„NAAR CHINA". ALKMAAR KUNST EN KENNIS AGENDA. Ome gasfies. Op ffeandag 18 Februari 1920, in da ..Harmonie". ByroerfijKf Stand Staatsloterij. Telegrafisch Weerbericht Laatst© berichten Handel en Markt MEDEDEELINGEN VAN I1ÊT DISTRIBUTIEBEDRIJF. Gedurende de week van 16 februari lot en ".net 22 Februari 1920 is geldig bon no. 20 «n dc Piijl: ;-Suikerkaart. lABGAPJbl EK AARTEN. Gedurende het tijdvak van 15 tot en-met 22 Februari is geldig bon no. 10 van de Rijks- .Marnu-inekaart. GEREPAREERDE MIL. SCHOENEN. Dc Directeur van het Distributiebedrijf d; It aan belanghebbenden mede, dat nog berviiiUbaar zijn gerepareerde mil. schoenen, Ilea verkrijg!-.ar worden gesteld tegen den prijs van f 1,30 lol 11,50 per paar, af te kalen L gen brisling aan het Distributiebe- dviji, Paardenmarkt, Zaterdag 14 Febr. van -4 uur en Woensdag 18 Febr. van 121 uur en Zaterdag 21 Febr. van 2—4 uur. BESCHIKBAARSTELLING VAN HEERENSCHOENEN. Til Dc:b/ Rijgbottiaes 111.— per paar. Elk paar volkomen gegarandeerd. Beschikbaar voor iedereen. Aanvragen schriftelijk aan het Dis'ribntiebeclrijf met opgave van naam en le- giiimatienuninier en woonplaats, waarna een bewijs zal worden toegezonden. üc schoenen door tusschenkonist van de hemeend Verstrekt zijn voorzien van een ge- cneentcslcmpel. Ook zijn beschikbaar gesteld ondermans- scboenen in maten 37, 38 en 39, dezelfde kwalileil als die van de heereu rijgbottiaes ..egea den prijs van x 0.75 per paar, AFHALEN MAISGRIES. Zij, die een bon hebben ontvangen voor maisgrics 'kunnen dit aToaien a.s. Maandag 16 ?n Dinsdag 17 Februari, des morgens van 9 12 en des middags van 24 uur aan het pak huis (niet kantoor) van cfen heer Thomsen, l.uttik-Oudorp 77. AARDAPPELEN. Aan hen, die bonnen hebben ontvangeh voor regeerings klei-aardappelen a 11 tent wordt medegedeeld, dat gedurende de maant Februa ri geldig zijn de bonnen 5 tot en met 9. van de aardappelkaart. De bonnen 1 tot en met 4 zijn niet meer geldig. De aardappelen zijn verkrijgbaar bij: P. poorter, Lindenlaan 5; W. Planner, Nieuwe- sloot 39; J. de Boer, Overdiestraat 5; H. Pastoor, Doelenstraat; H. Geels, Ritsevoort 23. R. K. VEREENIGINGSGEBOUW WILLIBROIÏD". Vrijdag 13 Febr 8 uur Bestuursvergadering Jransportarbeiders 8 urn- Ledenverg. Metaalbewerkers Zaterdag 14 Febr.: 7—8 Bureau van Advies. 7—8 afdracht Retraitefonds. 6—8 afdracht inleggelden Winterzorg. 69 opgaaf als lid voor de afd. Wed.- steun ANDERE VER GADERLOKALEN jonge L.1UD in liet lokaal van den heer Hazes. /j W.e zijn de Oosfenrijksche,kindertjes hier en daar eens wezen opzoeken bij hun pleegouders. En we hebben daarbij zulke mooie en zulke prettige indrukken opgedaan, dat wij .niet .kunnen nalaten, daarover eens het een en .ander ie vertellen. Hei noodlijdende Weensche kind is behoudens wat heimwee en wat „vreemd heid" gelukkig met het gastvrije Hol land, doch niet minder co.k blijkt het waar, dat het gastvrije Holland gelukkig is met het Weensche kindzoozeer heeft het Hol- iannsehe hart er behoefte aan, goed te doen aan hen, die lijden, zoozeer is het Ho-jiandsdie hart verheugd, wanneer het een dankbaar, blij gezichtje van een uit .armoede en ellende opgeheven kind schepseltje ziet, dat we na onze bezoe ken zoo waar.zijn gaan gelooven, dat het geluk van het weldoende Hollandsche hart het geluk der welgedane kindertjes nog overtreft! Men moet maar eens-opmerken, met welk een blijde toewijding en edele liefde de vreemde kinderen allerwegen door de pleegouders omgeven worden; onze vrou wen weven zich in fe denken in hei treu rige geval, wanneer zij