terwijl de 'na bovengenoemde datum nog aanwezige hoeveelheden zaaizaad onmiddel lijk moeten worden ingeleverd bij den be trokken Regeeringscommissaris. MAÏZENA. De Min. v. Landb. heeft de navolgende maximumprijzen van maizena vastgesteld: I. pakjes van 400 gram kleinhandel f 0.80 II. pakjes van 250 gram f0.55. SUIKERBIETEN. In „St.-Ct." 71 zijn opgenomen de be palingen betreffende de contingenteering van suikerbieten voor de campagne 19181919, vastgesteld door den Minister van Eand- bouw. Wij ontleenen eraan, dat de fabrieken voor de ontvangen bieten niet meer mogen besteden, beloven of betalen dan de hierna te noemen prijzen: In District V, omvattende o.a. bet vaste land van Noord-Holland met uitz. van de Beemster op gehalte basis 14 pCt. f25.50; de Beemster op gehalte 14 pCt. f25.50; de Noord-Holl. Eilanden op gehalte basis 14 pCt, f24.50. VAN HET BINNENHOF. Vergadering van Zaterdag 23 Maart. Het levensmiddélendebat is ten einde ge bracht. En, gelukkig voor het aanzien der Ka mer: het is mei zonder positief resultaat afgeloopen. Dat deze gunstige uitslag js bereikt is voor het grootste deel te danken aan Mgr. Nolens, die de Regeering, toen er zoo veel moties kwamen opdagen, dat ze bijna niet meer waren te overzien, den verstan- digen raad gaf, zelf de leiding te nemen en met een plan te komen, waarmede de geheele Regeenng, dus ook de Munsters P o s t h u m a en 1 reu b, zich zouden kun nen vereenigen, en waarbij rekening zou worden gehouden met de wenschen, welke blijkens de discussies, algemeen door de Kamer werden gedeeld. De Regeering was zoo verstandig, naar dezen goeden raad te luisteren en "bij den aanvang der verga dering kwam Minister C o r t van der Linden met een regeeringsverkljring. Z.Exc. deelde met volledige instemming der geheele Regeering, ook van de Ministers P o s t h u m a en ,T r e u b, mede, dat de Regeering, onder den indruk van de ge beurtenissen der laatste dagen, meer dan ooit tot de overtuiging is gekomen, dat de productie van levensmiddelen zoo hoog mo gelijk moet worden opgevoerd; dat de regeling van den invoer zoodanig moet wor den vastgesteld, dat de invoer van weelde artikelen kan worden belet en dat ook door die regeling kan-worden gewaakt tegen kettinghandel en prijsopdrijving; dat ter in zameling, vervoer en verdeeling der pro ducten uitbreiding moet worden gegeven aan de instelling der Regeeringscommis- sarissen; dat decentralisatie en controle moeten worden uitgebreid; dat ook aan de rantsoeneering uitbreiding moet wor den gegeven; dat vereenigingen en com missies inzake de levensmiddelenvoorzie ning, inclusief de Commissie van Bij stand, dienen vervangen te worden door zuiver ambtelijke coileges; dat de produc tieprijzen eenerzijds niet zoo laag mogen zijn, dat zij geen aansporing meer zouden vormen om de productie zoo hoog moge lijk op te voeren, anderzijds niet te hoog mogen worden gesteld, teneinde het ma ken van oorlogswinst tot het strikt onver mijdelijke te beperkendat verschillende prijzen voor de productie moeten wor den vastgesteld naar gelang de uiteenloo- pende omstandigheden, waaronder de pro ducenten hun bedrijf uitoefenen; dat ten aanzien der productie voeling dient te wor den gehouden met land- en tuinbouw-orga- nisaties, ook met de plaatselijke. De in verband met een en ander noodige wetsontwerpen zullen met spoed worden voorbereid, O. a. zal daartoe behooren een wijziging der Onteigeningswet. Verder zal een Raad van Beroep voor crisiszaken worden ingesteld, enz. Terwijl het wetsontwerp inzake het crediet voor de levensmiddelenvoorziening zoodanig werd gewijzigd, dat het crediet zou