MULDER UUAX. BINNENLAND SPORT EN SPEL Tweede Kamer Crislsaangelegenheden Provinciaal Wmm Handel en Markt Telegraüsch Weerbericht lie Du its eh e vredesdelegatie te Versail les heeft opdracht gekregen wegens de blokkade in de Ooslzeo en in het bijzonder wegens haar uitbreiding tot de territoriale watereu bij de entente te protesteeren. De blokkade van de Oostzee i3 reeds begonnen. Vijl Duitsche stoomschepen zijn in de Oostzee aangehouden en naar Reval opge bracht. Uit Helsingfors wordt bericht, dat daar het gerucht gaat, dat St. Petersburg en Kroonstadt zich zonder noemenswaardigen te genstand hebben overgegeven. De Italiaanse he ratificatie-oorkonde van het vredesverdrag, door den koning ondor- teekend, is door Tittonl naar Parijs medege bracht. SCHADEVERGOEDING BIJ SPOORWEG VERVOER. De Kamer van Koophandel te Arnhem heeil de vraag onder de oogen gezien of wijziging be hoort te worden gebracht m het stelsel van schadevergoeding in geval van verlies van <yl beschadiging aan goederen tijdens spoorweg- vervoer. De meerderheid eener commissie ad hoe uit de Kamer was van oordeel, dat in beginsel hel openbare middel van vervoer volledig aanspra kelijk behoort gesteld te worden voor verlies of beschadiging aan hetgeen ten vervoer wordt aan- aangenomen, behoudens natuurlijk de beper kingen, welke uit den aard der goederen voort vloeien. Mr. VAN GROENENDAEI.'s GESPREK. De tjaagsehe correspondent van „De Tijd" meldt: Het „Handelsblad" deelde dezer dagen mede^ dat de plaats in Brussel, waar de heer Van Greenendael zijn veel gewraakt gesprek zou heb ben gevcera, de Amerikaansche legalie aldaar is geweest. Wij kunnen uit goede bron mee- deelen, dat het niet de Amerikaansche, maar de Engelsche legatie is geweest. WIJZIGING ONGEVALLEN-WET. Naar de „Tel." verneemt worden in terzake kundige kringen de kosten van wijziging der on gevallenwet op £40 millioen geraamd. WACHTGELDREGELING Volgens een besluit der Commissie voor de Wachtgeldregeling in de Sigarenindustrie mag na einde September j.l. aau gehuwde vrouwen, welke gemiddeld f 7.50 per weck verdienden en dus {4.50 per week kregen uitgekeerd, geen verdere uitkeering als geheel of gedeeltelijk werklcoze worden verleend. Voor ongehuwde tieisjes of weduwen geldt dit besluit niet. R. K. TABEAKSBEWERKERSiB OND' „ST. WILLIB RORD US". Wij vernemen, dat gehuwde vrouwen reeds finds enkele weken niel meer als lid van dezen iond worden aangenomen, „Tijd". WINKELIERS EN COÖPERATIEVE VERBRUIKSVEREw-NIGINGEN. De Middenstandsraad liceit aan den Minis ter van Landbouw, enz. een adres gericht, waaraan wij het volgende ontleenen: Het is den Middenstandsraad bekend, dat het in het yoomemen van Uwe Exc. ligt om te trachten tegemoet te komen aan cie ern stige klachten van het publiek over de duurle van tal van artikelen, waaronder ook eerste levensbehoeften. Een van de maatregelen om de duurte te bestrijden is de steun, door Uwe Exe. te verkenen aan coöperaties en ver- bruiksorganisaties. De coöperaties zullen echter ook cp andere Wijze' door Uwe Exc. worden gesteund, n.'l. iloor haar op gemakkelijke wijze aan werk kapitaal ie helpen. De Middenstandsraad acht zich verplicht hiertegen in te brengen, dat dergelijke maatregelen den gehcelen midden stand als