k,t. NIEUWS- EN ADVERTENTIE BLAD VOOR NOORD-HÖTXANï) BINNENLAND HET WITTE HUIS. BUITENLAND No 91 Dinsdag 20 April 1920. 13e Jaargang FEUILLETON Verschijnt dagelijks Bureaus HOF 6, ALKMAAR. Telefoons JSÏÏÏS'mZ De crisis in Duitscliland. Dr. Van Dieren over socialistisch wanbeheer. Een noodzakelijk wetsontwerp. -Ui- 5 ONS BLAD Abonnementsprijs! Per kwartaalf 2,—, franco por post f 2.50; Met Geïllustreerd Zondagsblad 1 0.45 booger. AdvertentleprEJsi Van 15 regels f 1.25elke regel meer i 0,26{ Reclames per regel f 0.75; Rubriek „Vraag en aan bod" bij vooruitbetaling per plaatsing f 0.00. J Aan alle ebcimé's wordt op eanvraag gratis oen poiïs verstrekt, weike hen verzekert tegen ongevallen tot een bedrag van fSOO,—f400,5 200,—, 1100,—160,f35,f 15. De houding der geallieerden. Uit Parijs wordt gemeld: De diplomatieke vertegenwoordigers van Frankrijk, Engeland en België zijn in het bezit van de instructies van hun regeeringen vcor de stap te Berlijn teneinde elke militai- i re toeweging te voorkomen en nakoming te eischen van de toepalingen van het vredes verdrag. De Italiaansche zaakgelastigde wacht nog zijn orders af. Zoodra de noo- 'dige instructies zijn omvangen, zal de nota der geallieerden worden overhandigd. Het schijnt zeker, dat Italië zich aan zal sluiten bij de actie der andere geallieerden. De kwestie van de ontwapening van Duiisch land zal zekerlijk aandachtig worden onder zocht te San Reno. De overeenstemming schijnt volledig tusschen de regeeringen be tredende de noodzakelijkheid om met ener gie over te gaan tot nakoming der vredes- bepalingen. Maar de kwestie van die wijze wiaarop dat moet geschieden, behoort zoo danig te worden geregeld, dat de ontbinding van de verschillende troepen kan plaats vin den zonder moeilijkheden of wanordelijkhe den te veroorzaken. De kwestie van het ma terieel is eenvoudiger. De uitlevering of ver nietiging van de voorhanden wapenen en munitie moet worden verkregen, hetgeen voor de geallieerden een groote waarborg zal be teeken en. I Uit Frankfort werd gisteren aan het Hbld. •gemeld: De bezetting van Frankfort. Zoodra de geallieerden zich de zekerheid verschaft hebben, dat de rijksweertroepen, Üie boven het geoorloofde aantal in het Ruhr- gebied aanwezig waren, zijn vertrokken, zul len ook de bezettingstroepen uit het gebied Van het nieuwe bruggehoofd Mainz volko men worden teruggetrokken, Dis yoorieekens daarvoor worden steeds duidelijker merkbaar !Nog meer infanterie- en ariillerietroepen hebben het bezette gebied ten oosten van Frankfort en Frankfort zelf, verlaten. Heden zullen alle geallieeidie troepen wegtrekken. Offenbach en Mü'hüiheim zijn reeds geheel zonder vreemde bezetting. De Fransche en Belgische vlaggen op het Hotel Imperial te Frankfort, -de hoofdzetel van de officieren der bezettingstroepen, zijn al ingehaald. Ver schillende scholen, o.a. het Goefbe-gymna- sium, zijn ontruimd. Hooggeplaatste Belgi sche officieren, .die tot het Fian-kforier deta chement behooren, hielden Zondag ver moedelijk met het oog op .de spoedige ont ruiming der stad een bespreking met den commandant van de 11 de Fransche infante- óe-divisie. waarna ze weer vertrokken. Blijk baar bestaat het voornemen, dat bij het ont vangen van het bevel tot ontruiming deze reeds zoo goed als voltrokken te doen zijn. Eenigszins in tegenspraak hiermede ver neemt de „B. Z. a. M." uit Frankfort, dat daar de toestand sedert gisteren onveran derd is. De Entente-troepen vertoeven nog in de stad. Hun hoofdwacht is nu gevestigd in de Opera, waai ook nog drie machinege weren zijn opgesteld. De Belgische officieren hebben in een villa in da nabijheid van het Lessing-gymnasium. waar hun troepen lig gen, een officierscassino ingericht. Aan een aftocht van de tioepen