MULDER QUAX, Agenda. ALKMAAR - PÜ8MEREND. Belasten zicb met den aan- en verkoop van Efieeten voor geldbelegging. Verzilveren Coupons. Verleenen Credleten aan Landbouw, Handel en Industrie. Openen Rekening-Courant met rentevergoeding Nemen gelden Deposito. Verhuren Sale-Loketten. extra-trams. nieuwe reisgids, nationaal zeemansfonds. waarschuwing. distributie van levens middelen. goedkoope melk. VRIENDENKRING H. SACRAMENT. Vrijdag 7 Juni a.s. te S uur n.m. pre cies, gezamenlijke aanbidding in de kapel v. h. .Weeshuis, waarna in het Patronaats gebouw de jaarvergadering zal worden ge houden. v NED. R. K. VOLKSBOND. Voorloopige kennisgeving. De algemeene ledenvergadering zal plaats hebben op Maandag 10 Juni fes., 'sav, 8 uiur, in St JVillibrord. R. K. PROPAGANDA-CLUB „ST. LAURENTIUS". Onderafd. v. h. Kruisverbond, afd, Alkmaar, Openlucht-vejgadering op Zondag 2 Juni. 's middags 3 uur (precies) aanwezig bij de Jieiloërbrug. Trouwe opkomst verzocht Agenda: Opening. Notulen. Installatie nieuwe leden. Bespreking fietstocht. Ver slag aanplakbiljetten. i,SECRETARIAAT, DER ARMEN" EN LIEFDEWERK bST. FRANQSCUS REGIS". Bovengenoemde instellingen houden Dins dagavond zitting van 8i/a9 uur in het gebouw der bSt Vincentiusvereenigrag", Luttik OudotE ,75, REPETITIE „RULCÖRI STUDIO" Woensdagavond 8 uur, lokaal liazes, Luttik Oudorp, ring; uit te spreken over het beleid van den Minister van Oorlog vroeg inter- pellant of het waar is, dat de oefeningen toch zullen doorgaan. Op. welke vraag de Minister met „Ja" antwoordde, onder bij voeging, dat hij het achterwege laten der oefeningen niet voor zijn verantwoording zou kunnen nemen. 't Spreekt vanzelf, dat de heer T e r L a a n nu een motie van afkeuring niet achterwege kon laten. De heer Duymaer van Twist zeide tegen die motie te zullen stemmen, omdat aanneming der motie de oefeningen toch wel niet zou tegenhouden. En toen nu die opvatting werd beves tigd door Minister Cort van der Lin den namens 'de gebeele Regeering, veran derde de heer Ter Laan zijn motie in een motie van afkeuring jegens de geheele Regeering. Gestemd werd er nog niet. NEDERLAND EN DE OORLOG. De kolcnp rijzen. Naar het .Persbureau Vaz Dias van be voegde zijde verneemt, zouden bij de eco nomische' oadeihandeiisgen, welke thans tuscchsn Deitschlzad en Nederland wor de» gevoerd, een van de groo'.e punten van verschil ender meer uitmaken, ae prij zen welke voor koien door Duitschlsuid warden bedongen. De prijzea zouden thans per wagon het dubbele bedragen van die van het vorig afgesloten contract. Het convooi voor Indië. (Officieel.) Naar aanleiding van arti kelen in de pers, welke blijk geven van een inzicht inzake het omstreeks half Juni uit te zenden convooi, deelt het Dep.artement van Marine het navolgende mede: Het is niet de bedoeling onder bescher ming van oorlogsschepen een handelsverkeer in te stellen, dat zonder die bescherming, door de oorlogvoerenden paar hunne op.