 j. Simon die B.o'er, 21 j. en Tjitske Brouwer, 23 j. Getrouwd: Petrus Komen, 23 j. «1 C.a- tharina Koornen, '22 j. Geboren: Elisabeth, d, v. Pieter Posthu mus en Neeltje van Bodegraven.' Overleden: Willem Vlaskarnp', 80 j. wedr. van Maartje Koks. Ta.miis Kassen, 90 j.. Wledri van Lijsbeth Wiildeboer. Maria Burger, .77 j., wed. van Tennis Broers. ELCK WAT WILS. Door den voorganger der Herv. Gem: te Maarsbergen werd Zondag 1.1. vain dien kansel afgekondigd!, dater dien vol genden dag weier regeeriingsaardappelen verkrijgbaar waren. ot Jn de afgelóiopen week was een smok kelaar te Winterswijk 'aangezegd het in staat van beleg verklaarde gebiedl te ver laten. Hij week hit na,ar Duitschlandl Op dlien dag troiuwdé ér echter een familielid van hem, dlie vlak aan de grens w.oonidie. Van 'de bruiloft 'kom h,ij echter nog profi- teergn. Een tafel werd zóó geplaatst, diat de eene helft 'op Hollanidsch, de andera op Dmitsch gebied' stonid. De uitgewekene nam .aan den 'Diuitschen kant plaats en aUiuseerde zicht dlaar kostelijk! Te Munster 'zal de dienst op die ste delijke tram gedeeltelijk worden gestaakt, daiar het grootste 'deel van het personeel naar het front moet vertrekken en men geon vrouwen meer als personeel wil aanr nemen. Worden er in ons land bloempjesdagen gehouden, in Engeland biedt men' op lief- diaidigto'iidsiddgen vlaggetjes te koop aan. Intusschen is 'in Engeland nog véél meer dian hier het aantal van dlie dagen onrustbarend groot geworden. Zooi heeft men er voor de maand Juni, al... drie-en- dertig voior verschillende doeleinden geor- PlURMEREIND. Muziekconcours. Dé Provinciale Bond houdt op de Zondagen 12 en 19 Augustus .ais. een groot concours. D|e rege ling voor hiet wéslagen van dfeze muziek dagen, is in banden van het bestuur van „Stedelijk Muziekcorps" te Piurmerendl BERGEN. .Geslaagd. Bij' het eergisteren, te Haarlem gehouden examen ter verkrijging van de acte lager oindlerwij's zijn geslaagd de dames E. 'M. A, Schermer, C, Schip per en N. M, Spanjaard', allen vajra Bergen. Een brief, in 1877 van uit Winschoten verzonden werd gisteren te Bellingwolde bezorgd bij den heer Addens. Veertig jaren onderweg Te Delft is een 2-jarig meisje aah nekkramp overleden. Te Hoorn is opgericht een vereeniging „Oud-Hoorn", ten doel hebbende het nemen van maatregelen tot het behoud1 van het antieke karakter d'er stad1 en van haar oude bouwwerken. Tot leden van het voorloopig bestuur zijn .gekozen de heeren J. C. Kerkmeyer, A. Broiuwier, N. "Storm, P. N'eschaiert en J. Faiber, Op 16 en 17 Juni wordt in Oostenrijk- Hongarije een „Zakdoekendag" gehouden. Zóó noemt de commissie haren arbeid, die ten doel heeft elk gezin in de gelegenheid j te stellen een stuk goed dat gemist kan worden b.v. minstens een zakdoek af te staan voor oorlogsinvalieden en solda- 1 tenkinderen. In de omgeving «Ier Speulerbosschen