Agenda. R. K. BOU.WVAKBOND. Ledenvergadering op Maandag 22 April, 's avonds half 9, in ,,St. Willibrord". Opkomst noodzakelijk. AFD. GE.W. LEDEN. Onderafd. v. d. R. K. .Volksbond. Vergadering op 22 April a.s., 's avonds 8 uur, in Volksbondsgebouw. MEISJESBOND „ST. AGNES". Bijeenkomst voor de meisjes van 1214 jaar op Dinsdag 23 April a.s., 's middags 5 uur, in „St. 'Willibrord", Oudegracht. Denkt om de contributie, de „Leeuwerk" en een handwerkje mee ie brengen! REPETITIE „PULCHRI STUDIO" ^Woensdagavond 8 uur, lokaal Fiazes, Luttik Oudorp. „SECRETARIAAT DER ARMEN" EN LIEFDESWERK ,sSJ. f.RANCISCUS REGIS". Bovengenoemde instellingen houden Dins dagavond zitting van 8 Va9 uur in het gebouw der „St. Vincentiusvereeniging", Luttik Oudorp 75. aftaÉjMMfeaaBiaaBIB verwerken tot melkpoeder of gecondenseerde melk. De Minister van Landbouw heeft met ingang van 1 Mei verboden room te ver voeren of af te leveren met een vetgehalte hooger dan 10 °/o. Van deze verboden kan ontheffing worden verleend door het Rijks bureau voor Melk en Kaas te 's-Griaven- hage. DE KOFFIEVOORZIENING IN GEVAAR. Het Haagsche Correspondentie-Bureau meldt: Uit zeer betrouwbare bron verneemt het „Ned. Weekblad voor den Handel in Krui denierswaren", dat de in ons land aanwe zige koffie-voorraden binnen drie maanden geheel zullen zijn uitgeput, indien met de rantsoeneering op den bestaanden voet wordt doorgegaan. Deze termijn is zelfs zeer op timistisch te noemen. Waarschijnlijk zal men er niet langer dan acht weken mede kunnen rondkomen. PAARDENVLEESCH. Het hoofdbestuur van den Ned. Boud van Paardenslagers en Paardenvleeschhou- wers heeft een audiëntie aangevraagd bi; den Minister van Landbouw om de nood zakelijkheid van een 'tijdelijke buitenwerk- stelling van het slachtverbod ten aanzien van slachtpaarden te bepleiten. De volgende week zullen te dier zake groote vergaderingen worden gehouden te Amsterdam, Eutphen en Groningen. IMPORT VAN TARWE OF MEEL? De Nederl. Vereeniging van Handelaren in Buitenlandsch Meel vestigt de aandacht op berichten in „The Northwestern M'Uer" en „The Modern Miller", de voornaam ste vakbladen der Amerikaansche ma,al- industrie, waaruit blijkt, dat met meel ge laden schepen, na door een torpedo te zijn getroffen, bleven drijven op de lading. Naar aanleiding van deze berichten lijkt de vraag: „Moet Nederland tarwe impor teeren of meel?" zeer gemakkelijk te be antwoorden ,te meer nog waar het gebrek aan steenkool tegelijkertijd een doorslag gevende factor oplevert. DE BROODKAARTEN. Naar „Het Vad." verneemt, zal met in gang van 27 dezer de broodkaart voor een termijn van 7 dagen geldig zijn thans 14 dagen doch ze zal dan ook van dien dag af de halve waarde pan bons hebben. Men verwacht hiervan dat zij, die In den aanvang van een broodkaart-periode te veel brood koopen, voortaan minder dagen achtereen zonder bons zullen zijn. AARDAPPELEN. Bij de behandeling van de Jandbouvvbe- grooting in de Eerste Kauier verklaarde minister Posthuma, dat met de aardappelen zeer ztiinig moet worden omgegaan, daar men de grootste moeite zal hebben, tot het eind van het oogstjaar toe te komen. VAN HET BINNENHOF. Vergadering v<n Donderdag 18 April. De Regeering heeft alweer een minder pleizierige overwinning behaald. De moties S a n n e s, welke Dis: sdag tijdens het felle levensmiddelendebat het levens licht aanschouwden, werden namelijk wel met groote meerderheid ter dood veroor deeld, maar zeer vele Kamerleden stemden tegen onder verklaring, dat zij dit