zoodanig «rustig benadeelen. De Middenstand hoeft tegen de mededin ging der coöperatieve verbruiksvereenigingen tp zich zelf geen bezwaar, maar beschouwt dit Jls een belangenstrijd, welke op natuurlijke wijze Èehoorl te worden gestreden, zonder ongemoti veerde bevoordeeling van regeeringswege van de eene partij. Naar de overtuiging van den Middenstandsraad is echter de voorgenomen steun door de Regeering aan de coöperaties te verieencn, tegenover den Middenstand niet wel ie verdedigen. KIESWET. Bij K. B. is bepaald dal het eerste lid van irl. 3 van het K. B van 12 Dec. 1917 totuit- roering van art. 32 der Kieswet wordt gelezen als volgt Tot hel houden van een zitting van het Centraal Stembureau is de aanwezigheid van ien miiisle drie leden vercischt. Dit besluit treedt in werking met ingang van den tweeden dag na dien der dagteekening van iet "S.laatsb'ad", waarin het is g=r>laatst. Sfaffin-fSppsir&a! Vergadering van Vrijdag 17 October. De leptieken naar aanleiding van de in terpellatiesSannes en Braat braken van daag los. De geheele dag ging er mee heen en nog zijn we er niet door. Natuurlijk kwamen er ook moties. De heer Sannes diende er een in, die uiterlijk vrij onschuldig was, doch door de toelichting.- waarbij werd gesproken over opzegging van vertrouwen, werd gemaakt tot een motie van afkeuring. De heer San nes wilde de Kamer doen uitspreken, dat het beleid en de toezeggingen der Mi- rasters niet voldoende waarborgen dat in den komenden winter de eerste levensbe hoeften lager in prijs zullen zijn dan thans. De motieBraat verlangde een herziening Ier melkprijzen, die te' laag zouden zijn. En dan kwatn er nog een motie—van Ra- vesteijn die later zal worden behandeld waarin maar eventjes werd gevraagd om nationalisatie van grondbezit en hy- potheekbezit door middel van confiscatie. 'it den stroom der replieken pikken we e!e brokken op. n Rapfiard vond dat de Minister meer had kunnen doen om de prijzen der land bouwproducten te drukken. De heer Snreenk drong' aan op Rijksaan- voer van schoenen, kousen, enz. en op goedkooper melk voor zieken en zwak ken. De heer Colijn was het niet eens met zijn collegaboer Braat dat de prijs der melk te laag is en verlangde handha ving van het uitvoerverbod van kaas, tot dat voor ons land zelf meer en goedkooper kaas in voorraad zal zijn. Belangrijk was hetgeen de heer Henri Hermans zeide. Deze Katholieke aibeidersafgevaardigde drong aan op meer voorlichting van het publiek, op krachtigen steun van de ge organiseerde zelfhulp, vooral door het ver- leenen van voorschotten bij den aankoop van allerlei artikelen, op handhaving van het uitvoerverbod van peulvruchten, op het toestaan van vrijen invoer van kleine hoe veelheden steenkool voor huisbrand uit het buitenland, op toeslagen van artikelen, die duurder in prijs zijn tengevolge van garan tieprijzen, op verlaging van den prijs der margarine. Met nadruk waarschuwde spr. in liet belang der levensmiddelenvoorzie ning: en de duurtebestrijding tegen on verantwoordelijke stakingen en het ophit sen daartoe. Op vrijen invoer van steenkolen drong ook de heer Bomans aan, op het vc-orschrij- van van publieke verpachtingen door den heer Bakker Algemeene en volkomen verdiende aan dacht vond de