is in de eerste dagen nog niet tedesken. Het heeft er echter allen schijn van, dat de controle-commissie, die zich thans in het Rufargebied bevindt, defi nitief bevel zaP. geven tot het terugtrekken van de Fransche en Belgische troepen, zoo dra zij met zekerheid verneemt dat de rijks weertroepen het Ruhrgebied hebben verlaten. De conferentie van san remo. Aan het .,Hbld." wordt uit Parijs gemeld: De internationale gebeurtenissen van de laatste weken zijn oorzaak, dat de resulta ten van de conferentie te San Remo hier niet zonder ongerustheid worden tegemoet gezien. Men vreest hier bovenal de neiging, die in Engelsche en Italiaansche kringen bestaat, om niet onwrikbaar vast te houden aan de toepalingen van het vredesverdrag. Toch kan alleen daardoor, zoo oordeelt men hier, Frankrijk schadeloos gesteld worden voor wat het geleden heeft. Dit blijkt o.a. uit een uitvoerig artikel van Poincaré in de .Ma- tin". In dit artikel, waarvan de toon minder rustig en olympisch is dan men van den af getreden president der republiek zou ver wacht hebben, komt steeds dezelfde vrees weer uit voor een nieuw offensief optreden van Duiischland. Daartegen heeft Frankrijk thans nog geen enkele waarborg, betoogt Poincaré, want de speciale overeenkomst met Amerika is niet geteekend en die mat Engeland was van de Amerikaansohe afhankelijk, Hoe be denkelijk een toestand er, waarbij de bond- genooien zich feitelijk tot niets verplichten, toont Poincaré aan. Uit den toestand bij het begin van den oorlog in Juli 1914 was En geland niet verplicht te mobiliseeren. Cam- bon telegrafeert 31 Juli uit Berlijn dat slechts de eventualiteit van een Engelsche interventie den keizer treft. Wie weet, ver volgt Poincaré, of een duidelijk woord, op tijd uitgesproken, niet de hand zou hebben tegengehouden, die den storm ging ontkete nen. Maar ons aanhouden om verklaring ie krijgen, daartoe niets in de bestaande over eenkomsten ons autoriseerde, scheen bijna iets indiscreets en wij leken zoodoende een beetje op bedelaars, schoon wij de overtuiging had den de voorposten te verdedigen van de vrij heid. Het is wel curieus hier Poincaré een lezing te zien geven van een mogelijk voorkomen van den oorlog, indien Engeland zich on middellijk carément aan de zijde van Frank rijk geschaard had, die lot dusver slechts van Duicsche zijde placht ie komen en te dienen om de dubbelzinnigheid en het egoisme aan te toon en van de Britsche politici. Poincaré besluit dat slechts wat kan worden bereikt voor Frankrijk, voor welk land de uitvoering naar de letter van het verdrag van Versailles een levensvoorwaarde is, indien onmiddellijk aan alle pogingen tot herziening van het verdrag den kop wordt ingedrukt. Berichten uit San Remo zeggen, dat Nitti en Liovd George elkander het eerst onimoet hebben, echter niet op zee, zooals eerst het plan was, De eerste ontmoeting van Lloyd George en Millerand was zeer koel eerst, la ter trokken ze bij. Het officieel© vastgestelde programma luidt. Eerst verdrag met Turkije, dan Duiischland; vervolgens fin.ancd&ele en economische kwesties en eindelijk Rus land. Maar duidelijk is, dat men al in particuliere gesprekken over de Duitsehe zaken aal praten, terwijl men officieel nog pas aan Turkije toe is. In Fransche kranten wordt openlijk gezegd, diat Frankrijk slechts de uitvoering van het verdrag van Versailles wil; terwijl het doel van Engeland is arbiter te blijven op het vasteland en de hegemonie te krij gen in het Oosten. De stemming in Italië is zeer anti- Fnansch en de geruchten over een moge lijke hervatting van die Triple Alliantie worden hier, vooral sinds het bezoek van Renner aan Rome, niet geheel onmogelijk geacht. Men vreest daarom, dat die een heid dier Allies blijvend in gevaar