deden omdat aanneming eener motie van afkeuring en dus aftreden van het Minis terie of een Kamerontbinding zoo kort voor de verkiezingen geen practische uit werking. doch alleen verwarrirg zou ten gevolge hebben. Zij pasten er echter wel op te vertellen, dat zij tegenstemden omdat zij het beleid der Regeering goedkeuren, zij zouden dan onwaarheid hebben gespro ken. De heer van Sasse van IJsselt, de woordvoerder der katholieken, verklaarde zelfs, dat zijn fractie niet tegenstemde, omdat zij met het beleid van Minister Posthuma sou instemmen! Het ve.'dere van den d*g werd besteed aa- de 150 opcenten op de Verdedigings belastingen. Omdat daarbij niet veel instemming met het nieuwe denkbeeld var. Minister Treub verlenging der Verdedigingabekstirgen tot het belastingjaar 1982/23 met verhoo ging met 50 opcenten liet Z.Exc dit maar weer varen en hield hij zich bij de 150 opcenten over 1918/19 Het amende ment-de Geer om de Verdedigingsbelss- tingen met 2 jaar te verlengen, werd on aannemelijk verklaard. Waarop van de 2 jaar 6 jaar werden gemaakt. Van de financieels denkbeelden des Mi nisters vernamen we, dat Z Exc. niet gevoelt voor een belasting ep vermogensaacwas, wel echter voor een heffiog voor eenmaal van waardevc meerdering van onroerend goed, die 500 millioen sou opbrengen en en voor een naktenschipsbelasting, welke 30 millioen per jaar zou opleveren Bij den aanvang der vergadering deed het nieuae lid voor Eindhoven, de heer de Vlam (R. K zijn intrede Vergadering van Vrijdag 19 April. Er werd verder gekeuveld over de op centen op de Verdedigingsbelastingen. Minister Treub zorgde daarbij opnieuw voor een verrassing. Nadat Donderdag ge bleken was, dat de Kamer niet voelde voor zijn denkbeeld om in plaats van 150 opcenten te heffen over 1918/19 den hef- fingsduur der Verdedigingsbelastingen te verlengen met 4 jaar, dus tot en met 1922/23 en dan 50 opcenten te heffen over het gansche tijdperk, dus tot en met 1922/23, keerde Z.Exc. met zooveel be- sxlistheid terug tot zijn 150 opcenten over 1918/19, dat ieder verder bemiddelingsvoor stel uitgesloten scheen. En nu kwam er zoowaar toch een Nota van Wijziging, waarbij werd voorgesteld den heffingsduur te verlengen met 4 jaar en daarbij alleen over 1918/19 50 opcenten te heffen. De Kamer stond er verbaasd over. En dat werd er niet beter op, toen de Mi nister verklaarde overtuigd te zijn, dat de door hem nu alleen vóór 1918/19 voorge stelde 50 opcenten ook voor de jaren daar na wel niet zouden gemist kunnen worden. Verder bleef de Minister bij zijn onaan- nemelijkverklaring van het amendement-D e Geer om (zonder opcentenheffing) den heffingsduur der Verdedigingsbelas tinged te verlengen tot 6 jaar (oorspronkelijk 2 jaar). Waarop het amendement werd hangeno- mend. Het amendement-O u d om de heffing progressief te maken en de opcenten niet te heffen van de Verdedigingsbelasting Ia (in verband met de Vermogensbelasting) werd aangenomen met 39 tegen 23 stemmen. Over het ontwerp zelf werd nog niet gestemd. Minister Treub moet dus nog eenigen tijd in onzekerheid blijven of hij zal dienen heen te gaan. BUITENLAND. OORLOGSOVERZICHT. Valt er eenige kentering waar te nemen in fiet groote offensief? Is de Duitsche aanvalsfuror niet zoo krachtig meer als gedurende de vorige we ken? Het jieeft er wel eenigen schijn van, als we in de oorlogstijdingen lezen, hoe de Franschen het initiatief namen tot vrij be duidende aanvallen. Ten Zuiden van de Somme, aan beide zijden van de Avre, zijn de Franschen