Provinciaal Ukiim ALKMAAR Hands! en iarkt AdYertentiëii f V, N OORD-SCH ARWOUDE. (Door omstandigheden eerst heden ont vangen.) NOORD—SCHARWOUDE. Ajg. Verfade ring. „Noordermarktbond". op Woensdag 14 April in café J. de Bakker te Noord Scharwaude. Aanwezig het Bestuur en de afgevaardig den voor de aer.gesloien tuinbouwvereeni- gbigen: „üuinbouwbeiang" N.-Sekarvvoutte „Eendracht" Oudkarspel, „Nieuwleven" te Heerhugowaard, St. Maarten, Nieuwe Nie- dorp. Waarland en Omstreken en do B. af deelingen Langendijk, 't Veldfc, Heerhugowaard, Noord en Harenoarspel- Oost De voorzitter de heer S. Brugman opent rr,et een mooie speech waarin spr. releveert hoe de ontwrichting in Europa ook voor onze tuinbouwers een gedrukte stemming Beeft gebracht, wij hebben nu reeds de gevolgen aan den lijve gevoeld en men vraap.'t zich af wrat moet hiervan terecht komen. Ook in eigen omgeving is stof lot bezorgdheid en cok van ergernis om de actie welke gevoerd wordt tegen de wettige besluiten onzer organisatie, door nrr.'onen die getracht hebben zich te fce- voordeelen te-a koste van net" algemeen, cc nanhet lieert getraaac m froeoei water te virschen en een deel onzer georganiseer den he"ft geluisterd, naar het zoet gefluit van - den' vogelaar Spr. staat niet tegen den handel, zij moet voor ons de kanalen zooken voor den afzet onzer producten, hij gunt daar om den handel iets meer dan een gewoon bestaan, maar niet meer moge "terug- li ec ren don tijd dat do handel met de bou v.en speelde als de kat met de muis. "Ons grootste succes zou lieden daarom zijn als de vereeniging die het voorstel punt -la, afschaffing va.n verplicht veilen, "op de agenda heeft gebracht kon beslui ten dit voorstel in te trekken. Be regeering roept ons tot werkzaam heicï Voorzitter roept allen een hartelijk welkom toe. Laat een geest van eendrach tig samenwerken ons heden bezielen tot ons aller welzijn. De notulen hierna golozen, worden zon der aanmerking goedgekeurd. Medegedeeld wordt dat bericht van ver hindering' is ingekomen van den heer A. C. Kroon Sfeer. N. V. Spoorlijn Station Borp, en dat de heeren Ad. Bruin en O. Eccen uit het bestuur zijn getreden waar op de voorzitter een woord van dank aan deze heeren brengt. De heer J. Ootjers deelt med» dat namens de „N.M.B." in de Ptw. Oomnr, zal worden voorgesteld het *4 "pOt. voor contante betaling aan de kooplieden in te 1 rekken, verder dat een regeling zal worden voorgesteld inzake het overleg gen der producten. De heer Ootjers houdt hierna een be spreking over de organisatie, waarvan vele leden nog geen begrip schijnen te hebben, releveert wat in de crisisjaren door Centraal Bureau en Prov. Comm. is gedaan met dikwijls grooiie moeite eh de icordeelen voor de leden behaald, hoe juist in de tegenwoordige omstandigheden ACC'dig zal zijn eendrachtig samen te wer ken en allen mee dienen te gaan met de genomen, en te nemen besluiten. Nu volgt rekening van den Penning meester, den hoer A. Swager Az., die bij een ontvangst van f35.736.29 en een uit gaaf van f 38.072.47 sluit met een nadea lig saldo van f 2336.48. Vorig jaar was het voordeelig saldo f22.635, zoodat thans nog een saldo aanwezig is van f20.298.82 Bij monde van de finanedeele commis sie rapporteert de heer A. Visser tot volledige decharge, waartoe wordt be sloten. Achtereenvolgens hierna jaarverslag van den Bondssecretaris de heer J. Kliffen en de waara.. Secretaris van da commissie van Beheer de heer J. Groen Az., waar aan wij liet volgende cntleenen; Hoewel de aanvoer nog grooter dan het vorige jaar was, bleef de gelde lijke omzet tamelijk beneden die van de vorige jaren. Het aantal aangesloten Vereenigingen va.i onzen Bond is met twee vermeer derd, :.