ASS MB A, PIUS x. Vergadering op Vrijdag 27 Juli 1917, 's avonds 81/2 uur, in het lokaal Kramer, Waag plein. Aller opkomst gewenscht. KRUIS VERBOND St." BERNARDUS. Vrijdag 27 Juli, 's avonds 8 uur, ver gadering in het lokaal van den heer Hazes, de feeslissingen der Export-Centrale op een commissie buiten de administratie. Onmiddellijk na die pauze was, het woordl aan de Regeering. Het eerst sprak namens haar Minister Post h u m a, die met zijn akelig droog voorgelezen rede maar matig die aandacht wist gaande te houden, Z.Exc. betoogde, dat hij het onjuist ge zien achtte, dat de landbouw in minder gunstige positie zou komen door 1d|e nieuwe regeling. "Wat de verantwoordelijkheid dier Regee ring betreft, verklaarde Z»E,xc., d,at wan neer zijn invloed op de Export-Oejitrale niet voldoende zou blijken, hij zijn ambt niet langer zou kunnen vervullen. In antwoord; op de vraag of de Export- Centrale een monopoliseeretrd handels», lichaam, zal zijn, verklaarde de Minister, d'at het uitgeven van consenten regel, het zelf handelen uitzondering zal zijn. W,at aangaat den voirm; van een naam- looze vennootschap', op dit stuk is Üe Re geeriiig bereid tof overleg in dien zin, dat zij ook zou kunnen meegaan miet dlem vorm van bijvoorbeeld een gewone vereeniging. De schuldbrieven der Exporthandel. zul len beleenbaar zijn tegen 7 pCt. en onge veer 8 pCt. rente geven. Kort kunnen we zijn over die rede van Minister T r e u b, die ook nog het Woord voerde, doch het voornaamste van hetgeen hij had aan te voeren, reeds im zijn tus- schen.ijdlsche rede van vorige week had ge zegd TWj E E I>E- K A MER V E RK 11:7.1 NG ZUTPHEN. Gekozen bij enkele canidiidaatstelling mr. J. van Gi'lse (U. L.), kantonrechter te 5-tcenwijk, BUITENLAND. CORLÓeSOVEazicHT. Wij kunnen (in onze nuchtere oorlogs- en revolutie-beschouwing) maar niet be grijpen, dat de Russen niet inzien, hoe zij door hun binnenlandsche oneenigheden heel hun land en alles wat het hunne is, de offers der reeds gesneuvelden en de offers van wie de dood nog wacht, prijs geven om niet. Het Russische geval levert alweer een bewijs van de algemeen menschelijke ka- Uerlrekdat men zijn naast-bijliggende belangen hoe dom misschien vaak ook bij voorkeur het eerst tracht te dienen en te behartigen. Gróót zijn de dé.Dacles, die de Russen ten gevolge hiervan aan het front reeds leden, en ze zullen nog gróóter worden. Na den terugtocht uit het gebied ten O. van Lemberg, begonnen de Russen ook in het terrein ten zuiden daarvan terug te trekken, zoodat nu niet alleen in Oost- Galicie, doch ook in de Woud-Karpathen de Russische legers terugtrekken, en de Duitsch-Oostenrijbsche troepen over een frontbreecfte van 250 K.M. vooruitgaan. Hier schijnt dus het Russische leger vol komen in terugtocht. Jn het noordelijk deel van het Russische front echter, aan de Dwina, tusschen Du- naburg en Wilna, stond het leger nog krach tig. Daar werd in de laatste dagen vrij hevig gevochten. Het Duitsehe legerbericht meldde, dat ten z. van Dunaburg, na krach tige artilleiievoorbereiding, zes divisies een aanval deden, die vijfmaal met groote ver liezen werd afgeslagen. Het Russische bericht zegt, dat de Rus sen aan beide zijden van den spoorweg Dunaburg Wilna in de Dnitsche linies door drongen. Maar daarna gingen de troepen, zonder daartoe door den vijand genood zaakt te zijn, naar bun eigen loopgraven terug. En wederom geschiedde, wat, aan het zuidelijk deel van het front plaats had Regimenten weigerden verder de bevelen uit te voeren, en ook daar is dus de toestand van dien aard geworden, dat de troepen