Vergiftiging Ie Alkmaar. ALKMAAR. Telegrammen SPORT EN SPEL Advertentiën OlLiiSl AGENDA. in en om Alkmaar m ingezonden stukken Burgerlijke Stead Telegrafisch Weerbericht Scheepstijdingen Handsl en iarkt Laatste berichten gevestigd ie Alkmaar. II. K VEREENIGINGSGEBOUW '„ST. WILLIBRORD". Maandag 19 April: 6 uur Rep. Jongeinskoor.. Dir. Kuiper. 8 uur Rep. Zangkoor St. Jozef. Half 8 Ledcnverg. R. K. Bouwvakarbeiders. Woensdag 21 t&pctt: half 8 Besluiu- R. K. Volksbond. Half 8—8 uur Ontw.-cursus Jongelingsver. SL. Jozef. 8 uur Gec Bestuursvergadering Bakkers met Hoofdbestuurder Donderdag 22 (April: 8 uur Ledenvergade ring Transportarbeiders „St. Bon'ifacius". Agenda.: Verkiezing van Voorzitter cm Bet- sluiLfsleden; mededeeling aangaande Bonds raad contribuiie-vcrliooging enz. Alle le den zijn verplicht deze belangrijke verga dering bij te wonen. Zaterdag 21 /April7—8 Bureau van Advies. 6—8 zitting Winlerzorg. 69 opname voor Ondersteuningsfonds. Wcd.-sleup, alsook Coöperatieve Levensver zekering „Concordia" ANDERE VERGADERLOKALEN. Donderdag 22 (April, 's avonds 8 uur, zal in „hei Gulden Vlies", Koorstraat, nanufis den Bond van lï. K. Kiesvereanig'ingen Me vrouw Bronsveld—Vitringa als spreekster op treden. Alle 15. K. vrouwen worden verzocht dien avond aanwezig te zijn. Donderdag 22 April 's avonds S uur ver gadering van de R. K. Middenstarulsver- eemging „De Hanze" in café Bos Waag- pleiu. R. K. RECLAS3 EER1NQSVEREEN. Woensd gavond van half 8 tot half 9 zitting vort i:et afdeelingsfaurcau in het St. Vincet; ,i L.rgcbouw, ST. JC Tl EPH-GEZELLEN-VEREEN. (Par. Si. Laurentius Woensdag 21 April 's avonds hallf 9 uur al gemeens vergadering der R. K. Gezellen Vereeniging St. Joseph in het Patroaaats- geboaw, Nieuwstraat. Op de agenda komt a.m. voor Bespre king Zomercursus en bespreking voet balclub. ST. ALOYSIUSPATRONAAT. MAAI) AG: 7i/281/2 Herhalingsonde>r\vijs groote af- deeling. S1/»—914 Godsdienstonderricht groote afdeeling. 8—8V2 uur Vioolclub kleine afdeeling (m het gymn.-lokaal. 81/2— 91/2 Cursus voor de leden der Gezel- Ieïi vereeniging. 91/2RB/r Ontspanning voor de leden der Gezellen-vereeniging DINSDAG: 7—8 Gymnastiek (Rijkscursus). 81/4—91/4 Herhalifigsonderwijs kleine af deeling. 8i/210 na bijgewoonde Congregatie ont spanning voor de Gezellen 81/.)10 vergadering Patronaatscommissie. WOENSDAG: 71/2—8/2 Godsdienstonderwijs kleine af- deeling. 81/j—91/4 Herhalingsonderwijs kleine af deeling. DONDERDAG: 89 Gymnasliek (Rijkscursus) 8—9 uur Vioolclub kleine afdeeling (m leslokaal). 8—9 Cursus v. leerlingen H.B S. enz., daar na ontspanning (in de bovenzaal) VRIJDAG 7.1/08Va voor beide herhalingsonderwijs. 81/29Vi voor beide Godsdienstonderwijs ZATERDAG 773/4 Fransehe cursus kleine afdeeling 73/481/2 Frame' e cursus groote aid. afdeel ingen tegelijk afdeelingen tegelijk We zijn hier ter stele blijkbaar in het gelukkig(?) bezit- ook van een Socia- listischen Jeugdbond, genaamd „de Zaaier" die, volgens eigen gettuigenis „de jonge arbeiders en arbeidsters organiseert in hunnen strijd tegen het kapitalisme en d e bet denken en voelen der school gaande en rijpere arbeidersjeugd leidt in proletarische banen". Is hiermede dus erkend, dat de vooral van socialistische zijde veel gesmade *.'8thol:eke en Christelijke jeugdorganisa Lie