heemskerk. beemster. zaaiboonen. „de thabior," retraiten-huis noordwjjker. hout. plechtige openbare sacra- mln'i s-procesble, heemskerk. akersloot. schoorl. heer-hugo-waard. ganiseeren, en te trachten gelden bijeen te brengen voor een vaandel. Tot slot werd gezongen „Strijd mee.'' Sluiting met gebed. Bond van R. K. Hoofde.n van Groote Bezinnen. Woensdagavond werd een vergadering gehouden, om te komen tot oprichting .van een afd. van bovengenoemden bond. Ruim 80 personen waren aanwezig, benevens de Zeereerw.Heer Pastoor en Kapelaan Berkhout. Na een duidelijke uiteenzetting door den Voorzitter v. li. Voorl. Bestuur, den heer H. Schuur man, en een mooie rede van den Zeereerw, Heer Pastoor, gaven zich 60 leden op, wat zeer zeker een mooi begin is. Binnen kort wordt opnieuw vergaderd tot behan deling Statuten en verkiezing definitief Be stuur. PURMEREND. Bond van Qroote Gezinnen. Zooals was aangekondigd, sprak .Woensdag avond de jWelEd, Heer Janssen van Nij megen, als voorz. en oprichter van den Bond van Groote Gezinnen, om ook bij .ons te komen tot oprichting van een. aid. van dezen bond. In zijn gloedvolle rede schetste de geachte spr. de plichten van een christen echtpaar, wier taak het is het gezin te yorrnen, alles tot meerdere eer en glorie van God; daarom ook moet alle onzedelijk heid, en, wat die taak tégen kan gaan, streng vermeden worden. Het groote gezin ver dient dan ook alle achting-, hetgeen vooral in onze dagen ook in de oorlogvoerende lan den steeds meer erkend moet worden. Dit neemt niet weg, dat de groote gezinnen heel wat maatschappelijke nadeelen moeten on dervinden bij de anderen; het wordt b.v. hoog tijd, dat onze groote gezinnen betere woningen krijgen, dat er met de heffing van de belastingen meer wordt gekeken naar* de groote gezinnen wier behoeften eveneens veel grooter zijn; hetzelfde geldt bij de ver zekering van ziekte en, werkloosheid, Spr. spreekt dan ook den wensch uit, dat de bond landelijk zoowel als plaatselijk onder Gods zegen mag groeien en Moeien, om voor de belangen van de groote gezinnen op te komen. Het voorloopig bestuur bleef gehandhaafd tot de volgende vergadering, waar het regle ment zal. worden vastgesteld en de contri butie zij het dan ook laag zal wor den bepaald; er traden 45 leden toe. R. K. huisvaders, zijt ge nog geen lid? Ook voor u is daar de plaats; Wfliar ge u dient te organiseeren, Vergif tig. ingsgevaL De heer C. jonges en echtgenoote hadden Woensdag vleesch en andijvie met aardappelen ge geten en werden daarna ongesteld. Don derdagnacht werd de dokter gehaald en reeds Donderdagmorgen werden ze per auto naar Amsterdam vervoerd. Donderdagavond 7 uur is de heer Jonges reeds overleden en zijn vrouw is, zeer ern stig. t De heer Jonges was lid van den, Raad en een zeer gezien medeburger. Dinsdagavond is overleden de heer Koetsier, onderwijzer aan de O. L. S. asnier te Midden-Beemster, in den ouderdom van 28 jaar, L Een groote slag voor de familie en zijn echtgenoote. De heer Koetsier was bui tengewoon bemind bij zijn medeburgers en zijne leerlingen, BERGEN, Bezoek