den strijd opgeven. Ondanks den moed en de volharding van enkele afdeelingen kaa er geen krachtig offensief mogelijk zijn, bij zulk een opvatting van de legers. De binnenlandsche toestand in Rusland is als een puzzle, waarin het te zoeken beeld onvindbaar blijft. Thompson, de correspondent van de „Dariy Mail" te Petrograd seint, dat het nu de vraag is wat het leger zal doen en of de ontrouwe benden die nu werkloos in steden en dorpen rondhangen zich zullen aansluiten onder de roode vlag van de republiek en tot daden zullen overgaan, nu het nog niet te laat is. Maar er is geen tijd te verliezen De vijanden zijn niet er in geslaagd Rusland te veroveren door middel van hunne spionnen en agenten, maar ze zijn er in geslaagd een staat van weerloosheid te veroorzaken, die zij nu willen uitbuiten. Nu het masker van Lenin is afgerukt is er een einde gekomen aan de verbroederings methoden in de loopgraven. De vijanden komen nu niet meer met betuigingen van kameraadschap, maar met garnaten en bajonetten. Znllen, nu blijkt wat er op het spel staat, en een invasie dreigt, eindelijk c1 oogen van de door Lenin misleiden, open gaan? Als ooit een land de belanglooze zo opofferende hulp van al zijn mannen noodig heeft, dan is dat Rusland. Gelukkig is Kerenski er. De toestand ziet er niet naar uit ot één man de zaken in het spoor kan houden, maar als er een man is die Rusland door de moeilijkheden kan bren gen, dan is dat Kerenski, die nu feitelijk dictator is. Van de fronten valt er verder geen v e r- anderend nieuws te- melden. REVOLUTIE IN ECUADOR. Telegrammen uit Manabi (Ecuador) melden, dat daar een revolutie is uitge broken tegen Moreno, den president van Ecuador. De aanhangers der revolutie beweren, dat de revolutie te wijten is aan de pro- Duitsche politiek van den president. Voor de Missie van Pater j. Kruyer. Totaal ontvangen f 482.70 Wie maakt nog vóór a.s. Dinsdag de f 500.vol ALKMAAR. DISTR1CTS-VEEARTS1 Bij K. B. is met 1 Aug. a.s. tot weder opzegging benoemd tot plaatsvervanger van dien districts-veearts, wien Alkmaar als standplaats is aangewezen, üe veearts de heer P. de Boer te Schagen. ROODE-KRUISOEFENlNGi. Gistermiddag hield die transportcolonne van het Nederl. Roode Kruis, Comité Alk maar, in samenwerking met een gedleelte van het Alkmaarsch garnizoen, een oefe ning in de (duinen achter de Johanna- hoeve onder de gemeente Schoorl. Onge veer 30 manschappen een evengroot aantal Was veihimiend namen; aan de oefening deel en terwijl de troepen tegen den „vijand" optrokken, stelde de colonne zich op, om1 ten spoedigste hulp te' ver kenen. De 'gewonden-in spe waren; voorzien van een briefje vermeldende die wonden, tengevolge waarvan zij zouden vallen, en van een nummer 1, 2 óifl 3 xasv- gevereue dat dit bij het le, 2e of 3e hoornsignaal moest geschieden. Van brancards voorzien, zochten de Roode Kruismannen, de gewonden op, omi het snel- verband te leggen, dat zoo noodig op die verbankfiplaats adhter het gevechtsterrein) verwisseld weid. Met nauwgezetheid en oriid'er toezicht der Roodé-Kruisdokters werd dlit werk ver richt en ook het transporteeren op die bran cards vereischite nauwkeurige toepassing der voorschriften, Zoo moest b.v. bij stijging of daling van het terrein dé gewonde met het hoofd 'of met de voeten naar omlaag vervoerd worden, op de wijze, welke tiet minst naidfeeüg was voor üe ontvangen verwonding. Behoudens enkele fouten dat o. a. Roode-Kruismanscbappen zich waagden op terrein, dlat door eigen troepen beschoten werd kan het Comité tevreden, zijn over deze prachtige oefening. Van de