een groote partij palen Ui DIEPEN, Spoorstraat E 3. t Maaimachine II i ARIE WINDER 4 4 PIETERTJE BAKKER 4 AAFJE STET Houtverkoop Obdam. Notaris GOTTMER Telel. 574, ALKMAAR. I. iOElMA VAILIER, KUNSTTANDEN. Handel In Wijnen, en Gedistilleerd. H. RIGTER, DIJK 13 ALKMAAR. C. KAAIJ, R l en llgetseene Boekhandel ven A. J. J. KÜHNE Voor Jnwoelon, HERMAV PLAS, II slechtste: n,l. afschaf. :rmis óf zelfs van <je nu was de heer Van ees op dte baldadig, rm van andiere zaken op onmiddellijke aan. stel aan. en v. d1. Oord waren schiaffing van. die Teer. van een volksfeest, hoewel in, begins^ ie ze voor die Wou.de nooit iets te dóien is :n 't er altijd ordelijk ■n de beslissing uit te ïgienstanders eqns te ïene geldilean-ing van oor de vaargeul naar werdi benoemd tot isch bedrijf, tie van ditzelfde be en opgeroepen wor- an '1150 per jaar, het Stembureau op loemd de heer Groot ;ren Meijme en Van eenige reclames van slag, volgde sluiting, >ELFT. V O. lk is stem. Met van het oude volk ilksstemman of liever oigaa'n die 4 leden die tevens raadslid zet, of willen zetten, voor het Wi. K., als :bben geweigerd voor Zijn. bewiuste? lezers int hun horizon reikt te snappen, dat niet •V. K. op eigen initi- mgevTaagd, doch dat g met sulbsidie aan van de algem. ver- K. heeft uitgevoerd, het W. K. stonden ivrage als raadsleden moesten een dluw frisschie roiode bloed, ït komen, zie jie! mheer die blakende! eging zoo plotseling velen een raadisel diat diezelfde Volks- de heilrijke diensten Ier t.ib.c.-vereemigin^ «rd. ehteahte reclame zijn de bloedi? 't Ligt er in Zaterdag 2 Juni over huisjiesimielk'eitel roofgieren. Wat een nietwaar? Huisjes- xfgierenZulke beel- bewuste broeiders. hij er aan toe, „dat en in onze. gemeente zijn de huren hier verder. Ja,, hij ver- overal nogal hoog 'n glazen huis woont, t gooien. sr. „Goedl Wonen" j slaapt baar oorlogs- vraagt hij heel naïef dat bet Rijk derge- hulp komt door het heen en thans tegen sing te leenen, maar zeggen, dat die ge in de meerdere kos- sn dat het dus voor ,Go'eb Women" tot 13 woningen over- extra zou kosten, r tegen 'die geimeente- d Wonen" moet dus ichrikbaremidie woning- iVat een dikke woor- oningnoiod! Er is hier gnood1 in Asseradlelft. rman willen, dat wij gingen bouwen voor :n van Krommenie zelf maar 'voor goede red! Wonen" zal wach ten en tot die nood me-achitig gedoe van sal bet bestuur niet ,het friss chie roode t bestuur van „Ooedi e.er laten. irvenOch, de be te Volksstem, slikken ds, ïREND, en confectie, it in een Dinsdag j L zullen hier ter stede noemde artikelen des n, te beginnen met in Juli met uitzonde- lagen. 