EGMOND AAN ZEE, Zo. Laetare, onder alle HEL Missen eoll, voor de St. Radboud-stichting en voor de sieraden der kerk, half 8 Vroegmis, 9 uur voor de koloni6-kinderen, 10 uur Hoogmis, 's avonds 7 uur Lof met Lijdensmeditatie. Ma half 8 H. Mis, 12 uur Kath. NOORD-ZIJ pa O, a Vr, VWvtfek Zo. half 8 stille H. Mis, 10 uur Hoogmis, onder de H.H. Missen collecte voor de St. Radboud-Stichting, na de Hoogmis Kath., 7 uur Lof en Lijdensmeditatie. ASSENDELFT. Distributie. Van 11' tot 25 Maart worden verstrekt op: Bon 7: 2 K.O. zand- aardappelenbon 8: 2 K.O. kleiaardappelen; bon ié: 2 ons br. boonen; bon 18: 2 ons erwten; bon 11: 2 ons bak- en braadvet; bon 20: 1 ons havermout; bon 9: 1 ons zgep: bon lOi 1 pak kaarsen; bon 4: 1 pond kindermeel; bon 10: 2 liter petro leum. OUDE NIEDORP. Gekozen. De heer A. Molenaar, die door de R. K. Kiesvereeniging alhier candi- daat werd gesteld voor Hoofdingeland der Banne Oude Niedorp, werd met 99 van de 100 uitgebrachte stemmen als zoodanig ge kozen. UITGEEST. Raadsvergadering. Afwezig met kennisgeving de heer Visser. Alvorens tot het behandelen der agenda over te gaan, had eerst de officieele ope ning van het nieuwe raadhuis plaats. De Voorzitter zegt met weemoed het oude raadhuis te Rebben verlaten, omdat daar de secretaris lange jaren heeft gewerkt, ook spr. had er eerst als raadslid en later als burgemeester veel werk verricht. Door de wethouders en raadsleden waren er dan ook vele besluiten genomen. Maar wat oud is moet vernieuwd worden en het streven van dezen tijd is naar verbetering. Daarom heette spr. allen hartelijk welkom in liet nieuwe raadhuis, hetgeen een sieraad voor de gemeente is en hoopte, dat het gegeven mocht zijn lange jaren met elkander samen te werken in het belang der gemeente. Spr. bracht een woord van dank aan den opzichter, den heer Langedijk, die van een woonhuis zoo'n schitterend raadhuis heeft gemaakt. Spr. hoopte ook, dat de secrèta- ris in zijn nieuwe secretarie met dezelfde ijver zal werken, als hij altijd in het oude heeft gedaan. Wat spr. zelf betrof, hij hoopte, al wordt hij oud, toch ook nog eenigen tijd pleizier van het nieuwe raad huis te mogen hebben. De heer Zonneveld vroeg hierna het woord en zeide dit te doen op verzoek van den oudsten wethouder. Spr. wenschte den burgemeester namens den- raad en de geheele burgerij geluk met het nieuwe raad huis. Niettegenstaande de tijdsomstandig heden heeft U het aangedurft dit werk uit te voeren. Spr. geloofde, dat de burgemees ter nu toch eeb gevoel van trots zal heb ben, nu hij een raadhuis heeft, waarmede men kan wedijveren in de omgeving. Spr- ging na, hoe men nu eerst komt in een mooie ruime vestibule. Met de nieuwe secre tarie wenschte spr. den secretaris geluk en hoopte, dat de secretaris hier nog lange jaren prettig zal mogen werken. Een deur verder, achter de secretarie, is de burge meesterskamer. Spr. wenschte den burge meester dan ook van harte geluk met deze kamer. Daarachter is nog een kamer voor gemeentevergaderingen en daarnaast voor het archief. De indruk, die