Ah Duitsche Schatkistbiljetten Koers van uitgifte 98 pCt. Achtste Dnitsehe Oorlogsleening 5 °|o Duitsche Rijksleening. Koers van uitgifte 98 pCt w." ftiBflr*- fSff Art. 35. Hét werpen van kromme 2'/2 cent-stukkën in den meter, is streng1 verbóden. Komt dit bij herhaling voor, dan moeten de 'kosten van het verwijderen van het kromme munt stuk betaald worden. 2e. B. en W. stellen vervolgens voor te besluiten tot vaststelling eener Verorde ning, bevattende het tarief en de 'voorwaar den voor de levering van Electrischen stroom door het Gemeentelijk Electrisch bedrijf te Alkmaar. Art. 1. Ieder, die verlangt electriciteit te ge bruiken, doet hiertoe bij de Directie schrif telijk aanvraag, waarvoor de formulieren aan het kantoor der Directie verkrijgbaar zijn. Moeten er ten behoeve van den laan vrager leidingen worden gelegd buiten het gemeentelijk leidingsnet, dan zal de Direc tie idleze aanleggen, mits er een jaarop brengst van 10 ,0/0 van den ikostenden prijs van den aanleg der leidingen en het leggen daarvan tot aan de naastbijliggende straat leiding gegarandeerd zal worden. Art. 3. De levering van electriciteit geschiedt vol gens aanwijzing van den meter. De fier electrische eenheid te betalen prijs is: a. Voor kracht- of verwa,rmings-instal- laties kleiner dan 3 K-W. een tarief van 10 ets. per eenheid (K.W. uur). b. Voor kracht- of verwarmings-instal- laties grooter dan 3 K.W. een (dubbeitarief en wel 20 ets. per eenheid gedurende de uren van 410 uur des avonds in de maanden November, December, Januari en Februari en gedurende de uren van 1610 des avonds in de maanden September, Octo ber, Maart en April, gedurende de óverige uren 5 ets. per eenheid. c. Voor verlichtings-doeleinden, hijschin- richtingen en alle huiselijk gebruik 20 iets. gedurende de eerste 520 verbruiksuren per jaar en voor het meerdere 10 ets. per een heid, te berekenen volgens de navolgende formule: De eerste X X 75 eenheden in de maan den Nov., Dec., Jan. en Febr. De eerste X x 35 eenheden in de maan den Maart, April, Sept. en Oct. De eerste X X 20 eenheden in de maan den Mei, Juni, Juli en Aug. Hierin stelt X voor de grootte van de installatie in K-W. Art. 8. Het bedrag der meterhuur, maandelijks door den stroomverbruiker te voldoen, wordt bepaald als volgt: 3 amp. eenphase f0.20, 5 amp. eenphase f 0.20, 10 amp. eenphase f0.20, 5 amp. driephase f0.40, 10 lamp. driephase f0.40, 20 amp. driephase 10.50 enz. Art. 9. De verbruiker, die zich door de aanwij zing van den meter bezwaard acht, tkau dezen vanwege de Directie opnieuw doen ijken. Art. 14. De verbruiker kan tijdelijk de aansluiting van de huisleiding aan het leidingsnet door de Directie doen verbreken. T)e kasten hiervan kunnen tot een bedrag van f 0.50 aan den verbruiker in irekening gebracht worden. Art. 15. Bij ontdekking van gebreken in de huis- leiding is de verbruiker verplicht hiervan ten spoedigste aan de Directie kennis jte geven. De herstelling dier gebreken geschiedt of door den verbruiker zelve öf van wege de Directie voor rekening van den ver bruiker. Bij herstellingen moeten in elk ge val de installatie-voorschriften gevolgd wor den. Art. 18. Voor het vervangen van een meter ot van de bij de aansluiting behoorende toe stellen, indien dit voor rekening vam den verbruiker komt, is een vast recht Van f 2. verschuldigd. Zonder hoofdei, stemming aangenomen. VERKOOP VAN GROND AAN DE VEREENIQINO „GOED WONEN". B. en W. stellen den Raad voor om ingevolge een adres d.d. 17 October 1917 van de R. K. Bouwvereeniging ,,Goed Wonen", aan de Vereeniging „Goed Wo nen" alhier te verkoopen de op bijbehoo- rende teekening aangegeven twee strooken grond langs den Baansingel, deel uitmakende van de perceelen, ten kadaster bekend ge meente Alkmaar, in sectie F no. 1721, 1722 en 1723, begrepen tusschen de letters A. B. en F. O., ter diepte van 18 M., van noord tot zuid gemeten, ieder groot pl.m. 193 X 18 en 75.50 X 18 M., dus te zamen pl.m. 4833 M-. of zooals later, na opmeting door den landmeter, met meerdere juistheid zal blijken, voor den prijs van f 6.per M2., evenwel niet dan onder de navol gende voorwaarden a. op bedoelde terreinen moeten binnen 18 maanden na het Raadsbesluit, dat op dezen verkoop betrekking heeft, goede ar beiderswoningen met of zonder verdieping, waaronder desgevorderd één winkelhuis is begrepen, gesticht worden, waarvan de tee- keningen de volledige goedkeuring van Bur gemeester en Wethouders moeten verwer ven. Burgemeester en Wethouders zijn be voegd den bedoelden termijn eenmaal met zes maanden te verlengen; b. onder dezen verkoop zijn de ooomen en opstanden, die op het terrein voorkomen, niet begrepen; zij blijven het eigendom der gemeente, die voor tijdige opruiming zal zorg dragen; c. bij eventueele ophooging van het ter rein moeten de buitenzijden onder een talud van 1 op 2 gebracht en met teelaarde afgedekt worden. Verbindende de gemeente zich den weg ten noorden van de te bouwen perceelen te beharden, zoomede tot het aanleggen van een hoofdriool door den Singelweg naar het Kanaal. De heer Verkerk vindt den prijs voor den grond van f6 te hoog, in aanmerking Het Rijk mag de obligaties op zijn vroegst legem den laten October 1924 opzeggen en kan, in verband daarmede, ook den rentevoet daarvan niet van te voren verlagen. Mocht het Rijk na dien datum voornemens zijn, den rentevoet te verlagen, dan moet het de obligaties op- zeggen en de houders de terugbetaling daarvan tegen de volle nominale waarde aanbieden. Uitlootbaar tegen no pCt. tot 120 pCt. Wendt U voor verdere inlichtingen tot Uwen Bankier. De termijn van inschrijving sluit op Donderdag den 18en April, des nam. ten 1 are. genomen het doel, waar deze grond voor gekocht wordt. De heer de Wit wijst er op, dat hier huizen met twee verdiepingen kunnen ge bouwd worden, en buitendien is de prijs met het oog op hetgeen er aan dien grond gebeuren moet, niet te hoog. De heer W és t e r h o f vindt den ter mijn van 18 maanden te lang; spr. zou dit op 12 maanden willen stellen. De Voorz. meent, dat het in het be lang van „Goed Wonen" is om zoo spoe dig mogelijk te bouwen. De heer de Wit is van hetzelfde ge voelen; maar spr. meent toch eenige ruimte te moeten geven, waarna het voorstel van B. en W. zon der stemming werd aangenomen. De heer de Wit zegt, dat door boven genoemde vereeniging was verzocht om het 2e gedeelte van den grond ook in voorkoop te mogen hebben. Doch dit kunnen wij om bijzondere reden nog niet toestaan; wel zullen zij de voor keur hebben. De heer Leesberg wijst er op, dat de Raad hierover moeilijk iets kan zeggen, daar een en ander niet bij de stukken heeft gelegen, en dit punt bok niet op de agenda staat. Goedgevonden werd hierop bij een vol gende vergadering terug te komen. CRISISLEENING. De Voorz. deelt mede, dat door Ged. Staten is bericht, dat de geheele crisis- leening in hoogstens '10 jaar moet zijn afgelost De heer Verkerk stelt voor, om na mens den Raad te berichten, dat Wij ons bij dit besluit niet neer kunnen leggen. De Voorz. heeft er geen bezwaar