5KERK. X. Vr. ter Noe d. sote jaarlij ksche bede- rchie plaats naar Ruim 350 personen eer 100 mannen 7an de halte der tram ig de stoet langs den dweg, naar het over- Hier werd de dag sdienstoefeningen, die ivrucht werden bijge- 'oldaan werd te ruim lanvaard. De Z.Eerw. met groote tevreden- terugzien. Moge ook :r Broederschap van ,s meer uitbreiden. MISGE BEDEN. ZONDAG 10 Juni. Zondag onder het octaaf van Sacramentsdag. (Tijdeigen) ze collecte van het octaaf (als op den feestdag) 3e collecte van de H. Margarita (Eigen der HH. to Juni) Waar de uiterlijke viering van H. Sacra mentsdag tot dezen Zondag is uitgesteld, mag in alle HH. Missen, behalve in die voor de parochie, het misgebed gelezen worden van H. Sacramentsdag. MAANDAG 11 Jun'. Van het octaaf van H. Sacr amentsdag (als op den feestdag) 2e collectevan den H. Barna bas. (Eigen der HH. n Juni). DINSDAG 12Juni H. Mis als giste ren 2e collecte: van den H. Odulphus (Holl. Feesteigen 12 Juni) 3e collecte van den H. Joannes a S. Facundo. (Eigen der H.H. 12 Juni) 4e collecte: van den H. Basilides en gez. (Eigen der H.H. 12 JuniJ WOENSDAG 13 Juni. H. Mis als gisteren 2e collecte: van den H. An- tonius. (Eigen der H.H. 13 Juni). DONDERDAG 14 Juni. Octaafdag van H. Sacramentsdag. (H. Mis als op den feestdag), 2e collecte: van den H. Basilius. (Eigen der HH. 14 Juni). VRIJDAG 15 Juni. Feestdag van het Aller h. Hart vanjezus. (Eigen der HH. begin van Juni). Credo. Prae- fatie van het H. Kruis). ZATERDAG 16 Juni. H. Mis van de H. Maagd. (In de oudere Misboeken zie Eigen der HH. 24 Mei), 2e collecte„Fi- delium" (uit de Mis der overledenen), 3e collecte: van de H. Geest (Mis van Pink steren), 4e collecte: van den Paus 62. ZONDAG 17 Juni. 3en Zondag na Pinksteren. (Tijdeigen) 2e collect„A cunctis" 63, 3e collecte: naar keuze van den Priester. N.B. In alle Missen de gebeden uit de Mis „Voor den Vrede". KERKLIJSTEN. ALKMAAR. Parochie St. Laurentius. Heden PI. viering van het Aanbiddingsfeest. Den geheelen dag blijft het Allerb, ter aanb. uitgesteld. Collecte tot uitbreiding der Pius- siiehting. De H.H. Missen te half 7, kwart voor 8 en 9 uur. Te half 11 pl. Hoogmis, ie half 7 Lof met feestpredikatie door den WelEw. Heer L. H. M. Nieuwenhuizen, kap. te Oudorpdaarna Processie en de lofzang „Te Deum". Onder het Lof sehaalcollecte voor de Broederschap van het H. Sacrament, welke collecte de H.H. Broedermeesters ge lieven in te zamelen. Geen patronaat. Ma. te 7 uur, Di. te 8 uur en Wo. te half 8 Congregatie. Do. 9 uur gez, H. Mis. van 6 uur lot half 8 gel. om te biechten, 7 uur Lof ter eere van het H. Sacrament. Vr. Feest van het Allerh. Hart v. Jezus, 8 uur gez. H. Mis. Te 6 uur biechtbooren voor onze jeugdige Communicanten, te 7 uur Lof ter eere van het Allerh. Hart. Za. van 46 en 6i/2—9 u. gelegenheid om te biechten. Zondags-smorgens uitsluitend biechthooren voor de parochianen v. d. Omval, Schermer, We8tdijk en Heiloërdijk. Parochie van den H. Douiimicus. De heilige diensten te 6 uur, half 8, 9 uur en half 11. Na den middag te 3 uur Vespers, te 6 uur solemneel Lof, Processie en Te Deum) Di. te 9 uur gez. D„ 's avonds te 7 u. Lof. Wo.avond te 7 uur Congregatie. Do.avond te 5 uur gel. om te biechten. Vr Feestdag van 't H. Hart, te 9 uur solemneels D. en 's avonds Ie 7 uur solem neel Lof, Predicatie en Opdracht aan het H. Hart. Za.avond te 7 uur Lof. St Jozefkerk. Zo. 2e Zo. der maand bijzonder toegewijd aan den Zoeten