blijkbaar een heel goed ding is. dat navolging verdient; van den anderen kant, blijkt dat, de Alkmaarsche 4,Jeugdige Zaaier" e: nog echt jongensachtige ma nieren op na houdt. In een ingezonden stukje in de ALkm C-rt. namelijk gaat hij te keer tegen die giften inzamelen voor de viering van een kinderfeest op 30 April, ter cc re en „gelegenheid van den verjaardag van Prinses Juliana, waarbij ook (en dit acht de Zaaiende bond Juist verschrikkelijk) Weensche kinderen zullen worden uitge- rir-jJigd. „Arbeiders" zoo. roept het gif van tweedracht zaaiende Jeugdbestuur uit „feesten als deze worden georganiseerd om door hett gif van nationalisme en royalis me, uwe kinderen maken tot gewillige soldaten der toekomst, die de staten en statenbonden noodig zullen hebben in hunne oorlogen om de nieuwe uitbuitingsgebieden voor hunne heerschen- da klasse en in hunne slachtingen van de in daadwerkelijk verzet komende ar beidersmassa's We roepen daarom de ar beiders van Alkmaar op: niet alleen hunne anderen maar ook de aan hunne hoede toevertrouwde AVeensclie kinderen van deze feesten verre te houden en hen niet aan deze poging tot vergiftiging van hart en hoofd bloot te stellen." boem. ..j Men ziet het, het jeugdige socialistisch Zoo'n vergiftiging op groote schaal dat biologeert natuurlijk de onnadenkende bewuste" massa. Mogen we de Zaaier een vraag stellen? Waar leven we geruster, hier, onder de regeering van de Moeder van Prinses Juliana, o-f onder die van het socialistisch bestuur in Duitschland, in Rusland of over al elders waar z.g. niet vergiftigden van h ar t e n hoof d aan het bewind zijn? De Alkmaarsche „.Zaaier" moet eens een historisch overzicht geven aan zijn patronaatskinderen hoe bewaarheid wordt de stelling. ,„Die wind zaait zal storm oogsten". Ruslai.f en het Roergebied za.1 ben wel vergiftigd bewijsmateriaal leveren. Intusseben gelukkig proletarisch jong Alkmaar, dat zoo angstvallig wordt be hoed voor een kinderfeestje.. Dr. DECKERS-AVOND. (Vervolg.) Ook van de vrouwen wordt datzelfde offer gevraagd. Wij vragen de vrouwen doet afstand van uw rechten op uw man als Je vereeniging hein vraagt, 't Is veei gevraagd, wan: veie malen zu.t gij uw man moeten nnssen. Doch weest zool ferm, geeft uw man dan, brengit dat offer, voor onze goede katholieke zaak, brengt het met blijmoedigheid. Laat uw man uit met een lachend gezicht en ontvangt hem bij zijn thuiskomst eveneens vroolijk. Velen toch v. orden teruggehouden van het vereem- gusgslevc-n door een mopperende, een kla gende zeurende vrouw, (applaus). Doch wanneer ge een man ziet, die een groot deel van zijn vrijen (ijd wijdt aan vereemgingsleven, dan weet ge ook het zeker, dat hij 'n vrouw heeft die hem een steun is in het leven. Wij juichen verder de ontwikkeling der vïouwenvereeuigingen toe. het kan er op den duur niet komen, indien al'es overgela ten werdt aan den man. Zij die voor de beschaving niet; beters wisten dan de onderdrukking dor vrouw, liggen nu aan de voeten van diezelfde vrouw en roepen haar hulp in. (app.aus) Nu ook kunnen de vrouwen ons nelpen inet daadwerkelijke hulp. De man moet in uit leven de roi vervullen die voor den man is weggelegd. De vrouw moet geen mannenwerk verrichten, zij moec zijn de vreugde en de zonneschijn van het -huls. Zij moet zorgen, dat