Distriüuiieiiieuws Alkmaar D@ Brandstoffen-Commissie te Alkmaar ALXIHAAK kmè Afkmaar's Eeredeo ten late dar 11, Arriion, Gezinsloon, Burgerlijke Stand Correspondentie Telegrafisch Weerbericht Telegrammen Handel en ïarkt biengt onder de aandacht der houders van rantsoenkaarten, waaraan nog' bons bevestigd zijn, dat deze bons na 31 A/iaait a.s. niet meer gangbaar zijn. Deze bepaling geldt voor de mini- nnimrantsoenkaarten, de rantsoenkaar ten voor groote gezinnen, kamerbewo ners en voor studeer- en leskamers. Eveneens vervallen alsdan alle restan ten der niet aangevraagde rantsoenen voor de groepen B. C. D. Bestellingen voor het bezorgen kun nen uiterlijk, tot den 27sten Maart a.s. geschieden. Met den Isten April a.s. neemt het stook tijdvak 1920—1921 een aanvang. BRANDS'TOFFENCOM- MISS1E ALKMAAR. DISTRIBUTIE VAX LEVENSMIDDELEN. Gedurende de week van 22 lol en niet 28 Maart is geldig: Bon No 2o van de Rijks- Suikerkaarl, ilAItGARIN EK AARTEN. Gedurende het tijdvak van 26 Maart lot en met 2 April is geldig: Bon No. 2 van de Ryks-Maigarinekaart. U1 TB EIK ING SUIKER KAARTEN. De uitreiking sihkerkaarten zit geschieden a.s Woensdag 21 Maart, 's namiddags van twee tot vijf uur en Donderdag 23 en Vrijdag 2ö Maart van Jiall'l' vijf tot zeven uur, vol gens gewone regeling. Ieder wordt er beleefd aan herinnerd, dit aan liet Bedrijf ge.en kaar ten kunnen worden afgegeven. BESCHIKBAARSTELLING I i EER EN RIJGBOTTINES. Hoeren Derby rijgbotlinos alleon voorzien van het stempel der gemeente worden vol- nomeii gegarandeerd. liecreu Derby rijgbotlinos a f 11.r p. paar. Oudermans rijgbottines a f9 73 per paar. Beschikbaar voor iedereen. Aanvragen schriftelijk aan liet Distributiebedrijf met op gave van naam en woonplaats en legiiimalie- nummer, waarna een bewijs zal worden toege zonden. De schoenen door tusscliinkomst van de gemeente verstrekt zijn voorzien van om gemeen bestempel. Ondermansschoencn zijn beschikbaar in de maten 37, 38 en 39; dezelfde kwaliteit als iie van de faeeren rijgbottines. V.TJI',» <11—1 AGENDA. R. K VEREENTGINGSGEBOUW „ST. WILHBRORD". Maandag 22 Maart: 6 uur Rep. Jongenskoor, Dir. Kuiper 8 uur Bestuursvergadering Bond van R. K. Kiesvereenigingen 8 uur Rep. Zangkoor St Jozef. R. K. R3ECL ASSEERÏN GS VEREEN. Woensdagavond van half 8 tol. liilf 9 zitting van het aTdeelingsbureau in hel'St. Vinconliusgebouw „DE JONGE CLUB". Zondag 21 Maart, 's avonds 8 uur, repeti tie iu hel lokaal van den heer Hazes. Beslist zonder hoekje. Opkomst dringend ver zocht. Om den schrijflenden nood onzer tal rijke Katholieke Armen ziekelijke, tot werken ongeschikte personen, waaron der meerdere huisvaders, weduwen en ouden van dagen «enigszins te kun nen blijven lenigen, zien ondergete kenden evenals in vorige jaren, zich genoodzaakt een extra beroep te doen op den beketjden weldadigheidszin van Roomsch Alkmaar. Met goedvinden van ds Kerkelijke Overheid, wordt morgen, onder alle H.H. Missen in de kerken der stad, eene extra collecte gehouden, welke door eene iiefdatl gheidspredikatie wordt aanbevolen, waaromtrent verwe zen wordt naar de desbetreffende ad vertentie in het nummer van dit Blad. Vol vertrouwen zien wij hiervan een schitterenden uitslag tegemoet. Roomsch Alkmaar, dat zeker ruim zijn aandeel verdient in de lofprijzingen, welke onze beminde Bisschop in Zijne vastenbrieven van verleden jaar en van dit jaar aan de Christelijke liefdadigheid in Zijn Diocees gaf, waarvan