Attentie 4k B. V. G. Lieneseh, I I V oorj aarsmantels, - Mantel-Costumes, Japonnen, Blouses, Costumerokken en Peignoirs. A. Lohman-Renckens, u.. Dames- en Heerenstoffen. Balder Daineveld, Zn. G. A. Bendeker, ÜOOED-Z1JPE, Langestraat 43, Telef, 242, Nieuwe Modellen lu Prachtige sorteering Wollen en Zijden Stoffen. DISTRIBUTIE-SCHOENEN; Kleeding nasr maat. LAAT 15® ALKMAAR. ONZE levert nel werk tegen billijke berekening. VAN PUTTEN OORTMEIJER, Aohferdam 26, Telefoon 844, Alkmaar. NS EU WE MANTELS - MANTEL-COSTUMES JAPONNEN BLOUSES en ROfCKEN. KINDER-JURKEN* Alkmaar. - St. Maartensbrug. Telefoon No. 549 is weder hersteld. Het Adres voof Van Vollenboven's Extra stoot, De eenigste biersoort, welke van kwaliteit niet is verminderd. Beleefd aanbevelend, Agent Van Vollenboven's Brouwerij* "ASSENDELFT. Personalia. Inplaats van den heer J Koomen, die bedankt heeft als magazijn meester van de vereeniging het Witte Kruis, Afdeeling Assendelft, is door het bestuur benoemd de heer Jcc. Aafjes al hier, De leden van de afdeeling moeten zich voortaan met hun aanvraag briefje om verplegiagsm&terkal, verstrekt door den behandelenden geneesheer, aan dit nieuwe adres, Rijkste'efoonkantoor in de Kerkbuurt, vervoegen. De Brancard voor het W. K. Met loffelijken spoed heeft ons actief Witte Kruisbestuar gevolg gegeven san het verzoek op de j.l. algeraeene vergade ring gedaan door den heer Barnhoorn om zich een brancard aau te schaffen- Het bestuur heeft er een besteld, die aan de hoogste eischen voldoet. Dat de kas daar door een flinke financieele aderlating zal ondergaan, behoeft geen betoog, Intusschen ons wèl voorzien magazijn wordt door den aankoop van zoo'n nuttig voorwerp niet weinig verrijkt. Protestvergadering. Dezer dagen hielden de bewoners van de Spoorstraat en de Lange Heitien vergadering in het stationskoffiehuis van den heer Mantel, Dc Voorzitter, de heer Laponder, opende de bijeenkomst en zette het doel daarvan uit een, n.L bespreking van de gebrekkige brandbluschmiddelen, wat volgens de ver gadering gebleken, was, bij den jongsten brand Id de Langeheit en de slechte distri- butieregeling in deze gemeente. Na vele discussies werd besloten een request bij het gemeentebestuur in te dienen om verbete ring van de brandbluschmiddelen en een verzoekschrift bij de Distributie Commissie om wijziging in de distributieregeling. Hier na sluiting van de zeer drukbezochte ver gadering. Smokkelwaar, Dezer dagen heeft de politie te Nauerna beslag belegd op twee balen tarwe, welke frauduleus werden vervoerd. Ze zijn op het gemeentehuis alhier gedeponeerd. Een schadepostje voor den eigenaar. SKORMERVEER. Huur commissie. Van 18JUIH1917, den datum van de instelling dér Huurcom- missie tot en met 31 December 1917 zijn door de Huurcommissie alhier 225 uitspra ken gedaan op verzoeken tot goedkeuring van huurprijsverhooging van woningen. In 171 gevallen werd de hoogere huur prijs goedgekeurd; in 19 gevallen werd een gedeeltelijke huurverhooging toegestaan; in 35 gevallen werd een verzoek tot huur prijsverhooging afgewezen. Verder hadden op verzoek 3 schattingen