luchtpostdienst. geslaagd. bergen. langend1jk. geborenT~ ondertrouwd: overleden - - - - - i f „SECRETARIAAT. DER ARMEN" EN LIEFDEWERK „ST. FRANClSCUS REGIS". Bovengenoemde instellingen houden Dins dagavond zitting van 8i/a9 uur in het gebouw der „St .Vincentiusvereeniging", Luttik Oudorg 75. REPETITIE „PULCHRI STUDIO" Woensdagavond 8 uur, lokaal Hazes, Luttik Üudorp, MANNEN-CONGREGATIE. Zondag 26 Mei, 12x/a uur, repetitie voor het Zangkoor, NED. R.. K. VOLKSBOND. Vergadering van den Bestuursraad op Woensdag 29 Mei a.s., 'e avonds 8 uur. bede ons eindelijk verlosse uit de vele geestelijke en tijdelijke nooden van deze dagen. Daarom vragen wij aan allen, die dit lezen, een gift voor het monument ter eere der H.H. Martelaren, opdat door hun voor spraak de beproeving van dezen tijd ons zonder veel nadeel en spoedig voorbijga. Giften zeilde men aan den Pastoor van Brielle, L. Th. Mulder. Een Commissie uit de Kamer van Koop handel en Fabrieken te Amsterdam heeft Donderdag een onderhoud gehad met den Dir.-Gen. der Posterijen en Telegrafie, vergezeld van den Chef van de Afdeeling Postvervoer en een commies-secretaris, be treffende de mogelijkheid van instelling van een luchtpostdienst AmsterdamLonden en AmsterdamGroningen. NEDERLAND EN DE OORLOG. Geen schadevergoeding. Te Sluis is bericht gekomen, dat de Engelsche regeering zich niet bereid ver klaard de schade te vergoeden, die ge leden is bij het vallen van bommen op. Sluis in het begin van October 1917, Onderhandelingen met Duitschland. De besprekingen over verschillende nog hangende vraagstukken, die gelijk over eengekomen was, opgelost zouden worden alvorens de onderhandelingen over vernieu wing der economische overeenkomsten met Duitschland een aanvang namen, zijn be ëindigd. De onderhandelingen zullen nu zeer spoedig beginnen. („Hdbd.") CRISISMAATREGELEN. Broodkaart 51ste tijdvak. De directeur van het Centraal Broodkan toor maakt bekend, dat de broodkaart van het 51ste tijdvak loopt van 25 Mei tot en met 31 Mei. K o n ij n e n. De Rijkscommissie Aran Toezicht op de Eiervereeniging en PJuimveevereenigiiig maakt bekend, dat verzoeken om ontheffing van het verbod tot uitvoer en aflevering ,van konijnen zullen zijn te richten tot den secretaris der plaatselijke vereeniging, waar toe zij behooren. Commissie van advies De Minister van Landbouw heeft inge steld een Commissie van Advies voor de Directie van het Rijkskantoor voor Melk en Kaas en benoemd tot lid dier commis sie o. a. de heer p. Nobel, te Lutjewin kel, secretaris van den Bond van Zuivel fabrieken in Noord-Holland. Maximumprijzen vischhaken. De Minister van Landbouw, Nijverheid en Handel heeft vastgesteld maximumprijzen voor vischhaken: kleinhandelprijs (verkoop van handelaars aan visschers) f3 per 10000 stuks, Schuurmiddelen. De Minister van Landbouw, Nijverheid en Handel heeft bepaald, dat verbod van aflevering en vervoer niet van toepassing is op schuurmiddelen en dergelijke, die in stukken of poedervorm in den handel wor den gebracht, mits uit de verpakking dui delijk blijkt, dat deze fabrikaten niet tot waschdoeleinden gebezigd worden. Thee. De distributie van ons laatste quantum thee zal plaats vinden in het tijdvak van 15 Juni tot 15 Augustus a.s., even wei al leen voor die verbruikers, welke indertijd bon .19 aan den winkelier hebben afge geven en daarvoor hun kaart gewaarmerkt hebben gekregen. Men zal goed doen de oude kaart met de bons 23 en 25 nog weder te bewaren. De prijs, dien de ver bruikers in den winkel zuilen hebben te betalen, wordt