spr. van de raadszaal heeft gekregen, is mooi, het ziet er prachtig uit. Spr. feliciteeerde dan ook allen hiermede en hoopte, dat men hier nog vele jaren prettig met elkaar samen zal mogen werken; dat het jaar 1918 lang in herinnering zal blijven niet alleen, dat dit raadhuis tot stand is gekomen, maar ook, dat de vrede zal zijn teruggekeerd. (Algemeen applaus.) De Voorzitter en Secretaris bedankten den heer Zonneveld voor zijn hartelijke woor den, waarna de Voorz. de vergadering open de en de Secretaris de notulen las. Op een verzoek van het fanfarecorps, om de muziektent op het plein bij het raadhuis te mogen plaatsen, w.erd afwijzend beschikt; medegedeeld zal worden, dat deze weer geplaatst kan 'worden op het terrein bij ,,de Ooievaar". Goedgevonden werd aan bovengenoemde vereeniging f75 subsidie te geven, mits er 6 concerten zullen gegeven worden. Door de commissie voor goedkoope melk werd verzocht om voor deze ^vergaderingen 30 cent per uur te mogen ontvangen. Algemeen was men van oordeel, dat hun eenige vergoeding toekwam, maar niet in den vorm van uurloon. Besloten werd, dat B. en W. in een volgende vergadering met een voorstel zullen komen. Ingekomen was een verzoek om een lan taarn te plaatsen bij de oude tol en Val brug. Aan dit verzoek zal worden voldaan. Ingekomen was verder een verzoek van H. Schermer, om zijn zoon naar de Airu bachtsschool te kunnen sturen in Alkmaar, dit kost f 40, maar hier zal geen plaats zijn en in Zaandam kost het f 50. B. en W. stelden voor hoogstens aan 10 leerlingen f 40 per jaar en per leerling te geven, hetgeen werd goedgevonden. Op een verzoek van den Bond van On derwijzers zegden B. en W. toe, spoedig met een nieuwe salarisregeling te zullen komen. Goedgevonden werd voor een aankomend ambtenaar ter secretarie een oproep te plaatsen. Goedgevonden werd verder aan den rijks veldwachter Rap f50 toeslag te geven. Eveneens werd goedgevonden om een geldleening aan te gaan van f6000; eveneens een geldleening voor het Levens- middelenbedrijf van f 10.000 en voor de Brandstoffendistributie van f6000. Goedgevonden werd vóór het 'raadhuis een lantaarn te plaatsen. Na de gehouden rondvraag .welke niets bijzonders opleverde, werd de openbare ver gadering gesloten en ging de raad in comité. In het verslag js de indeeling van het raadhuis reeds medegedeeld. Ook wij kun nen zeggen, dat het nieuwe raadhuis een prettigen, gezeliigen indruk maakt, zoowel de secretarie de burgemeesterskamer, als de raadszaal, alles ziet er keurig uit, overal zijn eenvoudige en zeer passende nieuwe meubelen aangebracht en alles is zeer doel matig ingericht. Ook wij wenschen de ge meente Uilgeest geluk met dit schoone raadhuis, hetwelk zeker geen overbodige weelde was; wij weten niet wat het plan van B. en [W> is, anders zouden wij in overweging' gevenhet nieuwe raadhuis voor de burgerij een dag ter bezichtiging te stellen, waar zeker een druk gebruik van zal wofden gemaakt. JEn na^ het gezien te hebben. ?al de burgerij zéker trots .zijn op hun schoon raadhuis.. LANGENDIJK. L. T. B. De