er orde, zindelijkheid en netheid heerscht. Dan moet 'de vrouw naar man afstaan aan het openbare leven Zulk een vrouw doet haar man bergen verzetten. De mannen, die het vereemgings leven op dit peil gebracht hebben, moeten wij weten het niet, maar kunnen het ge rust zeggen, zulke vrouwen gehad hebben. Deze wenken steunen op het aloude be ginsel van christelijke naastenliefde, die plaats moet vinden in uwe harten. Dan kunnen wij voorwaarts gaan met goeden moed. Wij moeten trouw zijin aan het katholieke vaandel, dat ons altijd voorop gaat, waar de strijd ons roept, trouw zijn aan ons heerlijk ideaal dat ons waarborgt de op lossing van het maatschappelijk vraagstuk. Docii.wij moeien ook oog; hebben voor de bijzondere moeilijkheden, die den abreid van tallooze jaren dreigen ter neer te gooi en. Spr. wil niet ingaan op de beginselen der Ne-derlandsche bolsjewisten. Jaren en ja:en lang hebben de kathoüe ken zich groote offers getroost voor de greotmaking van het katholieke onderwijs en als nu enze tegenstanders heer en mees ter werden, zou het niet de vruchten van dien arbeid gedaan zijn. Dr. van Ravesteijn heeft Woensdag in de Tweede Kamer bij de behandeling der nieuwe L. O. wet gewezen op de groote aanhang van liet revolutionnair socialisme. Nu reeds staan er tienduizenden achter die de socialistische begrippen omtrent het onderwijs zijn toegedaan. Binnen enkele jaren, 't is niet te ontveinzen zullen er enkele honderdduizenden achter hen staan en zal de schoolstrijd, die men nu voor geëindigd beschouwt, een nieuwe vorm aannemen. Dan zal, wanneer zij meester worden van den strijd, toegepast worden het beginsel: het kind behoort aan het kind en niet aan de ouders. Wij behoeven slechts even over de grens te zien en bemerken dan dat of de scholen gesloten worden of worden geleid door geheel onbevoegden. Wij willen 11 dan ook opwekken u weer baar te maken tegen het gevaar, dat ons nog altijd bedreigt. Spr. wekt op tot toe treding tot de organisaties, die op de-eerste plaats geroepen zijn om ons te verdedi gen. Spr. heeft hier op het oog; de vrijwillige landstorm en de burgerwacht, (applaus). Het spreekt van zelf, dat deze orga nisaties rekenen mogen op de belang stelling van ieder die belangstelt in de godsdienst en in de sociale vragen de zer dagen. Doch die belangstelling wordt niet door allen getoond; velen kunnen dat ook niet. Men heeft menschen wien alle geestdrift vreemd is ook de liefde voor het vaderland. Spr. ziet in deze beide organisaties iets verheveners dan een kinderachtig soldaatje spelen. De leden zijn gedreven door de liefde voor het vaderland. Wij leven in een materialistischen tijd, alles dreigt te verstoffelijken, waarin allen zoo spoedig mogelijk rijk trach ten te worden. jWii moeten terug van dien weg die ons voert tot den ondergang. Wii moe ten betreden het smalle steile pad om te behalen de schoonste overwinning, de overwinning op „ons zelf. Dan eerst zal er een geheele omme keer hebben plaatsgevonden. Dien weg moeten wii op, anders loopt het met de maatschappij mis. Het is ons aller taak hoog. te hou- vimr en ook het vuurwerk ontbreekt „dei1 den het ideaal, .wat in ieder mensch Zaaier niet. Hij pakt dadelijk maar j leeft, zoo ook de vaderlandsliefde, ttink aan. 1 Spr. schetst die vaderlandsliefde. Wii