6 aUAX, AGENDA. KASSIERS. ALKMAAR - FURMEREND. Nemen gelden a déposlto. Uit9lag der stemming voor den Gemeenteraad. District I (drie vacatures) District II (twee vacatures) a J. TJADEN (A.B.) 382 District III (twee vacatures) KRUISVERBOND MARIAVEREEN. Zondag 8 Juli 10i/2 uw: De Hoogmis in de St. Laurenitiuiskerk niet predikatie. Dinsdagavond treedt de politie eigen lijk voor 't eerst zonder pardon op. Tegen half elf, toen gedeelten van die graaiden reeds waren afgezet maar het op andere gedeelten nog krioelde van de men- sdhen, werd een detachement politie-agen- ten gevormd, allen gewapend! met een revol ver. Dit detachement trok de straat op. gevolgd door een afcleeling infanterie. Met opgeheven revolvers joeg men die menigte voor zich. uit. Als razanden vlogen de menschen tegen de deuiren op, die trapportalen in. Op den hoek van de straat wordt nog een salvo ge geven. Een vrouw weid door een kogel ernstig getroffen, een 19-jarige jongen door sabel houwen bewusteloos geslagen. De afdeeling militairen die overal volgde gelastte met opgeheven geweren overal de ramen te sluiten. Een kwartier later klonk het hoefgetrap pel van een escadron cavalerie. Maar op de grachten en in de straten vertoonde zich niemand meer. Alle toegangen waren bo vendien afgezet. Eerst later, tussdien 11 en 12 uur werden de menschen die huiswaarts keerden, bij groepen, die telkens tusschen twee afzettingen iai moesten wachten, huis waarts gebracht. Zoo was het daar rustig geworden. In de W-eesperstraat trachtte zich een stoet te formeeren, de bereden politie moest telkens de menschen uiteen drijven met sabel en revolver, in de Wieesperstraat ■zelf en in de Lepelstraat weerklonken tel kens afzonderlijke schoten en geheele salvo's. Langzamerhand loste zich de menigte ©enigszins op, maar 't bleef nog tot vrjj laat druk om en op het Wieesperplein, zoodat de politie toch voarbdlureud ter plaatse moest blijven. O Leek het aanvankelijk dat het om en bij de Groentenanarkt rustig zon blijven, om streeks 9 uur begon op de Elamdlsgrach-t weer die oploop van allerlei op relletjes be luste kwajongens. De massa groeide meer en meer aan, en begon op te dringen in de richting van .de Manuixstraat. De inspec teur De Vries Hiumiel liet zijn agenten dien toegang tot de M-arnixs-traat bezetten, doch toen de politie niet bestand! bleek tegen den aandrang van de steeds aangroeiende men- schenmenigte. requireerde hij militaire onder steuning, die weldra verscheen, onder bevel van een luitenant. Deze sommeerde de menschen om achteruit te gaan, echter zon der resultaat. De kwajongens, tartten de sol daten zooals -zij het de polity haddien ge daan, en begonnen ondier de oogen der ordebewaarders verschillende winkels, siga renwinkels en dergelijke te plunderen. Daarop sommeerde de commandeerende officier dirie maal, die mensdhen gingen evenwel niet achteruit. Er volgde een salvo in de lucht, nog zonder resultaat Tenslotte een salvo in de menigte, die nog niet week. Heel langzaam gelukte het die menschen iets achteruit te dringen, terwijl de stee- nen om en over de hoofden ider soldaten en politieagenten vlogen. De lantaarns waren uitgedraaid' of stukgegooid^ op de Elands- gracht en in die zijstraten waren alle lan taarns uit. Na lang tobben miem trachtte zoo min mogelijk slachtoffers te maken, gelukte het voldoende terrein te winnen1 om