tegen, maar weet vooruit, wat antwoord er zal terugkomen. De heer Verkerk: dan gaan we hoo- ger op! De heer Leesberg stelt voor, dat dit door den Bond van Nederlandse ie Gemeen ten zal wor'den gedaan; er zullen wel meer gemeenten zijn, die er zóó voor zitten. De heer Verkerk kan zich hier ook mede vereenigen. De heer Westerhof zou beide din gen willen doen; besloten werd om èn aan Ged. Staten èn aan den Bond van Nederlandsche Gemeenten hierover te schrij ven. STEUNCOMITÉ. De Voorz. deelt mede, dat de regeling voor het Steuncomité gemaakt is tot voor 4 Mei, doch dat dan de werkloosheid nog niet geëindigd zal zijn; als de Raad nu goed kan keuren, dat deze verordening van kracht blijft tot het Steuncomité met een andere regeling zal komen, dan kunnen we voorloopig- vooruit. De heer Zaadnoord ij k zegt, dat het Nationaal Steuncomité niet hooger uitkeert dan 70 °/o van het loon, hetwelk het laatst verdiend is, en 75 cent voor ieder kind. Goedgevonden werd om na 4 Mei met de bestaande regeling nog door te gaan, en dat in een eerstvolgende vergadering het Steuncomité met een andere regeling zal komen. OVERNEMING VAN GROND EN DEMPING VAN EEN GEDEELTE SLOOT LANGS DEN 3ERGERWEG. B. en W. stellen den. Raad voor om op verzoek van een 6-tal eigenaren de sloot voor een 10-tail perceelen aan den Berger- weg te dempen, onder voorwaarden, dat deze 2 M. diepte van hun grond koste loos aan de gemeente afstaan en deze grond, zoolang de gemeente ze niet noodig heeft, Voor 10 cent per M2. huren. De gemeente zal aldaar dan een afscheiding aanbrengen. Zonder hoofdei stemming aangenomen. PRIMITIEF KOHIER DER HONDEN BELASTING, DIENST 1918. B. en W. stellen den Raad voor om het voljaarseh kohier der hondénbélasting, dienst 1918, tot een invorderbaar oedrag van f 1673 vast te stellen. Goedgekeurd. Hierna sluiting. De „Aikm. Crt." weet mede te deelen (misschien wordt hier binnenkort een der raadsleden aangeklaagd wegens schending van geheimen, gelijk dit op 't oogenblik ook te Amsterdam geschiedt) wat er tijdens de geheime zitting besproken werd. „In de geheime zitting had de heer C. Nobel, van Lutjewinkel, secretaris van den Bond van Zuivelfabrieken, een bespreking met den Raad over het stichten van een landbouwgebouw. Spreker deelde mede, dat de Bond van Zuivelfabrieken een saldo heeft van f61.000 en dat er plannen bestaan om dit bedrag beschikbaar te stellen voor een te stichten gebouw, waarin de landbourw-organisaties in Noord-Holland worden ondergebracht. Spreker had op het oog den Bond van Zuivelfabrieken, de Hollandsche Maatschap pij van Landbouw, den Diocesanen Land en Tuinbouwbohd, Hollandsch Noorder kwartier, de Rundveefokvereeniging, enz. Spr. toonde aan, dat in de toekomst een sterke organisatie in landbouwkringen te wachten is. B. en W. stonden sympathiek tegenover dit denkbeeld. Mr. Sluis verdedigde het in groote trek ken. De Raad stemde geheei' mti het plan m en deed den heer Nobel de toezegging, dat de gemeente den Bergerhout beschikbaar stelt, om daar het gebouw te plaatsen. Wordt het gebouw naar genoegen van den Raad, idian is de gemeente genegen er een belangrijke subsidie voor te geven en zal hij de omgeving er mede in overeen stemming brengen." ipuw —iiimhiii i in—ww— iiniMtrrnrmriwrnrrBiiiii in n mni—mnn li mi. f|i PLAATSELIJK NIEUWS CASTRICUM. Aanvragen bij de huurcommis- s i e. Bij de huureomnrissie te Castricum waren van af 1 April ingekomen 12 aan vragen, waarvan 7 aanvragen van verhuur ders om verhooging van huur, 3 aanvra gen huurders om