Naam Jezus, volle aflaat, te half 8 en 9 uur de stille H.H. Missen, 10 uur de Hoogmis, half 7 Lof met gebeden en gezangen ter eere van den Z. Naam Jezus. Ma. 7 uur Lof met gezangen ter eere van den H. Petrus, Martelaar, Patroon der zieken. Di. half 6 gelegenheid om te biechten voor de kinderen. Wo. onder de H. Mis van half 8 algem. H. Communie voor de kinderen die dit jaar plechtig zijn aangenomen. Do. 10 uur Veni Creator en Huwelijks inzegening, vau 4 uur tot half 8 gel. om te biechten, 7 uur Lof met Veni Creator tot opening van het Veertig-uren-gebed, datVr., Za. en Zo. in onze kerk zal gehouden worden. Vr. Feest van het Goddelijk Hart van Jezus, half 7 uitst. van het Allerheiligste, 9 uur gez. H. Mis, 's avonds 7 uur pl. Lof en feestpredikatie. Za. half 7 uitst. van het Allerh., 9 uur gez. H. Mis, 's avonds 7 uur Lof met Eere boete en gezangen. Zo. Feest van 0. L. Vrouw van het H. Hart, volle aflaat, half 7 uitst van het Allerheiligste, 10 uur pl. Hoogmis, 12 uur gezamenlijke aanbidding en gezangen der kinderen, half 7 plechtig Lof Processie en Te Deum tot sluiting van het 40-uren gebed. Uedurende de 3 dagen van het 40-uren ge bed wordt reeds te half 7 de H. Communie uitgereikt en Vr. en Za. is ook de le H. Mis om half 7. HEEMSKERK. Zo. Pl. viering van H. Sacramentsdag, 7 uur en half 9 de stille H.H. Missen, 10 u. Hoogmis, half 2 Kath., half 3 Derde Orde, half 7 Lof met Predicatie, Processie en Te Deum. Ma. de H.H. Missen te half 8 en kwart over 8, overige dagen te 7 uur, half 8 en kwart over 8. Wo. de H.H. Missen te 7 uur, half 8 ên te 9 uur Veni Creator en gezongen H. Mis voor bruidegom en bruid. Do.avond van 8 uur af gelegenheid om te biechten en te 7 uur Lof ter eere van hst Allerh. Sacrament met Rozfnh. v. d. vrede. Vr. Feestdag van het Allerh. Hart van Jezus, 7 uur gez. H. Mis en 's avonds te 7 uur Lof en Preek. Hernieuwirg van de Opdracht der zelatricen van hel H. Hart. Za.middag van 4 uur af gelegenheid om te biechten en te 7 uur Lof ter eere v. dl. Allerh. Maagd Maria m. Rozenh. Deze week Kath naar gewoonte en biecht hooren voor de Woensd leering. WORMERVEER. Zo Aanbiddingsfeest. Te half 7 uitreiking der H Communie. Te half 8 de H. Mis en te 10 uur de Hoogmis, 's Avonds te half 7 Lof met Predikatie, Processie en Te Deum Ma., Di. en Wo. te 8 uur die H. Mis, Do. te 8 uur gezongen H, Mis en 'sav, van 67 uur gelegenh. om te biechten, te 7 uur Lof ter eere v. h. H. Sacrament met Rozenhoedje. Vr. Feest van het H. Hart van Jezus, te 8 uur gez. H. Mis en 's avonds te 7 uur Lof ter eere van het H. Hart van Jezus. Za. te 8 uur de H. Mis en 's avonds van 46 en 78 uur gelegenheid om te biechten. Deze week Cath. als naar gewoonte. ASSEN DEL ET. Zo. 7 uur Jgt. voor J. Wbz. Bos en overl. kinderen, 10 uur voor de parochie. Ma. 7 uur voor Jac. v. d. Laan en overl. fam., 8 uur voor Corn. Teeling hvr. D. v. d. Park. Di. 7 uur voor Petr. v. d. Park hvr. Corn, v. d. Laan, 8 uur voor Alida van Dam hvr. Joh. Brakenhof. 