kunnen strek ken tot 1 October. Omtrent de wijze van dekking van het crediet, zouden, deelde spr. nog mede, nar dere mededeelingen woruen gedaan bij de behandeling van het wetsontwerp tot hefiing van 150 opcenten op de verdedigingsbe- lastingen. Waarna de Kamer tot 9 April met vacantie ging1. TWEEDE KAMER-VERKIEZINGEN. Naar het persbureau „Vaz Dias" ver neemt, zal het .Tweede Kamer-lid de heer J. v. Vollenhoven zich bij de komende Kamerverkiezingen niet meer ais zoodanig beschikbaar stellen. RIJKSKIESKRING DEN HELDER. Zaterdagavond vergaderde het Rijkskies- kringbestuur in het Café van den heer Mooij te Alkmaar. Men was .algemeen van ge voelen, dat men zich moest houden am het advies Van den Bond van ,R. Kath. Kies vereenigingen. De aangesloten kiesver- eenigingen hebben nu verder uitspraak te doen. Met het oog op het gaarne bevorderen van den goeden gang van zaken, twijfelde men niet, of ook de plaatselijke en paro chiale kiesvereeniginge'n zullen zich wel met genoemd advies zie ons nummer van Zaterdag vereenigen. MUTATIE. Bij beschikking van den Min. van Marine is; kap. t. z. A. f. Gooszen, met 2 April, eervol ontheven van de betrekking van chef v. d. staf der zeemacht in de Stelling van Den Helder en daarmede belast kap.- luit, t. z. J. Tissot van Patot. BUITENLAND. OORLOGSOVERZICHT. HET OROOTE OFFENSIEF. Het zijn daden van bijna bovenmensche- tijke kracht, welke er de laatste dagen, sinds de Duitschers tot het offensief over gingen, aan het westelijk front werden volvoerd Daden van geweld en daden van ooi- logsvernuft, welke voor de zóóveelste maal gedurende dezen oorlog alle menschelijke berekeningen dreigen te doen falen! In weinige dagen tijds zijn de Duitschers erin geslaagd gelijk wij Zaterdag nog m onze stadseditie mededeelden ovei een uitgestrekt frontgedeelte twee, tot zelis' drie rijen strijdlinie's te bezetten, en nög vorderen de aanvallers verder De stad Péronne werd bezet, de Sommc bereikt, Ham en Chauny genomen. Ovei het geheele front werden de Engeischen, onder den druk der overweldigende krachts inspanning van de Duitsche legers terug gedrongen. Nadat de Engelsche stellingen tusschen Atrecht en La Fère geforceerd waren, heb ben de Engeischen zich teruggetrokken ach ter een linie, die voor een deel gevormd wordt door de Somme ten Zuiden en de Tortille ten Noorden van Péronne. Men sprak reeds van een „doorbraak-', doch of de Duitschers hier thans reeds een doorbraak-succes, dat voor frankrijk noodlottig zou worden kunnen boeken, dient nog te worden afgewacht. e, Een ontzettende nieuwe uitvinding heb ben de Duitschers dezen strijd in prak tijk gebracht. Zij hebben kanonnen in 't vuur, die met granaten van 240 millimeter over een afstand van 120 K.M. kunnen tref fen. De stad Parijs werd Vrijdag beschoten door deze batterijen, die 12 K-M. achler het front zijn opgesteld. Het Duitsche reuzenkanon werd dien dag door de Fransche vliegers ontdekt. Het staat in het bosch van Chauny, en vuurde van 's morgens 8 uur tot 's middags 3 uur, mei groote nauwgezetheid iedere 20 minuten een granaat af, die in Parijs viel. Later werd de beschieting met dezelfde gelijke tusschenpoozen hervat. Men kan zich denken, welk een verwai- ring een zoo onverwacht bombardement in een zolo dicht bevolkte stad als Parijs moest veroorzaken! Fransche telegrammen spreken van eenige tientallen dooden, enz. Doch dit optimisme zullen wij wel te beschouwen hebben als oorlogstactiek! Het „Neue Wiener Tageblatt" meldt: „De nieuwe Roemeensche onderhande laars hebben de hoofdvoorwaacden voor den voorloopigen vrede aanvaard, als grondslag voor de verdere besprekingen. De