gemeentelijke arbeidsbeurs. A i a d a. Donderdagavond 8 uur vergadering v. d!. Ned. R. K. Transportarbeidersbond „St. Bo- nitacius". Opkomst dringend verzocht. R. K. BOUW|VAKBOND „ST. JOSEPH",. Woensdag 17 Juli. 's avonds half 8, Jaar- veigadering. Spreker de heer Van Zeeland, lid van het Hoofdbestuur. Opkomst dringend verzocht. pen liggen intusschen aan de overzijde ge reed om met volle lading terug te keeren; de mogelijkheid, dat het verkeer met Ame rika met een zeven- it achttal radschepen kan worden uitgebreid, lijkt niet langer een fictie. De kans, dat binnen, enkele maan den het volle quantum, ons beloofd, ter beschikking van den Nederlaudschen con sument zal staan, stijgt. Er is alle reden, dezen heugelijken gang van zaken even in herinnering te brengen. De 1 ij n O 1 adbachRoer- mond gebombardeerd. In den nacht van Vrijdag op Zaterdag zijn entente-vliegers op zeer hooge hoogte Limburg's grondgebied gepasseerd en heb ben bommen geworpen op de spoorlijn Oladbach—Roermond, de veel besproken spoorlijn, waarover dagelijks een groot aan tal Duitsche treinen via Roermond en Budel naar België rijden. De menschen konden des nachts de ontploffingen duidelijk waar nemen, („Msb.") De „Ni e uiw-Ams terda m", Het s.s. „Nieuw-Amsterdam" wordt he dennacht tusschen 10 en 11 uur aan de Willemskade te Rotterdam verwacht. CRISISMAATREGELEN. Inventarisatie van vee. Met inventarisatie van vee zal een aan vang worden gemaakt op ,18 dezer; zij zal vermoedelijk beëindigd zijn op 31 Juli e.k. (Het. verbod sub 2 gesteld is niet van toepassing op het vervoer van vleesch bin nen de grenzen eener gemeente.) In dit verband is eene beschikking ge troffen, waarbij het vervoer van runderen en kalveren, alsmede dat van vleesch, met ingang van eerstgenoemdera datum verbo den is. ca Ontheffing van het daarbij vastgestelde verbod zal in de vorenvermelde periode niet worden verleend, dan voor levering ten behoeve van militairen en zieken, zulks ten einde de werkzaamheden aan de inven tarisatie verbonden niet te bemoeilijken. Oecondenseerde melk en melkpoeder, De Min. v. Landb. heeft bepaald: De aflevering van gecondenseerde melk, gecondenseerde taptemelk, mekpoeder en taptemelkpoeder, alsmede het vervoer dezer artikelen in gxootere hoeveelheden dan 5 K.G., is met ingang van 17 Juli 1918 ver boden, De Minister van Landbouw vordert op gave van voorraden yan de navolgende le vensmiddelen en grondstoffen van lévens- middelen: melkpoeder, tapte melkpoeder, ge condenseerde melk en gecondenseerde tapte melk. Van deze uitgaven zijn uitgesloten hoeveel, heden van .10 K.G. of minder, De desbetreffende opgave moet vóór 22 Juli zijn ingediend bij den burgemeester van de gemeente waar bovenbedoelde melkpro ducten zijn opgeslagen en dient te geschie den naar den toestand op 15 Juli 1918, des middags te 12 uur, onder vermelding van hoeveelheid, verpaking en ligplaats. I nleve ring oogst ge was sen 1918. De Minister van Landbouw heeft den bur gemeesters medegedeeld, dat de navolgende gewassen van den oogst 1913 aan de kegee- ringscommissarissen geleverd moeten wor den. i Winter- en zomertarwe, rogge, vierrij- ige zomergerst, tweerijige zomergerst, koolzaad (raapzaad, boterzaad, dederzaad), lijnzaad, haver, veldboonen, erwten, stain- boonen, boekweit, karwijzaad, blauwmaau- zaad, geel mosterdzaad, bruin mosterdzaad kanariezaad, wjntergerst, rood klaverzaad. .Voor zooverre deze producten behoudens de bij latere beschikking te laten hoeveel heden niet vrijwillig aan de Regeerimgs- Commissarissen, belast met de Rijksgraan- verzameiing, worden geleverd, wordt den burgemees.eis opgedragen, M iubez tnemi g dezer producten^zoodra zij in gedorsichten toestand bij de landbouwers aanwezig zijn over te gaan. Voorts vestigt de Minister er de aandacht op, dat voor de na te noemen producten de volgende maximumprijs js vast gesteld: Rogge f 26, wintergerst en vierrijdige zomergerst f20, tweerijdige zomergerst f21, boekweit f 35, koolzaad (raapzaad, boterzaad, dederzaad) f45, karwijzaad f45, alles pet 100 K.G. Tuinbouwzaden. De Minister van Landbouw heeft het ver voer van alle tuinbouwzaden verboden. Onder tuinbouwzaden worden verstaan: a. groentezaden, b. bloemzaden, c zaden van wortelvrachten (knollen-, koolrapen-, wortelen-, mangelwortelen, voeder- en sui kerbieten). Onder tuinbouwzaden worden niet ver staan: zaden van peutvruchten, welke in het algemeen worden verbouwd, om in rijpen toestand te worden gegeten. Het verbod is niet van toepassing op het vervoer van A. tuinbouwzaden van den handelaar naar den detaillist of agent, en van deze naar den directen verbruiker, indien de te ver zenden hoeveelheid niet zwaarder is dan 10 K.G., wanneer het betreft zaden van suikerbieten, niet zwaarder dan 5 K.G.; wanneer het betreft zaden vaini spinazie, peulvruchten, mangelwortelen, voeder- en knolrapen, koolrapen en wortelen en niet zwaarder dan 2 K.G., wanneer het betreft bloemzaden en alle hierboven niet genoemde groentezaden. Geen uitvoer van bloem bollen. In verband met een nieuwe regeling van de verleening van consent voor bloembol len, heeft de directie der N. U. M. de af gifte van consenten voorloopig stopgezet. Garnalen. Wij vernemen, dat binnenkort ook de garnalen in distributie zullen worden opge nomen. De garnalendoppen zullen zooveel mogelijk worden verzameld en. voor veevoe der worden bestemd; voornamelijk voor var- kensmesterij, teneinde den vetnood te be perken. Frambozen. De Min. v. Landbouw heeft bepaald: I. Her vervoer van frambozen is ver boden. II. Het onder sub I gestelde vervoer- verbod is niet van toepassing op: a. het vervoer van frambozen van den tuin waar ze geteeld worden naar den woning van den teler, en vato diens Woning naar de bij het Rijkskantoor voor Groenten en Fruit ingeschreven veilingen; b. het vervoer van frambozen in hoeveel heden van minder dan JO K.G.; c.-het vervoer van frambozen gedekt door eene veiling-sverklarimg, afgegeven door den veilingstneester der betrokken veiling. Wii 11 e bro o d. Het Bureau voor Mededeelingen inzake Voedselvoorziening meldt: Ons wittebrood bevat geen, lijnmeel, maar is samengesteld uit 30 K.G. buitenl. tarwe, 30 K.G. inl. tarwe en 40 K.G. inl. rogge, wat te zamen voortbrengt 85 K.G. bloem. Er gaat dus 15 K.G. verloren. Juist het gebruik van iiilandsche tarwe en rogge doet het brood niet zo o luchtig en doorbakken worden; 'aanrde voedings waarde doet het echter niets af. De aankomst van, graan