- vattimgen van handelsvrijheid der neutra len niet zou worden toegelaten. Ook zal geen mail worden medegenomen. Het behoeft geen betoog, dat de con- vooi-commandant geen onderzoek der ge- convoyeerde schepen zou dulden. Behalve Hr. Ms. „Hertog Hendrik", onder bevel van den kapteiin ter zee A. P. de Joncheere, tevens convooi-comman- dant, zal het convooi bestaan uit het tot hulpkruiser getransformeerde „Taba- nan" van den Rotterdamschen Lloyd, onder bevel van den kapitein ter zee A. F. Goos- sen en zeer waarschijnlijk het s.s. „Noor- dam" van de Holland-Amerikalijn als pas sagiersschip en de „Bengkalis" van de Maat schappij Nederland als kolenboot De schepen zullen omstreeks half Juni van de reede van Texel vertrekken en op hunne reis de door de oorlogvoerenden als gevaarlijk verklaarde zeegebieden vermij dende, de reis rond de Kaap de Goede Hoop maken. De kolenvoorraad zal uit de „Bengkalis" zoover noodig worden aange vuld, 't zij in neutrale havens, 't zij in zee buiten de territoriale wateren der oor logvoerenden. De duur der reis wordt geschat op. on geveer drie-en-een-halve maand. CRISISMAATREGELEN. Max.prijzen slachtvee. De Minister van Landbouw, Nijverheid en Handel -heeft goedgevonden te bepaler, dat de' in zijne beschikking van 1 Mei 1918 voor levering in de maanden April en Mei vastgestelde maximumprijzen voor slachtvee tevens gelden voor de gedurende de maand Juni 1918 geleverde slachtrun- deren. Chemicaliën. De Minister van Landbouw, Nijverheid en Handel heeft goedgevonden te bepalen, dat met ingang van Donderdag 30 Mei 1918 ontheffing kan worden verleend van de verbodsbepalingen betreffende de ver koop en de aflevering van glauberzout en natrium sulfaat en van magnesium sulfaat, zoo noodig onder daarbij te stellen voor waarden, door het Rijkskantoor voor Che micaliën, Nassaustraat 32, Utrecht. Aan vragen zijn schriftelijk bij dit Rijkskantoor in te dienen. Inlevering witte pronk- boonen oogst 1918. De Minister van Landbouw, Nijverheid en Handel, de mededeeling ontvangen heb bende van een der Cultuiuroommissiën, dat sommige verbouwers van pronkboonen van den oogst 1917 opkoopen, met de bedoe ling deze a-a. herfst in te leveren otn |an de hum opgelegde verplichting 40 K.ö. droge witte pronkboonen in te leveren voor elke 1000 K.G. groen te veilen pronk boonen, te voldoen, brengt ter kennis, dat zulks niet geoorloofd is en dat witte pronk boonen uitsluitend van den oogst 1918 in geleverd moeten worden. De beschikknig van 27 Maart 1918 No. 8275, afdeeling Crisiszaken, bureau Land bouw, over de teelt en levering van bruine boonen in plaats van droge witte pronk boonen blijft ongewijzigd. Inbezitneming oogst 1918. In eene bekendmaking, onder bovenstaand hoofd opgenomen in de „Nederlandsche Staatscourant" van 3 April 1918, is mede gedeeld, dat alle producten van den oogst 1918. die daarvoor de geschiktheid bezit ten, in bezit genomen zullen worden en dat zulks met name zal gelden o.a. voot alle soorten land- en tuinbouwzaden, tabak en hennep. De slotalinea van bovengenoemde be kendmaking luidt: „Bij deze inbezitneming zal een redelijke prijs worden vergoed. De „abnormaal hooge productiekosten" schijnen tot eenige misvatting aanleiding te hebben gegeven. Daarom wordt bier medegedeeld, dat „ab normaal" in dit geval moet worden opgevat in den zin van „niet in overeenstemming met de tegenwoordige omstandigheden". De hooge kosten van arbeidsloon, mest en andere productiemiddelen, die thans moe ten worden betaald, kunnen derhalve geens zins als abnormaal worden beschouwd, zoo zij althans in gebruikelijke mate worden aangewend. Met deze hooge productiekos ten zal derhalve bij het vaststellen der prij zen wel degelijk rekening worden gehouden. Indien echter voor het huren van land voor de teelt van