„L. T. B. afd. Heer-Hugo- waard" en de Vereen. „Harenkarspel Oost" te Waarland. Het ledental bedraagt nu ongeveer 1500 personen. Het Bestuur kwam in het afgeloopen iaar tien maal in vergadering bijeen. Vervolgens was het Bestuur vertegen woordigd op de Algemeene Vergade ring van den Nederiandscheii Tuinbouw raad. eti telkens op de gehouden ver gaderingen van de Groep Veilingen, ivaarvan de Bond deel uitmaakt. Eveneens was het Bestuur vertegen woordigd op de Algemeene Vergade ring v. d. Provinciale Commissie van veilingen in Noord-Holland, en werden de directe belangen van de markt be hartigd op de verschillende vergaderin gen van de z.gn. „Vierbond", n.l. de veilingen .Warmenhuizen, Obdam, Br. op Langendijk en onzen „Noordermaikt- bond." Nog vverd een conferentie gehouden met eenige- kooplieden van onze markt, en met het Bestuur van de Transport arbeiders hier ter plaatse. Tengevolge van den steeds toenemen- den bloei aan de Markt, vond bet Be stuur aanleiding om nog twee pakhui zen te laten bouwen, welk getal nu reeds tot 9 geklommen 'is. Mede door vele bemoeiingen van bet pestuur en de verdere organisatie, werd «et i/2 pCt. registratiegeld, van de voor distributie geveilde producten tenslotte van de fiscus terug ontvangen. Het verplichte veilen van al onze pro ducten is in het vorige jaar een feit geworden. De uitkomsten' van "de laatste jaren heeft ons dan eindelijk geleerd, nat deze wijze van verkoop de inleest aanbevelenswaardige is. 'n het afgeloopen jaar werd met de naburen een regeling getroffen om de z.g. vroege wortelen niet meer per bos aan te voeren, doch „tos" te veilen. Een succes is dit niet geweest. Al thans de uitkomsten waren beneden het matige. Alle pogingen om den Zomertijd te doen eindigen zijn vruchteloos gebleven. De nadeelèn hieraan voor den tuinbouw verbonden naar voren gebracht, heeft bii 'onze Regeering .geen ingang doen vinden. De voordeden, die met het we derinvoeren van den Zomertijd werden behaald, schijnen van grooter invloed te zijn op het geheete economisclie le ven en zijn verkeer, om dit te laten vervallen, althans, het zal weer worden gehandhaafd en we zullen ons ook in dezeh ebben aan te passen. Van uit den Bond werd op de agen da der algemeene vergadering van de Prov. Commissie een voorstel geplaatst om een premie beschikbaar te stellen voor den vinder van een afdoend middel tegen de zoo gevreesde „Draaihartig- hëid" in de koolsoorten. Het gevolg hiervan is geweest, dat er door de Prov. Comm. een premie beschikbaar zal worden gesteld van f3000. Mede door de medewerking van den Bond, in overleg met de Provinciale Commissie, werden er in den loop van dezen Winter 25 waggons groenten kos teloos verzonden, ter leniging in den nood van de Weensche bevolking. De kosten hieraan verbonden zullen bestre den worden uit het reservefonds der P. C. en zullen ongeveer "f15000 bedra gen. Hiervoor werd de medewerking verleend van de Spoorweg-Directie, om deze extra-trein tot aan onze grenzen kosteloos te vervoeren. Een dankbetuiging kwam bii de P, C. in van den Burgemeester van Wee- nen, waarin te kennen werd gegeven hoe dankbaar deze gave ontvangen werd. Nog werden ter bevoegder plaatse bezwaren ingebracht tegen de Invali diteitswet, en dringend verzocht, zoo mogelijk door gezamenlijk optreden hierin eenige wijzigingen ten goede aan te brengen. In overleg met het Centraal Bureau van veilingen in Nederland, werd de invoer van Hollandsch materiaal in Duitschland voor sommige plaatsen toe gestaan, en werd de doorvoer van een bepaald aantal waggons door Duitsch land naar Zwitserland toegestaan. Het geen een gunstigen invloed op onze Markt terdege liet gelden, In eene gecombineerde vergadering yan den z.g.n. Vierbond, n.l. de vei lingen Warmenhuizen, Obdam, Broek en Noord-Scharwoude, werd het besluit genomen, en dus- niet zooals door buitenstaanders soms beweerd wordt, dat dit ons van bovenaf werd opgelegd om aan alle leden voor 'te leggen de producten niet anders te verkoopen, dan tegen een vastgestelden prijs en wel: een minimumprijs welke den kostprijs eenigszins nabil zou komen. Dit besluit werd onderworpen aan een uitspraak der aangesloten Veree nigingen, en, op een enkele uitzonde ring na, algemeen aangenomen. De re- geiing werd opgedragen aan de Prov. Commissie, waaraan 'toegevoegd werd een Comm. van Bijstand, n.l. een uit elke Marktvereen. gekozene, waarvan voor onze Markt de heer J. Kliffen deel uitmaakte. Het behoeft geen betoog, dat het met deze zaak misgeloopen is, waartoe zeer