geit plaats hebben, en wat betreft 'het protestdw fieer'en Verkerk' eri Wes-' terhóf: ten aanzien daarvan zijn wij 't ge heel eens met den-, heer Oovers, die wijse lijk herinnerde aan tiet goed-Hollaindsche spreekwoord: Beter ten, halve gekeerd dan ten heele gedwaald! Als men dan ook maar zoo spoedig mogelijk keert; een begane fout immers (meerdere raadsleden erkenden een fout of zooiets begaan te hebben bij het besluiten tot reductie-verleening ad 8 ets. per M3, gas) kan nooit t e spoedig worden her steld: Het voorloopig verweer der heeren Ver kerk en Westerhof tegen de verlaging dezer reductie was zéér zwak, doordat zij zich beriepen op het feit, dat de Raad bij de behandeling der begrooting nu eenmaal daar toe besloot, alsof de consequentie^ van een vergissing geduld moeten blijven, om dat de vergissing nu eenmaal begaan werd! De heeren Verkerk en Westerhof hebben in zóóverre hun zin gekregen, dat het voor stel van den heer Leesberg tot bezuiniging op de gasreductie eerst later zal worden be handeld, doch wij twijfelen niet, of in de volgende zitting zal de Raad doen blijken, dat het z. i. niet aangaat jaarlijks, alleen voor reductie op de gasprijzen, 'n f116.000 van de gemeentekas te vergen. En misschien kan inmiddels nog tevens overwogen worden, of er óók niet op an dere crisis-instellingen bv. de Centrale Keuken (welk idee de heer Elfring op perde) zou kunnen worden bezuinigd? Een volledig succes waarvoor onze welgemeende gelukwensch! behaalden de heeren Leesberg, Sluis en Ringers met hun verzet tegen het voorstel van B. en W- om 10 certificaten van aandeel elk van f 1000.te nemen in de N. V. „Centrale Bouwmaterialenvoorziening", De heer Leesberg herinnerde eraan, dat nog kort geleden in "dezen Raad een motie werd aangenomen, om aannemers:, enz. niet meer uit te sluiten, gelijk langzamerhand begon te geschieden bij aanbesteding van gemeentewerken. Het brood toch wordt door dergelijke bedrijf velen uit den mond gestooten, en het nemen van aandeden in de zooeven genoemde N. V. zou alweer beteekenen een stap op den weg naar het Staats socialisme. 't Is voorwaar moeilijk, een. grens te bepalen, waaroverhéén wij: ons in dezen on- sistijd niet mogen begeven op den door het socialisme gewenschten weg, doch in geval van zóó geringe wensohelijkheid als in het onderhavige geval nu (vol gens getuigenis van den heer Ringers) nog ieder particulier genoeg bouwmateriaal kan bekomen nu achten wij deelneming in een, dergelijke Staatssocialistische onderne ming uit den booze, teméér, omdat niet onbetwijfelbaar vaststaat, dat deze N. V. slechts tijdelijk zal bestaan. Met slechts één, .stem vóór werd het voorstel van B. en W. verworpen, doch dat doet er minder toe: verworpen was het. L. S. MATINÉE te geven door het Stedelijk Muziekkorps, Directeur de heer H. A. Maas, op Zondag 26 Mei 1918, des middags van 21/24i/2 uur, in den Stadshout. Programma 1. Le chef de corps, Marche. v. Bury. 2. „Catharina et Lambert", Ouverture. C. van der Linde*. 