Commissaris der Ko ningin. De Commissaris der Koningin in deze provincie is voornemens op Maan dag 27 Mei a.s., des middags omstreeks 12.45, een bezoek aan deze gemeente te brengen. Aan de ingezetenen; die zulks weu- sohen, zal audiëntie worden, verleend. Levensmiddelen voor vreemde lingen. Het feit, dat bonboekjes voor diverse levensmiddelen aan in deze ge meente verblijvende vreemdelingen moesten worden geweigerd, dreigde voor deze ge meente met hare vele hotels, pensions, enz. een groote ramp te worden. Gelukkig is daarin thans eene verandering ten goede gekomen. Volgens gisteravond van den Minister ont vangen telegram kunnen bonboekjes aan vreemdelingen worden verstrekt, tegen in trekking van bonboekjes uit eigen gemeente. Nadere regeling volgt. LANDBOUW en VEETEELT. Het Bureau voor Mededeelingen inzake de .Voeuselvoorziening meldt: Geklaagd wordt, da,t landbouwers; met name die grasland scheuren, vergeefs uit zien naa.r zaaiboonen. De Regeering steit evenwel zooveel zaaiboonen van zeer goede kwaliteit beschikbaar ais noodig is. De landbouwers hebben zich dus slechts te wenden tot de handelaren om zaaiboonen te krijgen. Mochten er landbouwers zijn, die in deze eenig bezwaar ondervinden, dan kunnen zij van de Cultuurcommissies de noodige inlichtingen ontvangen. ii" - Mea verzoekt ons te vermelden, dat de Re,ratten van 3 tot 6 en 10 tot 13 juni voltallig zijn. Aanvragen ooi inlichtingen en toegangs bewijzen voor de Jj.eirai.es moeten nog sieeds door beiaiud.-Uug van de plaatselijke geesieujuheid aangevraagd Wj. den aan Rector is. tl, Jsijaenberg, doch thans aan net nieuw adie^iuaagüenliuis te Amsterdam. Up He.lig s-aciamentsaag, 30 Met as., zal er zova.s met bet rvluakeucest op het Acgtjnnci te Amsterdam, buiten, eene plecnttge precessie worden gehouden met het Allerheiligste, Aan die processie kunnen deelnemende besturen ol verfcgenwooidigers(sters) van alle godsdienstige en maatschappelijke cor poraties, vereenigingen, broederschappen en congregaties der stad. ELCK WAT, WILS. Het standbeeld van Johan de Witt is dezer dagen te 's-üravenhage op zijn voetstuk geplaatst. Dit moet nu nog wor den afgewerkt, In de tweede week van Juni zal het beeld onthuld worden en zal Den Haag op de Plaats een eere zuil rijker zijn. Op de hofstede van den heer Kruse- man in den Grooten IJpoider weed de toe gang aan de militairen geweigerd, wijl niet kon worden overgelegd eene schriftelijke machtiging, afgegeven door een daartoe bevoegden ambtenaar. Zonder eenig onder zoek werd daarop het erf door de mili tairen verlaten, Voor dit jaar is de kermis te Delft, waarvan de verps-. hting reeds had plaats gehad, geschorst. Te Bergen wordt aan den Meerweg een aantal nieuwe villa's gebouwd, waarvan er één het uiterlijk heeft van,., een stoom boot. Te Parijs is een nieuw corps Garibal- dianen aangekomen. Het corps bestaat uit geregelde Italiaansche troepen en wordt aangevoerd door Beppino Garibaldi. Het bijzondere kenUeken der Garibaldianen is een rooden zijden zakdoek, die in den linker borstzak zichtbaar wordt gedragen. De „Frankf. Ztg." verneemt uit Stutt gart: In de Tweede Kamer zeide de afge vaardigde Gonrad Hausmann: Wij zijn voorbereid op een vijfden oorlogswinter. Indien de ooi.og in het Westen voortduurt, zal Duitichland gedwongen zijn in het Oosten een groote macht op de been te houden. Met het tegenwoordige Londensche k-.bine". is geen vergelijk mogelijk. De geest van Lloyd George en Cecil is sterker dan die van Landsdowne, Brice en Ruuciman, De gebrekkige korenaanvoer uit de Oekrajine noodzaakt Duitschland tot een voorzichtige broodpolitiek, zoo meldt Wui ff. Hoewel stellig kan worden gerekend op de levering der bedongen hoeveelheden, staat het nog niet vasr, of deze nog in het loo- nende economische jaar op groote schaal in Duitschland zullen aankomen Vooralle zekerheid heeft het Duitsche „Kriegserr dh- ruugsamt" order gegeven om met ingang van 16 Juni 1918 het dagelijksche rueel- rantsoea van 200 tot 160 grans te verlagen Door de bij de wet bepaalde vermenging met 10 pCt. aardappelmeel wordt het nor male broodrantsoen op ca. 225 gram per dag gebracht. Dat is nog 25 gram méér dan bij ons! De „Chicago Tribune" (Parijs) bericht ait WashingtonNu de pogingen, die met 600 Duitsche patenten voor de samenstel ling van kleurstoffen zijn gedaan, eindelijk tot een bevredigend resultaat geleid hebben, kan men met zekerheid aannemen, dat het gebrek aan kleurstoffen in de Ver. Staten in de toekomst niet meer zoo sterk zal woiden gevoeld als tot nog toe. Twee groote firma's in Washington, Del en Buf falo, N. Y hebben concessie gekregen voor het gebru.k maken van de patenten en de samenstelling van kleurstoffen. Het Belgische blad „Bode van Lim burg", bevat een artikel over het belasting stelsel in Walonië es Vlaanderen. Het blad zegt, dat vanaf 1830 tot 1914 Vlaanderen aan belastingen heeft opgebracht 18 milliard, vValonie slechts 12. Maar ondanks dit feit werden 24 milliard francs b=.steed t-n bate van het Wales land en slechts 6 milliard ten bate van Vlaanderen. Twaalf ntillia d francs, door Vlaamsche beb stinghetalers opgebracht, werden dus gebruikt om in Walonië verbeteringen aan te brengen op economisch en scciaal gebied. De gevolgen daarvan zijn, dat het Walenp*ys tweemaal zooveel spoorwegen heeft dan Vlaanderen, driemaal zooveel scholen, postkantoren, stations enz. Philip Snowden schrijft in het week overzicht van de „Labour Leader" over oorlogsdoeleinden van het program der Entente-socialisten: „De g oote fout in dit program is, dat het den oorlog in zijn oorsprong wel schetst als een gevolg van kapitalisme en imperialisme, maar dan voorsteilen doet op eën basis, dat de vruchten van het kapitalisme en imperia lisme, in zooverre de Geallieerden deze geplukt hebben, aan de Geallieerden zullen blijven eD, in zooverre zij in het bezit der Centralen zijn, moeten worden afgegeven 01a in de toekomst een wereldvrede te verzekeren. Zulk een program kan geen socialist of democraat trachten te verde digen." In een der „Maandelijksche Katholieke Brieven" bevattende eene verhandeling oVer; „Sociaal Cathoiicisme in Engeland", door