telegrammen: BINNENLAND Binnenlandse!] Nieuws. Parlementaire Kroniek Landbouw en Visscherij. Gemengd Nieuws. Lie stakmy m ue isavens 423e Staatsloterij. ten. Set tarief voor cTrnkweri. monsters zonder waarde zal verdubbeld1 worden. Telegrammen moeten 20 pf. per woord ff a an kosten, onverschillig binnen of bui ten do stad, bet een minimum vaar 2 mark. l>e telefoontarieven zullen verdub beld worden. En dan zullen de posterijen over 1920 xiOig met een tekort werken van ongeveer één milliard! De staking der kellners te Berlijn duurt voort. Toch hebben reeds een groot aantal restauratie-bo nd ens de eisalien van het personeel ingewilligd, zoodat de staking veel minder, gevoeld wordit dan vroeger liet geval was. Ook in de omstre ken van Berlijn hebben de kellners ge staakt, wat Zondag aanleiding tot heel veel narigheid heeft gegeven, daar met hot mooie weer duizenden mensehen naar buiten waren getrokken. Eigenaardig is dat de eisebeu der stakers alleen i:a de wijnrcstai:ratios zijn ingewilligd. De bïer- roatauran !g zijn alle nog gesloten. Het sanital wijaiesjlaurants, waar de eisehen zijn ingewilligd bedraagt 550. Het aantal stakers bedraagt nog ÏO.OGO. in ti c: Palts gullen de Franse he anto-riteiten aardappelen in beslag ne- ïuen» 'aar de aarda.pp:11evering voor het i'Vanerbe garnizoen van Frankfort enz. c-ie-t regelmatig van stapel is geloop-en. i <3 oei'do drong dezer dagen een boude van 10 man, die van Gevelsberg v.'aur, het raadhuis binnen cm eisehte le vensmiddelen en wapens. Dc politie geluk te hot 23 iv cn te axxestearcu; de rest ViV.chc.e in C>3 b-eeschen. Er werd geseho- len e:r piet handgranaten geworpen, Te Kiel zija in oen bonk 125 K.G. «lveisji staven in beslag genomen op liet x>ganblik, cat zij naar hot buitenland zenden v.orden getransporteerd. 11 v on-nc r-sisatsscore latia Mac Mahon is uit Dublin naar Londen ontboden voor ooit t ,.ingsi.de conferentie. Er zijn oog enighcogerstakern ia de gevangenis van iicnnijny, die niet vrij zijn gelaten. La regeling van bun zaak schijnt nog op -X' iga moeilijkheden te stuiten. In Ierland ia nu een beweging gaande, O-ui geen levensmiddelen meer naar En geland uit to voeren. Varkens, boter en spek worden niet meer met do booten verzonden, lia vraag is, hoe de Engeisehe werklieden deze boycot zullen opnemen, riet zou wel kunnen, dat zij erop ant woorden door geen steenkolen voic-r uit voer naar Ierland toe te laten. V an do honderd man, die bij de groot e razzia van Donderdag te Dublin zijn ge rat, zijn er maar drie gevangen gehouden. De officieels „Labour Gazette" schat de gemiddelde! verbooging der weeklco- iien ia Engeland in vergelijking bij die, welke gulden vóór den oorlog, tuasehen 120 en 130 pet. De Enge'sche minister der posterijen f.ceft inschrijvingen gevraagd voor hol instellen van een luchtvaart-dienst tot vervoer van mails naar Nederland. Te Mexico (stad) is bericht ontvan gen uit Pueblo, dat de grootste Mcxieaan- seih-e vulkaan, de Popocatepetl wear rook wolken uitbracht. De bewoners van het «nliggende land nemen die vlucht. In een Duifech bl-ad spot een Lezer als volgt over het nieuwe ministerie: ,,We hebber een Muller (molenaar) maar geen moe]; e-en Winst (waard) maar kunnen