Distrldutienieuws Alkmaar AGENDA. in m om Alkmaar Uit den Alkmaarsclien Raad. ALKMAAK Bij hst portret van onzen nieuwer Burgemeester. Telegrammen Hands! en Markt S g!ï e e pstydin g 3 a DISTRIBUTIE VAN LEVEN SMIDDELEN. Gedurende do week van 10 tot en met 16 November 1919 is geldig Bon no. 6 van de Rijks-suikerkaart. MARGARIN EK A A ETEN. Gedurende hel tijdvak "an 11 tot en mot 18 November 1919 is geldig Bon No. 11 der Rijks-Margarinekaarten K. K. VEUEENIGINGSGEBOUW „ST. WILLIBRORD". Zaterdag 8 Nov.: o uur Gec Bestuur Bouw vakarbeiders. 7 uur Gec. Bestuur met Hoofdbestuur. Maandag 10 Nov. 8 uur lc Cursus voor ale leden van den R. K. Volksbond. 8 uur Ledenvcrg. R. K. Tabaksbewerkers. Dinsdag 11 Nov.: 6 uur B. IC. Volkszang. ï/s uur Rep. Meisjesbond „St. Agues". 8 uur Bestuursraad-vergadering. Donderdag 13 Nov.: 8 uur Rep. Zangkoor „S't. Jozeï". Vrijdag 1-t Nov., half 7 Bestuur Gr. Gezinnen. 8 uur Ledenverg. Metaalbewerkers. 8 uur l.edenverg. Loterijvereen. „Winst zij ons streven". Zaterdag 15 Nov.: 6—8 uur afdracht inleg- geldeii „Wfiïterzorg". 68 uur Bureau van Advies. 7—8 uur afdracht Relraitenfonds. BOND VAN HET HEILIG SACRAMENT (AFD. VAN DEN EUCHAR. BOND.) Het Aanbiddingsuur, dat wegens Aller zielendag moest worden uitgesteld, wordt gehouden Maandag a.s. 10 Novem ber s avonds te half acht. ii (Slot). Er hadden reeds héél wat heeren het woord gevoerd over de voorgestelde nieu we salarisregeling voor de gemeente-amb- icnaren, toen de heer Ringers eindelijk ook eens gewaagde van de kosten, wel ke deze nieuwe regeling voor de gemeente mèt zich zou brengen: een slordigef74.U00. Welk bedrag blijkbaar het resultaat is van een (nog maar) globale berekening; de commissie toch had een specificatie van die f74.000 achterwege gelaten. Toen de heer Ringers eenmaal de o.i. »cnibie kwestie van „wie zal dat betalen?" Sad ter sprake gebracht, toen kwamen wat 'n wonder! min of meer pessi mistische beschouwingen omtrent de treu rige finantiëele omstandigheden der ge meente de prettige, de gulle geef-stemming wèl wat verstoren. 't Was niemand minder dan de heer Cloeck de onverdroten mede-samenstel- lc-r van het rapport die er op wees, dat een uitgave van f74.000 voor salaris- v'erhoogingen toch eigenlijk „gedekt" be hoorde te wezen, wanneer de Raad 'daar toe besloot. Een en ander mede in verband met de jongste missive van den Minister van Bin- ncnlandsche Zaken, waarin gezegd wordt, dat de gemeenteraden bij het toekennen ran loonsverhoogingen tevoren moeten weten of bepalen, op wélke wijze de voor die loonsverhoogingen beneodigde gelden zullen worden „gevonden." De heer Cloeck was 't met den Minister roerend eens, wat ons in den heer Cloeck allerminst verwondert: het stand punt van den Minister immers ten deze is geheel juist..... in theorie, en we behoeven ons niet tot profeten te verheffen om te durven voorspellen, dat een ge meente na konen tijd beslist in de penarie geraakt, wanneer zij geen rekening houdt met 's m.nister's wenk en wanneer zij niet rekent en cijfert, alvorens groote bedra gen te voteeren. De heer Cloeck maande derhalve tot voorzichtigheid aan: dat men dien avond tenminste geen besluiten zou