vrede zal waarschijnlijk spoedig tot stand komen." DE QUAESTIE DER SCHEEPS- RUIMTE. „Daily Telegraph" schrijft: „Het zou kunnen schijnen, dat het grootste gevaar voorbij was. Maar de gedane voorstellen ter voorziening in de scheepsruimte hebben slechts ten doel diegenen schoon te was- schen, die voor de catastrophe verantwoor delijk zijn. De natie verwacht eindelijk ver beteringen, en de private besprekingen zal het niet als verbeteringen beschouwen. De hoogstgeplaatste autoriteiten geven nu toe, dat de vijand onze eventueele verbindingen drie jaren lang met succes heeft aange vallen en dat hij in de laatste twaalf maan den meer dan 2100 schepen vernietigde. De duikbooten hebben in die 52 weken meer scheepsruimte van alle nationalitei ten naar den bodem der zee gezonden, dan de geheelie wereld ooit in een jaar zal kunnen bouwen. HOLLANDSCHE KAAS IN ENGELAND. Reutér seint uit Londen, d.d. 25 Maart: Het ministerie voor voeding maakt be kend: Bij een order tot requisitie van Hol- landsche kaas van 1918 eischt de „food controller", dat alle personen, die kaas. welke op of na 26 Maart uit Nederland in het Ver. Koninkrijk zal aankomen, in be zit zullen hebben of daarover kunnen be schikken, deze te zijner beschikking zullen stellen en aan hem afleveren. VLIEGERAANVALLEN OP DUITSCHLAND. Eergiisternacht hebben Engelsche vlieg tuigen 19 bommen geworpen op de spoor wegbrug en de spoorwegemplacementen te Konz (juist ten Z. van Trier in Duitschland). Ongeveer 2 ton bommen zijn van geringe hoogte op het vijandelijk vliegkamp ten Zuiden van Metz geworpen. Den 24sten is een raid op de fabrieken van Mannheim ondernomen. ALKMAAR. OPGEVORDERD. Op de gisteren gehouden veemarkt was geen enkel rund. aangevoerd. De opvorderingscommissie voor 'Alkmaar en Omstreken, de heeren R. Kaan, D. Govers en D. Luiting, wisten echter raad: 34 beestjes waren door hen te Heiloo opgespoord en moesten ter markt gevoerd worden. Op het Waagplein werden deze door hen in klassen verdeeld en tegen regeeringsprijs voor de consumptie overge nomen. RIJKSDISTRIBUTIE VAN THEE. Het T. K. D. maakt bekend, dat hou ders van thee- en koffiekaarten bon No. 19 vóór Vrijdag a.s. aan hun winkelier moeten inleveren en dat van 'dien winkelier geëischt moet worden, dat hij de achterzijde van de kaart voorziet van zijn firmastempel of andere duidelijke aanwijzing, ten bewijze dat hij bon 19 van die kaart Iieett ont vangen. Op bon 19 zal geen thee worden ver strekt, doch wanneer aan het bovenstaande niet wordt voldaan, zal de houder van de kaart op latere bons geen thee kunnen koopen. UITREIKING VAN BROOD KAARTEN. Tot in ontvangstname der broodkaarten over de maanden AprilMei worden hou ders vam Iegitimatienummers verzocht, zich Dinsdag 26 en Woensdag 27 Maart a-s., telkens des namiddags van 2 tot half vijf uur, te vervoegen aan een der onderstaande scholen en wei: houders van Iegitimatienummers: 1500 Dinsdag aan die Keefkolk, hoofd der school de heer O. Hellinga. 5011000 Woensdag aan dezelfde school. 10011500 Dinsdag aan de JBrillensteeg, hoofd der school de heer p. J. Aukes, 15012000 Woensdag aam dez. school. 20012500 Dinsdag aan de Nieuwesloot. hoofd d. sch. de heer J. A. Zwarteveen. 25013000 Woensdag aan dez. schooi 30013500 Dinsdag aan de Nieuwesloot. hoofd der school de heer A. Wij». 35014000 Woensdag aan dez. schooi. 40014500 Dinsdag aain de Snaannins- iaaji, hoofd der sdhooi de heer J. jEits. 45015000 Woensdag aan dez. school. 50015500 Dinsdag aam den Koningsweg, hoofd der school de heer P. Schippers. 