geen gasten gebruiken; een Bauer (b-ocr) maar geen levensmiddelen; een Schmidt, maar geen ijzer; een Koch (kok) maar niets to koken. Wij hebben een David, liiaaï hij overwint geen Goliath. Wij keib- f>en een Ges-sier, maar we bek ben een Telt ïom-dig; wij hebben een Hermea, maar ge-en hand-el." Naar het „Be,!. Tageblatt" verneemt, zal de Duitsch-nafionale volkspartij dr. Helfferich te Hannover candidaat stellen voor den rijksdag. DE HOOÖE RAAI) VAN ARBEID. Door den Minister van Aibei-d, tevens |c.oTzitter van tien h'oogen. Raad van Ar- leid, zijn tie volgende. 9 Commissies uit dien Raad ingesteld: COMMISSIE I. Metaalnijverheid en Scheepsbouw. Voorzitter: het lid van den Raad; Mr. J. Wesüiolf, leden: de leden van den, Raad- Prof. Dr. D. van Emfcdcn, D. W. Stor-k, A. C. dc Bruij-n en voorts: L. A. Fruytier, Hoofdin specteur van den Arbeid te 's-Gravenhage. Secretaris: te adjunct-secretaris va-n den Raad Mr. P. j. I den-burg. COMMISSIE II. Textiel-, leder-, glas-, steen-, aardewerk- nijverheid, drukkerijen. Voorzitter: bet lid van den Raad'; C. J. Ph. Zaalberg. leden: de leden van den Raad Prof. Mr. J. A. Veraart, B. T. C. Straeter, L. Atte-ma, M. Amel-ink, F. van der Wal en voorts: Mr. G. M. M. van Meerbeke. Referendaris bij 't Departement vaar Arbeid Ie 's-Gravenhage. Secretaris: Mr. G. W. J. Scholtens te 's Gravenhage. COMMISSIE III Voedings- en genoimiddelennijverheid. (behalve; suiker-, aardappelmeel-, gist en spiritusnijverheid) Voorzitter: het lid van den Raad Mr, J. Westlhoff. leden: de leden van -den RaadH. die Wilde, 'T. Das Dzn., K.* C. Honig Mzn., K. Kruit hof. H. J. Bruens en voorts: L. A. Fruytier, rfoofdinspecteitr van den Arbeid te 'sGravcn- - Secretaris: de adjunct-secretaita van den Raad Me A. E. J. Nysmgfa. COMMISSIE IV, Suiker-, aardappelmeel-, gist. en sptrüuih papiernijverheid, chemische industrie, gas- en tUctrkUeitmjvcrhcid. mijnen. (Continubedrijf.) Voorzètterrhei lidl van den Raad: C. -J, PB. daalberg. leden: de leden van den Raad Prof. Dr. D. van Blom, Mr. A. Haex, B. Èansink Jr., R. Stenhttis, en voortsMr. G. M. M. van Meerbeke, Referendaris bij het Departement van Arbeid te 's Gravenhage. Secretaris: de adjunct-secretaris van den Raad J. de Visser. COMMISSIE V. Diamant-, kleeding-, reinigingnijverheid, bouwbedrijven, houtbewerking, kunstnij verheid. Voorzitter: het lid van den Raad Mr. J. Wesfcho-ff. leden: de leden van den Raadi Mej. Hen- riette van der M-eij. J. F. H. Spier, W. Fran sen Jzn„ H. Amelink, F. van de Walle, en voorts: L. A. Fruytier, Hoofdinspecteur van den Arbeid te 's-Gravenhage. Secretaris: de adjunct-secretaris van -den Raad Mr. A. E. J. Nysingh. COMMISSIE VI. Landbouw en veenderijen. Voorzitter: het lid van den RaadC. J. Ph. Zaalberg. leden: de leden van den Raad Prof. Mr. P. A. Diepenhorst, Dr. L. N. Deckers, Ohr. van den Heuvel, E. V. Valstar, J. Th. Ver- heggen, en voorts: P. Haemstra (Ned. Bond van Arbeiders in liet Landbouw-, Tuinfeouw- en Zuivelbedrijf) te Leeuwarden. A. J. Loer akker (Ne-d. R. K. Bond van Bloemist-, Tuin en Landarbeiders „St. Deus Dedit" te Scho ten bii Haarlem, Mr. G. M. M. van Me-r- beke, Referendaris bij h-et Departement van Arbeid te 's-Gravenhage, R. Siemens (Ned. Bond