veel factoren haar invloed lieten gelden. Het verslag eindigt met de leuzeEén voor allen en allen voor één! En dat is in deze: „Hoog de Vereeniging." De omzet over 1919 bedroeg: over de maand januari f565.739.63, Februari f664.713.47, Maart f772.323.64, April f319.82143, Mei f7.303.87, Juni f23.048.06 juli f590.053.29, Augustus f321.974.07, September f 112.127.95, Octob. f 172.320.96 November f93.382.02, Dec. f92.939.62. totaal f 3.74p.748.01, waarvan aan den penningmeester van den Noordermarkt bond werd uitbetaald een bedrag van f 15.385.31 plus f5057.33 zijnde »/2 pCt. van het- voor distributie geleverde in de vier eerste maanden des jaar, te zamen f20.442.64. Deze omzet werd verkregen door den aanvoer ter veiling van: 12096172 K.G. roode koof, 8423908 K.G. gele kool, 10847039 K.G. Deensche Witte kool, 3355011 K.G. gewone witte kool, 22749 stuks bloemkool, 2379182 K.G. uien en nep, 3569892 K.G. peen, 223062 K.G. kroten, 45515 K.G. rapen, 240351 K.G. rhabarber, 12925035 K.G. aardappelen, 633 K.G. sjalotten, 690 K.G. tuinboonen 65 K.G. peulen, 66V2 K.G. aalbessen, 3395 K.G. slaboonen, 3011 K.G. appels en peren, 5276 K.G. stroo, 8860 K.G. rammenas, 7 K. G. augurken, 1075!/2sn. kool. Aan keuringsboete werd geheven n.l'. f 85.65. In de periode jan.—April hadden slechts 10 en in de tweede periode 61 keuringen en beboetingen plaats. Gedurende de nieuwe campagne kwamen in den vrijen handel voor de volgende beboetingen Keuringen met een prijsvermindering yan 5 pCt. 7 partijen.Keuringen met een priisverminderiagf van 10 pCt. 7 partijen, keuringen met een prijsver mindering van 15 pCt. 9 partijen, keu ringen met een prijsvermindering van 20 pCt. 5 partijen, keuringen met een prijsvermindering van 25 pCt. 8 partij en geheel afgekeurd wegens grootere afwijking dan 25 pCt 5 partijen, verder werden beboet wegens z.g.n. „bokken" 20 partijen. Een woord van huid eaan den Keur meester voor getrouwe en onpartijdige plichtsvervulling is hier zeker op zijn plaat». Door de Comm. van Beheer werden de bescheiden van1 "den Markt-betaal- meester maandelijks nagezien en steeds in orde bevonden. De Commissie vergaderde 12 malen ter bespreking vani net beheer en de loopende zaken der veiling .en had dit jaar geen ernstige geschillen op je los sen. Een enkel geval vani minder ernsti- gen aard werd op eene der vergaderin gen behandeld. Vele besluiten en maatregelen werden door onzen Voorzitter, tevens Markt leider, den heer J. Ootjers, behandeld en uitgevoerd. Vooral dit jaar is zijn taak zwaar en zélfs vaak onaangenaam geweest. Voor zijn steeds goede mee ning, zijne voortdurende zorg voor de belangen van de vélling en van de aan voerders, moet een oprecht woord van warmer dank worden gebracht. De samenstelling dei- Commissie bleef onveranderd tot het einde des jaars, toen de Secr. de heer C. Eecen Az. wegens vertrek zijn ontslag moest ne men en vervangen werd door den heer Jb. de Boer. Verzekerd van aller in stemming wordt den heer Eecen een woord van dank gebracht voor zijn ijver steeds betoond aan de Veiling betref fende zaken. De voorzitter brengt een woord van dank aan de samenstellers. Met algemeene stemmen wordt hierna besloten behalve de verplichte uitlating van de aandeelen ad 11030.— nog f 7000. af te lossen,waar-door de schuld tot f 3000 wordt gereduceerd, plus f ÏCOO nog niet afgehaalde uitgelote aandeelen. Volgt voorstellen van het Boardsbestuur le. de toegezegde 10 pOt, als bijdrage in de onkosten voor verbetering- Mos- selbrug Sluis en Laan weg in te trekken. De heer A. Visser bestrijdt het voor stel, en meent dat steun van den Bond voor eventueele verbetering van den Laan weg op z'n plaats is. De voorzitter zegt, dat eventueel kan gestemd worden, maar dit voorstel is ge daan om aan de verplichting die nu op ons rust te ontkomen. De heer Ootjers meent dat we in deze ni den gunstigen tijd wel wat overmoedig Zijn geweest- De heer Visser wil zich niet verzetten injien eventueele steun overwogen wordt. Het voorstel wordt zonder stemming aangenomen. punt lb. Het oude veilinggebouwtje als zijnde zonder nut doch veel last veroor