o.R. NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR NOORD-HOLLAND BUITEN LANE No. 35 Donderdag 12 Februari 1920. 14e Jaargang Verschijnt dagelijks Bureau: HOF 6, ALKMAAR. Teleloon: 433 Groot gevaar. Onmacht der Entente? Be uitleveringskwestie. FEUILLETON Het witte huis. ONS Abonnementsprijs: Per kwartaalf 2,—, franco per post f 2.50} Met Geillustreord Zondagsblad f 0.45 hooger. Advertentieprijs; Van 15 regels 1.26 elke regel meer 1 0,25 j Reclames per regel f 0.75; Rubriek „Vraag en aan bod" bij vooruitbetaling per plaatsing f 0.60. Aan alle abonné's wordt op esnvreag gratis een poiis verstrekt, welke hen verzekert tegen ongevaiien tot een bedrag van fSOO,-, 400,—, f200,-, flOO,—160,—, f36,— f ÏS. Zou ons volk wel genoegzaam begrij pen. welk groot gevaar het in deze dagen bedreigt? En welke rampen het boven 't hoofd Kangen? Het schijnt wel van -niet. Immers: indien men er zich' eens ernstig1 rekenschap van gaf: dat de ha ven- en transportarbeiders in de groote Steden op staken staan, dat zij ieder oogen- blik het werk erbij neer kunnen gooien, dat staking van transportarbeiders een begin is van de desorganisatie der orde, welke het gemeenschapsleven in stand houdt, een begin van de stopzetting vrij willig of onvrijwillig van allen arbeid, en indien men verder eens bedacht, idat een dergelijke staking, vooral wanneer Üe roodste elementen zich doen gelden, lichtelijk meerdere stakingen veroorzaakt, idan zou men niet zoo lichtvaardig daar- Kéén leven, onbekommerd om den dag van morgen, dan zou men van zich doen hooren op alle manieren, waarop het pu bliek zich pleegt te uiten, wanneer het zijn groote belangen bedreigd ziet. 't Is met de staakziekte echter net eender gegaan als met alle andere crisis-ongemak- ken: men schikte zich erin en hechtte er .verder maar liefst zoo weinig mogelijk aan- Idacht aan, de onaangenaamheden zooveel mogelijk vermijdend Zóó komt het, dat terwijl de fede ratie-transportarbeiders mir nichts dir nichts staken willen en hopen en rekenen op algemeene staging, terwijl de moderne trans portarbeiders eveneens staken willen, doch zwakjes verwachten, de staking te kunnen beperken, terwijl de Roomsche transportar beiders schijnen te zullen luisteren naar het parool: niet staken, maar om vre- Ideswille ook niet werken, en ter wijl de Christelijke transportarbeiders al len geheel consequent zijn cn dóórwer- - ken willen zóó komt het, dat liet publiek aan het groote gevaar van lieden maar betrekkelijk weinig aandacht schenkt. .Wij zouden het van de daken willen ver kondigen: Nederlandsch volk! Tua res agitur! .U.w belangen staan op het spel! met luw levensbelangen wordt op 't oogen blik op onverantwoordelijke wijze c-mge- sprongen. Om wat loonsverhooging, die in de prak tijk tóch geen loonsverhooging beteekent, dreigt men u het leven onmogelijk te maken, gaat men een toestand scheppen, waaruit voor land en volk onmetelijke el lende volgen kan Wij hebben aldoor vurig gehoopt, dat tie catastrophe voor Nederland nog te be zweren zou zijn, dat het Nederlandsche volk ook de arbeidersmassa zou gaan inzien, dat alleen zuinig en spaarzaam leven en hard, hard werken de geweldige crisis van deze tijden tot een goede oplos sing zouden kunnen brengen, doch wan-i neer wij thans ervaren, dat de transport- staking onvermijdelijk schijnt, dat deze sta king jn haar (waarschijnlijke) gevolgen noodlottig dreigt te worden voor heel on- <;e samenleving èn dat de burgerij daarbij vrijwel onberoerd en onverschillig blijft, het gevaar niet inziende, dan vragen we ons af: /.ouden de tijden vervuld zijn? Zou het oogenblik naderen, waarop een uitbarsting in de plaats zal treden van een goede, vreedzame oplossing? Zal een uitbarsting alle goede verwach tingen vernietigen, welke