eens gedwongen zouden wezen haar kinderen.om 's levens wille naar verre landen te laten vertfekken om daar opgenomen te wor den in vreemde gezinnen, onze vrouwen voelen, hoe z ij dan vurig1 zouden wensehen;, dat hare kinderen ook göëd en liefderijk behandeld zouden worden, onze vrou wen rekenen zeer terecht alle harten maar haar eigen hart, en als gold hei een edele wedstrijd, zoo wil de ééne het den kinderen al béter geven dan de andere en men voelt zich eerst eenigermate tevre den, wanneer men vanzichzelf getuigen kan: „wanneer mijn kinderen het in den vreemde even goed zouden hebben als ik het nu deze kindertjes geef, dan zou ik ais moeder tevreden en gerust zijn"! En iedereen weet, dat een moeder niet gauw tevredenen niet gauw gerust is! De meeste kinderen hebben van hunne mooters brieven voor de pleegouders me de gekregen; opmerkelijk is de verheven godsdienstzin, welke uit die veelal aan doenlijke brieven spreekt. Ons heerlijk-één Geloof biedt, in alle treurige omstandigheden des tevens, toch maar de béste troost! Deze arme Weensche ouders zijn er zich van bewust, dat ze met eigen menschelijke kracht niets meer vermogen voor het wel zijn hunner kinderen, dat zij deze op ge nade of ongenade aan vreemde mensehen moeten toevertrouwen, en zie! in idiè omstandigheden Wordt Bun geloof leven diger dan ooit, zóó levendig, dat zij1 met net volste vertrouwen, met gerustheid en .blijde hoop in het hart weten te be rusten. 't Is Heel verklaarbaar, dat de Ween- sclïe ouders door middel van een brief (hun éénigste middel) een smeekbede^ tot de Holfandsche pleegouders hebben willen richten om ide hun zoo dierbare kinde ren toch liefderijk' te verzorgen, doch 't is onze heilige overtuiging, dat een der gelijke smeekbede in 't, geheel niet noodig gieweest is, nergens! Ook zonder gesmeekt te zijn zou men zich allerwegen beijverd hebben oxn den kindertjes een hartelijke ontvangst te be reiden c-n een goede verzorging te ge ven. Is dat dezer dagen niet treffend geble ken? 't Is gebeurd, dat een Oosienrijkscn kind voor den nacht van Zaterdag; op Zondag tijdelijk onderdak gebracht werd bij een familie, die geen kind had aange vraagd; en wat bleek des Zondags morgens Dat men Bet kindjee niet meer missen wilde! In sommige gevallen moest het Comité met kracht optreden om „ieder het zijne" te geven! Een der RoomsCh'e kindertjes verbleef gedurende eenige dagen bij een hartelijke, liefderijke Protestantscihe familie; 't viel het Comité hard, zijn verplichtingen tegen over de Rocmsche moeder in Weenen na te komen en het kind vandaar over te brengen naar een Katholiek gezin: met tranen in de oog,en deed de goede tijde lijke pleegmoeder afstand van het haar ierbaar geworden jongetje en het Comité moest haar belooven en beloofde haar natuurlijk ook 'dat zij het ventje in zijn nieuwe verblijf nog; eens zou mogen ko men opzoeken. Bij een andere familie waren twee kin deren onderdak gebracht, die ondanks de beste zorgen der pleegouders maar niet op hun gemak konden komen; het beste eten én het bestedrinken smaakte hun niet, en Iieele nachten lagen zij ie schreien. Wat er dan wel aan mankeerde? Eerst na heel lang vragen en aandringen kwam 't eruit: zij konden zich aan dat alles niet te goed doen, omdat zij wis ten, dat moeder in .Weenen dat allemaal óók niet 'had! Vroeger, toen vader nog leefde de vader was in den oorlog1 ge sneuveld was 't bij hen thuis óók zoo moei als hier bij de pleegouders, maar sinds vader niet meer leefde, was 't thuis niet mooi meer! Toen de pleegouders dat eenmaal