8. Nachtegaal en, lijster, solo voor 2 piccolo-fluiten. H. Kling. De heeren N. Groot en N. Swager. 4. Fantasie uit de opera „Tann- hauser". Wagner. Pauze. 5. Buon anno, Marche-militaire. E. 'Cossetti. 6. „Kenau Hasselaar", Ouver ture. H. A. Maas. 7. Espana, Wa's- E. Waldteufel. 8. Finale, j j -, PLAATSBLIJK NIEUWE HEEMSKERK. Personalia. Donderdag slaagde te Amsterdam voor 't akte-examen L. O. mej. P. Diemeer, die hare opleiding genoten had bij de Eerw. Zusters te Amsterdam. WORMERVEER. Examens. De heer A. Buijs Jz. al hier slaagde voor het examen bouwkundig opzichter, welk examen uitgeschreven was door de Maatschappij tot bevordering van bouwkunst. Levensmiddelen. In de week van 27 Mei tot en met 2 Juni zijn op onder staande roode bonnen de daarachter ge noemde regeeringsgoeéeren te verkrijgen: Bon 63 zandaardappelen 1 K.G.bon 64 zandaardappelen 1 K.O.; bon 65 eenheids worst 1 H.G.; bon 66 peulvruchten 21/2 H.G.; bon 67 rijst 2V2 H.G.; bon 68 vet 1 H.G.bon 69 kleiaardappelen 1 K.G.; bon 707172 en 73 dagkaarten Céntrale keuken; bon 74 zandaardappelen 1 K.G. Op bon 63 mogen alleen van Don derdag tot en met Zondag aardappelen af geleverd worden. Het menu voor de Gemeentelijke Centrale Keuken voor de volgende week luidt: Dins dag selderijsoep, inleveren bon 70; Woens dag stamppot zuurkool, inl bon 71Donder dag stamppot uien, inl. bon 63; Vrijdag groentensoep, inl. boni 72; Zaterdag stamp- pot gnijboonen, tol. bon 73. Rantsoen voor kinderen, zieken, en, zwak ken op groene bonnen: Bon '23 havermout IV2 H.G.; bon 123 rijst 2i/2 H.G.; bon 223 vet 1 H.Q.; bon 323 peulvruchten 5 H.O. Op de oranjebonnen 70 tot en met 76 zijn de volgende week verkrijgbaar een halve Liter melk ad 5i/2 cent. ASSENDELFT. Huldiging. Op. initiatief van de hee ren Sikkes en Barn hoorn kwamen deze week een 30 ingezetenen bijeen: om de vraag te" bespreken: wat zullen we doen om op een eenvoudige wijze onzen nieuwen burgemeester te huldigen. Besloten werd hem eenigszins plechtig van den trein te halen als Z.E.A. beëedigd is. Wanneer dit zal plaats hebben is nog niet bekend; doch zoodra de dag van beëediging bekend is, zal ieder per circulaire bericht ontvangen hoe laat de plechtige inhaling zal plaats hebben. Aan den optocht zullen deelnemen een 40-tal ruiters., versierd met sjerpen, de R. K. Qymnastiekvereeniging, de Gym- nastiekvereen. W-1- L., de Zangvereemging „Ons Genoegen" en de tooneelvereenigin- gen „Eensgezindheid" en „Oefening kweekt Kennis" met hunne banieren. Ons muziek corps „Harmonie" zal het geheel opvroo- lijken met muziek. De optocht zal ongeveer 6 uur van het station vertrekken naar de Kerkbuurt. Daarna zal volgen de plech tige installatie op het raadhuis en vervol gens zal Z.E.A. zich met zijn familie naar het lokaal „Het Huis Assumburg" begeven, om daar nog eenigen tijd receptie te houden. Wij hopen, dat het publiek langs den smallen weg zich zeer rustig zal gedragen; niet meeloppen langs, den stoet, blijft zoo veel mogelijk op de erven en bruggen staan om den nieuwen burgemeester toe te