10 uur tot zekere intentie. Wo 7 uur voor Petron. Gz. Boon, kwart over 8 voor Jacob Gaal en Agatha Al. Do. 7 uur voor Margaretha Kramer, 8 uur Eeuwige Memorie. Vr. 7 uur voor Maartje Nagel hvr. Jae. Kerssens O. L. Vr. t. N. Kwart over 8 voor Maria Gaal Wed. W. de Jong O. L. Vr. t. N. Za. 7 uur voor de priesters die in deze parochie hebben gearbeid. Kwart over 8 voor Mej. Wed. Wolters en overl. fam. Zo. 7 uur voor de Parochie, 10 uur Jgt. voor P. v. d. Hoorn en Catha. de Jong. AKERSLOOT. Zo. Pl. viering van het H. Sacraments feest. Half 8 voor overl. fam. Kaptein-Swarf, 10 uur voor de Parochie, half 3 volgens voorschrift Lof met Preek en Te Deum lied 32. Geen Kath. Ma. 8 uur voor Pieter Kerssens en Elisa beth Jak. Di. voor Joseph Revers. Wo. Feest van den H. Antonius van Padua. H. Mis ter eere van den H. Ant. Do. voor Joannes Leering en Heintje Haker, van 57 uur biechtgelegenh. Vr. Feest van het H. Hart, 8 uur gez. H. Mis voor de Leden van het Genootschap, Absolutie voor de Derde Orde. 7 uur Lof met Litanie en Acte van Toewijding en lied 43. Za. voor Cornelia Verduin-Admiraal lid van hel Genootschap. Zo. Derde-Zondag na Pinksteren. Half 8 voor de Parochie, 10 uur voor overl. fam. Pepping. Collecte voor het Studiefonds van het seminarie „Hageveld". Zo. na de Hoogmis en in de week na de H.H. Missen gebeden om regen. NGQRD-ZIJRE ft Zand). Zo. half 8 voor de Parochie, 10 uur voor Joes Bierman, na de Hoogmis Kath., te 7 uur Lof met Preek en de Lofzang Te Deum. Ma. 8 uur voor Willem Blankendaal. Elders voor de leden v. d. Rozenkrans en ook voor Adriana Heddes. Di. 8 uur voor Petrus Klaver, 9 uur Veni Creator waarna gez H. Mis voor bruidegom en bruid. Wo. 8 uur voor Arie de Boer en Agatha Wiering, gez. H. Mis ter eere van den H. Antonius, 9 uur voor bruidegom en bruid. Elders voor Jacobus Sneekes, 7 uur Lof. Do. 7 uur voor overl. ouders, 8 uur voor Adriana Glas en hvr. Joa. Hoek. Van 5 uur af gel. om te biechten. Vr. Feestdag van het Allerh. Hart, 7 uur tot zekere intentie ter eere v. h. H. Hart. Te half 9 voor de zelatrice van het Gen. vau het H. Hart, 7 uur Lof met preek. Za. 7 uur voor Mej. A. van Beusekom, wed. van den Heer Jac. Bergen, 8 uur voor Catha. Vader en fam. Bediend Brigitta Lokart hvr. van Bern. van Duin. Kath. naar gewoonte. Za. van 23 en verder van 5 uur af gel. om te biechten. A.s. Zo. collecte v. studiefonds bij ge), v. h. 100-jarig bestaan van het seminarie Hageveld. LANQEND1JK (Noord-S char wo uide). Zo. 7 half 9 en 10 uur de H.H. Missen, half 3 de Vespers, 6 uur plechtig Lof en Predicatie. In de week gewoon de Kath. Do.avond 7 uur Lof. Van 68 uur biecht hooren. Vr. Feest van het H, Hart, half 8 gez. H. Mis en 's avonds 7 uur Lof met litanie van het H. Hart en akte van eereboete. Za. van 4 uur toto-half 9 biechthooren. CASTR1CUM. Zo 7 uur Vroegmis, 10 uur Hoogmis uit dankbaarheid v. een 40-jarig huwelijk. 