wisten, was het heelmiddel spoedig gevonden: er weid een postwissel naar moeder in Wee nen gezonden, en sinds dat oogenblik zijn de lieve kinderen een en al vroolijkheid. Een groot verdriet is 't in vete gezin nen, dat men elkaar niet verstaat, voor al als men bemerkt, dat een kind iets op 't hart beeft, dat het den pleegouders niet aan 't verstand kan brengen. doch dat zal maar tijdelijk verdriet blijken te zijnreeds nu begint men elkander aardig te begrijpen en 't zal niet lang duren, of men maakt zich onderling een eigen Li .eren over 't algemeen zoo goed ont wikkeld zijn; het onderwijs te Weenen blijkt best. Zeer jonge kinderen schrijven in fraai handschrift goed-gestelde, mooie brieven naar „Mutter in Wien" en ais men ziet, welke lectuur de kinderen van huis heb ben medegebracht (buiten de onafscheide lijke Catechismus en bijbelsche geschiede nis). dan staat men versteld over zóógroc- te verstandelijke ontwikkeling' in zóó jeug dige herzentjes. We troffen een muziek-liefhebbend 1 O-ja rig' kind aan, dat heel geleerde werken over muziek-teer en muziek-geschieden.is bij ziel had. en daarin ook degelijk studeerde! Interessant is het, te vernemen, dat Oos tenrijk ondanks de fatale inwerking van socialisme en Bolsjewisme -tot op lieden nog eigenaardige kenmerken bezii van den Katholieken staat. Zoo is de Pastoor overal nog ambte naar van den Burgerlijken Stand, zoo geschiedt de godsdienstige opvoeding der kinderen geheel in en door de schooi, zoo dragen de catechismusboeken, welke de kinderen (naar wij hiervoren opmerk ten) mee naar Holland brachten, op hei titelblad een stempel: „Eigendom der ge meente Weenen"! onder bijvoeging: ,,'t Is verboden deze boeken te verkoopen of weg' te geveg." Zit een kind in de 3e klasse der Volks- schule, dan beteefeent dit tevens, dat het zijn eerste biecht gesproken heeft, zit een kind in de 4e klasse, dan heeft het de Eerste H. Communie gedaan. Tengevolge van den oorlog schijnt het onderwijs in Weenen wel wat im de war geraakt te zijn; sommige kinderen zijn tenminste eenige jaren ten achter geraakt, doch dit neant niet weg, dat "de ver standelijke ontwikkeling der jeugdige kin deren (zooals wij ze nu kennen van allerlei slag) over 't algemeen, ook ondanks dat nog bewondering wekt. Laten .wij er rond voor uitkomen, dat ónze kinderen op "dien leeftijd zooi ver nog niet zijn gevorderd' in de iagere-schooi-wetenschap'. De kinderen zijn over 't algemeen zeer godsdienstig; ondanks de afmattende reis van Weenen naar Alkmaar en de vermoeien de emotie, vooral op den laten Zaterdag avond, vroegen vele kleintjes Zondagsmor gens uit eigen beweging, of ze mee naar de H. Mis mochten gaan en ze kwamen niet hun kerkboekjes te voorschijn, ten bewijze, dat ze in Weenen óók wel mee mochten naar de kerk. Zij zijn gewoon, staande te bidden met de handen gestrekt opéén, dus niet saamgevouwenbij voorkeur maken zij als kruis onze drie Evangeliekruisjes, r—niet temin kunnen zij ook wel e„en „groszes Kreuz" maken. De godsdienstige aard dér kinderen uit zich' vooral op treffende wijze in eerbied- rfongaarsch'è en meerdere zuidelijke lan den, niet alleen -in huis, maar ook op straat; de priester beantwoordt die be groeting op de gebruikelijke wijze. Doch niet alleen ten opzichte van den priester, ook ten opzichte van. den hocger- geplaafsten leek zijn de kinderen uiterst eerbiedig en beleefd, naar onze nuch tere Hollandsche begrippen wel ietwat over dreven. „Küsz die Hand" klinkt het bij de be groeting, wanneer Het kind u een Hand geeft, en wil het kind zijn eerbied en be leefdheid bevestigen, dan drukt het een kinderlijk kusje op de toegestoken hand. 