fouten kan men leerendat is 't doel van een oefening. Natuurlijk ontbreekt bij dergelijke ge beurlijkheden, in werkelijkheid zeer ernstig, nü de humoristische zijde niiet. Wanneer op de verbandplaats een door doeken onkenbaar slachtoffer Woridt aange dragen is de belangstellende vraag zijner medelotgencoten„Is 't erg met je? Wat scheelt je?" Geinaakt-tragisch klinkt het van onder het brancardi-dek„Ik... ik.., weet het niet] Kijk maar op mie briefje!" Lang werd op No. 14 gewachtEin delijk in zicht. De patiënt is, om. dén laatsten tocht van zijn daigers te verge makkelijken, van Se brancard gesprongen en vroolijk wandelend antwoordt hij op gelijke 'informatie's„Stil, stil, iik ben be wusteloos!" - Dat deze 16 uitverkorenen dbor hun voor bijtrekkende makkers benijd Werden, is te begrijpen. Na afloop hield de heer J. F. Moens een toespraak, waarin hij wees op het belang rijke van zulk een manoeuvre-dag en op |de groote samenwerking, die er bij die colonne was te constateereii. Spr. dankte kapt. Du- mont, die welwillend zijn troepen voor dlezen velddienst had beschikbaar gesteld en Dr, v. Kleeff, die belangstelling toonde door bij die geheele oefenening tegenwoor dig te zijn. Spr. betuigde zijn tevredenheid met de vorderingen, die die manschappen gemaakt hadden, ondanks die vele moeilijk heden, Waarmede die leiders, Dr, v. d, Heijdie en Dr. Over, hebben te strijden, gehad, Aan dezen bracht spr.warmen, dank. En haast hen zuster M. Diriendijk, Directrice van. het Stads-Zi ekenhuis, Üe onvermoeide helpster, die in tijdi van nood mèt haar zusters haar moeilijke taak zal' weten te vervullen. Na de manschappen aangespoord, te heb ben tot ijver en plichtsbetrachting, besloot s.pr. met hun bij- het goede hart en goede kennis ook een sterk gestel en een. paar sterke beenen toe te wensdhen. Om 8 uur vertrok onder aanvoering van sergeant Stoutjesdijk dé colonne en haar patiënten naar de „Roode Leeuw", de een om veel vermoeienissen, de anderen Om „angsten,, leedl en pijn" te vergeten, EIND-EXAMENS H. B. S. ;B.ij het op 23, 24 en 25 Juli gehouden eind-examen H. B. S. in Noordi-Holland1, slaagden van de 3e groep de volgende can- dïdaten Mej. V. Rahder, Den Helder; B. Dies- bergen, HaarlemB. F. Ver fail le (giemob.), extraneus; M. B. Ph. Ackermann, Haar lem; J. Rozen daal, Hoorn; J. C Plate (gemob.), extraneus; mej. J. E. M. van llolk, Zaandam; D. A'-lebé. Haarlem; mej. W. R. van de Stadt, Zaandam; W. J. L. Bloemhard, Haarlem; mej. A. C. Roeloffs Valk, Zaandam; J. Th. Groosmuller,Haar lem; H. J. J. M. Rademaker, Amsterdam, R.K.mej. G. B. Tfouwing, Hoorn; W, K. G. Thuijs, Amsterdam, R.K.; mej. D. M. Kaag, Hoorn; S. Smit (gemob.), extraneus; mej. M. G. Klein, Hoorn; G. A. M. Garritsen, Alkmaar; mej, Wl A, Lub, .-Hoorn; P. C. M. IJpma, Alkmaar. Een candiidlaat werd afgewezen. MACHINISTEN-EXAMEN. Gisteren slaagde te 's-Gravenhage voor diploma A de heer F. J. Netten vap Alk maar. MEER TOEZICHT GEWENSGHT, Eiken dag, voornamelijk 's avonds, is tegenwoordig een bende kwajongens bezig onder luid getier, soms zelfs omdkr gevecht, een of meer leegstaande tramwagens Yan dé Haarl. tram aan den Singel të range eten. Dat Tiet op eene roekeloaze, gevaarlijke manier geschiedt, behoeft geen betoog. Dat hieruit vroeg of Iaat ongelukken, voort spruiten (struikelen, 'ondier denl wagen, tus schen de buffers geraken) is zéér waarschijn lijk. Eu het trampersoneel? Neemt, op een afstand van enkele meters, nergens nota van; Voor dén nacht worden van dezelfde leegstaandle wagens de remmien vastgedraaid en vati een slot voorzien. Overdag en 's