innig heb liefgehad als maar eetógszltis denkbaar is. Haar wil was mij eene wet, waaraan ik met de grootste liefde gehoor zaamde. Nog zie ik haar 's avonds aan mijn bed staan, met gevouwen h.andiett en naar boven starende oogen, terwijl zij God bad mij te bewaren en in Zijn veilige hoede te nemen. Eenvoudig, ernstig ging ifij ifiij voor op het pad der dieugd en waakte zoowel over mijn lichaam als over mijne ziel. Zoo leefden wij gelukkig voort, töt de oorlog' uitbrak en ik onder de wapenen geroepen werd. Wanhopig door het dank beeld mijne geliefde moeder te moeten ver laten, besloot ik mij niet levend van haar te laten scheiden. Hoe geheel andiers was in het volgende oogenblik mijn besluit. Toen zij als gewoonlijk in mijne oogen las, wat er in mijne ziel omging, sprak die brave: „Jean, behalve de plicht uwe moeder lief te hebben en te ©eren, hebt gij nog »een andere te vervullen en die wordt nu van u gevergd. Uw vaderland roept u, gehoor zaam, zoo gij mij lief hebt „En ik gehoorzaamde. Steeds heb ik de woorden onthouden. In het heetst van den strijd, als honderden om mij heen gevallen waren, klonken zij mij in de oioren era spoor den mij aan tot daden van moed, als waar toe weinigen in staat zijn, „Eens op eten dag bracht edra brief mij de tijding, dat die liieve moodier ernstig ziek was. Ik vroeg verlof, het werd ge weigerd; Half wanhopig van angst en ver langen, wilde ik vluchten, toen het mij voorkwam als hoorde ik hare lieve stem; „Jean, als gij mij lief hebt, gehoorzaam!" „En ik gehoorzaamde en bleef. „Maar toen kort daarop het bericht van haren diood volgdetoen, toen meende ik van droefheid krankzinnig te worden. Ik moest naar huis, al zou het mij Sliet leven kosten „Niet dat ik meende de geliefde "doode nog eens te zien, neen, daarvoor was die afstand te groot. Zij zou al lang in de kille aarde rusten, eer ik bij haar kon zijn. En waarom ik dan naar huis moest? „Luister, ik zal het u zeggen. Bij ons, eenvoudige boeren van Miorvan, bij ons beerscht het geloof, dat de eerste bloem, die op een gra'f bloeit, die kracht heeft om te maken, dat hij die haar plukt, die doode, die daar rust, nooit vergeet en evenmin vergeten wordt. Dóe bloem ft'u heb Ik wallen plukken. Toen mijn tweede ver zoek werd geweigerd', vluchtte 'ik en be reikte na een vreeselijken tocht van tien diagen en nachten eindelijk het graf van de dierbare overledene. Doch geen bloem Was nog te zien. Ik wachtte en wachtte, zes lange weken. lederen 'dag zocht ik tevergeefs, toen ik eindelijk, eindelijk, half tusschen grais verscholen, een nietig bloempje vond!, een bloempje, welks naam zoo heerlijk met het doef, waartoe ik zoehit, bvtmeeinkomt. „Het was een vergeet-mij-nietje. Ik stortte tranen vanblijdschap; daar 't was of ik er die ziel mijner moeder in m-edledroeg. Doch al dadelijk was het, alsof het bloem pje mij de laatste woorden toefluisterde: „doe uw plicht, als gij mij lief hebt Én ik had mijn plicht verzaakt, ilk was ge deserteerd' i „Ik had nu geen rust meer en mielddle tnij hij de politie aan als ideseurter. „Eu nu vriend, mijn verhaal is uit. Nog één bede, voor ik sterven ga. Hier, en hij bracht de hand op het hart, hier op tnijn hart draag ik het bloempje mee. Ac'n, zoo 't mogelijk is, zorg, dat men het mij hiet ontneemt, dat het met mij in het graf bedolven werdt. Zult gij ervoor zorgen?" „Ik beloof het u!" „Welnu dan, vriend, gaf God mij in zijne Almacht een nieuw leven, 't zou voor h zijn, maar sterf ik, dan is mijn laatste bede voor u-. Hiermede vertrok de vriend. Dcrt anderen morgen vroeg werd Jean uit de gevangenis gehaald en naar de straf plaats geleid; Een groote menigte was feeds verzameld. 