berekent tiaar f 1.45 per pond. Gedurende hetzelfde tijdvak zal ook de verkoop van thee in café's, hotels, socië teiten e. d. zijn vrijgelaten. Cacao en Cacaofabrikaten. Cacaopoeder mag niet meer worden ver kocht, noch door den fabrikant, noch door den grossier, noch door den winkelier. Het mag wel worden gefabriceerd, maar niet worden vermengd of verwerkt. Het wordt overal in het land gevorderd, tenzij de voor raad minder dan 25 K.G. bedraagt. De bedoeling is zoo mogelijk het beschikbare kwantum te zijner tijd op eenigerlei wijze in de distributie te brengen. Chocolade mag niet Worden gemaakt zon der toestemming van den Minister van Landbouw, Nijverheid en Handel, welke toestemming alleen voorwaardelijk wordt verleend, Reepen chocolade, die minder wegen dan 30 gram ongevuld en 35 gram gevuld, zullen niet meer mogen worden vervaar digd. Van 15 Juli a,s. af is ook de ver koop van zulke reepen van lager gewicht verboden zoowel voor den fabrikant als den grossier en den winkelier; tot dien datum kan dus de voorraad, die bij den bona fide handel niet groot kan zijn, nog van de hand worden gedaan. Voorts komen er maximumprijzen op ree pen chocolade, b.v. kleinhandelprijzen per st.uk verpakt 12i/2 ets., onverpakt 12 cis. Het is de bedoeling deze reepen door bemiddeling van de gemeentebesturen in consumptie te brengen, M a x.p r ij1 z e n r ij w i e 1 b a n d t n. De Minister van Landbouw heeft voor herstelde weder bruikbare Irijwielbuitenban- den gemerkt X vastgesteld een maximum- tusschenhandelprijs van f 2.25. G,St.-Ct.") Rund vlees chdistrib ut ie. Er worden thans Ireeds voorbereidende maatregelen genomen ten behoeve van een distributieregeling voor rundvleeseh op den voet van verstrekking Van 2 ons per hoofd en per week, die tegen het eind van den zomer in werking Zal kunnen, treden. Het staat nog niet Vast, dat. de eenheidsworst dan weer verdwijnen zal, dam wel dat men de beschikbaarstelling zal voortzetten. Groenten. De Rijkscommissie van toezicht op de Groenten-Centrale heeft bepaald, dat van alle sla, 'le soort, van heden af 25 pCt voor het buitenland moet worden geveild. Van peterselie mogen voor de drogerijen uitsluitend partijen van den oogst 1917 worden geveild. Onder verwijzing naar vroegere bepalin gen vestigt de Rijkscommissie er de aandacht op, dat peenlof niet verduurzaamd en geveild mag worden. Regeling v. akkerbouwer.?. De Minister van Landbouw heeft den graancommissaris voor Noord-Holland ge machtigd voor deze provincie een regeling in te voeren, waardoor de boeren binnen zeer korten tijd na aflevering hunner producten aan het rijk, kunnen worden betaald. In het begin van Juni zal zij in werking treden, 't Ligt Sn de bedoeling te bewerk stelligen, dat binnen 8 a 10 dagen na af levering aan de aangewezen opslagplaats door middel van den postchequedienst zal worden betaald. Vlas enz. oogst 1918. De Minister van Landbouw, Nijverheid en Handel brengt thans ter algemeene ken nis, dat het in de bedoeling ligt ook het vlas, het vlasstroo en het lijnzaad van den oogst 1918 in bezit te nemen. De te betalen prijzen zullen te zijner tijd \yorden bekend gemaakt. Industriemei k. De Minister van Landbouw heeft vastge steld een nieuwe regeling voor indifStrie- melk. Tot industriemelk mag worden bestemd: a. melk, gewonnen in het bedrijf van veehouders, die vóór 1 Augustus 1914 gewoon waren zelf daarvan eenig zuivel product te bereiden, dan wel vóór dien datum die melk rechtstreeks of door bemid deling van tusschenpeirsonen ter bewerking tot eenig