sommige handelsgewassen (ta bak, vlas, hennep enz.) prijzen worden be taald, die de normale pachtprijzen vele raaien overtreffen, zoo is het duidelijk, dat hier wel degelijk van abnormale productiekos ten moet worden gesproken." Broodkaart 52e tijdvak. De Broodkaart van het 52ste tijdvak is geldig van 1 tot en met 7 juni. (St.Ct.) Zachte seep. De distributie van zachte zeep zal bin nenkort bij gebrek aan grondstoffen gestaakt moeten worden. Geen cacaodistrïbntie. Ten aar-zien van de distributie van cacao is door den minister opgemerkt, dat de voorraden, voor zoover deze aan de Re geering bekend zijn, te gering zijn om daar toe over tc kunnen gaars. Zilveren muntspecie. De Minister van Landbouw heeft tot de burgemeesters de navolgende circulaire ge richt Bij beschikking van 4 Mei j,L, werd door mij ten maximumprijs van zilver in eiken vorm van f 109 75 per K..G. fijn zil ver vastgesteld, waaronder derhalve ook zilveren munten, zoowei Nederlandsche als vreemde begrepen zijn. Aangezien deze prijs vrijwel overeen komt met de werkelijke zilver waarde van onze rijksdaalders en guldens (ook halve guldens), kunnen deze munten niet tot hoogejen prijs dan de nominale waarde worden verhandeld, zonder oat men den maximumprijs overschrijdt. Koffie. De voorraad koffie, die voor de distri butie thans nog hier te lande aanwezig is, bedraagt, naar men aan de „N. R. Ct." meldt, 50.000 balen, Per maand worden ongeveer 10.000 oalen afgegeven, zoodat de voorraad tot einde October zal strekken, Vetdistributieregeling. De Minister van Landbouw heeft vast gesteld een vetdistributieregeling, die in de „St.-Cit." no. 125 is opgenomen, In zijn circulaire tot de burgemeesters zegt de minister: Deze regeling sluit zich geheel aan bij de uiteenzetting der voorgenomen vetrant coeneexing als is aangegeven in mijne cir culaire d.d. 19 April j.l. Gelijk in mijn circulaire, dd. 19 Apr 1 j.l., reeds is uiteengezet, zullen de vet kaarten met de wisselbons ft 10 gram slechts m twee soorten verkrijgbaar worden ge steld, te weten voor aormaalmargarine ea voor boter. Zalks geschiedt op'grond der omstandigheid, dat ra het algemeen hotels en daarmede gelijk te stellen inrichtingen voor het bereiden vaa spijzen u;t sluit ear van boter gebruik mogen maken. Garens en kleeder voorziening. De inbezitneming van garens, in ver schillende fabrieken houdt verband met de plannen, 01a voor sooverre de beschikbare grondstoffen dit zullen toelaten, te voor zien in de behoefte van onderkleedi .-g tegen matige prijzen. intussen- n worden reeds nu en dan aan verschillende plaatselijke steuncomïté's en gemeenten door het Koninklijk Nation?.. teuncottsité p«rijer, katoen en andere manufacturen toegewezen, die door het Rijki Manutacturen-Burean in beslag zijn genomen. De behoefte aan onderkleeding üuet zich reeds dermate gelden, dat h.t met wenschelijk wor.lt geoordeeld met de verstrekking te wachten, totdat wellicht zoo groote voorraden ter beschikking zijn, dat een algemeene distributie zou kannen plaatvinden. Cacao es Chocolade. De Minister van Landbouw, Nijverheid en Handel heeft goedgevonden het vol gen ie te bepalen Het is verboden cacaobonnen te ver- -ferkea, af te leveren of te vervoeren. In geen geval zullen chocoiadereepen mogen worden vervaardigd van minder gewicht dan 30 gram, indien zij ongevuld ;n 35 gram indien zij gevuld zijn, In geen geval zullen chocoiadereepen mogen afgeleverd worden van minder ge- vicüt dan 30 gram, indien zij ongevuld en 35 gram indien zij gevuld zijn. De volgende maximumprijzen voor cho- KASSIERS. col&dereepen, gevuld of ongevuld 1 Groothandelprijs per 100 stuksverpakt f 11.