1 uur Kath., 2 uur oefening voor de leden der Derde Orde, daarna de H. Fam7 uur Lof ter eere van het H. Sacrament. Ma. en Do.de H.H. Missen te 7 uur, 8 uur en half 9. Di. de H.H. Missen te 7 en 8 uur. Te 9 uur gez. Huwelijksmis met Veni Creator. Wo. 7 uur tot intentie van de vereerders H. Antonius. De gewone HH. Missen te8u. en half 9. Do.avond van 57 uur biechthooren. Vr. Feest van het H. Hart. 6 uur bij de Eerw. Zusters, 7 uur gez. H. Mis, 8 uur gewone H Mis, 7 uur Lof met Eereboete, Za, de H H. Missen te 7 en 8 uur. Van 4—8 uur biechthooren, half 7 Lof. BIEEMSTER. Zo. H.H. Missen te half 8 en 10 uur. Geen Kath., 's avonds te 7 uur Preficalie, waarna Lof met Precessie en Te Deum. In de week de H H Missen te half 8 en kwart over 8. Kath. ear gewoonte Di. le H. Mis te 6 uur, Vr. Feest van b-t H Hart. Te half 9 gtz. H. Mis, 7 uur Lof Za. 34 en 68 gelegenheid om te biechten. BediendWillem We.-terhof, Wed Duis, Alie Koopman. OBDAM. Zm kwart over 7 Vroegmis, 10 uur Hoog mis, ha'f 2 Kath. Te 7 uur oefeningen tut bevordering der veelvuldige H. Communie. Ma te 9 uur gez. H. Mis voor bruidegom en bruid. Ma., Di.. Wo. en Do. te 8 uur Lof. Vr. Feest van het Allerh. Hart van Jezus, gez. H Mis en half 8 Lof met preek. KROMMENIE. Zo. Sehaalcollecte voor de School. Te 7 en 9 uur en onder de Vroegmis van half 8 Communieuitreiken, 10 uur Hoogmis, half 2 Katb., half 3 Derde Orde, 7 uur Lof met predikatie. Do.avond half 8 Lof met gebeden voor den viede, van 68 uur biechthooren. Vr. half 9 gez. H, Mis, te half 8 Lof met gebeden voor den vrede. Za. van 49 uur biechthooren. LIMMEN. Zo. halt 8 stille H.~Mis, 10 uur Hoogmis, kwart ever 1 Kath., 2 uur Lof ter eere van het H. Hart met Litinie van Alle Heili gen, daarna H. Fam. afd. vrouwen. Vr. half 8 gez. H. Mis, half 8 Lof ter eere van het H. Hart met oef. van eerherstel en toewijding. Kath. maar gewoonte. OverledenCatharina Ransijn, ANNA PAULQWNA. Zo. 2e Zo. na Pinksteren. Pl. viering van het H. Sacramentsfeest, half 8 voor overl. ouders Spithoven en Peperkamp, 10 uur voor de parochie, daarna Kath., 3 uur Lof en Rozenkrans. Ma half 10 tot zekere intentie. Di. half 8 voor Paulus Neuvel en Anna Eva Pijl. Wo. half 8 tot zekere intentie. Do. 10 uur Veni Creator en plechtige Huwelijksmis. Vr. half 8 voor Pieter Huiberts en Catha, Dekker, half 8 Lof ter eere van het H. Hart. Za. half 8 voor Pieter en Arie Portegijs. Van 58 uur biechthooren. Kath. gewone dagen. UITGEEST. Zo. Heden collecte voor de school, de H.H. Missen te half 8 en 10 uur de Hoogmis. Te half 2 Kath., half 3 Vespers, 7 uur Lof ter eere van het H. Sacrament, Ma. en volgende dagen de H.H. Missen te half 8 en half 9. Eikenavond 7 uur Lof. In de week Kath. naar gewoonte, Do. half 8 gez. H. Mis! ter eere van het H. Sacrament. Van 68 uur biechthooren. Vr. Feestdag van het H. Hart, half 9 gez. H. Mis. Za.middag 4 uur biechthooren. EGMOND-BJNNEN. Parochie St. AdaJbcirtus. Zo. 2e Zo. na Pinksteren, 7 uur Vroeg mis voor Martha Liefting-Haarman, half 10 Hoogmis voor de Parochie. 