W m- m .fs-p,™ r - - h? wijding. burgerlijk! stand! weerbericht. - marij Bertï Johan zijn. De bakkerij wordt veranderd in eene groentenzaalc. ALKMAAR. Onze vroegene stadgenoot de Eer.v. Frater jBenedictus van de Orde der Trap pisten in de wereld Ant. Smorenberg zal Zondag a.s. de H. Wijding ont vangen van het Subdiaconaat en Zondag daaropvolgende die van het Diaconaat. WAARSCHUWING VOOR ONZE KATHOLIEKE WINKELIERS. Verschillende Katholieke winkeliers had den dezer dagen voor hunne ramen een reclame-biljet hangen voor „de Spaan- sche Vlieg" nota bene een van de slechtste stukken, dat in de laatste paar jaren op eènig repertoire in ons land voor kwamen. Hadden zij inhoud en strekking ervan gekend hoe diep zouden zij zich geschaamd' hebben over hunne medewerking in deze. Wij voor ons gelooven oprecht in hunne goede trouw. Dat bleek wel uit de bereidwilligheid, .waarmede zij aan ons ver zoek bedoeld reclame-biljet uit hun étalage te verwijderen, aanstond voldeden. 't Was hun over de post toegezonden. Zij kenden het stuk niet enz. enz. Juist daarom omdat de meesten van hen omtrent onze hedendaagsche tooneel- stukken en bioscoopfilms zeer onvoldoende op de hoogte zijn juist daarom achten wij voorzichtigheid geraden niet alleen, doch plicht pok. Wel heel toevallig, dat juist verschil lende Katholieke neringdoenden er voor in aanmerking kwamen. Dat brengt zoo gemakkelijk degenen, die eenigszins wan trouwend mochten zijn, op de gedachte, dat het toch zeker wel een toelaatbaar stuk moet wezen als zulke degelijke Katholieken meehelpen reclame er voor te maken. Ook daarom is voorzichtigheid de bood schap en wordt de plicht voor hen om wantrouwend te zijn tot het tegendeel blijke, des Je grooter. Laat het dan te goeder trouw zijn: Zij' brengen anderen op het dwaalspoor. Dat mag niet genoeg zijn, dat zij' er „niets inzien" of „er niets verkeerds" van gehoord hebben. Neen voor hun ge weten moeten zij zekerheid hebben, dat een tooneel- of bioscoop-nummer door des bevoegden goedgekeurd óf ten minste toelaatbaar is geacht. Het Bestuur van Mannenadel (V. E. en D.) BOND VOOR GROOTE GEZINNEN. In de gisterenavond gehouden vergade ring van het PI. Com. v. Kath. Soc. Actie werd overgegaan tot oprichting van een afdeeling van den Bond voor groote ge zinnen. Verslag dezer vergadering zal in ons vól gend nr. verschijnen. OPENING HANZEBANK. Hedenmorgen te 11 uur had de plechtige opening', inwijding en intronisatie van het nieuwe gebouw der Aikmaarsche Hanze bank in het 18de-eeuwsche patriciërshuis in de Langestraat plaats. .Voorbijgangers werden op deze heuge lijke gebeurtenis reeds vroeg in den morgen opmerkzaam gemaakt, doordat de bisschop pelijke vlag oen gevel tooide. De rijk-marmeren gang en trap, alsook de keurig geïnstalleerde lokaliteit, waar de kantoren der Hanzebank zich vestigen, wa ren heerlijk versierd met hoogoprijzende planten en met kostbare bloemstukken. Velen waren opgekomen van Alkmaar en van elders om van de schoone en indruk wekkende. plechtigheid getuige te zijn. Behalve meerdere H.H. Geestelijken ook de HoogEerw. Heer Deken was tegen woordig waren aanwezig of