—, onverpakt f 10 60tusschenbandel- prijs per 100 stuksverpakt f 1160, on verpakt f kleinhaudelprijs per stak verpakt 12^ cent, onverpakt 12 cent, HOOI. De Minister van Landbouw, Nijverheid en Handel heeft goedgevonden: in te stellen een Centraal Hooibureau te 's-Gravenhage en in elke Provincie een Provinciaal Hooibureau; tot lid en voorzitter van het Provinciaal Hooibureau voor Noord-Holland te benoe men den heer H. Klaver, Wstdijk, Alk maar; tot lid en secretaris de heer D. de Boer Dz. te Stompetoren; en tot leden de heeren J. J. van Dijk te Anke veenH. J. Avis te Midwoud; N. Dekker te Obdam; J. W. v. d. Berg, Z. Schalkwijk, te Haarlem; R. Visser Lz. te Berkhout, bekend te maken, dat het Centraal Hooi- kantoor is gevestigd: 's-Gravenhage, Kneu terdijk 8 ten dat het adres van het Pro vinciale Hooibureau voor Noord-Holland is D. de Boer, Stompetoren; te bepalen, dat overeenkomstig de wet van 1 September 1917 (Staatsblad No. 578) het vervoer van hooi van den oogst 1918, uit eenige plaats in eene gemeente gelegen, naar het overjge deel des Rijks, hetzij' in of buiten die gemeente gelegen, is verboden. i - Dit verbod is niet van toepassing: a. op het vervoer van hooi van lande rijen, die niet jaarlijks worden verpacht, voor zoover dit vervoer geschiedt Langs oen kortsten weg van het land naar de opslag plaats van den verbouwer; b. op het vervoer van hooi voorzien van een vervoerbewijs, afgegeven door een Pro vinciaal Hooibureau; vast te stellen een maximüm-groothandel- prijs voor hooi van eerste qualiteit van f80.— per 1000 K.G. ongeperst, geleverd franco spoor of •schip bij den producent. Voor hooi van mindere qualiteit wordt naar evenredigheid minder betaald. ~BTU ITENLAND, OORLOGSOVERZICHT. De Duitsch» oorlogswals (liefelijk beeld, dat vroeger voor het Russische leger ge bruikelijk was!) rolt vóórt in het westen, stééds dieper in het rijk der Fransdien. Met kracht wordt het offensief voort gezet, en al blijft de Fransche pers kalm en betrouwend bij hare beoordeeling van den toestand, het kan niet ontkend worden, dat de Duitsche vorderingen de ncgal optimistische verwachtingen der Franschen wonderlijk zoel weten te logen straffen. Van de Kroonprins-legergroep wordt ge meld, dat de Duitschers den van het Ai- lettefront ten zuiden van de Oise wijkenden vijand na-zetten over de Oise en de Ailette. Zij bereikten de linie BretignySt. Paul Troslydoire. Ten noorden van Aisne wier pen zij in voortdurenden strijd den vijand over BieuxyChavigny terug. Zij hebben den straatweg SoissonsHartenner over schreden. De in de richting van Fere en Tardenois van het zuidwesten, over de Mar- ne en van het zuidoosten aangevoerde Fran- sche divisies konden ondanks wanhopige tegenaanvallen nergens de voorwaarts drin gende korpsen met succes tegenstand bieden. De achterwaartsche stellingen van. den Franscbman bij Arcy en Grand Rozoy werden doorgestooten. Ten zuiden van Fere en Tardenois hebben de Duitschers de Marne bereikt De hoogten van Chain- voisy, St. Gome en Bomigny zijn in Duitsch bezit. Aan den zuidelijken oever van de Vesle ten