van Chr. Landbouw-, Tuinbouw- en Zuivelarfceiders) te Utrecht. Secretaris: Mr. L. Niemöller te 's-Giaven- hage. COMA1ISSIE VII. Apotheken en ziekeninrichtingefi. Voorzitterhet lid van den Raad Mr. J. Wesih-O'ff. leden: die leden van den Raad Mej. Frida Katz. L. Atöema, P. J. S. S-errarens en voorts L. A. Fruytier, Hoofdinspecteur van den Arbeid te 'sGravenhage. secretaris: de adjunct-secretaris van den Raad Mej. Mr. E. C. B-cekelman. COMMISSIE VIII. Kunst- en amusementsbedrijf, winkels, bar biers. koffiehuizen. Voorzitter: het lid van den Raad C. J, Ph. Zaalberg, leden: de leden van d-en Raad Prof. Dr. J. R. Sl-otemaker de Bruine, J. Das Dzn., W. Fransen Jzn., en voorts: A. A. van Hamers- veld (Ned. R.K. Bond van Handels-, Kan t-oor. en Winkelbedienden- „St. Franciscus van Assisië") fe Amsterdam, J. G. van Heusden (Bond van Hotel-, Café- en- Resfcaurantperao- n-eel in Nederland)) te Amsterdam, Mr. G. M. M. van Meerbeke. Referendaris hij het De part event van Arbeid- fe 'aGravenhage, secretaris: de adjunct-secretaris van'den Raad' J. dë Visser. COMMISSIE IX. Overige bedrijven, (handelskantoren, transport, visscherij, jacht en journalistiek). Voorzitter: het lidl van den Raad Mr. J. Wes'ihoff. leden: de leden van den- Raad] Prof. J. D. J. Aeng enent, Paul Nygfi, Joh. Brautigamj H. Maters, J. A. Schutte. H. C. Snel Jr., en voorts: L. A. Fniytier, Hoofdinspecteur van den Arbeid ie 'sGravenhage. secretaris: de adjun-ct-secretan's van den Raad' Mr. P. J. kfenburg. DE B. D. A. P. WIL DE REVOLUTIE. Het wetsontwerp van den Minister van Justitie, waarin maatregelen tegen het revolutie-gevaar worden aangekondigd, vond atgemeene instemming in "t land. Behalve natuurlijk bij de "Wijnkoop-era. Ja, zoo denkt ge! Maar let nu op, schrijft de „Ltmfc. Koerier": STEUNREGELING VOOR DE MID- DEN-EUROPEESC'HE STATEN Naar de „N. Crt." verneemt, zijn mr. R. J. H. Pa/tijn, secretaris-generaal van het departement van Buitenlandsehe Za ken en mr. J. C. A. Everwijn, administra teur, lioofd der afdeeling Handel van het departement van L. N. en IT., Dinsdag' naar Parijs vertrokken om deel te nemen aan de besprekingen, .welke aldaar op uitnoodiging der Britscbe en Amerikaan- sche regeeringen gevoerd worden tus- schen de vertegenwoordigers van ver schillende gouvernementen over een voor genomen steunregeling aan sommige mid- den-Europeesche staten. TOESTEMMING GEWEIGERD. De burgemeester van 's Hage weigerde zijn toestemming' om Dinsdagavond in op tocht een bezoek te brengen aan Mr. P. J. Troela-tra, die gisteren zijn 60sten ver jaardag! vierde. F. A. LIEFRINCK t Te Apeldoorn is jn den leeftijd van 55 jaar overleden, de heer F. A. Liefrinck, oud-directeur van Financiën in Ned. Indië. VROUWEN IN DE KATTT. KIESVER- EENIGINGEN. In het Bisdom Breda werd Zondag- j.l. in de kerken een schrijven voorgelezen van Z-. D. H. Mgr. P. Hof mans, waarbij deze het opnemen .van vrouwen als leden in de katholieke kicsvereeaigingen drin gend aanbeveelt. Z. D. H. dringt aan op een samenstelling; der kies ver eonigingen, waarbij mannen .en .vrouwen gelijkgerech tigd zijn. (WERKLOOSHEID IN ZEEUWSCH- VLAANDEREN. Het (Tweede Kamerlid, de heer v. d. Bilt had den Minister Aalberse -vragen gesteld