wij nog koester den van zuinig leven en hard werken? God moge het verhoeden en nog te goe der ure de oogen openen van hen, die thans met blindheid geslagen zijn, en niet inzien, dat door een dergelijice uitbarsting de eilen- 'de slechts vergróót kan worden. Onder het juk: zuinig leven' en hard werken, zullen wij onze rugtgen tóch moeten krommen, willen wij weer goede toestan den scheppen. Een uitbarsting kan slechts tot gevolg hebben, dat wij geruimen tijd in de on mogelijkheid zullen verkeeren door middel var. dit juk tot een beter leven te geraken, en dat wij onze ruggen later, zullen moeten krommen, in veel ellendiger om standigheden. Weineen, Duitsehland moet dien eiscli tot uitlevering' van eeu zoo groot getal „oorlogssehuldigen" zoo tragisch niet op nemen. zegt de Entente. 't Is keusch zoo kwaad niet bedoeld! Eigenlijk alleen eerbied voor het vre desverdrag, dat toch uitgevoerd moet wor den! Jawel, maar met dit al zit de Entente er toch mee. Van hun eiscli afzien, nu Duitsehland een krachtig: „wij kunnen niet!" doet hoo ren1? Dat zou natuurlijk het prestige der geallieerden een geweldigen slag toebren gen. Door geweld den nu eenmaal gestelden eisch kracht bij zetten en de vervulling af dwingen? Och, of men niet wist hoe hopeloos zwak de overwinnaars zijn. Zwak? Ja, door eigen verdeeldheid en inwendige be roeringen. Amerika? Moet van heel het vredesver drag niets hebben. Italië en Japan voelen niemendal voor de uitlevering der oorlogs schuldigen. Engeland evenmin en bo vendien heeft hot in Ierland en in zijn Azi atische koloniën de handen vol. Zullen Frankrijk en België hot dan klaarspelen? Frankrijk zou wel graag willen en spreekt ai van eeu soort halve annexatie van hot Rijnland de droom der Fran- sche imperialisten. Maar wie gelooft, dat Frankrijk alléén het tegen den erfvijand opnieuw zou dur ven opnemen? En op de hulp zijner bondgeno-oten moet het, als gezegd, voor de kwestie van d-e uitlevering der o-orl-ogs-sohuldigen maar niet te zwaar rekenen! Tenzij men t-ot eiken prijs het „prestige" zou willen redden Het zal er wel mee gaan als met de uit levering van den ex-keizer zelf! Het Duitsehe standpunt. In verband met <lc uitleveringsquaestie wordt uit Berlijn gemeld aan de „Kölu. Zlg.": Om te bewijzen, dat de regeering alles wil doen om de werkelijke oorlogsmisdadigers hun verdiende straf le laten ondergaan, heeft de rijksminister van justitie den procureur-generaal van bet rijks gerecht opgedragen tegen iederen in de uitleve- ringslijst genoemden beschuldigde een onderzoek in te stellen, voor zoover het materiaal eenig houwvasf geeft. Eveneens zijn de acten, in Duitsch bezit, over mishandeling van krijgsge vangenen in Duitsehland voor den dag gehaald om de klachten tegen deze misdadigers uitge bracht door de entente zoo streng en nauwkeu rig mogelijk te onderzoeken en eventueel te ge bruiken, als materiaal voor een gerechtelijk in grijpen. Eindelijk zal het geheele'materiaal ge publiceerd worden over de vonnissen van Duit sehe zijde gewezen tegen hen, die misdaden pleegden, in de uitleveringslijst genoemd, om hierdoor te bewijzen dat het de Duitsehe regee ring er steeds om te doen is geweest, de straf te laten volgen op de zonde. Maar juist omdat Duitsehland dit bewijs kan leveren, is en blijft de regeering overtuigd, dat zij, steunende op de overweldigende meerderheid van het Duitsch-e volk, tegenover haar volksgenooten verplicht is niemand te doen brengen voor een anderen rech ter dan den competenten. De „Kötn. Volksztg." schrijft, dat de parlemen taire commissie voor buiteuiandsche aangelegen heden Dinsdag vier uren heeft geduurd. Ver tegenwoordigers van de regeering waren tegen woordig bij deze besprekingen over de uitleve ringsquaestie. Er werd