5501 en daar boven Woensdag aam dez, school. Dringend wordt verzocht om alle mede werking te verleenen, door de kaarten op de aangegeven plaats en 'tijd te 'halen of te doen afhalen. Belanghebbenden worden er- vooral op gewezen, bij de in ontvangstname der brood kaarten, deze goed na te zien, aangezien abuizen voor rekening der ontvangers zijn, en later niet meer kunnen worden hersteld. AAN DE KIEZERS IN DISTRICT JI. Even nog willen wij de kiezers in district II herinneren aan de herstemming voor den gemeenteraad op morgen Ieder van onze kiezers moge zijn plicht doen en daardoor ertoe medewerken, dat een man als de heer Baart gekozen worde. Komt dan morgen allen liefst zoo vroeg mogelijk ter stembus, en maakt het witte stipje in het zwarte hokje vóór den naam van den heer Baart zwart, ver der doe men niets aan het stembriefje. Dan zal district II niet behoeven achter te staan bij district J, waar verleden week Mr. Leesberg zoo gelukkig gekozen werd; dan zal de Alkmaarsche Raad een raadslid rijker wezen, waarop 'de Alkmaarsche bur gerij-, en niet in het minst de arbeiders massa, zal kunnen bouwen! GEMEENTELIJKE ARBEIDSBEURS. STADHUIS. Geopend alle werkdagen van 1012 uur en bovendien des Maandagsavonds vpm 7 tot 8 pur. Aangeboden: 3 -bakkers, 3 bankwerkers, 1 bierbrouwersknecht, 1 boekhouder, 2 bor stelmakers, 1 bouwvakarbeider, 1 concierge, 2 eleotriciens, 1 eiectricien tevens gasfitter, 1 gas- en waterfi-tter, 26 grondwerkers!, 1 huis houdster, 1 huisnaaister, 1 instrumentmaker, 1 kaasmaker, 2 kellnersj, 3 klinkers!, 1 kok, 2 leerling-bankwerkers, 1 loodgieter, 2 loop knechts, 45 losse werklieden, 2 machinisten- stoker, 1 magazijnbediende, 1 metaaldra-aier. 1 metselaar, 1 meubelmaker, 1 muzikant, 2 monteur-rijwielherstellers, 2 opperlieden, 1 plaatwerker, 1 reiziger, 1 schipper, 2 schil ders, 1 schoenmaker, 1 schrijver, 23 sigaren makers^ slagers, 1 sjouwerman., 1 stoker, 1 tabakskerver, 1 timmerman, 1 tuinman, 2 winkelbedienden, 1 Varensgezel, 1 vrachtrij der en 2 monteurs electrisch bedrijf. Gevraagd.: 1 broodbakker, 3 losse werklie den, 1 metselaar, 1 opperman, 1 schilder, 6 timmerlieden. Allernaar, 23 Maart 1918. De Directeur, C. DEKKER. VERGADERING VAN DEN RAAD DER GEMEENTE ALKMAAR, op Donderdag, 28 Maart a.s. OOEDKOOP BRANDHOUT. De Directeur van het Distributiebedrijf van Alkmaar, deelt aan belanghebbenden mede, dat de Raad der gemeente Allernaar heeft besloten, de nog aanwezige voorraad brandhout zooveel mogelijk gelijkmatig te distribneeren onder de personen met een inkomen van beneden f 1550.tegen den prijs van 2 ct. per JK.G. uitsluitend voor eigen brandstof. Naar aanleiding- van dite besluit verzoekt hij houders van legitimatie nummers van 16000 en daarboven en wier inkomen beneden f 1550.bedraagt, zich van 2 to-t 5 uur aan de volgende scholen te willen vervoegen, om aldaar tegen betaling van f 2.een bon in ont vangst te nemen goed voor 100 K.Ü. hout. Houders van Iegitimatienummers 1lCOü Donderdag aan de Keetkolk, hoofd der school de heer G. Hellinga. 10012000 Donderdag aan de Brillensteeg, hoofd der school de heer f. J. Aukes. 20013000 Donderdag aan de Nieuwe sloot, hoofd der school de heer J. Zwar teveen. 