zuivelproduct plachten te leveren aan andere bedrijven. Indien die bereiding of die levering geschiedde uitsluitend ge durende een bepaald gedeelte van het jaar of slechts voor een zeker gedeelte van de in het bedrijf gewonnen melk, geldt hel bovenstaande alleen voor de melk, verkregen in dezelfde maanden van bet jaar, of voor het overeenkomstig gedeelte van de melk- opbrengst; b. de melk, gewonnen in veehoudersbe- drijven, die op of na voornoemden datum zijn ontstaan, indien en voor zooveel vóór den datum van inwerkingtreding van deze regeling de veehouder gewoon was de melk zelf tot eenig zuivelproduct te verwerken, dan wel om haar rechtstreeks door bemid deling van tusschenparsonein tot dat doel te leveren aan eenig ander bedrijf. W—it ■fin——B—ui—araaaa BUITENLAND. OÜRLOGSOVERZICHT, Eindelijk heeft de Engelsche regeering een publicatie in het licht gegeven omtrent den opstand der Smn-Feiners in Ierland, uit welke publicatie moet blijken, dat de Sinn-Feiners in verbinding stonden met den vijand, Kort na den.Ierrchea opstand op Paasch- maandsg, 14 April, van het jaar 1916 welke opstand óók (v'a het toen nog neu trale Amerika) door Duitsche agenten zou zijn bewerkt is gebleken (sMus en En gelsche publicatie) dat de leider vaa de Sinn Fein door Duiischlasd werden aan gespoord vol te houden. Den Ssten Sep tember 1916 voegde Bernstorff bij eea spoedbericht naar Berlijn een memorandum van „den leider der Iersche revolutie, wo nend in Amerika" ©it memorandum bevatte uitvoerige plan- voor een nieuwen opstand Ze moest sa menvallen met de zending door Dalisch- land van „een expeditie-corps met vol doende militaire strijdkrachten, om een landing te dekken." De Duitsche regeering zou den tijd bepalen en had het voordeel van duikbeoton- en Zeppelin-bases in West- Ierland Omstreeks April 1918 werd definitief vastgesteld dat een plan om wapens te ontschepen in Ierland rijp was voor uit voering en de Duitschers wachtten slechts op de beslissende mededeeling uit Ierland wat betreft tijd, plasts en datum, Da En gelsche autoriteiten waren in staat het Iersche commando te waarschuwen voor de waarschijnlijke landing van een agent uit Duitschland van eeu onderzeeër. De agent is inderdaad op 13 April 1,1. geland en gearresteerd. De nieuwe opstand hing grootendeels af van de landing van munitie van onder zeeërs en er ia een bewijs dat de opstand zou volgen op het Duitsche offensief in het Westen op een moment dat Engeland ver moedelijk van troepen zou ontbloot zijn. Dit alles zou nu door de Engelsche re- geering verijdeld zijn, en Lloyd George heeft aan een lusich te Edinburgh ver- klaard: „Wanneer de zegeerlng niet had ingegrepen zou zij verdienen aangeklaagd te worden," Doch wit daarvan ook zij of inder daad de opstand een Duitsche moet heeten zéker is het, dat dit geval der Engelsche regeering een welkome gelegenheid moet wezen om zich te ontdoen van die lastige Sinn-Feiner partij in Ierland,,.., Aan de hierboven bedoelde lunch beeft Lloyd George nog méér dingen gezegd, die de aandacht verdienen, na eenige, niet bij zondere bescheiden ophemeling van zich zelf, memoreerde hij, dat, sedert hij aan het bewind was gekomen, de regeemg en hare bondgenooten getroffen tiOjr twee te genslagen van een bij zona. ren «ao, Dein- eenstorting van Rusiand was een ont.zag.ijk voordeel geweest 1 oor dtn vijand op een tijdstip, dat de le6ersterkte vau alle oor logvoerenden op het punt van uitputting had gestaan. Up de Amenkazusche hulp ken gedurende eenigen tijd nog niet worden gerekend. Er