nemen, waar door het benoodigde bedrag nog hóóger zon worden dan de (overigens toch al niet „gedekte") f74000. Eventueele voorstellen, waardoor deze f 74.000.overschreden beduidend zouden worden, meende hij eerst in ten volgende vergadering ie mogen behandelen om den Raad in de gelegenheid te stellen, zichzelf een luist beeld te vormen van de kos ten, welke dergelijke besluiten mèt zich zouden brengen. „In een volgende vergadering!" toen kreeg de heer Cloeck den wind van vo ren; de lieer Westerhof kon een interruptie niet vóór zich houden.... Doch de heer Cloeck liet zich niet uit 't veld slaan (men kan trouwens heel krach tig argumenteert®, als men het opneemt voor de zwakke gemeentekas!) en gaf den Raad in overweging, eens te berekenen, hoe hoog het volgend jaar de belasting te Alkmaar wel zal moeten zijn. Er wonen te Allernaar slechts weinig kapitaalkrachtige menschen, zoo betoogde de heer Cloeck en deelde zoodoende Iets mede, dat voor den nieuwen burgemees ter men leze liet onderhoud', dat wij met Z.Ed. Achtb. hadden een danige tegenvaller zal wezen. Alkmaar telt maar 49 inwoners, die méér inkomen hebben dan f 13000; op die 49 belastingbetalers moeten we heel zuinig zijn; maken we de belastingen hier nog hooger, dan jagen wij dde kostbare mede burgers radicaal wég naar gemeenten, waai de belastingen veel lager zijn. Dit nu was allemaal heel juist, en .wij begrijpen niet, hoe de overige leden der salariscommissie den heer Cloeck er een soort verwijt van konden maken, dat hij zeer voorzichtig! wilde wezen met de vofcering yan nog méér gelden dan f 74.000. Ook at wees* de lieer Leesberg er later Op, dat Gedeputeerden eenmaal hebben toe gestaan, dat er geleend wordt voor .ver- booging van ambtenaarssalarissen, ook al verklapte hij uit de (natuurlijk nog steeds ouzithibare) begrooting voor 1C20, dat de kosten voor de bijzondere diensten uit die bijzondere bedrijven moesten worden be streden en dat de kosten voor den alge- ineenen dienst gehaald zullen moeten wor den uit den lioofcielijken omslag, ook al deed de heer Westerhof den Raad wa tertanden door de nrededeeiittg, dat liet Rijk in plaats van 20 millioen 70~ millioen gul den uit de opbrengst der O. W.-belasting aan noodlijdende gemeentebesturen zouuit- keeren, de heer Cloeck had er ge zien den finantieelen toestand onzer ge meente o.i. alle reden en het volste recht toe 'dm..... huiverig' geworden te zijn na lezing van de niinisterieele missive betref fende de dekking van uitgaven aan salaris- verhoogingen. De heer Cloeck heeft eeii o.i. zeer juist standpunt verdedigd, ai zal niet iedere ge meenteraad (wij wezen daar reeels op in een driestarretje) zich in dezen tijd steeds op dat standpunt kunnen houden. De lieer Mr. W. C. Bosman als lo- coburgemcester ditmaal voorzitter lag met de regeering totaal overhoop, toen hij beweerde, dat men van B. en W. niet eischen mag, dat zij direkt met voorstellen tot dekking komen, en de heer van 't Veer maakte er een grapje van, toen hij den heer Cloeck, die zich aan de circulaire van den Minister wilde houden, toevoeg de: „Je bent in slecht gezelschap! dat regeeringsstuk is inconsequent!de re geering