1 uur Kath., 2 uur Vespers met Rozenb. enz. Ma. 7 uur voor Gerrit Boendermaker en Grietje Kabel. Di. 7 uur voor de Wed. Maria Groot- Ypelaan. Wo. Feest van St. Antonius, 7 uur gez. H. Mis ter eere van St. Antonius. Do. 7 uur voor Cornelis Zuurbier. Van 68 uur biechthooren. Vr. Feest van het H. Hart, 7 uur gez. H. Mis voor het genootschap van het H. Hart, 4 uur biechthooren voor de kinderen, 7 uur Lof ter eere van het H. Hart. Za. 7 uur voor Joannes Baart, Maartje Bakkum en overl. kinderen. Wegens kerkschoonmaak geen Katb, WORM ER. St. Maria Magd&lena. Zo. 6 uur H. Communie, 7 uur Vroegmis, half 10 Hoogmis, 2 uur Vespers, 7 uur pl. Lof, Processie enz. Ma., Di. en Wo. te 7 unr Lof. Do. van half 4 tot 7 uur bi ichlhooren. Vr. 8 uur gez. H. Mis, 'sav. 7 uur Lof. Za. biechthooren van 35 en van 68 u. Verder alles gewoon. HEILÖ. Zo. 7 uur voor Jacobus Mulder, half 10 voor de Parochie, half 3 Lof met preek en gebed v. d. dagelijksche Communie. Ma., Di., Wo. en Do. te half 8 Lof ter eere van het H. Sacrament. Ma. half 8 voor den Weleerw. L. C. Heemskerk, half 9 voor Jacobus Enke. Di. half 8 voor Meinardus Butter en beide echtgenooten, half 10 gez. H. Mis voor bruidegom en bruid. Wo. half 8 voor Marie Kerssens-Nagel. Vr. Feest van het H. Hart, half 8 gezon gen H. Mis. Za. half 1 Jgt. voor den Zeereerw. Jac. Geenen. Vr.avond half 8 Lof met feestpred. door den Zeereerw. Fl. Driessen ter voor bereiding van den Aanbiddingsdag, welke Zo. a.s. hier wordt gevierd. Zo. a.3. het feest van Altijddurende Aan bidding, te 6 uur en half 8 de stille H.H. Mis sen, te half 10 de pl. Hoogmis. INGEZONDEN STUKKEN. te mogien opmaken, dat hij1behoort tot degenen, die in zich gevoelen, een zekere opstandigheid tegen maatregelen door het Kerkelijk gezag genomen en diit onder sentiments gevoel willen goedpraten. Er ademt een soort liberaal-katholiciSme uit. dlat reedis 'lang tot het verleden behoort. Hij zegt wel terloops geen voorstander van lijkverbranding te zijn, en ik mag aan zijn Woord niet twijfelen, maar een lezing van het stukje maakt toch den indruk, dat hij z'ijine sympathie niet ten volle aan dlat instituut onthoudt. Hij spreekt zelfs van den „vromen wejnsch van anidiersdienken- dein" om hum stoffelijk overschot verbrand te zien. En wanneer wij nu weteni, dat de voorstanders van lijkverbranding hoofdza kelijk op hygiënische en oecoinamische gron den die instelling- verdedigen en niet uit ov-erwegingen van geestelijken aard, dan klinkt het minst genanten, zeer zonderling van „vrome wenschen" te1 hoorein spreken, uit den mond van een katholiek, die toch zeer goad weet, dat juist de Kerk de lijk verbranding verboden heeft om "den anti christelijken grondslag, die zijl er in ver borgen zag. Wanneer de lijkverbranding gold een principieele en op gewetensdwang geba seerde kwestie, zouden wij geheel aardens tegenover dit vraagstuk staan en zou .ook de kolennood (door niïj niet .genoemd zijn als een bijkomstige reden om in deze tijlden de lijkverbranding niet te doiem plaats vin den. pet is steeds verre van miij! "de mee ningen van' jandlersdehkieinidHni te willen) krenken en ik meen ook in mijn kort artikel dit 'niet te hebben gedaan. Even min als men