rede van den heer Mar- chant. die den sociaal-democraten op zeer scherpe en scherpzinnige wijze te lijf ging op bet terrein der socialisatie. Hij toonde aan dat de socialsiten zelf nog' niet we ten wat met socialisatie wordt bedoeld, dat zij hoogst onverantwoordelijk hande len door te schermen met een stelsel, dat nog nergens bruikbaar is gebleken en dat zij het recht missen om voor het aan wijzen van den practischen weg te verwij zen naar den tijd, dat de S. D. A. P. de macht zal bezitten. Evenwel drong ook hij aan op instelling eener Staatscommissie ter bestudeering van de socialisatie, waarbij dan de eerste vraag ter behandeling zou moeten zijn wat socialisatie is. De heer Kuiper bleek eveneens voorstan der van een Staatscommissie ter bestudee- ring van het vraagstuk der socialisatie, dat voor hem geen politiek, doch een zuiver economische ftuaestie is en waarmede hij zich zou kunnen vereenigen als zij de pro ductie inderdaad zou verhoogen. De lieer van de Laar trad opnieuw op ais pleitbezorger der groote gezinnen. Hij vroeg voor deze toeslagen. Beboeren en. de Minister. Men schrijft aan de „Rsb.": in de Haarlemmermeer komt het voor, dat boeren twee maal dezeliffde tarwe inleveren-, wat hen de tweede maal nog een zoet winstje van f 0 a f 7 per II. L. oplevert. En hce leveren ze 'm dat'? De boeren hebben moeten opgeven, o.m. ook hoeveel HA. door Iien. niet tarwe bezaaid is. Nu zijn er die b.v. 10 H.A. hebben opgege ven. die ook bezaaid zijn geworden en de ge legenheid kregen aan do Regeering t etev«i«j .500 HL., terwijl de opbrengst gemiddeld mam 300 H.L. kon zijn en was. De 300 H.L. (werkelijke opbrengst) wordt ge leverd voor f 30 per mud. waarna ze te Hoofd dorp worden geveild en [door eon lasthebber) teruggekocht voor f23 5 'f24 Dan gaat de volgende reis do resleerende 200 mud naar de inleveringsplaats en wordt 2CO maal 16 A f 7 gegrepen of zoo de re- g-ecriug f 12 5 f 1400 benadeeld Men. wist te verzekeren, dat die dubbele in levering de regeering wel eens een paar ton kon kosten, alléén in de Haarlemmermeer. Boerderijen in Frankrijk. De Z. L. M. heeft te bevcegder plaatse in lichtingen ingewonnen omtrent berichten over te buren of te koopen boerderijen in Noord- Frankrijk, waar zoons van Nederiandsche land bouwers zich zouden kunnen vesligen. Medegedeeld is hierop, dat aan het Lané- b< uwdepartement te Parijs een afdeeling is op gericht die lieden, wel'ke in Frankrijk een be drijs willen huren of koopen in connectie brengt niet Fransche grondeigenaren, die boerderijen willen verhuren of verkoopen. De Fransche regeering schijnt oen dergelijke locht van vreemdelingen naar Frankrijk wel te willen aanmoedigen. Voor Nederland wordt deze zaak, zoodra het huren of koopen van land betreft, behandeld door de vereeniging „Landverhuizing", bureau Departement van L., H. en N. Den Haag. Willen Nederiandsche jongelui eerst een tijd in Frankrijk gaan werken voor zij lot huur of koop overgaan, dan dienen zij zich te wenden lot den directeur van de Rijksdienst der werk loosheidsverzekering en arbeidsbemiddeling in Den Haag. Naar nog wordt medegedeeld, behoort het niet tot het onmogelijke om in Frankrijk te sla gen, doch alvorens zich te vestigen, moet men terdege uit de oogen