verplichtte de gemeenten jarenlang tot uitgaven, zonder caarvoor de dekking aan te wijzen!" Hierbij dient opgemerkt te worden, dat 't niet déze Minister was, welke de ge meente jarenlang tot uitgaven verplicht te, -en dat 't toch niet de taak van een minister is, den gemeentebesturen aan te toonen, op welke wijze bepaalde uit gaven gedekt moeten of kunnen worden. Geconstateerd zij, dat de bedenkingen van den heer Cloeck slechts weinig invloed uitgeoefend hebben op de beslissingen: in derdaad zullen de kosten nu wat méér dan f74:000 bedragen. En dat is waarschijnlijk ook maar heel goedimmers, al waren èn bedoeling èn standpunt van den heer Cloeck volko men juist, 't zou jammer geweest zijn. als het geredevoer van den heer Cloeck in eenig opzicht onbillijkheden of onge- wenschtheden had veroorzaakt. Thans meenen wij tenminste veilig te mogen aannemen, dat de Alkmaarsche ge meenteambtenaren zij krijgen nu ook premievrij pensioen den Raad zeer dank baar zijn voor 'de herziening, welke hun salarissen ondergingen. De salarissen zijn thans tamelijk wel letjes geregeld. Waarmede wij den ambte naren van harte geluk wenschen! Waren wij de vorige week dank zij de welwillendheid van den heer G. Rip ping in de gelegenheid onzen lezers een portret van den heengeganen Burge meester „Tot afscheid" aan ie bieden, thans mogen wij het genoegen smaken, onzen lezers „Ter kennismaking" een wel gelijkend portret van onzen nieuwen Bur gemeester, den heer Mr. W. C. Wende- laar, 'thuis te zenden. Het behoeft niet gezegd, dat wij de welwillendheid en de vriendelijkheid, waar mede de heer Wendelaar ons een geheel nieuw, zoo juist vervaardigd portret ter reproductie voor onze lezers wilde afstaan, op zeer hoogen prijs stellen. En we spreken voorzeker mede namens onze lezers, wanneer wij den heer Wen delaar hiervoor bij dezen openlijk onzen hartelijken dank betuigen. Een en ander moge tevens dienen tot be wijs, dat de heer Wendelaar geenszins ge rekend wenscht te worden tot diè hoogere militairen of tot diè hcogere ambtenaren, welke zich in een heel afzonderlijke „kas te" van de burger-samenleving gescheiden willen houden, idoch dat 't hein een lust is. zich te wijden aan het sociale leven. Blijkens mededeelingen, welke de heer Wendelaar ons alsnog heeft willen doen toekomen, was de nieuwe Burgemeester te Den Haag adjunct-secretaris van de Staatscommissie inzake de werkloosheid, adjunct-secretaris bij het instituut voor Rijkswoningbouw, hetwelk namens de re- geering de controle in handen heeft over den arcedersv.oningbouw-met-Rijks voor schot verder behartigde de heer Wen delaar nog als secretaris de belangen van het Nederlandsch Lyceum te Den Haag, was hij bestuurslid van Concert „Diligen- tia" en commissaris van toezicht over het Kon. Muziek-conservatorium. De kennismaking op heden metden nieu wen Burgemeester moge een zeer aange name wezen, om na 1 December a.s. aan genaam voortgezet te worden.... ad muitos annosl VOOR ONZE ROOMSCHE OUDERS. Nu de Minister van Oorlog! in uitzicht heeft gesteld, dat bij voldoende voorge oefendheid in de toekomst slechts tv ee maanden door de miliciens gediend zal behoeven te worden, heeft het