Z. O. H. o.a. schreef, dat zii dit jaar „schitteren der dan ooit in het licht was getre den". Roomsch Alkmaar zal ook nu we der toonen, dat het zijne armen lief heeft. Dit waarborgt ons de ondervinding van meerdere jaren, dit waarborgt ons vooral, behalve het vele goede dat hier In stand wordt gehouden, het heerlijk resultaat dat behaald werd toen de nood kreet uit Europa's middenrijken ons be reikte, en Roomsch Alkmaar, behalve wathet reeds daarvoor gedaan had, in ééne collecte in de kerken meer dan f2000 bijeenbracht. Waar zóó voor de vreemde noodlij denden wordt gevoeld, daar wordt de eigen arme broeder en zuster zeker niet vergeten, want daar wordt begrepen de volle waarheid van dat andere Bisschop pelijk woord, t it den laatste vastenbrief ...De goede God, clie al Zijne kinderen hef hcett, wil voor allen zorgen.... en daarom werpt Hij de goederen dezer wereld red. P.'.reeks aan den eenen toe, en doo" bemiddeling van dezen aan den o; t g.en enkele missen zou, 'b ue!s 'ie Vader weet. dat hij et"; tiaar Is men overtuigd aarheid van hetgeen Mok- afine waf de uoodlg ,h van d- reiger - verder manti, the n,-.: is, eigenaar is van goud en >i!ver, wat aan God blijft, maar .veeleer God's rentmeester." Zoo zien wij dus met groot vertrou wen den uitslag der extra collecte te ge moet, welke, wij zijn er zéker yah, op nieuw zal toonen, dat de dag, waar op zii gehouden wordt, met recht ge noemd mag worden ROOMSCH ALKMAAR's EEREDAG TEN BATE DER R. K. ARMEN. De gezamenlijke leden van het R. K. Parochiaal ARMBESTUUR. (Gaarne hopen wij, dat de gezamen lijke leden van het R. K. Parochiaal Armbestuur in bun Iiooge verwachtin gen niet teleurgesteld zullen worden. Moge iedere kerkganger alvorens zich ter kerke te begeven er reke ning mee houden, dat er voor de R K. armen gecollecteerd wordt.... en zijn beurs eens extra voorzien! Och! Er is zoo véél noodig! Ter liefde Gods! Red.) De uitslag van de stemming, gehou den onder de leden van het Genoot schap van Leeraren aan Nederlandsche Gymnasia inzake „Gezinsloon" is als volgt Van de 191 geldige stemmen verklaar den "zich vóór „gezinsloon" 121 stem men, terwijl 69 stemmen tegen werden uitgebracht en 1 blanco. Van de voor stemmers verklaarden zich 85 voor toe kenning van kindertoeslag reed:; bil het eerste kind, terwijl 34 toekenning van kindertoeslag wenschten vanaf hét der de kind, aldus deelt het „Katholie ke schoolblad" mede. Met overname van welk bericht we maar constateeren willen, dat men nu juist geen „fanatiek" of geen diSsidee- rend vrijzinnig-demokraat behoeft te we zen om voorstander te zijn van kin dertoeslag! E. K. BONI) VAN OVERHEIDS PERSONEEL „ST. PAUL US" Donderdagavond vergaderde bovenge noemde lond in liet vereenigingsgebouw „Sb Willibrord". Na de vergadering te ongeveer 7 uur op de gewone wijze geopend ie hebben, spreekt de voorzitter namens de aanwezi gen zijn dank uit aan den hoer Wijuhof, vrijgestelde van Amsterdam, die op ver zoek van den secretaris zich bereid ver klaard heeft te spreken Over het onder werp: „Waarom Roomsch .georganiseerd?' en heet hen welkom die dezen avond voor de eerste maal opgekomen zijn. Spreker hoopt, dat zij zieh bij het einde dezer vergadering als lid zullen laren inschrijven. De heer Wijnhof zet zijn rede in met de meening uit te spreken, dat het eigenlijk overbodig moest wezen over dit onderwerp uit te wijden, iedereen zou in dezen tijd van sociale hervorming moeten begrijpen, dat fjr^anisatie