Cu. Planters S. J, troffen we volgend getuigenis aan: „Want in weerwd van al het gebeurde zijn wij katholieken niet zoo dwaas (in weerwil van een gedeelte der Engelsche pers) om alle voortbrengselen van den Duitschen geest in een gemeenschappelijke veroordeelmg te betrekken. Met dankbaar heid erkennen wij, wat de christelijke be schaving aan werkers als Kolping, schrijvers als Hernnch Pesch en instellingen als de „Volksverein" veischuidigd is... Wij beweren niet, dat de katholieke maatschappelijke beweging in Engeland hare inspiratie geheel of zelfs grootendeels aan Duitschland te danken heeft, maar het zou dwaas zijn, te vergeten, wat wij zeker verschuldigd zijn aan katholieke geleerden en werkers in dit land." Het doet goed, uit den mond van tegen standers in dezen tijd van volkerenhaat dergelijke onbevooroordeelde woorden te hoortn Ze zijn waard, opgeteekend en onthouden te worden, De Engelsche voedsel-regelaar heeft een besluit uitgevaardigd, waarbij de ver plichte vleeschlooze dagen in openbare eethuizen worden afgeschaft, Veertigduizend Engelsche soldaten zijn in Frankrijk op het slagveld.Katholiek geworden Z.Em. Kardinaal Bourne voorziet nog wel meer bekeeringen en spoort de Katho lieken aan, daartoe mede te werken. Op telegrafische order van den minister moesten eergisteren op ds Goudsche week markt alle varkens in beslag worden ge nomen die meer öan 73 K.G. slachtgewicht hadden. Het resul ah. waséén varken Bij het rooien van booïaen zijn te Udea gevonden een Friesche rijder van 1774 en twee Deventer munten van 1687 en 1698, Een dezer laatste is erg gesnoeid Daar de kantonrechter te Sergen-op- Zoom in twee gevalien van hooger beroep een andere beslissing genomes heeft dan de huurcommissie aldaar, heeft deze una niem haar ontslag genomen. De bladen berichten, dat volgens een voorzichtige schatting de Italizansche legers in de e-flsonzo-siagen 270.000 man dooaen, 230.000 invalieden en 134.000 gevangenen verloren hebben: derhalve 634000 man. Daarbij komen nog 1.200 000 gewonden, die weer naar het front korden gaan. Ge durende het herfstoffensief in i9t7 hadden de Italianen 800 officieren en 36.000 man aan dooden, 3200 officieren en 120.000 man aan gewonden, r 0.000 officieren en 285,000 man aan gevangenen verloren Sedert het begin van den oarlog hebben zij dus in totaal 2.250 000 menschen verloren Aan het Engelsch munitie-ministerie schijnt het een beetje vreemd toe te gaan. De „Moining Post" schrijft ten minste: „De schandalen, die aan het licht rijn gekomen, getuigen öf van kolossale onbe kwaamheid óf van koiomle oneerlijkheid óf aa alle twee. Het is zoo verschrikkelijk, dat wij wel gedwongen worden het ergste aan te nemen. Eene firma, die zijne boeken zou houden zooais het munit.e-ministerie, zou aangeklaagd worden wegens fiauduHus bankroet." GEMENGD MlBHKfl. Het nieuwe stembiljet. De „Mab." was in de gelegenheid te zien de proef van hei nieuwe stembiljet, dat een geweldig groot suuc dreigt te woiden. Het moet immers de lijster, van aile partijen ia een bepaalden kieskring bevatten. Die lijsten moeten