uit Amerika en het graan van den nieuwen binnenl. oogst zal in de samenstelling van het brood waar schijnlijk vooreerst geen verandering bren gen. BUITENLAND. OORLOGSOVERZICHT Terwijl men in binnen- en buitenland de laatste weken kalmpjes keuvelde over oorlogskoetjes en -kalfjes en over bitinen- iandsche crisisaangelegenheden, is plotse ling en geheel onverwacht het Duitsche offensief aan het westfront weer ontbrand met groot geweld. De Franschen melden, dat de Duitschers na een hevige artillerie-voorbereiding een aanvat ondernamen, vain Chateau-Thierry tot la Main de Massiges, op een front van ongeveer tachtig kilometers. En .de Duitschers kunnen reeds melden, dat zij ten Zuid-Wiesten en ten Oosten van Reims in een deel der Fransche stellin gen binnendrongen. He t onmiddellijk doel van dien aanval der Duitschers is klaarblijkelijk Reims en de hoogte ten Zuiden, der stad1. Het is nog niet zeker, of dit beschouwd moet worden als de hoofdaanval. Het is bekend, dal de vijand op verschillende punten; waar onder Amiens, aanvallen had voorbereid, zoo wordt uit Parijs bericht. Bij hun vroegere aanvallen hebben de Duitschers gewoonlijk htm manschappen ge bruikt van het front. Indien zij dit thans ook doen, op den voet van één, divisie voor iederen mijl, dan moeten zij bijna 60 divisies in den strijd geworpen hebben en moeten daarom hiermee hun voornaam ste krachtinspanning ondernemen. Het zal echter niet mogelijk zijn hier over zich een verder jdee te vormen, al vorens nadere bijzonderheden verkregen zijn. Zal er nu strijd ontstaan tusschen de Entente en de Bolsjewiki-regeering? vraagt men zich af. Reeds langen tijd werd oit vou.zeu en werd er in Entente-kringen tegen gewaar schuwd. Thans echter schijnt het oogenblik te zijn aangebroken, waarin die strijd niet meer te vermijden zal zijn. Engelsche en Amerikaansche troepen, heb ben het geheele noordelijke gedeelte der Moermankust en van den Moermainspoor- weg, alsmede Kem, bezet en trachten, nu door te dringen tot het station So-roki. 'De Sovjet-autoriteiten hebben zRJi door hel ontbreken van troepen naar Birolc terug getrokken. Bereidt men zich voor? en synagogen, en een groot aaintal parti culiere gebouwen. In Peking is een nieuwe Chi li e es ch-J a pan s ch e bank, Wisselbank der Republiek China, opgericht, waar van het aandeelenkapitaal van 10 millioen yen bij Japansche groote bankinstellingen is geplaatst. De Chineesche regeering heeft de instelling previleges verleend, zooals die door geen ander land aan een buitenlamdsche bank zijn toegestaan. Zij heelt het recht, in China niet alleen zilverbdljetten uit te geven, doch ook goudbiljetten, in Japansche valuta. Het recht tot biljettenuitgifle is voor den tijd van 99 jaar verleend. De bank mag filialen oprichten in alle haven- en verdere voorname steden. Arm China! T eekenend voor de Amerikanen is het wetsontwerp om in de stedennamen als Germantow® en Berlinville de woorden German en Berlin te veranderen in Liberty en Victoria. In Noord-Amerika zijn twaalf steden, die den naam Bismarck dragen ©n verder 5S steden met een Duitschen naam. Ook dit zal veranderd worden. Zelfs het woord „Duitsch" wordt niet meer geduld en in Minnesota b.v., waar de Duitsch- Amerikaansche bank gevestigd is, heeft het gepeupel het woerd Duitsch uit den gevel weggeslagen. Het blad „Germamia Herald" zal voortaan heeten „Milwaukee Herald". De Engelsche Regeering heeft aan de British India Steam Navigation Co. de volgende Needrlandsche stoomschepen ten gehruike toegewezen: „Sumatra", 5S50 b. t.; „Jacob", 2988 b, t.; „van Heems kerk", 2926 b. t.; „Rochussen", 2777 b. t. „Pijnacker Hordijk", 2982 bet.; ;,Deli", 6799 t>. t.