zou ge bracht worden en bepleit de noodzakelijk heid van nauwe samenwerking ook in de toekomst en stolt België aan anderen ten voorbeeld. Ten aanzien van de houding tegen Duitschland aan te nemen, verzekert de „Petit Parisien", diat indien die Reiohs- wefir het Ruhrgebiod niet spoedig ver laat, de Allies hot plan zouden hebben tot een gezamenlijke bezetting van het Rnhr- bek.ken. Voor opschorting van de zending van voedingsmiddelen en grondstoffen, hetgeen Lloyd George zou willen, indien Duitschland voortgaat zijn verplichtin gen niet na te komen, zou Frankrijk wei nig voelen nit humanitaire overwegingen en om,dat aldus het economisch herstel van Duitschland nocdeloos tegengehou den worden. ten socialiSt.0 o*/er feontessori- opveehi y. Meerdere weken geleuien, meenden wij ernstig voorbehoud te moeten maken bij de toepassing der Möntassori-opvoeding, een opvoedings-systeem, diat toen op vei er lippen lag en het ontwerp van veel ge schrijf in de pers uitmaakte, naar aan leiding van het bezoek van Dir. Maria Montessori aan ons land. De uitbundige, bedenkelijke lof, die in onze vrijzinnige pens aan do methode-Mon tessori inzake opvoeding en onderwijs werd toegezwaaid, was voor ons oen re den, om er een artikel aan te wijden. Een niet onbelangrijk stuk over de Moa- tess'orie-opvoeidiEg kwam ons dezer da gen onder de oogen in het jongste num mer van de „Socialistische Goas Het is van M. Lansen, een socialistische schrijfster, die enkele jaren bij het Lager Onderwijs werkzaam was en thans naar "t voorbereidend onderwijs is overgegaan. Na studie der methode M-ontes&ori en na Mevr. Montessori gehoord te hebben kan zij, die vroeger zeer sympathiek te genover het stelsel stond, er niet anders uan een greet, een zber groet gevaar in zien voor het kind vkn 8 tot 6 jaar. Met tal van citaten toont de schrijfster aan, dat de Montéssori-kinderen geen kinderen meer zijn, maar oude mannetjes en vrouwtjes, filosoof jee van 3—6 jaar, die uiet lachen, die stil zijn, iu 't korf buitengewoon kleinte men&objes, Mej. Lansen neemt een loopje met Mon tessori, ais deze vertelt, dat die oude wijfjes en mannetjes" woorden verkiezen boven knikkers en ballen ea poppen; woorden, die zo ook opschrijven zonder 'i ooit geleerd to hebben, 't Is, ook in der- daad om er een loopje mee te nomen als we hoeren, dat liefde-voor dier- grammatica het kind vervult tusschen 5% en 6 jaar. En dan die liefde vcor do stilte! Van gezonde kinderen! Juffrouw Lansen wordt sympathiek als zij schrijft van drukke bengel®, die vaak met aasgst in het hart door de moeders gebracht worden, „toch heeft er nog nooit een in eten, hoek ge staan, nog nooit een in hot >vkolenhok" ge zeten, nog nooit- één, een „pak voor de broek" gehad. En nog nooit is er een van de school verwijderd,, omdat hij te druk was. (En in een noot slaat, dat dit wel gebeurde op do Mointessori-school te Am sterdam). Aan het eind van haar artikel, zegt d© schrijfster beteekenisvol: ,,Zeifs het bloot stellen van zeer jonge kinderen a>a.n een zuivere Mentesseri-p r o e f, acht ik on verantwoordelijk." Voor velen onzer lezers zal die Amstar-' dams't'be geai&eslmea.* Br: E. van Dieren geen onbekende zijn. Hij: toch is een man, die als buitengewoon vaardig en ter dege beslagen basta- ij-der van het Socialisme, naam heeft gemaakt-. Van de geduchte Mappen, die hij- nog geen, jaar geleden in zijn werk „De krankzinnige wereld" op de volgelingen- van M<arx liet regenen, kon den deze heeren niet terug geven. Zij maakten, er zïch maar met een Jantje van Leiden af. Nu weer heeft Dr. van Dieren, een niet alleen waarschuwende, maar ook beschul digende stem iu een onlangs gehouden vergadering te Amsterdam van deu Ne- derlandisehen Bond van Belastingbetalers laten hooren. Hij