verhuren van grond aan de n. v. export veiling van land en tuinbouwproducten, algemeene vergadering gehouden van den Centralen Raad van den R. K. Volksbond, onder voorzitterschap van den heer J. W- Smit uit Amsterdam. Deze memoreerde deri treurigen oorlogs toestand en de netelige positie waarin Ne derland hierdoor verkeerde. Spreker keurde sterk at, het streven van zekere elementen, om van de omstandigheden misbruik te maken door het ver.vekken van misdadige woelingen. Met genoegen constateerde spr., dat on danks den oorlog, de organisatie zich in een grooten bloei mag verheugen; vijt nieu we afdeelingen traden dit jaar toe. Na het zingen van het Bondslied kwam de agenda aan de orde. De penningmeester, de heer Grobbeu, bracht financieel verslag uit, dat werd goed gekeurd. De Voorzitter bracht dank aan de vorige commissie voor het nazien der boeken voor haar correcten arbeid en stelde voor, thans als zoodanig de afdeelingen Hoorn, Edam en Purmerend te benoemen, hetwelk bij acclamatie geschiedde. Het volgende punt betrof de plaats waar het arbeidssecretariaat zal worden gevestigd. Bij stemming werd Leiden aangewezen. De heer Klein werd als secretaris van den arbeid benoemd. In het centraal bestuur werden herkozen de heeren R. P. F. Hulselmans; B. Lam- mers, Th. J. H. Mouwens en Adr. Ver meulen. Hierna werd door den heer Silvius be handeld: „Onze taaik inzake de volkshuis vesting." Met klem drong spr. er op aan, in alle plaatsen waar afdeelingen van den jT K. Volksbond gevestigd zija^de-tenffitên ineen te slaan-en te streven naar een afdoende woningverbetering voor de R. K. arbeiders gezinnen. Na eenige discussie over het woningvraag stuk verkreeg de iieei A. J. Loerakker het woord over het bespreken der Landarbei- derswet. Na eenige mededeekngen van den Voorz., sprak de heer Klein nog eenige woorden van dank tot de aanwezigen, voor het in hem gestelde vertrouwen, Spr. hoopte, dat hij kon rekenen op aller medewerking in zijjn moei lijke taak en dankte ook den Voorzitter voor diens warme felicitatie. Na nog eenige besprekingen werd de ver gadering te 6 uur gesloten. R. K. BIJZONDERE ONDERWIJZERS IN HET BISDOM HAARLEM. Dinsdag werd te Haarlem het 25-jarig be staan gevierd van de Diocesane vereeniging van R. K- Onderwijzers in het Bisdom Haarlem. De feestviering begon op plech tige wijze met een Solemneele Hoogmis te 10 uur in de parochie van den H- Joseph, opgedragen door den hoogeerw. heer mgr. M. P. J. Möilmann. vicaris-generaal van het bisdom, Vóór de H. Mis werd door de onder wijzers het „Veni Creator'' gezongen, terwijl door het zangkoor der kerk een driestem mige H. Mis werd uitgevoerd. Na de H. Mis werd door de onderwij zers het bondslied gezongen. Te omstreeks half twaalf kwamen de onderwijzers in de feestelijk versierde zaai van het gebouw ,.St Bavo" bijeen, tot het houden der 25ste jaarvergadering. De vergadering werd geopend door den heer A. A. Koster, hoofdonderwijzer te yiaardingen. De heer Roster vestigde in zijn openings woord de aandacht op het feit van dezen dag, de herdenking van het 25-jarig be staan der D. V. Met een opwekking om krachtig aaneen gesloten te blijven werken voor de invoe ring van de financieele gelijkstelling en den wensch voor een bhjvenden groei der ver eeniging in de tweede kwarteeuw, dat thans door de vereeniging is ingetreden, eindigt spr. zijn openingsrede en opende de ver gadering met den Christelijken groet. De heer W. J. Speller, voorzitter der Haarlemsche afdeeling, heette daarop de aanwezigen welkom, waarna de Vereeni- gings-voorzitter opnieuw het woord nam, teneinde zijn dank uit te spreken aan Mgr. den Bisschop voor de aan de vereeniging betoonde