Nieuwpoortslaan 126, Hoorn. N. Kaai}, N.H., db.j L. Oudorp 70, Wognum. 'T. O. van Haastar, R.K., kapelaan, Ver- dronkenoord 76, Sassenheim. S. Koch, N.H., z., Stuarts traat 76, Den Haag. K. Olij, N.H., z., Schermerweg 30, Beem- ster. W- Willemse, Rem., rijksklerk Bel., Snaarmanslaan 97, Almelo. A. Tekker, N.H., z., Veerstraat 1, de Rijp. Hoofd van een gezin, OORLOGS-ZEEP. De Directeur van het Distributiebedrijf van Alkmaar deelt mede, dat met ingang van Zaterdag 1 Juni 1918 voor de week van 2 tot en met 9 J uni als voorloopige maatregel op vertoon van de legitimatie- kaart, welke bij afgifte van het na te noe men artikel door den detaillist met een stem pel óf ander kenteeken op de achterzijde zal worden gewaarmerkt, bij de navolgende detaillisten: T. Appel en Zn., Van der Woudestraat. Wed. M. F. Beudeker, Hofplein, J. E- Bierman, Lindenlaan. P. Blankendaal, Omval. A. Bruin, Snaarmanslaan. W- G. de Bruijn, Zevenhuizen. Aïb. Heijn, Fnidsen. J. P. van Hugten, Oudegradht. P. A. van Hugten, Nieuwpoortslaan. P. Jacobs e, Laat. C. Keg, Langestraat. J. Knaap, Verdronkenoord. „Ons Belang", Huigbrouwerstraait. J. Pastoor, Oudegradht. Th. Schouten; Voormeer. W. Verhoeve, Ritsevoort C. A. Wolzak, Snaarmanslaan. De Wij® en Broers, Ritsevoort. A. Sehellinger, Magdalenenstraat. J. Bak, Luttik-Oudorp, een pakje oorlogs-zeep zal worden beschik baar gesteld. Alhoewel zeep niet door de regeering via het gemeentebestuur wordt verkrijgbaar ge steld is deze voorloopige maatregel nu ge troffen en bestaat er uitzicht met H.H. Grossiers eene regeling te treffen, zoo, dat voor de toekomst de distributie van dit artikel meerdere waarborg voor de verkrijging van hetzelve aan de ingezetenen zal bieden. PLAATSELIJK, NIEUWS. HEILOO. Raadsvergadering. Na opening werden de notulen gelezen en goedgekeurd. Ingekomen was een dankbetuiging van den heer v. d. Aartweg voor den aan hem verleenden duurtetoeslag. Medegedeeld werd, dat het behandelt van den weg gegund was aam den laagsten in schrijver, den heer Bakker, voor f 2400. Goedgevonden werd adhaesie te betuigen aan het bekende adres van Krommenie. Ingekomen was een verzoek van den administrateur van het Electrisch bedrijf om zijn salaris te verhoogen. Besloten werd dit eerst te stellen in han den der Commissie. Ingekomen was een schrijven van de Tuinbouw vereeniging „De Eendracht"; ver zoekende om weder als voorheen garantie te willen stellen bij eventueele werkeloos heid; goedgevonden. Medegedeeld werd, dat 't overnemen van den weg in de Boekelermeer f 8000 zou kos ten. Deze zaak was nog eens breedvoerig besproken en was er een andere begrooting gemaakt, waaruit bleek, dat het voor f 1600 zou kunnen, maar hierin zit niet de ovet- der grond, alles bij elkaar zou het f 2000 kosten. j i I B. en W. stellen voor hierop in te gaan en dat de eene brug voor de gemeente in onderhoud zal komen en de andere voor de Boekelermeer. In principe werd besloten den weg over te nemen; eerst zal er nog met Neijenburg onderhandeld worden. Ingekomen was een schrijven van den heer Valk, welke voorstelt