juichen en geen huis of het moet vlaggen. Dan bereiden wij den nieuwen burgemeester een plechtigen intocht. SCHERMERHORN. Raadsvergadering. Dinsdag 21 dezer vergaderde de Raad in voltallige zitting. Na opening en voorlezing van de notulen van de vorige vergadering werd medegedeeld dat Ged. Staten de jaarwedderegeling van het onderwijzend personeel niet hebben goedgekeurd, maar dat zij deze f 100. hooger wenschen te zien gesteld, daar deze gemeente niet tot de minst welvarende behoort. Na besprekingen wordt besloten de regeling onveranderd te laten, daar de levensstandaard in deze gemeente voor de onderwijzers niet hooger is dan, voor an dere gemeente-ambtenaren; Dat de heer D. Doets zijne benoeming tot hooisteker heeft aangenomen:. Wordt in behandeling genomen de jaar wedderegeling van den veldwachter en bode C. van Leeuwen. B. en W. stellen voor het salaris als veldwachter onveranderd te laten op f 500, dat als bode te verhoogen van f 60 op f 150 en de vergoeding voor uniformkleeding te verhoogen van f50 op f75. Wordt met algemeene stemmen aangenomen. Van den heer C. van Leeuwen is in gekomen het verzoek te worden vrijgesteld van het pakhuiswerk voor de distribitle. Goedgevonden. Van den heer B. Roselaar, gemeente werkman, is ingekomen het verzoek die pak huiswerkzaamheden te mogen verrichten. Goedgevonden tegen de zelfde beloon,ing, f 1 per week. Van d-é Gezondheidscommissie is inge komen een schrijven met bericht de onbe woonbaar verklaarde woningen te doen ont ruimen,. De Voorz. deelt mede, dat een der perceelen reeds is gesloopt, twee zijn ont ruimd; -terwijl voor het perceel van, H. Smit 6 maanden uitstel zal worden aan gevraagd: Een verzoek van B. en W. van, Oterleek om het uurloon van de brandweermannen van de gemeenschappelijke brandspuit te Stompetoren te verhoogen van 25 tot 40 ct. wordt goedgevonden. Van de N. V. tot stichten van een over haal vain de Noorderva,art bijl den Omval is ingekomen het verzoek eenige aatidce len te nemen, ten, einde hel maken van die overhaal mogelijk te maken. Wordt beslo ten zonder nadere gegevens van statuten afwijzend te beschikken. Van de Commissie voor sluisbouw te Rustenburg is ingekomen een schrijven met verzoek voor welk bedrag deze gemeente de zaak zal steunen; ook is in verband hiermede van de Tuinbouwvereeniging in gekomen een schrijven, dat deze vereeni- ging de verstrekking van subsidie van ge meentewege op prijs, stelt. Op voorstel van den heer Kalis wordt besloten geen subsidie te verkenen, aangezien de Tuin bouwvereeniging als belanghebbende niets bijdraagt. Van den Dir.