Bestuur der Jongeu'ngs-Vereeniging St. Joseph beslo ten onverwijld een gymnastiekvereeniging op te richten. Met het oog op Het groote godsdien stig en zedelijk belang der toekom stige dienstplichtigen, vertrouwt het Be stuur op de medewerking der ouders. Gelegenheid tot aangifte van f2 jaar af, bestaat morgen Zondagavond na de Congregatie van half zeven. HET BESTUUR. „O. W.l - O WEE!" Een „reuze"-succes Ja! Een „reuze"-succes voor den schrij ver en de dilettanten. Voor de tweede maal ging gisterenavond in de „Harmonie" „O. W.O Wee!", blij spel in drie bedrijven met zang door J. E M. Endel De groote zaal van de „Harmonie" was,1 toen to ongeveer kwart over acht het Alk- maarsdi kwartiertje komt er nu eenmaal al- iijd l>ij het scherm opging, flink bezet. Onder de aanwezigen merkten we o. a oudjes uit het „Pius Gesticht" op. We hebben ons weer kostelijk geamuseerd om de rake zetten en de O.W.-srs deftigheid. Er werd door het dilettanten-gezelschap on der de zeer bekwame regie van den heer Will. Vermeulen zeer verdienstelijk spel ge leverd. Toch missen wij bij Mina, de dochter van mijnheer Kruidenier den echten par venu het natuurlijke spel. Wat aan haar spel ontbrak, doezelde ze weg met haar zang, waarmede zij dan ook herhaaldelijk een luid applaus oogstte. Toch moeten wij hier ook een deel van de verdiensten over dragen aan den voor velen onzlohtbaren pi anist, den heer P. A. v. Langen, die het juiste tempo wist aan te geven. Wij zullen niet alle personen noemen, daar wij in herhalingen zouden vallen, floch van twee willen wij nog even iets zieggen. Anljc, de dienstbode, was de ster van den a\ond. Ook Anuy speelde goed, doch wij vonden bij haar nog niet fa alle deelen tiet karakter van de moderne dienstbode. 't Geheel is echter een „reuze"-succes ge weest! Wij hopen dit gezelschap niet voor het laatst gezien te hebben! Noemen wij nog de heeren Wïtn Schreurs (piano) en Schuurman (viool), die zorgden voor een aangename afwisseling, dan rest ons nog een woord van hulde te brengen aan den heer L. Bakker, die op zoo correcte wijze voor de ensceneering heeft zorg ge dragen. Dit is hem als vanouds zeer wel toevertrouwd! Ook de grime was deze keer zeer goed, waarmee de heer Jac. Groothuizen weer e.ns getoond heeft de kunst van grimeenen te verstaan. ZONSVERDUISTERING 22 November a.s. zal er een ringvormige zonsverduistering plaats hebben. Deze ring vormige verduistering zat slechts als zoo danig te zien zijn in het gebied van Midden- Amerika naar Noord-West-Afr.ka. lineh ook in Nederland kan men die ver duistering waarnemen, maar slechts als een gedeeltelijke zonsverduistering. Na 3 uur 23 min. zal de verduistering hier zichtbaar zijn. GEDEELTELIJKE MAANSVERDUIS TERING. Omstreeks 12 uur gisterenavond was er ec-n gedeeltelijke maasverduLter ng zichtbaar. De schaduw maakt slcclits een kleine in ham iii de maanschijf. Te 11 uur 17 min. trad de verduistering in; te 12 uur 3 min. was de verduistering het grootst, terwijl te 12 nur 50 min. de maan weer u.t de schaduw Irad, hetgeen door de bewolkte lucht niet bijzonder goed viel waar te nemen. KATHOLIEKE KRING. De Jaarlijksche alge.ueene vergadering van den Katholieken