'Het vonnis wordt gelezen, daarna Jean geblinddoekt en het hoofd biddend, op waarts geheven, verwacht hij den doodi. Eensklaps weerklinkt de kreet uit veler blonden: „Houdt op! houdt op! die Kei zer! de Keizer!" En werkelijk, het was die Keizer, tliiie daar in galop kwam aangereden, van het paard1 feteeg en den veroordeelde naderde. Op een wenk van den machtigen gebieder Valt de blinddoek en Jean bevindt zich, Vlak tegenoveri zijn nieuwen en naar hij ineendie laatsten vriend. „Jeail," Sprak op gevoelvollen toon de Keizer, „God schenkt u het leven. Wijd het niet aan mij, maar aan bw vaderland1. Heb 't lief, zooals gij uwe moeder lief hadt!" (L. K.) ALKMAAR. AARDAPPELEN. De Directeur van het Distributiebedrijf Van Alkmaar, deelt mede, dat de Minister Vhn Landbouw, Nijverheid en Handel heeft goedgevonden te bepalen: Art. 1. De aflevering en het vervoer van vroege aardappelen is verboden. Art. 2. Het verbod, in het voorgaande artikel gesteld, is niet van toepassing op: ■a. de aflevering van het vervoer van vroege aardappelen, gedekt door elen ver- voerbewijs, afgegeven door de. Rijkscom missie van Toezicht op die Aardlappelver- eeniging b. de aflevering en het vervoer van vroege aardappelen, welke bestemd zijn voor de behoeften van het leger, voor zoover deze zijn afgezonden door militaire autoriteiten c. 'de aflevering en het vervoer van vroege aardappelen binnen, die grenzen dier gemeente waar 'de aardappelen zich bevin den, op den datum van vaststelling dezer Idistributieregeliing. PETROLEUM. De Directeur van het Distributiebedrijf van Alkmaar, deelt mede, dat voor nood gevallen 60 Liter petroleum te zijner dis positie zijn gesteld en verzoekt ff.H. Doc toren bij voorkomende gevallen, verzoeken tot een klein kwantum af te geven, ,op welk bewijs tot afgifte zal wtorden over gegaan. Miet bet oog op het zeer geringe kwantum, gelieve H.H, Doctoren er wel rekening mede te houden, dat dei grootst mogelijke zuinigheid moet worden betracht en alleen in noodgevallen, tot afgifte van een bewijs moet worden overgegaan. Verder is hem bekendl gemaakt, dlat met ingang van 2 Juli a.s. voor verlichtimgs- doek-indtin eene ruimere distributie ie ver wachten is. KAARSEN, SCHEMERLICHTEN ENZ. De Directeur van het Distributiebedrijf van Alkmaar verzoekt houders van legiti matienummers, die verstoken zijn van eenige kuinstverlichting, huirane nummers bij hunne winkeliers 'te willen opgeven, terwijl H.H, Winkeliers, die in aanmerking wenschen te komen voor de distributie, de staten, vermeldende de aan hen opgegeven, legiti matienummers, vóór 20 Juni a.s. te zijnen kantore moeten inleveren, EERVOL ONTSLAG. Aan den heer J. N. Lobach is op diens verzoek eervol ontslag verleend als Voor zitter der Coöperatieve Centrale Christe lijke Boerenleenbank. Die heer Lobach werd benoemd tot eerelidl dier instelling. „LIEFDADIGHEID NAAR VERMOGEN." In die op 13 Juni 1.1, gehouidlein ge wone vergadering van „Liefdadigheid naar Vermogen", is voor diverse personen hulp toegestaan ten bedrage van f 255.55. EXAMENS, HANDELSWETENSCHAPPEN De Vereeniging van Leeraren in de Harir delswetenschappien te Amsterdam bericht, dat hare eerstvolgende examens zullen wor den gehouden op 23, 24- en 25 Juli in Boekhouden, Nedierlandsche, Frans che, En- gelsche, Duiitscbe en Spaansche Handels correspondentie, alsmede Stenografie, uit sluitend des