-Gen. der Posterijen en Telegrafie is ingekomen een schrijlven, dat de jaarwedde van den kantoorhouder f 100 moet bedragen, maar indien deze hooger is gesteld', toegekend moet blijven. Van den kantoorhouder is ingekomen het verzoek zijn pensioengrondslag te stellen gelijk het bedrag tan zijn jaarwedde.' Wordt goedgevonden. Wordt algemeen besloten geen adhaesie te betuigen aan bet bekende adres van den Raad van Krommenie inzake graamvoor- ziening. Van den proeftuin te Schermenhorn is ingekomen het verslag over 1917. Deze keert over genoemd jaar een dividend uit van 50 procent. Ook zijn ingekomen de verslagen van den proeftuin Kennemerland te Alkmaar en van de Gezondheidscommissie te Pur- merend. Van de Smedenvereeniging is ingekomen een schrijven om bij aanbestedingen reke ning te houden met de verhoogde prijzen. Met algemeene stemmen wordt goedge vonden de af- en overschrijving van eenige posten van de begrooting 1917 en voor hel distributiebedrijf «ene leening aan te gaan van f 7000. Van Ged. Staten is ingekomen een schrij ven, dat van het bedrag der verkoopsom van de ontvangerswoning mag worden af betaald de restant der aangegane leening Vflor het huis en voor de veldwachters woning, maar idat van dat bedrag geen an dere leeningen mogen worden afgelost. Is ingekomen een schrijven van den heer S. Sijtstra voor ontslag als direoteur van het.j-cvensmiddelenbedrijf. Wordt verleend en in zijne plaats, benoemd de heer W. C. van Setten van der Meer. De Voorz. deelt mede, dat het Levens- middelenbedrijf is gevestigd in het Raad huis. maar dat de ruimte aldaar onvoldoende is, waarom hij van B. en W. machtiging ver zoekt dat bedrijf .in een ander gebouw over te -brengen. Wordt goedgevonden. Van de bewoners van: deti Mijzerdijk is ingekomen het verzoek hunne woningen aan te sluiten aan het electrische net. Wordt besloten dat B. en W. zich met dit verzoek zullen wenden tot het Prov. Electr. Bedrijf. Tot leden van het stembureau voor de Tweede-Kamer-verkiezingen worden be noemd de heeren Schoen, Westerhof en Honig; tot pl.verv. de overige leden. B. en W. stellen voor dit jaar in deze gemeente de kermis niet te doen doorgaan om de gedrukte tijden. De heer Honig vraagt of wel rekening is gehouden met Stompetoren, wat voor de helft in de gemeente Oterleek is ge legen. De heer Nierop zou de kermis, willen vrij laten, daar de menschen toch uitgaan: zie het drukke verkeer met de Pinksterdagen' De Voorz. zegt, dat Tiiji de talrijke bezoe kers, die bier met de kermis komen, niet van voedsel kan voorzien. Hij! verwacht een talrijk bezoek van kramen, spellen en woon wagens. De heer Moerbeek is, tegen uitzondering: als te Schermet'horn de kermis niet kan doorgaan, dan is hij' er voor deze ook te Stompetoren niet toe te laten. In stemming gebracht \vordt het voor stel van B. en W. aangenomen, met 6 tegen 1 stem (die van den heer Nierop). Bij ide rondvraag verzocht de heer Wes terhof, aangezien geen, turf is te verkrijgen, hout beschikbaar te stellen voor mingegoe- den. De Voorz .belooft overweging. Hierna sluiting. WEEKKALENDER. ZONDAG 26 Mei. le na Pinksteren. Feest der Allerh. Drieëenheid. Drie groote gaven danken we aan de H. Drieëenheid. God de Vader heeft ons geschapen, na den zondeval heeft God de Zoon ons verlost en om de verdiensten van J. Chr. maakt de H. Geest ons heilig. Hier op aarde in de Kerk door de genade en in 't andere leven door de glorie. Het geheim der H. Drieëenheid is de grondslag