de verhoogde huur niet goed te keuren en 2 aanvragen om ver lenging van huur. Hiervan werden 4 aanvragen der ver huurders goedgekeurd en 3 niet afgewerkt, 3 van huurders werden afgewerkt en 2 om verlenging van huur niet afgewerkt. BERGEN. Ned R. K. .Volksbond. In de voor eenige dagen gehouden jaarvergadering der Zang- en Tooneelvereeniging werd inet al- gemeene stemmen het voorstel aangenomen zich aan te sluiten bij den Ned. R. K- Volks bond, zoodat de Z. en T. voortaan zaJ zijn een onderafd. daarvan. De leden onzer afdeeling zullen zeker ingenomen zijn met déze daad. Reeds had een gecombineerde Bestuursvergadering plaats; de leden ver zuimen niet de eerstvolgende vergadering bij te wonen, in welke over deze zaak nadere mededeelingen zullen worden ge daan. 't Kan bijna niet anders, of deze Aan sluiting zal strekken tot meerderen Dioei èn van onze afd. èn van St. Jan, en alzoo ook tot een sterker echt Katholiek leven. WARMENHUIZEN. Gemeenteraad op J0 April 1918. Aanwezig alle leden. Na opening door den Voorzitter, lezing der notulen; deze worden onder dankzeg ging goedgekeurd. Ingekomen: Verslag der Gezondheidscommissie, ge vestigd te Schagen. Verslag der Vereeniging yan de Neder landsche Gemeenten. Naar aanleiding eener ingekomen missive van het Kon. Nat. Steuncomité doet de heer Gutker de 'opmerking, 'dat de alhier bestaande WoningboUwvereeniging de laat ste jaren geen teeken Van leven geeft. Zoo dit mogelijk is, acht spr. het gewenscht, dat B. en W. dezer gemeente een schrijven richten tot deze vereeniging, met verzoek haar taak met frisschen moed te hervatten. B. en W. hebben besloten, gehoord heb bende de Gaiscommissie, tijdelijk den aan leg van muntgas-installaties te staken. De kas en de boeken van den Gemeente ontvanger zijn dd. 20 Maart j.L in de beste orde bevonden. Voor één jaar proef zal het Ürieploegen- stelsel bij de stokers der Gemeente-gas fabriek worden ingevoerd. Aangeboden wera de rekening met de inventarisatie der Gem.-gasfabriek. Besloten wordt van het winstsaldo, zijnde f826.55, een bedrag van f 549.191/2 over te boeken op de bouw- en uii'fcbreidingisrekening der fabriek. In verhand met eenige .opmerkingen be treffende de gemeente-begrooting door Ged. Staten, worden enkele wijzigingen aange bracht en wordt besloten het maximum hef- fingcijfer van den Hoofdelijken Omslag voor het primitief kohier vast te stellen op f 20000 en van het suppletoir kohier op f 1000. Verder wordt vastgesteld de begrooting 1918, betreffende het levensmiddelenbedrijf ontv. f 44889.08i/2, uitg. f 54389.08i/2, na- deelig saldo, met inbegrip aflossing geld- leening 1917, f9500. Op het adres van het onderwijspersoneel der bijzondere school te Krabbendam om eenige gratificatie, wordt op grond van artikel 3 der Wet op het Lager Onder wijs besloten afwijzend te beschikken. Op het verzoek van den heer Paardehaar, onderwijzer, thans in militairen dienst, om 25 pCt. van zijn salaris te mogen ont vangen, wordt besloten hem uit te keeren het bedrag, dat van zijn salaris overblijft na aftrek van het salaris van zijn plaats vervanger. De Raad benoemde drie leden en drie plaatsvervangende leden uit hun midden, als stembureaux bij de verkiezingen voor de Tweede Kamer. Wijl Ged. Staten eenige aanmerkingen hadden betreffende salarisregeling onderwijs personeel, wordt hierin eenige wijziging ge bracht, behalve wat betreft de vergoeding voor lesuren buiten den schooltijd. Bij de rondvraag spreekt de heer Gutker den wensch uit, dat elk jaar een verslag over den