30014000 Donderdag aan de Nieuwe sloot, hoofd der school de heer J. Wijn. 40015000 Donderdag aan de Snaarmans- laan, hoofd der school de heer J. Eits. 5001—6000 en daarboven aan den Ko ningsweg, hoofd der school de heer P, ""Schipper. Uitdrukkelijk wordt medegedeeld, dat ti-it de laatste gelegenheid is en dat deze bon recht geeft op het hout, wat moet wor den afgehaald, aan de Qemeentewerf of aan 'de Oude Gasfabriek, Paardenmarkt, op alle werkdagen van 912 en van half 2 tot half 6, voor de nummers: 1—1000 Vrijdag 1001—2000 Zater dag 20013000 Dinsdag-3001 4000 Woensdag 40015000 Donderdag 50016000 en daarboven Vrijdag d.a.v. PLAATSELIJK NIEUWS. ZIJDEWIND. L. T. B- In de Donderdag gehouden vergadering van de afdeeling Veehouders van den L- T. B-» werd medegedeeld, dat in de gemeente Oude Niedorp, tot com missieleden, belast met eventueele hooivor- dering, zijn aangewezen de heeren H. Kager, H. Wit en D. Kriller. Door den heer H. Wit werd een uit gebreid en zakelijk rapport uitgebracht van de te Haarlem gehouden algemeene ver gadering, welk rapport den dank der ver gadering mocht oogsten. Tot afgevaardigden voor de volgende al gemeene vergadering werden benoemd de heeren H. Kager en H. Wit, welke heeren vrij mandaat kregen betreffende de begroo ting, om desverlangd b.v. de contributie- verhooging tot f 4.voor te staan. Tot Bestuursleden werden herbenoemd de heeren D. de Groot en H. Kager. De Geestelijke Adyiseur gaf ten slotte een bevattelijke lezing betreffende de nood zakelijke samenstelling van het Staatswezen. Vervolgens werd in overleg met de aan wezigen besloten, dat door de Eerw. Heeren Geestelijken zal worden getracht voor deze parochie een retraite te houden van b.v. 15 tot 18 April a.s., terwijl de leden toe zegging deden, aldan zich zooveel mogelijk te zullen beijveren, dat een groot -getal mede gaat. Volgt, sluiting. ZUID-SCHARWOUDE. Gemeenteraad. Verleden week ver gaderde de Raad. Aanwezig alle leden. Na opening lezing notulen, welke worden goed gekeurd. De Voorz. deelt mede, dat door Ged. Staten is goedgekeurd het kohier H. O., dienst 1918. Ontvangen is een dankbetui ging van dr. Hoekstra, het onderwijzend personeel, gemeente-secretaris en ontvanger voor verhoogd salaris. Door den Comm. der Koningin is tot gemeente-veldwachter benoemd de heer F. A. Prins. Door Ged. Staten is de verordening ver bod van fietsen op het Kerkpad, waarin een kleine verandering moet worden aan gebracht, goedgekeurd. Ingekomen is een adres van den heer D. Swart, melkhandelaar, welke vergoeding verzoekt voor eenige weken, waarin hij bijna niets aan de melk heeft kunnen verdienen. B. en W. stellen voor hierop afwijzend te beschikken, om reden er zoo meerderen zouden kunnen komen, bijv. de bakkers. Na eenige discussie, waarbij de heer de Boer toch wel iets gevoelt om vergoeding te geven, wordt het voorstel vain B. eh W. aangenomen. Het verslag der Comm. tot wering van schoolverzuim wordt hierna behandeld; vijl maal is door de Comm. vergaderd, waarin 4 onwettige verzuimen werden behandeld. Ingekomen is een adres van de Vereeni- ging van Ned. gemeenten met verzoek te willen deelnemen in het aandeelenkapitaal van de N. V. Centrale Bouwvereeniging, welke zich ten doel stelt materialen aan te koopen voor door 't Rijk en gemeenten uit te voeren werken. B. en W. stellen voor één aandeel te nemen van f 1000.waarvan f 100.moet gestort worden. Nadat op de vraag van den heer Bekker of timn zooveel kan bestellen als men wil, bevestigend is beantwoord, vindt deze het uitstekend. De heer Berkhout is van oordeel, dat het ingrijpt in de particuliere belangen van de bouwvakhandelaren. De Voorz. deelt deze meening niet en zegt, dat de groote prijsopdrijving hier door wordt voorkomen. Het voorstel wordt met alg. stemmen, uitgezonderd die van den heer Berkhout, aangenomen. Nog is ingekomen een verzoek van den oud-gemeenteveldwachter Boon, met verzoek om restitutie van betaalde pensioenbijdra gen. Aangezien dit niet opgaat, om reden hier voor ook meerderen zouden kunnen komen en men bij vrijwillige ontslagname hierop geen recht heeft, stellen B. en W. voor afwijzend te beschikken. Hiertoe wordt