genegenheid. Spreker bracht vervolgens zijn dank uit aan mgr. Möilmann, \cor de bereidwillig heid dezen morgen als plaatsvervanger van Z. D. H. den Bisschop, de H. Mis voor d? Vereeniging cp te dragen. Besloten werd de 26ste jaarvergadering te Rotterdam te houden. De rekening van den penningmeester sloot met een bedrag van f 3404.64i/2 aan inkom sten en uitgaven, met inbegrip van een voor- deelig saldo van f 592.83i/2. De rekening van het ondersteuningsfonds sloot met een som van f 1396.131/2 aan in komsten en uitgaven, met inbegrip van een voordeelig saldo van f 412.97i/3. Bij punt 9, gelegenheid tot het doen vari mededeelingen door de afdeelingen, werd door de aldeeling Den Haag de volgende motie voorgesteld: „De Diocesane Vereeniging van R. K. Bijz. Onderwijzers in het Bisdom v. Haar lem; in algemeene vergadering bijeen, op den 21en Méi 1918 te Haarlem; overwegende, dat de bijzondere onder wijzer zich jegens den Nederl. Staat zeker niet minder verdienstelijk maakt dan en aan dezelfde eischen voldoet als de open bare onderwijzer; met verontwaardiging oonstateerende, dat de geheele linkerziide der Tweedie Kamer, van vrij-liberaal tot en met sociaal-demo craat, den treurigen moed gehaidi heeft, ook nu hog, na de grondwetswijziging, het schan delijk onrecht te bestendigen; waaronder de bijzondere ouderwijzer onverdiend' reeds zoo lang gebukt gaat; verwacht van Christelijk Nederland, dat het doen zal, wat in zijn vermogen ligt, om zijn onderwijzers ten spoedigste recht te verschaffen." Luid applaus was de blijk van instem ming der vergadering met deze motie. Inzake het plan tot eventueele inhouding van den duurtetoeslag door minister Treub, svexd besloten contact te zoeken met de reohtsche Kamei fracties en desnoods tegen den Ncderianaschen staat een procedure te beginnen, teneinde zulk een onrecht te voor komen. Ook onder luid ippiaus wérd op voorstel van Alkmaar met algemeene stemmen be sloten het Hoofdbestuur op te dragen, dank te betuigen aan de Vereeniging tot bevor dering van R. k. Bijzonder Onderwijs in het Bisdom Haarlem voor de edelmoedige wijze, waarop zij de pensioen-suppeletie voor de leden der D. V. heeft voldaan. Te 4 uur kwamen de afgevaardigden wederom in de feestzaal bijeen, thans tot bijwoning der eigenlijke feeslvergadering tot herdenking van het 25-jarig bestaan der D. V., welke werd bijgewoond door Mgr. M. p. j. Möilmann, Vic.-Gen. van hel Bisdom. In deze bijeenkomst was het woord aan den Zeereerw. heer j. p. Huibers, pastoor te Amsterdam. Na de D. V. te hebben gelukgewenschf en gewezen te hebben op den bloei en kracht der feestvierpnde vereeniging, wees spr. er op, welk een verheven taak die van de R. k. bijzondere onderwijzer is. Zij staat zoover boven die van den openbaren onder wijzer als de hemel veiheven is boven de aarde: als het eeuwig je ven boven 't aard- sche gaat, want 't doel van den bijzonderen onderwijzer is niet alleen, een inensch te vormen, die op aarde gelukkig is, maar een, die ook gelukkig wordt in de eeuwig heid. Dan wees spr. op de godsvruchtige vor ming van het kind en als middel om die het meest doeltreffend te_doen geschieden, gaf spr. aan, dat zij' moest plaats, hebben door middel van het aanschouwelijk onder wijs, d. w. z. door liet voorbeeld^ d'at de onderwijzers en onderwijzeressen geven als christen mannen en vrouwen. De Voorzitter bracht den gewijden spr. hartelijk dank voor zijn schoone rede. Mgr. Möilmann nam daarop het woord. Zeer gaarne breng ik dan ook op dit oogenblik mijne gelukwenschen aan, uwe jubileereude vereeniging, wier ontstaan; ont wikkeling, lotgevallen, groei en bloei ik van zoo nabij heb mogen gadeslaan; en spreek ik mijne volle