verklaarde, diat er in de Hoofdstad met geld gesmeten wordt: on der de grootste goldvei-knoeiers kende hij cr, d!ie hoe langer hoe meer in beteiren do-en geraken. Door het socialistisch wan beheer werden in Amsterdam in een paar jaar tijdis tonnen goud® aan allerlei eet- en ve-rbruiksartikeien door gebrek aan zorg verdaan. Wethouder Wibaut is, zoo veklaarde Dr. van Dieren, een geldver- kno-eier in het groot. Mot zijn zwager en socialistieehein partijgenoot Keppler, di recteur van 't Bouw- en Woningtoezicht, i,s hij een millioen-euvermons-er. We me-eten onder den „smeerboel" van daan; we moeten ons aan de macht der gel-dverknoieieie ontworstelen, riep Dr. v. Di-er-en uit. Nu willen wij van al d-e beschuldigingen van den wakkeren Amsterdamschen ge neesheer, niet de verantwoordelijkheid op ons nemen. Maar wel wensehen wij in aa-nel-uiting met dia beirwhte „vuile wnech-historie", waarop wij zeer onlangs een helder licht lieten schijnen, er op te wijzen, dat inder daad in de Hoofdstad met het zuur ver diende geld van duizenden belastingbeta lers, door bet semi-socialistisch heiboer raar wordt om gesprongen. Al drukt D'r. van Dieren zich wel wat ruw en minder gekuisokt uit, als bij in ar ren moed© uitroept: we moeten onder dten „smeerboel" vandaan, wij helpen het hem toelr wensehen, dat er spoedig ©en Hercules opsla, die reinigend© wa teren door den Am-sterdiairtoalien Augiasstal leidt, een klassieke vergelij king, waarmede wij het vrij-wel n-aar so- cia-iistisch-ecomomisohc beginselen gerin geloorde Amsterdam, niet te veel oneer hopen aan te doen. Het z-at wel geen uitvoerig betoog be hoeven, dat het wetsontwerp tot „nadere voorzieningen tot bestrijding van revo-lu- iionanaire woeling-en" door ons met inge- nomienibeid wordt begroet. In het wetsontwerp komt o.a. het vol gende nieuwe artikel voor: „Met gevangenisstraf van ten hoog ste vijf jaren worden gestraft: le. hij, die met een in het buitenland gevestigde persoon of lichaam in ver ft l-anidlboudiing treedt, met het oog-merk om een zoodanig persoon of lichaam tot het verschaffen van steun aan het vcturber&idien, bevorderen of teweeg brengen van omwenteLing binnen bet rijk in Europa voor te bereiden, te be vorderen of teweeg te brengen; 2e. hij die eenig voowerp invoert waarvan bij weet, dat bot bestemd is of ernstige r-eden beeft cm to vermoeden, dat het bestemd kan zijn tot het ver schaffen van stoffelijken steun aan het voorbereid-en, bevorderen of teweeg brengen van omwenteling binnen het rijk in Euro-pa: 3e. hij die eenig voorwerp ondor zich heeft of tot onderwerp aener overeen komst maakt, indien hij weet, dat het bestemd is of ernstige reden heeft o-m te vermoeden, dat het bestemd kan zijn tot het verschaffen van stoffelijken steun aan het voorbereiden, bevorderen of teweegbrengen van omwenteling binnen bet rijk in Europa en dat bet of eenig voorwerp, waarvoor het in de plaats is getreden, hetzij met d-ie be stemming is ingevoerd, hetzij door of - vanwege en in het buitenland geves tigd persoon of lichaam d-aart-oo is be stemd. De voorwerpen, waarmede of met be trekking tot welke de onder 2e. en 3a. omschreven misdrijven zijn begaan, kunnen worden verbeurd verklaard:." Onder omwenteling is hier te verstaan het cp onwettige wijze vernietigen of ver anderen vau de grondwettige organisa ties van staat ol' maatschappij. Vonder slaat het onder 2e. vermelde cp deu invoer van voorwerpen als groote geldswaarden, diamanten, enz. door pro- xragiaindisten en revolutie en waarvan om der emstaniiighedeu de importeur al thans ernstige reden heeft om te vermoe den, dat zij bestemd kunnen zijn tot het verschaffen van stoffelijken steun aaai revolutiannaare propaganda; of zij dit in werkelijkheid zij A is, naar de gekozen re