strenge geheimhouding opgelegd over deze besprekingen. Toch kan mee gedeeld worden, dat hel ministerie van huit-en- landsche zaken door deze conferentie ruggesteun heeft gekregen. Dc nationale vergadering zal waarschijulijk niet voor Dinsdag a.s. bijeenkomen. Een oplossing;. Naar aanleiding der conferentie van de neu tralen te 's-Graven-hage inzake de stichting van een permanent internationaal gerechtshof inge volge art. 14 van het volkenbondsverdrag, merkt de „Temps" op, dat dit internationaal gerechts hof volgens de opvatting dèrgenen, die het wil len stichten, blijkbaar bestemd is om do perso nen te berechten, schuldig aan misdrijven tegen dc oorlogswetten. Dc stichting ervan zou dus den grondslag kunnen vormen voor een oplos sing door een schikking. f DE VOLKSSTEMMING IN SLEES WIJK In Sletswijk js Dinsdag de door het vre desverdrag bepaalde volksstemming in de eerste Noord-Sieeswijksché zone gehouden. Het resultaat der gehouden volksstem ming in de. eerste -zone van "Noord-SIees- wijk is, dat 29.223 stemnieu voor Duitseh land en 71.486 voor Denemarken werden uitgebracht, terwijl 313 stemmen ongeldig waren. De eerste zone komt dus aan Denemar ken. Thans zal de strijd om de tweede zóne beginnen, jn de eerste plaats om Flens burg. Hot resultaat van de stemming in de eerste zóno kan doen verwachten dat in de tweede zöno de Duitsehers do overwinning zullen behalen. In het algemeen toch heb ben de steden Duitseh gestemd, het platte land Deensch. Negentig procent der stem gerechtigden heeft van zijn recht gebruik gemaakt. Over bet algemeen is bet rustig toege gaan bij de stemming. Het oppercommando van hot 6e Duitsehe legercorps heeft de ontruiming van de 11e zóne van het gebied der volksstemming in Opper-Silezië (Oppeln) bericht. De militaire ontruiming van Opper-Si- leziö is daarmede voltooid. DE VERGADERING VAN DEN RAAD VAN DEN VOLKENBOND. In liet St. James Paleis to Londen is gisteren de historische zitting van den raad van den volkenbond gehouden. De volgende landen, die lid van den bond zijn, waren vertegenwoordigd: België, Paul Hy- mans, minister van buitenlandseke zaken; Brazilië: Gastad de Cuuha, gezant te Pa rijs; Brntsche Iiijk: Balfour, lord-pre- clent van den Raad; Frankrijk: Léon Bour geois, voorzitter van den Senaat; Grieken land: Catalamenos, gezant te Londen; Ita lië: Maggorius Ferraris; Japan: Matui, gezant te Parijs; Spanje: Quinones de Leon, gezant te Parijs; Deze acht gedele geerden vormen met Sir Eric Drummond, secretaris-generaal van den bond, den raad van den volkenbond. De besprekingen waren louter formeel. De raad werd gepresideerd door Bour geois, die de openingsrede uitsprak. Vrij dag zal er een openbare zitting worden gehouden. DiE AMERIKAANSCHE VLOOT Dc correspondent der „Daily Telegraph" te New-York s.int op gezag der „New- York Tribune" dat de secretaris van ma rine Daniels een groot maritiem program ma zal voorleggen, omvattende den bouw van 26 groote schepen, waaronder 16 su per Droaadnoughts en tien slag-kruisers Hij wenscht dat het Congres zulk een aanbouw zal goedkeuren opdat Amerika wanneer het tot den Volkenbond toe. treedt zaL bezitten een vloot, zoo gioot als eenige ter wereld en als het niet toe treedt, den grondslag zal hebben voor een vloot, grootcr dan eenige andere. Hij wenscht, dus heeft bij gezegd, dadelijk te beginnen met zooveel constructiewerk als dp werven kunnen leveren De kosten dier nieuwe schepen worden begroot op 160 millioen pond. Voor het werk te ver richten gedurende het finaneiëeie jaar, dat Juli a.s. begint, zou liij widen vragen 40 millioen pond. Dc gevraagde schepen zijn die, welke oorspronkelijk vco.