een be hoorlijke afzetting naar de Groenmarkt te verzekeren. Vier dooden zijn er gevallen, er moeten veel gewonden zijn. Het was gisterenmorgen op vele .plaat, sen in de stad onrustig. In de Biekerstraat en omstreken braken onlusten uit en omstreeks half elf moest de politie met blanke sabel en revolver een charge door de Haarlemmerstraat ma ken, waar bevel gegeven werd deuren en ramen dicht te houden. Omstreeks half 11 uur arriveerde bij de groenfenmarkt tien mitrailleurs met bonden bespannen 'en een escadiromi ro-ode huzaren. Op het IJsclub-terrein werden ten ten opgeslagen voor bet verblijf van 2000 militairen. De Oosterspeeltuin en tal van scholen op de Eilanden en elders zijn aan hun bestemming onttrokken en aangewe zen tot verblijf van militairen^ v Naar het Departement van Oorlog mede deelt, ontkennen de daar ontvangen be richten, hetgeen eergisteren in de bladen vermeld stond nopens gevallen van dienst weigering onder de troepen, welke te Am. sterdam militairen bijstand! hebben ver leend. Looiersgracht, Berenstraat en Runstraat tot aan de Keizersgracht dus tot in het hartje van de binnenstad werd door cavalerie gechargeerd. Later in den avond werti overal bevel gegeven deuren -en ramen te sluiten. Alle straten en grachten zien er als uitgestorven uit. Voor verschillende dwarsstraten wend een infanterie-patrouille geplaatst, waardoor het verkeer van de eene straat naar 3le andere zoo goed als geheel gestremd was. In de overige gedeelten van den Jordaan. als Wiesterstraat, Boomstraat, Lindengracht en Willemstraat was hét in het begin ,vau den avond roerig. „Ongeregeldheden vielen echter niet voor. 'Later moest d'e gewapende macht ook optreden op 3e Rozengracht en aangren zende straten, omdat daar met steenen naar de politie werd' geworpen. Ernstige gewon den kwamen niet voor; ^slechts vernamen wij, dat in de Volksapotheek op de Rozen gracht een c.c. 30-jarige man werd bin- h"' icht, die door een kogel in Hen 'fen was. Nadat hem daar de eer- vas verleend, werd' hij naar het .uis overgebracht Voor de Missie van Pater J. Kruyer. N. N., Schoort Op hoop van na- volging in deze Parochie f 1. N. N. 1.— Zuidl-Scharwoude Op hoop van vrede 7.50 N. N. 10 N. N. 2.50 Op het Singel bij de Raamsteeg werd gisteravond een 30-jarige vrouw door een verdwaalden kogel, welke uit de richting van de Benenstraat kwam aanfluiten in het dijbeen getroffen. Eveneens werd een 72 jarige juffrouw, die in de Raamsteeg woont, door een kogel in den slagader van het been getroffen. Op de Eilanden schijnt de rust weer gekeerd. Daar is het gisteravond kalm toe gegaan. Reeds in bet begin van den avond was het merkbaar, dat de bevolking aldaar gekalmeerd was, zoodat dan ook de politie- en militaire maatregelen niet meer met zulk eene gestrengheid behoefden te wor den uitgevoerd. De politie verkeert in de stellige ver wachting den toestand geheel meester te kunnen blijven. BUITENLAND. 