„Goentoer", 5891 b. t.„Madioen,", 6803 b. t., in totaal. 37,086 bruto tone Aan de Federal Steam Nav. Co. het stoomschip „Tasman", 5023 b. t. Van andermans leer is goed riemen snij den, Uit Port-au-PrinCe wiord t ge meld. dat de staatsraad van Haiti met al- gemeene stemmen tot de ooi logsveiklaring tegen Duits chlaud besloten heeft. „A f ton bl a d e t" verneemt yan den eersten stadsgeneesheer van Stockholm, dat zes man van de stoom boot „Angermatiland die Vrijdag van Pe- trograa terugkwam, lijdende zijn aan Azia tische cholera. Van de zes choleralijders van de ;,Anger- manland" is één gestorven. ALKMAAR De koning en de koningdn dei- Belgen, die te Havre zijn teruggekeerd, volbrachten de terugreis over het Kanaal, zoowel als de heenreis, per watervliegtuig. De Italiaan sche generaals Ca- dor n a, Porro en C ape 11 o, zijn op non-activeit gesteld met verlies, van rang en tractement. In ongenade! Een eigenaardige verkoopdag, waarbij allerlei huiselijke curiositeiten en persoonlijke souvenirs ter markt werden gebracht, werd dezer dagen ,te Londen ge houden, waarvan de opbrengst den kinderen van de oorlogsblinde soldaten ten goede kwam. De wandelstok van Lloyd George bracht 100 pond op; een stok van Edward Carson 65 pond; de lievelingspijp van Bonar Law werd voor 55 pond van de hand gedaan. Dat er in Holland schaarschte heerscht is hier goed merkbaar, zoo wordt uit Cleve gemeld. De smokkelhandel ligt stil. Wat nog over de grenzen komt is 'van geen beteekenis.' De smokkelaars zijn tot hun vroeger beroep teruggekeerd, ofaan 't rentenieren. Is „Spaarische ziekte" influenza? Naar de directeur van het hygiënisch in stituut der universiteit Halle, prof. Walter Schürmamn; meedeelt, is, hij er dezer dagen in- geslaagd bij zijn patiënten; lijdend aan 3e Spaansche ziekte, de aanwezigheid der influenza-bacil vast te stellen. De Duitsche regeering heeft be vel gegeven de koperen daken van vele ge bouwen te sloopen; om in den koperncod te voorzien. Vele bekende gebouwen in Ber lijn worden door dit bevel getroffen: o.a. de Kaiser-Wilhelm Academie, de Konink lijke bibliotheek, het oude museum, de Brandenburger Poort, verschillende kerken DE TENTOONSTELLING. BIJ DE ZUSTERS. De belangstelling bij de jaarlijksche ten toonstelling van de werkstukken der leer lingen van de Zustersscholem aan de Oude Gracht is steeds groeiende. Dat mag aan de omstandigheid voor een deel te danken zijn, dat „Ons Blad" in een overgroot aantal gezinnen gelezen, wordt, Vooral echter is het toe te schrijven aan de toenemende waardeering, painide loffelijke toewijding der Zusters. Als de muren nier stille kloosterlijke zaal, waar zooveel moois zeer voordeelig ligt uitgespreid, eens spre ken konden, dan zouden heel wat bewon derende uitioepen weergalmen