toestand van het onderwijs den Raad wordt aangeboden. De heer Biersteker stelt eenige vragen in verband met de verhuring van het armen- land. De heer Swan verzoekt om spoediger dan voorheen het Kohier van den Hoofdelijken Omslag op te maken. De heer Blom, Burgemeester dezer ge meente, deelt mede, dat hij een verzoek om ontslag bij de Koningin heeft ingediend, zulks met ingang van 1 Juli a.s. Hierna wordt de vergadering gesloten. PURMEREND. Uitvoering. De R. K- tooneelvereen. „Paus Leo" gaf Donderdag een schitte rend gieslaagde uitvoering, welke met de medewerking van den heer Joh. Nelissen, baritonzanger te Amsterdam, schitterend slaagde. Vóór de pauze werd door het koor ten gehoore gegeven een zestal schoo- ne nummers, waaronder het technisch moei lijke „De Gijpten" voor gem. koor door F. J. Boeke, waarna 'ri paar schoone solo-nummers, van den heer Nelissen. Ook na de pauze werd door de aan dachtige toehoorders ruimschoots genoten van ware kunst op het gebied van zang, zoowel van het gem. koor, het mannenkoor en de solist, WORMERVEER. R. K. School. Maandag "15 April a.s., des avonds tusschen 7 en 8 uur, bestaat in de R. K. School alhier ge legenheid tot inschrijving van nieuwe leer lingen, welke geboren zijn in het tijdvak 1 October 19111 Juli 1912. Broodrelletjes: Jn verband met te verwachten relletjes in de Zaanstreek door de verlenging van den geldigheidsduur der broodkaarten, zijn in onze gemeente huzaren en marechaussees gestationeerd. Die voor zorg bleek niet te vergeefs te zijn getrof fen. Donderdag werden op het Kromme- nieërpad twee broodkarren met geweld ge opend door aldaar thuisbehoorende vrou wen; ze namen de brooden er uit en leg den geld er voor in de plaats» Heel spoedig werd hieraan een einde gemaakt, onder bescherming van de gewapende macht werci toen het brood bezorgd. Levensmiddelen. In de week van 15 tot en met 21 April zijn op onderstaande roode bonneh de daarachter genoemde re- geeringsgoederen te verkrijgen: Bon 1 zand- aardappelen 1 K.G.; bon 2 peulvruchten I H.G.; bon 3 zandaardappelen 2 K.G.; bon 4 eenheidsworst 1 H.G.; bon 5 ha vermout i/2 H.G.; bon 6 vet 1 H.G.; bon 7 zandaardappelen 2 K.G.; bon 8, 9 en 10 voor de Centrale Keuken. Het menu voor de Gem. Centrale Keu ken luidt: Dinsdag' erwtensoep, inleveren bon 2; Woensdag selderijsoep, inleveren bon 8; Donderdag stamppot hutspot, in leveren bon 1Vrijdag groentensoep, in leveren bon 10; Zaterdag stamppot snij- boonen, inleveren bon 9- Rantsoen voor kinderen, zieken en zwik ken: Bon 17 havermout li/3 H.G.; bon 117 rijst 2i/2 H.G.; bon 217 vet 1 H.G.; bon 317 peulvruchten 5 H.G. In de week van 14 tot en met 20 April zijn op de oranje bonnen 57 tot en met 63 verkrijgbaar telkens .1 Liter melk ad II cent Het melkrantsoen voor de ande ren is 1 d.L. per persoon en per dag: SCHOORL. Poldermeester. Tot poldermeester van de Vereenigde Harger- en Pettemer- polders is herkozen de heer K. Nottelman te Petten. SCHAGEN. S ch a ge rma rklfofld s, Het Schager- marktfonds ter verzekering van tuberculoos slachtvee, assureerde in het le kw. van 1918, 1378 runderen tegen 996 in het le kw. van 1917. De ontvangsten bedroe gen f635l.l3i/2, de uitgaven f539l.001/2» batig saldo f 960.13. In de openbare slachthuizen werden ,14 geheel en 23 gedeeltelijk afgekeurd. „Het Witte Kruis." De afdeeling Schagen van „Het ]Witte Kruis" deed in den loop dezser week goed geslaagde po gingen om haar ledental te vergrooten. Zij had het genoegen 45 nieuwe leden in te schrijven, waarbij 3 donateurs, tegen