van heel ons geloof, beknopt samengevat in het „Ik geloof in God den Vader". MAANDAG 27 Mei. H. Beda, de Eer biedwaardige priester v. d. Benedictijner- orde; Bel. en Kerkl. f 735. Ged. H. Jo annes I, Paus en Mart. t 526. DINSDAG 28 Mei. H. Augustinus, Be nedictijn, geloofsverkondiger v. Engeland, aartsbiss. v. Kantelberg en Bel. f einde 6e eeuw. WOENSDAG 29 Mei. H. Maria Mag- dalena de Pazzi, Carmelites, Maagd f 1607. DONDFRnAO 30 Mei. Sacramentsdag- Dag v. devotie. Witte Dond. is eigenlijk de hoogste feestd, v. h. H. Sacr., maar wijl de Kerk dan in rouw is, werd in de 13e eeuw Sacramentsdag ter luisterrijker viering ingesteld. VRIJDAG-31 Mei. v. h. Octaaf. Ged. H. Angela de Merici, Maagd v. d. 3e Orde v. St. Franciscus, stichtster der Ur- sulinen, zoo genoemd wijl zij' hare zusters onder de bescherming v. d. H. Ursula stelde, ■f 1540. H. Petronilla, Maagd, dochter v. d. H. Ap. Petrus. ZATERDAG 1 Juni. Van het Octaai. Sacramentsdag. ZONDAG 2 Juni. Onder 't Oct. v. Sacr.dag, 2e na Pinkster. Ged. H. Marcel- linus, Priester, Petrus de duivelbezweerder, gemarteld in 302 en, H. Erasmus, gemait. in 303. m^,|ipil|i ■mui1 I II KERKL IJ 3TB W. Parochie St. Laurentiu®. Zo. Drievuldigheidszondag, te 1 en te 3 uur Kath.# van 24 is de kerk open om te komen bidden voor, den, vrede, te 6 uur Broederschapslpf, met predikatie, waarna Congregatie van den H. Aloysius. Ma. 7 uur .Congregatie der meisjes. Di. 8 uur Congregatie der mannen. Wo. half 8 Congregatie der vrouwen. Gedurende de Meimaand zijn, de Congre gaties voor iedereen toegankelijk. Wo. van half 7 tot half 8 gelegenheid om te biechten. Do. H. Sacramentsdag, geen verplich ting van Mishooren of Zondagviering, de H.H. Missen te 7 uur, hal f8, 8 en te 9 uur gez. H. Mis. Do. te 7 uur Lof ter eere van het H. Sa crament. Vin 8 uur Meitnaandlof. Vr. 6 uur bdechthooren voor onze jeug dige communicanten, te 6 uur moeten de meisjes komen biechten van, de leering van den W.Eerw. Heer Kap. B. Hosman, voor wie Zaterdag, onder de H. Mis van 7 uur algemeene H. Communie. Za.voormiddag tot 12 uur en namiddag van 46 en van. half 7 tot 9 uur gelegen heid om te biechten. Za. moeten de jongens komen biechten die het vorig jaar plechtig zij'n aange nomen. Zo. plechtige viering van het Aanbid dingsfeest. Wo. half 11 vergadering v. d. zelatricen van het H. Hart. Onder het Octaaf van het H. Sacrament zullen de zelatricen van de Broedensehap der ged. Aanbidding; de offertjes inzamelen en nieuwe leden aanwerven. St. Dominions. Heden feest van de Allerh. Drievuldig heid, na den middag 2 uur Katb. 3 uur Vespers, 5 uur congregatie voor de afd. mannen en half 7 uur voor de afd. jonge lingen der H. Fara. Di. 9 uur gezongen H, Mia, 'a avonds te 7 uur Lof, Wo avond 7 uur Congregatie, geheel den middsg gel. om ta biechten. Do. feestdag van 't Allerh. Sacrament, de H. Miasen als op Yondag. Geheel den dag uitstelling van het Allerheiligste. Ten half 11 uur de Solemneele Ho-gd. en des avonds 7 uur plechtig Lof met feesfpredik. Vr sluiting der Meimaand, 's avonds ten 7 uur Lof en Te Deum. Zaavcnd 7 uur Lof, A s Zo. hal» 11 uur Solemneele Hoogd. en 's avonds 7 uur Solemneel Lof en pro cessie met het Allerh. St, Jozefkerk. Zo. feestdag van de Allerh. Drievuldig heid, half 8 en 9 uur de stille HH. Missen, half 11 de Hoogmis, h» If 7 Lof. Ma. half 6 gel. om te biechten voor de kinderen. Di onder de H Mis van half 8 alg-m. H. Comm. v. de kinderen der leering van Pater van Bergen. 