Kr.ng zal Woensdag 12 No vember a.s., 's avonds te 8 uur, ten huize van den heer Proot gehouden worden. Op de agenda sstaat o a. vermeld het ver- kc-izen var. een bestuurslid (de heer H. J. F. Wanna treedt af enis herkiesbaar) en ver stal. van den penningmeester en voorzitter. STAATSisOSCHBEHEËR. Bij Kon. Bestuit is met ingang van 1 No vember j.l. benoemd tot tijdelijk ambtenaar bij hel Staatsboscnbeheer onze stadgenoot de heer .1. L. \V. tsiokhuis. POLITIEKE CURSUS VOOR DE VROUWEN. De politieke cursus voor de vrouwen en meisjes, welke bepaald was op a.s. D1nsdag, gaat niet door. De cursus zal nu gehouden worden op Vrijdag 14 November. VRIJE- EN ORDE-OEFENINGEN. Gisteren slaagden te Amsterdam wederom twee onzer stadgenooten voor het gxamen Vrije- en Orde-oefeningen en wel de dames N. PortcgT; en M. Termaas. GEMEENTELIJKE ARBEIDSBEURS Laat 143. Tel. 645. Geopenu op alle werkdagen van des v.m. 9—11 uur en bovendien des Maandagsavonds van 78 uur Aangeboden: 5 bakkers, 1 hoerenarebiders, 0 grondwerkers, 1 vr. kantoorbediende, 2 machinisten-bankwerker, 2 machinisten-Mo kt r, 2 metselaars, 2 landbouwers, 1 loop knecht, 6 opperlieden, 2 pakhuisknechts, 1 reiziger, 1 re vol verdraaier, 6 schilders-, 1 schipper, 1 schrijver, 2 sigarenmakers, 1 steenhouwer, 5 stokers, 3 struatmakers, 2 tabaksbewerkers, 1 timmerman, 1 tuinman, 1 voerman en 44 losse .werklieden. Gevraagd 4 grondwerkers, 2 metselaars, 10 meubelmakers, 1 pakhuisknecht, 1 sto ker, 4 timmerlieden en 18 losse werklieden. ZWIJNTJESJAGER.. Gisteren is er alhier wederom èe.n fiets gestolen Van den dader geen spoor BENOEMD. Tot commandant van de Burgerwacht is benoemd de heer J. A Ladage, alhier. DE AMERIKAANSCHE SCHOENEN. De heer Verkerk vervoegde zich heden morgen ten onzent om ons een paar Aine- rikaansche schoenen hem door den di recteur van het Levensmiddelenbedrijf te Amsterdam „op zicht" gezonden te la ten bezichtigen. Een en ander in verband met plannen, welke hier ter stede bestaan, om' ook te Alkmaar schoenen .uit Amerika te imnor- teere.n om wille van de goedkoopte. Wij hebben den heer Verkerk erop ge wezen, dat wij allerminst „vakman" zijn, doch als onzen persoonlijken indruk moesten wij verklaren, dat de schoenen, welke de heer Verkerk ons toonde, er ontzettend sterk .uitzien en dat de schoen als zoodanig werkelijk niet om- gemodelleerd is te noemen. Een schoenwinkeiier verklaarde den heer Verkerk, dat men déze schoenen tegen la gen prijs in ieder geval veilig importee- reri kon De prijs van een paar Amerikaansch'e schoenen gelijk ze ons vertoond wer den bedraagt f 11.inderdaad een koopje; doch dezer dagen lazen wij in een regeeringsstuk, dat de prijs dier schoenen in Amerika alweer zeer geste gen is. Afijn, dat valt af te wachten. Tot ons genoegen kunnen wij mededee- len, dat 't niet in de bedoeling ligt, bij den (eventueelen) verkoop van Amerikaan sche schoenen oen yy.j,,. ud uit te schakelen. ZONDAGSSLUITING APüTH EIKEN. Op a.s Zondag 9 November zal de apotheek van den heer O. L Molenaar Lan- gestraa.t geopend zijn; do andere apotheken Zijn gesloten van Zaterdagavond 12 uur tot Zondagavond 12 uur. De apotheek die den Zondagsdienst