nabij Futten, schoot de jachtopziener een wild zwijn van pl.m. 200 pond. De blijd schap der boeren is groot, daar groote ver- woestingen aan akkers werd toegebracht Naar het „Journal" uit Washington verneemt, heeft het ministerie van buiten- landsche zaken van de overzeesche tele- graafmaatschappijen verlangd, een onder zoek in te stellen over de verzending van Wilson's boodschap over de oorlogsdoel einden naar Rusland. Men koestert ver denking, dat het kabeltelegram is opge. vangen. Op last der Justitie is te Heerlen een achttal Oostenrijkers en Duitschers gear resteerd, onder verdenking schuldig te zijn' aan het uitgeven van onechte zilverbons. Het Haagsche Correspondentiebureau verneemt, dat vanwege het hoofdbestuur der posterijen en telegrafie een onderzoek wordt ingesteld naar aanleiding van be weringen van een koopman in „De Toe- komst" van 26 Mei, als zou te zijnen aan zien op een Nederlandsch postkantoor het briefgeheim geschonden zijn door spionnen van de N. O. T. of van de Engelsche regeering. HANDELS- en MARKTBERICHTEN. HOOFDPRIJZEN STAATSLOTERIJ. 'Trekking van 5 Juini. No. 3074 f1500. No: 5233, "5926, 7788, 12376, 12846,13802 en 20768 elk f1000. Nois. 10909, 15708, 18539 en 18546 elk f400. Nos. 3728, 5517, 6795, 9141, 9809 en 16028 elk f200. Nos, 423, 3435, 5929, 6074, 9095, 10443 10455, 11640, 12110, 12578, 15992, 18696 en 19421 elk f100. Trekking van. 6 Juni Nos. 1069 en 2838 elk >1000. Nos. 2177, '2628 en 19226 elk f 400. Nas. 525, 12055, 16607 en'20855 élk f200 Nos. 4, 3262, 3651, 4496, 8166, 12729 13677, 13750, 13979 en 16156 elk f 100. Trekking va.n 7 Juinii. No: 'lOló f 1000 miet premie van f30 000 No. 15361 f 1500, 'N,os. '5856;. 13708, 14558, 14597, 17086 en 18147 elk f 1000. Nos. 1179,, 4761, 11398, 14975, 15578 en 15945 elk f400. Nos. 12166 en 17096 elk f200. Nos. 8106, 8850, 10678, 13467, 15035, 16338,. 18902 *en 19146 elk f 100. BEVERWIJK, 6 Juni. R.K. Cböp. Tuin- dfersver. „Kennemerland". Sla Ie soort f 1 fl.60j 2e soort 6090 ct. per 10 krop; spinazie le soort f0.70f 1.35, 2e soort 3050 ct. per kist; postelein T590 ct. per ben; raapstelen 1—2 ct.,, wortelen 1523 ct. per bos; rabarber buitenland. ie sooirt 77i/3 ct., 2e soort 56 öfc. id-, bin nenland: le soort 5—7 ct., 2e soort 24 ct. per kilo; asperges le so-ort dlik 3852 ct„ 2e Soort dun 1024 ct., blauw diik 25— 35 ct.„ idl diun 815 ct per kilo. AANBESTEDING. Grstenan wierd door B. en W. van Broek op Langemdiijk aanbesteed het bouwen, van een Post- en Telegraafkantoor. Ingekomen zes inschrijlvingsbiljeitten. Laagste Oud en Kriller, Alkmaar, voor f34.000; gunning' aangehoudlen'. SCHAGEN, 7 Juni. Aangev.4 paar den f400f1000, 8 stieren f160f400, 55 geldékoeien (mag.) f180f280,, 80 did: (vette) f 200f 530, 20 kalfkoeien f 200 f380, 30 pinken f80f140, 55 nucht. kal veren f 8f 20, 50 schapen vette f 26f 30, 912 O'verbouders f24f40, 578 lamme ren f8f 15, 19 bokken en geiten f3f 12, 7 magere varkens f 12f20, 126 biggen 16—f10, 226 kippen f2—f3.50, 535 K.Q. boter f 1.95—f 2.50. 