was tijd nooctig voor de oefen eg en uitrusting van legers en zelfs thans nog levert Amerika, ondanks al zijn inspanning nog geen vijlde van de ge- vech'ssterkte, die de vyaud had verkiegea tengevolge van de uisto.ting van Knsland. Een andere ongelukkige omstandigheid was de onbeperkte duikbootenoorlog, een tot dusverre ongehoorde wijze van doen, die men zelfs van Duitschland niet had kun nen verwachten. Doch „alles zal regt kom" meent Lloyd George thans te mogen geiooven, vooral nu Generaal Foch ooperbeveihebber is ge worden. We weten of liever gezegd: we weten niét wat we van een dergelijk opti misme te geiooven hebben,... De toekomst zal 't moeten leeren. Aan het Italiaansche front hebben de Oostenrijkers een aanval der Italianen op de O.-H. stellingen op de Zugna Fosta' afgeslagen, „Le Journal" bericht: „De Enteuie besloot eerst nu aan hare volkereu bekend te maken, dat de Amerikanen op de Azo- ren een vlootbasis hebben opgericht, of schoon het geheim in Duitschland reeds lang bekend was. Fransche bladen weten tevens te berichten, dat dit feitelijk geen aanleiding heeft gegeven tot eenige wrijving tusschen Amerika en Engeland, daar dit laatste den kraübtigsten „tegenstand" van Portugal tegen de Amerikaansche protectie wist te breken. De Duitschers hebben, volgens Reu ter, een ultimatum gezonden, waarin de ont wapening en ontbinding van het tweede Poolsche legercorps, dat fn de nabijheid van Kieff lag, binnen 24 uur geëischt werd. De bevelhebber weigerde. De Duitschers vielen daarop de Polen aan, die zich ver dedigden. De uitslag Is tot dusverre nog onbekend. Naar verluidt rijn 15.000 man bij den slag betrokken. De uitgever van de „Intransigeaut", „Leon Bailby, zegt in een hoofdartikel: „De dreigende stemming ónder de arbei dersklasse komt voort uit het mobilisatie bevel, dat de jongere lichtingen der arbei ders in de munitiefabrieken onder de wa penen roept, wier plaats nu zooals het volk algemeen gelooft door Amerikanen zal worden ingenomen. Daaruit ook komt voort die heersdiende ontevredenheid over de Amerikaansche hulp." De „Germania" meldt; De vorst primaat van Hongarije, kardinaal Czernoch, is het slachtoffer geweest van een incident, Hij reisde van Boedapest naar Etztergon. Op het station van Ules werd een groote steen door het raampje van zijn rijtuig ge worpen, waardoor de kardinaal ernstig aan het hoofd verwond werd. De trein wachtte met vertrek, totdat den kardinaal genees kundige hulp was verleend. De „Pester Horlap" gelooft, dat hier van een aanslag sprake is. De prins van Wales is te Rome aangekomen om bij de plechtige viering van den derden verjaardag van Italië's deel neming aan den oorlog koning George te vertegenwoordigen. In redevoeringen en geschriften heeft Wilson het laatste jaar heftig gefulmineerd tegen den autocraat, die in Berlijn zetelt, en in het vorige jaar eischte de president der Ver. Staten de afschaffing der Hohen- zollern-dynastie, die plaats moest maken voor een democratisch bestuur. De tijden veranderen echter en Wilson eveneens. Den laatsten tijd toch begint deze president bedenkelijke alures aan te nemen. Op het oogenblik is hij in het democratische Amerika een alleenbeheerscher. De democra tische senatoren hadden onlangs verzocht, een onderzoek in te stellen naar de oorlogs maatregelen en de krijgsbedrijven. Maar Wilson antwoordde, dat zij daarmee niets te nfaken hadden, niet de Kamerleden had den de leiding in de oorlogszaken, maar hij alleen, en hij zou geen inmenging vsn het Congres in zijn bevoegdheden