duidelijk wezen en dus niet te klem. Wanneer er 14 partijen zyn, zooals op de proef, die wij zagen, berekend werd, aan nog is het biljet een voorwerp van carton van ongeveer een meter lang en ongeveer 2 decimeter hoog. Behalve Cat stembiljet zai de oproepingskaart de lijsten moeten bevatten, Deze kaart was in proef wat kletser van formaat, doch zeker nog een el lang. Hoe duur zullen deze kaarten, elk meer dan 1,5 millioen exemplaren, wel worden Een verdacht zaakje. Door de politie zijn twee jongens aangehouden met een damesrijwiel, hetwelk zij beweerden te P urm erend te hebben gekocht, wat betwij feld mag worden Het rijwiel is ongemerkt, met opgebogen nikkel stuur, zwarte hand vatten, roestige trekbel, dito hatdrem, zwart ieeren kettingkast, bruin zadel merk „export", rubber pedsleo, bagagedrager, „the Euby "-voorband, Dunop achterband, pomphouder ineik „Gazette", zwarte velgen en spatborden De commissaris van polnie in de 6e sectie verzoekt de rechthebbende zich aan zijn bureau in de Warmoesstraat, Amsterdam, te vervoegen. EEN „S.ViOKKEL"-TAFEREELTJE. Eeist was aan onze grenzen een scherpe controle op al'es wat men wilde u tvoeren, ihais is dit smokkelen tot een minimum beperkt, ja, wa: er thans nog over de grens gaat, zal amper genoeg zijn om ééa huis houden te onderhouden. Al de aandacht onzer commiezen en poiitieamb enarea is er thans op gevestigd het „hamsteren" te voorkomen en het gesjacher van boven maximumprijzen en buiten de distributie om te verkoopsn. Dit geeft tot allerlei droe vige en ook grappige tooneelen aanleiding Over den buitenweg tij, laten we zeggen Rhenen, om een plaatsnaam te noemen, sjouwde een jongen van een jaar of vijftien, een tamelijk groote zak op een kruiwagen. Een veldwachter lag, gelijk dit des veld wachters is in dezen benarden tijd, op de loer en zag met welgevallen de naderende kruiwagen. Haïti klonk opeens uit he: struikgewas langs den weg en een hoofd en vervolgens de rest van den veldwachter kwam te voorschijn, „Wat heb jij daar in die zak, jongen? De jongen zette de kruiwagen neer, zette een huilend geMcnt en zeide toen beteuterd „Dat mag ik niet zeggen, mijnheer de ve.'d wachter." „Zoo, mag jij dat niet zeggendan zullen we eens kijken." „Och mijnheer t: emijn moeder „Alloh, op zij, laat mij maar eens kijken, Én de veldwachter maakte gewichtig en vol zekerheid over een triomf, het touw van den zak los, opende de zaken hij zag eeist een uitgestoken tong, toen een gezicht en vervolgans een in een zak ge hurkte joDgen van ongeveer acht jiar „Dat is mijn btoettje, mijnheer de veld» wachter, toe, neem hem niet in beslag, moeder wacht ons voor het avondeten Vijf minuten lang had de veldwachter een rood gezicht. Onder den trein. Eergisteravond is op de spoorbaan tusschen tialfweg en SloteMijk een 4 jzrig zoontje van een spoorwegarbeider bij ac woning door een trein oven eden en onmiddellijk gedood; de machinist trachtte den trein nog te doen stoppen, maar zulks was niet meer mogelijk, Het gezin woonde aldaar pas tien dagen. WEEKKALENDER. ZONDAG 19 Mei. Hoogfeest v. Pink steren of de Nederdaling v. d. H. Geest over de Apostelen en voltooiing van de stichting der Jri. Kerk, MAANDAG 20 Mei. 2e Pinksterdag. Dag van devotie, zooveel mogelijk te vie ren als Zondag. DINSDAG 21 Mei. 3e Pinksterdag. Dag v. devotie. De H. Maagd, de H. Kerk, de ziel in staat v. genade, ziedaar drie gees telijke bruiden door den H. Geest den Godd. Bruidegom wondervol vruchtbaar ge maakt tot alle bovennatuurlijke deugden. WOENSDAG. 