vergadering op Woens dag 6 Maart was vrij goed bezocht. Na eenige min of meer belangrijke mededeelin- gen kwam aan de orde de beschrijvingsbrief voor de Alg. Verg. der Noordermarktbond. Met de voorstellen inzake verbetering Mos- selbrug' en Sluis kon de vergadering alles zins medegaan. Door het Bestuur werd medegedeeld, dal de kans op aanneming van het voofstel v. d. L.T.B. tot uitkeering van 1/10 markt- procent aan de vereenigingen zeer gering was, vooral ook met de andere plannen v. d. Bond, die veel geld kunnen kosten. Hoewel ongaarne, werd besloten dit voor stel maar in te trekken. - Tot afgevaardigden werden benoemd de heeren P. Groen, Jb. Bruin, j. Rijper en W. Goudsblom Az. Volgde een bespreking inzake bet ver duurzamen en drogen van groenten op coöperatieven grondslag, welk punt op 7 Maart zal behandeld worden in de ver- gad. van den Dioc. Tuindersbond van den L. T. B., te Amsterdam te houden. Hoewel groote bezwaren onder de oogeu werden gezien, bleken velen voor dit plan te gevoelen. Tot afgevaardigden werden benoemd de heeren D- v. Kleef en J. Groen Az., terwijl de vergadering ook door den Voorz. als hoofdbestuurslid zal worden bezocht. Bij de behandeling van de begrooting v. d. L. T. B. en van de beschrijvings brief der Alg. Verg. op 23 April te Haar lem. werd nogal lang stil gestaan bij het voorstel tot contributieverhoogjng. Men vond deze al niet laag en had tegen verhooging bezwaren. Besloten werd om aan te drin gen op middelen, waardoor verhooging niet noodig zal zijn of althans tot de kleinst mogelijke proporties wordt teruggebracht. Tot afgevaardigden werden benoemd de heeren P. Groen en W- Goudsblom Az. Hierna wordt behandeld een voorstel, op aandringen van .de vorige vergadering, door het bestuur geformuleerd, betreffende presentiegeld en vergoeding afgevaardigden. Na aanneming van een wijzigingsvoorstel door den heer D. Leering werd besloten het bestuur 50 cent per lid toe te staan voor een bestuursvergadering en 'het pre sentiegeld voor alle leden op de jaarver gadering bepaald op 25 cent. Afgevaardig den naar den Marktbond ontvangen fl. en afgev. naar Haarlem of Amsterdam f 6 vergoeding voor reis- en verblijfkosten. .- Na rondvraag, welke nog het een en ander opleverde, werd de vergadering ge stoten. DE RIJP. Katholieke Kring. Het eerste Lustrum dezer vereeniging' is 6 Maart op luisterrijke en passende wijze gevierd. ''De zaal van den heer A. Blokdijk was tot in de hoeken met belangstellenden ge vuld, terwijl we onder de genoodigden op merkten den Zeereerw. Pastoor Jansen van Weesp, den Weleerw. Pater Victorius van Rilland Bath en den EdelAchtb. Heer P. A. Romijn. burgemeester van De Rijp en Graft, met zijne echtgenoote. In z'n openingswoord gaf de Voorzitter, de WelEd. Gestr. Heer C. Nolet, een kort overzicht van hetgeen de vereeniging in den korten tijd van vijf jaar had gepresteerd. Al moest hij toegeven, dat niet steeds, alles was gelukt wat beoogd werd. met genoegen kon hij constateeren, dat het doel der vereeniging: „ontwikkeling en ontspan ning" in