van den huurprijs plaats. Totaal 228 zaken. Eenheidsworst. Van Maandag 18 Maart af zal bij de verschillende slagers alhier eenheidsworst verkrijgbaar zijn. Dit artikel mag uitsluitend worden verkocht tegen bons uit de levensmiddelenboekjes en slechts bij den geregelden slager. De prijs is f 0.55 per K. G. Kostelooze inenting. OpWoens- dag 20 Maart en Woensdag 10 April a.s. des namiddags te 2 uur bestaat gelegen heid tot kostelooze inenting in schooi B aan de Goudastra&t. De bewijzen van ver richte inenting kunnen aldaar injontvangst genomen worden op Woensdag 27 Maart en Woensdag 17 April te 2 uur. Brandstoffen. Alle nog te vorderen brandstoffen moeten vóór 23 Maart opge nomen zijn Daarna wordt op het oude rantsoen niets meer afgeleverd en zijn de alsdan nog niet ingewisselde bons van geen waarde. .Houders van kas.rsenkaarten voor huis houdelijk gebruik worden verzocht zich met hun kaarten ten kantore van de distributie aan den Wandelweg te vervoegen. Alleen de lichtlooze gezinnen zullen in het bezit gelaten worden van hunne kaarten en moe ten deze, ten eiude hierop verder kaarsen te kunnen bekomen, afgestempeld worden met de woordenGemeentelijke Brandstof- fenvoorziening Wormerveer. Tusscben 6 en 31 Maïrt zal worden ver strekt 2 liter petroleum tegen inlevering van de kaart met de daaraan gehechte bons No. 10, 11 en 12. De verdere bons zijn hiermede ve rvallen, want de petroleum- distributie wordt vooiloopig gestaakt. Stille Omgang. Bij het Besturr van den Vriendenkring ter eare van het H. Sacrament alhier hebben zich tot dusverre 97 deelnemers uit Wormerveer en 64 uit Wormer aangemeld, welke voornemens zijn den Stillen Omgang mede te maken. Levensmiddelen In de week van 18 tot en met 24 Maart zijn op onder staande blauwe bonnen de daar achter genoemde regeeringsgoederen te verkrijgen Bon 73 zandaardappelen iKG,; bon 74 peulvruchten 1 H.G.bon 75 zandaardap pelen 1 K G bon 7ö"havermout H.G, bon 77 peulvruchten 2 H G bon 78 vet 1 HG.; bon 79 kleiaardsppelen 1 KG,; bon 80 kleiaardappelen 1 K G kleiaard- appeleu w Zaterdags. appeii appelen wordeE afgeleverd Woensdags en Het menu van de Gemeentelijke Centra le keuken voor de volgende week luidt Dinsdag selderij soep, Donderdag stamppot, (zuurkool), Zaterdag erwtensoep. Donderdag inleveren bon 73, Zaterdag bon 74. Rantsoen voor zieken en zwakken op groene bónnen: bon 13 havermout 1 H.G.; bon 113 rijst 1 H.G bon 213 vet 1 HG. In de week van 17 Maart tot en met 23 Maart zijn op de onderstaande oranje bonnen verkrijgbaar 1 liter melk ad xi cent: Bonnen 29 tot en met 35, Het rantsoen voor de overigen is 2 d.L. per persoon en per dag. WEEKKALENDER. ZONDAG 17 Maart. Passie-Zondag. De Kruisen worden met paarsen doek bedekt uit rouw over Christus' ontzettend Lijden en ook omdat heden, zooals het H- Evan gelie zegt, Christus den tempel verliet en Zich verborg totdat zijn uur gekomen was. Als een teeken van-droefheid worden ook de heiligenbeelden bedekt, en ook omdat het den dienaren niet past openlijk op den voorgrond te treden, waar hun Heer en Meester verborgen is. Bovendien moet onze aandacht .uitsluitend op de Geheimen van Christus' Lijden en Dood zijn gevestigd gedurende deze twee weken. Volksmisboek Brand bi. 435. Ged. H. Gertrudis, Maagd, en H- Pa trick, Apostel van- Ierland. MAANDAG 18 Maart H. Cyrillus, Biss. v. Jerusalem, Bel., Kerkleeraar, be streed krachtig de ketterij der Arianen, waarom hij driemaal van zijn bisschoppe- lijken zetel werd verjaagd, f 386. Br. 1567. DINSDAG 19 Maart. H. Jozef, brui degom der Allerh. M. Maria. Vijl hij voed stervader van Jezus was, is hij ook aan gesteld tot voedstervader, tot patroon van Christus' geheimzinnig, lichaam, de Kerk. Hij wordt ook bizonder aangeroepen als patroon van de zuiverheid, van 'n gelukkigen levensstaat, van verloren zaken, van 'n zaligen dood. De H. Jeresia was eene zijner grootste vereersters. Br. 1571. WOENSDAG 20 Maart. H. Wulfram, Biss. en BeL, Apostel der Friezen. Koning Radboud ontbood hem om van hem het H. Doopsel te ontvangen, doch trok zich op 't laatste oogenblik terug. Hij wilde liever met het groot getal zijner voor vaderen in de hel, dan met het klein getai Christenen in den hemel zijn (7e eeuw). Bijvoegsel Brand 8. DONDERDAG 21 Maart H. Benedic- tus, abt, geb. te Nurcia in Italië, stichtte ten slotte het beroemde klooster op den Monte Cassino, is de vader van het kloos terwezen in het Westen. ,f 543. VRIJDAG 22 Maart. De Zeven Smarten van Maria. „Vergeet de zuchten uwer moe dér niet." Br. 1590. ZATERDAG 23 Maart. Officie van den dag. Brand bl. 467. ZONDAG 24 Maart. Palm-Zondag, oud tijds ook Palm-Paschen genoemd. .Goede Vrijdag heette dan Kruis-Paschen en Paaschdag Verrijzenis-Paschen. Alsdan wij ding en uitdeeling der Palm en waar het kan Patm-processie. RETRAISEN. St. Clemenshuls te Noordwijlrerhunt. 25—28 Maart. Heeren van den deftigen stand, f 10.P. Franciscaan. 30 Maart2 April» St. Jozefsgezellen, f 4. P. Redemptorist. 47 April. Hoogere klassen v. H.Bi.Sch|. en Gymnasia, f4.P. Dominicaan. 1518 April. Politiemannen, f4.P- Do minicaan, „De Thsbor", te Rotterdam, 20—23 Maart. Meisjes gewwnen stand, f4.50. Clairmfilieti 24—27 Maart, Meisjes-Patronaten en meis jes onder de 18 jaar. Paters H.H. Harten. 811 ApriL Meisjes gewonen stand, f4.50. P. Redemptorist. 1518 April, Ongehuwde Dames Midden stand, f7,P. Jezuïet, ói.ii. uieu wordt verzucht zich voor dezo Betratten op te geven bjj de Eerw. Geeste lijkheid. inlichtingen worden gaarne verstrekt door de Besturen der onderafdeelingen in de parochie van St. Laurentins en St. Domi nions; secretariaat resp. de heer L.H.C. van Eijb, Luttik Oudorp 85, en Mej. Joh, Klavarwejjdea, Laat 160. KE8KL1JSTEN. ALKMAAR. Parochie H. Laiuireintiu®. Zo. 1 en 3 uur Kath., van 2 tot 4 uur is de kerk geopend om te bidden voor den vrede, 6 uur Lof met Lijdensmeditatie, waarna Congregatie v. d. H- Aloysius» Ma. van 67 uur gelegenheid om te biechten, 7 uur Congregatie der meisjes. Dl 9 uur gez. H. Mis, 6 uur Lof ter eere van den H, Jozef, 8 uur Congregatie afd. mannen. Wo. 7 uur Lof ter eere van den H. Jozef, half 8 Congregatie afd. vrouwen. Do. 7 uur Lof. Vr. 6 uur biechthooren voor de meisjes v. d, leering v. 