22 Mei. Van het Octaaf v. Pinksteren; Quatertemperdag, geboden Vasten- en Onthoudingsdag. DONDERDAG 28 Mei. Van het Octaaf. VRIJDAG 24 Mei. Van het Octaaf. Quatertemperdag, geb. Vasten- en Onthou dingsdag. ZATERDAG 25 Mei. Van het Octaaf. Quatert. Geb. Vasten- en Onthoudingsdag. Ged. H. Paus en Belijder Gregorius VII, Strijder voor de vrijheid der Kerk. Stierf in ballingschap 1085. H. Paus en Mart. Urban us J. j 230. Heden sluit de Paaschtijd, en wordt in plaats van „Koningin des Hemels, ver heugt U; alleluja" voortaan weer gebeden „De Engel des Heeren". Zaterdagsavonds en des Zondags staande, de overigie dagen geknield. ZONDAG 26 Mei. Feest der Allerh. Drie-eenheid. E R K L IJ S T g Mi. Parochie H. Laurentius. Zo. Hoogfeest v. Pinksteren of de Ne derdaling v. d. H. Geest over de Apos telen; te 4 a de .Vespers met predikatie, na de predikatie gelegenheid om te biechten tot 7 uur. Ma. 2e Pinksterdag, geen verplichting van Zondagvieren of Mishooran; de H.H. Missen als op Zondag; te 3'u. de Vespers met Rozenhoedje; geen congreg. Di. te 8 u. en sWo. te half 8 Congregatie, voor i edereen toegankelijk. Do., .Vr. en Za. te 8 u. Meimaandlof. Vr. te 6 u, biechthooren voor onze jeug dige Communicanten; te 6 u. moeten de jongens komen biechten van de Leering, v. d. WelEw. Heer w- v. Adrichem, voor wie Zaterdag onder de H. Mis van 7 a Algem. H. Gom. Za. van 46 en van 6V29 a gel, om te biechten. Za. moeten de meisjes ko men biechten, die dit jaar plechtig zijn aangenomen. Wo., .Vr. en Za. Quatertemper gëboden Vastendagen. Do. half 11 Veni Creator en gezangen Huwelijksmis voor den heer Petrus .Ver hagen en mej. Margaretha Josephina Ma ria Henneke. Parochie St. Dominicus. Zo. Hoogfeest van Pinksteren. Ten h. 11 ure de Solemneele Hoogdienst. Na den Hoogd, Pauselijke zegen voor de leden der 3de Orde. Na den middag ten 3 ure Vespers en 'savonds ten 7 ure Plechtig Lof met feest- predicatie. Ma. 2de Pinksterdag, de H. D. als op Zondag en 's avonds ten 7 ure L°f en gez. ter eere der H. Maagd. Di. ten 9 ure gez. D. en 's avonds ten 7 ure Lof enz. Wo. Quatertemperdag geb. .Vastendag, 's avonds ten 7 ure Lof. Do.avond ten 7 ure Lof. Vr. en Za. Quatertemperdagen, geb. Vas tendagen, des avonds ten 7 ure Lof, gezan gen én rozenhoedje ter eere der H. Maagd. St. Jozefkerk. Zo. Hoogfeest van Pinksteren, voile af laat; half en 9 uur Stille H- Missen; halt 11 plechtige IJoogmisvan 4 uur tot half 7 gelegenheid om te biechten half 7 Lof en predikatie door een Eerw. Pater Franciscaan tot opening der Bede vaart naar O. L. Vrouw ter Nood. Ma. 2e Pinksterdag, 7 uur gjgemeene H. Communie der pelgrims; half 8 