Katholieken geest was nagestreefd met verheugende en meermalen zichtbare resultaten. Na het openings- en welkomstwoord wijdde de Zeereerw. Pastoor M. J. J. Kammers het vaandel der vereeniging en verklaarde den leden de beteekenis van de verschillende symbolen, die er op voor komen. Waarna het woord werd gegeven aan den Z.eerw. Pater Borromaeus de Greeve. tot het houden van een feestrede. De talentvolle spreker had tot onderwerp gekozen: „De schoonheid van ons H. Geloof." Ieder, die ooit het genoegen heeft gehad den gewijden redenaar te hooren, zal be grijpen, hoe er genoten werd bij de be handeling van een zoodanig onderwerp door hem. Door den Heer Burgemeester werd aan het Bestuur dank gebracht voor de uit- noodiging, de vergadering bij te komen wonen. Hij zag daarin een bewijs van goede verstandhouding tusschen hem en de Katholieken en was verheugd zich oer- soonlijk te hebben kunnen overtuigen op welke wijze de Katholieken weten feest te vieren. Als we nog vermelden, dat ter afwisseling nu en dan een mooi nummer werd ten ge- hoore gebracht door een Amsterdamsch kwartet en dat dit kwartet ten slotte door eenige humoristische stukjes ook de lach spieren nog geducht wist te doen werken, dan zal het niemand verwonderen, dat alle aanwezigen verrukt waren over den „mooicn avond". SCHOORL. Fietsen opgevischt. Door den heer G. Dekker alhier werden twee fiet sen in het N.H. Kanaal gevonden, welke bij onderzoek bleken gestolen te zijn uit het café van den heer Ruis te 't Zand. 1Kwuu.ii.mg LANDBOUW en VEETEELT. PRONKBOONEN. De Min. v. Lamdb., de wenschelijkheid overwegende, dat (de teelt van pronkboonen meer dienstbaar gemaakt worde aan de volksvoeding, dan tot dusverre het geval was, brengt ter algemeene kennis, dat met betrekking tot genoemd gewas dit jaar de volgende regeling zal worden getroffen. Iedere verbouwer zal verplicht worden voor elke 100 K.G. groene pronkboonen. door hem in 1918 op eene veiling te b ren gen, vóór 1 pebr. 1919 in te leveren 40 KsQs droge pronkboonzaden van 'den oogst 1918 tegen een prijs van f0.50 per K.G. Deze zaden moeten ingeleverd worden bij den Regeeringscommissaris, belast met de Rijksgraanyerzameling van de provincie, waar de groene pronkboonen zijn ter vei ling gebracht. (,St.-Ct.") BURGERLIJKE STAND. ASSENDELFT. Van 815 Febr. Geboren: Cornelis, z. v. Evert van Dijk en Elisabeth van der Laan. Cornelia, d. v. Petrus Koning en Neeltje Koning. Jacoba, d. v. Gerardus Heijnen en Anna Steen. Catharina, d. v. Adrianus .Tjipjcs en Klasina Rijkhoff. Ondertrouwd: Jan Broerse en Alida Krom. BEEMSTER. Overleden: Marie .Veenman, echtgen. van Cornelis Vink, 79 j. Cees de Halt, 62 j. |W. Beunder, 78 j., wed. van Jb. Rol. L1MMEN. Over de maand Februari. Ondertrouwd: D. Vennik, Limmen, en P. M. Terol, Uitgeest. Geboren: Maria, d. v. P. Koster en N. Schermer. Divera, d. v. J. Hollander en M. Berkhout. Agatha Cornelia, d. v. A. Mooij en M. Putter. Overleden: Anna Dekker, 32 j. Jan Blankendaal, 76 j. Jansje Bos, wed. D. Hollander, 70 j. Cornelia Dekker, wed. L. Knijper, 81 