waardeering uit voor het goede wat in die 25 jaren is uitgewerkt. Zijl is nu aan de kinderschoenen! ontwassen; zijl is nu, na de zwakten en ziekten der eerste jaren, soms gevaarlijke en oritiekc, na een strijd tegen het heete bloed, geko men tot rijperen, meer kraohtigen manneiij- ken leeftijd van 25 jaren! Mijn innige wensch is, dat in de toekomst die kracht zich moge ontwikkelen in vól Roomsch organisatieleven. Na een hartelijk dankbaar applaus der vergadering en een dankwoord van den Voorzitter, werd door deze de feestvergade- ring met den Christelijken groet gesloten. S BUITENLAMP. ÜORLOÜSDVERZICHT, Uit Peking wordt gemeld, dat het Chi- neesch-Japansche verdrag op 16 dezer werd geteekend. Daarin wordt bepaald, dat de beide regeeiingeu, met het doel om het gevaar van een Duitsche doordringing i» het O, te bezweren, besluiten een gemeen schappelijk verbond aan te gaan. op voet van volkomen gelijkheid, teneinde elkander wederzijdsche hulp te verieenen, daar waar gemeenschappelijke actie rtoodizakelijk is. De Chineesdie autoriteiten nemen op zicb om de taak der Japanners in. het be zette gebied te vergemakkelijken, terwiji de Japanners zich verbinden om de sou- vereiniteit van China en de plaatselijke zeden en gewoonten te eerbiedigen en het Chineesche gebied te ontruimen, onmid dellijk nadat de operaties ten einde zijn gebracht. Het behoeft geen betoog, dat dit bericht niet zoo onschuldig is,, als het er wel uit ziet, en dat dit verdrag, 't welk de positie van Japan en China zeer zal versterken bij ^Hen in de geallieerde landen eenig wantrouwen wekken. Japan geniet ongetwij feld met een minimum van offers de groot ste voordeden van dezen oorlog en gestadig breidt het in het Verre Oosten zijn econo- mischen en politieken invloed uit, nu de an dere mededingers door den strijd in Eu ropa de handen vol hebben. Zelfs de Ver- eenigde Staten schijnen er zich voorloopig in te schikken, dat Japan zich daar in Oost-Azië een positie verschaft, die het na den oorlog een zeer belangrijken, voor sprong zal geven. Zal Japan zich nu te vreden stellen met de vreedzame verovering van China of zal het nu ook nog van de gelegenheid gebruik maken om in Russisch- Oost-Azië zijn slag te slaan? Wat men nu eigenlijk wil is zeker nog verre van duidelijk, maar het wordt tocb wel steeds waarschijnlijker, dat er in het Verre (Oosten een ache wordt voorbereid, die voor de toekomst zeer belangrijke gevol gen zal hebben. Ernstige gevolgen ook voor de Wester- sche geallieerde landen, wier staatslieden thans alleen het Duitsqhe gevaar zien en daardoor blind schijnen te zijd voor de nieuwe gevaren, die in het Verre Oosten voor den toekoinstigen wereldvrede aan het opkomen zijn, Aan het Westfront rommelt en gromt het de laatste dagen vooral in het Kemmel- gebied, doch van een echt nieuw offen sief is nog niets te bemerken. ONLUSTEN IN TUNIS? De „Ailgemeine Pressedienst" bericht, dat de onlusten in Tunis, vooral in de gebieden, die aan Tripolis grenzen, steeds verder om zich heen grijpen. De Fransche regeerirag is gedwongen er een tamelijk groote troepenmacht gereed te houden om het uitbreken van een oproer en het over slaan van de nationale beweging uit Tripolis naar Fransch Tunis te kunnen verhinderen, EEN AARDBEVING IN CHILI. De „Times" verneemt uit Valparaiso: Een hevige aardbeving heeft plaats gehad te La Serena in Chili op 20 dezer. Vele belangrijke gebouwen zijn verwoest Men gelooft dat er talrijke slachtoffers zijn. De schok werd door de geheele provincie Val paraiso en Santiago gevoeld, ALKatAAK. VORDERING OPGAVE VOORRAAD CACAOPOEDER. De Directeur van het Distributiebedrijf deelt mede, dat vobens circulaire van het Ministerie