Agea NED. R. K. .VOLKSBOND. De algemeene ledenvergadering zal plaats hebben op Maandag 1U Juni a.s., 'sav, 8 uur, in St .Willituord. O. m. installatie van den nieuwbenoemden Geest Adv., den .WUEerw. Heer 0, H. .C. Hosman, verslag Cemtr. Raad, mededeeling omtrent de oprichting van een Retraite- Spaarkas, enz. enz. irammiMfriiiitirr «iiftiff-rui i 'ii 'ntimiTU'i iiiaif rtf" In sommige weidestreken, waar men wel- liaht niet bereid zal blijken om, endank» deze gunstige voorwaarden, tet den verbouw van koolzaad over te gaan, zullen eombi- naties van ondernemende landbouwers uit de akkerbouwstreken met gunstig gevolg dezen verbouw ter hand kunnen nemen, OORLOGSOVERZICHTi „Aan het elagfront ie de toestand on veranderd" zoo luidt het Duitsche leger- bericht, en de F rans die en, Engelsche com munique's spreken slechts van plaatselijke actie, zoodat wèl de indruk gewekt wordt, als zoude het einde van dit offeneief nade rend zijn, In één week hebben de Duitschers dan gedurende den slag tusschen Aisne en Mar- ne meer dan 1000 vierk. K-M. vijandelijk gebied bezet. Meer dan 200 plaatsen, waar onder. vijftien steden met meer dan 1000 inwoners, vielen in hun handen. Ongeveer 75.000 personen hebben hunne woonplaat sen verlaten. Zonder den ernst van den toestand te mis kennen en nieuwe aanvallen op andere pun ten voorziende, verheugen de Fransche bla den zich niettemin over den „duidelijken stilstand van de vijandelijke aanvallen", zeo- als men 't noemt. Het „Petit Journal" zet uiteen, dat, zoo lang de Duitschers met numeriek kleinere en slechter bewapende Fransche afdeelingeu hadden te maken, zij vooruit konden dringen, maar dat, toen tengevolge van het ingrij pen van onze reserves, de strijd heviger werd, vermoeidheid hun beweging tegen hield, Maar men moet niet geloo- ven, dat onze tijdelijke rust be teeken t, dat de Duitschers afzien van een voortzetting van het of fensief. Hutin voorziet in de „Echo de Paris" een nieuwen grooten aanval op den rechter vleugel op het front MontdidierNóyon. De rechtervleugel van den kroonprins zegt hij, bereidt zich ongetwijfeld voor een hevi- gen druk uit te oefenen, *p onze liniën ten N, van Compiègne, De opperste oorlogsraad der geallieerden heeft een verklaring gepubliceerd, waarin aan de geallieerden volken wordt medege deeld, wat de oorzaak is der tegenslagen, die de legers in Frankrijk in. de laatste maanden ondervinden. Duitschland, door den vrede in het Oosten in staat gesteld zijn geheele kracht in het Westen aan te wenden, poogt een beslissing te verkrij gen, voordat de Amerikaansche hulp krachtig genoeg is. Maar die hulp wordt met den dag krachtiger, en daarop vertrouwend moe ten de geallieerde legers pogen aan de Duitsche aanvallen het hoofd te bieden. Een soortgelijke verklaring legde Clemen- ceau af in de Fransche Kamer. Hij weiger de de interpellatie der socialisten le be antwoorden, wijl hij daartoe na een zesdaag- schen veldslag niet in staat was. En zoowel Ciemenceau als de opperste oorlogsraad raden, den einduitslag met vertrouwen af te wachten. De socialistische oppositie en de Fran sche Kamer schijnt daarmede echter niel voldaan, en het kostte Clemencegu krachtige woorden, om zich te verweren! De oppositie tegen Ciemenceau, in dt Kamer en in de pers, neemt toe. Maat of zij sterk genoeg wezen zal, om den, Fran- sichen minister-president tot heengaan te nopen, dat is de vraag. Volgens de Duitsche b'atlen meldt de „Matsn", dat de schoolbesturen in Ntw York eenparig besloten hebben, het onder richt in de Duitsche taai ia de scholen v*n des staat New-York op te heffen. Ds oorlogscorrespondent Karl Ros ner maakt in de „Lokal Anz melding van een uitiatkg van dea ke'zer tijdens een tocht door het verwoeste