9 uur gez. Maandst. v. Margaretha Bijl, geb. Scholten. Wo 7 uur gez. H. Mis, half 11 Veni Creator en huwelijksinzegening, van 4 uur tot half 8 gel, om te biechten. Do. feest van het Allerh. Sacrament, volle aflaat, 9 uur gez. H. Mis. Gedurende de Meimaand eiken avond in de week te 7 uur Lof, Rozenh. en gez. RINNEGOM. Zo. 7 uur Vroegmis, half 10 Hoogmis, 1 uur Kath., 2 uur Vespers met Rozenh Wo. van 6—8 uur gel. om te biechten. Do. feestdag van het H. Sacrament, dag van devotie, om 9 uur gezongen H Mis m. Veni Creator voor Bruidegom en Bruid, 7 uur Lof met Rozenh. Na de HH. Missen ge nerale absolutie voor de leden der Derde Orde. Za van 3—3 uur gel. om te biechten. Deze week Kath. volgens gewoonte. NOORD-ZIJPE, Zo. half 8 stille H. Mis, 10 uur Hoogmis, 7 our Lof ter eere van Maria. Di, 8 uur gezongen H. Mis ter eere van den H. Antonius. Wo. 8 uur gezongen Maandstond voor Enjeiina van Naland, 6 uur géi. te biechten Do. Sacramentsdag, de HH. Missen te half 8 en half 10 uur, 7 uur Lof ter eere van het Allerh. Sacrament Vr, 7 uur Lof tot sluiting der Meimaand. Za. 's morgens tot 11 uur en 's middags van 2 uur af gel. te biechten. WORMERVEER, Zo. de HH. Missen te half 8 en 10 uur, 's middags kwart over 2 uur Kath. en te 3 uur Vespers. Ma., Di. ea Wo. 8 uur de H. Mis. Do. H. Sacramentsdag, 3 uur gezongen H. Mis en 's avonds 7 uur Lof ter eere van het H. Sacrament met Rozenh Vr. te 8 uur de H. Mis, 'savonds van 5—8 uur gel. om te biechten en 'savonds te 7 uur Lof met predikatie tot voorberei ding van het Aaobiddingsfeeat Za. te 8 uur de H, Mis en Zaterdag den geheelen dag gel. om te biechten, uitgezon derd van 124 uur. Zo. As, Aanbiddingsfeest, 'smorgens te 6 uur uilre'king der H, Communie en te 7 uur de eerste H. Mis. HEEMSKERK. Zo. feestdag der Allerh. Drieëenheid, 7 uur en half 9 stille HH Missen, 10 uur Hoog mis, half 2 Kath., half 3 Yespars met Ro zenh. voor dea vrede, hslf 7 H Familie en Recoil ctie v. d, oud-retraitarpn. Ma. de HH. M ssan te half 8 en kwart over 8, overige dagen te 7, half 8 ea kwart over 8 uur. Di de H Mis ta 7 uu te 8 en 9 uu/ gezongen HH. Missen van Req, 'savonds 6 uar gel. om te biechten v. d. pelgrims naar Heiloo. Wo. te 6 uur en te 7 uur de HH Mis sen, te Heilo te 9 uur de H. Mis voor de pelgrims, 'savonds ta 7 uur g legenh. om te biechten. Do. H Sacramentsdag, dag van devotie, HH. Misssn als op Zondag, 'savosds te 7 uur Lof ter sere van het Allerh. Sacrament mst Rozenh Vr avond te 7 uur Lof ter eare van de Allerh. Maagd Maria, tot sluiting van de Meimaand met Rozenh. Za middag van 4 uur g 1 om