vertegen woordigd het Hoofdbestuur van de Hanze, de Raad van Beheer der Hanzebank uit Delft, (de directeur, de heer F- J. Perquin, kon wegens ongesteldheid niet aanwezig zijn), verschillende commissarissen., het be stuur de afdeeling Alkmaar van de Hanze, de commissie van toezicht voor de Aikmaar sche Hanzebank, de voorzitters, van verschil lende vakvereenigingen, de voorzitters van meerdere Hanze-afdeelingen in Alkmaar's omgeving, de gemeenteraadsleden de heeren Ibink Meienbrink en van den Bosch, de nieuw-benoemde directeur, de heer G. Beens., en de'heer P. Smit, Bouwkundige, die er zorg voor droeg,.dat het statievolle gebouw zoo geheel en- al in zijn ouden staat bleet. Bericht van verhindering' was ingekomen van Mr. A. Leesberg, die van zijne be langstelling biijk gaf door toezending van een fraai bloemstuk. Telegraphische gelukwenscheti kwamen in van den heer Perquin, van Mr. Schaap- veld en van den heer Niekerk van Gouda, terwijl de vereeniging ,.De Hanze", de Directie en de Club van bestuur der Hanze ter opluistering van de plechtigheid keurige bloemstukken hadden doen bezorgen. De heer H. Jansen, voorzitter van den Raad van 'Commissarissen, uit Den Haag, opende de bijeenkomst en heette de aan wezigen onder danl langstelling welkom. Het was spr. een groot genoegen, dit openingswoord te mogen spreken, juist om dat het hier geidt de bijbank van Alk maar, in welke stad jaren geleden hel besluit genomen werd tot oprichting van de Diocesane Bank. Met vreugde beieven wij deze gebeurtenis, nu wij na zoo kort tijdsverloop mogen constateeren, dat de Bank zoo floreert. Doch alvorens deze openingsplechtigheid op burgerwijs te doen plaats hebben, ver zocht spr. den Weleerw. heer W. Fl. Kooi], adviseur der Aikmaarsche Hanze-afdeeling, de plechtige inwijding en intronisatie te willen verrichten. Van God toch moeten wij ailereerst alle goed verwachten, en eerst dan, wan neer wij God's zegen over ons huis en over ons werken zullen hebben afgebeden, eerst flan zullen wij met vrucht werk zaam kunnen wezen aan den bloei der Hanzebank voor d t tijdelijke leven. Ma een korte uiteenzetting van de schoone beteekenis der liturgische «wijdingsgebeden en na de aanwezigen aangespoord te heb ben zich met hart en ziel in het Kerkelijk gebed te vereenigen, verrichtte de Weleerw. heer Kooij de inzegening. Bij de intronisatie wees de Eerw. spi. erop, dat hier de intronisatie geschiedt, zoo als deze gebruikelijk is voor het huisgezin, ofschoon dit huis niet zoozeer als woon huis dan wel als bankgebouw in gebruik zal worden genomen. En toch: zeer terecht. Jn het huisgezin kennen wij de verhoudingen van vader tot kind, en van kind tot kind, en daarover smeeken wij bij de intronisatie de zeg'en van Jezus' H. Hart af. Ook hiér kunnen wij zulke verhoudingen onderscheiden, ook hiér moge God deze verhoudingen zegenen. Dat allen, die van deze Bank gebruik maken, God als Vader mogen erkennen, dat zij allen Jezus H. Hart zullen beschou wen als het middelpunt van alles, en dat zij zich herinnerd zullen weten aan Jezus' woorden Jn Lazarus.' huis tot Martha: „Martha, Martha;, gij zijt bekommerd over