voor Katholieken Roomsch mc zijn. Ons ge loof de geboden, de plichten ons dooi den Bisschop opgelegd zijn er de door- slaandsie bewijzen van maar spreker wil het daarbij niet laten, doch even in brec- de trekken nagaan, welke gronden ©r nog meer aan te voeren zijn. Kunnen wij mede gaan met de mo dernen? met de communistisch aangeleg- den? Met de onzijdigen? Spreker kan dit met een volmondig „neen" beantwoorden. De modernen spreken ons van klass&n- sbrijd. opheffing van de klassen is in de maatschappij echter practiacih nier mo gelijk. Spreker wil de aanwezigen vragen of bij afschaffing der klassen iedere werkman nog langer zou genegen zijn om zijn gewone werkzaamheden te ver richten? Nu gebeurt het nog dat werk lieden geringschattend op elkaar ncder- zien, en als we nu dien zoogenaamdca heilstaat" kregen,, zou dan een vakman genegen zijn voor dezelfde VccdiensGn te werken als de eerste de botste werk man van den reinigingsdienst? Daarnaast zou deze gelijkheid ook de energie dcoden, de mensohen zouden niet langer meer genegen zijn te studeoren. Als wij dien „heilstaat" hadden, zou den er, evengoed als thans, minder waardigen en luiaards gevonden worden, en waar bleef dan de verdienste der moor ontwikkelden, der bekwame en naarstige vaklieden? Spreker leest enkele bladzijden uit een propaganda vlugschrift, voor, waaruit blijkt, dat. liet den modernen met onzen Godsdienst alles behalve ernst is. Zij zijn er in tegendeel op uit, al wat van of voor God is ie bestrijden, daartoe dene een enkele aanhaling van^xlen socialist van der Goès, die onlangs zijn 65e verjaardag vierden. „Wij behouden de levensbeschouwing van liet socialisme en ontkennen met besl-itheid, dat Godsdienst er iets me de te maken heeft". Cok Mar.-, schreef in dien zin, maar erger" nog: „do mensoh maakt den Gods dienst en niet de Godsdienst den manset Als socialisten ia het onze plicht hot geloof met alle kracht uit te roeien".., Spreker gelooft hiermede voldoende te hebben aangetoond, dat de socialisten te gen den Godsdienst zijn. De zoogenaamde moderne vakbeweging is door ons dus niet te aanvaarden. En wat nu de communistische organisatie betreft, meent spreker hot niet miser te moeten bewijzen: de fei.en spreken voor zich zelf genoeg. Dan hebben we nog de neutrale vakbeweging, maar die is ook uit den booze. Spreker doet hierom trent nog eenige aanhalingen, o.a, dezfe: De heer J. M. Kleinenberg hield een lezing voor een onzijdigen bond, en ver klaarde dat „neutraal" niet „beginselloos" is. Godsdienst moet voor hem buiten den arbeid staan. God in de Kerk, niet daar buiten, d. i. dus de echte liberale leer. Wanneer er alzoo gesproken wordt is samengaan voor o-ns niet te aanvaarden. Er staat toch niet vergeefsch geschreven „werkt en bidt" Ook is de neutraliteit in haar wezen onmogelijk, wij zijn niet neutraal en kunnen het niet zijjn, omdat wij eenmaal R. K. aij'n; wat neutraliteit uitsluit. On: beglnsei op het gebied der vakbeweging is Katholiek, wij moeien daar van uitgaan, want het be va: de erkenning en gerechtigheid, langs béide zijden, zoo van werkgevers als van werknemers. Men zegt wel eens, dat wij beschermers zijü van de brandkasten der kapitalisten. Spreker ontzenuwt dit gezegde met an dermaal een aanhaling voor te lezen, en komt tot de conclusie, dat wij dit praatje als afgedaan kunnen beschouwen. Als er ooit- een partij iets voor de ar beiders deed, was het wel de Katholieke. Een