te biechten, te 7 uur Lof ter eere van de Allerh. Maagd me' Rozenh. Deze week Kath. bshalve Wo. en Do en biechth. voor de Maand, en Dinsd leering. AKERSLOOT. Zo. H Drievu'digheidsdag, half 8 voor Maria Bakker, wrd. van Jrc. Peppirg, 10 tur voor de Pan, fcalf 2 Kath, ta'f 3 Lof ter eere der Moedar God<, lied 63. Ma. 8 uur voor Gsrardas Kuijs en Maartje Zonneveld. Di voor Joannes Bjnn. Wo. voor Willem Blaok ndaal en Ansa Bos. Do H Sacramentsdag, 8 uur uitreiking van de H, Communie, 9 uur gez H. Mia voor cerl fam. Vis Vr. voor Joanr.03 Verduin en Catharina Haarman, 7 uur Lof tot sluiting van de Meimaand. Za. voor den ZEerw. Heer Joannes Henr. Misl'er. Zo. kerkelijke viering van H Sacraments dag Eerste Zondag der maand, collecte v. de kerk, halt -8 voor de Par., 10 uur H. Mis uit dankbaarheid voor eene 40-jarige E htvereenigirg CASTRICUM. Zo 7 uur Vroegmis, 10 uur Hoogmis, 1 uur Kath2 uur oefening voor de leden der Derde O de, daarna congregatie van Maria. 7 uur Lof ter eere van Maria, Ma. de HH, Missen 7, 8 en half 9 uur. Di. de HH. M'ssen 7 ea 8 uur, 9 uur gezongen Jgt. voor Willibrordus Liefting. Wo. de HH. Missen 7 en 8 uur, 9 uur gez. H. Mis uit dankbaarheid voor een 25- jarig huwelijk. Do. de HH. Missen 7 en 8 uur, 9 uur gez huwelijksmis met Veni Creator. Vr. de HH. Missen 7, 8 en half 9 uur. Za (6 uur bij de eerw. zusters), 7 en 8 uur H Mis, van 4—8 uur biechth, half 7 Lof ter eere van Maria, SHKB EXULÖWNK. Zo. half 8 voor zekere intentie, bij gel. van een zilver huwelijksfeest, 10 uur voor Agatba Siroop erWiering. Na de Hoogmis Kath,, 3 uur Lof en Roza&kr. Ma. half 8 voor zek intentie, 9 uur gez. H. Mis bij gel. van 25-jarig Armmeester- seLap van C, Kos. Di. half 8 voor overledene moeder. Wo. half 8 voor Joanna MeilinkSchollen. Do. half 8 voor Petrus Portegijs en Neeltje Koog, hrr. van Pieter Portegijs. Vr. half 8 voor Petrus Klaver en hrr. Geertruida Geel. Za. half 8 ter eere van het H. Hartvcoi de vruchten der aarde. Bediend: Maartja Batman, hrr. van Jan Pbi'ipsen en Petrus Dekker, lederen avond te 8 uur Meimaandoefening. KROMMENIE. Zo. 7 uur uitr. der H, Comm., half 8 Vroegmis, 10 uur Hoogmis, half 2 Kath., half 3 Lof met Rozenh. Ma. kwart over 8 gel. Jaargetijde voor Joannes Blank. Di, half 8 Lof. Do, half 10 Veni Creator en huwelijks inzegening v. Engelbertus Jak eu Hiliegonda Mijnen. Za. van 49 uur biechthooren. OBDAM. Zo. Aanbiddingsfeest, 7 uur Vroegmis, half 10 Hoogmis,, half 3 gemeenschappelijke Aanbidding, 7 uur plechtig Lof m processie. Wo. van 6—8 uur biechth Do. half 8 Vroegmis, half 10 Hooogmis. Dond., Vrijd, en Zaterd. te half 8 Lof. Za.middag van 3—5 en van 6S uur biechth. EGMOND AAN ZEE. Zo. feest van de Allerh. Drievuldigheid, onder de HH. Missen collecte voor de schuld delging der kerk, om 7 uur Vroegmis, 10 uur Hoogmis, 2 uur Kath7 uur Lof ter eere van de H. Maagd, Koningin des Vredes. Ma. 9 uur H. Mis, 12 uur Kath,, 7 uur Lof. Di. half 10 gez. H. Mis voor Bruidegom en Bruid met Vem Creator, om 7 uur Lof. Wo. 8 uur H. Mis, 12 