H. Mis met gezangen; 9 uur Stille Fi. Mis; halt 11 Hoogmis. Te half 10 vertrekt per tram de Alk- maarschë Bedevaart der Broederschap van O. L. Vrouw ter Nood naar Heilo, waai te 101/4 de Hoogmis tot intentie der pelgrims wordt opgedragen, waarna predikatie en pro cessie. Om half 7 in onze kerk plechtig Lof met gebeden en gezangen ter eere van O. L. Vrouw ter Nood en Te Deunt tot sluiting van de Bedevaart. Di. onder de H. Mis van half 8 alge- meene H- Communie voor de kinderen, die dit jaar plechtig zijn aangenomen. Di. en volgende dagen te 7 uur Lof, rozenhoedje en gezangen. Wo., .Vr. en Za, zijii Quatertemperdagen, geboden .Vasten- en Onthoudingsdagen. BERGEN. Zo. kwart voor 7 en kwart over 8 en ook na de H. Missen uitreiking der FT Communie; 7 uur en half 9 Stille H. Mis sen; 10 uur de Hoogmis met „Veni Crea tor". Geen Cat. Na de Hoogmis en na het Lof biechtgelegenheid, 'zoolang de biechte lingen elkaar geregeld opvolgen; 2 uur Lof 2 uur Lof en Meimaandoefening. Ma«, 2e Pinksterdag, de H.H. Missen als op Zondag, 7 uur, half 9 en 10 uur; 2 tnir Lof en Meimaandoeefning. Di. en volg. dagen der week iederen avond 7 uur Kort Lof en Meimaandoef. Vr.nam. na den schooltijd moeten de jon gens van alle leeringen komen biechten. Za.middag van 4 uur af bieohtgelegenh. uitsluitend voor ouderen. Wo., Vr. en Za. zijn Quatertemper, ge boden Vasten- en Onthoudingsdagen. len Pinksterdag na de gelezen H.H. Mis sen Generale Absolutie met vollen aflaat voor de leden der 3e Orde. URSEM. Zo. half 8 voor Klaas Rijkes en fam.; 10 uur v. Parochie; half 3 Vespers. Mh- half 8 voor fain. Brouwer en Kaan dorp; 10 uur voor Petronellai Veldboer en Joës Snelten; half 3 Lof. Di. 8 uur voor Geertje .Vlaarkamp en Gerrit „Koster. 1 Wo. 8 uur voor Pieter Wijte. Do. 8 uur voor Antje Schipper wed. D. Schaap, Vr. 8 uiur voor Mattheus v. d. Lee en Neeltje Elswijk. Za. 8 uur voor Geertje Ouwens; van h. 34 en 68 uur gel. tot biechten. Bediend: Pieter Oud. Zo. Hoogfeest van Pinksteren, 7 uur en half 9 stille H.H. Missen; lli uur plechtige Hoogmis; geen Gait.; half 3 ,Vesp. met Preek en Rozenh.; daarna biechthooren zoo lang er biechtelingen, zijn; geen H. Familie. Maandag 2de Pinksterdag; dag van devo tie, de H.H. Missen als op Zondag; halt 3 Vesp. met Rozenh. Di. de H.H. Missen te half 8 en kwart over 8, overige dagen te 7, h. 8 en kwart over 8. Wo., ,Vr. en Za. Q.T. geboden vasten- en onthoudingsdagen. Do. de H.H. Missen te 7, half 8 en 9 uur, Veni Cretaor en gez. H, Mis voor Bruidegom en Bruid; 'savonds 7 uur Lof met Rozenhoedje. Za.middag van 4 uur af gelegenh. om te biechten; 'sav. 7 uur Lof met Rozenh. v. d. vrede. Deze week Cat. als naar gewoonte, be halve Maandag en biechthooren voor de Donderdagsche en Vrijdagsdie leering. CASTR1CUM. Zo. 7 uur en 10 uur Hoogmis; 2 uur Vespers; daarna' de Congregatie v. Maria. Ma. 7 en 10 uur Hoogmis. Di. 7, 8 en half 8 H. Missen. Wo. 7, 8 en half 9 H. Missen. Quater temperdag. Do. 7, 8 en half 9 H. Missen. Vr. 7, 8 en half 9 H. Missen. Quater temperdag. Za. 6 uur bij de Eerw,. Zusters; 7 en 8 uur H. Mis; van 