westen van Reims worden Germigny, Queux en Thillois genomen. Het aantal gevangenen en de buit nemen steeds toe. Meer dan 45.000 gevangenen, meer dan 400 kanonnen, duizenden mitrailleurs vielen in Duitsche handen. En aan het front van Noyon tot ten W. van Reims een allerbelangrijkst front- deel vordert onze aanval goed, meldt Woiff. Een zeer gevaarlijke toestand bestaat bij Reims, alleen schijnt hier de Duitsche drUk minder geweldig dan bij Soissons. Ongetwijfeld is de positie voor de ge allieerden bijzonder ernstig en van meer beteekenis nog dan de voortgang in het centrum, waar ondanks alle terugwijken van de geallieerde legers het verband tusschen de legers nog altijd schijnt te blijven be waard, is thans de strijd in de omgeving van Soissons, daar een terugwijken van den Franschen vleugel hier zulke ernstige gevolgen na zich' zou sleepen. Alles hangt nu slechts hiervan af of gene raal Foch over voldoende reserves beschikt om den verderen opmarsch van den vijand tot staan te brengen, zonder het overige died van het bedreigde front te pntbJob- ten en hij verkeert hierbij in het nadeel, dat het initiatief thans geheel an al aan de zijde van den vijand is. Reuter's bijzondere correspondent bij bet Fransche leger seint: „Een bemoedigend feit is, dat de snelheid van den vijande- lijken opmarsch de laatste J24 uur aanzienlijk is vertraagd. Deze is niet tot staan gebracht, maar stuit stellig op grooter moeilijk heden" doch in scherp contrast met de pogingen der Entente en de Duitsche suc cessen te verkleinen, schildert een artikel in de „English Review" den hoogen ernst der Fransch-Britsche strategische positie. Harrison de auteur schrijft o. De ciritieke toestand die ontstaan is, kan een ieder begrijpen. De lijn Parijs—Amiens is verbroken. Ons noordelijk spoorwegsy steem is gedeeltelijk verloren gegaan en wordt in zijn hoofdlijnen bedreigd met groot verlies van materiaal van allerlei aard. Ons front is op onvoorbereide stellingen terug gedrongen .Wij hangen geheel van onze re- serven af. Langer dan een jaar geleden, verlangde Lloyd George naar den „Knockout"-slag. Nu heeft hij zijn zin. Wij hebben geen recht om ons te beklagen. „Tu 1' as voulu" kunnen wij met historische woorden roe pen. Toen Lord Lansdowne zijn stem ver hief om de regeering tot rede te verma nen, gaf het volk geen antwoord. Alle po gingen om tot een vrede te komen, werden grof afgewezen. Nu moeten wij1 den strijd onder bezwarende omstandigheden uitstrij den." De „Times" verneemt uit Parijs, dat Cieaaenceau bij zijn bezoek aan het front dezer dagen nauwelijks aan den dood ont komen is. Dadelijk nadat hij zeker punt had verlaten, drongen daar uhlanen door; de Fransche generaal, die zich hier bevond, werd gedood, terwijl enkele» van zijn es- korte werden gevangen genomen, De Italiaansche bladen melden dat Serrati, de hoofdredacteur van het soeiahs tische blad „Avsnti", te Rome is gearres teerd op bevel vaa de militaire autoriteiten te Turijn, in verband met de gebeurte nissen van Augustus 1917 in die stad. De secretaris van de socialistische partij verslsarde dat Serrati werd gearresteerd tengevolge van zijn lofspraken op de Rus sische reyolutle, welke men beschouwt als aansporingen tot oproerige bewegingen, Tepgevolge van de ontploffing van een fleschje waterstof werden in een fabriek te Bitterfeld (Duitschland) 9 personen