uur Kath, 7 uur Lof, vóór en na het Lof gelegenheid om ta biechten. Do. feestdag van het Allerh. Sacrament, dag van devotie, 7 uur Vroegmis, 10 nur Hoogmis, 7 uur Lof. Vr. 8 uur H. Mis, 12 uur Kath, 7 uur Lof, sluiting van de Meimaand. Za. 8 uur Q. Mis, van 38 uur gelegen heid om te biechten. Zo. plechtige viering van het feest van het Allerh. Sacrament Het is het verlangen van Z. H. den Paus, dat op dien dag allen zooveel mogelijk, de H. Communie ont vangen. UITGEEST. Zo, feest der H. Drieëenheid en laatste dag van het gebed van 40-uren, de HH. Missen te 7, 8 en 10 uur, balf 3 Vespers, 7 uur plechtig Lof, processie en Te Deum. Ma. de HH. Missen half 8 en half 9 uur, Di. 9 uur gez. Jgt. voor Jacob Leek. Wo. 9 uur gez. Maandst, voor Wed. A, CornelisseTerra. Do. H. Sacramentsdag, half 9 gez. H. Mis, Ia het getieele Octaaf des avonds te 7 uur Lof. Za middag 4 uur biechth. NEER-HUGOWAARD, Parochie St, Dionysius. .Wo. 8}/i uuir maandstond voor Jan .Taniis, Do, 9 uur Gez. H. Mie voor lev. eu" overl, leden Ged, Aanbidding-, Bediend: wed, Goedhart geb. Geertje Oudejans, Parochie FL Hart. Zo, 7 uur voor Parochie; 10 uur vooc fam. .Tesselaar-Stoop; half 3 Lof, Ma, Jaard. voor Trijntje Jongkind. Di, Jaard, voor puurtje Groenland. Wo, voor J. Wagenmaker. Do, voor J. Bruin en, overl fain. Vr, voor Cath. Jonker en overl fam. Za, voor mej, Cath: Egbertai Graaf; 's av, half 8 Lof. Zo. 7 uur voor S. Groen e-n G. Baas 10 uur voor Parochie. ZUID-ZIJ PE. Zo, half 8 voor Guurtje van Dam, hvr, Jacob Hes; 9% uur voor Par.; na de Hoogmis leering; 2 uur Lof met Rozenh, Ma. half 8 voor Arie Schouten, zijn hvr, Geertruida Polder en Nic. Schouten. Di. half 8 voor Cornelis. Bruin en Adri- ana Blaauw, Wo. half 8 voor Elisabeth Groot, hvr, Gerard'us Visser. 1 Do. half 8 voor eene verled,ene. Vr. hjailf 8 voor Whtom W«ster» Catharin» Borst en Maria Burger. Za. half 8 voor Herm. v. d'. Velde, Jo anna van Beusekom en ov, fom.; 3h. 3 en 7'h. 8 biechthooren. In de week gewone leering. KUNST. MEUWJE UITGAYEN. DE VOLKSMISSIONARIS. De Mei-aflevering van dit maandschrift der Redemptoristen biedt op de ee*ste blad zijde een keurig sonnet bij gelegenheid van de bisschopswijding van hun grooten mede broeder Kardinaal van Rossum. Vervolgens wordt naar aanleiding van een plaat der Regina pacis van J. P. Maas een artikel gewijd aan dien titel der Liev» Vrouw. Op Maria's alvermogende voor spraak wordt verder gewezen in het ver haal eener bekeering tot de Katholieke Kerk, op Maria's verheven waardigheid en heiligheid in de 6e en 7e les van den Katechismus over de Maria-vereering. Een zeer nuttig stukje ook is gewijd aan het alom bekende aflaatgebedje „Zie mij hier, o goede en allerzoetste Jezus" enz, Ten slotte een kort woord over het derde werk van lichamelijke barmhartig heid: De naakten kleeden, en de verscheiden heden der neem- en leesrubriek. Ondanks den beperkten inhoud biedt deze Mei-aflevering toch weer „elck wat wilï", A, JE. j

Ons Blad : katholiek nieuwsblad voor N-H | 1918 | | pagina 6