48 uur biechthooren; half 7 Lof ter eere van Maria, Quater- tempeidag. Zo. Hoogfeest van Pinksteren, half 8 v. d. Parochie; 10 uur voor overl. tamilie; Generale Absolutie v. d. derde Orde. Vóór de Hoogmis Veni Creator. Na de Hoog mis biechtgelegenheid v. d. parochianen van de Schermer. Collecte voor de Sieraden. Van 13 uur biechtgelegenheid; 3 uur Vespers, lied 29. Na de .V.esperS' biecht gelegenheid tot 5 uur. Ma. H.H. Missen als op Zondag, half 8 voor Divera Groen wed. van Bern. de Jong; 10 uur voor de Eerw. Zuster Maria Hyacintha; half 3 Lof ter eere der Moeder Gods, lied 55. Di. 8 uur voor Jan Waardijk en Cor nelia Berkhout. Wo. Quatertemperdag. H. Mis voor Ge- rardus Groot. Do. voor Joannes Stam en overl. fam. Vr. Quaitertemperdag. H. Mis voor Jan Kaptein en Maartje Admiraal. Za. Quatertemperdag. H. Mis voor Corn. Zoon en Afra Zijp. Zo. H. Drievuldigheidsdag. Half 8 voor Maria Bakker wed. van j,ac. Pepping te Limmen; 10 uur voor'de Parochie. Ondertrouwd: Theodoras de Jong van Purmerend en Anna Blankendaal vain Aker- sloot. 'j 1 I i 1 LIMMEN. Zo. halt 8 Stille H. Mis; 10 uur Hoog mis; half '3 Maria Lof met roz. voor den vrede, daarna H. Fam. mannen. M.a. half 8 Stille H. Mis; 10 uur Hoog mis; half 3 Lof ter eere van Maria met roz. voor den vrede. Cat, naar gewoonte. 'T VELD. Zo. de H-H. Missen te 9 en 10 uur; halt 3 Feestvesp. met Roz. tot int van Z. H. den Paus; 'sav. 7 uur Plechtig Lof met feestpredicatie. Ma. de H.H. Missen 7 en 10 uur; h. 3 Plechtig Lof met Roz. Wo. Quatert.dag; 'sav. 7 uur Maria-lot met korte pred. en Roz. Vr. Quatert.dag; 'sav. 7 uur H. Kruis weg en Roz. Za. Quatert.dag'; 'sav. 7 uur Maria-lof met Roz. ZUID-ZIJPE. Zo. half 8 voor fam. Hoedjes; 93/4 uur voor Par.; geen leering,; 2 uur plechtig Lof m. Rozenh.half 22 en na het Lof biechthooren. Ma. half 8 voor Antonius Schafraad; 93/4 uur tot zek. int. Di. half 8 voor Petrus Schilder en Aiida Wijnker. Wo. half 8 voor ov. fam. Blankendaal, Do. half 8 voor Joannes Hoedjes. Vr. half 8 voor fam. de Wildt. Za, half 8 voor Nicolaas Blaauiw, Maria Groot en ov. fam.; 3half 5 en 7half 8 biechthooren. In de week gewone leering. Zo. Hoogfeest van Pinksteren; half 8 Vroegmis; 10 uur Hoogmis; geen Cat.; 2 uur Vespers met Roz. Ma. 2de Pinksterdag, geen verplichting; de H.H. Missen om half 8 en 10 uur; 2 uur Lof ter eere v. Maria met Roz, Wo. Quatertemper. Do.avond 7 ulur Lof ter eere van Maria met Roz. Vr. Quatertemper. Za. Quatertemper; nam. 3'7 uur bieohth. BediendMaartje Knaap en Anna Zwa german. Deze week Cat. gewoon. Parochie H. Hart Zo. 7 uur voor J. Beers en W. Worm hout; 10 ;uur voor Parochie; h. 3 Lof. Ma, 7 uur voor Piet Zomerdijk; 10 uur voor Agatha Groot. Di. voor Klaas Hooijboer. Wo. tot zekere intentie. Do. 9. uur Gez. H. Mis met Veni Cre ator en trouwplechtigheden. Vr. voor den heer Petrus Gerardus Graaf. Za. 9 uur ter gel. v. e. 25-j. huwelijks feest, en tevens Veni Creator en trouw plechtigheden; half 8 "Lof. Zo. 7 uiur voor Parochie; 10 uur voor fam. Tesselaar-Stoop. t

Ons Blad : katholiek nieuwsblad voor N-H | 1918 | | pagina 6