avonds. Boekhouden gedurende 3 avonden; Taai examens en Stenografie 1 avond1. Examengeld voor ieder vak is f 10. voor de eerste maal; f5.voior iedere volgende maal. Uitvoerig prospectus is, op aanvrage ver krijgbaar bij den Kantoorboekhandel Blader groen, Raadhuisstraat 3032 te Amsterdam; zoowel als bij den 2en Secretaris, Dr. Otto Klipp, Van Eeghenstraat 31 te Amsterdam. TIJD. ARBEIDSBEURS. STADHUIS, Correspondentschap der Intercommunale Arbeidsbemiddeling. Tel. 158. Spreekuur iederen werkdag van 1012 vm, 16 Juni. Gevraagd worden: 1 loopmeisje, 1 dienstbode of juffrouw, 1 werkmeisje, 3 schilders, 1 loopjongen, 1 schrijver, eenige werklieden (los). Bieden zich aan: 1 smid, 1 werkman (los). CONCERT door liet Stedelijk Muziekkorps; Directeur de heer H. A. Maas, op Zondag 17 Juni, des avonds van 7i/2 91/2 uur, in den Hout. Programma: 1. Op Commando; Marsch. M. Kleij. 2. Ouverture tot de Operette „Penelope". M, W; Petri. 3. Bewerking naar eenige grootmeesters van het lied ,,'s Kommt ein Vogel geflog en". S; Ochs. 1. Themia. 2. Allegro 'nou troppo; Bach; 3. Andante. 1 Hay-dn. 4. Andante, Mo-zart. 5. Valse. Strauss, 6. Allegro moderato. Verdli; 7. Adagio; Go-unod; 8. Allgro grandioso. W.agner. 9. Andante. Mendelssohn; 10. Allegretto; Schumann, 11. Andantino; Brahms. 12. Tempo di marcia. Meyerbeer. 13. Marchie-Militaire. von Suppé. 4. Groote Fantasie over miotiven uiif de Opera „Freischütz", C. M. von Weber. arr. F. Dunkler. 5. Ouverture de 1' opera „Martha". ven Flotow, 6. Geschic'bten aan den Wiienerw'ald (groote Concert-wals) Joh; Strauss. 7. De 4e Brigade, Marsch, H. Koster. „IJSCO." Bij een Indisch temper,atuurtje, als wij de laatste weken genoten, beeft een ieder Wel eens behoefte aan een kleine ver- frissching zooi hebben Alkmaorsehe ban ketbakkers gedacht, en zij vormden hun „IJsco". Een advertentie in dit bladi licht onze lezers 'omtrent een en ander nader in; doch Maandag a.s. moet men over straat stappend de overige reclame eens op merken. Wij komen op „IJsco" nog nader terug. HUIDiENKOOPER. Als huidenkooper is door idle- regeering ook erkend de heer D. Braak, alhier. BLAATSELIJK NIEUWS. EOMOND-BINNEN. R ia adls verga dering. Afwezig met kennisgeving cliei heer J. de W,it. Na opening werden die notulen gelezen en goedigekeuxd). Ingekomen was een dankbetuiging van P. Meikef voor zijn verhoogd salaris; Van Ged. Staten waren enkele raads besluiten goedgekeurd terugontvangen. Ingekomen was een schrijven Van, bet Kruisverbond en Maria-vereenigimg, wijzen de op het nadeel dier jeugd, dat door hun zoo vroegtijdig de cafe's wordtin bezocht; verzoekende een verordening te maken, d,at het verboden zal zijn 0111 aan 'jongens be neden die 16 jaar sterken drank te ver schaffen. - Die Voorz.' meent, dat er hier niet zoo,'11 groot gebruik van wordt gemaakt, maar ziiet er geien biezwaar in om een dusdanige verordening te maken. Besloten werd het te stellen in handen van Bl en W,., welke een verordening zullen samenstellen. Het Gemeenteverslag werd ter inzage ge legd, waaruit bleek, dat liet aantal inwo ners thans bedraagt 2008 personen. Vastgesteld werd] het kohier van het Electr. bedrijf, hetwelk hoewel het geen winst had opgeleverd; het vorige jaar toch een bevredigende uitkomst had gegeven. Het verslag van het Levensmiddieleinbedrijf gaf een verliespost aan van f 581.761/2, waarvoor een leening van f600 zal wor den aangegaan. Goedgevonden werd een af- en over schrijving. Ingekomen was een verzoek van een aantal bewoners van het zuidelijk