25104 kipeiieren f 8.75 f 9.50, 3000 eendleieren f 9.50 per 10.0 WARMENHUIZEN, 6 Juni. Rhaibarber buiten,land 'f6.50f7.50, binnenland' f4— f 4.20. spinazie f 2.50. 7 Juni. Rhabarber buitenland) f5f6.50. binnen}, f 4f 4.10. HOORN. Kleine f70 Commissie f68 Fa'brieks f 69., MiddelE. f50. Aan voer 100 stapels. ADVERTENTIE N. DANKBETUIGING. Ondergeteekende betuigt hiermede zijn welgemeenden dank aan de Eerw. Broeders, van het ziekenhuis St. Joannes de Deo te Haarlem; voor de zorgelijke verpleging, van onzen Zwager en Oom, en voor de liefderijke diensten bij diens overlijden. J. DEKKER en Kinderen. Beemster, 2 Juni 1917. j TERSTOND OEVRAAOD: bij N. POTVEER, te Uitgeest. GEVRAAGD: een net BURGERMEISJE R K,, voor dag en nacht. Adres: Mej. ZWEEKHORST,Hekelstr. 22. TE KOOP: Wegens gedane werkzaamheden 3 paarden uit de keuze van zes, bij N. BAKKER, Egmondbinnen. TE KOOP: een RIJ- of WERKPAARD (Pos-Merry). AdresW. STADIGAARD, Volgerweg, Beemster. TE KOOP: wegens afgedaan werk een goed WERK PAARD bij A. OVERTOOM, Donkereweg Heer-Hugowaard. f? Op een kantoor hier ter ste vraagd een R. K. JONGSTE Br. fr. no. 10, bur. „Ons Blad Tegen begin of half Juli KLERK (R. K.) voor distr makelaars- en -issurantiewerl die zich tevens wil belasten ml gen en afgeven van distributie zaaizaden, bij F. C. JONG Zijdewind. Twee mij welbekende w (Gelderlanders) bieden zich aa MAAIERS bij machine en ho gadigden maken van deze gel< bruik. Fr. br. onder motto aan het bureau van dit blad, Twee uitstekende grasmaaie landers) wenschen 6 10 morj te maaien. Fr. br. met opgaaf datum van overkomst, onder n maaiers" aan het bureau van gevraagd bij P. PA.STOOR D I huizen. TERSTOND GEVRAA 15 a 16 jaar bij S. V. D. PI GEVRAAGD: bij C. BOS, Waagplein B 40. OEVRAAOD: een net DAGMEISJE. Adres C. j Bergen. TEELDERS gevraagd voor kool, wortelen en andere fijne zaden tegen hooge vaste prijzen, door K. VAN DUIN, AgentuU Zaadteelt, Molenstraat, Bergen N. H. TERSTOND GEVRAA een bekwaam TIMMERMANSK P. BURGMEIJER, te 't Veld. Gevraagd wegens huwelijk ti 1 tus of eerder een BOSRENMEI j MULDER, Volgerweg M.-Beei GEVRAAGD: voor huishoudelijke bezighed< Burgermeisje R. K., niet benec voor dag en nacht (huiselijk v fr. lett. L bureau „Ons Blad". Wegens sterfgeval, gevraa bij JB. KERSSENS Vier-Slats gevraagd bij N. P. BRIN Purmerend. TE KOOP: 30.000 GELE Koolplanten, bij STRAND, te Waarland Haren NOG VOORRADIG enkele en dubbele STAMSLAI F. C. JONG, Zijdewind. TE KOOR: 3 zak puike Aardappelen.bij D de Weel, O.-Niedorp. TE KOOP: Roode, Deene en Gele KOOLPLj den Dorsch, bij ANT. BOS Jn Harenkarspel. TE KOOP: bij G. GROOT, Melkrijder, H - iMMÉttÉH

Ons Blad : katholiek nieuwsblad voor N-H | 1917 | | pagina 2