over een front van 4 K-M. tof den aanval overgegaan en hebben daarbij, naar het Fransche avond-communiqué meldt, „aan merkelijke vorderingen" gemaakt ten Oosten van de Avre, terwijl zij ten Westen van de rivier eveneens terrein gewonnen nebben. Het Fransche offensief richt zich waarschijn lijk op de herovering van Morisel en voor al van Moreuil. De Duitschers melden reeds, dat de Fran schen hun aanvallen bij "Moreuil niet meer herhaalden: het is daarmee echter nog niet bepaald, of de Franschen deze offensieve beweging, niet nog voortzetten zullen. Men verwacht aan het Westfront thans ook Jtaliaansche soldaten: In de Italiaansche kamer verklaarde Or lando, dat de vlaggen van Italië spoedig m Pacardië zullen wapperen. De kwestie Czernin-Clemenoeau kan thans (voorloopig) wel als beëindigd beschouwd worden. Mocht het in de bedoeling van Clemen- ceau gelegen hebben, door zijn onthulling over den brief van keizer Karl Oostenrijk en Duitschland van elkaar te vervreemden, dan js dit een mislukking gebleken. Juist door die onthulling en wat er mede samen hangt is de band tusschen de beide groote Centraal-Europeesohe staten nog hechter geworden. Baron von Burian schijnt slechts een tijdelijk opvolger van Czernin te wezen, wat niet wegneemt, dat de zaak „op den zelfden voet" (misschien een beetje minder vredelievend) zal worden voortgezet. HET GROOTE KANON. De Fransche bladen zijn gemachtigd mede te deelen, dat, nu het Duitsche groote kanon te Crépy Parijs in de laatste twee dagen niet heeft beschoten, dit het gevolg is van de installatie van Fransche contra batterijen, en dat men van de genomen maatregelen de beste resultaten verwacht. UIT ESTHLAND. Uit Moskou wordt via Parijs gemeld, dat de provisorische regeering van Esthland een protest uitgevaardigd heeft. De voor- loopige regeering van Esthland verklaart, dat de resolutie waarbij vereenignig met Duitschland gevraagd wordt, een grove ver- valsching is van de publieke opinie van het volk van Esthland. Deze resolutie is niets anders dan de uitdrukking eener on- beteekenende minderheid, bestaande uit de Duitsche jonkers en hun aanhangers. OEKRAÏNE EN BESSARABIË. Het Oekrainische Telegraaf-gezelschap meldt uit Kieft: De Oekrainische centrale rada he.eft zijn goedkeuring geweigerd pan de inlijving van Bessarabië bij Roemenië. De rada eischte de uitschakeling van drie deelen van Bessarabië, welke met de Oe krainische volksrepubliek wenschten veree- nigd te worden. HET .VATICAAN EN POLEN. Volgens de „Epoca" zal 't Vaticaan door de benoeming van een eigen vertegenwoor diger de onafhankelijkheid en souvereiniteit van den tegenwoordigen Poölschen staat erkennen. ALKMAAR. ""7.STILLE OMGANG?™ Wegens plaatsgebrek moet een verslag van de gisterenavond gehouden vergadering van belangstellenden ju den Stillen Omgang tot ons volgend nr. blij/én liggen. GESLAAGD. Voor het akte-examen L. O. siaagde gisteren te Haarlem, de heer E. Braak- ma, van Alkmaar. Vrijdag 19 April slaagden te Haarlem voor 't examen L. O. de heeren J. Tromp alhier en S. Butter te Warmer. Beiden wa ren leerlingen der R. K. Normaallessen alhier, directeur de heer P. H. Krekelberg. ON 'ji RL BRA «DVKRZrKE O'G L. T. B In de gisteren gehouden vergadering werd rapport uitgebracht omtrent de zaak van den geschorsten Directeur. Mr. Kraakman deed als rechtskundig Adviseur van het College van Commissa rissen verschillende mededeelingde heer S. J. A. Keesotn als Accountant. Mr W. C. B'i man verdedigde den Di recteur, doch het voorstel van de Com missarissen om den Directeur te ontslaan, werd met bijna a'gemeene stemmen aan genomen. Tot Commissarissen werden benoemd ter vervulling' van Vacatures. De heeren de Wildt van Uitgeest en' v. d Bsrg van Haarlem; beide heeren waren voorgedragen door het hoofdbestuur van den L T. B. GEMEENTELIJKE ARBEIDSBEURS. Stadhuis. Geopend op pile werkdagen van 1012 uur en bovendien des Maandagsavonds van 78 uur. Aangeboden: 4 bakkers, 1 bankwerker, 1 bierbrouwer, 2 bosteltmakers, 1 chauffeur. 