j. Johannus Riet veld, 4 mnd. Steven Liefting, wedr. G. Duinveld, 81 j. Andries Dekker, 59 j. Maria Kuijis, 9 mnd. ZIJPE. Van ,15 Maart. Overleden: Dieuwertje Hittema, 68 j., echtgenoote van A. Blaauboer. Jan Dek ker, 80 j., weduwnaar van G. Smit. SCHAGEN, Van 28 Febr.7 Maart. Geboren: Michaël Matthijs, z. v. Johan nes Baars en "Anna Maria Kroone. Alida Agatha, d. v. Jacob Deutekom en Maartje den Hartog. Overleden: Cornelis Bijpost, 09 j., echt genoot van Adriaantje Bruin. HARENKARSPEL. Over februari. Geboren: Wilhelmina, d. v. Cornelis Broersen en Aafje Wester, Jannetje, d. v. Eize Kleijer en Maria Martha Schenk. Klaas, z. v. Dirk Dam en Aafje Bies- boer. Catharina, d. v. Pieter Danenberg en Sigeberta Jong. Simon Jacobus, z. v. Jan Blaauw en Johanna Ligthart. Overleden: Cornells Slik, pl j., echtg. van Jannetje Groot, overleden te Alkmaar. Levenloos aangegeven kind van Nicoiaas van Ophem en Anna Koning. Hendrik Jonker, 6 j. WEEKKALENDER. Voor de Missen van den dag zie Brand 391 en volgende blz. ZONDAG 10 Maart. Laetare, verheug u, Jerusalem, zoo luiden de eerste woorden der Mis. Te Rome hield oudtijds de Paus lieden de plechtigheid in de kerk v. h. H. Kruis van Jerusalem, waarheen de pro cessie van Rome's'geloovigen blijde optrok als naar hun Jerusalem,, gelijk weleer de Joden n. h. fi. Sion om er de groote feestdagen der oude Wet te vieren. Al de gebeden der H. Mis, het orgelspel, de bloemen en de rozeroode gewaden aan het altaar zijn vervuld van de stemming der geloovigen. „Verheugt u" (immers de boete, der .Vaste is voor de grootste helft vol bracht). Heden gedacht, der 40 H.H. Mart. van Sebaste, krijgslieden, na hevige folteringen geworpen' in 'n bevroren vijver, wie den afgo den wilde offeren mocht in'n nabij zijnd ver warmd bad overgaan. Eén ongelukkige deed dit en viel'af. De Martelaren baden God, dat ze met hun veertigen mochten volharden en ziet de wachthebbende soldaat ziet een engel de 39 mart. kronen en met de 40e kroon rondzoeken. Toen zag de soldaat ook rond en bemerkte den afvallige, die uit het bad sprong, waarop hij nu zelf bij de 39 mart. zich voegde en aldus de 40e kroon won, (4e eeuw.) MAANDAG 11 Maart. Van den dag. DINSDAG 12 Maart. H- Gregorius J de Groote Paus, Bel. en Kerkleeraar, her vormer der kerkmuziek, naar hem genoemd de Gregoriaansehe Zang, ,f 601. Volks misboek v. Brand bl. 1564. WOENSDAG 13 Maart, feest v. h. Mirakel v. h. AUerh. Sacrament te Amster dam, n.l. van het vierenswaardig wonder waarbij in 1345 de H. hostie tegelijk met de uitwerpselen van 'n zieke in het haar- vuur geworpen, ongedeerd boven de vlam men bleef zweven, vervolgens in 'n koffer zorgvuldig weggesloten en door den paro chiegeestelijke naar de kerk teruggebracht, telkens weer geheimzinnig- in den kotter terugkeerde, totdat ze in plechtige processie naar de kerk teruggebracht, daar voor goed verbleef. Jaarlijksche processie en vele won deren volgden. A.s. Zaterdag heeft weer de s-tilie omgang plaats, welke in onzen tijd de herinnering dier luisterrijke processie levendig houdt. Brand