kijken. Eerst een tijdje als knecht te gaan werken, zal dan ook wel aan te bevrien zijn. Boter. De Min. heeft bepaald, dat het uitvoer- percentage v.an de productie van gecon troleerde boter over de week van 5—11 (let. voorloopig wordt vastgesteld op nul Peren. De Min. brengt ter kennis dat na 25 Oct. geen vergunningen voor don uitvoer van peren zullen worden vereend. Desuikerregeling. Men meldt aan het Haagscho Corres pondent! ebureau Uit een gisteren door de Middenstands- crisis-commissie ingesteld onderzoek door middel van den Haagsohen agent bij' het Rijkssuikerbureau te Amsterdaan, is geble ken, dat ten aanzien van de moeilijkheden bij de kredietverlening, ontstaan door het opéJênhoopen van de bons, zonder da;t deze inwisselbaar zijn, een oplossing te wach ten is. De formulieren voor het opplakken zul len direct worden beschikbaar gesteld, ver rr.oedelijk bij! den agent tö 's-Graven- hag-e. Do definitieve regeling is spoedjig te i wachten. ALKMAAR. Kassiers. PURMEREND. Leveren, VRIJ VAN PROVISIE, alle PANDBRIEVEN, welke door in Nederland gevestigde HYPOTHEEK-BANKEN worden uitgegeven. Hot zoolang gebleken i3, dat deze op lossing voldoet, zullen verdere pogingen otni verbetering in den toestand te krij gen, voor het oogenblik worden gestaakt. Kaas. Naar het „Vad." verneemt heeft de minister van Landbouw het verbod om' kaas te maken opgeschort van heden tot 1 November. Vee-uitvoer naar België. Uit Brussel seint men aan de „Vee- en Vleeschhandel": Er i« nog geenerlei zekerheid, dat er vee uit Nederland zal komen in ruil voor kolen De Minister van Landbouw verklaarde, dat hij 'met den „Telegraaf'-eorrespondent niet had gesproken over 2000 koeien, doch slechts over een beperkt aanlal. België verwacht deze week nog het vee uit Duitsehland. DE SCHEIDSRECHTERS VAN DEN N.V.B. 't Is treurig. Herhaaldelijk, moeten wij bemerken, dat de scheidsrechters niel ra ear durven op Lrej- den tegein spelers, die foute nbegaan, welke allerminst bevorderlijk zijn aan het goede voetbalspel. Herhaaldelijk worden er over tredingen begaan, welke onherroepelijk ge>- straft moesten worden met verwijdering van het veld. En hoe dikwijls zien wij dat gebeuren? Wij laten deze vraag maar liefst onbe antwoord. Wij constateeren alleen, dat de scheids rechters, die de le klasse wedstrijden leiden, niet voor hun taak berekend z ij n. Geen Zondag kan voorbij gaan o-f wa be merken liet en lezen het uil de vierslagen, dat er op de leiding van onze scheidsreciJ- ters niet iels valt aan te merken. t Is èf wel onbekwaamheid óf wel vrees van de spelers, zijn vriendjes, te mishagen-. Dit laatste is veelal hel geval, maar dan meenen wij toch te moeien opmerken, dat een scheidsrechter op moet treden zonder aanziens des persoon?. Tegenover icdaren speler moet hij de regels stipt uitvoeren, al was het tegenover zijn eigen broedjir. En dat durft bij juist niet! zegt mem; maar als dat zoo is, wordt het toch hoog tijd, dat het B.B. ingrijpt en deze scheids rechters aan kant zot öin ze te doen ver vangen door personen,, die boven de spe lers staan en niet er. oude-r. Doch ook de onbekwaamheid speelt menigen scheidsrechter par Dn Maar, vragen wij ons af, hoe wordt zoo iemand dan scheidsrechter Om tot scheidsrecht-Ar benoemd