van Landbouw, Nijverheid en Handel, wordt gevorderd Van een ieder, die hetzij onder zichzelve, hetzij onder derde, cacaopoeder in voorraad heeft, opgave te doen van de hoeveelheid daarvan en de plaats, waar die poeder zich bevindt, aan het Distributiebedrijf vóór of op 24 Mei 1918, inet dien verstande, dat geacht zal worden voor gebruik van hem zelve of zijn .gezift bestemd te zijn een hoeveelheid van 25 K.O. of minder en derhalve alleen opgave zal behoeven te worden gedaan door hen, die de beschikking hebben over meer dan 25 K.G.; en vestigt er de aandacht op, dat hij die opzettelijk nalaat aan vorenstaande vor dering te voldoen, zich blootstelt aan ge vangenisstraf van 6 maanden of geldboete van f6ÜOO.of verbeurdverklaring van de hem toebehoorende cacaopoeder. ASP. COMM. VAN POLITIE IN IN DIE. Bij min. res. is de heer P. fi. J. M. Maseland van Alkmaar, gesteld ter besch. van den U.-U. van Ned. Indië, om te worden benoemd tot aspirant-commissans van poiiüe bij de aig. politie en als zoo danig te worden geplaatst als leerling van dé le afd. der politieschool te Batavia. MAXIMUMPRIJZEN VOOR SCHOE NENVERKOOP OP BONS, Men deelt ons mede, dat de maximum prijzen voor den verkoop vaij schoenen op irons vervallen zijn,. DRiNKBAKKEN V.OOR TREK HONDEN, Binnenkort zullen vanwege de Nederiand- sche .Vereeniging tegen Irekhondenmisbruik te Amsterdam drinkDakkén voor trekhonden worden geplaatst aan de Vier Staten, den Erieschen weg en den Berger weg luer ter stede, .VERGADERING .VAN DEN RAAD DER UuMLENTc ALKMAAR, op Donderdag' 23 Mei, namiddags 1 uur, Afwezig de heeren üak, met kennis geving, i_uiting en .Wolzak. f Aan de vergadering wordt medegedeeld, dat zijn ingekomen, a. een schrijven dd. 8 Mei 1.1., No. 32. van de Gedeputeerde Staten, ten geleide van het goedgekeurde raadsbesluit van 11 April 1.1., no. 6, tot verkoop van grond aan den üaansingel aam de .Vereeniging „Goed y/o'ien"-. Voor kennisgeving aangenomen. b. eene verklaring van den heer ,W. G. Visser alhier, waarbij deze te kennen geett. dat zijn verzoek oin de sloot voor zijn per ceel aan den Kennemerstraatweg te mogen dempen, aldaar eeu rioleering aam te bren gen, en ae grenslijn van een te piautsen hek te willen bepalen, met het oog op de ongunstige tijdsomstandigheden door hem wordt ingetrokken. Voor kennisgeving aangenomen. c. een adres dd. April 19 r8, van N. Velzeöoer c.s., bewoners en eigenaars van perceeten aan den Kanaal weg, daarbij vei- zoekende aan deli last, dien zij' geregeld van aldaar staande woonwagens ondervin den, een einde te maken. Gesteld in handen van den Voorz. voor afdoening. d. een adres dd. 1 Mei 1918, van J. Pot c.s., daarbij verzoekende alsnog te willen bevorderen, dat het Centraal Zuivel- bureau in het centrum der stad worde ge plaatst, en daarvoor de doorbraak van liet Waagplein aan te bieden. Gesteld in handen van B. en W. om bericht en raad. e. een schrijven dd. 15 Mei 1.1., van Mej. H. C. van Middendorp, houdende dankbetuiging voor hare benoeming tot on derwijzeres in de handwerken aam de 2d'e Gemeenteschool. f. een schrijven dd. 15 Mei 1.1., No. 44, van de Gedeputeerde Staten, ten, geleide van de goedgekeurde gemeente-begrooting, dienst 1918. g. een schrijven dd. 15 Mei 1.1., No. 45. van hetzelfde college, ten geleide van de goedgekeurde 2de suppletoire gemeente-be- grooting, dienst 1918 Alle voor kennisgeving aangenomen. h. een schrijven dd. 22 Mei 1.1., van den heer Mr. P. A. Offers, daarbij inzendende een advies inzake eene rechtsvordering "van de N. V- „Alkmaar Packet", óm schade vergoeding te verkrijgen voor de aanvaring van een harer booten door een vlet vam de gemeente-reiniging. Voioirzi tte r stelt