dactie, onverschillig. Het epreekt van zelf, dat van socialis tische zijde een luid geschreeuw tegen 'i wetsontwerp is opgegaan. „Het Volk" kondigt al vast een kracih-> tige bestrijding aan, om twee redenen: i In Je eerste plaais omdat wij ons als lanidgenooten toch ook mede een beetje heel erg te schamen zouden krijgen als dit miserabele p-eu-terwerk, de revolutie met de strafwet te bestrijden, in onze wetgeving werd opgenomen. Ten slotte zijn wij toch ook Nederlanders en heb ben er geen trek in zooals de CM-neezen va-m Europa kokend te komen istaain< die bet met een een pa-pieren miuiur te gen historische noodzakelijkheden wil len gaan opnemen. En in de tweede plaats bevat dlilt wetsontwerp dat ziedt, zooals alle ge- leigunheidiswetgeving van die soort, in laatste instantie tegen ideeën richt, al ontkent d© toeliektiimg dat brutaal bepalingen, van de bedenkelijkste vaagiJheid en rekbaarheid, echte caon-t- ehou bepalingen, waard-o-or volkomen normale handelingen ook strafbaar ge steld kunnen worden en de jam.m-erlijlk- ste r echte onzekerheid zo u ontstaan." Iedere vogel zingt zooiale hij gebekt is. D-e „Tribune" echter kan niet zingen, daarom krijsokt het blad: „Wij-, communisten zullen evenwel ons niet laten belemmeren in onzen strijd. Wij zullen de maatregelen ne men die eventueel zullen wordien ge- eischt. Als we niet legaal zullen kun nen werken, dan zullen wij het beroem de voorbeeld der onidergr-omlsehe wer kers van Rusland volgen. En ons werk zal doorgaan, al fabri ceert men nog honderdmaal scherpere wetten, al stuurt de Christelijke regee ring van Ruys ook een leger van be ta ai de spionnen o-p ons af. Voorloopig evenwel ie het woord nog aan de arbeidersklasse van dit land, om do-or die staking het complot d-er reactie te verhinderen. Wij roe-pen de kameraden in den lan de op tot verhoogde activiteit! Te wapen tegen de reactie!" Men late zich door dit socialistisch ge schreeuw en communistisch gekrijs-ch toch vooral geen vrees aanjagen en van die wijs brengen. Het wetsontwerp w-o-rdt door de over- gro-ote meerderheid van ons volk, dat or delievend is, met instemming ontvangen; het is o.m. gericht tegen over onze gren zen spattende bolsjewistische vuiligheid. De persoonlijke vrijheid wordt er niet d-oo aangetast. Alleen aan onwettige en gewelddadige middelen om de revolutie iu ons land over te planten, wordt door de re.geering paal en perk gesteld. 162.) „Onmogelijk!" sprak hij; „dat is ze- ker eene vergissing, een verkeerde op vatting van uhet is mijn oudste, trouw ste vriend- lieve hemel, wij hebben met elkander schoolgegaan. „Dat kan wel mogelijk zijn", vervolg- 1 j ','niaar. 's het u bekend, hoe hij zich al dien tijd, dat hii in den vreemde rondzwierf, heeft gedragen? Hoe zijn hart door de slechte voorbeelden, wel ke hii waarschijnlijk dagelijks voor oogen had, bedor.... veranderd kan ziin „ik wilde bedorven zeggen, maar hield dat woord terug; want ofschoon mijn plicht mij .gebood hem te beschuldigen, het viel mij .zoo hard, daar ik hem toch nog lijden mocht. „Hij j.s altijd de oude en dezelfde ge-bleven" voegde mijn echtgenoot mii hoofdschuddend toe in ajitwpord pp 8c hein sqedane .vry ;e.to „Ik zou het betwijfelen, althans wan neer hii yroeger goed is geweest", bracht ik met moeite uit. „Nu, ik wil daar niets meer van hoo ren" „sprak Ludwich korzelig: „in ieder geval zijt ge toch knap genoeg om op u zelve te passen. Een jongeling ver oorlooft zich nu en dan tegen eene vrou welijke bekende, al is zij ,gehuwd; eene of andere snedige uitdrukking, die wel niet altijd in het scherp luisterend oor van den strengen zedeleeraar genade zal vinden, maar waarover de vrouw van stand en beschaving zich niet ter stond beleedigd moet toonen. Qii zult weldoen zulke