om de kermis voortaan niet meer op Zondag te houden, maar van af Maandag tot en met Woensdag. De Voorzitter zegt, dat er met de stoom- draahnolen een contract is voor nog-drie jaar, dat de kermis op Zondag ook gehou den wordt. De heer Zwart meent, dat dit geen be zwaar is; dan moet hij zijn contract maar intrekken. De heer Valk zegt er bezwaar in te zien om de kermis dif jaar op Zondag te houden, daar er in den heelen omtrek geen kermis wordt gehouden, zoo zal alles hier heen stroomen. De Voorzitter zegt de kermis wel te kunnen uitstellen volgens contract, maar niet op andere dagen zetten; spr. zegt er niet zooveel bezwaar in te zien de kermis te laten beginnen op Zondag. Willen de heeren zich uitspreken om de kermis dit jaar niet te houden, dat zou gaan. De heer ValK zegt üun voorstel in ie trekken en nu voorstelt om de kermis dit jaar niet te laten doorgaan. De Voorzitter zegt, dat dit dan in een volgende vergadering behandeld wordt De heer Swart kan zich hiermede ver eenigen en zou dan een volksfeest willen houden. De heer Van 'tVeer vindt het bezwaar lijk voor de neringdoenden. Goedgevonden werd dit punt aan te houden en dan spoedig weer een vergade ring te houden, waar de heer Valk dan een voorstel kan indienen. Goedgevonden werd een geld leen big aan te gaan van f6500. Eveneens werd goedgevonden een tijde lijke kasgeldleening aan te gaan van f 10.000. Vastgesteld werd het kohier H. O. op een bedrag van f 14994.40. Na nog enkele besprekingen werd de ver gadering gesloten. WORMERVEER. Distributien ie u w s. De Directeur voor de distributie van goedkoope schoen reparaties, klompen, nieuwe schoenen en breiwol verzoekt ons mede te deelen: dat jn de maand J,tinj geen distributie van bovengenoemde artikelen zal plaats hebben. Met ingang van 1 Juli wordt het dis tributiekantoor verplaatst van Hennepad naar Zaanweg 109 (het vroegere Kantoor van de firma Dekker). Levensmiddelen. In de week van 3 Juui tot en met 9 Juni zijn op onder staande roode bonnen de daarachter ge noemde regeeringsgoederen te verkrijgen; Bon 75 zandaardappelen 1 K-G.; bon 76 peulvruchten 1 H.G.; bon 77 zandaard appelen 3 K.G.; bon 78 eenheidsworst 1 H.G.; bon 79 kaas 1 H.G.; bon 80 gort .1/2 H.G.; bon 81 peulvruchten 1 Vj H.G.; bon 82 een stuk deltazeep; bon 83 kleiaardappelen 1 K.G.; bon 87 vet 1 Va H.G.; bon 84, 85 en 86 dagkaarten Cen trale Keuken. Kleiaardappelen worden al leen Zaterdags verstrekt en van Donderdag tot en met Zaterdag zandaardappelen op bon 75. Het menu voor de Gemeentelijke Cen trale Keuken luidt: Dinsdag erwtensoep, itü. bon 76; Woensdag stamppot zuurkool, 'inl, bon 84: Donderdag stamppot snijboonen ink bon 75Vrijdag selderijsiep, inl. bon 85 Zaterdag stamppot spinazie, inl. bon 86. Rantsoen voor kinderen, zieken en zwak ken op groene bonnen: bon 24 havermout li/3 H.G.; bon 124 rijst 2Va H.G.; bon 224 vet 1 H.G.; bon 324 peulvruchten 5 H.G.; bon 424 kindermeel 2x/a H.G. HEEMSKERK. Bedevaart. Woensdag heeft de jaar- lijksche bedevaart naar O. L. Vrouw ter Nood plaats gehad. Ruim 300 personen namen er aan deel, waaronder een 30-tal bruidjes. Een vijftal mooie vaandels brach ten veel tot opluistering bij. 