ta worden, moet men toch attereersi goed de spelregels kennen en ze weten toe te passen. Men mo-et dus door en door liet voetbalspel machtig zijn! Maar wie beoordeelt zulks? Waar krijgen onze sc.i-eidsrechters, alvo rens zij daartoe benoemd worden, een1 flinke degelijke opleiding? Of zijn het „self-made- men" Ook dit is een punt, hetgeen het B.B. wel degelijk onder de oogen heeft te zieci. Dal hetgeen wij hierboven schrijven niet overdreven is blijkt weer duidelijk uit de verschillende verslagen in „De Sport". We lezen daar in het verslag van den wedstrijd 1I.BS.— H.Y.V. aan het slot: „Scheidsrechter Grootmeyer had na een kwartier den wedstrijd me! moer in de hand. Heel veel buitenspol heeft hij niet gezien, omdat hij niet meeliep en zijn be slissingen waren soms krom. Zoo fiool hij eens dicht bij het strafschopgebied van LI.B.S. en toen ieder inafwachting was wat er zou gebeuren, nam hij inoeiïs den bal op en liet d;©n vallen, zonder de spelers van H.V.V. gelegenheid te geven naderbij te komen! V-oor a t en liet stevig spM werd, deed hij schichtiger en schichtiger, totdat hij als een angstige kip over het veld trippelde. Hij sciieen soms bang voor zijn eigen beslissingen." Ziehier iemand, <A.e het spel moet leiden. In het verslag van den wedstrijd N.O.A D. -Willem II lezen wij: „Het spel van Willem II stond een klasse hooger en het publiek, voor 11/12 Willefn II gezind, waardeerde dat. N.O.AD. speelt bepaald ruw, vooral spil en linkshalf, linksbuiten en linksbinnen. Scheidsrechter van Jüjsden was onbe kwaam voor zijn taak. Hij had! zulke spe lers minstens bet veld moeten uitzetten." Dit zijn maar enkele staaltjes. Wij- zouden hiervan een heel lijstje kunnen geven. Eén geval, waarover men zeer veel gq- sproken heeft en nog spreekt als iets bui tengewoons willen wij nog geven. Het is uit het verslag van den wedstrijd H.V.V.— Blauw Wit te Den Haag. Wij lezen daar: „In de tweede helft speelt T. Ressler voor en van den Berch midden. Het wordt een smijtpartij onder aan veering van T. Kessler. Het publiek, waaronder nog al elementen, die voor Amsterdam waren, laat zich niet onbetuigd. Het spel wordt door al dat gegooi langzamer en leelijk. Bij een voorzet van Doorenbos duwt Neuerburg mat zijn armen van Dienn-ert van den ba], maar Willing, die fint, schijnt dit gedaan te nebben wegenis on hebbelijkheid van hei publiek. Van Du imen zet eens goed door en loopt Campi- oni van de sokken, waarna hij een vrij veld vindt. Juist als hij vlak bij schieten w|il, haakt Freyburg hem zoo, dat bat aan nie mand, behalve aan dan scheidsrechter, onilt- gaat. Dan maakt Blauw-Wit nog een puilt dat er geen was, omdat na lang gepraat werd uitgemaakt, dat da bal onder bet net door geschoten was inplaats van er in. Bij een geheel onn-oodige botsing, die T. Kessler veroorzaakte, bleef van der Kluft eenigen tijd liggen. Dit als illustratie van het vriendelijke spel En ter illustratie van hot krachtige optreden van on zo scheidsrechters. Wordt het nu tijd, dat het Bondsöestuur in deze zaak ingrijpt? Wij zeggen: 't is meer dan hoog tijd, ALCMAR1A YlCTRIX.Z. V V. Zondag a.s. komen de Zaandammers bij Alcmaria op bezoek. Dit is al van ouds de wedstrijd uit de competitie. Zelfs toen Alc maria in de beste