gebied aan de Marne, Telkens, zoo zeide keizer Wilhelm, wan neer ik zulke oorlogsellende zie, waardoor duizenden dakloos worden en de bloeiende gewesten van Frankrijk in gruwelijke woes tenijen herschept, most ik denken, wat Frankrijk zich en zijn voik aan leed en ellende had kunnen besparen, wanneer men het vredesaanbod van ia Deo. rrjïö siet zoo misdadig had afgeslagen, De Russisshe so /jet-regeericg wist reeds sinds eenigen tijd, dat leden van de reactionaire partijen van verschillende rich tingen pogingen deden otn de macht en het aanzien der sot jet-regecring te onder mijnen, Thans is het gelukt een samen zwering op het spoor te komen ea de hoofd personen te arresieertn. Daarbij bleek dat de leiders der beweging te Londen verb ijf houden en vanda ar u t met verschillende agenten der Estcnte-mogendheden leven dige 'betrekkingen onderhielden. De opstand der Tsjecho Slovakische fdeellngen in Tsjeljsbicsk, Per-sa, Umsk ea (Xfe ea de reeds onderdrukte opstanden ;:n S»r*tof hingen samen met de thans ontdekte sa menzwering. De sovjet-regeering heeft hst met het oog op dec e contra revolutionaire beweging noodig geacht Moskou in staat van beleg te verkkren Volgens een draadloos bericht uit Berlijn, is hst sinds a8 Mei in Italië verboden de Duitsche legerberfchten te pubiiceeren, De heer Ccoremans is in Be'gie tot minister p-esident benoemd. Be „Frsnkf. Z-g" siet in die benoemhc het bewijs, dat de Belgische regeling voornemens 'J wijziging te brengen in haar Vlaamiche politiek. Cecremass ls een Vlaming, een der stichters en ijverige voorstanders van den Vlaamachen Boerenbond, Hij zal de benoeming niet hebben aanvaard, zonder de zekerheid, dat de regeering haar hou ding tegenover de Vlamingen zal wijzigen, meer rekening zal houden met de Vlaam- sehe wenschen. Die Noordd, „Mig. Ztg." van 30 Mei schrijft: Het voor „eenige weken in het St. Georgekanaal in den grond geboorde zeilscheepje van 31a Br. Rcg. Ton, laat in velerlei opzichten interresaste gevolgtrek kingen toe inzake den door dea duikboot oorlog in het leven geroepen vrachtrcimte- nood van onre vijanden. Dit zeilschip eea driemaster had 454 ton pek geladen, dat van Fleetwood bij Liverpool naar Cadiz was bestemd. Voor deze lading kreeg het schip een vracht van 73000 mark, die vooruit was betaald dus 165 mark per ten. In vredestijd had men hoogstens zo mark per ten voor deze korte reis betaald en slechts een betrekkelijk gering voorschot op de vracht geeischt, terwijl de hoofd som pas sa de levering der lading voldaan werd. Dit voorbeeld bewijst treffend, hoe drukkend Engeland het gebrek aan scheeps- ruimte gevoelt en hoe duur het het over zeesche verkeer betalen moet. Het gerechtshof te Florence heeft den geestelijke don Fraacerini wegens twee preekea „tegen den oorlog", tot acht maan den en 3 dagen tuchthuisstraf voroordeeld. Na een debat dat twee dagen duur de, nam bet Deensche Folketing met 70 stemmen (radikalen en socialisten) tegen 6a (linkscbe conservatiever) een motie van vertrouwen in de regeering aan. De „Rabctschja Shisn" vaa 17 Mei deelt mee, dat bij gelegenheid vas de ont vangst der bankdirecteuren riooï den bet man der Oekraïne, de eerste wezen op den goudstroom, die in de banken vloeit, waar door de opheffing van de beperking der uitbetalingen mogelijk k geworden. Ook in Kiew zal de beperking binnen zeer kor ten tijd kunnen vervallen. Er is dus ten minste in een deel van Rusland een ken tering ten goede waar te nemen. Organisatie wrocht wonderen. Uit Napels wordt bericht, dat de Vesuvius weer begint te werken. Een rook pluim hangt boven den top en de lava loopt in beekjes naar beneden. Het prach tige schouwspel geeft echter geen reden tot ongerustheid. ALKMAAR. SLUITING