gedeelte om aansluiting bij het Electrisoh net. Die Voorz. zegt voor een gedeelte dezer aanvraag een begrooting te "hebben ge maakt, tvelke aanleg ongeveer f 560 zou kosten; er zijn dan 6 personen, dliie' aan sluiting zouden kunnen krijgen en deze zonden (dan fedier f 20 per jaar moeten garandeeren pui het rendabel te maken. Dié lieer J. Apeldoorn vond! dlit bedrag vcor tinkelen nogal bezwaarlijk. Die heer Noord' meent, dat er dlan met de eigenaars der woningen oiiiderhandleldl moet wordtin, een huurder zi.t zoo los. Goedgevonden werd, om, indllien d|e huur ders ,en eigenaars hiervoor te vinden zijn, deze aansluiting' era voor het verdere ge deelte öok een begrooting te laten maken. Van de bewoners, van het westelijk deel der gemeente was eveneens ©en verzoek ingekomen om. aansluiting; ook voor uit deel zal een begrooting worden gemaakt. Bij de rondvraag wijst die heer Groot er op, dat er velen van Egmoradi komen zwemmen in de vaart, waarlangs de tram rijdt en een voetpad loopt. Hij vindit dit hiervoor geen geschikte plaats. Besloten werd een verordening te maken welke het zal verbieden,. Hierna sluiting. BiERGEN. Begin van boschbrand. Donder dagmiddag te ongeveer half 2 werden wij opgeschrikt door het kleppen van de brand klok. Bij onderzoek bleek, dat een bosch brand ontslaan was in het z.g. Westerbosch, vermoedelijk door vonken uit de locomotief van de tram. Hoewel de brand zich met het oog op de groote droogte ernstig liet aanzien, kon gelukkig erger worden voor komen. Een groot aantal personen, met schoppen gewapend, wist met zand den brand in zijn voortgang te stuiten. Van de brandspuit, die uitgerukt was, werd geen gebruik gemaakt. WORMERVEER. Levensmiddelen. In de wie,ek van 18 tot en met 24 Juni zijn op onder staande bonnen de daarachter genoemde regeeringsgoederen te verkrijgen: No, 37 aardappelen 2 kop; No. 38 bruine boonen 1 H.G|.No. 39. havermout i/2 HA; No. 40 rijst 2 H.Q.No4. 41 rijst buitengewoon 2i/a H.G;; No. 42 vet 1 HA- Die rijst te verkrijgen op bon No. 41 kost slechts 10 cent per i/2 K.Q„ omdat bet rantsoen aardappelen verminderd, is; de rijst op bon, No. 40 blijft 10 cent per 1/2 KA - 1 1 Gymnastiek. Zondag 24 Juni a.s, zal in het Sportpark alhier die gewestelijke uitvoering voor die provincie Noondl-Hoillaind! van het Ned; Gymnastiek Verboindl plaats hebben. Er zullen aan deelnemen 76 ver- eenigingera met 1200 turners eni turnsters; Ook de gymnastiek vereeniging der St. Jo- zel.fsgezellenvereeniging te Amsterdam zal aan de .Uitvoering deelnemen. Het School bestuur heeft voor genoemde vereeniging het vergaderlokaal boven die, R. K. School als kleedkamer beschikbaar gesteldl HEER-H U GOWAARDl Eervol ontslag. Bij Kon. Besluit is aan J. Buren, Heerhugowaardi, op ver zoek, eervol ontslag verleend als dijkgraaf v. d. polder Heerhugowaarld- WARjMENHUIZEN. Gemeenteraadsverkiezing. In deze gemeente bedraagt het aantal kiezers voor het jaar 1917/18 voor den Gemeente raad 374; voor de Provinciale Staten en tweede Kamer 385. Periodiek aftredende zijn de w-ethoudier Jn. de Groot J.atez. eri het raadslid C. Nan- nes; 26 Juni a.s. moeten de Randiidaten- lijstem zijn ingeleverd UITGEEST; R,aads. verg a de ring. Afwezig de heer N. Zonjée. Na opening worden die notulen gelezen en goedgekeurd,. Door de heeren Zonneveld en Besse werd1 verslag uitgebracht over de Algemeen© Ar- menrekening, welke aangaf in ontvangst f 1647.78i/2, in uitgaven f 950.03i/2, batig saldo f697.75, en dlat van het Luther- sche fonds gaf aian in ontvangst