voorbeeld? Tn de laatste Staren-zitting hebbép juist de Katholieken geijverd voor den kinder toeslag.,, de -45 urige werkweek werd door R, IC. voorgesteld, on zoo gaat de reeks verder Maar het is wel eigenaardig, dat juist in die zittingen het ergste ge- reeageerd werd door de socialisten, die. overigens ook sputterden tegen de picinsi ö-enwet, die de arbeiders op 65-jarigen leeftijd een pensioen toekent. Wij gaan niet, als zij op de vlucht, wanneer er gevaar dreigt. Onze Katholieke mannen en vrouwen durven voor hun overtuiging te lijden en te strijden, Bij elk groots oh welsvoor- stel waren het bijna altijd de Katho lieken die met het initiatief voor den dag kwamen. Waar zijn overigens onder de socialen de broeders en zustersi, die naar vreemde landen trekken om negers te beschaven, en melaatsehen te verzorgen? Het eenige wat wij van hen kunnen verkrijgen is socialisatie onzer vrouwen en kinderen. De Katholieke arbeider is zoo zedelijk als materieel, verplicht lid te worden van een Katholieke organisatie, want het gaat niet alleen om zijn belan gen, maar orn zijn leven.en geluk. Daarom op, ar elders, organiseert u Roomsch en wordt lid van de „St. Paulus"-vereeniging want daarmede alleen, en enkel daar zijn uw belangen als mensch en als Chris tenen gewaarborgd en in goede handen. Hiermede besluit spreker zijn rede, een applaus volgt. Enkele nieuwe leden- laten zich nog inschrijven. Na eenige vragen van huis- koudelijken aard beantwoord te hebben .luit de voorzitter de vergadering" mei den Christelijk en groet. TOELATINGSEXAMEN CADETTENSCHOOL. Bij Staatscourant no. 56 zijn opgenomen in afzonderlijke bijvoegsels mededoeilin gen van het Ministerie van Oorlog be treffende loelatings-examens voor de Ca dettenschool. KAASMARKT. De aanvoer bestónd gisteren uit 12 fabrieksstapels wegende 8513 Kilo-, De hoogste prijs Bedroeg 62 gulden. De handel in den aanvang kalm werd legen het einde vlugger. De prijzen ma ken voor deze kleine hoeveelheid jong© kazen weinig verschil meer met de vast gestelde regeringsprijzen voor oude kaas, die dan ook naar verhouding veel goed- koop-er kan geacht worden. 21 Maart 1919 bedroeg de veertien- daatrsche aanvoer 11888 Kilo, zooals men weet worden nu de markten 'nog alle we ken .gehouden. De hoogste prijs op dien dag verleden jaar was 76 gulden. Met 14 dagen a drift weken kunnen wij ruimere aanvoer verwachten. Ver schillende fabrieken welke melk voor de oomsumptie leverden zijn weer aan het kaasmaken. ZCNDAGSLUITING APOTHEKEN. Op. a.s. Zondag 21 Maart zal de apo theek van do wed. P. A, F Schouten, Verdionkenoord 121 geopend zijn, d: an dere apotheken zijn gesloten .van Zater dagavond 12 uur to Zondagavond 12 uur. De apoTiheek, die den Zondagsdienst heeft, is gedurende de geheels daarop volgende weeK 's nachts geopend. De an dere apotheken zijn behalve Zondags on op feestdagen ook gesloten op werkdagen van des avonds.' 9 mur (Zaterdag 10 uur) tot den volgenden morgen 8 tuur. STILLE OMMEGANG. Volgens achterstaande advertentie zijn tegen liet vertrek der boot te 10 uur hedenavond nog oen hepe£kt aantal kaartjes verkrijgbaar. f KATHOLIEKE KRING. Woensdag 21 Maart a.s. vergadert de Katholieke Kring te 8 uur, ten huize van den heer C. Propt. Als spreker (reedt dien avond op de WelEerw. Pater Felix Often O'.P. met het onderwerp: Waarheid en Schoonheid in het boek Job O GAAF CATECHISMUSLESSEN. In de .Week van 21—28 Maart moet op school geleerd worden: Kleine leering' 13de les. Middellcering 46ste les. Plechtige Commimieleering 10 en lie les. Beide Naleeringen 10 en 11e les. In de week van 21—28 Maart moet voor den priester worden opgezegd: Kleine leering 12de les. Middelleering 45ste les. Plechtige Communieleering .8 en 9de les. Beide Naleeringen 8 en 9de les. VACATURES. Aan de Burgerschool te Alkmaar (Hoofd de heer F. J. Aukes) wordt gevraagd een onderwijzer of onderwijzeres, in het be zit der akten Fransch en vrije- en orde- oefeningen (onderwijzeres tevens mittógiei handwerken) en een onderwijzeries, in het bezit der akten vrije-- en ordeoefèl- ningen en nuttige handwerken. Jaarwedde volgens de wet. Stukken in te zenden aan het Gemeentebestuur vóór of uiter lijk 3 April a.s. i VEREENIGING VOOR KINDER VOEDING. Onderstaand adres is door de Ver. voor Kindervoeding aan den Gemeente raad verzonden: Aan den Raad der gemeente Alkmaar. Geeft met verschuldigde gevoelens te j kennen, de Commissie van inkoop en toezicht op.de keuken der Vereeniging oor Kindervoeding, dat zn mét groo.e verbazing heeft kennis genomen van de critiek, die blijkens het sectieverslag en het verslag van de openbare be handeling der gemeentebegrooting voor 1920 door uw mede-lid, Mevr. Wester- hof- Koopal, is geoefend op de samen stelling van het voedsel, dat door de Vereeniging wordt verstrekt. Zii stelt er prijs op te verklaren, dat zoolang de Vereeniging in haar eigen keuken dat voedsel doet bereiden, de samenstelling ervan aan de meest re delijke eischen voldoet: dat zii gaarne de keuken openstelt voor ieder Md van uwen Raad, dat een ernstig onderzoek zou willen instellen. en dat liet geheel bezijden de waar heid is, dat na de door Mevrouw Wes terhof in de sectievergadering gemaak te aanmerking wijziging zou zijn ge bracht in dê samenstelling van het voedsel. Namens de commissie voornoemd, (w.g.) N. ANDRIESMA. J. J. T. KOIOJ. LIEFDADIGHEIDSUITVOERING. Naar wij vernemen, zal de R. K. Too- neelvereeniglng „Alberdingk Thijtn" ten bate van het R. K. Huisvestings comité voor Oostenrijksche kinderen op 8 April a.s. de tweede uitvoering geven van „Weldoeners der Mensch- heid". het tooneelspel, waarmede zii zoo groot succes behaalde. Wii komen op deze uitvoering nog nader terug. R. K. TRANRPORTARBEIDER3BOND. Donderdagavond le 8 uur veigade-rcle de R.-K. Transportarbeiders in „St Willibrord" De vpotzilter opent cïe vergadering, waarna de secretaris de notulen voorleest welkte onge wijzigd women goedgekeurd Behandeld worden nu ingekomen stukken. Ingekomen is o.a, een schrijven van de L. en T. arbeidersbond, waarbij de voorzitter op merkt, dal de Land- en Tuinbouwarbeider. uit den nafta zulten moeten en een eigen Bond zullen moeien vormen. Verder waren ingekomen enkele schrijvens van werkgevers betreffende loonregelingen. IX Voorzitter licht alle schrijven® toe en doet meaeueeung van de gevoe du ©n de nog te voeren actie.. Ook, werd nog een schrijven be handeid van dc voorseliotbauk betreffende het, nemen van aandeden van den voorschotbank. Van do aanneelen moet direct 20 pCt. belaa.d werden. De Voorzitter spoort dc leden aan aan deden te nemen daar hel een voorschotbank is voor dten Volksbond. Entae ïeden gaven zicli op voor een aan- d'ee.. IJil. de kas wordt een aandeel van f25 genomen. Bonamleld wordt de b'eschrijvingsbr'r.: voor de biondsraiadsvcrgadering. De bont! stelt voor t'e contributie le ver- hcogen. De contributie is in verschillende klas sen ingedeeld. Hierover ontslaat een discussie. Dc conlribu lieverhooging is noodig omdat er weer een vrijgestelde aangesteld moet worden, Hr.t voorstel van het bondsbestuur wordt verworpen met 49 stemmen tegen 11 en 4 11. Dö vergadering formeert nu een eigen voor stel helgeen door de afgevaardigden op de bondsvergadering zal worden verdedigd. Do Voorzitter stelt voor nog een kleine gra tificatie (f25.