conditie was, scheen voor haar de wedstrijd tegen Z.V.V. bijna niet te winnen. Irt do laatste bekerwedstrijden van Alcmaria hebben deze Zaandammers een uitstekenden indruk gemaakt Na overwin ningen op de Cadetten in Schoten, konden zij tegen Hollandia gelijk spelen en ten-slotte na loting de beleer mee naar huis nameen. Wel is waar zijn uit dit elftal ook ©enige spelers verdwenen, doch gezien de laatste competitie-wedstrijden is het nog steeds om team, waar men rekening mee moet houden-. Durven wij alzoo Zondag geen overwinning voor Alcmaria voorspellen, dat liet een span nende strijd zal worden is zeker. GöBEL GEEFr ER HET VOETBALLEN AAN. „De Tijd" verneemt, dat de heer M. J. Göbel, de beken-de nationale doeiverded'iger en keeper, van hel Arnhemsdhe "Vitesse, besloten heelt definitiet mei voetballen op te houden. Nóch in competitie-, nóch in internationale wed strijden zal hij langer beschikbaar zijn. De heer M. J. Göbel is oogenblikkelijk in wonend assistent-geneesheer in het Ooglijders- gesticht te Utrecht. HET GEBEURDE TE VENHUIZEN. De toeziende curator en zwager van den krankzinnigen patiënt uit Venhuizen, om trent wiens behandeling onlangs in een paar Noord-Hollandsche bladen zuike las terlijke berichten stonden, verzoekt aan „De Tijd" te Amsterdam mede te doelen: le. Dat de patiënt niet door den direc teur van Venray is opgevorderd. 2e. Dat de Burgemeester zijn hulp in eigen persoon had toegezegd, indien dit noodig was. 3e. Dat onder den naam familie moet worden verstaan, alleen de curator en broer van den patiënt, daar het buiten zijn we ten en toestemming en die der andere familie is geschied, dat de patiënt naar Venray is vervoerd. Zonder de ongemanierde bemoeiing van de „Hoornsche Courant" met haar paters- sprookje zou deze eenvoudige familiezaak niet liet minste gerucht hebben gemaakt Onze lezers zullen opmerken, dat mede- deelingf 1 geheel langs ons héén gaat; wij hebben niet geschreven, dat de directeur van Venray den patiënt had opgevorderd-. Omtrent de houding van den Burgemees ter schijnen curator en sub-curator van meening te verschillen; 'n feit is het, dat de curator bij den procureur in deze zaak gesproken heeft over weigerachtigheid tot hulpverleening en dat de procureur naar aanleiding daarvan ervan sprak, stappen te doen bij den Commissaris der Koningin. Mededeeling 3 nemen wij voor kennis geving aan. „WITTE KRUIS" Het hoofdbestuur van het „Witte Kruis" heeft de luncties als volgt verdeeld- G. de Ven, te Helder, Voorz., B. S-. K. Stieler te Hilversum', vxce-voorz. j. E. G. C. Dibbits, te Zwaag, Secretaris, en R. Ledeboer te Hilversum, Penningmeester. HEILOO. HEILOO. Naar wij vernemen ziijn wioon huis on diverse peroeelen bouwterrein aan de Rijksstraatweg en Oosterziij, alhier, liggende tusschen het woonhuis van Jb. v. d Molen Srzn., en den Kweekerij' „Rozenlust", van den heer G. Smits-, door den heer C. Rooderwijn, Heiloo aan gekocht, bestemd voor een N.V Bouw Mij. Amsterdam, die er een straat door heen zal trekken van de Straatweg naai de Oosterzij en daarop arbeiderswoningen zal houwen met heerenhuizen aan de Straatweg. Direct na de aanvaarding zal met de houw worden begonnen. WORMERVEER. Zo. de H.H. Missen te half 8 en 10 uur. 