't Nieuwe vaan del van de bedevaart naar Heiloo, dat in de bedevaartskerk gewijd werd, maakte een mooien indruk. De godsdienstoefeningen werden met groote devotie en in stipte orde volbracht. Een der Zeereerw. Paters van Velseioord hield een heerlijk mooie pre dikatie. Werkte het weer ook tot welsla gen mee, 't moet toch gezegd worden, dat de Kapellaan zeer stoffig was, wat minder aangenaam is. Opgesloten. De vermoedelijke da der van den diefstal van 23 groote kazen ten nadeele van den heer A. E. de Wildt zit voorloopig in 't Raadhuis alhier op gesloten. CASTRICUM. Raadsvergadering. Na opening werden de notulen gelezen en goedgekeurd. Van den heer Nijssen was bericht ont vangen, dat hij zijn benoeming als onder wijzer aannam en met 1 Augustus zijn be trekking kan aanvaarden. Ingekomen was '11 schrijven van den tele foonhouder, welke bereid was het voorge stelde te aanvaarden op een salaris van f 700 en voor den plaatserv. van f 300. De heer Schuijt zegt dat niet te begrij pen, de heer Res heeft gezegd het voor f800 met inbegrip van plaatsvervanger te willen doen; en nu vraagt hij f 1000. Spr. zou hier niet op in willen gaan, er zijn voor f 800 wel anderen, die het willen doen; spr. zou hiervoor een oproep willen doen. De Raad kan zich hiermede vereenigen. Ingekomen was een schrijven van de leden der Huurcommissie, welke mededeelde, dat zij bedankten als zoodanig,- omdat de presentiegelden te laag waren, De heer Schuijt meent, dat er wel iets voor betaald moet worden, maar er moet niet te veel gevraagd wordenwaar moet het been als al die commissies een hoog pre sentiegeld moeten hebben? De heer Valkering stelt voor om f2 presentiegeld te geven. De heer Schuijt meent, dat het te hoog is en stelt voor. om den voorzitter f 250, -den secretaris f 200 en den leden f 100 te geven; degene, die bedankt hebben, zullen gevraagd worden om te willen blijven. Ingekomen was een schrijven van de Vereeniging Gasfabrikanten om een jaar- lijksche subsidie. Werd aangehouden tot een volgende ver gadering. Breedvoerig werd besproken de wensche- lijkheid van een tweede gemeentewerkman, waar reeds een oproep voor was gedaan. Benoemd werd als zoodanig J. de Groot van Limmen. Door Ged. Staten was bezwaar gemaakt tegen de salarisregeling van het hoofd der school. Door den Raad was voorgesteld f 1300 tot f 1600. Ged, Staten stellen voor het te stellen op f1100 tot f1700. De Raad kan zich hiermede vereenigen. ■In de Raadsvergadering van 16 October was besloten de ovens der gasfabriek te vernieuwen; waarvoor f 1800 was uitge trokken. volgens een prijsopgaaf van. de firma H. Volker, doch .later was gemeld, dat dit werk f 2000 zou moeten kosten, en nu kan er geen materiaal uit het bui tenland worden verkregen en moet het met birnienlandsch materiaal gebeuren, hetwelk i 3100 i-ai hos ten. Besloten werd 'het nog wat aan te houden. Door de Gascommissie wordt voorge steld aan A. J. Kuperus, ingaande 1 Juni, een toeslag te verleenen van f2 per