het mag beschouwen een krenking- van onze mèeningien, dat in som mige plaatsen die avondgodsdienstoefenin gen tijdelijk geen -plaats, machten vinden in onze kerken om licht te1 besparen, even min kan men het oen krenking van de hunne noemen, de lijkverbranding te staken uit koilennood. En bovendien geldt het hier dan nog een instelling,, waar wij ons om motieven van Hoogeme orde tegen kanten. Wat betreft die hoeveelheden die bespaard kunnen worden, feitelijk is Git niet van groiote beteekenis, door bet niet houden van avonidioiefeniingeu was, ook Ge besparing slechts zeier gering. Men piast dus „alle beetjes helpen", met reden, toe. Die hoeveelheid kolen, voor iedere lijk verbranding benoioidigd', wend nog genoemd .40 mud,, dus zeer 'zeker geen ombeteeke- nendle hoeveelheid. Dlat de heer Hanlo gaarne lyrische ontboezemingen had ge hoord o-ver 'het behoorlijke enl de innige charme van het laatste rustplekje, is- zijn recht ,maar lag tj'uhen de strekking van mijn artikeltje; dat alleen op eeln o-eco- nomisch.en maatregel wi-ldie wijzen, die an dere zijde van het vraagstuk buiten' be schouwing latende. Diat ook -elders der gelijke bezuinigingsmaatregelen kunnen- en moeten genomen wo-rdien, spreekt van zelf. de strijd tegen onbenullige vermakelijk- heden, nietswaardige bioscopen -etc. ia van katholieke zijde reeds zoo dikwijls, aange houden, -dat o-ok de koilenn-o-od hierbij gaar ne als middel zal wouden aangegrepen'. Het "is zoio- van zelf sprekend, dart, wat verk-eieridi 19. -moet wordlen uitgeroeid, idiat hierover niet eens behoeft te worden gesprok-en. Toch mo-etein wij niiet vergeten, dlait hij h-et toioneé-1- en bioscoopbedrijf een groote klasse van miensehien betrokk-em is, die dla-ar h-aiar bestaan in vindt, hetgeen van die lijkverbranding ni-et gieziegd kan- wo-rdien en ontspanning van dien geest is- in, deze tijden vaar velen een dringende -eisch. Het zou niet moietiielijk vallen, nog in dien breedie op h-et stuk va-n dien heer H-anlo in te gaan, maar o-ok dte papier- no-od legt o-ns in -deze verplichtingen op. O-ver den toon-, waarin het ingezonden stu-ic -van den heer Ha-nLo- was, geschinevem, zal -ik rniaar zwijgen, ieidler vogeltje zingt zoo- al.9 het gebekt is, -en geprikkeldheid is, een eigenschap, waarmede voioral, in -den: tegen- woiordiigen tijd, velen behept zijl». Mr. PAUL v. SONSBEECK. ADVERTENTIE N. Geboren: JOHANNES NICOLAAS, Zoon van J. H. VAN DER STEEN en C. M. VAN DER STEEN—Waals. Wamel, 6 Juni 1917. 4 Op den 24 Juni hopen onze ge- 4 liefde Ouders, Behuwd-en Grootouders f en Y hunne 40-jarige Echtvereeniging te f herdenken. Hunne dankbare Kindeven Behuwd- en Kleinkinderen y Alkmaar, 9 Juni 1917. -e®- -® s- KB LIJKVERBRANDING, Hoewel dc«r -den Wele-erwaaiidfin Heer Koikkelkorn in „Ons Blad" van Zaterdag 1.1. re-eds g-ebeel in mijn geest geantwoord is op het ingezonden stuk van- dien h-e-er Hanlo, wil ik he-m toch- nog op enkele punten van antwoord dienen. Ik mieeu uit het ingezondfin stuk van den heer Hanl# Hiermede vervullen wij