'i Is opmerkelijk, hoe het naïeve, vroo- lijke, speeische, prettige en lieve, ietwat „schineichtende" karakter der Oostenrijker- tjes bij ons stugge Hollandei's, koele Noorderlingen in den geest valt. Een der kleintjes een meisje van 10 jaar was naief genoeg om teen Het Maandagmorgen met de pleegmoeder op het Politie-bureau moest wezen om als vreemdeling' te worden ingeschreven a»h een norsch'-uifzienden, „officieeten" politieagent te vertellen, dat zij haar rozen krans in Weenen vergieten had en dat ze toch beslist een rozenkrans noodig had... De agent.... ontdooide; hij zou eens kijken, of ie geen rozenkrans voor haar had! 'en jawel! na een oogenblikje ge zocht te hebben in het kistje „Gevonden voorwerpen" kon hij het'kleintje met een rozenkrans gelukkig maken. Gelukkig1? Tot op zekere hoogte, want liet kind wist hem gauw te be duiden, dat het kruisje aan den rozenkrans ontbrak Toen beloofd ede pleegmoeder maar gauw, .dat ze samen een heel nieuwen ro zenkrans zouden gaan kcopen. Wie éénig besef heeft van den nood in Weenen, begrijpt, dat de kinderen het hier ter stede, een Dorado vinden, zóó „over vloeiend van melk en honing", dat ze hun oogen niet gelooven kunnen, wanneer ze allerwegen die wèlgev.ulde uitstalkasten zien met vieesch, spek, vet brood, koek, fruit, boter, .kaas, enz. Ze welen dan ook drommels goed, waar om ze hier zijn, en toen we aan een klein meisje vroegen, of haar broertje in Weenen ook niet naar Holland zou komen, toen kregen we grappig ten antwoord „O nee, die is nog zóó dik", en met haar handles liet gezegde illustreerend maakte zij het mimisch gebaar, dat een likke buik pleegt aan ts duiden. Moge hel den kindertjes in A.kmaar en omgeving wél gaan, mogen zij dank zij de blijgeestige liefdadigheid en medelij dendheid van onze goede Noord-Hollan ders voor .land en volk gespaard worden. Een deei van de Öostenrijksche joinge- levenskracht behouden te hebben ter liefde Gods! dat moge voor alle pleeg ouders de schoonste bekroning zijn van de zorgen, welke zij zoo gul en liefderijk aan de vreemde kindertjes wijden! betuiging voor den priester. Vreefnd. maar toeli schoon klonk' het ons in de ooren, toen' wij' de kinderen voor 'te eerst ten met een eerbiedig „Gelobt sei Jesus Christus 1"' £>,at is gewoonte in 1de OostenrijkscHë, In den l&atsten tijd is zulks meer en meer vtergeten; Kaarten worden weggegeven!. Menschen en kinderen komen, die vaak met het Patronaat in geen verband staan. Gevolg hiervan was, gezien de beperkte ruimte, een veel te volle zaal, wegblijven van ouijters om den eenvoudigen reden dat hun plaatsen door niet gerioodigden wor den ingenomen. Daarewm zal er streng de hand aangen houden werden, dat niemand dan degenonj die een persoonlijke kaart too-non, worden! toegelaten. Bespaart dus U zeiven en ons anaan- genaamheden die uit het wegzenden va'n niietgenioodigden ^8ker zouden volgen. Ouders gij sjjjfc hartelijk welkom uw tegen woordigheid wordt ten zeerste op prijs ge steld, wérkt aldus mede dan aan zal het zeker een nuttige en gezelligs avond voor u zijn. Bij' voorbaat en tergeruststelliag, zij' meldt dat gestreefd zal worden dat alles vóór 10 uur is afgföloopen. „NAAR CHINA! Zoo gaat dan a.s. Maandagavond voor de tweede maal het blijspel in drie bedrijven „Naar China" van IV. Aewerdonk S. J. Wij hebben in ons nog de indrukken van de eer ste opvoering van -de tooneelvereenigjinfl „Vondel", ter viering van. haar 20-jarig be staan gegeven. En nu