avonds is dat niet noodig Zou hier de overheid niet eens kunnen toezien en ingrijpen vóór het te laat is? GEVONDEN VOORWERPEN. Een schaartje, drie broches, twee rozen- kranzen, een poppenwagen, eenige zilver haas, een zakdoek met centen, een jongens pet, éen ring met sleutels, een heeren-para- pluie, een huissleutel, een bankbiljet, een schortje, een lorgnet in étuji, een stuk gou den ketting met koralen, een wit kinder- miujfsije, een partij zakken en een wit wagenkleedije. RIJKS-KOLENDISTRIBUTIE. De Directeur "der Rijks-kolendistributie heeft aan de Alkmaarsche Brandstofféncom- missie het volgende schrijven; doen toe komen lk heb de eer U hierbij een opgave- fommmlier te doen toekomen', voor invul ling van Uw behoefte aam kolen, Cokes en briketten gedurende de maand Au gustus as. Ik verzoek U er voor te willen, zorg dragen, dat bet volledig ingevulde for mulier uiterlijk 24 dezer 's. morgens in mijn bezit is. Later ingekomen opgaven (.veerden niet meer behandeld. De huitengelwoon moeilijk omstandig heden., waarin de1 kolenvoorzietning van( Nederland verkeert, geeft mij aanleiding op het navolgende Uw aandacht te ves tigen. Die ervaring, sinds het bestaan, der Rijks-Kolendistributie opgedaan, heeft geleerd, dat bij verschillende industriee- len een streven bestaat, hun verbruik ruim en hun voorraad klein op te geven. Mitsdien zal vanwege dé Rijks-kolen- disfribwtie 'bij elke industrieele onderne ming een ondeTzo'ek in loco worden inge steld, hetwelk zich niet zal bepalen tot het opnemen van den voorraad!, maar cdk tot het controleeren, of in die. vorige maanden onjuiste opgaven Zijn verstrekt. Met 'dit onderzoek gaat" uit dien aard dier zaak eenigen tijd' heen. Mocht bij dit onderzoek blijken, dat onjuiste opgaven zijn verstrekt, dan zal zeer streng wor den opgetreden. Verwacht wordt mits dien, dlat de thans te verstrekken gege vens absoluut juist zijn. Voorts zij medegedeeld, dat leveringen voor het Rijk, geen aanleiding zullen zijn om een grooter verbruik, dan aan ondernemingen i» dezelfde branche, welke niet voor het Rijk werken, toe te staan. De levering aan het Rijk moet dart wel doorgaan, maar de andere1 opdrachten moeten dan maar evenredig verminderd' Worden. Dian wordt er nog uitdrukkelijk op ge wezen, dat het gelijk in de voorwaarden dér Rijks-Kolendistributie uitdrukkelijk ge stipuleerd, verboden is, brandstoffen, voor het bedrijf toegewezen, voor huishoudelijk gebruik 1 aan te wenden of af te staan. Ook hierop vestig ik de aandacht, om dat ook dit verbod is overtreden. Tenslotte zij nog medegedeeld, dat op dit oogeinhlik nog niet kan worden; over zien, af, en zoo ja hoeveel, kolen aan u voor Augustus kunnen worden, toegewezen. In elk geval hebt u u, ook indien u bij kans of in het geheel geen voorraad hebt, toch slechts op een zeer geringe toewijzing voor te bereiden. R. K. MILITAIREN-VEREENIGING. Dinsdagavond werd in de R. K. MAli- tai/rem-vereemigimg opgedicht de vereeniging „Credo pugno", voor welke gelegenheid de Majoor-Aalmoezenier der 4e Divisie, de zeereerw. heer J. Noordmans, was over gekomen. In het kort zette die zeereerw. beer Aalmoezenier het doel dér vereeniging „Credio pugno" uiteen; Z.Eerw. besprak eerst, hoe men onJdler de leden, het Gods- dienstleven hoog moet houden., ouder de niet-ledén bet Gcdsdienstleven op mort wekten, en hoe men dit doel tracht te (bereiken. Spr. wees erop, aan hoeveel gevaren een militair is'blootgesteld; daarom moet mem dikwijls,, ten minste eens per maand, tot de H.H, Sacramenten naderen, waarin mem kracht en sterkte vindt. Daarom moet men bidden, voor