den treu- rigen plicht U kennis te geven, dat tijdig voorzien van de H.H. Sacra menten der Stervenden, zacht en kalm is Overleden, onze innig ge liefde Moeder, Behuwd-, Groot- en Overgrootmoeder geb. KLOES, in den ouderdom van bijna 87 jaren Hare diepbedroefde Kinderen, Behuwd- en Kleinkinderen. Castricum, 8 Juni 1917. i Den 23en Juni a.s. hopen onze geachte Vrienden f G. J. MEIJER k en 9 J. E. MEIJER—BOOT S hunne 50-jarige Echtvereeniging te-a? herdenken. X Eenige kennissen. y A Alkmaar, 7 Juni 1917. S Bloemstraat 31. TE KOOP: een een-paards goedwerkende met 3 messen, bij C. WESTER Dz. Heer- Hugowaard. Aan hetzelfde adres een 8-jarige Belgische zware HET, mak voor alles, te koop. te Obdam, zal Maandag 11 Juni 1917, 's avonds 7 uur precies op het terrein b.h. spoorwegstation Obdam, it contant ver- koopen bijzonder geschikt voor brandhout. UIT .DIE .HAND TE KOOP: Heerenhuis met verschillende kamers van alle gemakken voorzien, zoo goed als nieuw staande aan de van der Meistraat te Alk maar. Aanvaarding direct. Heereuhutn met veel ruimte, staande aan de Prins Hendrikstraat te Alkmaar. Aan vaarding naar overeenkomst. Heerenbuis. Oudegracht Alkmaar. Aan vaarding 1 Mei 1918. Flink Burger-Woonhuis met veel grond, voor verschillende doeleinden geschikt, aan het .„Verdronk enoord te Alkmaar. Twee Perceelen, staande en gelegen aan het Heiligland te Alkmaar. Aanvaarding naar overeenkomst. Een Burgerwoonhuis aan de Overdiestraat bij de iste Kanaalstraat. Drie Woonhuizen en Schuur en twee tui nen samen groot c a. 35 Aren. Voor alle doel einden geschikt, gelegen aan groot vaar water. Heerenhuis. Metiusgracht te Alkmaar. Aanvaarding 1 October 1917. Geld beschikbaar als eerste Hypotheek op Landerijen. Inlichtingen kosteloos iederen werk dag, NIET OP ZONDAG bij Makelaar, Taxateur en Voller, ZAANDAM. Houdt voortaan ook Zaterdags van 1012 uur spreekuur, doch uitsluitend voor tand- techniek enz. Voor operatief alle Don derdagen van 3s uur. p.a. den heer OOIJEVAAR, Sigaren winkel. RITSEVOORT 1, hoek Oude- gracht. Op feestdagen geen consult. Een ieder zijn belang is: Zuivere waar. Onvervalschf. Neemt eens proef met onze Port Port f 1 per flesch en hoóger) Wij rooken goedkoope en toch puike [waar Daar is geen beter adres dan KAAIJ in [Alkmaar. Prijzen: f2.50, f2.60, f2.70, f2.80, f2.90, f3.—, f3.20, f3.40, f3.60, f4.— per 100 stuks. Van elk merk een kistje als monster, aldus 10C0 fijne sigaren voor den spotprijs van f29.— franco na ont vangst van postwissel of onder rembours met verhooging der rembourskosten. Niet naar genoegen geld terug. Sigarenfabriek „De Concurrent" Kooltuin 13 Alkmaar. Telefoon 279, beveelt zich voortdurend en beleefd aan, BOTERSTRAAT 22. Goud, Zilver en Koralen, is bij verkoop en inkoop de beste waar borg de vakkennis van den win kelier. Wendt U daarom tot Gediplom. Goud- en Zilversmid. PAYGLOP 15 ALKMAAR. Let op het juiste adres. Pl ij jj H I'll! Ó-I II Rï'fh iffli 111! sur 0SM s y - MÜÉÉ HÉ

Ons Blad : katholiek nieuwsblad voor N-H | 1917 | | pagina 7