geeft dezelfde in Purmerend bekroonde vereeniging van het blijspel een tweede uitvoering. Diegenen, diei reeds de eerste uitvoering hebben bijgewoond, zullen gaarüe het stuk voor een tweede maal zien, terwijl zij, die door omstandigheden den eersten avond niet naar de „Harmonie" konden, zien zullen beijveren den avond van Maandag' vrij te zijn, om getuige te Zijn van het goede spel van „Vondel" En werkelijk, de moeite zal 'dezen ruimschoots 'beloond worden Wij twijfelen er geenszins aan of de groote zaal van de „Harmonie" zal blijken Maandag te klein te zijn. Dat de vereeniging ten allen tijde vo!Slt een onderai'de-eling te zijn van den Volksbond, blijkt wel hieruit, dat zij voor leden van de afdeeling gewone leden van dien Volks bond gratis één kaart ter beschikking stelt. Deze kaarten moeten worden afgehaald on wel aan het Vereenigingsgebouw Zaterdag van 6—8, KAASMARKT. Da aanvoer bedroeg heden 22.791 Kilo. De handel in het begin vlug eindigde, trager. Het hoogst was f49 Verleden jaar bedroeg de aanvoer op 7 Februari 21 433 Kilo cn was het hoogst van de fabrieksstapels f74— en van de oom- missies f 71. Vandaag waren uitsluitend fabrieksstapels aangevoerd UITKEF.RJNG VERGOEDING WEGENS KOSTWINNERSCHAP De uitkeering der vergoeding loopend© over het tijdvak 6 Febr. lot en met 15 Febr. zal plaats hebben ten ttadhuize op Maandag 16 Februari a.s., des voormiddags van 9— 91/2' uur. HBcis-ï/ra \i /pa i 3 3 Kaarten ad f0.85 verkrijgbaar bij JAN GROOTHUIZEN, Langestraat. ZÏE VERDER ONDER STADSNIEUWS. fioeglijklïeki ge&octcn werd. Dc ineenlo-opende bovenzaaltjes van 'de. „Unie" waren feestelijk versierd en omge schapen tot een intieme faucy-fair-sakui. Kleine meisjes in leuke visschersktetding boden programma's en versnaperingen te koop aan, natuurlijk tegen zulke prijzen, - dat de oprichting van het monument er mee gebaat zou wezen De heer Mr. Paul van Sonsbeeck, die dezen avond de kunstzinnige leider was wat zou .die heer van Sonsbeeck toch' een pracbi-itnpressario zijn! opende de séance met een opwekkend speechje, waarna de heer Marschhaupt op de vio loncel eenige muzieknummers (o.a. werk van Popper) uitvoerde. 't Was sclióóne muziek, schóón ten ge- h'oore gebracht! Na eenige pauze betrad Mevrouw Mr. H. KraakmanKcrtmann het podium en declameerde het schoone gedicht van Heine „Die Walhfahrt nach Kevelaer." Met klare en duidelijke stem, mei juiste intonatie en klank en rhythme, waardoor de meest subtiele gevoelsnuanceeringen tot haar recht kwamen, werd dit gedicht ge zegd, - - onder keurige piano-begeleidingi van den jeugdigen, doch nog zéér belo venden artist, den heer P. A. van Langen. De heer van Sonsbeeck zorgde ervoor, dat ernst en luim elkander afwisselden, hij droeg een door hemzelf vervaardigd lied op de omgekomen visschers en een allerleukste persiflage op lange, deftige, officiëele diners vóór op de wijze, zooals wij dat d.i. perfect van hem gewoon zijn. Het avondje bij de Familie Stastok' (uit de „Camera Obscura") verwierf een wel verdienden bijval; inderdaad, dat was aar dig, tot in de puntjes verzorgd. Het spel verliep vlot, de dictie was goed, het too'- neeldecor keurig, en de costuineering mag. nifkjue. Door mej. Schaffer van Eg'mond werden vervolgens eenige dansen uitgevoerd, geheel in den stijl van den pruikentijd. Muziek en dans en kleedij, 't was hart monisch-sc'icon; de 17e eeuwsche Ita- liaansche viool-virtuoos, wiens werk zij o.a, in dans vertolkte, zou er van genoten, hebben. Tot slot van den avond werden eeni ge scheepjes, door Egnjonders vervaardigd; verloot