VAN KAPPERSZAKEN. Op de j.l. Maandag gehouden vergadering der Nederlandsche Barbiers- en Kappers- bond, Afdeeling Alkmaar, werd besloten ter besparing van gas, de zaken des avonds om 8 uur te sluiten en dit te doen, ingaan Maandag a.s. den 10 Juni. (Men zie de desbetreffende annonce.) ARRONDISSEMBNTS-RECHTBANK. Zitting van 4 Juni. (Slot) De president wijst 1ste bekl. op zijn on betrouwbare mededeelingen. Door Mr. Pauwels werden nog verschil lende vragen gesteld. Getuige J. H. v. d. Veen, rijksveldwachter te Anna-Paulowha, verklaarde het lijk van den vermoorde op last van den Rechter commissaris te hebben gekist en bij de be grafenis tegenwoordig te zijn geweest; de kleeren van Smit had hif naar de rechtbank gebracht Getuige Dr. J. M. Schoo verklaarde de lijkschouw te hebben gehouden, de han den waren vastgebonden en hier era daar was het lijk niet bloed besmet; aan het hoofd waren wonden. De dood kan ook ontstaan zijn door hartverlamming, tengevolge van een slag. Getuige Dr. O. G. J. Oirée acht het mogelijk, dat tengevolge van een slag her senschudding is ontstaan, waarna hartver lamming is ontstaan, hetwelk den dood tot gevolg heeft gehad. Getuige C. J. van Ledden Hulselhosch, Gem. Deskundige te Amsterdam, vertoonde verschillende wetenschappelijke voorstellin gen en vertoonde een looplampje, waarvan vingerafdrukken waren genomen van 2e bekl. en deed een breedvoerig verhaal, tioe hij met een paar honden had gewerkt; bij zijn onderzoek meende getuige, dat deze twee de schuldigen zijn. Spr. had wat stal mest in een potje gedaan, hieraan de hon den laten ruiken en toen aam de schoenen van bekl,, welke in papier gepakt waren. Getuige T- Water verklaarde veel studie te hebben gemaakt van het opsporen dier horden en verklf arde dat ook na dien door de honden verschillende voorwerpenj welke op dezen moord betrekking hadden, zijn opgespoord, waarender ook de schoenen van bekl. Getuige Th. W. Koopman, caféhouder, Beverwijk, verklaarde, dat xste bekl. bij hem had opgestoken, het was hem opge vallen dat de man er vreemd uïtsfg. Door verschillende caféhouders werden nog verschillende verklaringen afgelegd. De off. van justitie slaakte bekl. erop opmerk?aam, toen hij Beverwijk verliet bad gij geen geld en toen je een week er na terugkwam had je veel geld en j was nergens anders geweest ak in de Aïsna- P&uïqwe*. Uit het verhoor van verschillende café houders en kooplieden bleek, dat bekl, veel verteringen hadden gemaakt. Na nog een 4 tal getuigen ft décharge te hebben gehoord, welke allen op de achterlijkheid van iste bekl. wezeii, iste bekt blijft ontkennen en ae bekl. blijft de schuld geven aan rste bek!. Hte-rns, nam de t ff het woord, brengt allereerst een woord van waurdeiring aan den rechter-commissaris voor de groote ijver in deze seak betoond en ook een woord van lof san den rijksveldwachter van Veen. No. 1 heeft zich schuldig getneakt aan diefstal met doodslag; no. a tot plegen van geweld mot diefstal. 7, E Ach tb wijst op de houding welke geregeld door bekl Lxtra is aangenomen bekl. heeft eerst alles ontkend, ook dat hij iu Breezand was geweest. Nu vandaag is dit door hem erkend, dat hij de rei» heeft gemaakt met dea persoon die hei geweld heeft gepleegd. Bekl. is ten laste gelegd dat hij door middel van inbraak diefstal heeft gepleegd en geweld gepleegd of dood slag- Door getuigen is aangetoond dat de scheenea van bekL bevuild waren met koe mest, dezelfde als er in den stal van Smit aanwezig was. Ook den sleutel, welke Extra in zijn hand heeft gehad, is door de hon den opgespoord, dit bewijst genoeg. Ook staat vast dat Extra in den Anaapiu- lowna geweest is en dat Smit is dood hoe dan ook; de sleutel welke In handen van Extra is gewesst, paste