—) deze week op te zenden voor de Amsterdamse he en Rotterdamse!® stakers. De heer v. Vliet deelt mede, dat da Vorige week Zaterdag een vrijwillige bijdrage is op gehaald van 70.21. Aan de orde is benoeming van afgevaardigden voor den bondsraadvergadering. Als afgevaar digden worden gekozen de heeren Blokker en Kolkman. Als commissielid voor de steunbeweging voor de stakers namens de slandsorganisalie wordt benoemd de heer B. de VVildt. Als plaatsvervangend lid voor den bestuurs raad van den Volksbond wordt g'kozen dc lieer N. Jol. Aan de orde is royement van enkele I wegens overgang naar de afdeeling bouwvak arbeiders. Dit moet, omdat zij reeds 91 maanden in d2 bouwvakken werkzaam zijn. Hierna volgde rondvraag. Verchillerade huis houdelijke zaken werden besproken. Geklaagd werd om. over het nemen van Op perlieden uit Purmerend bij het werk aan de semi-permanente woningen. Hiertegen za.l nog maals geprotesteerd worden. Gevraagd wordt of cr bij B. en W. eens aan gedrongen kan worden om' Voortgang le maken mét de slooping van de oude gasfabriek! Autus wordt besloten. Medegedeeld wordt dat de vergadering om1 een afdeeling van de L. en T.-arbeiders op te richten, gehouden zal worden op 30 Maart a.s. Niets mieer te behandelen zijnde sluit .de Vcorzitt.er onder dankzegging voor de opkomst de vergadering. EINDEXAMEN H. B. 8. 6-JARIGE OTJRSU& De derde Commissie belast met het afnemen van het eindexamen H. B. S. 5-j. cursus zal te Alkmaar examinee ren de oandidaben, afkomstig van de Gem. H. B. S. m 5--j. et te Zaandam, de Gem. H.B. S met 5-j. te Haarlem de Ri. H. B 8 met 5-j. o. te Alkmaar; de IK H. B. S met 5-j. o. te Ho.orn; de* Ru H. B. S met 5-j. a te Helden. De candidates»; die geen leerlingen zijn van de tot de bovengenoemde comimissien behoorende H. B. S., de extranei,, en wel alléén die uit de provincie Noord- Holland, moeten zich aanmelden bij den inspecteur van het M. O. in de 3e in spectie te Amsterdam, die aan hen de scholen zal aanwijzen, waaraan zij het schriftelijk examen hebben of te leggen. De mondelinge examens zullen worden afgenomen in het getouw der R. H. B. S. alhier. In de derde oommissie zijn benoemd: tot voorzitter tevens lid ir. W. G, van der Meer, directeur der Ru H. B. S met 5-j. cursus te Helder; tot oncier-voorzitter, tevens lid, dr. A. O. Antusoh, directeur der Ru H. B S. met 5-j. cursus te Alkmaar; tot leden: ir. TI. van den Heuvel Ren ders, dr. TI. H, Niesen, dr J. J. Haak, mr. J. B. Malga, dr M. Bruyel, Dt 'Hulshpff, P. Frisius de TIaan, leeraren 'aan de ie Gent. Tl. B. S met 5-j. o' !;e Haarlem; P. Bakker dr. P. O B. Ueerum Te. wogt, dr, W. Bruyel (Amster dam), M. L. Polak, A. J Eomeyn, N. J. Minderhoud, leeraren aan de Gem. TI. B. S. met 5-j cursus te Zaandam; J. Timmer, N. J. Mederrrblik., A, Jonk, F. H. Deiac'uaux, leeraren aan de R. H. B. S. te Alkmaar; dr W. O. L Bron veld, directeur van en dr. J. de Vries, G. M. de Jongh Sckifler, dr. H Bouwman, J. O. Kerkmeyer leeraren aan de R. TI. B, S met 5-j. cursus te Hoorn; dr. B. M. van Dalfsen, dr