en vervolgens nog eens bij opbod verkocht. Zij brachten nogi ongeveer f25 op. Hopen wij voor de nabestaanden der ar. me omgekomen Eginondsche visschers, dat dank zij deze welgeslaagde avonden - spoedig te Egmond een herinneringsmonu ment zal mogen verrijzen. GEBOREN: 12 Febr. Simon Dirk, z. v. Dirk Sluis ett Maria Groot Hendrik, z. v. Hendrik Ha- biechl en lJda Bakker Geerlruida, d. v. Klaas Keeman en Mina Berkhout Ge- rardus Anlonius Pauw en Aagje Hein. Klaas Mantel en Elisabeth Eloem Hera man Gerrit Reitsmiy en Johanna Alberta Blaauw. MALARIABESTRIJDING. Ook in onaa' stad is met de Malariabe strijding -gónnèn.. Maandag j.I. zijn daartoe 4 pereonon 2 burgers en 2. militairen uit Utrecht al ler gearriveerd, nadat zij vooraf in U reent irtot him beririldingstoestel'en gefotogra feerd -waren. Eerlang zal cl'i k'erje in de gN'lflstreerde bladen ver a-rijnen. De bestrijding der muggen geschiedt, met een toestel, dat bij oppervlakkige beschou wing op één t ti0'Fzu'ger -gelijkt. Te muggen worden van de plaats' waar ze haar wi ï- herslaap doen afgezogen en vallen clan in een bus, welke, als ze geheel gevuld is, gated'gd wordt in een gönje zak en nader hand worden de muggen bij iioopen ver brand. Ons werd een geval medegedeeld van muggen in -een boerderij. De zolder van leien kamer was geel geverfd, maar er was nagenoeg gesn enkel geel plekje meer te bespeuren, zóó zwart zag het van de muggen, w.dko als een koek aan den zol der E'ingen. Uit een stalhouderij hier ter stede werden .zooveel muggen verwijderd, dat men een jrootian zak no-odig had, o-m de diertjes te bergen, een. kleinere hoeveelheid werd verwijerdd uit een flink varkenshok. ipa muggen worden meest aangetroffen in paardenstallen en varkenshokken. 't Is te wensehen, dat de bestrijding goede vrachten zal afwerpen, opdat de gevreesde Malaria-ziekte nimmer voorkom©. AAN DE OUDERS VAN DE PAÏR.0NAAT3LED'EN, Namens de Patronaa,tseomm'issie verzoekt i -eerw. directeur, kapelaan Th. G. van Haaster, ons het volgende op te nemen: Wij vestigen er nogmaals met allen na druk dia aandacht van de ouders op het vol gende: Zondag 15 Eebr. na het tof, dus pl.m. 7 uur, heieft in het Patronaat een. feestelijke bijieienkomst plaats van de Pfttrornaats- lied en en hun ouders, Dioel van dergelijke bijeenkomsten is o.mi. vooral: la De ouders weer nader getuigen te doëJf zijn van het werk en 'de moeiten die hieir, met liefde, voor hun kinderen worden gedaan, alsook van de vorderingen op ver schillend gebied. 2ia. De ouders in de gelegenheid te stellen een per so om lij k blijk te geven van hun waardeering, sympathie en belang stelling. (Zoodat zonder reden nooit ver schijnen bij dergelijke gelegenheden ons den onpfeizierigen indruk geeft van het te genovergesteld.) Het is dus in één woord voor de ouders maast dan ook voor hen alleen (van Pla,atsv!erva'ngers(-ties) is hier geen sprake. RECTIFICATIE. De laatste clausule in het stukje in ons blad van gisteren betrelfende de R. K. Ga- mengde tc-oheelvereen „Alberdingk Thijm", gelieve men als voigl te lezen: Nog vernemen wij, dat diegenen, die als nog kunstlievend lid wensehen te worden, zich daarvoor kunnen opgeven, qjgmlueel voor een volgende uitvoering AKTE L, O.' i In de commissie voor het afnemen van de akte L O. te Haarlem, is door den Minis ter van Onderwijs benoemd tot voorzitter de disti'ictssschoolopziener in het district Alk maar en tot lid de arrondissementsschool-. opziener in het arrondissement Alkmaar. BEKENDMAKING. De Commissaris van Politie der gem. Alkmaar geeft