in zake het nemen, van maat regelen tegen werkloosheid jn Zeeuwsch- Vlaanderen. In zijn antwoord verklaart de Minister dat zijn aandacht op deze zaak gevestigd js en dat hij met den Minister van Justitie overleg pleegt, over de moge lijkheid, om bij de regeling van het grens verkeer, aandacht te. schenken aan de vraag, of de yreemde arbeiders, wanneer zij van over de grens hier komen-werken, werkloosheid onder Nederlandsche arbei ders zouden. y-gro-orzok^a HET CONFLICT AAN DE GASFABRIEK TE 's-HAGE. Dinsdagmorgen vervoegden zidh een der tigtal arbeiders, aangesloten bij' -de Federatie en werkzaam aan die Gemeeniegasiabriek in Den Haag bij den a<fj .-directeur en stelden den eisch, dat de 7 ontslagen arbeiders, die geweigerd hadden zeg. „besmette" kolen te 1-ossen, in dienst teruggenomen wenden. De adj.-d-irecteur weigerde op dien eisch in te gaan. maar verklaarde zich bereid om over de zaak te spreken, indien eerst de motie, wel ke j.l. Vrijdag in dë vergadering was aange nomen, werd ingetrokken. De Federalisten stelden -daartegenover den eisch, dat eerst dë 7 menschen terug werden genomen, daarna zou die motie ingetrokken worden. Toen de adj --directeur weigerde op deze voorwaarde het gesprek voort te zetten, ver klaarden de arheidiers het werk neer te leg- gen. Daarop werd -hun medegedeeld, dat zij ontslagen- waren en- werden zij door de poli tie buiten het hek geleid. De ontslagen arbeiders begaven zich daarop naa-r het stadhuis om den burgemees ter te spreken, maar werden door dezen niet ontvangen. Het groepje demonstranten, dat intusschen- tot een 50 man was aangegroeid, werd op de Groenmarkt door bereden'p-olitiè verspreid. Het voorgevallene moet geen noemenswaar- drgen invloed hebben o-p den gang van het bedrijf. VREEMDELINGEN IN ONS LAND. -Blijkens de laatste af-levering- van het inaands-chrift van he-t Centraal Bureau vcior de Statistiek be-öiroeg het aantal vreemdelingen in ons land op 29 Maart j.1. 115.813 (78.861 mannen, 66.952 vrouwen). Sadterit die vorige opgave is het aantal mot 2840 (1739 mannen, 1101 vrouwen) boe- gmcunen. Hot grootste aantal vormen de Buit- sohers, n.1. 53.059 (28.621 mammen, 2L438 vrouwen), vervolgens komen die Belgen met 49.212 (22.952 mannen, 20.260 vr-ou-wen) daarna die Franschen met 9895 (4304 man nen, 5391 vrouwen) en ten slotte de Emgiel- schen met 4182 (2683 mannen, 1499 vrou wen.) DEN HAAG, 20 Apr te 1920. De Lager Onderwijswet. Heden wenden de algiemêene beschou wingen voortgezet met de rede va-n MI NISTER DE VISSER die betoogde dat hot- beginsel van den beer Van Ravesteyn nc-eitkoruit op het ergste elerdealisme dal zieh denken laat. Tot diezelfde tyrannie vbórf 'net' bëgïnael van den heer Van dé Laar. De Minister was verwonderd dat de heer Visser van IJzendoora, die t-o-oh voor art, 192 Grondwet stemde, vezudmd heeft een ander plan voor uitwerking aan te geven, nu hij he.t ontwerp niet goed vindt. D-e 8-jarige leerverplichting behoort bij de Leerplichtwet thuis, o-ok om er bet vak onderwijs in te kunnen betrekken. Van 'n erplichting t-ot heit gevfen van vervolgon derwijs wil spr. niet weten, omdat die verplichting' tot ongewonechte toestanden kan leiden in verhand met bij-v. herha lingsscholen