heeft is gedurende de geheeld daarop vol gende week 's nachts geopend. De andere apotlreken zijn behalve Zondags en op feestdagen ook gesloten op werkdagen van fles avonds 8 uur tot den volgen den morgen 8 uur. MARIA-VEREENIGING. Donderdag werd op de bovenzaal van „St. Willibrord" een ledenvergadering gehouden voor de Maria-vereeniging. De presidente opende de vergadering met den Chr. groet, waarna het bondslied werd gezongen. Notulen werden gelezen en goedge keurd. Presidente memoreert in het kort wat in de „blauwe maand" gedaan werd en deelt den uitslag van den bloemendag van Sobriëlas mede. In Alkmaar werd ingezameld f 103.70 in Bergen f 54.en in Oudorp f 50.32. De WelEerw. Heer H. Bilars verkrijgt hier na het woord. Alvorens Z.Eerw. overgaat tot het houden van zijn lezing, deelt hij den aanwezigen mede, dal tot zijn spijt, door Monseigneur deii Bisschop ecin (nieuwe adviseur voor de Maria-vereen. was benoemd. Ln den korten tijd dat Kap. Bilars geestelijk adviseur geweest is, zegt hij met genoegen in en voor de Maria-vereen. ge werkt te hebben. Kap. Bilars' spreekt den wenseh uit, aliioewel bij moet aftreden als geestelijk adviseur, in de toekomst niet als een vreemde door de Maria-vereen. beschouwd zul worden. Na deze woorden, begon spr. zijn lezing. De drankbestrijding, aldus spr. is een werk van voorkomen en genezen. Alvorens deze twee punten uit te werken, gaat spr. in 't kort na, boe het alcoholisme is bestaan. Het alcoholisme zocals het zich in onze dagen vertoont, is wel hel ergste, omdat de alcohol door iedereen en in alle standen gedronken wordt. De alco hol in allerlei vorm is een zóó inge burgerd genot-, troost-, verkoelings- en ver- Irisschingsmiddel, dat men het dikwijls reeds 's morgens noodig denkt te hebben. liet alcoholisme, gaat spr. voort, werkt ook remmend op de sociale beweging: wat zal het hooger loon baten, wanneer het omgezet wordt in drank? aldus redeneert een patroon, en het hooger loon blijft uit. Waarom zal ik een vrijen Zaterdagmiddag invoeren, wanneer het volk dien lijd zoek brengt in de herberg? aldus een ander, en de vrije Zaterdagmiddag komt er niet. Werkt het alcoholisme remmend op de so ciale beweging, ook en vooral op godsdienstig gebied werkt liet vernielend. Uit weet spr. uit eigen ondervinding. Hoe zullen we nu bet alcoholisme bestrij- uen? Sluit Schiedam, .vordt er door velen ge roepen. Dat is echte, niet zoo makkelijk; zoo lang Schiedam nog zoj n toevloed van ainemers heeft. Dat er echter voor ons land, waar jaar lijks niet minder dan 60.000.000 volle kruiken atank gedronken wordt, dat er voor ons land ook gegrond: hoop is, eens onder de matige landen gerangschikt le worden, kunnen wij wel zeggen, wanneer we zien naar Zweden en Noorwegen, waar in vroegere jaren liet meest gedronken werd, en welke landen nu maiig zijn. Spr. zegt verder dat we den enkeling, den drankzuchtige moeten redden. Dat is moeilijk', maar niet onmogelijk. Ook dit kan spr. uit on dervinding getuigen. Het groote middel dat ons ten dienste slaat hierbij is de godsdienst, en ons eigen voorbeeld van geheel onthouding. Waneer we echter den enkeling trachten ie redden,, mogen we