week, eveneens een toeslag van f2 aan F. Tromp en f 1 toeslag aan C. J. Hermsen. De Raad kan zich hiermede vereenigen. Door de Levensmiddelemcommissie werd verzocht om een 3e ambtenaar aan te stel len. Goedgevonden werd een oproep te doen. De Voorzitter zegt, dat van af Zaterdag de heer Spaanse als loco-burgemeester zal optreden en stelt voor om een loco-wethou der te benoemen, die den heer Spaanse kan vervangen. De heer P. Kuijs werd biervoor met 4 stemmen gekozen. Op den heer Louter werden 3 stemmen uitgebracht. Door den Secretaris werd het schrijven voorgelezen, dat aan burgemeester Mooi, ingaande 1 Juni, eervol ontslag was ver leend met dankbetuiging voor de bewezen diensten gedurende 30 jaren. De heer Spaanse voegt hier een dank woord aan toe; spr. is overtuigd, dat de Burgemeester veel werk voor de gemeente heeft gedaan; de Burgemeester was geen ambtenaar, die alleen maar om reciht vroeg, maar ook op de plichten wees spr. meen de namens de geheele gemeente een woord van dank te mogen brengen en hoopte met den nieuwen Burgemeester in dezelfde vriendschap te mogen samenwerken als hij dat nu altijd gedaan had. De 'heer Schuijt zegt als jongste raads lid te onderschrijven de woorden van den heer Spaanse en was er zeker van, dat de naam van Burgemeester Mooi bij alle ingezetenen in dankbare herinnering zal blij ven. Spr. stelt voor om een der straten daarom den naam te geven van Burge meester Mooijstraat. De Burgemeester dankt aangedaan voor de hem toegesproken woorden. Spr. her- herinnert zich nog zijn benoeming 30 jaar geleden en zegt altijd met pleizier en ge noegen te hebben gewerkt en meent altijd in 't ibelang der gemeente, al werd het tegen woordig wel eens afgetakeld, maar al wat ik heb gedaan, heb ik altijd moet de beste bedoeling gedaan; maar mijn jaren brengen het nu mee, dat ik mijn ontslag heb ge vraagd; het deed mij pijnlijk aan om er toe over te gaan, maar ik heb gemeend, dat het mijn plicht was niet alleen voor mij zelf, maar ook voor de gemeente. Ik dank dan de heeren voor hun gezellige en vriendschappelijke medewerking en hoop-, dat het de gemeente goed mag gaan en neem hiermede afscheid van den Raad en hoop, dat u met mijn opvolger op dezelfde vriendschappelijke wijze zult samenwerken tot bloei van Castricum; waarna de vergadering werd gesloten, BEEMSTER. (Vervolg Raadsvergadering.) De heer Visser vraagt, of de Zuid-Oost Beemster niet even goed is als de Jispe.r- weg. De Voorzitter zegt, dat als er daarvan ook een verzoek komt, er dan ook wel op beschikt zal worden. Werd goedgekeurd. Verzoek van het schoolhoofd van de Rijp, cm aan zijn 5 leerlingen uit Beem ster f 1.50 te geven, om hen een aandenken te geven bij het verlaten der school. Goed gekeurd. Voorstel van B. en W. om de jaarwedde te bepalen van den kantoorhouder en plaats vervanger van de openbare spreekcel te Noord-Beemster. Goedgekeurd. Duurtebijslag aan Wed. J. Kloppers en Wed. G. Kooijman; de le van f50, de 2e van f40.75. Goedgekeurd. Voorstel van B. en W. om een geldleening van f 20.000 a 41/2 pCt af te lossen in 3 