alle-en voor de kinderen van de ondier wijzers zelf. Kosteloos onderwijs is principieel verkeerd te achten; voor hun voo-rnaainsten plicht moeteu d-e ou ders offea'S weten te brengen. Door de nieuwe wet zullen de gemeenten worden ontlast van 8 milliaen onderwijskosten. Bovendien overlegt de minister met zijn collega van Financiën over schrapping van het vexeiYeninigisartikel in de wet van 1897. De sialaris-motie-Ossieiiidü'rp werd door den Mini-ster ontraden. Wel wil hij bijzon- dier overleg over die s&larïsregeling met onderwijs-organisaities. Hij zal aan zija ■collega's voorstellen, vertegenwoordigers dier organisaties op te nemen in de com missie v-oor georganiseerd overleg. Ten aanzien van bijzondere belconiagen voor bijzondere onderwijzers wat betreft de be wering dut niet geheel voldoende gele genheid tot openbaar ondierwüs wondit ge geven, wacht spr. den loop der debatten af. D-e heer KETELAAR (V. D.) handhaaft zijn motie. Na re- en dupliek wenden de algemeene besohonwingen ges-loten. BESTRIJDING VAN HET MOND- EN KLAUWZEER. De Algemeene Nederlandsche Zuivelbond -heeft in een adres aan den Minister van L., N. en H. er op aangedrongen, dat van re- ge-eri-ngswege wederom zoo spoedig mogelijk maatregelen worden getroffen om het mond en klauwzeer te bestrijden. Waar dezelfde stallen bij herhaling wor den aangetast, blijkt, zegt adressant, de vroeger gehuldigde meening als zou vee. een maal de ziekte gehad hebbende, niet meer worden aangetast, ongegrond te zijn en ver valt daarmede z. i. de vorm van bestrijding, welke in het z.g. „doorzieken" werd gezien. SLACHTOFFER VAN AUTO-ZUCHT. Zondag j.l. reed mej. B. Bijlhouwer uit Naarden per fiets naast haar broeder in de richting van Laren. Van twee auto-s, die hen achterop r-eden, wilde de achter ste de voorste passeeren. Bij het voorbij gaan op dien smallen weg greep de auto de fiets van de dame, die daardoor over den grond werd geslingerd en de auto over het lichaam kreeg. Met een ernstige schedelbreuk en ontwrichten schouder werd zij opgenomen en naar de St. Ma- jeUas-tichting te Bussum vervoerd. Haar toestand is zeer zorgwekkend. KORTE BEBIGÜTEUs Te Riethoven (N.-Br.) was een der leden van het gezin v. G. bezig met het poetsen van e-en geladen geweer. Onver wacht ging het schot af; d-e vrouw v. G. kreeg een kiogel in het hoofd. Zij over leed onmiddellijk. t— Maandagnacht is de 49-jarige schip per W. T. G. K., toen hij aan boord van de «Hildegonde I» wilde stappen, in de Lekhaven te Rotterdam gevallen en ver dronken. Dinsdagavond kreeg zekere A. I |j. uit de Bajonetstraat te Rotterdam in een melksalon op de Hoogstraat woorden met zijn vrouw. Plotseling haalde hij een re volver voor den dag en loste twee schoten op haar. Een kogel trof haar in den lin kerarm. De man nam de vlucht, maar werd spoedig gearresteerd. Een dronken man, gisteravond in zijn huis in de Visscherstraat te Amster dam terugkomende, sloeg den inboedel kort en klein. Het lawaai veroorzaakte in de buurt groot spektakel. Een paar agenten maanden hem tot kalmte. De man liep de agenten met een houweel gewa pend achterna. Een hunner loste daarop uit zijn dienstrevolver twee schoten. De dronken man werd in het been getrof fen. Hij is