van de over- tairijke bezoekers waaronder verschil lende autoriteiten dóe de Zusteis vooral Zondag met hunne waardee, ende belaingstel- Jfeding li ebben ve rb lijd. Bij kleedingüood is Alkmaar voorloopig gered. Wordt het noodig dan staat hel atelier aan de Oude Gracht gereed om als tegenwoordig de groote - confectie magazijnen te Berlijn wonderen van vaardigheid- te verrichten 'door b.v. uit twee halfversleten stukken ondergoed ier 'één dege lijk bruikbaar te maken of drie kousen te verbreien tot een paar. Al werd natuurlijk terloops even aan dacht geschonken aan het aardige en zeker •verdfensteiijke schilderwerk en aan het han dig bijeengeknutselde fröbelwerk der Jieve kleine kleuterkenis het oog van de be zoekers ging er biij! voorkeur -naar den hoek van het keurige verstelwerk en, van de kleurige toiletjes. 't Is werkelijk verrassend, wat prachtig weik zulke jonge kindereu al kunnen leve ren. De voldoening was dan 'ook algemeen. Het volgende- jaar zal men bij het frö belwerk meer spreekwoorden en spreek wijzen omlijst vinden, meer nog dani vrome gezegden. Deze, jong in het geheugen ge prent, blijven, ook voor het leven heil zame inwerken op het gemoed. Mr. August biedt gratis een geheele ver zameling spreuken en spreekwijzen aan, waarvan hij enkele dozijnen, mocht nagrif- felen, wanneer dan ma schooltijd als beloo- ning voor Moed, Beleid en Trouw mog eens gelegenheid werd gegeven proeven van zijn kunst af te leggen. De praktische waarde van dergelijke leer zame gezegden is niet hoog genoeg te schatten. v Men moet het hebben ondervonden! Mr. AUGUST. RIJKS HQOGERE BURGERSCHOOL. Bevorderd maar de tweede klasse: J. G. Hoogland, D. W|. Koppen, G. A. d. Boesterd, K. H. Bosman^ J. M. M- Breed, M. v. Dam, J. M. Graadt v. Roggen, A. T. M. Jager, J. Kreijger, J. K. Pameijer, G. E. A,. Schipper, 'Pt T. v. d. Velde, C. T. Vergaaij, M. Wentholt, C- T. Zwager, J. v. d. Torre, D. C. v. Reijendam, P. J. O. de Boer, J. P|. Biruiul, G. A. F. Claa- sén, M. A. H. Eernste, N. de Groot, M. C. Keijser, A. C. Koel, Wi. E. v. d. Meulen, R. Nieborg, A. G; Ven, J. S. Wolf, E, Wolzak, J. H. H. Wijn; K. Bak ker, H. H. Claasen, K. Piepenbroek, Wi. K. Belonje, D. A. Biqn, D. Bosscher, C. W, de Graaf, J. E. v. d. Laan, A. H, j. Lohman, J. C. Muller, J. C. Rijken, M. T. Roep, P. C. Smit, C. Slot, C. S. Spaans, A. C. de Vet, H. Winkelman, G. v. d. Torre. Naar de 3de klasse: H. Bennik, W;. v. Sloóten, P. S. Smit, -P. Vermeulen, Wj. Appel, J. Bohman, C, Bosman Dz., J, R. Bfuinsma, J. O, Hop- stra, A. H. Bos, V. Bronder, P. S. Buis, man, J. A. Hoorweg. R. H. H. de Kroes, J. Th. v. d. Meulen, J. P, Nagelhout, C. Roggeveen, C. Schrooder, D. Sluis, J. Went- holt, Th. S. Wtortel, C. 'Daalder, R. C. Boot, M. Brinkgreve, J. v. Eenennaam, A. Harp, A. 