velé zakendoch ééne slechts is.nood zakelijk." Dat wij de woorden van onze geestelijke overheid mogen ter harte nemen met kinderlijkheid; dat wij1 in onzen Bisschop en onze Geestelijke bestuurders onze vaderlijke raadgevers mogen zien met kinderlijke g ehoo rza'amh eids zi n Ook hier: de verhouding van kind tot kind, welke God zegenen moge. Dat wij onderling ons als kinderen van eenen .Vader zullen .gedragen, dat bij a) onze bijeenkomsten het H. Hart zal voor zitten en al onze handelingen leiden. Hartelijk wenschte de Eerw. spr. ae Hanze uit bovenstaande overwegingen ge luk met deze intronisatie. Na de plechtigheid der intronisatie deelde de waarnemende Voorzitter mede, dat een schrijven was ingekomen van Rector Stroo- mer, die zijn spijt erover betuigde, niet bij deze openingsplechtigheid tegenwoordig te kunnen zijn. Een schrijven van dezelfde strekking was ontvangen van den Eerw. Broeder Theo- dorus. Na nogmaals dank gebracht te hebben aan de aanwezigen voor de belangstelling, hield de heer Jansen een korte toespraak. De Weleerw. heer Kooij had de vraag gesteld, of de intronisatie voor het huis gezin eigenlijk wel geschikt mocht heeten voor een huis als dit, en in verband met de beantwoording van die vraag door den heer Kooij, herinnerde spr. aan de woor den, voorheen zoo vaak door Dr. Nouwens gesproken, dat er moest opgericht worden een Middenstandsbank, niet alleen om den geldhandel, doch ook om het goede, soci ale doel, den Middenstand, die het behoeft, te helpen. Dr. Nouwens heeft indertijd ook gezegd, dat de Middenstand zich nood zakelijkerwijze moet vereenigen, om niet doodgedrukt te worden .tusschen de beide andere groote standen-groepen. Lang heeft dit woord vergeefs geklonken, doch thans beginnen de middenstanders de noodzakelijk heid hiervan toch jn te zien: men vereenigt zich, ook in vak-organisatie'si, tot coöpe ratie. Duidelijk toont spr. aan, hoeveel en hoe groote voordeelen de vak-organisatie biedt, en dat men bij die. coöperatie niet zoo klein zielig angstvallig moet wezen tegenover con currenten. 't Was goed hoewel wat laat geziendat de afd. Alkmaar zich bij de Hanze-bank aansloot: met sprekende cijfers werd zulks aangetoond. Aan leiding1 en directie js het te danken, dat de Hanzebank van Alkmaar zóó voor uitging, doch zij kan nog méér voor uitgaan, wanneer allen zoo eendrachtig- mogelijk samenwerken, opdat hiér niet het dezer dagen door Pater Borromaeus gesproken woord zal moeten gelden, dat de niet georganiseerden zich verrijken, met wat door het bloed der wel-georganiseerden wordt verkregen. Hierna, nam de heer C. Struyken, voorzit ter der Haarlemsche Hanze-vereeniging, het woord, en sprak den wenscih uiit, dat, het geen in de Intronisa-tiegebeden gezegd was, het richtsnoer zou wezen, waarnaar onze bank haar sociaal, goed bedoelend werk zou mogen verrichten. De Hanze-banken gaan goed vooruit: de Aikmaarsche Hanze-bank, die -toch zeker niet uit verkwijning' thans zoo heerlijk vergroot is, kan hiervan het bewijs Jeveren; overal gaat het cresendo: dat is 'een goed verschijnsel; groot is dan ook het vertrouwen in de Hanze-bank niet zonder