naar het Binnen-Gasthuis over gebracht. Zijn toestand is nLt ernstig. Den geheelen avond bleef het rumoerig op de Brouwersgracht. De po itre patrouil leerde er. Met het oog op boringen tn grond onderzoek die binnen enke.e weken zullen beginnen, is van rijkswege ee.i boortoren opgericht op 'ii terrein nabij Winterswijk. Het aantal werkwilligen. Te Amsterdam zijn tkains in 't geheel ruim 2600 werkwilligen aan 't werk. Uit Huizen. Aanvankelijk ondervond Huizen van de havenstaking eer voor- dan maid-eel. Egn flink aantal werkkraeihten vond &r een goed stuk brood en het tnjdeliik veem legt den verhuur der geen windeieren. Sedert Zaterdag echter ondervindt men van het transport afhan kelijk te zijn; de beurtschipper bracht de vereischte bloem niiet mee. daar de schuiten voerders het niet over zieh konden krijgen, te la-den voor het besmette Huizen. De bak kers zullen het dus zonder blo-jm moeten dioen- Ook buitenlamdsch graan, o.a. lijn koek werd met de benrtvaart niet meer aangebracht, gevolg van de schuitenveer- derss taking. Een tweede nadeel is. dat de zoogenaam de „Amsterda-mscbe kruiers" van Huizen schade ondervonden bii den afzet hunner pfoducten te Ams-terdam bij de groepen, diie met de staking sympathiseeren. Op een de vorige week gehouden vergadering van de moderne organisatie, werd dien handelaars beduid, mede te werken, dat de werkwilligen uit Hu-izen thuis zouen blijveu. Uit Rotterdam. Maandagmiddag 1 uur. i& een aanvang gemaakt m-et de lossing van v-oor Duitsch- land en Oostenrijk bestemde goederen. Het eerst wordt door een pl-oeg van 20 man ge lost het zeilschip Asgard, liggende in. de le Katendrechtsche haven en geladen met balen graan. Naar het „Hbld.'' verneemt bedraagt het dagloon 6.50 en wordt het verschil tus- schen dit bedrag en het eventueel na ophef fing der staking overeen te komen, dagloon voor de Duitsehe inkoopcentrale gegaran deerd. De betrokken stuwadoorsfirma geeft aan de organisaties een lijstie op van 20 werklieden, georganiseerd of niet. die ge woonlijk voor baar werken. Van dit lijstje mogen de organisaties nog namen schrappen- Heden, Dinsdag, zou uitbreiding aan het werk geg'even w'Orden. DE VERKIEZINGEN IN TSJECHO- SLOWAKIJE. PRAAG, 19 April. Tot vanavond wa ren in 146 kiesdistricten, die 220 kamer leden afvaardigen, 153 gekozen, 67 man daten bleven onbezet. Van de Duitsehe partijen hebben de christelijk socialisten 4 zetels veroverd, de boerenbond 6, de soc.-dem. 23, de Duitsch-demokr. vrij heidspartij 2 en de Duitsehe verkiezings- g-emeenschap 8, tezamen dus 43 zetels. Van de Tsjechische partijen hebben de nationaal-demokraten 12, de nationale- soc.-dem. 17;, -d-e soc.-dem. 44, de agra riërs 21, de volkspartij 14 en de novrae- zik-partij 1 zetel gekregen, tezamen 110. UIT BULGARIJE. SOFIA, 17 April. Op voorstel van Stam- boliski, den minister-president, heeft de koning een oekas geteekend, waarbij hij het ontslag van de ministers van bui tenlandsehe zaken, handel en financiën aanneemt. Stamboliski zal tijdelijk de por tefeuille van buitenlandsehe zaken ne men. VOOR DEN VGjüKKNBOND. Naar een draadloos telegram meldt, heeft de regeer ing yan Zweden ingevol ge een mededeeling van den secretaris generaal van den