bijvoegsel bl. 7. DONDERDAG 14 Maart. Van den dag. VRIJDAG 15 Maart, yan den Dag. Alleen heden vleeschderving. ZATERDAG 16 Maart. ,Van den dag. ZONDAG 17 Maart. Passiezondag. Ged. H. Gertrudis, Maagd, stichtte met den H- Amandus de kérk van Oeverberg, naar haar Geertruidenberg genaamd, ,f 659. Br. bijvoegsel 8. Ged. v. St. Patrick, Biss. en Bel, Apostel van Ierland in de 5e eeuw. Om het geheim der H. Driev. uit te leggen plukte hij een klaverblad. Br. 1566. RETRAITE N. St. Clemenshuls te bioordwijkerkoat. 1922 Maart Patronaatsleden, f4.P. d. H,H, H«te% 2528 Maart. Heeren van den dóftigen stand, f 10.P. Franciscaan. 30 Maart2 April. St. Jozefsgezellen, f 4. P. Redemptorist. 47 April. Hoogere klassen v. H.B.Sch. en Gymnasia, f4.P. Dominicaan. „De Thsoorte Rotterdam. 2023 Maart Meisj es ge wanen «tand, f 4.50. P. Carmellet, 2427 Maart. Meisjes-Patronaten en an dere meisjes onder de 18 jaar, gew. stand. Pat. H.H. Harten. 811 April. Meisjes gewonen stand, f4.50. P. Redemptorist. 1518 April. Ongehuwde Dames Midden stand, f7.P. Jezuïet. N.B. Men wordt verzocht zich voor deze Hetraiten op te geren by de Eerw. Geeste lijkheid. Inlichtingen worden gaarne verstrekt door de Besturen der onderafdelingen in de parochie van St. Laurentius en St. Domi- nicussecretariaat resp. de heer L. H. C. van Kyk, Luttik Oudorp 86, en Mej. Joh. Rlaverweydeij, Laat 160 KERKL1J S TEN. ALKMAAR. Parochie H. Laurentlu». Zo. half 7, kwart voor 8, 9 en half 11 H.H. Missen, waaronder collecte voor dé St. Radboud-stichting, te 1 en 3 uiur Kath., van 24 uur gelegenheid om te komen bid den voor den vrede, te 6 uur Lof met Lij densmeditatie, waarna Congregatie v. d. H. Aloyslus. Ma. en Di. Congregatie. W|0. 7 uur Lof ter eere van den H. Jozef, waarna Congregatie der vrouwen. Do. 7 uur Lof ter eere van het H. Sacr. Vr. 6 luw moeten de jongens komen biech ten E d. leering van den ]WeIE. Heer Kap. van Adrichem, voor wie Zaterdag onder de H. Mis van 7 uur algem. H. Communie. Vr. 7 uur oef. v. d. H. Kruisweg. Za. van 46 en van half 7 tot 9 uur gelegenheid om te biechten. Za. moeten de jongens komen biechten die het vorig jaar plechtig zijn aangenomen. Parochie Stk Dominlous, Zo.middag 2 uur Kath., 3 uw Vesper», 6 uur feestcongregatie voor de leden der H. Fam., waaronder opdracht der nieuwe leden. Plechtige Opdracht der Mannen-Congre gatie te 6 uur. Volgende liederen zullen worden gezon gen: Bij het begin: no. 49. Na de preek: no. 63, 33. Tijdens de Opdracht: no. 60, 34, 35. Vóór de Benedictie: no. 55. Na de Benedictie: „U, Joseph, wijd ik mijnen zang." Di. 9 uur gez. Dienst, 6 uur gel. om te biechten, 7 uur Miserere en meditatie. Wo. de laatste der 7-Woensdagen, ter eere van St. Joseph, 9 uw gez. Dienst tevens 9 uur H. Mis op het kerkhof, 's av. 7 uur Congregatie. Vr.avond 7 uw Lof en Kruisweg. Za. avond 7 uur Lof, St. Jozefkerk, Zo. 2e Zondag der maand, bijzonder toe gewijd aan den Zoeten Naam Jesus, half 8 en 9 uur Stille H.H. Missen, 10i/2 uur de Hoogmis, half 7 Lijdensmeditatie. Ma. (Half 5 gelegenheid om te biechten voor de