f 102.851/2, in uitgaaf f 755, batig sald'o f47.85; Die Voorz. dankt 'die heeren Armmeesters voor hun beheer. Door Ged. Staten was goedgekeurd de verkoop van het Tolhuis. Voorgesteld werdl de verkoopig 27 Juni te doen houdten. Eveneens was goedgekeurdl de geldlöe- ning. Ingekomen was eelra verzoek van den nachtwaker Twaalfhoven, om zijn salaris te verhoogein ert het te brengen op f600, B. en Wi. stellen voor het verzoek toe te staan, hetwelk algemeen werd1 goedge keurd', ingaande 1 Juli. B. en W„ stellen voor het salaris van Wiagenaar, de waagmeester, te verhoogen met f 100 voor zijn pensioen, hetwelk even eens werd' goedgevonden. Door het fanfarekorps werd verzocht op het terrein van het nieuwe raadhuis een muziektent te plaatsen. Besloten werd' dit verzoek voorloopig nog aan te houden. Ingekomen was een verzoek van de be woners der Lagedijk om aansluiting bij het Electrisch licht. Besloten werd een onderzoek naar de kosten in te stellen. B. en W, stellen voor om voor het in enten f 1.25 per persoon te betalen, het welk werd' goedgevonden. Besloten werd' .deelte nemen aan de werkeloozem-verzekering. 1 Ingekomen was een schrijven van de Commissie van Levensmiddelen, welke haar verontwaardiging uitspreekt over de wijze van betaling, welke, door den Gemeente ontvanger werd1 gedaan. De Voorz. licht deze- zaak toe; de pen ningmeester dtir Comm. had gevraagd om meer geld1; naar aanleiding hiervain Waren B. en W» uitgenoodligd .pp een vergadering te komen. Later was door B, en Wj. goed gevonden, dat zij meer geld1 zouden hebben, maar hit den aard der zaak kpmen er veel rekeningen bij den ontvanger, hetwelk ook goed1 is; het is geen kwestie van vertrou wen. De heer J. Zonjée vraagt of drukwerken enz. ook nief over het Distributiekantoor kunnen gaap? De Secretaris zegt, dat hier geen bedrijf bij 'verordening is vastgesteld, zoodat alle rekeningen over de gemeente mceten gaan. De heer J. Zonjée vraagt of het dan niet anders kan worden ingesteld, dat deze misstanden zouden worden voorkomen. De Voorz. zegt, dan zou er een directeur benoemd moieteil worden, die de verant woordelijke persoon is, en nu zijn. B; en W. ide verantwoordelijke personen, en, zoo moe ten alle betalingen over den Gemeente ontvanger gaan. De heer Brasser gelooft, dat er een misverstand bestaat, en zou willen, dat B. en Wj. eens confereerden met de Com missie, om deze zaak te bespreken, het welk werd goedgevonden. Gotidgevoinden werd eeira .af- en. over schrijving. Vastgesteld werden de stembureaux voor ide aanstaande verkiezingen,. Bij de rondvraag zegt de heer Visser geen voorstander te zijn voor het afschaffen der kermis, maar zou gaarne zien, dat er maat regelen genomen werden om de toiestanidlera te verbeteren, opdat het er wat oirSlalijker toe zal gaan en voornamelijk des Zondags. De Voorz. zegt, dat er altijd 6 politie agenten zijn, maar die kunnen alles niet voorkomen. De heer Visser wijst op den stgommolen, hoe het er daar soms toe gaat en de meisjeis, die van die Zaan komen; zon hij willen, dat als er zijn, die alle paal en perken te buiten gaan, dat zij dan onmiddellijk dloor 'de politie verwijderd werd,en. Die heer Zonneveld zegt heit yolkomen met den heer Visser eens te zijn; hij is ook iniet voor afschaffing der kerijljs, maar als het zoo gaat als de laatste jaren, dlan zouden wij verplicht zijn de kermis af te schaffen. De Voorz. zegt, meer politie te zullen vragen en de kasteleins en de eigenaar der stroomdraaimolen er op te zullen wij zen, dat jindien