1 dienstbode, 2 electritiens, 1 emballeur, 1 gas- en waterfitter; 7 grondwerkers, 1 huishoudster, 1 kaasmaker, 2 kantoorbe dienden, ,1 klinker, 1 koetsier, 1 landbou wer, ,1 leerling-bankwerker, 1 leerling-plaat werker. 1 loodgieter, 1 loopknecht, 67 losse werklieden, 1 machinist-bankwerker, 1 ma chinale houtbewerker, 2 machinisten-stokers- 1 magazijnbediende, 4 metselaars, 1 mon teur-rijwielhersteller, opperman, 1 schil der, 2 schippers, 2 schoenmakers, 8 sla gers, 1 stoker, 2 sjouwerlieden, 69 sigaren makers, 1 varensgezet, 1 voerman, 1 win kelbediende. 2 werksters en 1 zuivelberei- der. Gevraagd: 2 huishoudsters, 1 schilder, 1 schoenmaker, 2 stucadoors en 3 timmer lieden. Alkmaar, 20 April 1918. De Directeur, C. DEKKER. DISTRIBUTIE v, LEVENSMIDDELEN. Gedurende de week van 22 .tot en met 28 April 1918 zal verkrijgbaar worden ge steld op: Bon No. 44, 75 gram bak- en braadvet. 45, 125 gram peulvruchten. 46, 50 gram zeep (voor zoover bij1 den winkelier verkrijgbaar.) 47, 4 K.G. zandaardappelen. Ter tegemoetkoming in het tekort aan brood zal voor de week van 22 tot en met 28 April 1918 extra worden ver strekt op: Bon No. 48, 100 gram peulvruchten. 49, 50 gram gort. Voor Kaas 20 zal nog nader een bon beschikbaar worden gesteld. MELK. Voor goedkoope melk zijin geldig getru- rende de week van 21 tot en met 27 April 1918: Bon 18 tot en met 24. REGEER1NGSVISCH. De Directeur van het Distributiebedrijf deelt mede, dat bij wijize van proef de visch zal worden gedistribueerd op de Visch- markt, te beginnen a.s: Maandagmiddag om 51/2 uur en zal de regeling onder poli tietoezicht geschieden. Gegadigden ont vangen aldaar volgnummers, die steeds door kropen, zoodat zij>, die de eene keer geen visch kunnen bekomen, de volgende maal het eerst aan de beurt zijn. Zij, die .hun nummers laten passeeren, hebben geen recht op visch meer op dat nummer. De verstrekte hoeveelheid bedraagt voor ieder 11/2 K-G. De aflevering kan zeer vlug geschieden, zoo de gegadigden zich maar strikt aan de bevelen van de politie houden. De toegang tot de visohmarkt is aan de zijde van den Mient, de uitgang aan de zijde van het Verdronkenoord. HOUTEN-WONINGEN-BOUW „PACTA". De woningnood blijft de aandacht van bouwondernemers vragen, ja, eiscnen. Hoewel men als particulier weinig ver mag om een noodvoorziening te treffen in het abnormaal groot tekort aan huizen, en al zullen Rijk en Gemeente en Woning bouwverenigingen ten slótte de te treffen voorziening moeten verordenen en mogelijk maken, de bouwondernemers doen o. 1. een goed werk, door eens te 'berekenen en te doen aanschouwen (in werkelijkheid of op papier), wat er ïn deze te bereiken vait, vooral met den bouw van houten woningen. En daarom Juichen wij het toe, dat zich hier ter stede een nieuwe combinatie vormde onder den naam „Pacta" (men zie de annonce in dit blad), welke zich een zoo degelijk en zoo goed mogelijken noodwoningen-bouw ten doel stelt. Blijkens teekeningen, welke men ons ter inzage gaf, weet „Pacta" voor betrekke