reden. In Alkmaar doet zich het eigenaardig verschijnsel voor, dat zéér veel geld wordt ingelegd, en dat jn verhouding daarnaar geen crediefen worden aangevraagd. Waarom geen hoogere credieten? Spr. meent dit te moeten wijten aan een minder goede verhouding in de middenstands- samenleving: Alkmaar moet zorgen, dat zich genoegzaam vak-organisatie's vormen. Al die „groote" vooroordeeltjes moeten nu maar eens voor goed overboord ge worpen worden, opdat, naar het woord van onzen Bisschop, alle Roomsche midden standers vereenigd mogen wezen in Zijnen éénen Bond. Hierna sprak de heer C. Keijsper, yoorz. der Alkm. Hanze-afdeeling, een kort woordje: spr. noemde het vandaag een groóten dag voor ons,' dewijl wij' nu eens kunnen zien, wat door organisatie is fe bereiken. "De dag beteekent een groot succes voor de afd. Alkmaar. Niet aangenaam was het, dat eenigen tijd geleden het leden-tal te Alkmaar eenigs zins achteruit ging, doch tot zijn genoegen mag spr. thans verklaren, dat het leden-tal weer zeer aanzienlijk steeg, zoodat de ge leden schade weer hersteld werd. Als lid der oommissie tot aankoop van het bankgebouw schetste- de heer J. Peters de geschiedenis van dezen aankoop; men heeft er zich vooral voor beijverd het ge bouw intact te houden in zijn ouden staat; hierin is men voorzeker vvèl geslaagd, dank zij bet advies der Commissie voor Oudheid kundige gebouwen, dank zij ook de goede zorgen van den heer P. Smit, die de restau ratie leidde. Het huis beveelt spr. in de goede zor gen van den Raad van toezicht en van dc Directie aan. Na een woord van dank aan de ver schillende sprekers sloot de waarnemende Voorzitter* deze indrukwekkende bijeen komst. VET-RANTSOENEERING VOOR H.H. KOEK- EN BANKETBAKKERS. De Directeur van het Distributiebedrijf van Alkmaar deelt aan Fl.H. Koek- en Banketbakkers mede: Waar het in de be doeling ligt Uwe ondernemingen, buiten de vet-rantsoeneering om, vetten te verstrekken op de basis van '25 °/o van Uw normaal verbruik, zich tot verkrijging van de U toekomende kwantums, te vervoegen bij den heer Q. W. v. d. Veen, Fnidsen alhier, des .Vrijdags 26 en Maandags 29 April a.s., des nam. van 68 pair, onder overlegging van Uwe rekeningen over het jaar 1916. VERGOEDING ,WEOENS KOST WINNERSCHAP. De Burgemeester van Alkmaar brengt ter kennis van belanghebbenden, dat öe uitbetaling der vergoedingen, 'Ioopende over het tijdvak van 16 tot en met 25 April, zal plaats hebben ten Stadhuize, op .Vrijdag 26 April a.s., voor zooveel de Landweer en den Landstorm betreft, des namiddaglis van 231/2 uur en voor zooveel de Militie aangaat van 31/2 uur, 1 CENTRALE KEUKEN. Het bestuur der Centrale Keuken schrijft ons: Het komt aan het bestuur der Centrale Keuken gewenscht voor door middel van dit blad, dat zich welwillend daartoe be schikbaar gesteld heeft, eens met het pu bliek te overleggen hoe de groote hoeveel heden spijs wel het best en billijkst ge distribueerd kunnen worden. Daartoe is samenwerking van keuken en publiek noodig. De aanvragen zijn zoo talrijk, dat er niet voldoende distributie-ketels zijn en ook de batterij kookpotten niet meer in één maal