be sloten. B. en W. stellen hierna voor een lee ning aan te gaan, groot f 5000, voor kasgeld en eene, groot f llOO, om hieruit de duurte- toeslagen te voldoen, tegen ten hoogste 5 pCt. De heer Bekker zou dit geld willen op nemen bij de Boerenleenbank, waar men voor 41/2 pCt. of minder kan leenen. De Voorz. zegt, dat gewoonlijk bij de Raffeisenbankin elk geval zal naar het voordeeligste worden uitgezien. Tot het aangaan der leeningen wordl besloten. Hierna stellen B. en W. voor een wijzi ging of liever een verhooging te brengen in de heffing der schoolgelden en dit te brengen op 50 cent voor één kind, 80 cent voor 2, f 1.voor 3 kinderen, elk kind meer 10 cents. Voor minvermogenden op de helft van deze bedragen, voor onver- mo'genden kosteloos. De heer Zeeman zou voor minvermo genden lager willen gaan. B- en W. willen hieraan tegemoet komen en deze klasse bepalen op resp1. 20, 30 en 35 cents. De heer Berkhout zou, als de wet het toeliet, het onderwijs geheel kosteloos wil len stellen. Hij is echter tegen verhooging. Het .gewijzigde voorstel van B. en W. wordt met 5 tegen 2 stemmen aange nomen. Tegen de heeren de Boer en Berk hout, Bij de rondvraag vestigt de heer Berk hout de aandacht op den vervallen toe stand van hek en schoeiing aan 't Kerke- pad; de heer Kramer op een in slechten staat verkeerend stukje pad aan de Lange- balk en de heer Zeeman op groote kuilen in de straat op sommige plaatsen. Voorz. zal hieraan zijn aandacht wijden. De heer Berkhout zou goedkooper rund- vleesch aan mindergegoeden willen verstrek ken. Voorz. meent dat, waar rundvleesch thans in 't geheel niet is te verkrijgen, hierover moeilijk kan worden gesproken. De heer Kramer zegt, dat de winkeliers de koelhuisboter in de vaten niet kunnen bewaren; kan daar geen regeling in worden getroffen De Voorz. meent, dat de boter wel een 14 dagen kan worden bewaard; spr. zal echter hiernaar eens onderzoeken. De heer de Boer vraagt naar de verhou ding der schoolklassen en vindt het gan- vangsuur van 8 uur met den zomertijd in April te vroeg, Voorz. zegt dat tegen overbevolking der klassen maatregelen zuilen worden genomen en de andere opmerking in overweging te zullen nemen. De heer Zeeman becriticeert de wijze, waarop met aansluitingen aan het electr. net wordt omgesprongen. De juiste oorzaak hiervan kan echter niet worden aangewezen, aangezien de eene dé schuld op den ander schuift en aan 'de leiding wel 'iets schijnt te ontbreken. PURMEREND. K. S. A. Het plaatselijk comité van K. S. A. hield Vrijdag een vergadering, waar de heer de Lobel van Haarlem ais spreker optrad met het onderwerp: „De Kath. Kerk en Vrede". In schoone trekken gaf de geachte spreker aan, hoe het feitelijk uitsluitend haar taak was om de vrede op aarde te stichten. Al zijn er grootheden geweest, Kath. groot heden, welke dezen oorlog hebben willen goed praten, de geachte spreker gaf weer, hoe er altijd en door alle eeuwen heen door de H. Kerk was geijverd om den vrede te verkrijgen en te bewaren. De heer de Lobel noemde veie namen van de Pausen, welke in den loop van de eeuwen bij ver schillende conflicten optraden en waar men naar hun raad luisterden, daar was oók altijd vrede. Toch moest oök de geachte spreker ook verdedigen het goedkeuren van de Kerk aan sommige oorlogen en het zegenen der wapenen. Wanneer de oorlog n o o d i g is, wanneer zij rechtvaardig is en niet met wreedheid wordt gestreden, dan is oók het zegenen der wapenen gewettigd en tevens vervat het gebruikelijke gebed der zegening1; de vraag aan O. L. Heer omde kracht te geven daarmede geen ongerech tigheden te doen. In het tweede gedeelte