J. Chr. Reeders, O. V/. Pape,, IT L. Bouw man, N. van Maauen,, leeraren aan de R. IT. B. S met 5-j. cursus te Helder; W. N. Franeken, leeraar aan de R. TI B. S. te Helder, Alkmaar en Hoorn (Helder) H. J. van Dijk, leeraar aan de le Gem. H. B, S m. 5-j. c. te Am sterdam. GEBOREN: 18. Mrt. Franciskus Nicolaas, a, van Franciskus Abraham Pieter van Meene en Joantia Maria Sol. Dirk, a. van Egge Siekerman en Vrouwtje Luiten. .ONDERTROUWD Petrus Mensink en Christina Mapga- retha Barbara Godijn. Jan Kraaijer en Wilhelrnina Maria Root. Cornelia Snip en Aafje Zwagerman. Jan Hoveling en Maandje Koppe. Dirk Poeze en Kla- zina Maria Dekker. OVERLEDEN. 19 Mrt. Klaas Olij, 70 jaar. KËRKLIJSTEN. H. Laurenrius. Heden buitengewone collecte voor tic armen, onder de H.H. Missen van 9 uur en half li Liefdadig-heidspred. door den Hoogg-el. Z.Eerw. Heer P. Groe nen. Proiessor te Warmond, om half 7 kw. voor 8 en 9 uur de stille H.H. Missen, half 11 Hoogmis te half 1 en 1 uur Kat., te 3 uur Bijbel en Litur gie. te 6 uur Lof met Lijdensmeditatie. St. Dominions. Zo. 21 Maart. Onder de H.H. Missen liefdadigheidspredicatie door den Zeer- Eerw. Pater Alexander, Capucijn, ten bate van de R. C. armen ter dezer stede, tevens schaalcollecte voor dat doel Na den middag ten half één Catechis mus. 3 uur Vespers 5 uur Congregatie voor de afd. mannen en om h. 7 voor de afd. jongelingen der H. Familie. St. Josephkerk. Zo. half 7 en 9 uur de stille H.H. Missen, half 11 Hoogmis, voor de lev. en overl. leden der Broederschap van O, L. Vrouw ter Nood, onder alle H.H. Missen liefdadigheidspredikatie met col lecte voor de armen, half 7 Lijdensme ditatie. G. A. K. Op het door u aangeroerde thema komen wij nog nader terug. Verwachting: Zwakke tot matigen, Wea teiijke tot Zuidwestelijken wind. Licht- tot half bewolkt, droog weer. overdag iete zachter Mogelijk nachtvorst;. Zon rader: 6.10 Zon op: 6.8 Maan op: 5.42 v.m. Maan onder: 6 39 n.ffii. LIGHTEN OP. De lichten op rijwielen en mofortuigeiU moeten ontstoken zijn van hedena.vo(ad 6.40 tot morgenochtend 5.38; op rij- en voertuigen van 7.10 tot 5.8 DE TOESTAND IN LEIPZIG. DRESDEN, 19 Maart. Te Leipzig zijn lie den de beslissende gevechten begonnein. Dei Rijksweci troepen gingen lot den aanval over en zuiverden vanuit de binnenstad de ge- heele stad in '1 Westen, Zuiden ©n Oosten. Het Volkhuis staal in brandy De verliezen der ar--' beiders zijn zeer zwaar. 'In den omtrek Van de hoogcscliool vieleh 100 arbeiders. II©t aan-', tal dooden is echter veel grooler. "De bladen, die in de gevechtszone liggen,' kunnen niet versckijaejn. STAKING OPGEHEVEN. BERLIJN. De Telegraph Union ver-, neemt, dat bii de heden gehouden be-, spreking tusschen de yakvereenigingen overeenkomst is bereikt, en dat de al-; gemeene staking hedenmiddag 12 uur1 zal worden opgeheven. NOSKE. STUTTGART. Noske heeft besloten, in zijn ambt te blijven. ALKMAAR, 20 Maart. Boter. Hoogste markt f 1.50, middelmarkl f 1.45, laagste ny' f140; aanvoer 1027 kop. Eieren Kippen- f 10-11, eenden- fH -11 BUITENLANDSCHE WISSEL- NOTEERINGEN. 'k Opgave van MULDER QUAX, Kassiers, Alkmaar, '19 Maart 20 Maart (oiff. koers) (pl.m. 12 uur) Berlijn 3 55 3 50 3-f>5 Parijs 20 05 20.00 20.l0 Brussel 20.70 20.70-20.80, Weenen 1.35 L™ Londen - 10.32# r New-York 2.721/* 2.72i/s 2.7pt VREEMD BANKPAPltsR. Duitschc Bank (rood) 440—4.46. j. Oostenrijksche Bank 150.

Ons Blad : katholiek nieuwsblad voor N-H | 1920 | | pagina 6