koken voldoende leveren kan. De keuken moet dus meerdere kook potten en distributie-ketels aanschaffen; Als daar geen bezwaren tegen bestonden was de zaak direct opgelost, maar het verkrijgen van het noodige gaat uiterst langzaam en gepaard piet groote kosten, terwijl de gas leiding niet groot genoeg is om nog meer dere potten daarop aan te sluiten. Het bestuur meent dan ook, dat de oplossing elders ligt en heeft getracht de installatie vol te belasten, door inplaats van eenmaal spijs beschikbaar ,te stellen, Mit tweemaal per dag te doen: de instal latie wordt dan niet een halve dag maar een heelen dag gebruikt, hetgeen natuurlijk de meest economische wijze van exploiteeren is en tweemaal zooveel spijs levert. Evenwel is -het publiek hier niet op in gegaan, niet wetende welke belangen hier bij in 't spel waren. Nu het bestuur dit eens uiteen gezet heeft vertrouwt het, dat iedereen, die eigenlijk de spijs oo'k wel later kan laten- halen, dat ook zal doen. ook al zijn er voor hen kleine bezwaren aan verbonden, vooral op lien, die toch gewoon waren laat te eten wordt hiermede een beroep gedaan. Ook kan het publiek meehelpen, wanneer het de meest drukke lokalen Vermijdt, al zou het hen een paar schreden meer kosten. Het js niet de bedoeling', dat iedereen nu zijn gewoonte gaat veranderen, maar dat men zelf overlegt jn hoeverre aan de boven vermelde voorstellen door ieder af zonderlijk gevolg kan worden gegeven. Het bestuur zal dankbaar zijn voor de medewerking. ERNSTIGE WAARSCHUWING IN ZAKE OVERTREDING SLACHT VERBOD EN KOOPEN VAN VLEESCH VAN ZOODANIGE DIE REN AFKOMSTIG. Naar aanleiding van een heden ingekomen telegrafische mededeeling van Z.Exc. den Minister van Landbouw, Nijverheid en Han del wordt ten sterl&te gewezen op het slachtverbod en zullen de overtreders, be halve voor langen tijd .uitgesloten te wor den van alle distributie-artikelen, boven dien aan verdere gevolgen zich bloot stel len. Hoteliers, restaurateurs, Hou ders van lunchrooms en dergelijke inrichtingen, worden gewaarschuwd, dat met aanvang vail 1 Mei a.s. de strengste controle op hunne bedrijven zal worden uitgeoefend en waar het blijkt, dat door hen vleesch wordt verstrekt buiten de distributie oin betrokken, ook zij voor langen tijd eveneens van de distributie van alle regeeringsgoc- deren "zullen worden uitgesloten, 'onvermin derd de andere strenge maatrege'len, die teg'en hen zuilen worden genomen. UITREIKING MELKBONBOEKJES VOOR KINDEREN BENEDEN DEN LEEFTIJD .VAN 3 JAAR. De Directeur van het Distributiebedrijf van Alkmaar deelt Ban belanghebbenden mede, dat de melkbonboekjes voor kinderen beneden den leeftijd van 3 jaar, a.s. Zater dag', des namiddags van 25 uur, aan onderstaande scholen in ontvangst kunnen worden genomen: voor houders van leg'itimatienurnmers 11000 aan de Keetkolk, hoofd der school de heer G. Hellinga,. 10012000 aan de Brillensteeg, hoofd der school de heer F- Aukes. 20013000 aan Nieuwesloot, hoold der school de heer J. Zwarteveen. 30014000 aan de Nieuwesloot, hoofd der school de heer J. Wijn. 40015000 aan de Snaarmanslaian, hoofd der school de heer J. JEits. 