Volkenbond, een crediet- aanvraag van 130.000 kronen ingediend, als bijdrage van Noorwegen in de. uit gaven van het beheer, van den Volken bond tot 31 Dec.1920. DE REIS VAN RENNER NAAR ROMJJ. Blijkens een draadloos bericht uit (Wee- nen via Parijs heeft staatskanselier Ren ner Zaterdag de vertegenwoordigers van Amerika, Engeland, Frankrijk en Japan ontvangen, ten einde, hen op de hoogte te stellen van de resultaten van zijn reis naar Rome. Vervolgens ontving hij de vertegenwoordigers van Tsjecho-Slowa- kije, Zuid-Slavië, Roemenië, Hongarije en Polen. Renner deelde mede, dait de Oos- tenrijksche regeering voornemens was om naar het voorbeeld der naar Parijs en Rome gezonden deputaties, staatssecreta rissen uit te zenden naar alle naburige llanden, ten einde onverwijld onderhan delingen .aan te knoopen over d,e uitvoe ring van het verdrag. f^V.„DE TIJDGEEST". Trekking van 500 nummers ten overstaan van Notaris A. G. MULIE. .Maandag 19 April 1920 Prijs van f 1500 16686 f 1000 5399 6119 1C022 20791 f 400 11578 f 200 2708 5072 8337 l 100 4658 7599 10171 10705 17294 18690 Prijzen van f 90.— (eigen geld.i 6 2671 4582 7443 S857 12361 14318 17315 19058 23 2701 99 56 89 SU 91 2019125 102 15 4620 6-1 9921 12529 90 24 S0 9 2800 57 7555 66 12603 14703 56 10218 93 41 81 7701 75 28 14309 74 21 251 79 4764 7 10033 53 6917422 7 95 2913 4805 9 10132 70 93 44 19323 388 34 55 30 74 93 14919 SO 33 493 57 4979 EG 10335 12792 25 98 152 577 74 SO 7815 42 12844 31 17563 71 81 3070 5012 7978 10453 12903 48 17G73 75 617 3116 94 8000 76 2415164 17732 95 61 3209 5123 2 10333 3! 15355 53 19489 713 3320 38 816210005 56 91 57 19319 861 25 5276 8254 46 6315483 66 38 70 70 5364 91 10768 99 1E52S17817 43 867 88 5452 8331 10871 13010 48 44 £0 JC52 3403 62 8429 98 75 S9 92 93 60 94 5510 3521 10927 13124 15705 97 19532 1105 95 41 69 75 7 7 35 17923 41 42 3539 54 92 97 13202 62 36 7 3 1207 60 5632 8317 110Ï3 20 74 37 SO 64 65 5700 23 IS 78 89 6919759 93 94 41 59 39 13302.15820 72 59 1315 3611 47 63 50 6915942 18045 24 38 3S21 74 71 81 52 61 82 33 67 5916 92 91 93 65 6219869 77 3719 20 3730 11117 13451 81 74 19903 82 95 47 37 3613591 82 18199 12 14-11 3817 6015 44 SO 54 16018 18219 63 52 62 31 9211368 93 C-0 30 20033 1548 77 43 8808 9713629 10167 5! 55 ,602 3903 6112 3711419 51 16324 53 20160 14 5 6202 40 44 13702 44 69 7V 32 32 6369 9311542 62 60 88 20207 64 73 6445 8965 82 13820 16429 18322 10 84 90 76 5611690 30 40 18475 5S 1712 4021 78 64 11707 32 16519 18519 99 1830 4130 84 S099 28 63 45 24 20362 56 37 6542 9159 39 13943 51 30 95 1985 63 69 63 89 49 93 81 20484 89 6S 78 920211818 SO 16676 18605 20555 1121 81 6631 6 2614059167Ö1 99 58 1304 92 6759 22 36 14176 12 18740 65 62 99 63 32 50 84 39 S3 20524 2430 4261 6808 3476 85 86 40 86 72 32 74 48 97 91 14207 81 8820722 59 4325 700S 951011S45 74 99 96 83 2525 26 7179 13 12010 14312 16874 18821 95 26 4408 7215 95 12103 14443 16939 39 20833 27 24 21 970212287 14514 98 70 97 2629 47 7331 55 91 S917070 18909 20907 50 69 7417 8812309 68 17243 85 H 69 4561 30 9839 43 74 09 19055 DERDE KLASSE. Trekkinc van 20 April. No. 12985 f 1500. No. 12616 flOCO. No. 11692 f400. No. 15524 f200. Nes. 13540 21141 22466 22721 ieder flOQ. Prijzen van 45 69 121 133 136 177 194 298 335 364 382 401 420 566 579 624 768 853 871 929 937 1005 1072 1243 1353 1400 1401 1406 1420 1422 1463 1476 1603 1646 1749 1761 1768 1782 1786 17S9 1814 1844 1866 2009 2083 2114 2131 2144 2169 2193 2204 2207, 2407 2446 2502 2531 2654 2708 2814 2843 2845 2864 2880 2901 2D47 2964 2969 2935 3062 3068 3122 3159 3189 3338 3386 3431 3461 3473 3492 3523 3551 3582 3678 3736 3808 3817 3825 3853 3860 3S94 3904 3952 4015 4082 4125 4219 4315 4354 4378 4195. 