jaar, 1919, '20 en '21. Goedgekeurd. Voorstel van B. en W. om de gemeente- begrooting van 1917 te wijzigen. Goed gekeurd. Benoeming van leden voor het stembureau voor de a.s. verkiezing. Stemdistrict 1J. Koopman, ambtshalve als voorzitter, J. J. Groot, M. Ruiter, W. Molenaar; plaatsvervangersA. Zijp. A. Eijsen en J. Slot. Stemdistrict 2: Leden: P. Knip, A. J. Waiboer, P. Jonges en C. P. Hartog plv.: J. Winkel, P. Kreb £it G. Prins. Stemdistrict 3: Leden: J. Edel Kz., J. Edel Jz., D. Visser en P. Kramer; ui.v.: H. Smit, P. Hoogstraten en C. J. S'tuijt. Voorstel van B. en W. om een dubbele woning te bouwen voor den rijksveldwach ter aan de Leeghwaterstraat; de gemeente opzichter geeft een 'vöorioopige raming van omstreeks f 8000. Voorts deelde de Voorzitter mede, dat de heer Hartog met Juli zijn 40-jarig ambts- ju'bilé viert, maar dan tevens zijn ontslag zal vragen, maar hij hoopte, dat men hem in zijn woning zou laten. De heer J. Edel Jz.: begeven wij ons niet op gevaarlijk terrein om een huis te bouwen, want straks komt er weer een ander. Voorzitter: Willen wij de rijksveldwachter houden, dan moeten wij een woning bou wen en wij achten het wenschelijk, dat wij hem hi%r houdenhet is noodzakelijk, dat ik steeds in contact ben met hem en de veldwachter met zijn superieur. De heer Édel Jz.: Superieur? Is u zijn superieur? Voorzitter: Zeker, ik ben als Burgemees ter hulp-Officier van Justitie, dus ben ik zijn superieur. De heer Edel Jz.O, dat wist ik niet. De Voorzitter zegt, dat men de andere woning gemakkelijk kan verhuren. De heer Edel Jz.: Een woning van f 4000 zal niet zoo gemakkelijk gaan. De heer Jonges: Ik geloof, dat wij het in een vorige vergadering al met elkaar eens waren, dat de rijksveldwachter hiel' zou blijven, dus daar valt niet meer over te praten. De heer Edel Jz. wil hem naar den Zuid- Oost Beemster plaatsen. De Voorzitter bestrijdt dit. Hierna stemming over bet voorstel van B. en W., hetwelk wordt aangenomen met 8 tegen 2 stemmen, die van de heeren Kramer en Edel Jz. K.onuv.aag-, f>p Kramer vraagt, or er geen betere postbestelling kan komen, want het is treurig, zoo laat als men de stukken bezorgt krijgt. De Voorzitter zegt: daar is niets aan te doen, hier in Midden-Beemster is het prach tig (en daar heeft men aan den weg toch niets aan). De heer Hartog vraagt: is er geen ver boden toegang op het koolland bij begra fenissen De Voorzitter zal de politie er mee in kennis stellen. Hierna sluiting. mmj———pw BURGERLIJKE STAND ZIJPE. Van 4—11 Mei. Geboren: Jan, z. v. W. den Hartog en E. Veuger. Ondertrouwd: Jan Eliza Wilhelm Dujjs, 41 j., te Zaandam en Cornelia Johanna Quirina van Wijk, 35 j., te Zijpe. Gehuwd: G. Veuger en M. Doorn. K. Winkel en J. Brak. OverledenPieter Bakken, 76 j., wedr. van Johanna Stroomer. Elizabeth Leeu wen, 88 j., wed. van Cornells Paarlberg. Van 11—14 Mei. Geboren: Pieter, z. v, W- Rampen eji A. Meurs. Elisabeth Petronella Flora, d. v. M. Janssen en Ch. D. v. Konings- bruggen. Cornells Jacobus, z. v. G. Klaver en A. M. Mattheeussen. Gehuwd: Jan van Waggendorff van