katholieken eischen dat ze geëerbiedigd) worde, omdat ze de oorsprong is van goede en edele daden. Eén van die da den is het toetreden tot de burgerwacht en de vrijwillige landstorm. Spr. gaat vervolgens na hoe noodig het nog is deze instituten in stand te houden. Ge moet u gereed maken voor de bescherming van uw haard van uw erf van de vele groote gezinnen, de glorie van ons katholieke volk, in 't bijzonder Gii hebt voor dit offer aanspraak op de dank en de hulde, de volle waar deering uwer medeburgers. Pal staat ge voor het wettig gezag. In dit verband brengt spr. hulde aaq het ministerie en aan de geliefde Vor stinne, waarop .een langdurig applaus volgde. Ten slotte eindigt spr. zijn rede met op te wekken tot aansluiting niet al leen bii het genootschap „De Stille Om megang" waarover de voorzitter het reeds gehad heeft, doch ook bii de vrij willige landstorm of de burgerwacht. Spr. hoopt dat zijn rede iets heeft bijgedragen om onze K.S.A. te brengen tot hooger bloei. Bereiken wii dit dan is ons doel bereikt en zal andermaal van Alkmaar weer uitgaan de leuze „Van Alkmaar begint de Victorie." Een langdurig daverend applaus klonk door de zaal. De heer Mr. Leesberg dankte in hartelijke bewoordingen den heer Dr. Dekkers en bracht hem hulde voor de woorden gesproken over de burger wacht. In dat verband bracht spr. ook hulde aan kapelaan Mosman. Hierop sluit hii de vergadering met den Christel, groet. NAAR WEIENEN". Met den vijlden levensnakidelentrein v:an het R. K „Huisvestingscomité te 's-Bosch vertrok hedenmorgen onze hoofdredacteur naar Weenen om aldaar en elders zoowel in Oostenrijk als in Duitschland de toestanden te bostudeeren. Wij ko^en dat de (postdienst niet in gei reke blijve en wij spoedig reisbrieven van zijne hand in ons blad kunnen publi- ceeren. VOORAL VAN BEILANG VOOR DE ARBEIDERS. Ruim een week geleden konden wij1 rnededeelen, dat ons ter core was geko men, dat de „K. S. A het plan had op gevat, buiten den Dr. Deckers-avond nog een rede te doen houden, welke vooral van „groot belang zou zijn voor de ar beider.?. 't Was nog een vaag bericht dat slechts' een schijn van zekerheid inhield. Thans kunnen wij rnededeelen, dat den schijn van zekerheid werkelijkheid is ge worden. er zal een rede gehouden worden „Een advertentie in dit nummer voor komende maast Desena, dat üe neer A. O. de Bruijn, secretaris van de R. K vakorganisatie as. Vrijdagavond in het lokaal van den lieer Mooiji Roerstraat alhier, -een rede zal houden over hot hoogst as.ueele onderwerp: „D© Katholle ken en de 8-urendag. Dat deze rede vooral van belang voor de arbeiders is, behoeft wel geen betoog. Wie hebben zooveel te maken met den 8-urendag als juist de arbeiders? Zeker, de patroons zijn ook 'belangheb benden en naast de arbeiders degenen,, 'f e het meest'in aanraking komen met de et o-p den 8-urend'ag, maar daarom is .et noodig dat den arbeiders het stond punt eens uitgezet wordt, dat de Ka tholieken in deze dienen in te nemen. In dezen tijd van roepen om werktijd vermindering en hooger loon is dat zeker niet overbodig. Naast het ophitserig geschreeuw van Wijnkoop c.s„, dat 6 uren arbeiden per dag -eigenlijk nag veel te lang is„ moeten wij ons schoon katholiek standpunt stel len. Laat dus de zaal van 't „Gulden Vlies" te klein