dulden De Parijsche oorrespondent van de „Manchester Guardian", Robert Dell, wiens onthullingen over Oostenrijksche vredes pogingen zulk opzien baarden, is gelijk we reeds meldden uit Frankrijk verban nen. „Populaire du Centre" deelt mede, dat Dell des morgens om elf uur een bericht van den Parijschen prefect van politie ontving, dat hij nog dienzelfden dag Frankrijk moest verlaten. Hem werd geen tijd toegestaan om zijn zaken te regelen of zelfs afscheid van zijn familie te nemen. Des middags cm vier uur moest hij Frankrijk verlaten. Naar de correspondent van het „Ber liner Tageblatt" te Malmö uit de bladen van Petrograd verneemt, heeft de volks commissaris voor Justitie besloten, de ge rechtelijke vervolging tegen den ex-tsaar, de leden van het huis Romanof en andere persoonlijkheden van het oude regime, niet te doen plaats hebben en is de betreffende commissie van onderzoek reeds ontbonden. Het Londensche blad de „Globe" van 29 April schrijft: In Amerika springt men op de ruwste wijze om met de pro- Duitschers. In Ohio werden 25 van deze gedwongen door de straten te marcheeren en te roepen: „Ter helle met den Kei zer!". In Iilinoi werd iemand in de nati onale vlag gewikkeld en daarna opgehangen. ALKMAAR. ONZE OORLOGSTUINTJES. Thans hebben de gegadigden van de com missie voor de oorlogstuintjes de uitnoo- diging thuis gekregen, om in den loop der volgende week hun nummerbewijzen ten stadhuize in ontvangst te komen nemen. Aardappelen en bruine boonen beginnen reeds aardig voor den dag te komen. Aan dj perceeltjes is voorloopig nog heel weinig of niets te doen wat het onderhoud betreft. De commissie heeft liet nuttig geoor deeld wat langer te wachten met uitreiking der nummerbewijzen, immers, de leek cp tuinbouwgebied zou allicht onnoodigen en zelfs schadelijken arbeid verricht hebben wanneer hij het numn^erbewijs reeds vroeger in zijin bezit had gekregen. Bij' de uitreiking der nummerbewijzen zal een en ander worden medegedeeld betrekke lijk het onderhoud der tuintjes^ vooral ook voor hen die het tuintje zelf niet kunnen onderhouden of daarvoor de noodïge ken-' nis missen. BENOEMD. Bij' K. B. is benoemd tot heemraad van het waterschap de Scheemeer de heer J. Koning, te Alkmaar. Te Haarlem slaagde gisteren voor het akte-examen EO., de heer P. G. J. van Mulbrecht, van Alkmaar. OVERGEPLAATST. De heer A. j. P. Spiesz, Controleur der gemeente-belastingen alhier, is als zoo danig benoemd te Leiden. VERPLAATSING ZAAK. Het Landbouwhuis aan de Zaadmarkl, waarvan de heer Stoutjesdijk 6 jaar geleden eigenaar is geworden, is nu verplaatst naar den Voord am, in het perceel, waar voorheen de koperslagerij van wijlen den heer Beek man was gevestigd. Mocht de heer Stoutjesdijk óp de Zaad- markt zijn zaak in bloei zien toenemen, men mag verwaohten, dat dit. nu niet min der het geval zal zijn, daar de zaak thans dicht bij de markt is gelegen, en de eige naar nu zijn woning m hetzelfde perceel heeft gevestigd, zoo dat hi) altijd bij de zaak kan zijn. Achter de woning ïs een ruime werk plaats voor herstellingen. De winkel biedt eveneens een flinke ruimte, welke naar de tijdsomstandigheden nog puim is voorzien van verschillende land- en hooibouw-werktujgen. •Den heer A. v. Tiel, die dit perceel in anderen toestand heeft gebracht, komt hiervoor alle lof toe. TWEEDE-HANDS-ZAAK. De heer A. Fiiklering opent heden avond, op de Laat, in het .perceel, waar voor jaren terug de zadelmakerij van den heer v. d. Berg was gevestigd, een 2e-hands-zaak in rijwielen. We geiooven, dat