00RL0GS OVERZICHT. Met niet geringe verwondering zal men opmerken, dat de Russen de laatste week in staat gebleken zijn, een geweldig groote offensieve kracht te ontwikkelen de offen sieve kracht schijnt onder al de binnen- landsche strubbelingen nog eer grooter, dan kleiner geworden. En 't is geen offensief van 'noogenblik, zooals wij dat herhaaldelijk aan het west front van de geallieerden beleefden. De Russen blijven aanvallen met onver minderde kracht en moed. De Oostenrijkers moeten melden „Ten zu'dwesten van Zborof gelukte het den vijand door het inzetten van een groote troepenmassa met overmachtige strijdkrach ten een beperkt deel van ons front in een gereedgemaakte achterwaartsche stelling te rug te drukken. In zware gevechten hebben hier de O -H. troepen, slechts stap voor stap wijkend voor den druk van de over macht, het ingrijpen van reserves tot ver betering van den toestand en de sterkte verhouding mogelijk gemaakt. Bij Koniuchy zijn verschillende krach tige aanvallen bloedig afgeslagen. Da{ zegt nogal wat; de Russen be richten „In de richting van Zolotjof wordt ons offensief krachtig doorgezet. Óp 2 Juli tegen drie uur maakte het regiment-Zaraisk zich na een verbitterd gevecht meester van het dorp Pressmoce; troepen van de vierde Finsche divisie en de brigade-Czesjoslovak maakten zich van krachtig versterkte stel lingen op de heuvels ten westen en zuid westen van het dorp Sborof en het ver sterkte dorp Korchiloof, ha drie linies loop graven te hebben genomen, meester. De vijand trok terug over de Malathypa De Finsche divisie maakte 1560 officieren en manschappen gevangen en veroverde vier loopgraafmortieren, negen mitrailleurs, een mijnenwerper; de brigade maakte 62 officieren en 3150 nian krijgsgevangen, ter wijl 15 kanonnen en veel mitrailleurs wer den veroverd, waarvan er vele tegen den vijand werden gekeerd Verder veroverden wij vijandelijke stellingen ten westen van Josefotka. In het geheel maakten wij in den loop van het gevecht van 2 Juli in de richting van Zolotsjof 6300 officieren en soldaten krijgsgevangen en veroverden wij 21 kanonnen, 16 mitrailleurs en verschil lende mijnenwerpers. Nog voortdurend ko men krijgsgevangenen aan. Ten zuidoosten van Brzezany wordt minder hevig gevoch ten. Wij maakten hier op 1 Juli 53 offi cieren en 2200 man krijgsgevangen." Dinsdag hebben de Duiochers tegen het vallen van den avond geprobeerd om tot een krachtig offensief over te gaan. De po gingen werden den geheelen nacht voort gezet en waren gericht op de Fransche stellingen in de streek, die zich uitstrekt ten N van Jouy en ten O. van het Cali- forr-ieplateau. Op dit u'tgestrekte front hebben zij herhaaldelijk verschillende zware aanvallen met grof geschud ondernomen De Duitschers leden zware verliezen, zeggen de Franschen. Öp enkele punten, waar het den Duit schers gelukt was bij de eerste botsing vas ten voet te krijgen, werden zij door een Franschen tegenaanval weggeslagen. ALKMAAR. ONLUSTEN IN DUITSCHE STEDEN' Te Düsseldo f, Stettin, Gleiwitz en Hinden burg zijn honger-onlusten voorgekomen- Volgens de officieele mededeelingen kwam te Dtttseldorf een troepje jongelui, kinderen en vrouwen bijeen, die de winkels, waar levensmiddelen verkocht werden, plunder den. Er zou vooral alcohol gestolen zijn. Een groot deel van de levensmiddelen zijn op straat geworpen en vertrapt. DÈ LUCHTAANVAL OP ENGELAND. De F.ngelsche admiraliteit meldt: Vlie gers van Duinkerken vielen de vijandelijke vliegers, die van Harwich terugkeerden aan Zij schoten twee vijandelijke vliegers neer; de machines vielen brandend in zee. Van een derde machine werd gezien, dat zij beschadigd was. OVERVLOED VAN AARDAPPELEN IN ENGELAND. De schaarschte aan aardappelen, die in Engeland gedurende de laatste paar maan den eenigermate voelbaar