-gesteld waren te bou wen onder het drie-jaar p>rogramma, vo r gelegd aan het laatst gehouden congres Goedkeuring voor sommige was reeds ge geven en van enkele is de kiel reeds ge- iegd. De correspondent ,der Daily Tele graph seint dat Daniels' verklaring wei nig opwinding veroorzaakt in congres- kringen, omdat de Republikeinen in de meerderheid zijn en deze gekant zijn tegen nieuwe plannen. Het wordt zelfs betwijfeld of Daniels, indien er eenige kans van overeenstemming zou hebben bestaan omtrent zulk een groot marine- programma, het op dit oogenblik wel zou hebben voorgesteld. ASQUITH OVER RUSLAND. Blijkens een Reuter-telegram heeft As- quitii. te Paisley sprekend het standpunt verdedigd, dat er een einde behoort te komen aan alle subsidies, in welken vorm ook, voor een interventie in Rusland. Het handelsverkeer dient vrij en volkomen te worden heropend. Die Baltische staten en Polen moesten t-ot vredesluiting met Rusland worden aangemoedigd, en de ge ailieerden moesten eveneens vijede sluiten, omdat noch hun financieels kulpmidde len, noch de gevoelens der volken oen interventie rechtvaardigen. VERDiWAZING. Hoezeer de oorlog de meusehen bui ten hun evenwicht Leeft gebracht, bleek dezer dagen uit een brief, die een zekere heer Gorzel, die zich tot de vrome Chris tenen rekent, richtte tot den vader van oen jongeling Von Ilirschfeld, die op mi nister Erzberger heeft geschoten, een brief, waarin hij zegt: Met leedwezen heb ik in ï'rankïort, waar ik een zendelingen conferentie bijwoonde, de moedige daad van uw gewaardeerden zoon gelezen. Hij heeft ons Duitsehe volk een grooten dienst bewezen. Moge God de Heer zijn be sehermende hand houden boven het hoofd van uw zoon. Met de allergrootste Hoog achting en chr'-telijken groet, enz. DE BEZETTING VAN HET RIJN- GEBIED. Millerand heeft Maandag de Duitsehe re- geering ervan in kennis gesteld dat wegens het niet in acht nemen van zekere bepalin gen in het verdrag van Versailles, de da tum, waarop de termijn voor de ontruiming der Rijngebieden afloopt, tot een onbepaald tijdstip is uitgesteld. GEPüBSGöE BÜSïËfsL. BERICHTEN. De kolennood in Antwerpen. Het gebrek aan steenkolen doet zich steeds nijpender gevoelen. Ten gevolge van het koleugebrek heeft de electrici- teitsmaatsehappii te Antwerpen besloten vanaf 6 u. 's ochtends tot 5 uur 's avond geen stroom meer te leveren. De over heidsmaatregel krachtens welke alle ca fés en variété's en dergelijke inrichtingen te twaalf uur gesloten moeten zijn, heeft niet voldoende gebaat. Als gevolg van den nieuwen maatregel zal de verlichting nog aoht of tien dagen kunnen branden, maar dan zal de voorraad ook volkomen uitge put zijn. Gestoorde danspartij. Het dansen was in vollen gang in een der danszalen te Parijs, toen een tiental nieuwe bezoekers zich onder de menigte mengden. Even later haalden deze kee- ren plotseling revolvers te voorschijn en gelastten een ieder, zijn kostbaarheden af te geven. Do misdadigers zouden met een aanzien lijke waarde ontsnapt zijn als niet een da me, minder ontsteld dan haar kennissenj er in geslaagd was langs een achtertrap de straat op te snellen en de politie te waarschuwen. Haar optreden had een ge deeltelijk succes, want juist toen de auto met de-roevers wegreed, verscheen de po litie. Twee van de tien werden gearres teerd. Volgens het blad (Neptune" zal de Belgische koning binnenkort een beslnit teekenen, waarbij het verkoopen van Bel gische sebepen aan bet buitenland verbo den wordt. De „Peuple" zegt, dat een gedelegeer de der Russische coöperatieve vereenigin- gen te Brussel Is aangekomen en aldaar een langdurig onderhoud had met den mi nister voor de voedselvoorziening. De „Etoile Beige" meldt een botsing van twee treinen die in den afgeloopen nacht tusschen Rasoele en Peruwely in de provincie Henegouwen plaats had. Er zijn velen gewond. Maandagavond is