4510 4515 4600 4628 4650 4699 4737 4753 4761 4809 4817 4877 4999 5006 5158 5162 5176 5231 5304 5373 5474 5482 5503 5549 56C1 5699 5767 5869 5885 5886 5963 5992 5998 6024 6083 6160 61S4 6192 6343 6353 6395 6398 6559 6604 6635 6641 6723 6771 6799 6814 6888 6920 6921 6951 7101 7117, 7195 7228 7251 7367 7430 7618 7675 7680 7754 7909 7977 8022 8191 8251 3272 8417. 8518 8527 8549 8625 8397 8703 8730 8841' 8830 8867 8974 9123 9210 9222 9235 9296 93 l4 9372 9414 9455 9468 9512 9557 9566 9756 9806 9820 9834 9Q40 10009 10024 10031 10052 10089 10141 10187 10221 10228 10261 10351 10370 104C0 1010110602 10666 10669 10720 10788 10952109761101011154 11323 11374 11453 11457 115441158211504 11625 11738 11769 11800118091190211930 12242 12047 12118 12145 12155 12383 12408 12458 12568 12604 12671 12716 12734 12735 12736 12879 12933 12950 13340 13131 13181 13195 13235 13250 13318 11375 13450 13475 13594 13637 13624 1 661 13675 13702 13S70, 13884 13893 14047 14051 14085 14100 14129 14141 14173 14194 14272 14276 14285 11320 14330 14400 14463 14466 14179 14555 14598 14635 14698 14748 14749 14760 14(85 1-1991 15012 15061 15118 15133 15166 15197 15290' 15311 15391 15393 15439 15459 15466 15-181' 15592 15665 15681 1571811841 15877 15936 15944 16029 16046 16096 16165 16188 16193 16228 16261 16278 16316 16366 16373 16389 16480 16585 16827 16865 16892 16935 16971, 17037 17042 17124 17148 17163 17172 17186, 17192 17200 17247 17259 17305 17306 17373 17381 17396 17443 17475 17482 17512 17615 17638 17734 17815 17834 17855 17980 17989: 18004 18076 18077 18150 18164 18165 18177 18226 18250 18307 18312 18354 18389 18423 18443 18449 18581 18608 18619 18675 18690 '18797 18835 18340 18862 18687 18975 19053 19078 19089 19098 19108 19201 19252 19362 19405 19463 19370 19531 19556 19584 19626 19686 19738 19741 19758 19767 19SOO 19830 19837 19842 19866 19869 19906 19974 19917 19975 20075 20250 20253 20270 20384 20467 20470 20502 20539 20561 20691 20759 20787 20896 20805 20951 20979 21012 21117 21147. 21244 21246 21357 21365 21372 21379 21-100 21456 21479 21550 21603 21609 21611 21662 21671 21715 21720 2174121799 21824 21831 21887 21943 22014 22017 22025 22046 22158 22332 22360 22378 22483 22496 22520 22529; 22544 22545 22553 22583 22801 22861 22893- 22895 22924 22978 HET ZILVERGELD BUITEN OMLGÜlA [BERLIJN, 20 April. (N. T, V., draadK loos) Het rijksministerie yan financiën! heeft bepaald, dat het zilvergeld aan dg» circulatie zal worden onttrokken. L E .ARMENISCHE QUAESTIE. j, SAN REMO, 20 ApriL D6 Volkenbond heeft het mandaat oven AXta&m xa» dë hand gewezen- De Opperste Raad bealoo® Ver. SC» ten te verzoeken aan Arme.niS.öiifiOCi^i lea ste.ua te, .vejlem^

Ons Blad : katholiek nieuwsblad voor N-H | 1920 | | pagina 2