Rijn en Neeltje Clasina Pool. Overleden: Adrianus Albertuis Vader, 55 jaar, ongehuwd. Van 1517 Mei. Overleden: Gerarda Johanna Maria, 2 j. d. v. N. P. Kruijer en W. M. M. Stuijt. Johannes Theodorus Sinnige, 14 j., z. v. M. Sinnige en A. Leek. Van 1821 Mei. Geboren: Alexandrine Louise, d, v. A J. F. Oudendal en J. A. van Marle. Gehuwd: Cornells Klomp en Immetje Bakker. Overleden: Levenloos aangegeven kind v. C. v. Buuren en M. Bakker. Hendrik Sluijs, 67 j., wedr. van Klazina Maria Bakker. Van 2124 Mei. Geboren: Jacob, z. v. W. Vriendjes en W. Carlebur. Ondertrouwd: Bastiaan van Delft, 26 j., te Callantsoog en Trijntje Cornelia Kossen. 25 j., te Zijpe. Dirk Marees, 28 j., te Zijpe en Aaltje Kramer, 20 j., te Urk. Van 2528 Mei. Geboren: Aaltje, d. v. J. C. K. Beek en M. J. Beers. Klaas, z. v. K. E riks en A. Zeeman. Elisabeth, d. v. S. Kossen en C. Sluis. Overleden: Bernardus de Jong, 33 j. Getrouwd'Hector Tailleman, 25 i. en Anna Breed, 20 j., bedden alhier. KERKNIEUWS. PROCESSIE OP HET BEGIJNHOF. Donderdsg Is ter eere vtn den H. Sacra mentsdag, op het Bagijnhofte Amsterdam, de processie weer rondgegaan. Het oude hof, de boomea vol zornerschen tooi, was langs alle huizen, en midden in het plant soen, gevuld met dichte rijen Amsterdam» sche katholieken. g»a«c—MM»——»—an—o—caw» GEMENGD NIEUWS Verdrijving van missiona rissen, Het is treurig te zien, hoe in dezen oor log de haat zoover gedreven wordt, dat zelfs dood-onscihuldige menschen, als mis sionarissen, als slachtoffers moeten vallen. In al de Duitsche koloniën, waar de missi onarissen van de missie uit Bazel werk zaam, zijn de missionarissen gevangen ge zet en gedeeltelijk ook uit de koloniën ver wijderd. Zoo is de missie op de Goudkust, West-Afrika, door de Engelschen eenvou dig opgeheven. De missionarissen zijn naar Engeland overgebracht. Op de Goudkust zijn ongeveer 30.000 Christenen. De missie van Bazel had daar 11 groote en 185 klei nere nederzettingen. De missionarissen in Riassaland, Midden-Afrika, zijn overge bracht naar de ongezonde kust van Oost- Af rika, waar het leven voor een Europe aan onmogelijk is, wanneer hij niet na eenige jaren verblijf aldaar, zich naar Europa kan begeven, om zijn geschokte gezond heid te herstellen. De missionarissen van het Duitsche gezelschap in Togo zijn in gevangenschap_ gesteld. De missie daar was reeds sinds 79 jaren werkzaam. De missies in Kameroen zijn eveneens opgeheven. De missionarissen zijn ohder toezicht gesteld van gewapende negers. Dat deze arme zendelingen, die met de politiek niets uitstaande hebben, door een blank ras worden verdreven, is een treurig verschijnsel, wbj—i11 ui—ma- RETRAITEN. ST. CLEMENSHUIS JE NOORD- WIJKERHOUT, 36 Juni. Heeren Middenstanders, f7. P, Dominicaan. 8—11 Juni. Mannen en Jongelingen, f4.50. P. Augustijn. „DE THABOR" IE ROTTERDAM. 1013 Juni. Meisjes gew. stand, f4.50. P, Dominicaan. 