het s.s. „I-ryloff" uil Hamburg bij Utsire gestrand. Een dichte sneeuwjacht maakte het de 30 man tellende equi page onmogelijk het vuur te zien. Het schip brak in tweeën. Tien man kwamen daarbij om het leven. De overlevenden redden zich op een klip, waar zij het den geheelen nacht moesten uithouden. Dinsdag staken, alleen nog maar tic- masten van het schip boven het water uit. Schier onmiddellijk nadat het ongeluk gebeurd was, zag men een boot, die noodseinen gaf, doch het was bij den storm, die tot een waren orkaan was aangegroeid, onmogelijk, te hulp te komen. De „Reichspost" meldt, dat een groote opr winding zich heeft meester gemaakt van de be volking van Stockerau, wegens de haar opge drongen aanwezigheid van Bela Kun. Slechts met veel moeite gelukte het gisteren den christe- iijk-socialen aanvoerders den boeren een geweld dadig optreden tegen Bela Kun te beletten. De boeren dreigen echter Stockerau niet van levens middelen te voorzien, zoolang Bela Kun in hun gebied vertoeft. Na harden strijd ontruimen de Oekrajien- sche troepen onder den druk der bolsjewistische overmacht de stad Odessa. Zij trokken in N. W. richting terug. Volgens een Wolffbericht deelt het Ko- penhaagsche blad „Politiken" mede, dat de han del tusschen Esthland' en Rusland is hervat. Twee spoorwagens met hennep kwamen in Reval aan en tevens kwam daar een Russisch koopman aan, die met het departement van handel onder handelingen begon. De minister-president heeft een de creet geteekend volgens hetwelk de heer A- lapetie, gezant van Frankrijk te Madrid, ■boemd wordt tot commissaris-generaal der republiek in Elzas-Lotharingen, ter vervan ging van den heer Millerand, 99 Be goede vrouw hoorde hier vreemd van op, on do vraag zweefde haar op de lippen, waar hij zich dan had opgehou den. Töea hij dit bemerkte, vertelde hij haar, hoe hij den morgen had doorge bracht. N.u kon zij zijne aandoening ver klaren, O,, hoia maakte deze ontdekking haa-c in die oo-genblikken tot de geluk kigste der moeders. Zij vond het echter raadzaam niet te onderzo-eken wat hem Ih toe genoopt had dien morgen de kerk te bezoeken, en ongemerkt leidde zij het 'gesprak op een ander onderwerp. Tben Efdua-rd zijn collation gebruikt had stond hij dadelijk op om t© vertrekken. - Juist belde de postbode, en nieuwsgierig Welke tijding de man hem nu weer bracht, Opende hij de voordeur en ontving den aan hem geadresseerden brief, welke van Char- tes, bleek te zijn. Alvorens te vertrekken, zich gaarne mét den inhoud bekend wil lende maken, opende hij hem in den -^ang .en kwam lezende binnen, terwijl hij •sijD-o moedor half di'Ojomend toevoegde: Chaiies", v V ür \J :r" „Rc vind dat hij u zeer druk schrijft" zeide zij; „hoe snel volgen die brieven elkander op; ik geloof dat de go-ede jon gen nog mie-t heel zijn hart aan Marrel- ho-ef hangt". Maar Eduard gaf geen antwoord. Nu eens zag zij hem de wenkbrauwen fronsen, dan zijn lippen beven, en duidelijk be merkte zij, dat de inhoud van den brief minstens zeer belangrijk moest zijn, naar de wijze tg pordeelem waarop hij zijn aandacht in beslag nam. Het scheen of Eduard dien morgen door eene ge heime macht werd geregeerd en 't er op toe werd gelegd zijne ziel te ontroeren. Was zijn hajJ onverwachts getroffen en door dc genade gewonnen, het schrijven van zijn vriend bleek van dien aard, dat er opnieuw eeu hoop in zijn ziel werd opgewekt, welke hij reeds voor altijd vaar wel had gezegd. De brief luidde „Waarde Eduard, „Vreemd zult ge opzien nu reed: weder een brief van mij te ontvangen't is wel een bewijs hoe onuitwisbaar uwe vriend schap in mijn hart is gegrift .en hoe moei lijk ik uw gastvrij onthaal, dat mij- te Marrelhopf te beurt viel, yergeten kan. Uit mijn verder schrijven ^al het u ech- iter