precies in de won den van Smit. Z E Achtb. wijst er op, hoe hij eerst in Beverwijk geen f ia had om een rijwiel te kooptn en toen hij uit Anna- panlowaa terugkwam is door hem gezegd: au heb ik weer geld, Wsêï komt dit geld vandaan? Dit alles komt mij veor dat bekl. zich heeft schuldig gemaakt aan diefstal en het dooden van Smit. Wat ze bekl, betreft, geloof ik wel dat het niet de bedoeling is geweest ons Smit te dooden. Z.E.Achtb, meent dat hieruit Mg kt dat beide bekl, zich schuldig hebben gemaakt hetgeen hun bij dagvaarding ten laste is gelegd. ZE.Achtb, wijst op dea ernst van het feit en ziet geen kans om ia het voordeel van Extra te pleiten; ik kan er geen ter men voor vinden. ze bekl. toont berouw te hebben, dit geeft mij aanleiding om tegenover Voogt clement te zijn en eischt tegen no. 1 12 Jaar en tegen no. 2 6 jaar gevangenisstraf. De zitting werd geschorst tot 's avonds half acht. Na heropening om half acht was het woord aan den verdediger mr. Pauwels, verdediger van Extra. Een gloedvol betoog werd door pleiter gehouden ea kwam er tegen op om dengene die bskent, clementer werd behandeld; spr. wijst er op dat d® argumenten van den off, uiterst zwak zijn. Het gaat bier om een menschenleven; 12 jaar bcteekent een einde aan 't leven vsa dezen jongeman. Pleiter wil toegeven dat Fxtra in den Polder is geweest, dat hij van het gestolen geld heeft medegedeeld. Hij stelt geen vertrouwen ia het enderzork der politiehonden; geen enkele aanwijzing blijft er over cm te zeggen dat Extra schuldig is aan den moord. Pleiter meest daarom dat Hit gebrek aan bewijs bekl. zal moeten worden vrijgesproken, subsidiair een onderzoek naar bekl. geestvermogens. Mr. A, P, H. de Lange trad als verde diger op van bskl. Voogt, weike er op wees dat bekl, een slechte daad had gedaan doch overigens geen slecht msnsch was. Pleiter vroeg een clemente straf met aftrek van preventief. De officier ■ras justitie gaat in zijn re pliek het een en ander nog eens na en blijft bij zijn eisch. Mr. Pattwels dient weder van repliek en blijft bij zijn eisch vrijspraak. Om 10 uur werd de zitting gesloten en de uitspraak bepaald op over 14 dagen. JAARVERGADERING DIOCESAAN KRUISVERBOND, gehouden op Maandag 3 dezer, in het Patronaatsgebouw. (Slot.) Een gelukkig verschijnsel noemde de Se cretaris hel iu zijn jaarverslag, dat liet aan tal leden van 3056 tot 3245 was vooruit gegaan, terwijl het Matigheidsleger met 0.3 »/o terugging. Van 'de alcohol-lectuur waren bereids een 4000-tal exemplaren uitgegeven, en men zou hopen; dat ons streven eenmaal een plaatsje moge verwerven op onze K a- tholieken-dagen. Cursussen voor de leden blijven nog steeds een begeerlijke steun. Na de oprichting van de Redding-brigades was het aantal van deze van 13 tot op 10 teruggegaan. Hier meende de Voorzitter er op te moeten wijzen, dat wel de Redding- brigade haar af gebaand en weg heeft, maar dat elk lid in het bizonder dienzelfden weg mocht gaan, ja soms beter kon gaan dan de Redding-brigade. Bij deze bespre king kwam ook als altijd' bij vele vereeni- gingen het duurzame tekort aan financiën voor het licht, van welke kwaal men hoopte te zullen worden genezen, wanneer de 2e Kamer, de Regeering, manifesten! en Plaat selijke Pers zich meer en voortdurend blijven interesseeren voor de zaak der Ge heelonthouding, waardoor vooral de Jeugd organisatie zou worden gehaat De staat der geldmiddelen was: ontvang sten f774.68, uitgaven f586.91i/a. De rekening van den Penningmeester werd in orde bevonden, en deze, na dank voor zijn gehouden beheer, gedechargeerd. Aan de aansporing tot de Vredes-actie was maar matig gevolg gegeven, maar toch kon de Secretaris; met dank aam den Oever van alle goed, met een ware voldoe