en na het rtem, hetgeen helaas zoo weinig wordt gedaan; en waarom niet? Omdat zei kïati met ons spottenwordt er gezegd. Allemaal verontschuldigingen, laat ze spotten! een amider laat het toch óók niet, om voor zijn beginsel propaganda te makenwaarom moeten wij, Katholieken, het dan doen! Weest fier, maakt uw kruist eekep en bidt zoowel in de kazerne als in de kerk en thuis en maak het kruisteekem, goad), zoo als dat door onze moeder is geleerd. Ook moet er gezorgd worden voor Katholieke lectuur, voornamelijk voor de „R. K. Mili tairen", waarin gij altijd hieer leerzame, aangename stukken zult vinden. Men moet onder elkaar waken -tegen slechte lectuur, tegen vloeken en tegen alles, wiat miet de goede zeden in strijd is, elkander afkeurend erop wijzen als er gevloekt wordt of als er onzedige taal wordt gesprok en. Gij moet uw plicht doen vooral ook door getrouw de R. K. Militairen-vereeniging te bezoe ken, waar gij zooveel mogelijk u thuis zult vimden, waar het u aangenaam wordt gemaakt, waar u nog weer eens een, echte Rcomsche atmosfeer tegenwaaiit. Ook moet men bidden voor de bekeering der weinig of niet priktizeerendc Katholieke militairen, tracht hen, mede te krijgen naar dé kerk en spreekt eens met hem over hun Katholieken godsdienst; geeft hun eens Katholieke lectuur te lezen, neemt ze eens mee naar uw R, K. Militair Tehuis, zegt hun, hoe gelzellig het daar is, ja, als we zóó werken, dan zullen we aan het ■doel van „Credo pugno" beantwoorden' en dan zullen we een leger krijgeln van echte Roomsche Katholieke Militairen! Z.EeTW. sjpoord'e ÜaaiTom alle R|. K. Militairen aan, zich als lid dezer zoo nuttige vereeniging op te geven en her haalde nogmaals: niet alleen lid' zijn, maar oiok er naar handelen! zooals door Üie ver eeniging „Credio pugno" wortelt voorge schreven. De kosten om lid te worden zijn, geen bezwaar: het kost slechts, 10 cent per maand en daarvoor ontvangt gij ook „De Katholieke Militair". De ledien van een compagnie vormen een afdëeling; uit die leden worden een prefect en een onder-prefect en' eenige propagandisten aangewezen. Een daverend applaus beloonde spreker's gloedvolle rede; een 100-tal gaven zich onmiddellijk als lid op. De Eerw. Directeur, Kapelaan Kooij, bracht een woord van dank aan den Aal moezenier voor zijn schoone, opwekken de woorden. Hij sprak den weusch uit, dat dit 100-tal spoedig 300 zal worden en, dat van „Credio pugno" van Alkmaar de victo rie zal uitgaan. Zoo is dan Dinsdagavond voor de Katho lieke Militairen een aangename, nuttige avond geweest; de zaal was wederom, als bij iedere feestelijkheid déor den, ijver van den prefect, sergeant de Geus, prach tig versierd; de avond werd verder afge wisseld met muzieknummers, uitgevoerd, door de vereeniging „Excelsior", ondieraf- dieeling van bet Patronaat, onder leiding van den heer A. Klooster. Niet minder genotvol was deze avond' voor den ijverigen directeur en ondierdirec- teur, de WelEerw. Heeren Kapelaans Kooij en Hoeman, die zóóveel voor de R. K, Militairen doen, als in hun1 vermogen is. Mogen ze daarom in dit Werk gesteund Worden, tot heil jdier R. K. Militairen, tot bloeivan ons H. Geloof. BURGERLIJKE STAND. GEBOREN: 23 Juli. Louis Julius Peter, 2. v. Louis Julius Peter Kemp en Helena Geertruida Mantel. Esther, d. v. Samuel Overst» en Marie Batavier. 24 Juli. Nicolaas, z. v. Willem Stam 'en Pietje Holdermana. 25 Juli. Martha, d. v. Nicolaas van de Kamer en Cornelia Emerentia Maria van den Burg. GETROUWD: 25 Juli. Cornells Hendricus Impink, wedr. van Anna Schouten, en Cornelia Kums, wed. van Jacobus van den Bosch. 