f2.50. Schagermarkt. Op de Schagermarkt van Donderdag j.l. werden niet alleen de slachtrunderen, maar ook de nuchtere Kal veren, bijna 300 stuks, tegen 30 cent per pond in beslag genomen. Dat was wal anders, dan vóór acht dagen, toen er tegen fl.50 per pond werden verkocht. Melk- en kalfkoeien waren hoog en lie pen lot f 790. Ook vleezige overhoudersi waren prijzig. Verkocht werd voor f82, doch deze koop ging met verlies, want daar was aan huis f85 voor betaald. Eieren waren belangrijk hooger; vleesch- gebrek. Straks ook eieren-distributie. Kie vitseieren, circa 300, gingen voor 10 en 12 cent. 1 HANDELS- en MARKTBERICHTEN. UITSLAG DER VERKOOPTNCT" op 11 April in „De Beurs" te Schagen. ten overstaan van notaris Verhoef te Aven- horn, van de Boerenplaats genaamd „De Steenen Poort", groot 43.96.85 H.A., te St. Maartensbrug, gem. Zijpe. Perc. 1 tot en met 7, groot 13.01.00 H.A., kooper A. Appel, St Maartensbrug, voor f24.020. Perc. 8 en 9, 6.68.30 H-A., K. Slot. St Maarten, f 12.290. Perc. 10 en 11, 6.12.22 H-A., J.Brak, 't Zand, f 10.370. Perc. 12, 4.27.68 H-A., A- SchriecKen. Schagerbrug, f 7005. Perc 13. 1.96.80 H-A., A. Sneekes, Hi- rencarspel, f 3668. Perc. 14, 1.93.30 H.A. en 7.68 Are water, K. Francis, Burgerbruig, f4480. Perc. 15 en 16, 1.31.00 H-A. en 25.27 Are water, C. ,Wit c.s., Valkoog, f5580. Perc. 17, 3.68.20 H-A., I. Hagen, Heer- hugowaard, f 7579. Perc. 18, 4.64.60 H-A-, G. Bos |Wz„ Oudorp, f8188. Opbrengst der geheele plaats f83.140. ASSENDELFT. V e r k o! o p i n g. Door Notaris Keiser van Krommenie, is Vrijdag 12 April, in het openbaar verkocht de herberg „De Zon" van wijlen den heer A. Noë, kooper werd de heer K. Boet, voor f 4000. ADVERTENTIEN. TERSTOND GEVRAAGD: Een bekwaam SMIDSKNECHT, volledig bekend met hoefbeslag en boerenwerk, bij A. J. v. STRif ATEN, Mr. Smid, Heiloo. GEVRAAGD, direct of met 1 Mei een net BURGER MEISJE, om de vrouw des huizes bij alle bezigheden behulpzaam te zijn. Br. aan P. DE GEUS C.Pz, Zuid-Scharwoude. 1. EEN FLINKE DIENSTBODE GEVRAAGD, met 1 Mei a.s., bij A. LOHMAN RENCKENS, Steeneubrug. GEVRAAGD NET BURGERMEISJE, voor de huis houding, niet beneden 18 jaar, R. K. te Bloemendaal, Te vervoegen Toussaintstr, 4, Alkmaar. Er b edt zich aan a's werkman voor de bouweaj een JONGEN 17 jaar oud. Adres J. SCHIMMEL, Kleermaker, Hoog woud. GEVRAAGD: 15 jaar. Een NET MEISJE, niet jonger dan Adres: Laat 156. NET DIENSTMEISJE gevraagd, voor dag en nacht Loon f3.50 per week. Geen wasch aan h Adres Bureau dezer courant. GEVRAAGD: te Bergen, flinke DIENSTBODE, voor dag en nacht. Br. fr. Ietter G. M., Bureau v. d. blad, HUISHOUDSTER gevraagd in klein gezin. Brieven letter A, Hulppostkantoor 't Zand N.H. TERSTOND GEVRAAGD: een TIMMERMANSKNECHT, bij J. KEET, Waarland, BOERENWERKMAN. Biedt zich aan een BOEREN WERKMAN, met rijden en varen bekend. Fr. br. lett. J. N., Hulppostkantoor Wor- mer. ER BIEDT ZICH AAN: een R. K. DIENSTBODE, om met 1 Mei in dienst te treden. Br. fr. letter C, Boekh. C. STUIFBER GEN, Castricum. 'GEVRAAGD: met Mei, tegen hoog loon, een R. K. DIENSTBODE, goed kunnende melken, bij P. VLAAR, Rade, Op.meer. TERSTOND GEVRAAGD: een R. K. DIENSTBODE, goed kunnende melken, loon f7.50 per week, bij C, PAAUW te Aartswoud gem. Hoogwoud. Door huwelijk der tegenwoordige ge vraagd een R. K. DIENSTBODE als HUISHOUDSTER, bij Jb. LIEFTING, Castricum. ER BIEDT ZICH AAN: een net R. K. MEISJE voor buiten. Brieven onder No, 90, Bureau ,On* BW",

Ons Blad : katholiek nieuwsblad voor N-H | 1918 | | pagina 6