2427 Juni. Gehuwde Dames deftige st, f 10.P. Franciscaan; N.B. Men wordt verzocht zich voor deze Retraiten op te geven bij de £erw. Gees telijkheid. Inlichtingen worden gaarne verstrekt door de Besturen der onderafdeelingen in de parochie van St. Laurentius en St. Domi nions; secretariaat resp. de heer L- H. C. van Eijk, Luttik Oudorp, en Mej, Joh. Klaverweijden, Laat ,150. WEEKKALENDER. ZONDAG 2 JunL Onder 't Octaaf v. H. Sacramentsdag. Ged. H.H. Marcelld- r>ct«-,tc 3Q2 en Erasmus, Mart. 303. MAANDAG 3 Juni. Van 't Octaaf. DINSDAG 4 Juni» Van 't Octaaf. Ged. H. Franciscus Caracriolo, Belijder, regu- Kerpriester in Italië, f 1608. WOENSDAG 5 Juni. Van 't Octaaf. DONDERDAG 6 Juni; Qctaaf van H. Sacramentsdag. Ged. H. Norbertus, Stich ter van de orde van Premons treit of Norber tijnen, Bel. en Aartsbiss. v. Maagdenburg, t 1134. VRIJDAG 7 JunL Feest v. h. Allerh. Hart v. Jezus en eerste Vrijdag der maand. ZATERDAG 8 Juni H. Bonifatius, Apostel der Friezen en na H. Willebr. biss, v. Utrecht, gemarteld bij Dokkum 754. ZONDAG 9 Juni. 3e na Pinksteren. Ged. der H.H. Broed eis Primus en Felici- anus, te Rome gemarteld 286. KERKL1J8TEN. St Laurentius. Zo. plechtige viering van het Aanbid- dingsfees't, den geheelen dag blijft het Allerh. ter aanbidding uitgesteld, collecte tot uit breiding der Pius-stichting. De H.H. Mis sen te half 7, kwart voor 8, 9 uur en half 11 uur plechtige Hoogmis, te half 1 Lof met feestpredikatie, waarna proaessie en Te Deum. Onder het Lof schaalcoliecte voor de broederschap van het H. Sacrament, wel ke ooileote de H.H. Broedermeesters gelie ven in te zamelen. Geen Patronaat. Ma. 7 uur Congregatie der meisjes. D|'. 8 uur Congregatie der mannen. Wo. geen H. Mis op het kerkhof, we gens het Octaaf v. H. Sacramentsdag, half 8 Congregatie der vrouwen. Do. uitstelling van het Allerh., tot 11a de gezongen H. Mis van 9 uur. Do. van 6 tot half 8 gelegenheid om te bieahten, 7 uur Lof ter eere van het Allerh. Sacrament. Vr. feest van het Allerh. Hart van Jezus. 8 uur gezongen H. Mis, te 6 uur biechth. voor onze jeugdige communicanten, te 6 uur moeten de jongens komen biechten, welke leeren voor de plechtige H- Communie, voor wie Zaterdag algemeene H. Communie, gelegenheid om te biechten. Za, van 46 en van half 7 tot 9 uur Za. moeten de meisjes komen biechten, die het vorig jaar plechtig zijn aangenomen. Ma. half 11 H. Mis voor het Diocesaan Kruisverbond. St. Dominicus. Na den middag ten 3 u. Vespers, en ten 7 uur Solemneel Lof met processie en Te Deum, vollen aflaat voor allen, die bij die processie tegenwoordig zijn. Ma.middag van 56 uur gelegenheid om te biechten. DL 1ste der maand, met vollen aflaat, half 10 plechtige Hoogdienst met Veni Creator, 's namiddags 6 uur vergadering; voor de leden der Derde Orde van St. Dominicus. 's avonds ten, 7 npr Lof. Wo.middag 7 uur Congregatie voor de afd. vrouwen. Do.middag gelegenheid om te biechten van 57 uur. Vr. feestdag van het Allerh. Hart van Jezus, ten 9 uiur solemneele Hoogdienst en 's avondis 7 uur solemneel Lof, met feest predikatie en opdracht aan het H. Hart. Za.avond 7 uur Lof. St. Josephkerk. Zo. 1ste Zondag der maand, volle aflaat, half 8 en 9 uur stille H.H. Missen; half 11 Hoogmis, half 7 Lof. Ma. 9 uur gez. Uitvaart v. Cornell's