ning zijn verslag eindigen. Het voorstel van het Hoofdbestuur om de contributie met 5 cent te verhoogen, werd na een pleidooi van, Zaandam, door anderen gewijzigd, in dien zin vastgesteld, dat men eens in het jaar 10 ot. extra zou vragen. Alkmaar vestigde vooral het oog op het groote voordeel, dat Alkmaar heeft als ver gaderplaats. Als leden van het HoofdbestutJr werden herkozen de aftredende Voorzitter en Vice- Voorzitter. Over het al of niet bevorderen van „Huis vlijt" liepen de meeningen uiteen en ten slotte werd aan het Hoofdbestuur opgedra gen deze aangelegenheid nader onder de oogen te zien. Na heropening van de vergadering, die ongeveer een uur geschorst was, gingen de punten 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 en 25 onder den' hamer van den Voorzitter door. Geklaagd werd dat speciale Katholieke correspondentie per post nogal iets te wen schen overliet Zaandam had voorgesteld een subsidie beschikbaar te stellen voor de afdeelingen, die een cursus in huisvlijt wenschen te geven, maar met een pas te voren genomen besluit, werd dit punt tot nader van de agenda afgevoerd. Met het oog op de a.s. „Blauwe Maand" spoorde de Secretaris tot een krachtige actie aan. Daarvoor beval hij aan: het uitgeven van 'n geïllustreerd blad, aanplak biljetten, een vast plan van. actie. Deze actie moet zoo krachtig, zoo weldoordacht zijn, dat zij de aandacht van heel Nederland, trekt. Wjj moeten niet achterstaan hij de „N iet- Katholieke Drankbestrijders", en daarom moest men vroeg beginnen en samenwerking zoeken met andere vereenigingen. De invloed van „Het Kruisverbond" bestaat niet uit sluitend in het aanwerven van leden, maat meer nog uit de kracht die van „Het Kruisverbond" uitgaat Om dat doel te bereiken dient men sprekers te laten komen en aan de Heeren Pastoors te verzoe ken predikaties over Geheelonthouding jn de „Blauwe Maand" te doen houden; gezamenlijke algemeene Heilige Communie; Ouder-avonden. 1 Na deze enthousiastische opwekking werd de vergadering vergast op eene zakelijke, van warme liefde voor den dronkaard ge tuigende beschrijving van het leven der zwakkelingen in het Sanatorium Gerlachus te Heer. De Zeereerw. pater Meyer van genoemd Sanatorium heeft een groot werk gedaan om voor de oningewijden een beschrijving te geven van den ziektetoestand der ver pleegden. Hoewel liet streven van de Drde der Goede Tempelieren prijzende, was Z.E, overtuigd, dat een Katholiek streven ter verbetering temeer waarde had en des te eerder zal slagen, omdat de Katholieke verzorging ook het oog gevestigd houdt op het geestelijk bestaan van de patiënten. Aan het einde der vergadering, die tot half vijf had geduurd, had niemand! meer eenige op- of aanmerkingen, waarna de Voorzitter onder dank aan allen, maar in het bizonder aan pater Meyer, met gebed de vergadering sloot. Na afloop der vergadering vereemgden zich ettelijke bezoekers aan een gemeen- schappelijken maaltijd in „Hotel Proot". Noot van den Verslaggever. De cijfers genoemd in ontv. en uitg. saan op de exploitatie van „De Kruis tocht". NATIONAAL ZEEMANSFONDS. Men deelt ons mede, dat die opbrengst van de ankertjes verkoop1 ten bate vain hei Nationaal Zeeinanslonds op gisteren, Woens dag, de niet onaardige som van f 386.50 bedraagt. GEWETENSGELD. Ten behoeve van 's Rijks schatkist is bij den inspecteur der belastingen 2e aid., al hier, ontvangen f 273.93, bedr. bel. BEKENDMAKING. De Directeur van het Distributiebedrijf waarschuwt een ieder, in te grijpen in de distributieregeling, zonder door hem daar toe gemachtigd te zijn, daar hij niet zal nalaten alle te zijner beschikking staande middelen aan te wenden om dergelijk in grijpen met kracht tegen te gaap. I11 ieder geval zal hij