ge dood, 7 zwaar e» 6 licht gewond. Uit een brief van het „Nationaal Hindoe-comité" in „Nya Daglight Alle- handa" ontleenen wij, dat de noofden van het comité hun militaire hulp hebben af hankelijk gesteld van de voorwaarde, dat Engeland aan Indie Home Rule toestaat. Het oogeablik om dit te eischen is door de Indien zorgvuldig gekozen. Engeland staat nu voor het dilemma ói Home Rule te verleenen en dos afstand te doen van zijn feitelijke heerschappij over Indie, öf geen Home Rule te verleenen, in welk geval Engeland echter niet zal wagen een half milhoen Hindoes onder de wapenen te roepen om in Europa te gaan vechten. Volgcss Wolff blijkt uit de sserfte- sutijtiek dat de sterfte te Eerlij» in het vierde oorlogsjaar gunstiger is dan in het voorafgaande jaar. Vooral de sterfte onder de oudere personen nam af, De Duitsche keizer heeft den kroon prins, naar aanleiding vaa de successen door de onder diens bevel staande troepen dezer dagen behaald, de ster van groot commandeur van de koninklijke huisorde van Hohenzollern met de zwaarden verleend. De gezant van Cuba te's Gravenhage deelt mede van zijn Regeering telegrafisch bericht te hebben ontvangen dat de be trekkingen tusschen Cuba en Mexico niet zijn afgebroken. Hetgeen dienaangaande werd medegedeeld, berustte op een mis verstand. K Volgens een bericht uit Bern aan de „Vossische Ztitnng" publiceerde de „Vereeniging tot instandhouding der bur gerlijke vrijheid" te New-York een lijst van Amerikaansche nieuwsbladen die door d« Amerikaansche censuur verboden zijn. Tachtig tijdschriften en dagbladen komen daarop voor, waarop niet minder dan 45 socialistische bladen. De bladen melden dat de oogst in de zuidelijke streken van Bulgarije begon nen is en dat de Jongste regens hier ge vallen zeer gunstig zijn geweest voor den stand der gewassen, zoodat de oogst goed beloofd te zullen zijn. Naar de „Temps" meldt, zijn de oorzaken der geheimzinnige ziekte in Spanje nog steeds onbekend. Het aantal zieken te Madrid bedraagt 80.000.- Volgeni een bericht uit Berg, uhjjntde ziekte een soort influenza te zijn, met een goedaardig verloop. Een groot deel van het personeel der oorlogsmarine is door de ziekte aangetast. Te Barcelona komen 20 ft 30 duizend ziektegevallen voor. Gevallen met doodelijken afbop werden tot nu toe niet gemeld. „De Sinn Fciners zijn zeo ver ge komen, dat zij stoutmoedig den standaard der revolutie hebben opgeheven", scarijit de „Correspondanca Politique". „Dit blijkt wel uit de manifestatie me dezer dagen te Batlaghadereen gehouden werd, waaraan meer dan 15.000 personen deel namen. De rede van de Valera was een werke lijke oproep tot de revolutie. Hij spoorde de jongelieden aan zich op den stryd voor te bereiden, zeggende, dat hij zelf besloten was liever te sterven, dan aea militairen dienst aan te nemen." Onlangs is i» Japan van de baud van den bekenden schrijver Kioag-T e-Bokia een roman verschenen, welke ioó dceisn telt. Om deze 106 deelen op papier te brengen, had de Japantche schrijver 50 jaren noodig. Deze joh deelen bestaan niet uit dunne heftjes, maar ut kloeke banden, waarvan elk op zich wel duizend bladzijden telt. Onder de bekende rubriek; „Mag men het zeggen?" scnrijft de „Yicioire": „Mag men het zeggen, dat er soldaten van 47 jaren aan het iront staan, beboerende tot de jaarklasse 1891, die dertig jaar land bouwer zijn