50016000 en daarboven aan den Ko ningsweg, hoofd der school de heer P. Schipper. VERKOOP NUCHTER KALFS- VLEESCH. De Directeur van het Distributiebedrijf van Alkmaar deelt mede, dat op bon No. 51 verkrijgbaar wordt gesteld: 1 ons nuchter kalfsvleesch, tegen den prijs van f 0.50 per 1/2 K.G., op Zaterdag 27 April a.s., van 81 uur en 's namiddags van half 38 uur, bij onderstaande slagers: P. Schwarzer, Stationsweg, J. Blaauwboer, Ritsevoort, J. Brommer, Houttil, D. A. Luiting', Luttik-Oudorp, F. J. Kroese, Zoutstraat, en wordt verzocht bord en papier ter in ontvangstname mede te brengen. Na voormeld tijdstip kan het resteerende vleesoh in den vrijen handel worden ver kocht. GEVONDEN VOOT- WERPEN, welke te bevragen zijn aan het Bureau van Politie alhier, iederen werkdag van 9 tot 1 uur. Twee postduiven, een bankbiljet, een zakje met koffie, een boek, een sierspeld, een bos sleutels, twee portemonnaies imet geld, twee gouden ringen, een taschje met inhoud, een zilveren armband, een rozenkrans in étui, een zilverbon, een ledig spaarzegelboekje, een koralenbeursje, een huissleutel, een hor loge met ketting en een sportriem. GEBOREN- - 24 April. Bouwina Hermanns, d. v. Eve- rardus Stephanus Buers en Martina Kel derman. 23 April. Dirk, z. v. Willem van afraa ien en Trijntje Lute. 24 April. Jan, z. v. "Harm Snijder en Elisabeth Stierman. Levenloos aange geven kind van Johannes Pieter Wanschers en Anna Maria Brinkman. GETROUWD: 24 April. Arie Geel en Betje Kr u ij er. Jan Blokker en Anna Bosman. Mat- theus van Waert en Neeltje ,Waiboer. 24 April. Petrus Johannes Evers en Jan netje Barrette. OVERLEDEN: 23 April. Johanna de Wolf, wed. van Adrianus Hesman, 83 jaar. 25 April. Jan .Veer, 11 maanden. KERKNIEUWS. Z. D. H. de Bisschop van Haarlem heeft benoemd tot Rector van het Maagden huis te Amsterdam, den Weleerw. heer E. H. Rijkenberg en tot Rector van het St. Bavogësticht te Noordwijkerhout, den Wel eerw. Zeergel. heer J. j. M-* Janssen Schmidt, leeraar aan het Seminairie „Hage- veld" te .Voorhout. HANDELS- en MARKTBERICHTEN. Uitstag veibug, gehouden bij opbod den 23 April 1918, ten overstaan van den no taris Mr. A. P. H. de Lange, te Alkmaar, in het café „De Graanhandel" van den heer S. Koster De perceelen staan in bod op: 1. Winkel en woonhuis met erf en aan deel steeg aan de Huigbrouwerstraat no. 8, groot 1 A. 41 e.A, f 15660, 2. Een huis met afz. boven woning erf en steeg aan het Luttik-Oudorp, no. 13 en 13a, groot 1 A. 20 c.A, 4000. 3. Een pakhuis ruet afz, bo venwoning aan het Achter- Fnidsen nos. 6 en 6a, groot 5° c.A. 2440. 4. Een huis en erf aan het Wolf .ad, no. 3, groot 47 c A. 1000. 5. Een hui3 en erf aan het Wolfpad, no. 2, groot 43 c.A. 1000. 6. Een huis en erf aan het Woifpad no 1, groot 4.1 c.A, 1000 7. Een huis en erf aan de Over- diestrsat no, 13, groot 66 c.A. 925 8 Een huis en erf aan de O ver- diestraat co. 15, groot 66 c.A. 940. 9. Een huis en erf aan de Bagij- necstraat no. 11, groot 66 c A. 900. 10 Een huis en erf aan de Bagij nenatraat no. 13, groot 66 c,A. 910. 11 Een huis, erf en steeg aan de Druivealaan no, 5, groot 1 A. 13 c.A. 1400. 