'H. Hazeloop, M. A de Korver, N. W. C. Kosters, C. Lagendijk, B. van der Meulen, D. Meijer, H. Nottelman, W. J. Roggeveen, J. Teensma, D. S. Tuijn, C. Vis, J. Zwarteveen, H. A. H. Bosch, P. H. Bnünistman, D. M. Bus, P. O. Cremer, M. J. L. Goetmakers, J. W: Geertzema, H. Schol, WL C. Schmaltz, N. H. Slinger, G. Stins, A. Vadér, N. J. Wortel, L. A. Wouters, A. Zwaamswijk. Naar de 4de klasse: C. Liemven, A. Bakkum, G. C. fiöon- P. Heere, D. v. d. Horst, H. J. Jimmink, H. K. Kellenborg, H. de Moei, A. J. Net- ten, D. Schuitemaker, P. Smit, F. K. W Slikker, A. M. Bennik, C. J. Dekker, j' Gouwe, J. C. Keijser, S.. N. Koorn, W,. v. d. Laan, G. Leeuwenkamp, J. P. v,. d. Ploeg, J. W. Stroomer, S. L. v. Thijn, F. A. Wemtholt, M. Zoli. Naar de 5de klasse: A. H. Bijleveld, M. C. Blokhuis, P Q A. Bosschra, F. f. du Burok, C. A. Hekket, A- J. W. Jager, j. Klerk, W. Kloosterboer, J. H. M. Noot, J. A. v. Poelgeest, J. A. Smit, C. Vos, R. Bleitsma, M. A. v. d. Kop, D. Bakker, O. M. Broertjes, C. M Groot, W. Hirschig, J. M. Hos, Wt J Melchior, J. C. Peeck, W. F. Stöve, W L. v. d. Vegt, G. H. Zoll. HANDELSDAGSCHOOL. Bevorderd zijn van klasse I naar klasse II der Handelsdagschool alhier: Johanna vain den Berg, J. Biroersem, P ten Bruggemcate, Cornelia M. Eylo, Her- mina H. v. d. Horst, J. 'Joossten, J. Kok, M. Mol, J. Ober, Alida A. Oud, Mar- garetha A. Oud, P. "Wjagenaur, B. Wesier- beke, A. J. A, Winter, ^Geertruidn E. Amou reus, J. C. van Beek, A. Beers, L. H. A. van Benithem, Annie A. Bruins, Catharina G. van Hilten; A. J. van Houitum, Wt de Jong, A. Kaan, Maria J. Kuyper,,Cato Nieu- wenhuijzen, W„ G. E. Valkf L. T van Zalinge, J. Burger, Maria S. E. du Crocq, H. ter Hall, Cornelia T. Janssen, Grietje Jonge jams, Margaretha E. Kröger D J Liekeles Oebles, G. Nes, D. v. d. Oord| C. J. Palfenier, FI. Schrooder, C. J. v, d! Steen, S. O. Stikkel, Cornelia Stoutjesdijk, A. Weisenhorn, H. Wolzak. ^Bevorderd zijn van klasse ]I naar klasse J. C. Bakker, J. Bierdrager (voorw.),s M. Broers (voorw.), a Bruin, P. Cloeck, H. J. Dekker, J. J. G. Elfring (voorw.). R. Elzas, H. Feidmann (voorw.), A. Gold- steen, A. v. d. Griendt (voorw.), J. H de Groot (voorw.), P. de Rover, 6. A. Schagen, A. C. Smit, Johanna D. Trap, C. Dingier, Dorothea Hilckmann, Geertruida' M. v. di Horst (voorw.), Jozephine de Jong (voorw.), G. W|. Kloos, J. G. van Kuyk, S. Laan, N. P. S. Masée, Wl. C Mooy, P. Opdam, P. D. Roozendaal, C, S. Sant, Wiilhelmima A. J. Spruijt, J. jC. Strooker, A. Wl. Swier, A. van Willigen J. de Wit, K. Zijp. CONCOURS HiPPIQUE EN SPRING CONCOURS, L Ten bewijze, dat het door „Alcmaria" Vereeniging ter bevordering van het .Vreem delingenverkeer, op 21 Juli a.s, te "Alkmaar uitgeschreven Concours Hippique, gevolgd door, een Springconcours dour o.ficieren en heerrijders, algemeene belangstelling wekt. kunnen wij mededeelen, dar het Üestuur verblijd is met een zilveren medaille van Hare Majesteit de Koningin, die speciaal moet toegekend worden als prijs VOor den prijswinuer in No. 1 fokpaarden éénspan dekhengsten, type luxe-tungpaard. Mochten hiervoor minder dan vijf inschrijvingen zijn dan wordt zij disponibel gesteld voor den eersten prijsvvinner éénspan merriëm, type luxe-tuigpaard. Gok ontving het Bestuur een zilveren medaille van H. M. de Koningin-Moeder en een groote bronzen medaille van Z K H Prins Hendrik der Nederlanden. Het Gemeentebestuur van, Alkmaar deed van zijn belangstelling in 'dit concours blij ken door de toezegging van een zilveren medaille, terwijl èn de Keunemer Sportclub en het Bestuur van „Alcmaria" elk een gou den medaille toezegden. Bovendien zijn f1500.