was, kan nu ge heel opgeheven genoemd worden. De oogst, dien de groote telers hebben gemaakt, is buitengewoon goed gebleken, zoodat naar alle deelen des rijks aardappelen konden gezonden worden. [Dit Reuter-bericht uit Londen moet hier te lande een pijnlijken indruk maken: moesten ddirom om den Engelschen overvloed van aardappelen te bezorgen onze burgers zulk een aardappelnood door staan, welke oorzaak werd van het Amster- damsche oproer 1?] De uitslag der gisteren gehouden stemming voor 7 leden vain den Gemeenteraad is ale volgt: Uitgebracht ,1160 stemmen. Geldig 1127 •temmen. Kiesbevoegden: Stembureau Stadhui» 546, Stembur. Huishoudschool 920, totaal 1466, 1 1 Stadhuis. J. H. ELFEINQ (A.B.) 280 et Jb. HALFF, (Vrijz.) 73 W. HOEK 'Gz. (S.D) 17 J. DE LANOE C.Jz. (Vrijz.) aftr. 134 Mr. A. J. M. LEESBERG (R.K.) '260 P. N. LEGU1T (Vrijz.) aftr. 110 F. H. RINOERS (Chr. Hist.) aftr. 268 a VEEN (S.D) 31 J. WiESTERHOF (S.D.) 51 Huish.school. 338 et. 167 87 245 286 215 320 110 158 Totaal. 618 st 240 104 379 546 325 588 141 209 Zoodiat gekozen zijn de hoeren J. H» ELFRINO en F, H. RINGERS; en er herstemming .is tusschen die heeren J. DE LANOE C.Jz. en Mr. A. J. M, LEESBERG. Kiesbevoegden 1286c Uitgebracht 940 »t. Geldig 914 stemmen. Mr. A. PRINS (Vrijz.) 277 stemmien. a VEEN (S.D.) 184 J. WiESTERHOF (S.D.) 252 J. DE ,WIT Dz. (Vrijz.) aftr. 334 f Zoodat er herstemming ts tusschen de heeren Mr. A. PRINS en J. WiESTERHOF, C. J. TJADEN en J, DE WIT Dz. Kiesbevoegden 1121. Uitgebracht £29 6t. Oeldiig 789 «temmen. O. T. M. VAN DEN BOSCH (RX) aftr. 440 stemmen. W, O. VISSER (Vrijz.) 149 W, VAN VUURE (Vrijz.) 174 J. WiESTERHOF (S.D.) 182 A. VAN WESiTEROP (S.D) 151 'H. WOLZAK Gz. (A.R.) 389 ti Zoodat gekozen is de heer G. T» M. VAN, DEN BOSCH, en er herstemming is tusschen de heeren J. WiESTERHOF, en H- WOLZAK Gz, DE UITSLAG. Wij mogen tevreden zijn,: in District III werd onze caudiidaat, de heer Van den Bosch; met groote meerderheid bij eerste stemming gekozen; onze tweede candlidaat, de heer Wolzak, komt in herstemming met den heer Wiesterhof; in District II komt onze candidaat in herstemmingin Dis trict I werden de beidie candidaten, de heeren Elfring en Ringers, aanstonds ge kozen en komt de heer Leesberg in her stemming met den, heer de Lange. Er is voorzeker door onze mannen goed gestemd; en vooral met het oog op de uitgebrachte stemmen, mogen wij dank baar zijn. Duidelijk waarneembaar is het, dlat in vergelijking met vorige stemmingen de liberale macht aan 't kwijnen is: de heer Leguit moest daarvan het eerste slachtoffer zijn. Wat de met ons samenwerkende partijen betreft: wij mogen gelijk ge zegd! tevreden zijn en, dankbaar, doch geenszins voldaan. De heer Leesberg moet blijven, de heer Tjaden m oet er komen, evenzeer als de heer Wolzak de rechtscbe vacature van den heer den Boesteid m oet komen be zetten. Daartoe krachtig samen te werken is thans onze taak! Morgenavond men zie de advertentie gecombineerde vergadering van de leden der redhtsdhe kiesvereenigingen en van „Alkmaar's Belang". Men verzuime niet! R K. JONGENSSCHOOLFEEST. 