dit goed gezien is, daar in dezen tijd een ieder geen g^id heeft voor een nieuw rijwiel. Voor minder geld kan men in deze zaak nog een goede 2e- hands-kar koopen. OPGAVE DER CATEChlSMUS- LESSEN. In de week van 26 Mei2 Juni moet cp school geleerd worden: Kleine Catechismus 16de les. Middelleering 16de les. PI. Comminnieleering 57ste les. Naleeriiigen 17de les. In dezelfde week moet voor den Priester worden opgezegd Kleine Catechismus 15de ies. Middelleering 15de les. PI. Coirrm utricle ering 56ste les. Naleeringen 16de les. GEMEENTEL!JKE ARBEIDSBEURS, Stadhuis, Dagelijks geopend des voorm. van 911 uur en bovendien des Maandagsavonds van 7 tot 8 uur. Aangeboden: 3 bakkers, 1 baggerman, 2 bankwerkersi, 1 chauffeur, 1 dienstbode, 2 electro-monteurs, I gas- en waterfitter, 7 grondwerkers, 2 huishoudsters, 2 kan toorbedienden, 2 kistenmakers, 1 klinker, 1 kruideniersbediende, 5 koetsiers, 2 land bouwers, 1 leerling-bankwerker, 1 lompen sorteerder, 1 loodgieter, 2 loopknechts, 66 losse werklieden, 1 madhinaal-houtbewer- ker, 2 machinistcn-stoker, 3 metselaars, 1 monteur-rijwielhersteller, i plaatwerker, 1 schilder, 8 schippersi, 2 schoenmakers, 83 sigarenmakers, 3 sigarenkistenplakkers, 1 steenhouwer, 14 slagers, 2 smeden, 1 stoker, 1 straaitmaker, 3 tabaksbewerkers, 2 timmer lieden, 1 typograaf, 3 veedrijvers, 2 voer lieden, 1 vormer, 1 werkster en 1 winkel bediende. Gevraagdmachinale houtbewerkers, meu belmakers, 1 smid-vuurwerker, timmerlieden en eene werkster. VERGOEDING WEGENS KOST WINNERSCHAP. De Burgemeester van Alkmaar brengt ter kennis van belanghebbenden, dat ue udtkeering der vergoedingen, loopende ovei het tijdvak van 10 tot en met 33 Mei, zai plaats hebiben ten Stadhuize, op Maandag 27 Mei a.s., voor zooveel de Landweci en den Landstorm aangaat van 23jl/2 en voor zooveel de Militie betrett van 3A/a 41/2 uur des namiddags. DISTRIBUTIE VAN LEVENS MIDDELEN. Gedurende de week van 27 Mei tot en met 2 Juni 1918, zal verkrijgbaar- worden gesteld op: Bon No. 89: 75 gram bak- en braadvet, 91): 250 gram peulvruchten. 91225 gram rijst. 92: 50 gram gort. 93: 2 KG. kleiaardappeleiu 941 ons boter (vandaag reeds geldig). MELK. Gedurende de week van 26 Mei tot en met 1 Juni 1918, zijn geldig voor goed- koope melk: Bon No. 25 tot en met 3. ËLAAXSËLIJK NIBUKB. Tot leden der Inventarisatie-commissie voor deze gemeente zijn benoemd de heeren Th. Terra en P. Besse, alhier. Kath. Sociëteit. Pogingen worden aangewend om te N.-Scharvvoude een Socië teit op te richten. Wij verwijzen hierom- treut naar een advertentie in dit nummer, BURGERLIJKE STANO. 23 Mei. Levenloos aangegeven kind van Pieter Pater en Maartje Korver. 23 Mei. Cornelis Zomerdijk ea Nantje Kuiper. Adriaan Hendrik» Goldberg en Helena Adriana de Mooij. Roelof van de Pol en Alida Kaaijk. 24 Mei. Jan Ris, 89 j. Willem van Blom, 80 j. ELCK WAT WILS. Op de tabakimarkt ging eergisteren hardnekkig het gerucht, dat de minister een bepaling zai uitvaardigen, dat er geen sigaren, geheel u t tabak samengesteld, vervaai diga mogen worden, zoadat er in de sigaren een gedeelte erra's verwerkt zal moeten worden. 