3. WelEerw. Kap. W. Kooy, voor wie Zaterdag 7 uur H. Paasch-Com. 7 uur oef. v. d. H- Kruisweg. Za. van 4—6 en van half 7 tot 9 uur gelegenheid om te biechten. Zaterdag moeten de meisjes komen biechten die 't vorig jaar plechtig zijn aangenomen. A.s. Zo. begint de H- Paaschtijd, welke duurt tot en met den 7en April. Parochie van den H. Dominicus. Zo.middag 1 uur Kath., 3 uur Vespers, 5 uur Congregatie voor de afd. mannen en half 7 uur voor de afd jongelingen der H, Fam. Ma.middag 5 uur gelegenheid om te biechten. Di, feest van St Joseph, 9 uur Solemneele Hoogdienst, 'sav. plechtig Lof en medil Wo.avond 7 uur Congregatie. Vr. 9 uur gez. Dienst, 'sav. 7 uur Lof en Kruisweg. Za.avond 7 uur Lof. A.s. Ma. 3 uur Kath. in de kerk voor al de kinderen die plechtig ziillen worden aangenomen. St. Jozefkerk. Zo. half 8 en 9 uur de stille H.H. Missen, half 11 Hoogmis voor de lev. en overl. leden der Broederschap van O. L- Vrouw Ter Nood, half 7 Lijdensmeditatie. Ma. van half 5 tot 7 uur gelegenheid om te biechten, 7 uur Lof ter eere van den H, Petrus, Mart., Patroon der zieken. Di. feest van 'den H. Jozef, Patroon van onze kerk, onder de H- Mis van half 8 algemeene H- Communie voor de kinderen, die het laatste jaar plechtig zijn aangenomen, 9 uur plechtige H. Mis, 7 uur plechtig Lof ter eere van den H. Jozef. Wo. 7 uur Lof met gez. ter eere van den H, Jozef. Do. 7 uur Lof ter eere van het Allerh. Sacrament. Vr. feest der 7 Smarten van Maria, volle aflaat, 7 uur Kruisweg, AKERSLOOT, Zo. Passie-Zondag, half 8 voor Par., 10 uur voor Cornells Leauw en Catharina vau Dans, half 2 Kath., half 3 Lof met Lijdens meditatie lied 43 Ma. kwart voor 8 voor Anna Wester, hvr. van Cornelis Kuiju. Van 57 uur biecht gelegenheid, Di. feest van den H. Joseph, 8 uur uitr. van de H. Communie, 9 uur gez. H. Mis ter eere van den H. Joseph, 7 uur Lof lied 75. Na de H. Mis Generale Absolutie. Wo. 8 uur gez. H. Mij voor lev. en overl. weldoeners van het sebapenfonds, 7 uur Lof ter eera van den H. Joseph, lied 72. Do. voor Joannes Boon. Vr. feest der Zeven Smarten, H. Mis ter 88re der Moeder van Smarten, 7 uur Kruis weg. Za. voor Joannes Groen. Zo. Palm-Zondag, half 8 voor Divera Groen, Wed. van Bernardus de Jong, 10 uur voor de Par., voor de Hoogmis wijdiog en uitdeeling der Palm. Begin van denPaasoh- fijd. Onder de H.H. Missen collecte voor de St. Pieterspenning. CASTRICUM. Zo. 7 uur stille H. Mis, 10 uur Hoogmis, 1 uur Kath., 2 uur meditatie over het H, Lijden, daarna Lof, vervolgens de H. Kam. Ma., Wo., Do, en Vr. H.H. Missen 7, 8 en half 9 uur. Di. feestdag van den H. Joseph, 7 uur. gez. H. Mis, 8 uur H. Mis, half 7 Lof. Za. (6 uur H. Mis bij de Eerw. Zusters), 7 en 8 uur H. Mis. Van 4—8 uur biechth., half 7 Lof ter eere van Maria. BERGEN. Zo. kwart over 7 uitr. der H. Communie, half 8 H. Mis met onderrichting, 10 uur Hoogmis, 1 uur Kath., 'sav. half 7 uur kort Lof en Lijdensmeditatie. Di. feestdag van den H. Jozef, half 8 uur gez. H. Mis, 8.10 uur de kindermis, JiaH 9 gelezen H. Mis, 's avonds half 7 Lof ter eere van den H. Jozef. Wo.avond half 7 Lof ter eere van den