zijn. Om het geld behoeft men het niet te laten, want de entreé isvrijt KEGELEN. Van 2 tot en met 9 Mei zullen op de banen in de „Unie" de onderlinge kegelwedstrijden gehouden worden van den Alkmaarschen Kegelbond. De eerste prijs in den korpswedstrijd, een zilveren wisselbeker, is op het oogenbiik in bet bezit van „Koekoek", welke club nog slechts één keer behoeft te winnen, om definitief van dit prach tige kunststuk bezitter te worden. De strijd zal dan ook wel lievig zijn. GESLAAGD. Voor het examen akte L. O. slaagden Zaterdag o.a. de dames K>A. Dik en G. J. Maas, beiden aihier. TE WATER. Zaterdagmiddag/geraakte in het galop gelegen in het Fnidsen een jon gentje spelenderwijs te water. Een bakkersknecht bracht het ventje weer op het droge. Nauwelijks stond de drenkeling weer op den wal, of hij begon te huilen en vroeg om zijn stok, welke nog te water lag, daaruit vandaan te halen, aan welk verzoek de r edder van den jongen gaar ne voldeed. PUBLICATIE. De schipper 1 heodoor van Ooijen, 69 jaar oud, van het schip: Clora. gedo micilieerd te Rotterdam, die 10 Mei 1918 f500 verloor en waarvan de vinders zijn aangehouden gelieve zich zoo spoedig mogelijk aan te melden ten Politiebureele te Zaandam. VERJAARDAG VAN PRINS HENDRIK. Heden vierde Z. K. H. Prins Hendrik der Nederlanden zijn 44sten verjaardag. Van verschillende openbare gebou wen wapperde de Vaderlandsche drie kleur, terwijl door den heer Crefeld hedenmiddag het carillon van den .Waaetoren werd besneeld. Geachte Redactie. 't Is naar aanleiding van uw bespre king van de laatste uitvoering der R. K. Tooneelvereeniging .„Inter Nos", dat ik een bescheiden plaatsje in uw blad verzoek voor het volgende: Blijkens verschillende uitlatingen doet het u genoegen, dat „I. N." '11 moed heeft getoond, dien men haar niet durf de toeschrijven. Van heeler harte sluit 'lc ine bij dien lof aan; aan deze ver eeniging toch is Roomsch Alkmaar grooten dank verschuldigd. Zij is 't ge weest, die van haar stichtingsdag af zich heeft beijverd, het niveau van het Roomsch tooneel hooger op te voeren. Wat een stuurmanskunst werd vereischt om al de gevaren te ontzeilen, die haar van alle zijden bedreigden, weten alleen zij, die haar eerste levensperiode heb ben meegemaakt. Herinneren we er maar even aan, dat bii.haar oprichting een R. K. tooneelvereeniging van dames en heeren nog in een kwaden reuk- stond. „I. N." heeft door haar pioniers arbeid het pad geëffend voor anderen. 't Komt me dan ook voor, dat ze wel wat jaloersch moet gekeken heb ben, toen eenige dames en heeren, die het toeval bijeenbracht, zoo maar even zich constitueerden tot een nieuwe R. K. Tooneelvereeniging. Dat I. N," met vreugde de geboorte van haar zusje, dat Aiberdingk Thijm werd gedoopt, heeft begroet, wil er bii .mii ook niet in. Reden tot oprichting eener nieuwe vereeniging bestond er niet. Onderstel lende, dat „I. N." aan bloedarmoede leed, kon men zijn liefde niet beter toonen, dan door haar nieuw, frisch bloed toe te voeren; tot haar als lid toe te treden. Thans zitten we met twee zelfstan dige katholieke tooneelvereenigingen, weike beide hetzelfde doel nastreven. Hoe lang? Dat zal He tijd leeren; maar als men het vereenigingsleven hier ter stede meeleeft, kan men, ook zonder den profetenmantel om te hangen, vei