't Was gisteren weer de jaarlij ksche boot en duintocht voor de leerlingen der R. K. Jongensscholen. Tegen 12 uur sommigen reeds eenige uren vroeger verdrongen de kleuters zich voor de schoolingangen, de neuzen gedrukt tegen deur of hek, ver beidend de dingen, die komen zouden. En het kwam weer, de mooie optocht door de stad, dat heerlijke marcheeren onder fanfareklanken, voorbij familieleden en kennissen, en haie langs de straten op gesteld. Voorop 't dappere korps trommel slagers en hoornblazers menig depöt- bataillon zou je ze benijden verder een groep mondorgelspelers onder leiding van Broeder Anastasius, die blijk gaven 1 hun instrument en hun longen volkomen j te beheerschen. Men begrijpt dat een der gelijke stoet bekijk had, zelfs het hoofd kwartier van „Eensgezindheid" werd uit z'n tent gelokt. Omstreeks half 2 was de boot bereikt; ditmaal was door de goede zorgen van de feestcommissie een „Alkmaar Packet" be schikbaar, die meer ruimte en meer gerief gaf. In Schoorl aangekomen, werd volop ge noten van brood, koek en melk, terwijl onder een ideaal duinweertje verschillende wedstrijden om fraaie prijzen gehouden werden. Tegehnegenen stoomde de boot met haar juichende lading langs de Alkmaarsche kaden, als een zegevierende oorlogsbodem door een enthousiaste menigte ingehaald. Dank zij. het toezicht van onderwijzers en verdere geleiders was alles in de beste orde afgeloopen. UITBETALING VERGOEDINGEN WEGENS KOSTWINNERSCHAP. De Burgemeester van Alkmaar brengt ter kennis van belanghebbenden, dat de uitbetalingen der vergoedingen, loopemde over bet tijdvak van 26 Juni tot en met 5 Juli, zal plaats hebben te» Stad'huiize, op Vrijdag 6 Juli a.s., voor zooveel den Landstorm en, die Landweer betreft van 91/2 11 uur gn voor zooveel d'e Militie aan gaat van 1112 uurs ,V h 1ETSEN-DIEFSTAL. Gisteren zijn hier ter stede maar liefst... 4 fietsen gestolen van een 5e fiets werden de (thans zoo kostbare; banden ontvreemd. Men zij toch op z'n hoede voor het ook. hier zoo uitgebreide corps gepatenteerde fietsen-roovers 1 HANDELSAVONDSCHOOL. Ouders en verzorgers, die hunne- of Ide aan hunne zorg toevertrouwde kinderen; het onderwijs aan de Handelsavondschool wen- sdiien t-e late» volgen, b-ehoo-ren zich daar toe aan te melden bij den Directeur tiier inrichting, aan. het scho-olgebo-uw, staande aan d'e Doelenstraat, en wel op Vrijdag 6 en Dinsdag 10 Juli a.s., 's.avonds van 7 fjot 9 uur. Leerlingen, die reeds vroegier de school bezochten, zullen opnieuw moeten morden opgegeven. i A'ls leerlingen worden toegelaten zij, die den leeftijd van 12 jaar hebben bereikt en (hiet toelatingsexamen met goed gevoL hebben afgelegd. 'In bijzondere- gevallen zullen leerlingen zonder toelatingsexamen kunnen worden toegelaten. DE KOLEN NOO D. De 1 :brandsto«ffencommissie Alkmaar 01 omstreken ontving van het Rijks-Kolendis- trihutiiebiureau de volgende circulaire: Terwijl wij U hierbij de toewijzing voor de maand juli doen toekomen, vestigen wij «net dién meesten nadruk er Uw aandacht op, dat d'e kolen-voorziening van Neder- land bij voortduring zeer zorgelijk blijft, Teneinde te trachten die verschillende kleinbedrijven ook in. de komende m-aand-en van brandstoffen te voorzien, is noodiig: le. de uiterste beperking in het gebruik door de belanghebbenden; 2e. het zooveel mogelijk reserveeren van hoeveelheden do-or de -brandstoffencomrnis- sies voor de bedrijven, welke steeds in de e-erste plaats moeten geholpen worden; 3e. het nemen van maatregelen dioor de brandstoffencommissie, opdat een doeltref fende bezuiniging in het gebruiiik plaats vindt Wait dit laatste punt betreft, verdient