intusschen de „massa" niet vergeten.. Gelijkertijd moeten we door ons eigen voorbeeld van lidmaatschap, door organiseeren en door papieren-propaganda de „massa" bewerken. Wij moeten hen learea dat wie wil meewerken om de drankellende weg le helpen, aan de beweging mee moet doen. (Wordt vervolgd). Woensdag- om 9 nur de H. Mis op 't Kerkhof. BOND VAN HET HEILIG SACRAMENT (AFD. VAN DEN EUCHAR. BOND.) Het AanbiddingsUÜr, dat wegens Aller zielendag moest worden uilgesteid, wordt gehouden Maandag a.s. 1 0 Noveito ber 's avonds te half acht. St. losefkerk. Zo. Bescherm fépst van Maria, volle af laat de Eucharistische dag in onze kerk, de gieheele dag uitstelling 'van -'t Allerhei- igste, half 3 en 9 uur de stille H. H. Missen, half Ti Hoogmis voor de led-en v. d. Ench. Bond, half 1 gezamelijke aan bidding „en gez. der kinderen, half 7 Lof met gebeden ter eere v. d. Z. Naam Jesus. Ma. half 5 gelegenheid om te biechten, om 7 uur Lof ter eere v. d. H. Petrus Mart. Patroon der zieken. Di. 9e der 15 D. ter eere v. d. H. Vader Dominions, voile aflaat, onder de H. Mis van half 8 algemeene H. Communie voor de kinderen der leering van Pater Rector, 7 uur Lof met gebeden en gez. ter eere v. d. H. Vader Dominicus. Wo. onder de H. Mis van half 8 eerste H. Mis der kinderen. 3 uur Lof. Do. half 8 jaarstond v. Maria Josephi ne KaandorpHenneke, om 9 uur gez. jaarstond v. Guurtje RoskamJannes, om 7 uur Lof ter eere van 't Aherh. Sacra ment. Vr. om 7 uur Kruisweg voor de gel. zielen. OPGAVEN DER CATECHISMUS- LESSEN. In de week van y tot 16 Novembei moet op school geleerd worden: Kleine leering 22ste les. Middelleering 29ste les. Plechtige Communieleering 35 en 36e les, Beide Naleeringen 35e en 36e les. In de week van 916 November moet voor den priester word-en opgezegd: Kleine léering 21e les. Midd-elleering. 28ste les. Plechtige Communieleering 33 en 34e les. KERKLUSTE^S. H. Laurentius. Zo. half 7, kw. voor 8 en 9 uur de stille H.H. Missen, half 11 Hoogmis, te half 1 en 1 uur Katecih. te 3 uur Bijbelcursus, te 6 uur Broederschapslof met pred. waarna Congreg. v. d. H. Aloysius. Ma. 7 uur Congreg. der meisjes. Di. half 8 Congregatie der mannen, Wo. half 8 Congr. der vrouwen. Do. 4 en Vr. om 7 ,uur Lof. Vr. van 45 biechthooren voor onze jeugdige comm. te 4 uur moeten de meis jes komen biechten, die leeren voor de pi. H. Comm. voor wie Zai. 7 uur de al- gem. H. Communie. Za. van 4—6 en van half 7—9 uur gel- om te biechten. Za. moeten de jongens komen biechten van de le Naieering. Di. half 10 Veni Creator en gezongen huwelijksmis voor den heer Dirk Gustaaf Weisenborn en mej. Maria Catharina Kern- per. Wo. om 9 uur gez. maandstond voor Petrus Hugo Geels. Om- half vijf bieclit hooren voor de le communiekinderen en om1 vijf uur voor de ouders. Do. om 8 uur le H. Comm. der kinde ren. Om1 9 uur gez. H. Mis voor de levende leden v. d. levenden Rozenkrans. Om' 4 iutu" Lof voor de le Communiekin deren. Zo. a.s. kw. voor 8 H. Mis v. d. R. K. Bond van Handels-„Kantoor- eti Winkelbe dienden. St. Dominicus, Zo. Na den middag oin 2 uur Cat om 3 uur Vesper, 5 uur Congregatie voor de afd. mannen en om hl 7 v. afd. jon gelingen der H. Fam. Ma. des avonds oJto 5 uur gelegenheid om te biechten. Di. 9de der 15 'DinsÜaagsche devotie ter ec-re van St. Dominicus, des avonds 7 uur Lof. Wo. om 9 uur tot zekere int. des av. om' 7 uur Congregatie. Do. om' 9 uur gez. maandstond yoor Maria Menie. Vr. en Za. des avonds 7 uur Lof. HAASE f Naar het W. B meldt, is Hugo Haas© gisterenmorgen om half ne~en overleden. DE MOORDj-NAAR VAN HAASE. BERLIJN. 