— aan prijzen in contanten uitgeloofd. STAKING OPGEHEVEN, De staking van de behangers- en stof- feerdérsgezellen, die op 6 Mei door de R. K. Meubelmakers enz. bond in samen werking met de Federatie van Meubelma kers enz. was geproclameerd, is op Zater dag 13 Juli opgeheven. De' gezellen zul len 3 cent per uur meer ontvangen. Laat 143. Geopend op alle werkdagen van des v.m. 9—11 uur en bovendien des Maandags avonds van 78 uur. Aangeboden: 1 baggerman, 3 bakkers, 2 bankwerkers, 1 bierbrouwer, 1 boeren arbeider, 1 bouwkundig-opzichter, 22 grond werkers, 3 kantoorbedienden, 2 kistenma kers, 2 Jflinkers, 1 kuiper, 1 loodgieter, 1 loopknecht, 2 loopjongens, 72 losse week heden, 1 machines tótoker, 1 magazijn- knecht, 5 metselaars; 1 monteur-machine-, bankwerker, 2 opperlieden, 1 paikhuisknechL piaatwerkers, 3 schilders, 2 schippers 2 schoenmakers, 1 scheepsbouwer, 7 sim' renmakers, 1 steenhouwer, 1 stoker, 2stra°at. makers, 1 stucadoor, 6 slagers, 1 smid 4 tabaksbewerkers; 4 timmerlieden, 1 vee drijver, 3 voegers, 1 wekster en 1 win kelbediende 1 bouwvak-arbeider. Gevraagd: 1 boekdrukker, 3 grondwer kers, 1 m a chuiaai-houitbe werke r, 1 meu belmaker, 1 steenbikker, 2 timmerlieden, 1 joirgen voor pakhuiswerk, jongens en meis jes voor lichte fabrieksbezigheden en 1 werkster, EENHEI DSWpRST. De Directeur van hei Distributiebedrijf deeit mede, dat de verkoop van de mo" resteerende eenheidsworst zonder bon kan geschieden. PRIJS BEHAALD. Te Afsta he-it Ziiesse, van d.u heer Schermerhorn alhier, in een handicap-dra verij den tweeden prijs behaald. Berijder was de heer J. .Witteveen. HOOFDACTE.-- Voor de hoofdacle slaagden te Amster dam de heeren N. M„ van Dijk en P. Visser, beide alhier. APOTEKERS-ASSlSTENT. Te Amsterdam slaagde voor Apothekers assistent mej. J. M. Marjot. OPENING ZAAK. Zaterdagavond werd door Gebrs. Ver meulen op de Laat, hoek Hofstraat, geopend het eleotrisch installatiebureau, annex moto- ren- en rijwielhandel. Deze zaak is vakkun dig ingericht in een ruimen winkel met kan--" toor en flinke werkplaats; de etalage ziet er keurig uit en zal zeker veler aandacht trekken. Een groote keuze van allerlei arti kelen op electrisch en motorengebied zijn hier te bezichtigen. Alle aansluitingen en reparaties worden door de firma accuraat uitgevoerd; hier van kan zich een ieder overtuigen. BEESTENVOER] ,VAN AFVAL- PRODUC1 EN. Aan den Gemeenteraad van Alkmaar is door de aid. Alkmaar van den Econ. Bond een adres gezonden, waarin zij o. a. te kennen jgeeft: dat het haar bekend js, dat in verschil lende Gemeenten in Nederland getracht wordt aan den heerschenden vleesch- en vetnood tegemoet te komen docr het mes ten van varkens met de spoeling van cen trale keukens, ziekenhuizen, hiilitaire keu kens, aardappelschillen, blóed uit slachthui zen, afval van zuivelfabrieken, melk van koeien op veemarkten, welke niet in de consumptie mag worden gebracht, voor de consumptie aigekeuide gecondensee.de melk, hotel- en huisafval, enz.; dat in het geheel bij negen verschillende gemeenteieinigingsdiensieni thans reeds. 