Jo hannes Pepping; half 5 gelegenheid om te biechten voor de kinderen; 7 uur Lof ter eere v. d. H. Petrus, Mart., Patroon der zieken. Di. le D. der maand, bijzonder toe gewijd aan den H. Vader Dominicus, volle aflaat, onder de H. Mis van half 8 alge meene H. Communie voor de kinderen die dit jaar plechtig zijn aangenomen. Donderdag van 4h. 8 gelegenheid otn te biechten; 7 uur Lof met Veni Creator tot opening van het Veertig-uren-gebcd, dat Vrijdag, Zaterdag en Zondag in onze kerk zal gehouden worden. Vr. feest van het Goddelijk Hart van Jezus, half 7 uitstelling van het Allerhei ligste; 9 uur gez. H, Mis; 7 uur plechtig Lof en feestpredikatie. Za. half 7 uitstelling van het Allerhei ligste; 9 uur gez. H. Misi; 7 uur Lof met eereboete en gez. Zo. feest van O. L. Vrouw van het H. Hart, volle aflaat, half 7 uitstelling van het Allerheiligste; half 11 plechtige Hoog mis; 12 uur gezamenlijke aanbidding en gezangen der Jkinderenhalf 7 plechtig Lof. Processie en le Deum tot sluiting van het veertig-uren-gebed. Gedurende de 3 dagen van het 40-uren- gebed wordt reeds te half 7 de H. Com munie uitgereikt en Vrijdag en Zaterdag is ook de le H. Mis om half 7. HEER-HUGOWAARD. St Dionysiusi Zie Weekkalender. Parochie H. Hart. Zo. 7 uur voor S. Groen en JG. Baas; 10 uur voor Parochie; half 2 Lof en preek. Ma. voor C. Plak en S. v. d. Stoop. Di. Jaard. voor J. Stoop. Wo. voor fam. de Goede-Bruin. Do. 7 uur voor Dirk Bruin; half 3 voor R. Grippeling en Gr. Groot; 'sav. half 8 Lof en preek. Vr. 6 uur voor Leden Broedersch. H. Hart; 9 uur voor overl. fam. Ursem- Groot; 'sav. half 8 Lof en preek. Za. 6 uur voor H. Blank en overl. fam.; 9 uur voor J. Jansen en A. Kalis; 'sav. hal f8 Lof. Zo. Sluiting 40-uren-gebed; *7 uur v. Parochie; 10 uur v. Leden Euch. Bond. URSEM. Zo. half 8 voor een overledene; 10 uiur voor Parochie; 'sav. half 8 Lof. Ma. 8 uur voor Gerardus Hoogewerf. Di. 8 uur voor Aatje Brugman Wo. 8 uiur voor Anna Konijn; Do. 8 uur voor Adrianus Brugman en Maart je van Schagen. Vr. 8 uur gez. H. Mis leden der Br. van Ged. Aanbidding; 'sav. h. 8 Lof. Za. 8 uur voor Mattheus v. d. Lee en Neeltje Elswijk; van 21/44 en 6—8 uur gelegenheid tot biechten. HE1LO. Za 7 uur voor de Parochie; half 10 v. overl. ouders Bruin; half 2 Cat.; half 3 Vespers; 7 uur Lof met predikatie. Ma. half 8 voor Zeereerw. J. A. Geurs; half 9 voor H. Koenders en E. Helsloot'. Ch. half 8 voor Mattheus v. Veen; op -Kapel half 9 voor Jacobus Hacker. Wo. half 8 gez. req. voor hen wier namen op de doodceel staan; half 8 voor M. Butter en echtg. Do. half 8 voor Jan Enke; half 9 v. Margretha v. Dam-Baart.' Vr. 7 uur voor H. Gröneweg; half 8 voor overl. fam. Hoogland'. Za. 7 uur voor Zeereerw. J. C. J; Seu- ter; half 8 voor overl. fam. de Waard. Vrijdag feest v, h. Allerh. Hart van Jezus, half 8 gez. H. Mis; 's avonds ii. 8 Lof met feestpredikatie en voorbereiding tot het Aanbkldingsfeest. Zaterdag den geheelen dag biechtooren, behalve van 23 uur. Op Kapel. DLmoigen half 9 de H. Mis,

Ons Blad : katholiek nieuwsblad voor N-H | 1918 | | pagina 6