7 Nov vV. B.) De „BZ am M." meldt, dat de leerlooier Jouann Voss, die top 8 October den aanslag op Haa- se pleegde, niet voor d" reentoank zal worden gedaagd. Hij zal evenwel als gevaarlijk krankzinnige voor zijn leven in een gesticht worden opgesloten. DE SCHULDIGE DUUITSCHhRS, PARIJS. 7 Nov (N. T. A) De Opperst© Raad heeft een oommissie benoemd, die is belast een rechtbank samen te ste'ler om de Duitschers te berechten, welke dei geallieerden zullen worden uiigereverd om ie worden vervolgd wegens misdaden, tij dens den oorlog gepleegd. DE HAVENARBEID ERSSTAKING TE NEW-YORK. LONDEN. 7 Nov (Reuter) De „Ti mes" verneemt uit New-York, dat de ha venarbeidersstaking geëindigd is en dat de arbeiders op :et oude loon het werk hebben hervat. DIEFSTAL. BERLIJN. 6 Nov t.W. B.) Volgens de avondbladen zijn inbrekers de schilderijen galerij van Sanssouci binnengedrongen^ alwaar zij zes schilderijen ter waarde van ZESTIG ARRESTATIES. 100.000 mark, smlen BERLIJN. 7 Nov (W. B.) Volgens de „B. Z am M." bedraagt het aantal leden van onaihankelijke en commanisdscne par tij uesturen, die ingevolge de verordening van Nos..e zijr, gearre-.eerd. e c, zeshg. Daarmee zijn üe arres.aues echter met ten einde. Het is nog niet gelukt de meest bekende leiders m handen te krij gen. Zij houden zich ergens verborgen MISLUü-TE AANvaL. I-NLSÏNüruató. 6 Nov (W. B.) Blij kens berichten uit Pelrograd heeit Trotz- ki een dagorder uiigevanrUigd waarin hij zegt, dat de vijiand uit de omgeving der Uooidstad is verureven en de Raden hoofdstad buiten gevaar verkeert. De economiseue oomerenue te Lor, den sprak zich o.a uit voor beëindiging van de ge al ge in ervejitie in Rus land en voor de herziening van de eco nomische bepalingen van het Vredesver drag. het b ekrachtigings-doeument var het Oostenrijksche vredesverdrag is te Parijs overhandigd. WAPENSTILS i AND TUSSCHEN RUS LAND EN POLEN. PARIJS. Een telegram uit Genève meldt, dal de Sovjetregeering te St. Petersburg da Pool- sche regeering verzocht hoeft een .wapen stilstand te sluiten gedurende de wintermaan den. ALKMAAR 8 Nov. Bo terp rijs. noog- ste markt fi.72i/s, middelmarkt f165, laagste markt t' 1.60, aanvoer 1276 kop. Eieren: kippen- f 21—f 22,50. ALKMAAR, 8 Nov. 10 paarden f200- f 400, 2 koeien en ossen f 500—f 750, 21 nuöh' tere kalveren f25—f50, 192 magere Schapen 150—f91, 38 magere varkens f80—f 120, 16S biggen, 10 w. f 30—f 44, 20 bokken ou geiten r ió—f i }-D. Ms „DE RÜIJTER". Blijkens bij het Departement an Mar in» ontvangen bericht is Hr. Ms „de Ruijier den len dezer, 's middags op do thuisreis Uit Ned, Incite, Malta gepasseerd i gry. MIJ NEDERLAND. GROTÏÖS arriveerde Vvi.id-.gniocgen «1% tl uur vau Batavia te iJmmuen.

Ons Blad : katholiek nieuwsblad voor N-H | 1919 | | pagina 6