lig' „voorspellen, dat van twee R. K. tooneelvereenigingen, welke met gelij- lijke middelen hetzelfde doel trachten te bereiken, één ten slotte het veld moet ruimen, of in 'n positie komt, geenszins beantwoordende aan haar doel. Moet dit bitter einde nu afgewacht? Leden van „A. T.", gaarne neem 'k aan, dat u overijld heeft gehandeldik hoop dat u nu zelf inziet, den ver keerden weg te zijn ingeslagen. Keert dan terug van de dwalingen uws weegs en sluit u aan bij de oude, maar nóg altijd levenskrachtige vereeniging „I. N.", die een staat van dienst bezit, die gezien mag worden. Duldt niet, dat het seperatisme, dat al zooveel Roomsche actie met lamheid heeft geslagen, ook nog zijn heillooze werking op tooneelgebièd gaat oefenen. Vereenigt u tot éen machtig jichaam, dat tot in lengte van dagen bestand is tegen de talboze moeilijkheden, waarmee nu eenmaal elke tooneel vereeniging Je kampen heeft. „In eenheid kracht", dit zij uw parool. Roomsch Alkmaar ten zegen. U, geachte Redactie dankend voor de plaatsing. H. KENTER. (Naschrift: Wij plaatsen het bo venstaand ingezonden stuk, daar het komt van de hand van iemand, die te Alkmaar het Roomsche tooneel zeer ge propageerd heeft. Wij achten ons verder niet gerechtigd in deze een uitspraak te doen. Red.) De geldigheidsduur wordt door deza waarmerking niet verlengd. as- GEBOREN: 16 April. Adriaan, z. van Cornells Breed en Ida Berkhout. 17 April Margaretha Catharina, d. van Willem Veldhuizen en Agatha Op 't Veld. 19 April. Salomon, z. van Salomon Elte en Feijtje Heijselaar. OVERLEDEN: 18 April. Tijs Zentveld 68 jaar. UITSLAGEN. De uitslagen van de Zondag gehou den voetbalwedstrijden, gespeeld op het P. V. C.-terrein zijn als volgt: P. V. C. I-V. A. F. C. IV 1-5 P. V. C. II-V. A. F. C. V. 0-3 .Verwachting: Zwakke lot matigen, Zuid- Oostelijke tot Zuid-westelijken wind, tijdelijk opklarend, later toenemende bewolking en kans op regen; iets zachter Zon onder 8 2 Zon pp 5 58. LICHTEN! OP, De lichten op rijwielen en ïnolortuiganj moeten ontstoken zijn van hedenavond 8.32 tot morgenochtend 6 28; op rij- en voortui-, gen van 9 2 tot 6 58 ONLUSTEN TE LONDONDERRY. LONDEN, 19 April. Hevige onlusten hebbed plaats gehad op Zaterdagavond en Zondag;-, morgen te Londonderry. Politie, soldaten en burgers waren gedurende 5 uur met clkaap in conflict. De polilie-barakken werden be-' legerd. Elf personen werden gewond. DE BEZETTING VAN FRANKFORT- VERMINDERD? FRANKFÜRT a. M. 18 April. Nieu we troepenafdeelingen infanterie en ar tillerie hebben zich uit Frankfurt a. M. en uit het Zuid-Oosten teruggetrokken. Maandag zouden alle geallieerde strijd krachten vertrekken. Offenbach en Muhf heim zijn reeds zonder vreemde troepen. De Fransehe en Belgische officieren hebben hotel Imperial, hun hoofdkwar tier reeds verlaten. DE STAKING IN LOTHARINGEN. METZ 18 April. De stakingstoestand; 111 Lotharingen heeft zich nog ver scherpt. Van de 43000 arbeiders in de kolen-, erts- en metaalindustrie, staakten Vrijdag nog 36000. Er zijn onderhan delingen aan c!en gang tusschen werk gevers en werknemers. KAPP. STOCKHOLM, 18 April. Kapp be vindt zich nog steeds in arrest te Stock holm. De politie wil hem nog niet vrij laten'en in arrest houden tot ever zijn uitwijzing is beslist, omdat hii in het bezit was van vaische