bij yoorkomende gelegenheid, evenals thans met oorlogszeep is geschied, zooveel mogelijk eene beslagname der goe deren bevorderen om die daarna zoo spoe dig mogelijk in 't belang der goede orde op regelmatige wijze te doen distribueeren. EENIJEIDSWPRST. Op Boin No. 6 is vanaf Vrijdag 7 juni a.s. verkrijgbaar 1 ons eenheidsworst. PAND AANGEKOCHT. Het pand Ritsevoort A 36; hoek Vrouwen- straat, annex pakhuis, eigendom van den heer Tönis, is aangekocht door den heer H. Wpudstra, Dcukkerij-Binderij-Bpekhaiidei. VRIENDENKRINO H. SACRAMENT. Nog even willen wij er te dezer plaatse aan herinneren, dat morgen bij gelegen heid van het H. hart-feest te 8 uur namiddags in de kaj>el van het Weeshuis gezamenlijke aanbidding zal worden gehou den. Na deze aanbidding zal in het Patro naatsgebouw de jaarvergadering van den Vriendenkring gehouden worden; ,TE WATER. Gisterenmiddag geraakte het zoontje van den heer Schut, uit de Hofstraat, in de Oudegracht; de jongen, za,t te visschen in een klein kinderstoeltje, waarin hij met zijn beenen vastgeraakt was. De bioennstkneciit Zeegers liet zich van den hoogen, steenen wal afglijden en bracht den jongen; die reeds 5 minuten in het water haü gelegen, op het droge. Het is ook een gevaarlijk werk, het vis schen in de stadsgrachten met die hooge wallen; laten ze toch voorzichtig zijn, voor er een ongeluk gebeurt. NOORD-HOLLANDSCHE LEVENS VERZEKERING-MAATSCHAPPIJ, gevestigd te Alkmaar. Aan het jaarverslag over 1917 van boven genoemde instelling, uitgebracht in de Al gemeene Vergadering van Aandeelhouders op eergisteren, ontleenen wij het volgende; In 1917 vermeerderde het aantal polissen met 4.364 en het verzekerd bedrag met f 564.873.zoodai het aantal verzekerden per 31 December 1917 70.690 en het verzekerd kapitaal f6.459.110.behept Aan premie werd ontvangen f 185.434.61 (vorig jaar f 161.295.07), aan uitkeeringen betaald f57.547.6S (vorig jaar f5l.87l.39Va) zoodat sinds de oprichting der Maatschappij uitbetaald werd f 440.937. Aan rente werd gekweekt f l4.903.16Va. de gemiddelde rente der beleggingen, be droeg 4.6 °/o (vorig jaar 4.51 °/o). Uit het rapport van den actuaris der Maatschappij blijkt, dat de premie-reserve met f51.564.toenam en dus f346.851. bedroeg. Aan Activa noteert deze instelling: Hui zen en erven f 24.750.intentaris-meubiiair f 1713.95, debiteuren f 5961.731/2, hypothe ken f 196.895.50, effecten f 82.266.53, ge- meenteleeningen f 12.500.kassa f233.48, bankiers f6i81.64, beleening gp polissen f 7314.331/a, agenten f 41.657.32i/s, bijkanto ren f 6219.56(3 en (wog te vorderen) mte- rest f 5Q30,84. Uit het winstsaldo wordt aan de reserve voor eventueel verlies op geldbeleggingen toegevoegd f 2630.701/2, waarna voor aan deelhouders een dividend resteert van 6 (voor houders van aandeelen le serie f 6.875 De volgens rooster aftredende commissa ris, Dr. H. E. van Gelder, Archivaris der gemeente 's-Gravenhage, werd herkozen, ter wijl in de vacature-Udo voorzien werd door de benoeming van den heer G. Ripping, Burgemeester der gemeente Alkmaar. ONZE KAASHANDEL. Vertegenwoordigers van gemeentebes iu- ren van Alkmaar, Hoorn, Purmerend et) Edam hebben te Amsterdam vergaderd, ten einde maatregelen te beramen om de geva ren, .welke de nieuwe circulaire voor de kaasmarkten dier gemeenten inhoudt, af te wenden. Besloten werd het volgende telegram aan den Minister van Landbouw te zenden: „Door de nieuwe regeling voor den kaas handel benoorden het IJ, vastgesteld in de Circulaire van 3ti Mei van het Rijkskantoof voor Melk en Kaas, worden de belangen van de gemeenten Alkmaar, Hoorn, Purmer end en Edam ernstig bedreigd, waarom dé besturen dezer gemeenten ,U beleefd ver zoeken van ieder hunner één vertegenwoot- diger