belanghebbenden in over weging, bij-zijn ambgenoot te Tilburg in lichtingen in te winnen, alvorens han delsrelaties aan te knoopen met: L. Ligt- voet. wonende le Veedwarsstraat no. 19 te Tilburg. PUBLICATIE. In verband met zijn publicatie van 12 Januari j.I. bzengt de Commissaris van Politie der gemeente Alkmaar alsnog in herinnering de verplichting, van ieder vreem deling, om zich bij aankomst in deze ge meente onmiddellijk aan te melden aan het Bureau van Politie in de Langestraat al hier, tot inschrijving; in de aldaar gehouden wordende Vreemdelingenregisters, welke verplichting voor minderjarige kinderen op de verzorgers rust, waarom dan ook in het bijzonder de aandacht van verzorgers of a.s. verzorgers van buitenlandsche (Oosten- rijksche) kinderen daarop1 gevestigd wordt. Bij vertrek der kinderen rast op de ver zorgers de verplichting', .met de hun op het Politiebureau afgegeven blauwe kaart zich daar weder te vervoegen tot afmelding der kinderen. TE WEINIG PLAATS, - Wegens overvloed van copie moest hét verslag van de propagandavergadering van- den Bond voor groote gezinnen blijven staan tot morgen. MUZIEK-, DANS- EN VOORDRACHT AVOND. Gisterenavond werd ten tweeden male in „De Unie" te Alkmaar de muziek-, dans- en voordracht-avond ten bate va:n een monument ter herinnering aan de in dén oorlog; omgekomen Egmondsche vis schers gegeven, en waren wij' in 'de gelegenheid ons zelf een indruk* te vormen van het scho-one. dat hier naast vee! Trekkinq van 13 Februari. i - HOOGE PRIJZEN. Niet plus premie van 13000, 9413. Verwachting: Meest matige, Zj.deiijke tot Westelijken wind, zwaarbewolkt tot be trokken. Toenemende kans op regen. "De- elfde temperatuur-. Zon, onder 5.5; zon op 7.23. LICHTEN OP. De lichten op rijwielen en rnotortuigen moeten ontstoken zijn van 5.35 tot 6.53; op rij- en voertuigen van 6.5 tot 6.23. DE ACUTE DER, HAVENARBEIDERS. AMSTERDAM. 13 Febr. Naar wij thans vernemen, schijnt het niet in de bedoeling! ta liggen "van da besturen der samenwer kte® de transportarbeiders-orgnaisaties, om! de staking in het havenbedrijf op Maandag! 16 Ee-br. a.s. te d-oen aanvangen. Het bestuur .van het Nederlandsen Ver bond van Vakvereenigingen ontkent, dat een schrijven aan de aangesloten organi saties zou zijn verzonden, aangaande het tijdstip van het uitbreken der staking. ALKMAAR, 13 Februari 1920. Kaas. Aan gevoerd werden 27 siapels, wegende 22791 kilo- Prijs: Fabrieksbaas, kleine f49. ALKMAAR, '13 Februari. Graanmarkt. Aangevoerd totaal 791 zakken, als: 12o tarwe 125—29, 3 rogge f 17, 126 gerst chev. f23— 24.25, 330 haver f 21.50-23.25, 169. paarde- Iroonen f 16—18.50, bruine boone f12—25, ci- trcenboonen f2703, wille boonen f32.50 60, 1 kanariezaad, 1 geel mosterdzaad, 3 kool zaad, 1 karwijzaad, 32 erwten, groene kl. f21', groene gr. f35, grauwe f4065. AMSTERDAM, 13 Febr. De aardappelen^ prijzen waren heden: Friesclie borgers f6 6 50 Geld bravo's f 6-6.25, Zeeuwsclie blau we f 10 50, Geld red star f5.75, Zeeuwsehe bonlen 'f 10 50—11, idem eigenh. f 6.25—6.75, idem bl. eigenh 1'6.75—7.75, idem bravo'8 fS—idem red star f5.75—6.25, idemm uw du'stiie "f5—5.-75. Aanvoer,! lading. BROEjK! OP LANGEND IJK. 12 Febr. Roof da kool B. f5.50—5.80, Roode ko-ol uitechiat f 1 30f 5.Gele kool B. f 2.50—f2' 70s Gele kool uitschot f 1.40-2.10, Döensckej witte; kooi uitschot f2.40, aller per 100 Kg. Wortelen f-2-2.10, Uien f6 30-7.40 ld], 2v3 £v.;:orfc Ü0.60, Aanvoer 37175 JL.G. road# kcoy lü'V ~.G. witbei fcoiol, 71 $25 J

Ons Blad : katholiek nieuwsblad voor N-H | 1920 | | pagina 3