26 Juli. Dirk Huijser van Reenen en Pietartje van dér Oord. atfci—i —lil» IIIII Iin' «IHJT* w www ruirMwuiK^i, KERKNIEUWS. Naar wij vernemen, is de ZeerEerw. Heer D. D. Bos, pastoor te HemVen huizen, voorzien van de laatste H.H. Sacra menten. „Msb KUNST. OPENLUCHTSPELEN TE BERGEN „JOSEPH IN DOTHAN". Zondag 29 Juli a.s. zal eene herhaling plaats hebben van het openluchtspel „Joseph in Dothan". Teneinde iedereen zooveel mogelijk in Idle gelegenheid te stellen Vondel's werk te ge nieten, wordt aan studeerenden (studenten, leerlingen H. B. S., Gymnasia en Seme- naria, onderwijzers enz.) aanmerkelijke reductie verleend. De uren van aanvang en beëindiging zijn zóó gesteld, dat men uit alle richtingen van 't land des morgeus vertrekken en 's avonds weer thuis komen kan. ELCK WAT WILS! Volgens de „Ori de Paris" werd in November 1916 bij de Fran-che legerad- ministratie aangevraagd om 200 koeien in de stallen van Billancourt onder te brengen, daar de beesten in het park van Mendon de koude niet langer konden weerstaan en zouden omkomen Na zes maanden, dus in Mei van dit jaar, werd het bericht ontvangen, dat het verzoek was toegestaan. Aan de redactie van „I Oeuvre" werd van het Fransche front een. monster tabak gestuurd van een partij, welke bestemd was onder de soldaten verdeeld te worden, met het verzoek de samenstelling eens te ont leden. Een deskundig onderzoek wees uit, dat de tabak bestoud uit: kippeveeren, boom schors, eikels, kersepitten en een substantie, welke hoogst waarschijnlijk gedroogd zee gras was. Rook smakelijk De verkoop van het tuberculosebloempje ten voordeele van Herwonnen Levenskracht, heeft te Den Helder opgebracht de som van f236,96. F,r werden 2030 bloempjes verkocht. In 't Noorden dreigen mijnen, Waar mensehen bij verschijnen; In 't Zuiden dreigden mijnen, Waarvan men wou verdwijnen. Zoo dreigen mijnen van allen kant Ons ondermijnde vaderland. „Msb," Te Barneveld hebben 1544 eikenboo- men in publieke veiling f 1525, of onge veer f 1 per boom opgebracht Eenige jaren geleden waren al deze hoo rnen, bij aankoop der gronden, genaast op f 82. Wel een uiterst voordeelige geldbe legging dus. Wegéns gebrek aan schoeisel loopt men in Wtlrzburg van hoog tot laag barrevoets dank zij bet uitstekend voorbeeld liier ge geven door professoren der Universiteit, leeraren en onderwijzers bij het middel baar en lager onderwijs en andere ambte- nareh. GEMENGD NIEUWS. Om een. konij ntj e! Een Dutsch soldaat, die op keizerlijk bevel van he; front naar de grenswacht ouder Gror.a, was overgeplaatst, omdat zijn zeven broets reeds in den -oorlog waren gesneuveld meende in zijn vrijen tijd wel een konijntje te kunnen verschalken in dé bosschen na- bij onze grens. Maarhij had buiten den waard, dat wil zeggen buiten den Eör- ster gerekend, aan wien de zorg over de bosschen en landerijen was toe vei trouwd. Toen de soldaat dan ook op heeterdaad bij zijn wilddieverij (Sicbetrapt werd Joeg de kra"nige(!oppasser hem een kogel door zijn eene been, waardoor dit lxhaanis- deel verbrijzeld w> rd en moest worden af. gezet. Eenige weken werd dit voorval zoo. veel mogelijk geheim gehouden, maar toen kwam het tragisch geval aan het licht ft werd een onderzoek ten huize van den kranigen held (I) ingesteld en met het geheel overwachte resultaat, dat de vol ijverige speurder zelf een aartssmokke laar was. In zijn huis bleken namelijk verborgen groote hoeveelheden aller- hande smokkelwaartwee wagenvrachten die nu in beslag werden genomen. Thans bevindt bedoelde Förstër zich in arrest en al zijn geld en geldswaardige