in audiëntie te willen ontvangen. In de gisteren gehouden vergadering der kaashandelaren iu de kom te Amsterdam, werd met algemeene stemmen besloten, dat de kaas voortaan over de markten zal blij ven loopen, wat mogelijk is als de minister aan producenten vervoerbewijzen wil af geven. Is de kaas op de markt aangevoerd, dan wordt door de betrokken circulaire het koo- pen .daarvan niet verboden; INLEVERING BONS EN VERZAMEL- STATEN BOTER- EN VET DISTRI BUTIE. De Directeur van het Distributiebedrijf deelt H.H. Winkeliers mede, dat bij verstrek king van boter en vet op bon®' der uitge- gereikte Rijks-boter- en vetkaarten de door hen ontvangen boter- em vetbons moeten worden geplakt op opplakbladen, welke aan zijn bedrijf aan de Paardenmarkt gratis verkrijgbaar zijn. Bij de inlevering dier op plakbladen moet tevens, een verzajnelstaat worden ingeleverd, welke eveneens aan het bedrijf verkrijgbaar is. Deze opplakbladen en verzamelstaten moeten beslist eiken Maan dag vóór 1 uur aan het Distributiebedrijf aan de Paardenmarkt worden? ingeleverd; bij gebreke daarvan kan geen nieuw kwan tum boter of vet worden toegewezen. H.H. Winkeliers worden er nadrukkelijk op gewezen, dat slechts een hoeveelheid boter en vet in den vervolge kan worden verstrekt, overeenkomende met het totale kwantum der ingeleverde bons, op de ver zamelstaten vermeld. BL A A TS E LIJK NIEUWS LiMMEN. O verplaatsing. Onze plaatsgenoot de heer B. Hoekstra, assistent, wordt met ingang van 15 Juni overgeplaatst ten bu- reele der H. IJ. S. M., station Leeuwarden, Inventarisatiecomm. Door ue Regeeringscommissie in Noord-Holland zijn benoemd tot leden van dit lichaam de hee ren A. van Lith; voorzitter, L. Zonneveld en K. Brasser, leden. Secretaris de heer J. J. van Huiten, DEN HELDER. Eervol ontslag. Bij K. 0, is aan den heer C. Stammes, op verzoek, met 1 Aug. a.s., eervol ontslag- verleend ais nota ris te Helder. UITGEEST. Productiecommissie. Tot, leden dezer commissie z.jn door de Cultuurcom missie benoemd de heeren A. van Lith. L. Zonneveld en K. Brasser, eerstgenoem de voorzitter; de heer P. j. Felis is toe gevoegd als secretaris, ÈSüRöKHUjKE SiANU, GEBOREN 4 Juni. Emma Antonia, d. v. Egidius Edmondus Rangé en Alberdina Lodovica Janssens. Hendrik, z. v. Nioolaas Marie Rasch en Grietje üroenewoud. 5 juni. Jacob, z. v. Adriaan Schoen en jantje Kwak. 5 juni. Annie Hubertina, d'. v. Pieter. Modder en Jeanette Helena Oudejans. 6 juni. jan, 2. v. Simon Duin em Trijntje Vreeker. GETROUWD: 6 juni. Cornelis Zomerdijk en Nantje Kuiper. OVERLEDEN: 6 Juni. Maaltje Wiitlok wed. Pieter Eriks, 59 jaar. t I i 1 GEMENGD NIEUWS ■Ongeluk in het 'circus jiagen- b e c k. In het circus Hagenbeek had Dins dagavond een ongeluk plaats. Toen een acro baat in een der laatste nummers zijn evolu ties op een twaalf meter hoogen mast ver toonde, brak, bij het sterke zwiepen van hei toestel, een staaldraad, tengevolge waarvan de mast met den kunstenaar naar beneden stortte. De ongelukkige kwant op den tand van de arena terecht en werd bewusteloos weggedragen. Aan het publiek werd echter medegedeeld, dat het ongeluk goed' was af- geloopen en dat de acrobaat den. volgenden dag weder zou optreden. Groote diefstaL In perceel N.Z, Voorburgwal 308 te Amsterdam, alwaar een aantal kantoren, o.a. ook het Amster- damsohe correspondentschap der „Maasbo de" zijn gevestigd en dat verbinding heeft met het belendende pand aan de Spuistraat, waar de goud- en zilvermagazijnen der lirma Leo van Gelder en Co. zich bevinden, heeft gisterennacht een brutale inbraak plaats ge had. Na ruwe schatting is bij de fa. Van Gelder voor een waarde van f 15U0Ü ft f 20000 ontvreemd, j

Ons Blad : katholiek nieuwsblad voor N-H | 1918 | | pagina 2