lijk weinig geld héél wat te praesteeren: echte zilla's, liefelijke landhuizen en ste vige, deglijke arbeiderswoningen kan („Pac ta" jn een korte spanne tijüs uit den grond doen verrijzen. Vooral dit laatste is ïn onzen tijd een niet te onderschatten voordeel. Men make eens kennis met deze plannen. Mogen vooral de autoriteiten ïn deze niet onverschillig blijven envlugheid be trachten! VOOR ST. VlNCENTIUS. Zëer gaarne vestigen wij de aandacht op de in dit blad voorkomende advertentie van de St. Vincentius-vereeniging. inder daad wordt de duurte en schaafschte nan kleedingstukken in vele werkmansgezinnen ernstig gevoeld. Bij het nazien der kleeren- kasten vindt men nog wel een stuk, dat niet meer gebruikt wordt en nog goeden dienst kan doen. Weest overtuigd van den dank der armen en de leden der St. Vincentius-vereeniging. OPGAVE DER CATECHISMUS- LESSEN. In de week van 21 .tot 28 April moet op de school geleerd worden: Kleine Catechismus (1ste en 2de jaar) 11de les. Middelleering Groote .Catechismus zonder kleine letters jüde les. Plechtige Communieleering zonder kleine letters 52ste les. Beide jNaleeringen 13de les met kleine letters, OORLOGSTU1NXJ ES. Donderdagavond werd in de harmonie" op initiatief ,van de afdeeling Alkmaar van den Economischen Bond een openbare .ver gadering gehouden ter bespreking van de .algemeene belangen, welke gediend worden door Oorlogstuintjes en Productieven arbeid. De Voorzitter, Üe heer Honingh, opende de vrij talrijke bijeenkomst Hij wees erop, dat de Economische Bond zich hedenavond bij het publiek wilde ïntroduceeren: doel en streven van den Bond zouden geheel buiten beschouwing blijven. Men Was bij eengekomen om te beraadslagen, hoe het dreigend tekort in voedsel te ondervangen was. Daartoe was de medewerking ver kregen van de nieuwbenoemde Raadscom missie en van de Commissie voor Oorlogs tuintjes. Hier dient eendrachtig te worden samengewerkt; voor overdreven gevoelig heid, van welke zijde ook, is nu geen plaats meer. Spr. [hoopte, dat allen hedenavond het voorbeeld van den Bond zouden vol gen en geen politiek in de besprekingen mengen. Door verhindering der overige léden .trad namens de Raadscommissie op de heer Hoek opzichter van Hout en Plantsoenen. Spr. wees er op, dat eigen gemeentelijke teelt van voedingsgewassen financieel weinig bevredigende resultaten heeft opgeleverd. De aardappelen werden met distributieprijs d. i. beneden kostprijs betaald, ter wijl ook op de bruine boonen een aanzien lijke schade werd geleden. Als resultaat van het werken der commissie werd mee gedeeld, dat nu het geheele land te Huis waard, 5 H A., voor de .teelt van voe dingsgewassen beschikbaar komt. Dit )and wordt door'de gemeente zelf beplant met aardappelen (Eigenheimers, Red Star en en Bravo's) en met bruine boonen en verdeeld in akkers van 100 M2. Jeder in gezetene dezer gemeente, mits geen ge bruiker van grond, in welk deel van ons land dan ook, kan jn huur krijgen 100 M2. met aardappelen en 100 M2. met bruine boonen (opbrengst 30 E-) of één van beide. De prijs is f 5 perlOO M2. Naar aanleiding van eenige vragen uit de vergadering zou de commissie overwegen of de huur jn termijnen kon worden betaald, terwijl aan huurders van kleine stukjes grond aangeraden werd toch een aanvrage in ,te vullen. Nadat van de gelegenheid tot aangifte door 154 personen was gebruik gemaakt, was het woord aan den heer v. d. Laan, leeraar aan de Rijkstuinbouw-winterschool. Spr. wees er op, hoe hij noch van onze Oostelijke, noch van onze 'Westelijke buren iets voor onze voedselvoorziening verwacht te. Zelf moeten wij ons zien te redden. Willen wij een rantsoen van 250 Gram per hoofd, dan moet 250.000 H.A. bebouwd zijn, d. i. 100.000 H.A. meer dan nu het geval is. N.