voor zich' tegen dezen eisch te verzetten. Algemeen goedgevonden. i. een schrijven dd. Mei 1918, van het bestuur der Vereeniging „de Ambachts school voor Alkmaar en omstreken", daar bij verzoekende in de plaats van den heer Udo een ander laadslid te willen benoe men in het bestuur dier vereeniging. Benoemd werd de heer J. de Lange. j. een voorstel van Burgemeester en Wethouders, opgenomen in bijlage No. 63. om aan de voorzitters, leden en plaatsver vangende leden der stembureaux vacatie geld te verkenen, en het van gemeentewege verstrekken van spijzen en dranken bijl ge legenheid der stemmingen af te schaffen. SAMENSTELLING STEMBUREAUX. Het is B. en W- meermalen gebleken, dat de samenstelling - der stembureaux voor de verkiezingen en het behoud vam een geregelden gang van zaken gedurende den geheelen stemmingsdag met zeer veel moei lijkheden gepaard ging. Waar het aantal stembureaux thans ge bracht is van vier op negen em het aam tal leden van elk bureau met één vermeerderd moet worden, zal een en ander zeker niet gemakkelijker gaan dan tot dusver het ge val was. Ten einde aan de bezwaren dienaangaan de tegemoet te komen, stellen B. en W. voor: lo, aan de voorzitters, leden en plaats vervangende leden der stembureaux een va catiegeld te verieenen vam f6..per zit tingsdag, welk bedrag wordt verminderd met f 0.50 voor elk uur, dat de betrok kene geen zitting heett; 2o. aan die leckn dei stembureaux, be last met de overbrenging, op den op de. stemming volgenden dag, van de processen- verbaal met de daarbij behoorende verze gelde pakken naar het hoofdstenibureau (voor de Tweede Kamer den Helder en voor de Provinciale Staten Zaandam), even eens een vacatiegeld van f6.toe ie kennen, benevens vergoeding van reiskosten 2e klasse per H. 1 J. S. M. 3o. de tot nu toe gevolgde gewoonte om gedurende de stemming van, gemeentewege spijzen en dranken le verstrekken en ina afloop daarvan een gemeenschappelijkert maaltijd aan te bieden, af te schaffen. Zonder hoofdelijke stemming aangenomen, k. een adres dd. 22 Mei 1.1., van de afd Alkmaar van den Ned. R. K. Bond van personeel in dienst van openbare lichamen en bedrijven „St. Paulus", daarbij' verzoe kende de loonen der vaste en losse ge- meente-wier;klieden, alsmede den duurte toeslag, te verlicogen. Gesteld in handen vam B. em W. om bericht en raad. AANVULLING DER AFDEELINGEN VAN DEN GEMEENTERAAD EN EEN DRIETAL RAADSCOMMlSSlËN. B. en W- zeggen m bijlage 58: Waar de heer Udo zitting had in de 3de afdeeling en wegens het door den heer Stoel in het vorige jaar genomen ontslag in dezelfde afdeeling eene vacature bestaat, hebben wij de eer U voor te steiien de heeren Mr- A. J. M. Leesberg en Mr. A. Prins voor dit jaar in deze afdeeling te doen zitting nemen. Zonder stemming werden benoemd de voorgedragenen. Voorts was de Jie^r Udo lid der vol gende commissiën: van die voor het ontwerpen van straf verordeningen van die vooi de belastingzaken en eenige andere onderwerpen van financieeleni aard. en van die voor het gem. pensioen- en ongevallenfonds. In de commissie voor het ontwerpen van strafverordeningen werd benoemd de heer Mr. A. Prins. In de commissie voor belastingziken, enz. de heer H. Wolzak, en in die voor het gem. pensioen- en ongevallenfonds de heer Mr. Leesberg. RIOOL IN DE OMGEVING VAN HET BOUWTERREIN ,VAN „GOED .WONEN". B. en W- stellen den Raad voor te be sluiten Een riool te doen maken in de om geving van het bouwterrein van de Ver eeniging „Goed Wonen", conform het voor stel van den Directeur der Gemeentewer ken, gedaan bij schrijven van 8 Februari 1.1. No. 21, Waaromtrent de Gezondheids commissie, blijkens haar schrijven d.d. 21 Februari 1.1. No. 