blijken, dat mijne genegenheid en er kentelijkheid niet de eenige drijfve-eren tot mijn schrijven zijn. Zooals het door gaans in de wereld gaat, het egoisme heeft er aa-ntai zijn aandeel in. Al heb ik geen onmiddellijk belang in datgene wat ik u wensch te verzoeken, ik heb inderdaad uwe hulp nooclig, en ofschoon hetgeen ik verzoeken wil, wellicht wat veel van uwe vriendschap gevergd is, zult gij mij dit, ik weet het zeker, niet weigeren. „Olara zal u zeker wel verbeid hebben dat ik een bloedverwant van haar te Ro-uaa-n heb leeren kennen, die mij nader hand gebleken is haar oom te zijn en wiens eenige erfgename zij waarschijnlijk is. De man, die een aanzienlijk vermogen bezat (want gij zult ook wel gehoord heb ben dat hij kortelings overleden is), .ver meende volstrekt geene erfgenamen te bezitten, en nu hij gestorven is, wordt zijne nalatenschap bet „kt door iemand die zich zijn neief noemt en voorgeeft mot eene nicht van hem gehuwd te zijn geweest ofschoon ik geloof, dat hij niets dan» een fortuinzoeker is. Het komt er dus op aan de bloedverwantschap van Clara te bewij zen, -en tot dat einde ben ik reeds bezig geweest eenige dospceelen of geboorte akten te lichten. Tot mijn spijt heb ik vernomen, dat een duplicaat van hare ge boorteakte-, bij hare pleegouders berusten de, zoek is geraakt, een onheil dat de Egyptische duisternis, waarin wij ten op zichte van die zaak verkeeren, nog ver meerdert. De mo-eite d.e ik heb om mij in goed Fransch uit te drukken, zou oor zaak kunnen zijn dat de zaak verloren werd Wel heb ik natuurlijk een goede hulp aan mijn vriend den advocaat Chantil- gois, maar, ho© verkeerd en zelfs hoe ondankbaar het ook mog© zijn, onze vriend schap da-gteekent van te korten tijd 0111 hem mijn gansch© vertrouwen te schen ken. Al heb ik zooveel levenservaring niet opgedaan als gij, wat'ik in mijn le ven gezien en gehoord heb, heeft mij er toe gebracht in alles een oog in het zeil te houden, bijzonder wanneer het financiee-le zakengeidt, en beter is bet- dunkt mij, dc eerlijkheid van mijn nieu wen vriend, zelfs zonder de minste aan leiding te" verdenken, dan de dupe te wor den van die slim overlegde berekeningen eens advoca-ats, welke vrees, zoo ik echter hoiop, alleen In mijn hersenschimmige ver beelding moge bestaan. .Voorzichtigheid in deze is dus zaak. Ais de teerling is geworpen, valt er niets meer a-an te ver anderen. Uw raad, uwe hulp heb ik dus noodig. Raad zoudt ge m© per brief kunnen schenken, maar de hulp welke ik ik van u verlang, is van dien aard, dat gij mij onmiddellijk meet ter zijde staan Zeker is het wel wat veel van u ge vergd, om nu al uwe omzwervingen, welke, lielaas, vruchteloos moesten zijn, en waardoor uw praktijk wei eenigszins geleden zal hebben, al dacht gij ook nog zulke goede maatregelen te nemen, u op nieuw aan te zoeken uwe bezigheden voor een tijd te laten varen. Maar, beste vriend, gij weet niet van hoeveel belang het is, zoo gij mij te Havre komt op zoeken. Gij dient daarmede, 't -is waai de belangen van Clara Bolard en wel licht ook de mijnen, doch het zou wel eens kunnen blijken, dat ofschoon deze zaak u niet het minste voordeel kan afwerpen uwe reis naar Havre ook in uw eigen belang niet tevergeefs was., „Hoe het zij, gij zult mij ten z-cerstc verplichten, mij zoo spoedig mogelijk te komen zien, want inderdaad er is zeer veel haast bij, zco go uwe komst te lang uitstelt, is de zaak wellicht verloren. Niet alleen dat ge 11 veel beter dm ik en zelfs vloeiend, in het Fransch uitdrukt en daardoor mij reeds tot hulp kunt zijn. maar als man van si die en vooral van ondervinding, is uw-io licht in deze zaak en u,w raad van oven-- ijcnd belang v (W >rdt vervolgd.)

Ons Blad : katholiek nieuwsblad voor N-H | 1920 | | pagina 1