kinderen, 7 uw Lof ter eere vat; den H. Petrus Mart., Patroon der zieken. Di. onder de H. Mis yan half 8 algem. H. Communie voor de kinderen der leering van Pater van Bergen, van 57 uw gek om te biechten. Wo. laatste der 7 Woensdagen ter eere van den H. Josef, 7 uur Lof met gebeden en gez. ter eere v. d. Ti. Josef. Do. 7 uur Lof ter eere van het Allerh. Sacrament. Vr. 7 uur Kruisweg. UITGEEST. Zo. collecte voor de St. Radboud-stich ting, H.H. Missen te half 8 en 10 uur, half 2 Kath., 7 uur Lof met Lijdensmeditatie. Ma. en volgende dagen de H.H. Missen te half 8 en half 9. In deze week Kath. naar gewoonte. Wo. feest van het H. Sacrament van Mirakel, 7 uw Lof ter eere van den H. J oseph. Do. half 9 gez. H. Mis. Vr. 7 uur oefening v. d. H. Kruisweg. Za.middag 4 uur biechthooren7 uur Lof ter eere v. d. H- Maiagd. BERGEN. Zo. kwart over 7 uitre king der H, Com half 8 H. Mis met onderrichting, 10 uur Hoogmis met preek, 1 uur Kath., 's avonds half 7 kort Lof met Lijdensmeditatie. Heden onder de HH. Missen collecte v. de St. Radboud-Stichting. Wo. feestdag van het H. Sacrament van Mirakel van Amsterdam. Do. 9 uur gez. Maanstond voor Kees Morach. Za. biecbtgel. des morgens voor kinderen, om half 12 moeten de meisjes van alle leeringen komen biechten, namidd. van 4 uur af voor oudereD. AKERSLOOT, Zo. Laetare, half 8 voor overl. fam Kraak manKaptein, 10 uur voor Par., half 2 Kath half 3 Lof met Lijdensmeditatie lied 43, coll, v. d. St. Radboud-stichting. Ma. kwart voor 8 voor Joannes Waardyk en Cornelia Berkhout. Di. 8 uur uitreiking van de H. Comm., 9 uur gez. H. Mis tot zek. intentie, uit dankbaarheid. Wo. kwart voor 8, voor overl, familie WijnkerBorst. Do. tot zek intentie. Vr. voor Corn. Zoon en Afra Zyp. Za. voor Simon Duin en Christina Groot. Zo. Passie-Zondag, half 8 voor de Par., 10 uur voor Corns. Leeuw en Catharina van Dam. Wo. feestdag van het H. Sacrament van Mirakel van Amsterdam. LIMMEN. Zo. half 8 stille H. Mis, 10 uur Hoogm, kwart over 1 Kath., 2 uur Lof met Lijdens meditatie, daarna H Fam. afd. vrouwen. Wo. 7 uur Lof ter eere van den H. Josef met Rozenh. voor den vrede. Vr. 7 uur oef. v. d. H. Kruisweg. Kath. naar gewoonte. Di. half 8 H. Mis, 12 uur Kath. Wo. half 8 H. Mis, 12 uur Kath., 7 uur Lof ter eere van den H, Joseph. Do. half 8 H. Mis. Vr. half 8 H. Mis, 12 uur Kath., 'savon 7 uur H. Kruisweg. Za. half 8 H. Mis, van 36 en van 68 uur ge), om te biechten. ASSENDELfiT. Zo. 7 uur Jgt. voor Geertr. Molenaar hvr. van J. Meyer, 10 uur voor Par. Ma. 7 uur voor Maartje Heijce hvr. van Dirk Hyne, 8 uur voor Joh. Nielen O. L. Vr. Ter Nood. Di. 7 uur voor Jac. Betjes en overl. fam., 8 uur voor Nic. Kerssens Jbz, Wo. 7 uur voor Corn. Joh. Nooy, 8 uur voor Geriit en Aaltje Abbink, Do. 7 uur voor Hein Tambach en Antje Koning, 8 uur Eeuwige Memorie. Vr. 7 uur voor overl. fam. Kroon en Molenaar, 8 uur Jgt. voer Cornelia van der Laan, hvr. van Gerrit Kroon. Za. 7 uur voor Z.Eerw. Pastoor Ahout, 8 uur Gerbr. Gaal Pz. Zo. 7 uur voor Nic. van Gëideren en Elysabeth van der Laan, 10 uur v. Par. Di. 