het ernstige overweging -om in overleg met de belanghebbenden te trachten, een cen tralisatie van gelijksoortige bedrijven te ver krijgen, b.v. bakkerijen, wasscberijen, e.d. Van de door U in deze te treffen maat regelen zullen wij gaarne op die hoogte worden gesteld Rijks-Kolen-Distributie. OP NOMINATIE, Voor onderwijzer in het handteekencn aan (de Opleidingsschool voor het M. en H. onderwijs voor jongens en meisjes te Haar lem wordt o. a. aanbevolen de heer W. van Os te Alkmaar. BLOEMENDAG. De 'hier op Zondag 17 Juni gehouden verkoopdag van bloempjes, ten bate der Belgische Oorlogsweezen, heeft opgebracht de som van f 273.491/2- Het Comité brengt hartelijker! dank aa-n den EdielAchtb Heer Burgemeester voor het toestaan, van dien bloemenverkoop, aan de bevolking van Alk maar, voor d'e groote vrijgevigheid!, en aan de dam es - verk oopsters VERGADERING VAN DEN RAAD DER GEMEENTE ALKMAAR. Afwezig nuef'kenni-sgeving de beer Stoel. Voorzitter: de heer G'. Ripping. Ingekomen zijn: a. een schrijven did 30 Juni 1.1., van den Bond van Veehandelaren in Noord-Hol land, houdende -dankbetuiging voor het ge nomen besluit inzake de najaarsveemarkt. Voor kennisgeving aangenomen, ib. een schrijven dd 27 Juni 1.1., No, 108, yan de Gedeputeerde Staten, ten ge leide van h et goedgekeurcie raadisbeluii 24 Mei 1.1., No. 6, tot het verleenen y^' een voorschot uit de gemeentekas, „r(n f12150.-, aan de Vereeniging .voor' Volkf huisvesting „Alkmaar". Voor kennisgeving aangenomen. c. een schrijven, ongedateerd; den 2 Mi 1.1. ontvangen, van P. J. Louter, cLaj-i verzoekende te warden aangesteld j grossier in Regeeringseieren. Gesteld in handen van B. en w. fer doening. d. een schrijv-en did. 20 Juni IJ,, Vs Burgemeester en Wethouders, opgen'oue, in de Bijlage No. 68 tot het Raadsvcrslaj inzake het door den heer Van den Bosdj tot dat college gerichte verwijt, dat bij (je behandeling van dé bouwplannen van dt Vereeniging voor Volkshuisvesting miaar" niet de noodige spoed is betracht De heer v. d. Bosch vraagt naar aan. leiding van Bijlage 68 het woord!; spr wijst op de vergadering, gehouden ij Maart, waarin werd besproken het bouw«, van arbeiderswoningen, gezien de niet spoe, diig-e behandeling dezer zo-o no-oidiige zaal Sipr. meende hierop critiek te moetej uitoefenen tegen B. -en W.; hij gelooft nw na het verweer van B. en Wi te kunnej zeggen, dat deze zaait niet met den noo. dig-en spoed is behandeld; gaarne had Spr. het bij deze critiiek gelaten, maar nu de« zaak weer ter sprake wotdt gebracht, hij er op wijzen, dat deze ziaak aai' is 'sinds 1914. De heer v. di. Bosch ging breed-voaig na hetgeen -er in di-e jaren was gediaan a welke bezwaren er al zoo waren ingebracht op 28 Maart 1915 was deze zaak bangig gemaakt bij B. en. W,op 29 Aptj was èr van B, en Wi. bericht ontvang^ dat e-r nog niet tot bouwen kon worda' overgegaan, zoolang de rio-leering niet a orde was. Het -Bestuur van „Volkshuisvesting" (ij) den heer Jan Situijt inmiddels opgedragen een plan te maken; op 12 Juni. was er een plan ingekomen bij B-. -en Wi; op 12 Septem. her was het rap-port van B. en. W. bij Vereeniging ingekomen. Spr. meent, dat dj heel lang onderweg is geweest, en daE; hoe was het rapport? Daarin wordt zegd, dat het een heel mooi plan is; nj de bijlage blijkt, dat de burgemeester in die maand Juli -en later de hie-er Lohmu