papieren. DE POLITIEKE TOESTAND IN HONGARIJE. BOEDAPEST, 18 April. De Binnenland sche politieke toestand begint o;> te klaren. Twee en twintig vooraanstaande afgevaar digden hebben zich vereenigd tot het vor men van een regeeringspartij, welke dooi de vereeniging van de Landbouwerspartij en de gematigde Arbeiderspartij een Chris telijk bloc wordt. De oprichters hebben een langen oproep gepubliceerd, in wel ken met het oog op de noodzakelijkheid voor de door de regeering te voeren binnen- en buitenlandsche politiek een sterke Natio nale vergadering noodig is, opdat men tot consolidatie kan komen, de oprichting van de coalitie tusschen de gematigde arbeiders elementen en de Landbouwerspartij tot een christelijk Nationaal blcc wordt geejscht. op grond van hpn partijpogram, een gemeen schappelijke regeeringspartij te vormen. Tot de onderteekenaren van dezen 0]> roep behooren de heden benoemde Minis ter van Buitenlandsche Zaken graaf Teieki de vroegere Minister van Binnenlandsche Zaken Benicki en de eigenlijke leiders van deze actie Graaf Klebelsberg, Graaf Anton Sigray en ^Markgraaf Georg Paiavicini. KON. NED. STOOMB. MIJ. CASTOR arriveerde 17 April van de Midd. Zee te Amsterdam. FAUNA arriveerde 14 April voor Valencia te Londen. HELENA vertrok 17 April van IJmuiden naar Havre. HEBE vertrok 17 April van Amster dam naar Lissabon. VULCANUS vertrok 17 April van Am sterdam naar Hamburg. IRENE arriveerde 11 April van Swansea te Barcelona. KON. WEST-IND. MAILDIENST. ALKMAAR vertrok 14 April van Ham burg naar Colon. VENUS vertrok 13 April van New-öorE naar Kaap Haiti. KON. HOLL. LLOYD. DRECHTERLAND (uitreis) vertrok li April van Rio Janeiro. ROTTERDAMSCHE LLOöD. DELI arriveerde 17 April van Batavia te Rotterdam. HOLLAND AMERIKA LIJN. Z1JLDIJK, van Havana naar Rottterdam passeerde 17 April nam. Dungeness. VOOR REIZIGERS. UTRECHT. Door de Directies der Nederi. Spoorwegen is bepaald, dat reeds geknipte plaatsbewijzen, van reizi gers, die .hun reis door het missen van den trein of om andere reden wenscnen uit te stellen, tot een volgenden trein en het station willen' verlaten, indien vaststaat, dat daarmede geen misbruik kan zijn gepleegd, door den Stations chef zal worden geldig gemaakt, door liet knipteeken als „vervallen" te „waar. merken. AMSTERDAM. Veemarkt. 19 April 1920, 403 vette koeien le kw. f 2^2 20; 2e kw f 1.751 90; 3e kw. f 1—1.45 per K.G 55 melk- en kalfkoeien f 350—700 per stuk. 94 graskalveren f 115130 per stuk. 314 nuchtere kalveren f 1634 per stuk 314 schapen f3060 per stuk. 625 vette varkens le kw. f 2, 2e en 3e kw, f 1.80—1 90 per K G. schoiongewicht. AMSTERDAM. 19 April De aardappelprij zen waren heden: FTiesche borgers f7—: 7.30; Zeeuw. Red Sttar f5.706.10; Spui- scihe piooters f4.755; Zeeuw. Blauwen f 10—10.50; Zeeuw, bonten f10 75—11; Zeeuw, eigenheimers f 7.Zeeuw bl. eigenh 7,30 Zeeuw Red. Star f5.70—6.10; Spui Zeeuw, industrie f6—6.30, Zeeuw eigenhj Panters f5.— Aanvoer 5 ladingen. Aandeelhouders van bovenstaande Naamlooze Vennootsohap wordei uitgenoodigd ter bjjwoning der Jaarlijksche Algemeens Vergadering te houden op 3 MBI m middags ten 1 ure» der Bank, Hofplein 's-Gravenhage, 19 Apru Dr. H. Hi 'VAS' GF.LD®^ iuco-Tc oni'.ter-Oom miss srii

Ons Blad : katholiek nieuwsblad voor N-H | 1920 | | pagina 6