-Holland zou van deze 100.000 H.A. er 15.000 moeten leveren. En wat leert nu de statistiek? Dat gr in onze provincie nauwelijks 1500 H.A. gescheurd is. .Van vrijwillige opofferingen 'er boereu moeten wij niet veel verwachten. Deze mee- nen gedurende de laatste j'aren de stede lingen al met weldaden te hebben over laden. Spr. haalt eenige staaltjes aan, hoe sommige boeren, waaronder ook een uit onze stad, over de voedselvoorziening den ken, Toch roept spr. hen toe, nu maar tens iets toe te geven. Is de opbrengst nu met zoo loonend, zij hebben toch de vette jaren gehad, terwijl zoovelen uit de stad Maar inmiddels js het noodzakelijk er bij alleen de magere jaren gekend hebben, de regeering op aan te dringen zoodanige maatregelen te treffen, dat onwillige boeien gedwongen worden een gedeelte van hun land te scheuren, teneinde in den a.s. win ter voldoende voedsel voor mensch en dier te bezitten. Als derde spreke rtiad op de heer Klomp. Deze noemde zich een der „tuinders in angst", waarvan een raadslid dezer dagen sprak. Hoewel ook hij geloofde, dat deze uitdrukking als scherts bedoeld was, vindt hij den toestand te ernstig om er zich met eenige aardigheden van af te maken. Er is ook in onze gemeente nog land genoeg om te bewerken. Spr. dacht hier aan de uitgestrekte sportterreinen nan de Nieuwpoortslaan. Sport is goed, maar de maag' gaat voor. Er moet druk worden uit geoefend op stadsbestuur en regeering en daarom stelt spr. de volgende motie vooc. die na door eenige anderen te zijn aan gevuld, aldus luidt; De vergadering van Alkmaarsche bur gers, op initiatief van de afd. Alkmaar van den Economischen Bond, in samenwerking met de Commissie voor de Oorlogstuintjes en de Commissie ingesteld door den Ratd, in de groote Harmonie-zaal te Alkmaar bij een, op Donderdag 18 April; verheugt zich over het resultaat, dat door de Commissie uit den Raad bereikt js, waardoor van gemeentewege inplaats van 1 H.A., 5 H.A. land voor oorlogstuintjes beschikbaar komt; is van meening, dat er nog meer gedaan moet worden om de teelt van voedingsge wassen te bevorderen, daar het noodzakelijk is, dat Nederland in zijn voedselvoorziening vrij komt te staan van het buitenland; meent, dat de gemeente voo rde teelt van voedingsgewassen nog niet doet, wat gedaan kon worden; oordeelt het noodzakelijk, dat naast de beschikbaarstelling van grond voor oor- lcgstuintjes de gemeente zooveel mogelijk land laai scheuren, om de teelt van voedings gewassen te bevorderen; dringt er bij B. en W- en den Raad op aan hiertoe over te gaan; acht het noodzakelijk, dat de Regeering aan de gemeenten,dwingende macht verleent om de grondeigenaren tot het scheuren van weiland te .verplichten oordeelt het een rechtvaardige eisch, dat er ten spoedigste inventarisatie plaats vindt van aanwezige voedselvoorraden, bij nan- delaren, boeren en particulieren, om daar na zoo noodig een doorgevoerde rantsoe neering in te stellen; meent, dat de bevoorrechte positie yan de militairen, ten opzichte van de voeding, in strijd is met het volksbelang en besluit, deze motie telegrafisch ter kennis vann de regeenng te brengen en in de bladen te pUbliceeren, Nadat de heer 'Hoek als productief werk nog genoemd had de sluiswerken aan de Zes .Wielen, sloot