300 stuks varkens worden gehouden, terwijl in een gemeente op de mestbergplaats 125 kip pen werden gehouden, waarvan de eieren weiden bestemd voor het ziekenhuis; dat het haar voorkomt gezien bovenge noemde goede resultaten, dat het aanbeve ling verdient ook in Alkmaar tot het mes ten van gemeentevarkens en het houden van geméentekippen. over te gaan; wqshSlve zjj dén Raad verzoekt te Alk maar evenzoo te handelen. BURGERLIJKE STAND GEBOREN: 14 Juli. Catharina Helena, d. v. Arie Bak ker en Helena Johanna Maria Penjiarts. Johannes Adrianus, z. v. Johannes Leonar- dus Teileman en Johanna Drijvers. 15 Juli. Hendvikus Ja conus, z. v. Hen- dvicus Johannes Bieman en, Geertje Op den Kelder. Qrinus Antonius, z. v, Bartholo- meus Jansen en Theodora van. der Lin den. Pieter Hendrik, z. v. Piefer Visser en Elisabeth Langeveld. 16 Juli. Arie, z. v. Nicolaas. van Wie lingen. en Maartje Ootjers. Jacob Pieter, z. v. Pieter Kokkes en Grietje Zeeman. ELCK WAT WILS. In de Neder-Beluiwe worden reeds goud- relnetten opgekocht tegen f 20 per H.L. Het gewas der late appels is redelijk. Een goederenwagen, waarop een nieuwe dorschmachine uit Holland, kwam dezer da gen te Beilen in botsing met het andere gedeelte van den trein. De dorschmachine werd enstig beschadigd enbleek een partij meel en een aantal blikken met ben zine ce bevatten. De treinenloop werd door het ongevai ernstig gestoord. in een der Friesche dorpen zat een boer leehjk in de penarie. Het hooi broeide en er werd, onder politietoezicht, druik ge dold, zooals de Friezen dat noemen. Dat graven in het hooi verontrustte den boer daarom vooral, omdatdan wellicht een baal kolfieboouen voor den dag zou komen. Daarom kwam het hem beter voor, naar hij liet doorschemeren, dat het spitten in het hooi gestaakt en de brandspuit maar ge haald werd. Aldus geschiedde; en toen de spuit arriveerde, waren de kolfieboonen in tusschen reeds lang verhuisd naar de kamer, onder de bedstede. Eu 'die grootste zorg was voorbij. Men begint in Maas en Waal nu al de bladeren van de kerseuboomen te ver zamelen, welke gedroogd als „Er satz" rooktabak moeten dienen. Veie kleintjes maken één groote, had ook boven dit stukje kunnen' staan. In de buurt van. Leuven was kermis. Natuurlijk ontbrak het niet aan een carous- sel en de caroussel-bezitter had de geniale gedachte niet om een paar centimen te vragen voor een ritje, doch één aardappel. De toeloop was zeer guoot. Boeren en boer innen en vooral niet te vergeten de jeugd, betaalden met één aardappel. Het resultaat was, dat de man op' één dag 300K.G. aard. appelen bijeen kreeg, wat vooral bij den huidigen prijs der aardappelen een zoet winstje beteekeiide. Men moet natuurlijk niet vragen, hoevele kwajongens bij moeder thuis een aardappel uit de keuken hadden gehaald. In de raadsvergadering te Nijmegen, gehouden Zaterdag j.L, werd op verzoek van B. en W; een gemengde commissie be noemd ten einde van advies te dienen in zake verkrijging van een Katholieke uni versiteit te dezer stede. INGEZONDEN STUKKEN „ONZE NIEUW|E GEMEENTERADEN." Namens de Vrijz.-dem. Kiesvereenigjng „Vooruitgang" zendt de heer E. J. 'Aukes ons een ingezonden stukje, waarin hij' zich beklaagt, dat wij in onze berekening afzonderlijk rekening hielden met z ij n e partij De Vrijz,-dem. Bond yvil noch met de Liberale, nóch met de Soc.-dem, partij veri

Ons Blad : katholiek nieuwsblad voor N-H | 1918 | | pagina 2