papieren enz. zijn maar vast in beslag gen 'men in at- wachting van het zeker lang niet malsche vonnis, dat hem wacht. Want ook uit zijn boeken bleek, dat hij reeds heel wat smok kelwaar had verhandeld met een winst van zooveel honderden procent. Dat konijntje zal nu voor hem nog wel een staartje heb ben. INGEZONDEN STUKKEN. Alkmaar, Juli 1917, Mijnheer de Redacteur, Uw verhaal van dien m'nheer, die geen dubbeltje wilde geven voor Roomsche teringlijders heb ik wèl begrepen, 't Slot versta ik echter niet goed met die Fransche woorden. Uitleg, zegt ge, overbodig! A bon entendeur, demi motKom, leg uit, als 't u blieft! Hoogachtend, Uwdw, X. [Dat vinden wij nu niet aardig van den geachten inzender, zóó naar den bekenden weg te vragen, zichzelf reeds te beantwoor den en dén nog te durven zeggen „leg uit"! Red] R. K. GEMEENTE-POLITIEBEAMBTEN Naar aanleiding van een schrijven door het bestuur van de Ned. R. .K. Gemeente- Politiebeambtenbond „St. Michael" noodigt onderget alle R. K. Gem. Politiemannen in Noord-Holland uit hunne adressen te willen opgeven. Doel iste geraken tot oprichting van één of meerdere afdeelingen in ons Noorderkwartier van den bovenge- noemden bond. De zedelijke en stoffelijke belangen det gemeente politiebeambten te bevorderen op den grondslag van onze R. K. beginselen ■s o in. het doel van dezen bond. Allen, die iets hiervoor gevoelen, worden beleefd uitgenoodigd hunne adressen op te geven aan G. WITTE. Zuidergeest te Bergen (N.-1I.) SPORT. HARDDRAVERIJEN TE ZAANDAM. Gisteren hadden te Zaandam de doot die Zaamdam&dhe Hardldraverij-Vereeniging uitgeschreven draverijen plaats. Dies mor gens voor paarden, welke nimmer iets ge wonnen haidldien behalve op sneeuiw of jjs, De udtgeloofdie prijzen van f60, f40, f20 en f 10 werdén als volgt behaald: 1. „Ben ik er?", eigenaar J. die Vries, Gr. Ijpoldér, berijder J. van Leeuwen; 2. Daisy Wilkes", van J. Gecrlings, Pur. rneremdi, berijder P, Koiuit; 3. „Jacquette", van Th, Aartman, Hoogwoud', berijder A. -Wjtteveen; 4. „Eersteling", eigenaar en be rijder G. Vos, Midwouid. Voor de middagcKraverij wafen 22 paar den ingeschreven, waarvan er «Syeinvel 15 aan de start verschenen. Geplaatst: Catharina R. 290, M. Daisy Wiilkes 255, Doet het maar 175, Ideaal 255, Emanuel 265, Augusta 260, Castro 285, Freule W> 255, Eersteling 255, Doorloops 285, Bandage 285, Conny 280, Clemence 295, Ben ik er? 255, Kees S. 260. De prijzen f150, f75, f 50, f25, f 15 en f10 werden als volgt behaald: 1. Door- looper van D. de Vlieger, Nieuw-Vennep, berijder idie eigenaar; 2. Cathanina R. van J. Scihoon te Medemblik, berijder M. Has- ter; 3. Emanuel van W.illem&e, Halfweg, berijder H. Haster; 4. Doet het maar, van J. Deuteehiorn, Schalkwijk, berijder J, de Boer; 5. Clemence van Wi. Evers, Amster dam; 6. Castro van A. J. P. v. dl Kroon te Abcoude, berijder J. G. de Boer. Mn nu 11 «■■mi T CORRESPONDENTIE. Alkm Sch.-Sch -Ver. U gelieve ons het ingezonden stuk ter beoordeeling recht streeks toe te zenden. Enkele ingezonden stukken en verslage» moeiten wegens plaatsgebrek tot het vol gend nr. blijven liggen. WEERBERICHT. Verwachting tot' den volgereden dig' Meest zwakke wind uit Westelijke richtin gen, gedeeltelijk bewolkt, droog waitre weer, behoudens eenige kans op onweer. TELEGRAMMEN. TOT ZINKEN GEBRACHT. Maassluis. De schoener „Janna", Dinsdag van hier naar Havre vertrokken, is Woensdagmorgen door een D)uitsche duik boot tot zinken gebracht. De bemanninS is door de loodsboot te Hoek van Holk»1' aangebracht.

Ons Blad : katholiek nieuwsblad voor N-H | 1917 | | pagina 2