de Voorzitter de bijeen komst. [Teneinde misverstand te voorkomen zijj hier uitdrukkelijk opgemerkt, dat opneming van dit verslag niet wil zeggen, dat wij met de beginselen van den Economischen bond ook maar eenigszins sympathiseeren. Wij meenen reeds eerder ïn dit blad .vol doende te hebben aangetoond, dat het ma terialistische standpunt van dezen Bond voor Katholieken niet aannemelijk is, Wat na tuurlijk niet uitsluit, dat wij een urgente zaak pi de bovenbehandelde naar onze beste krachten willen steunen, óók al gaat het initiatief uit .van den Economischen Boud.] PLAATSELIJK NIEUWS. HE1LOO. Geslaagd. Gisteren slaagde voor het akte-examen E- O. de heer G. van Amstel, van Heiloo. ZIJPE. Ontslag. De heer C. Westerman, be steller bij het Hulppostkantoor te Burger- brug alhier, heeft eervoi ontslag uit deze betrekking aangevraagd. Te Hoogcarspel, Opperdoes en andere plaatsen komen derge- gelijke vacante betrekkingen voor. De loo- nen voor bestellers en boden zijn zoo laag, dat een flink en krachtig jong man meer lust gevoelt, om bij den land- en tuinbouw te gaan. Daar verdient hij 3 of maaj zooveel. SCHOORL. Herkozen. jDe heer A. J. Peeck, burgemeester van Schoori, is herkozen tot voorzitter van de Vereeniging van Polders en oningepolderde landen onder Petten en Schoori, GIFTEN voor den kerkbouw te Anna-Paulowna. Vorige opgave f 76.20 N. N. ter eere v. d. H- Antonius - 5. N. N-, Castricum; uit dank baarheid - 3. N. N., Schoori; op hoop van navolging in deze parochie - 1. A. K-, Schoori; op hoop van zegen - "2.50 Alkmaar; tot intentie der geloovige zielen - 2. N. N., Alkmaar - 1. f 90.70 BURGERLIJKE STAND. GEBOREN:™" 17 April. Hotse, z. v. Jacobus Adams en Neeltje Veken. Grietje, d. v. Cor nells Kok en Neeltje Eakeman. 19 April. Elisabeth, d. v. Adrianus Koopman en Maria Schilder. 19 April. Johanna, d. v. 'Adrianus Kos ter en Johanna Alida Maria Roos. ONDERTROUWD: 18 April. Nicolaas Weel en Petronella Strooper. Willem Veldhuizen en Agatha Op 't Veld. .Christiaan Knoef en Trijntje Blokdijk. Jacob Ooms en Marijtje Kloos terboer. Jacob Sleses en Niesje Kostelijk. OVERLEDEN: 18 April. Neeltje Kuiper, wed. van Teu- nis Groot, 72 jaar. 19 April. Trijntje Kok, wed. Klaas van der Sluis, 82 jaar. 20 April. Geertje Kes, 3 jaar. WEERBERICHT. Verwachting: Zwakke tot matige veran derlijke wind, later wellicht Uit O. richtingen, gedeeltelijk bewolkt, weinig of geen neer slag, waarschijnlijk nachtvorst, iets zachter overdag. GËMENGD N i E U W3. Ingerekend. Naar wij vernemen is L. L FX. de Visser te 's-Gravenhage, de bekende agitator en een der leiders van de Revolutionnaire Socialistische Partij, m hechtenis genomen en overgebracht naar het Huis van Bewaring, ingevolge beschik king van de arrondissements-rechtbank alhier. Deze aanhouding moet nauw verband houden met de manifestatie, welke aanlei- gtf tot de relletjes te 's-Gravenh«ge. Zóó moet het gaan; 't is maar jammer, dat de politie niet vroeger zoo optrad. Staking aan de Hembrug. Gelijk *ij reeds in een deel onser vorige oplage berichtten is een groote stzking uitgebro ken, onder de arbeiders aaa de munitiefa brieken, welke pl.m. 3800 man omvat. Gisterenavond omstreeks half zeven was het grootste gedeelte der stakers bij het Centraalstation aangekomen om den werk- trein vaa de Hembrug af te wachten. Een groote politiemacht was op de been ente gen het arriveeren van den trein werd het ItatiQUSpJéin es de brug naar de tAartdm*

Ons Blad : katholiek nieuwsblad voor N-H | 1918 | | pagina 2