702 is gehoord en waar van de kosten zijn geraamd op f57031. Mr. Leesberg zou hierover eerst nog eens advies willen inwinnen. De heer deffit bepieit het dubbel riool stelsel en bespreekt de voordeelen daarvan. Het voorstel-B. en W- werd zonder stem ming aangenomen, BOUWMATERIALENVOORZIE- ning, B. eh W- stellen den Raad voor te be sluiten Burgemeester en Wethouders te mach tigen mede te werken tot de oprichting der Naamlooze Vennootschap „Centrale Bouw- materialenvoorziening C. B. V." ovèreen- komstig de overgelegde ontwerp-statuten, voor zoover daarin niet nader nog wijzigin gen van ondergeschikt belang noodig moch ten blijken, en goed te keuren, dat deze gemeente in het te vormen aandeelenkapi taal participeert uit 10 aandeelen elk van f 1000, op welke aandeelen voorshands 10 pCt. zal behoeven te worden gestort. De heer Sluis zegt er tegen te zullen stemmen, omdat hierdoor het particulier bedrijf geschaad zou worden. De heer de Wit vindt, dat de tegen woordige tijd eischt, dat wij ons aansluiten het is alleen voor dezen tijd, waar veel gebouwd moet worden en er haast geen materiaal is te krijgen, en hiervoor moet men zich waarborgen. Dc heer Leesberg wijst er ook op, dat hierdoor verschillende burgers benadeelt zouden worden en vertrouwt, dat de Raad het voorstel niet zal aannemen. De heer v. d. Bosch meent, dat het in dezen abnormalen tijd bijtaa noodzakelijk 'is; en het is iets van tijdelijken aard. De heeren [Westerhof en Verkerk bepleiten het voordeel van aansluiting, en zullen deze zaak krachtig steunen. De heer Ringers zegt er voor Alk maar geen voordeel in te zien, maar wel het tegendeel, er zouden hier veel meer werkloozen ten laste van het Steuncomité komen. Het voorstel werd in stemming gebradit en verworpen met 8 tegen 9 stemmen. VASTSTELLING VAN HET SUPPLE TOIR KOHIER DER BELASTING OP DE GEBOUWDE EIGENDOMMEN. DIENST 1917. B. en W stellen den Raad voor het sup pletoir kohier der belasting op de gebouwde eigendommen, dienst 1917, opgemaakt naar aanleiding van artt. 4 en 7 der verorde ning op de heffing dier belasting (Gemeente blad No. 261 van 1908) tot een bedrag van f67.01 vast te stellen. Zonder stemming aangenomen. SPOORBAAN TUSSCHEN VEILINGS GEBOUW EN SPOORBRUG. Ingevolge een 6 Aptil ingekomen adres van de N. V. Alkmaaische Exportveiling voor land- en tuinbouwproducten te Alk maar, welk adres 11 April om bericht en raad in handen van B. en [ffi, werd ge steld, stellen B- en W. den Raad voor te besluiten: aan de n. V. Exportvciling voor Lind en tuinbouwproducten alhier, vergunning te verieenen tot het leggen en hebben van een spoorbaan op gemeentegrond, tussciie i spoorbrug en veilingsgebouw, zooala op een bij dit besluit behoorende feekening met de letters E. F. is aangeduid, op voor waarden, o. a. Voor den in gebruik genomen gemeente grond tot bovengenoemd doel zal jaarlijks, vóór of op 1 Juli, ten kantore van den Gemeente-Ontvanger en tegen kwitantie van dezen een bedrag van f75 moeten wor den betaald. De grond wordt in gebruik gegeven voor den tijd van tien achtereenvolgende jaren. Deze ingebruikgeving zal gerekend worden stilzwijgend telkens met een jaar te zijd verlengd, indien partijen haar niet drie maan den voor het einde van elk jaar schriftelijk opzeggen. Zonder hoofdelijke stemming aangenomen. inzake hei adres van het Bestuur der N. .V. Alkmaarsche Exjjort-Veibng van Land- en Tuinbouwproducten, gevestigd te Alkmaar, stellen B. en jW, thans voor nier ingang van 1 üctouer 1918 of zooveel vroeger ais zal blijken mogelijk te zijn aan dg N. _v. Alkmaarsche Exportveding van Land- en Tuinbouwproducten alhier en hare rechtverkrijgenden in huur ai te staan het gedeelte van het