zij niet medewerken voor een ordelijk verloop; hij onmiddellijk de inrichtingen zal laten sluiten. De Raad was het hiermede volkomen eens. De heer Groot zegt op zijn besluit te zijn terug gekomen en weder zijn, zetej in den Raad wil behouden; hij had, zijn ont slag genomen, omreden die reizen van Markenbinnen het hem wel eens moeilijk maken; maar op aandringen heeft hij dan zijn besluit ingetrokken. Waarna de openbare vergadering werd gesloten en overging in comité. HARENKARSPEL. Raadsvergadering. De Raad dezer gemeente vergaderde Woensdagavond half acht. Afwezig wegens ongesteldheid de heeren Zut en Hoogland en met kennisgeving de heer De Groot. Door dein heer Dekker werden die ver- eischte eeden afgelegd. Die notulen werden goedgekeurd. De Voorzitter deelde mede, dat goed gekeurd is teruggekomen .het besluit be treffende verhuring van het postkantoor 'en dat met 'den bouw van een telefooncel iis begonnen. De Gezondheidscommissie zond een be grooting-, waaruit bleek, dat deze gemeente heeft te betalen f64.42i/2. Als gevolg van een gehouden vergadering va:n de Distributie-commissie kwam een schrijven ter tafel om de regeling inzake het 1/10 pGt. te doen ophouden. Door de rantsoeneering heeft <jje gemeenschappe lijke regeling minder reden van, bestaan en is het gemakkelijker het 1/10 pCt. af zonderlijk voor gemeenterekening te nemein, De Raad kon zich hiermede zeer goed vereeinigen en besloot als zoodanig. V,an het onderwijzend personeel kwam nu een verzoek in behandeling om dbttrte- toeslag naar behoefte. De vorige vergade ring was dit door onvoltalligheildi uitge steld, doch nui, hoewel de Raaid, niet beter voltallig is, vonden B. en W,. het beter, niet langer uit te stellen. B. en W. stelden voer, duurtetoeslag te verleenen nieit alleen aan het onderwijzend personeel, doch ook aan andere gemeente-ambtenaren ein deze 'te regelen als volgt: v. d. Laian f ,100, Smeets f 100, 4 onderwijzeressen elk f 60, v, Biemen f75, van 't Hof f50, Blad f40, |)eUv f40, (Ie veldwachter Hom an f75 t„ f verloskundige f 75. De heer Doekes had gaarne gezien 1, het^ verschil tusschen gehuwden en or/ huwden grooter was en zou inzoinder^ met den lieer Smeets rekening willen den. Die zaak wordt over en weer hrcM voerig besproken en ten slotte besloten L voorstel van B. en W,. zooder wijzi,,^ te aanvaarden. De eerste helft zal direct na de goe^ keuring worden uitgekeerd, de tweede helft in November. De kosten, groot f 775j M, len worden gevonden uit den post' 0r, voorziene, waaruit ook nog enkele postfe zullen worden betaald. Uit den post onvoorzien, dienst 191^ a| worden betaald f 83.34 onkosten barak et verpleging en f 50 overschrijding A butie '16. Een suppl. begrooting op den dienst 1917 wordt opgemaakt groot f 1O000, jt hoofdzaak voor een tijdelijke kasgeld|et. ning. De ,H O. moet worden verhoogd vat f8000—f12000. Voor eventueel te houden verkieziega, worden de stembureaux opgemaakt; aftre. dend zijn als lid van den Raad die heeren Borst, Doekes en Burger. Voor den hoofdkeurmeester, d,en heer de B,oer, wordt een pensioengrondslag vast. gesteld van f 12.50, zijnde 1/1 van zjjt salaris. Enkele afschrijvingen op de H. O. worden verleend, totaal to,t een bedrag van f 141,35 Rondvraag. De heer Dekker informeert paar aan. leiding va,n een actie, die te H.H.Waanl gevoerd wordt, naar de mogelijkheid yaB eleotrifioatie te Waarland. Voorzitter zegt er zeer veel voor te gevoelen, doch zich tot heden niet wam' ervoor gemaakt te hebben, omdat er todi niet kan worden