12, Een huis, erf en steeg aan de Sn&armanskay. ao 16, groot 97 c.A. 1830.—. 13. Een huis en erf aan de Van der Woudestraat no. 57, groot 77 c.A. 1805.—. Totaal f 33830. De afslag en combinatiën blij ven bepaald op Dinsdag 30 April 1918, des avonds 7 uur. HOOFDPRIJZEN STAATSLOTERIJ, f 100. Trekking' van 24 April, No. £0067 f1000. No. 20702 f400; No, 1594 f200. Nos. 9057, 9819, 15154, 15199 en 19691 elk f100. Trekking van 25 April. No. ,11665 f1000. No. 11381 f100. ALKMAARSCHE EXPORTVEILiNO, 24 April. Spinazie f21.50f25.50 per 100 K.O.raapstelen f 4.30f 3.80, rabarber f 17.90f20.80, selederie f 1.50f2.50, pie terselie f 2.40, radijs f 4.60f 5.90, prei f20.40 per 100 bos; wortelen 31 ct. per bos; komkommers 25 ct. per stuk; kropsla f4.50—f9.90 per 100 K.G. TELEGRAMMEN. Verwachting: Zwakke tot matige Ooste lijke tot Zuidelijke wind, zwaar bewolkt met j tijdelijke opklaring, waarschijnlijk regen, jets koeler in het noordoosten. ONZE BU1TENLANDSCHE VER HOUDINGEN. Den Haag. In de Eerste Kamer ver klaarde minister Loudon, dat geen vet zal uitgaan, voordat zekerheid zal zijn verkre gen, dat de schepen niet 'in beslag zullen worden genomen. De bedoeling i£, dat voortdurend vet- schepen zullen varen. De minister had reden aan te nemen, dat het aantal zal worden uitgebreid, indien Duitschland geen belemmeringen in den weg zal leggen en 'de Geass. de verplichtingen omtrent "de rantsoeneering zullen hakomcu. De onderhandelingen met Duitschland zijn vertraagd door moeilijkheden met de andere zijde. De minister kan en mag de Kamer niet verhelen, dat de toestand ten aanzien van de zand- en grindquaestie zeer ernstig ist Meer kan hij hierover niet zeggen. HET GROOTE OFFENSIEF. B e r 1 ij n. .(Off.) Op den Westelijken oever der Avre brachten wij onze linie vooruit tot de hoogten ten N.W. van Gas tel. Meer dan 2000 gevangenen bleven in onze handen, 4 kanonnen en talrijke machi negeweren werden buitgemaakt. KABINETSCRISIS IN OOSTENRIJK. W e e n e n, 25 April, Door het aftreden van Graaf Czernin is opnieuw een kabinet crisis ontstaan. De meerderheidspartijen van het Heerenhuis hebben besloten een motie in te dienen, waarin het principe wordt uitgesproken, dat iedere politieke handeling door den verantwoordelijken minister moet zijn gedekt en waarin uitdrukkelijk .wordt verklaard, dat men wil blijven vasthouden aan het bondgenootschap met Duitschiand. MEDEDEELING Aikmaarsche Centrale Keuken. Op Dinsdag 30 April ,1918 zal Aard appelen met Andijvie verstrekt worden. Te beginnen met a.s. Maandag zal nog maals proef worden genomen met twee maal per dag koken en distribueeren ook voor de dagen dat stamppot gegeven wordt. De avond-distributie zal dan .evenzoo ge regeld worden als de middag-distributie, waarbij ook de gelegenheid zal zijn open gesteld om bons te koopen. De bons voor Maandag en Dinsdag koope men echter nog .Vrijdag- en .Zaterdagmiddag. Des avonds zullen de lokalen geopend zijn Van half v.ij'f ,tot half zes piur. Om aan Se overbelasting van keuken en lokalen op den middag te ontkomen, is het zeer gewenscht, dat de proef thans slagen zal en de afname zich meer over de beide distributie-uren