besprak de redenaar de andere partij, welke ook zeide voor jdlen vrede te ijveren, doch wat in werkelijkheid niets om het lijf heeft, getuige hun samenkomst in Stockholm. Neen, ware vrede kan alleen komen op grond van de Christelijke beginselen, vervat in de leer van de Kath. Kerk. Regeeringsgoederen. B. en W- maken bekend, dat in den loop dezer week verkrijgbaar is op: bon no. 118: 1 ons grauwe erwten; bon no. 119: 4 K.G. aardappelen; bon no. 120: :1 ons bruine boonen; bon 121: 1 ons groenee rwten; bon no. 122: 1/2 ons bak- en braadvet; bon 110. 114: 1 ons gort; bon no. 123: Va ons zeep; bon no. 124: 21/2 ons koel huisboter. Centrale keuken. Van 26 tot 30 Maart zal worden verstrekt: Dinsdag: Boerenkool met aardappelen. Woensdag: Erwtensoep. Donderdag: Spinazie mei aardappelen. Vrijdag: Hutspot. Zaterdag: Boonensoep (schildpadsoep). Raadsvergadering op Vrijd.r Goedgekeurd werd een gewijzigde ver ordening tot beperking van hef gasverbruik ingevolge de bepaling van de Rijkskolen- djistributie voor het tijdvak van 1 April tot en met 30 September. Voor verlichting is toegestaan: voor de maand April 10 M*„ voor Mei 7, voor Juni "5, voor Juli 6, voor Augustus 8 en voor September 12 M:i'. Voor kookgas is toegestaan per maand 30 M3., te gebruiken bovendien voor elke per soon bqven de 4 in elk gezin 3 M3. per maand meer. Een geldleening van f1000.— werd ge sloten voor het aanschaffen van nieuwe tonnen en een leening van f6000.voor Centrale keuken en Steuncomité. Op voorstel van den heer Groot werd besloten om niet in te gaan op de voor gestelde wijziging der verordening op de onderwijzersjaarwedden, daar deze in 1919 toch ingevolge de rijkssalarisregeling moe ten worden herzien. Voortaan mag des Dinsdags geen handel gedreven worden, dan op de plaatsen daar voor aangegeven, hetgeen bij wijziging van de verordening daarvoor werd vastgesteld. L1MMEN. Brand. Zondagmiddag brandde ö!e boe renwoning van J. Dokter, alhier, tot den grond toe af. Met groote moeite werd het vee en een groot gedeelte van den in boedel gered. Oorzaak vermoedelijk het vonken van de locomotief der tram in het rieten dak. In een oogwenk lag de boederij tegen den grond. Huis en inboedel waren laag wr- zekerd. BEVERWIJK. Eervol ontslag. Bij K- B. is met 1 Juni aan mr. A. Moens, op verzoek, eervol ontslag' verleend als schoolopziener in het arr. Beverwijk. SCHAGEN. Distributie. De Directeur van liet Levensmiddelenbedrijf van Schagen maakt bekend: 1. Bon 19 eener thee- en koffiekaart is niet geldig voor den aankoop van thee door den verbruiker, doch door inlevering van dien bon, als onder 2 te bepalen" zal een verbruikér aanspraak verkrijgen op de levering van thee op bon 21 en zoo mogelijk nog op een of meer der volgende oneven genummerde bons, 2. De houder eener thee- en koffie kaart levert, uiterlijk tot en met den 28 'Maart 1918, bon 19 van zijn kaart in bij den detaillist, bij wien hij zijn rantsoen thee wenscht te koopen uit den nog voor het publiek beschikbaar te stellen voorraad, hetzij ineens, hetzij in gedeelten, gelijk nog nader zal worden bekend gemaakt Hij overhandigt daarbij zijne kaart aan dien detaillist, welke de rugzijde van het lichaam dier kaart zijn firmastempel of op andere wijze duidelijk voor ontvangst van bon 19 waarmerkt en de kaart daarna weder ter stond aan den houder ter hand stelt. 3. Er is verkrijgbaar: 4 K.G. aardap pelen op bon 61; i/2 ons vet op bon 62; I1/2 ons koelhuisboter op bon 63; 2 ons groene erwten op bon 64.' 'T ,VELD. Propagandadag R. K- Drankbe strijding, De vorige Zondag was in

Ons Blad : katholiek nieuwsblad voor N-H | 1918 | | pagina 2