overgegaan, wanneer Zijtfe. wind en Noordeirade H.H.Waardl niet aan, gesloten zijn. Voorzitter zegt toe zich mei den beer Ingenieur in verbinding te zulla stellen om met hem. enkele ?akon te b spreken. Hierna volgt sluiting der vergadering, Tot Molenmeester der aiootgaardpoi der is herbenoemd de heer C, Bakker jn; aldaar» OUDE NIEDORP. Dinsdagavond vergaderde ten lokale vin Mej. de Wed. Bruin de Schoplfeestconii missie in de schoolwijk Zijdewind. Besloten werd, dat het onderwijzend personeel md de' leerlingen dier gewezen zesde en tegai. woerdige zesde klasse zoo. mogelijk «a bezoek zullen brengen aan, Beverwijk 9 vandaar te voet naar IJmuiidien, terwijl voot de leerlingen der klassen van 1 tot en meli een rijtoer zal georganiseerd worden o| Woensdag 27 Juni a.s. over Alkmaar na Schocrl. Woensdagavond vergaderde te Zijde- wind die R. K. Kiesvereeniging „Eendridil maakt Macht", waar 42 leden aanwezig waren. De notulen werden gelezen en on veranderd vastgesteld-. De aftredende raads- ledien C,. Over Klz., J. Ligthart en P; Wil werden opnieuw candiidaat gesteld met resp. 41, 39 e;n 33 stemman, en namen die candadatuur opnieuw aan. Wat betreil de uiteenzetting dier nieuwe Kieswet, tal voer stelde de WelEid. Heer Snel, h. d s. alhfcr, zich ter rechter tijd gaarne bereid, welk aanbod de vergadering in diank aan vaardde. Een voorstel van den Voorzilto 0111 vanuit die Kiesvereeniging een adre te richten aan het Gemeentebestuur, ver zoekende die kermis en elke VjermaikelijklieÜ op Zondag te verbieden, wend na eenige bespreking door alle aanwezig-en onder steund en door «Jen Voorzitter met dt beste wenschen bekrachtigd. Ben adres it dien geest werd nog denzelfden avond opgesteld. Genoemd besluit werd met eet hartelijke felicitatie en groote uitingen va dank aan de aanwezigen d-oor den Z.Eerrv, Heer Piastoor bekroond. De heer H. d-e Boer, bracht nog bespreking het verlichtings-vraagstuk en rot gaarne vanuit deze vereeniging eenige ai zien, om als nog Electriciteit te bekom®- welk voorstel door de heeren van Baar# D. Tromp werd1 ondersrteundi,- Na eenige besprekingen, w-erd besloten, dat den heer Tromp zich schriftelijk al wenden tot den Dir. der K. E. M., en wan neer daaruit kans van slagen zal blijkail het Bestuur der Kiesfvereeniging een ver gadering zal oproepen. Hierna sluiting. j ASSEN DELFT» D,e Hanze Woensdagavond 131® hield onze afdeeling een lqdian vergadering 'welke zeer goed bezocht -was; 21 van 30 leden waren present. Die Geest. Adv, had bericht van verhinl1, ring gezonden. r Na opening met gebed on na het welkoo van d en Voorzitter werden die notulen gt- lezen en goedgekeurd. Werd behandeld ee.n schrijven van commissie tot oprichting van vakafdecli1', gen in den kring Amsterdam e.o/Desecr* ris had de patroons in jde vakken ree' opgegeten, zoodat ze spoedig zouden 1' eengeroepbn word-en om zich te vereen' gen. Van het Hoofdbestuur een. schrijve Waarin met klem betoogd Wend het gro- R. K. Mibbenstanidis-congres te Utrecht te wonen. De Voorz. dikte dit alles s, eens aan en hoopte dat onze leden op i 'congres goed vertegenwoordigd: zouden zij' Aam enkele leden, die die Jaarbeurs ha' den bezocht, werd volgens een vroe genomen besluit, de huift der reiskos vergoed; Vervolgens kwam de hoofdschd van den avond1, het jaarverslag van Credietbank, afdl Assemdielft dtoor 3en te sier den heer Jozef Bergfeldl, Uit dat verslag viel te beluisteren. I I treccr, ummry A. kustees, AUcmwi

Ons Blad : katholiek nieuwsblad voor N-H | 1917 | | pagina 6