's Middags te kw. over 2 Catechismus te 3 uur Vespers. Ma., Di. en Wo. te 8 uur de H. Mis. Do. te 8 uur gez. H. Mis en 's avonds te 7 -uur Lof met Rozenhoedje. Vrijdag en Zaterdag te 8 uur de H, Mis en Zaterdagavond van 46 en van 78 -uur gelegenheid om1 te biechten* Catechismus volgens gewoonte. BROEK OP. LAN GEN DIJK, 17 Oct Lang.e- dijker -Groentenveiliiig. Bloemkool 1© soort 111.80—f21.50, 2e soort f2.60—f280 per 100 stuks; roode kool le soort f2.30f3.90, 2© soort f 1.10f 1.90, gele kool 14.20—145®, witte kool f080f 1 20 per 100 KG witte kool f108 per 10.000 KG; wortelen'f 230— f2 70, aardappelen: blauwe f9.20, eigenh©i> mers f5.70, bieten fl90-f270, rapen f2.40 —f3.10, alles per 100 K.G. Aanvoer: 7890 st. bloemkool, 193450 K.G. roode kool, 97550 K.G. witte kool, 09200 K.G. gele kool, 34050 K.G. wortelen, 2830 K.G. aardappelen, 9900 K.G. bleten, 1710 K.G, rapen. BOVENKARSPEL (Station), 17 Oct. „De Tuinbouw." 246 zak aardapDelen: Red Str Verwachting: meest matige Westelijkt tot Zuidelijke winnd, nevelig tot zwaai1 of hailbewolkt, aanvankelijk weinig oit geen regen, iets zachter. f 2,30—f2.-15, blauwe f3.80—f415, bónte f 4.25—f 4.30 per baat29450 stuks bloemkool le soort 15.75—f29, 2e aoorl f 0 75— f 14 75; 3e soort 1.10—f3.SO per 100 sliilcs; M53êl'' K.G. roode kool f 3.30—f 4 40, 15750 K.(J. geio kool f4—14.80, 92900 KG. witte kool f0.40f0.90 per 100 K.G 144575 st. bieten, groote f 7.75—f 23, kleine f 1.25—17.75 per 100 stuks; 2S1 zak slaboonen f 1—13 75 per 15 K.G NOORDSCHARWOUDE, 17 Oct. Noordcr- V.iarklbond. Eigenheimers f6—f6.39, blauwe f5.40—f6.70, bravo's 1'5.20—f5 70, Red Star f5—f 5.80, roode koof f3 90—f150, ldcinei f 2.10—f 2 70, gele kooi 13 40—14 40, kleine r 2.10—f2 30, witte kool 10 90—f'l 20, mep f 8.80-1'9 50, driel. f8—f 20, nep 'f 10,70— f 11.90, peen fl.80-f2.50; kroten f2.10—'. f 2 60, rammenas f 1 60—f 1 80, rapen f 2—1 f2.20, bloemkool f 17—f17.71), 2e soort r 1— f 5, wortelen f 1.30—f 1 50 per 100 Dos. \VARMENHUIZEN, 17 Cel. Ujen f8 70— f 9.50, drielingen f 7.70, nep f 9.60—f 10 S0s, wortelen f 2.30—f 2.50, blauwe aard. f 8 50j bravo's f5.70, roode kool f3 70—f4.10, gelq kool f 4.10—f 4 30, witte kool f ü.SÓ—f 1 10. MEDEMBLIK, 17 Oct. II. K. Marktvereem. ^St. Jozef'. Aardappelen: bravo's fl.20 fl.35, borgers f1301' 1.40, blauwe f185— f2.10 per halve H.L., aanvoer 250 zakken; 25000 K.G. witte kool f55—f60, 30000 K.G. roode kool f 388—f 410, aanvoer 45000 K.G. uien, groote gele f 4.10—f 4.20, nep kleine! gele f5.50 per baal, aanvoer 160 baal; sla- boonen f0.55Cl 30 per zakje, ainvoer 80 zakken. LEEUWARDEN, 17 Oct. Vee. Aangevoerd 131 stieren f150—900, 27 ossen, 598 vette koeien f 450-850, per Kg. f 180—f2, 1187 melk- en kalfkoeien f 350720, 182 pinken f 125—270, 15 vette kalveren f 80—130, 1122 graskalveren f70150, 52 nuclit. id. f2535j, 561 vette schapen r 60—85, 366 weide vch apen f 45—65, 427 lammeren 130—50, 267 vette varkens per Kg. f 1.60—1.75, 170 magere id. f 1.50—f 1.65 per Kg., 56 vette biggen f80— f 100, 178 magere idem f 2040, 66 hokken* 26 paarden f 150—400. De handel in rundvee was fleurig, in stie ren behoorlijk vlot, in graskalveren redelij li/, in pinken kalm. Wolvee met meer handel. Boter. Aanvoer 55-3 en 71-6 v.Fabrieksl- f 3.03—3-37. Kaas. Sleutelkaas