H. Jozef. Vr. feestdag der 7 Smarten van Maria, 'sav. half 7 Kruisweg, waarna een kort Lof. Za. biechtgelegenheid voor kinderen en ouderen, dan moeten de jongens van alle leeringen komen biechten, des nam. van 4 uur af alleen voor ouderen. UMME& Zo. half 7 stille H. Mis, 10 uur Hoogmis, kwart over 1 Kath., 2 uur Lof met Lijdens meditatie, daarna H. Fam, atd. mannen. Di. kwart over 8 gez. H. Mis, 7 uur Lof ter eere van den H. Jozef, met rozenh. voor den vrede. Wo. 7 uur Lof ter eere van den H. Jozef, met rozenh. voor den vrede. Vr. 7 uur oef. v. d. H. Kruisweg. Za. half 9 gel. Maandstond voor Cornelia Dekker, Wed. Kuiper, Kath. naar gewoonte. Oï L<"Yr, yjskstle, Ze. half 8 stille H. Mis, 10 uur Hoogmis, na de Hoogmis Kath., 7 uur Lofmetmedit. Ma. van 57 uur gel. te biechten. Di. feestdag van den H. Jozef, 7 uur stille H. Mis, 9 uur Hoogmis, 's av. 7 uur Lof met preek, Wo. 7 uur Lof ter eere van den H. Jozef. Vr. 7 uur Kruiswegoef. Za. van 2—3 en verder van 5 uur af gel. te biechten. Kath, naar gewoonte. OverledenEiis. de Moei, hvr. van Ger. Meerboer. ANNA BAULÖWKLA Zo. half 8 voor Joanna Bakker—Stroorner, 10 uur voor Par,, na do Hoogmis Kath., 3 uur Lof en Rozenkr. Ma. 8 unr voor lev. en overl. fam. v. d, Polder. Di, 7 uur ter eere van den H. Jozef, 8 uur ter eere van den H. Jozef, uit dank baarheid. Wo. 8 uur voor Anna Marg. v. Rijn v. d. Holst. Do. 8 uur voor Petrus Huiberts en Catha. Dekker. Vr. 8 uur voor gel. ziol6n. Za. 8 uur voor Paulus Neuvel en Auna Eva Pijl, Vr. half 6 Kruisweg. ASSENDELET, Zo. 7 uur voor Nic. v. Gelderen en hvr. Elisab. Reijnders, 10 uur voor Par. Ma, 7 uur voor Corn. Joh. Nooy, 8 uur voor Joh. Nielen. Di. 7 uur voor overl. faro. Molenaar Krom, 8 uur voor Z.Eerw. Past. Schlüter. Wo. 7 uur voor Nic. Kramer en Eeht- genoote en Jac. Kramer, 8 uur gez. Jgt. voor Johanna, Engelina en Margaretha Kramer. Do. 7 uur voor JEz, van der Laan, 8 uur gez. Jgt. voor Grietje Kramer. Vr. 7 uur voor C. Vrouwe, als lid van O. L. Vr. Ter Nood, 8 uur voor Aagtje de Wit, hvr. van Nic. Kerssens. Za. 7 uur voor Z.Eerw. Pastoor About, 8 uur voor Z Eerw. Pastoor Schlüter. Zo. 7 uur Jgt, voor Margaretha van IJperen, 10 uur voor Par. HEEMSKERK, Zo, 7 uur, en half 91 stille H.H. Missen, 10 uur Hoogmis, half 2 Kath-, half 3 Vespers met Rozenh. voor den vrede, half 7 Lof met Lijdensmeditatie. Ma. de H-H- Missen te half 8 en kwart over 8, overige dagen te 7, half 8 en kwart over 8, Ma.av, van half 6 gelegenheid om te biechten. Di. feestdag van den H. Joseph, 7 uur gez. H. Mis, 'sav. ite half 7 Lof met Rozenh. Do.avond half 7 Lof ter eere van het Allerh. Sacrament met Rozenh. Vr.avond half 7 oef. v. d. H, Kruisweg, met vereering van de relikwie van het H, Kruis, 1 i Za.middag van H uur af gelegenheid om fe biechten en half 7 Lof met Rozenh, JDeze week Kath, als naar gewoonte en biechthooren voor de Maandagsche en Dins'* dagscho leering, ADVERTENTIE N. ALKMAAR, Tel 276, Steenenbrug (Verdr. Oord). SCHOENHANDëL. Coneurreerende prijzen. Nette en solide afwerking. Beleefd aanbevelend,

Ons Blad : katholiek nieuwsblad voor N-H | 1918 | | pagina 6