8 uur H. Mis ter eere van den H. Antonius. Wo. 7 uur Lof ter eere van Sint Jozef, Do. 8 uur Jgt. voor Cornelis Bummer. Vr. 7 uur Kruisweg. Za. van 23 en verder van uur af gel. te biechten. Kath. naar gewoonte. -- Bediend: Anna van Westen, hvr. van Joannes Leek. ANNA BAULQWNA. Zo. half 8 voor Par., 10 uur voor Lucia FontaineBurgers, na de Hoogmis Kath., 3 uur Lof met Rozenk. Ma. 8 uur voor Wilh. Berdina van der Voort. Di. 8 uur ter eere van het H. Hart. Wo. 8 uur voor Geertr. Maria Hoogeveea Alkemade. Do. 8 uur voor Z Eerw. Heer Joaimea Ramakers. Vr. 8 uur voor Jan Jonker en Grietje Jonker. Za. 8 uur voor zek. intentie. Vr. half 6 Kruisweg. HEJBMSKEB& Zo. 7 uur eu halt 9 stille HH. Missen, 10 uur Uuogtois, half 2 voorbereiding tot de generale H. Communie der Vrijd, leering, halt 3 Derde Orde met inkleeding en pro fessie, half 7 Lof met Lijdensmeditatie. Ma. de HH. Missen half 8 en kwart over 8, overige dagen 7, half 8 en kwart ov. 8. Di. 7 uur gener. H. Communie, 9 uur begin der voorbereiding tot de gener. H. Communie der Woensd. leering. Wo avond half 7 Lof ter eere van den H, Joseph, met Rozenh. voor den vrede. Do. 7 uur gener. H. Communie, 9 uur gez. H. Mis van Req., 10 uur begin der voorbereiding v. d. Douderd. leering, ,sav. half 7 Lof met Rozenh. voor den vrede. Vr. kwart over 8 gez. H. Mis van Req., 's avonds half 7 oef. v. d. H. Kruisweg, mei vereeriog der relikwie van het H. Kruis. Za. 7 uur gener. H. Communie, 'smidd. van 4 uur gelegenh. om te biechten, en 's avonds half 7 Lof met Rozenh. voor deu vrede. Deze week Kath. alleen voor de kindereu der plechtige H. Communie. KROMMENIE. Zo. 7 uur uitr. H. Communie, scha&l- collecte; half 8 Vroeg-, 10 uur Hoogmis; half 2 Cat.; half 3 Vespers; 7 uur Medi tatie. Wo.avond half 8 Lof met rozenhoedje. Do.avond half 8 Lof met rozenhoedje. Vr.avond half 8 Kruisweg. Zat.nam. 49 uur biechthooren. OBDAM. Zo. half 8 Vroegmis; lü uur Hoogmis; 2 uur Lof met lijdensmeditatie. Wo, half 3 Lof. Vrijdag half 3 Kruisweg. Za.uam. 35 en 5i/27Vs biechthooren. EGMONDBINNEN. St, Adalbertus. Zo. Laetare, 7 uur Vroegmis voor R. Stet en A. Kloes, half 10 Hoogmis voor de Par., 1 uuir Kajth!., 2 uur Kruiswegi, haïf 7 Lof met meditatie. Ma. 7 uur voor de meest verlaten zielen des Vagevuurs, half 9 voor M. v, 'd. Molen Tervoort en overl. ouders. Di. half 7 voor Nicol. Zuurbier en W- de Waard, half 9 voor H. Levering als lid van het g,en. van het H. Hart, Wo. 7 uur voor Aaltje Zuurbier, half 9 voor weldoeners der kerk, half 7 Lof ter eere van St Jozef. Do. 7 uur voor Joanna Pronk, half 9 voor M, Groot—IJpelaan. Vr. 7 uur voor Gerardus Vaikering, half 9 voor J. Baart, M, Baikkum en kinderen. Za, 7 uur voor G, .Telleman-Appeldoorn; half 9 voor overl fam. Leek. Kath. en biechthooren naar gewoonte, ff EER-H UGOWAARD, St. Dionysdus. Di. 8 uur t. e. H. Anth. v, Padua, Wo, 3 uur Eof t. e. H. Joseph. Do. 8 uur, i e. H. Sacr. Vr, 9 uur maandstond v, Trijntje Groot; g uur Kruisweg. Bediend: Jan Corajjyutdeur,

Ons Blad : katholiek nieuwsblad voor N-H | 1918 | | pagina 6