zal verdeelen. De Administrateur, A. OSKAM. ADVERTENTIEN. Getrouwd: JAC. A. MAN SAMBEEK en 'j TREES G. C. DOES, die mede namens wederzijdache familie hun hartelijken dank betuigen voor de belang stelling bij hun huwelijk ondervonden. Alkmaar, 23 April 1918. DANKBETUIGING, Ondergeteekenden betuigen hiermede hunnen hartelijken dank aan familie, vrien den en buren, in het bijzonder ook aan het personeel der Strafgevangenis, voor de vele en hartelijke bewijzen van belangstelling bij hun 25-jarig huwelijks-feest ondervonden. P. J. VAN DEN AAKSTER. C. VAN DEN AAKSTER—van Dijk. Alkmaar, 23 April 1918. ITT"x_ Aan allen die mij bijgestaan hebben bij de ziekte en het overlijden van mjjn dier bare Echtgenoot, betuig ik mijn oprechten en hartelijken dank. Wed. TH. SCHOON—Rijs. Akersloot, April 1918, DOOR STIL TE GAAN LEVEN, tej: overname aangeboden, de van ouds bekende Beddenfa&rlelf, met zeer uitgebreide clientèle, onder den gegoeden stand in Alkmaar en Omstreken, met nieuw zser soliede pakhuis, machines, en de nog voorradige winkelgoederen en grondstoffen. Te bevragen bij A. VAN DEN BURG, Langestraat 28. Zoo spoedig mogelijk GEVRAAGD: een R, M. E«aisli©3ids3er, in klein gezin, 2 personen, leeftijd 35 tot 50 jaar, bij P. VEENBOEK, Kuikensweg, Heemskerk, ASSISTENTE HUISH. OF WINKEL. Biedt zich aan tegen half Juni of later een R. K. BURGERMEISJE 22 jaar, genegen het huishouden op zich te nemen en be hulpzaam te zijn ia dea winkel. Brieven oader letter A, Bur. v. d. Blad. '8 i GEVRAAGD: een nette Bagmeld. Mient No. 6. PLAATSING GEZOCHT voor een flinke JONGEN ou.l 14 jaar, liefst bij een Bouwer te Obdam. Brieven letter H. Hulppostkantoor, Obdam. C0URANTENLÜ0PER gevraagd voor de „Maasbode". Zich te vervoegen Drukkerij KUSTERS. Ramen, GEVRAAGD: SCHILDERSKNECHT of GEVOR DERD LEERLING, bij OCh, BOLIEN. Stationsweg, tW!<». .:j GEV1 tegen .1 Mei a.s. MEND MEISJE, nacht. Voor goéde wordt ingestaan. Adres: A. J. GOI delvliet, Breezand ER BIEDT een R. K. DIENST v. g. g. v. Brieven franco or; aan J. B- BRAMME Noord A 27, Schag Si- Den gen Mei liefde Ouders CORNELIS MARIA SCH den dag te hen voor 40 jaar in bonden. Hunne dai Behuwd, Uitgeest, 23 At H' Op den 2den M geliefde Ouders MATTHIJS JACOBA hunne 25-jarige herdenken. Hun C Schagen (Elba), 15- Op den 2 7sten onze geliefde Broe' WILLEM ei BAV9HIA VA! hunne 26-jarige E herdenken. Hun 1 SIMON HOOG E. HOOGEWE Heemskerk, April a- s Op 'den jen Mei geliefde Pleegouders JCHANKES en PETRONELLA hunne 40-jarige Et herdenken. Hun dan Limmen, April 1; E- Op den 27sten onze geliefde Ouder PETRUS en GUURTRUDA BL hunne 25-jarige Ec herdenken. Dat God hen nog sparen, is de wenscf Hunne dai Behuwd- Heer Hugowaard, 16 Op den 3den Met geliefde Ouders MABT1NOS KOE en JOHANNA JACOB hunne 25-jarige Ecb herdenken. Dat God hen nog ren is de wen3ch v£ bende Kinderen. JOHAM Anna. Elizaï Mart: Johan Wormer, April 191; MM z Op den aden Mei f geachte Broeder en Z P. B WEI en M. GROC Echt hunne 25-jarige herdenken. s Namens f Heer-Hugowaard, jl Tuitjehorn, IKalverdijk, -"KW1 Nic, C. C Jn. M. -

Ons Blad : katholiek nieuwsblad voor N-H | 1918 | | pagina 2