afgesneden Ka- naalvak, op de bij dit besluit behoorende teekening aangeduid door de letters A. E. F. D., deel uitmakende van het ten kadas ter te Alkmaar bekende perceel sectie c no. 2985, ter grootte vin ongeveer 2850 M2, tegen een huurprijs van f500 'sjaars, onder gepaalde en eventueel nader door b. en w- vast te stellen voorwaarden. Zonder hoofdelijke stemming aangenomen, UITBREIDING ALGEMEENE BEGRAAFPLAATS, B. en w» deelen den Raad mede, dat het uitbreidingswerk der algemeene begraaf plaats is tot stand gekomen en zij den Raad uitnoodigen bedoeld werk in oogen- schouw te gaan nemen. Daar de ojizienter over de algemeene be graafplaats, de heer b. Hoek, dit werk heett geleid en tot een goed einde gebracht, komt hem eene belooiung toe voor de hierbe- doelde buitengewone werkzaamheden. Mitsdien stellen B. en W- de vergadering voor te besluiten: aan den heer B. Hoek, opzichter over de algemeene begraafplaats, een gratificatie te verieenen van f500, we gens bewezen diensten bij het uitbreiden der genoemde begraatplaats. De heer Siuis vraigt of de heer Hoek dit werk in zijn vrijen tijd heeft gedaan. De heer de .Wit: dit kan ik met zeg gen; wel weet ik, dat hij in zijn vrijen tijd er ook veel voor heeft gedaan. Het voorsiei-B. tn [W. werd zonder stem ming aangenomen, (Slot volgt.) BURGERLIJKE STAND. GEBOREN: 19 Mei. Arie, z. v. Petrus Johannes Trap en Catharina Helena van Bohemeo. GETROUWD; 22 Mei. Arend Mandemaker en Elisa beth van der Oord. 23 Mei. Korneiis Besselsen en Hendriks Sophia Gotte. Pieter Verhagen en Mar- garetha Josephina Maria Henneke. Nico las Pierre Isaac Slikxer en Antje Meinouw- tje Krans. OVERLEDEN: 23 Mei. Jentje Lodewijk Pels, 6 md, TELEGRAMMEN. STAKING AAN DE HEMBRUU. Amsterdam, De directie van de artil lerie-inrichtingen aan de Hemnrug deelt ons mede, dat zij het volgende schrijven van den Bond van Losse Rijkswerklieden heett ontvangen Mijne Heeren, Hierbij hebben wij de eer U te kennen te geven, dat gisteren, 22 Mei, bij stemming is uitgemaakt, de staking aan de artnlerie- ïnrichttngen te Flembrug en C. W. Deltt op te heffen. In het belang der oiale achten wij het wenschelijk met U in overleg te treden en verzoeken wij U dus aan brenger dezes bericht mede te geven, wanneer U ons ontvangen kunt. Gaarne wenscheii wij een direct antwoord, daar nu juist de arbeiders in vergadering bijeen zijn. Z.Exc. den Minister van Oorlog is met het besluit der stakers in kennis ge steld. i In afwachting, namens het bestuur, hoogachtend, (w.g.) J. Schenk, secretaris. De Directie der Artillerie-inrichtingen antwoordde op dit schrijven, dat zij, heden geen gelegenheid had het bestuur te ont vangen. Op onze vraag, op welke wijze de ar beiders dan weer in dienst kunnen treden, deelde men ons mtde, dat de directie, in afwachting blijft van de schriftelijke aan melding, die thans noodig is om weder aan den arbeid te gaan, GRAAN UIT AMERIKA. Reuter seint uit .Washington: Jen op zichte van de neutrale Europeesclie staten, die van de Amerik. regeering afhanke lijk zijn, blijft deze volharden bij haar stre ven om lien voedingsmiddelen te zenden, Daarmede is in overeenstemming .Wilson's belofte om te voorzien in de voedselbehoeite van de Eutopeesche.neutralen, voor zoover de geallieerden behoeften dit toelaten. Na de laatste maatregelen, die zijn genomen vooe het zenden van graan onder convooi naar Zwitserland door de Duitsche duikboot blokkade, doet de War Trade Board' thans de noodige stapjien om 50.000 ton brood graan bijeen te brengen in de havenplaatsen, die daartoe geschikt zijn, zooals de Ver- eenigde Staten Nederland hebben beloofdj

Ons Blad : katholiek nieuwsblad voor N-H | 1918 | | pagina 2