en d.e men toen met naar huis zendt, om hun akkers te bebouwen, zoodat hun akkers braak moeten liggen?" ALKMAAR. Op Zondag' 2 Juni zullen enkele extra trams rijden van en paar Egmond/Zee en Bergen/k.ee, n.1. om 2.32 uit Alkmaar, 3.03 aank. Bergen/Zee; om 8.20 's avonds uit Alkmaar, 8.51 aank. Bergen/Zee. Vertrek Bergen/Zee 3.20, aank. Alkmaar 3.51; 's avonds 9.01 vertrek Bergen/Zee, 9.32 aank. Alkmaar, Vertrek Alkmaar 2.30, aank. Egmoncl/ Zee 2-50; vertrek Alkmaar 's avonds 8.20, aank. Egmond/Zee 8.40. Vertrek Egmond/Zee 3.35, aank. Alkmaar 3.55; vertrek Egmond/Zee 's avonds 9.10, aank. Alkmaar 9.30. Bij de uitgevers-firma v. d. Tooien, is de nieuwe reisgids van het welbekende formaat verschenen. Een zichzélf repommandeerende uit gave! De sympathieke vereeniging „nauonaal zeemansfonds", die zich ten doel stelt de weduwen en weezen van de zeelieden, welke gedurende dezen oorlog omkwamen, te on dersteunen, komt een. beroep doen op de Alkmaarsche burgerij'. Tot einde 191/ waren op zee gebleven 084 mensdien, 251 van de koopvaardij vloot en 433 van vissdierij. Zij lieten na 398 weduwen en 1074 weezen... 398 weduwen en 1074 weezen in 3i/j oor logsjaren... Wél hebben wij dus reden 0111 te spreken van helden, mannen van moed en trouw, aan wie het land grooten dank en eerbied en waardeering verschuldigd is,en wél mogen wij- ons dius het lot der steunloos-achtergebleven nabestaanden aan trekken Eene oommissie, welke zich daartoe in Alkmaar vormde, heeft een plan beraamd, dat, naar wij hopen, succes mag hebben. Woensdagmiddag te 1 uur zal op uiï- noodiging dier aommisBiie het militaire mu ziekkorps jeene uitvoering gevén, bij het borstbeeld van Mevr. Bosboom-Toussaint aan den Straatweg, waarna de muziek door de stad trekken zal, om de gemoederen door middel van sclhoone muziek milder stemmend de Alkmaarsche burgers er toe op te wekkeneen insigne te koo- pen van de dames, die deze alsdan- den voorbijgangers zuilen aanbieden. Meerdere giften voor dit schoone doel willen ook wjj in ontvangst nemenze zui len ter gelegenertijd in „Ons Blad" ver antwoord worden. De Hoofdcommissaris van Politie te 's-Gravenhage waarschuwt tegen het ingaan op aanbiedingen, gedaan door de firma I. ri. BOS Co., Stadhouderslaan No. 3 aldaar, vóórdat omtrent genoemde firma in lichtingen zijn ingewonnen aam het Hoofd bureau van Politie, afdeeling Centrale Re cherche, Alexanderplein No. 15a. Gedurende de week van 3 tot en met 9 Juni 1918 zal verkrijgbaar worden ge steld op: Bon No. 98 250 gram peulvruchten. 99: 150 gram rijst. 100: 50 gram gort 12 k.g. kled-aardappelen, 2: 100 gram kaas 20 31 k.g. klei-aaidappelen eventueel heden verkrijgbaar, Gedurende de weèk van 2 tot en met 8 Juni 1918 zijn geldig voor goedkoope melk: Bon No. 4 tot en met No. 10. BOTER- en vetrantsoeneering. De Directeur van het Distributiebedrijf van Alkmaar deelt mede, dat na herhaald verzoek om toezending van de diverse soor ten boter en vet, bestemd voor de rant soeneering, welke 3 Juni a.s. wordt inge voerd en waarvoor de kaarten reeds alle in het bezit van rechthebbenden zijn ge steld; nog niet zijn gearriveerd; dat hij, in het bezit zijnde van nog eenige reserve, met voorbij zien van den geldenden bon op de Rijkskaart, waarop alzoo geen boter, of vet kan worden verstrekt, voor de ko-

Ons Blad : katholiek nieuwsblad voor N-H | 1918 | | pagina 2