gezegden in het vervolg met een schertsend woord te beant- 'woorden en u te houden, alsof gii niets begrepen hadt." „Gii handelt onverstandig, Ludwich". zeide ik, terwijl ik een innig leedwezen gevoelde, zooveel kwaad van Oscar te hebben gesproken, al bleek dit ook mijn mijn plicht. O, welk een vreeselijke twee strijd! „Het spijt mij, dat Freundlieh reeds zoo spoedig Js vertrokken", sprak mi;n echtvriend„gii hebt hem toch niet on vriendelijk behandeld?" "Ik heb ton te verstaan gegcveib dat ziin onbeschaamd gedrag mij niet te best aanstond",, zeide ik. „En toen is hii .heengegaan", vulde Ludwich aan.... „en hii heeft niets an ders gezegd dan een paar woorden, welke u niet bevielen?" Weder sprak de zieke man met een drogen kuch en thans met gexronsd voorhoofd, na een poos zwijgens. „Mij' dunkt dat is genoeg", antwoordde ik, en ik vleide mij',, to-an mijn echtvriend bij' deze woorden een treurigen blik op mij wierp, dat zijn oogen waren o-pengei- gaan althans zijn ijverzucht een weinig werd op-gewekt, en meende» dat hij voortaan de handelingen van zjj'n vriend tegenover mijl zou gadeslaan en ik daardoor een steun ea bescherming: zou vinden. Helaas hoe had ik mij1 vergist „Louise, ik gevoel mij vandaag bij zonder wet Willen we Oscar nog eens op zoeken? Anders spreek ik hem den liee- len dag niet meer, kom, dan kunnen wij bij' hem ia het tuinhuis zitten, gij weet, het is daar zoo pleisierig, en jk ben er op gesteld m zijn gezelschap- uw ver jaardag te vieren," sprak de zwakke, verblinde masa. ^Ludwich Ludwich", riep ik met een verweenden biik, „ea dat na 'hetgeen zoo even tusschen hem en mij 'is voor ge- vaRen", Ik gevoel spijt het' te moeten bekennen, maar op dat oogeiiblffc zerwek'te zijne onnoozeïheid zijne schaapachtigheid een misnoegen in mij, dat mijne liefde voor hem, grootend-eels op medelijden ge grond, dreigde te verkoelen. „Juist daarom" was zijn antwoord op mijn uitroep: „ik wil uiet hebben, dat ge eenigszins vijandelijk tegenover elkander staat". „Ik bidl u laat ons tehuis blijven". „Gij werkt altijd tegen wat ik'gaamo wil" „Ludwich, gij wilt uw vrouwtje toch ook wel eens haar zin geven?" „Ja, op een anderen tijd", zeide hij, „doch thans moet ge u naar mijn wen sehen schikken". „Wat kon ik er aan do-en. Zoo ik hem langer tegenstreefde, vreesde ik een ver- slim mering van zijne kwaal, en hij was dien dag zoo wel. Ik kleedde mij dus spoedig, was hem behulpzaam in het aan trekken van zijn jas drukte een medelij denden kus op zijne lippen en wij gingen „Daar doet ge nu eens wel aan", riep Oscar Freundlieh vergenoegd, eerst zijn vriend en daarna mij zgjne hand to es te kepclg, welke ik even aanraakte; „ik be treurde 't el. dat Louise's verjaardag zoo stil zo-u afloopen. Ik heb daar juist een heerlijke flesch Hochheïn.e.- open getrokken, die ons zeker goed smaken aal. Kom, achter in het tuinhuis, daar is 't op dit oogenblik zoo lekker wij heb beu 't vandaag onnatuurlijk warm ge had en nu waait er een frisch ko-eltje dat ons goeddoet, in het vertrek daarbij, aanstonds komt de maan op; nu zul'en wij een beerlijken a.vond hebben. „Ja, ik heb gedacht om je nog eens te komen bezoeken; je zijt daar aanstonds zoo gauw weggeioopen; op zco'n manier zou ik je den heeien dag niet meer te zien gekregen hebben". „Gij maaktet uw middagslaapje wat lang", voegde Oscar hem c-p schertsen den toon te gemoet, „en liet was mij onmogelijk langer op u te wachten, de had nog iets te verrichten." „Ja, dat heeft mijn vrouw mij gezegd", antwoordde Ludwich; „och, dat kan ai eens ?oo geheuren." „Gebruikt ge suiker, Louise?" vroeg hij (hij had smds ,ang de vrijhëid verkregen om mij bij; mijn naam toe te sprekeng (Wordt vervolgd.)

Ons Blad : katholiek nieuwsblad voor N-H | 1920 | | pagina 1