uitstedig was; al dien tijd is üeze gewoonweg blijven liggen; -een zaak, welkt zoo dringend! noodig is Spr. ging de rapporten na, waaruit bleet, hoe groot de woningnood! hier is, en hoe noodig er hulzen ontruimd mo-est-eni worden; met biet oog op den woningnood kon de niet geschieden en moesten de menscha in krotwoningen blijven h-uizen. Toen It plan van „Volkshuisvesting" kwam, hebbct B. en Wi hier niet veel aan medegewi! en gedacht „met passen- en meten wordt 4 meeste tijd versleten". Op 8 October w ren de plannen teruggestuurd! aan den hu Stuijt ter herzieningdleze- kon niet 1 wat er eigenlijk bedoeld wend. De Voo-rz. zegt, dat er 6 Odoba -een vergadering is geweest met den he# Stuijt, waaruit deze wel kon afleiden, wat de bedoeling was. - -Die heer v. d. Bos ch' weerlegt dit ei gaat verder met te verhalen, heigeen alzoo is voorgevallenhij blijft er bij, dd de zaak niet behandeld 'is, zooals het had ku-nn-en worden gedaan; spr. wijst erop dat de plannen behand-eldi werden en k sproken ook in co-uranten; en als hij jnagaat, bo-e het plan der Expo-rtveiliag spoedig ter taf-el kwam en ho-e fa-et rap der Centrale Keuken spoedig klaar - dan schijnt de behandeling van dra door B. én W, erg traag. Het geldt i -een noodiige zaak, om; een phr hom huizen te bouwen; en deze behair ling kost maandien -en maanden. En ten slotte: de teekeningen zijn 1 een verslaggever van „Ons Blad" van b- Bestuur medegenomen; dat heeft spr. gedaanen B. -en W^ hadden deze ook ui noodig. Wiat is nu het gevolg van 'al daze r traging? Dat we veel duurder uit lil -en minderwaardige huizen bo-uw-en, hete voorkomen had kunnen worden, indien, hard gewerkt was. D'o-ch laten we nu nr zeggen, dat hiermede de zaak is af pen en wij nu alsnog zullen doen; gedaan kan word'en in hot belang der nieente door zoo-veel mogelijke samen»', king.. Men zegt wel eens: er gaat yeéls verloren aan luxe, doch inderdaad er veel meer geld verloren aan 't niet reohtertijd uitvoeren van plannen. Spr. hoopt, dat spoedeisoh-ende zaken met spo-ed zullen worden behandeld meent hiermede genoeg te hebben gé" ken vo-or eigen verweer. De Voorz. zegt het niet met den v. d. Bosch eens te zijn, doch niet verder over uitweiden. De heer v. d. Bosch wijst er -eens op, diat B-. -en Wi. niet overtuigd geweest van den grooten nood'. De 1 van den Raad' zijn nog .noodt iin de gel' heid geweest de plannen in te zien, spr. heeft ze nu bij zich, en voor hen, er belang in stellen, wil spr. ze gaarne laten ter inzage. De heer v. d. Bosch' doet een bei op allen om alsnog naar best vernw, samen te werken. De heer Verkerk wijst .er ook dat er niet de minste spoed met déze is gemaakt. Als men nu nagaat, dat plan o-m1 33 woningen te bouwen, im 3 ma den klaar is, en dat er over een n®" plan jaren moeten verloopen, dan iss het volkomen met den heer v. d. f/ ééns. S-p-r. zou willen e-ischen, dat er een krachtig man op staat, die er uit tend voo-r staat en zorgt, dat d-e pti spoedig wordien uitgevoerd. Na nog eenige bespreking aangaande d zaak door de hieeren de W]it en v- B -o s ch, werd- de madedeeling voor nisgeving aangenomen. Ingekomen was nog: e. -een adres dd. 4 Juli 1.1-, van den heer Dr. O. E. Wi- van Hille, da ontslag verzoekende als rector van Gymnasium, ingaande 1 September e> Hetwelk eervol werd verleend

Ons Blad : katholiek nieuwsblad voor N-H | 1917 | | pagina 2