fl.03, Nagelkaas f 0.38 0.67, Goudakaas f0.521.24, Edammer f 0.76—0.94. Aanvoer 27844 K.G. AANBESTEDING. Aan een combinatie van aannemers, ba-* staande uit de firma Overtoom Zoon te Scliagen, P. Tuin te Het Zand, G. Rutsen te Nieuwe Niedorp en W. Geel te Amster dam, is voor f 1,100,000 opgedragen liet bou wen van 185 huizen te Utrecht. HEILOO. Afloop veiling door Not. J. v. Veen, Alkmaar, voor den heer Jb. v. d. Molen Sr.zn. Woonhuis met erf en div. percaslen bouw terrein, groot 2 H.A. 39 Aaren 19 c.A.koot- per C. Rooderwijn, Ileiloo, voor f 16.230, In de Overdiepolder: Perceel weiland, groot 2.44.30 H.A koot per H. Bakker, Heiloo, f 4350 Perceel weiland, groot 1.69.59 H.A kool per K. Limmen, Heiloo, f2780. Perceel weiland, groot 1.14.30 H.A op gehouden, f 1500. De opstal van schuur op perceel 1, onr gesloopt te worden, opgeh., f2600. OUDE NIEDORP. Donderdag 1.1. werden In opbod gebracht de boerderijen te Moer beek. Die Dewoond wordt door den lieoqi, A Poot, ter grootte van 28 01.85 II A worp i'nbod gebracht op f54.817.14, die bewoond! wordt door cte Wed. A, ZutVeldman, ter grootte van 11.87.H.A, op f20.292.08, BEVERWIJK. R K. Ooop. Tuindersver* „Kennemierland". 17 Oot- ..-Jelderie per, bos 1—2, Prei 7—20, wortelen 6—15 cent spinazie per kist f 1.30—2 70, sla idem 30— f 1—, andijvie per struik 2—5, g-roenekool per stuk 2—9, gelekoo-l 3-12, wittekooi 8—15, noodek-ool 3—8, bloemkool le soort 20—32, idem 2e soort 10—17 cent p. st spruitjes per 100 K.G f 2432.sjallofr ten per ben 40—70, bieten per nmd 70- 125 cent. LEIDEN 17 Oct. V e e. Aangevoerd 26 stie ren f145—825; 121 Kalf- en Melkkoeien 1420—800; 643 Varekoeien f215©10; 235 vette ossen en koeien £430—795, fl.8016 per K.G. schoon; 397 Graskalveren f57—120; 12 nuchtere kalveren f 1535; 172 'etU schapen 145- 94; f 1.68—1.86 per K.G. schoon; 742 weide schapen f33—67, 346 magere varkens voor fokkerij f30 110 (le ven gewicht); 558 biggen 1224. Kaas. le soort Goudsche f 75—78.50, 2a soort Goiidsche 173—74, le soort Leidsche f 80 —84, 2e soort Leidsche {74—79 per 50 K.G. Aangevoerd 100 partijen. Handel vlug. ALKMAARSCHE EXPORTVEILING. 17 Oct Bloemkool le soort per 100 st. f 14.60—19.40, 2a 18-12 roode kool 13.10—4, gele kool f3.20— i 4 20 witte kool f 0.50—1. wortelen per 100 bos 11 70—3.90. bieten per 100 K.G. f 1.602.80, slabconen per 100 K.G. f 7-40, andijvie per 100 stuas f 1—2.80, koolrapen epr 100 K.G. f 260 3.20, prei per 100 bos i 5.206.50, Postelein epr ben spruiten per 100 K.G. 11835, spinazie per 100 K.G. 112.50 18.50, selderie; per ITO hbS' fl—3, appelen per K.G. 10.05 0 26, peren per K.G. 10.04-0.25, druiven per KG! 10.50—0.58. Afslag1 ver. BBEMSTER, PURMEREND en OMSTREKEN. 17 Oot 412 zak aardap* pelen, f 1.40-2(10 per zakk (25 I£.G.) 2 zak slaboonen -f3.15 per zak (15 K GO. 10760 k.g „peren f 3-30_ per 100 K.Gt 6020 K.G appelen f5—2o per 100 K.D, 168 boemkolen f9.80—10 per 100 stuft 660 sstuks roode kool f 6— per 100 s-tum, 272 manden spruiten f 1.27—2 OQ per mand 400 boa andijvie 6—7 per 100 bos. 20 lx* petereetie f 0.30-130 per 100 boeTO bo^ selderie f0.60 per 100 boe, 1100 rapen f5 9E f7.30 per 100 stuks 13200 bieten f7—1^ i '000 stuks.

Ons Blad : katholiek nieuwsblad voor N-H | 1919 | | pagina 2