17 Mei 1911 verzond de secretaris •ener katholieke vereeniging in de hoofd stad een br.efkaart naar een medebestuur der om hom op te roepen voor een ver- gade ling. Prompt 7 jaar later, f7 MG 1918 krijgt de sfreader de kaart terug met de bemerking: „sedert jaren vertrokken". Als de bestelling altijd zoo vlug ging, zeu dit wel meet voorkomen, dunkt on3. Vaals en omgeving worden onveilig gemaakt door een dievenbende. In de laatste dagen t.'eft ingebroken in het post kantoor te Wiitem, ut het hulpkantoor Ce Vijlen en j(j een caféhouder te Halzen Ontvreemd werden poitpakeotteii, vleesch en dranken. Daders onb.tkend. Ken deel van het gestolen* werd opgegraven, Het geloof leert nel veel wat de rede niet leert, maar nooit net tegendeel, het geloof staat Doven de rede, met ertegen over. Het geloof is voor de rede wat de verrekijker voor het lichamelijk oog is Met den verrekijker gewapend ziet het oog, wat het ongewapend cog ni :t bij machte is te zien Kve-oua als de verrekijker staat te genover het oog, even weimg ii het geloof in strijd met het verstand. UngeLof in zonde; ook is 't waar: Zonde is ongeloöf; zij wekt ea voedt Kl- ken twijfel, die, ter wil van haar, Het Ge^ loof den doodsteek geven moet. Te Waalwijk zijn ckxir een losloopen den hond ongeveer 3o schapen doodge beten. De schade bedraagt ruim f '301)0. Te llpendam doet zich het geval voor, dat een lid der „Commissie tot wering ratt schoolverzuim" moest worden opgeroepen wegens herhaald ongeoorloofd verzuim vau zijn kind, TELEGRAMMEN. HET SLAGERSBEDR1JF, In een conferentie tusschen den Minister van Landbouw en de permanente crisis commissie en slagersgezellen-bonden deelde de minister medej dat bij hem plannen bestaan om maatregelen te treffen, waardoor zeer spoedig het bedrijf weer in werking wordt gebracht. DE „NIEUW AMSTERDAM", Onder commando van kapt P. vain der Heuvel zal de „Nieuw-Amsterdam" in den nacht van Dinsdag op Woensdag a-s. om 3 uur vertrekken, met 553 le klasse en 589 2e klasse passagiers. LAZARET GERAAKT. B e r 1 ij n, 25 Mei. In den nacht van 22 op 23 Mei werden te Hirson door het werpen van bommen door den vijand op een lazaret verschillende soldaten gewond. In de plaats zelf werd een Fransdi burger gedood en elf gewond. Laon werd opnieuw door de Fransdien beschoten. EEN NIEUWE OORLOGS VERKLARING. Londen. Volgens hier ontvangen be richt heeft Costarica den oorlog aan de Centrale mogendheden verklaard. DE STRIJD IN OOST-AFRIKA, Londen. Officieel wordt over den strijd in Oost-Afrika medegedeeld, dit op 19 Mei Naninga, dat tot nu toe door het Duitsche Hoofdkwartier werd bezet, genomen is, GEMENGD NIEUW». Lijk in een put. Gisteren weid' te Heeze door de buren in een put, be- hoorende bij het huis van den alleen- wonenden H. Sch., diens lijk gevonden. De afgebroken steenen rand van de put vertoonde sporen, dat Sch. bij ongeluk in de put is gevallen, welke meening wordt versterkt door een bloedende hoofdwonde. Op den man, die als zeer oppassend bekend stond, werd f3000 gevonden. WEERBERICHT. Verwachting: Zwakke tot matige wind uit W. en N. lichtingen, meest half bewolkt, behoudens onweer, weinig of geen regen, iets warmer, HANDELS- en MARKTBERICHTEN. ZUID-ZIJPE. De boerenplaats Nollenstein te St. Maar- tensvlotbrug, Zuid-Zijpe, eigendom van den heer jb. Zeeman, is uit de hand verkocht aan de heeren J. Bos, 't Zand en A. Wh chers, Anna-Paulowna. ALKMAARSCHE EXPORTVEILING, 24 Mei. Spinazie f3f22.30 per 100 K.G.; rabarber f 10.20—f24, raapstelen f3— f5, selderie f2f4.20, pieterselie fl.90, radijs f4.30f6.20, wortelen f 11.50f 17,20. sja-i lotten f3.40f5, alles per 100 bos; bloem-i kool f8—f32.10, sla fl.90—f4.50 per 10Q' stuks; postelein 53 ct., asperges wit 3765 ct., id. blauw 1237 ct, aardbeien f 1J53 per K.G. ALKMAAR, 25 Maart. Aangey. 16 paar den f225—f800, 47 koeien en ossen f I9Q fZÜÜ, 136 nucht, kzlveicu f16—I8Q, 099 z» - --

Ons Blad : katholiek nieuwsblad voor N-H | 1918 | | pagina 2