zakende op te ruimen en te verkoopen. De he-er "VV. Goudsblom (L.Ti.B. Heerhu gowaard) spreekt o-ver hot nadeel van het veilen op monster voor de aanvoerders met rijtuigen en zou. er voor gevoelen het gebouwtje op een andere plaats te bou wen. De vergadering deelt dit gevoelen echter niet, zoodat het voorstel wordt aangeno-men. punt lc. Handhaving van het besluit om als eischt£ stellen,, dat bij elke wagon boven 15000 K.G. twee arbeiders der koop lui aanwezig zijn om de producten fe laden, met uitzondering van gewone witte kool, losse peen en aardappelen. Ingekomen is een schrijven van den Transportarbeidersbond waarin op hetzelf de wordt aangedrongen-. De heer G. Mclt.cn (koophandel) wil er niet veel van zeggen, maar zou aan dc kooplui de vrijheid willen laten zelf hun personeel te kiezen. De Secretaris mei kt op, dat wij alien het hier wel mee eens zullen zijn, masr dir is meer een kweslie tusschen den Koop handel en Arbeiders-vercen'g'ng'. De heer D. v. Kleef (L. T. B. Langendijk) zou voor steun aan de kooplui in deze gevoelen en stelt de mogelijkheid van sta king xn Ipt vooruitzicht. De Vcorzrttér meent dat in het I'aalsté geval wel een spoedig besluit zou worden genomen. Voorgesteld wordt toe te voegen twee (daarvoor geschikte) arbeiders. Na eenige duscussie wo-rdt het voorstel aldus aangenomen. De heer G. Duijves (Bestuur) merkt nog op dat ook noo'i'.ig is dat aanvoerders van gro-ote partijen cok met meer dan één man komen. Het blijkt dat dit reeds in het reglement is opgenomen. „Tuinbouw belang" stelt voor het veilen van Sneezenkool niet meer verplichtend le stellen, eveneens de „Eendracht" en „Waarland en Omstreken". De heer T. Kostelijk (Nieuw Leven) spreekt over de mogelijkheid dat uit ge- kodhte sneezenkool, partijen voor de veiling- worden uitgesneden. In verband hiermede wo dl toegevoegd: sneezenkool (uitsluitend gebezigd als sta pelproduct). Het aldus gewijzigde voor stel wordt met algemeene stemmen aan genomen. „Nieuw Leven" stelt voor hét 1/10 pCt. voor de vereenigingen voortaan niet meer uitte keeren. De Weer Schrijver (L. T. B. Langendijk) zou gezien de algemeene tegenkanting aan de voorsteller willen adviseeren, dit voorstel in te trekken. De heer T. Kostelijk zegt dat de afgevaar digden dit alleen zouden kunnen doen, indien dit door een andere afd. wordt ge vraagd. De heer G. Batten (Tuinbouwbelang) verzoekt „Nieuw Leven" Wet voorstel in te trekken, waaraan onder hilariteit wordt voldaan1. Hierna wordt gepauzeerd'. (Wordt vervolgd). CALLANTSOOG CALLANTSOOG. Raadsvergadering. .Ver gadering van den Raad der gemeente op Dinsdag 20 April 1920, 's pwwgens 10 uur. Tegenwoordig alle leden. Voorzitter de E.A. Heer LoVink, barga inees ter Na goedkeuring der notulen van de 3 laatstgeouhden vergaderingen, ingekomen stukken en mededeelingen, w.o. Van (Ged S La ten goedkeuring van Wet kohier hondenbelasting; Van Ged Staten goedkeuring heffing van grafrechten; Van Ged Staten een sahrijveii om in de verordening op 't O. L. Onderwijs de uitkeee ring van. salaris na 't overlijden van onder wijzers 6 maanden geheele voor rekening der gemeente te nemen. Goedgevonden; Dat bij onderzoek van het distributiebedrijf in deze gemeente bleek, dat in kas moest zijn en was f273,78 Van de Algemeene Politiebond te Deventer een schrijven, inhoudende het verzoek om subsidie voor de te geven cursussen (politie school te Hilversum) ter opleiding van pc- li tic-agenten B. en W. stellen voor het schrijven voor kennisgeving aan te nemeu daar het voor deze arme gemeente bezwaarlijk is subsidie te geven Alzoo besloten. Yan den gemeente-opzichter W. J. de Leeuw een rapport over het hem' opgedrar- gen onderzoek inzake verschillende woningen' te Abbestede. Uit dat rapport bleek, dat er woningen (dubbelwoonhuis) zijn, die zoo slecht waren, dat zij in het geheel niet meer aan de bouw verordening voldeden; deze woning(en) wordt bewoond door Grin en Roos; dat er woningen zijn'zonder goten, hak of WC. enz. B. en W. stellen voor betrokkenen aau te schrijven, dat er met spoed voor gezorgd' moet worden, dat een en ander wordt aait gebracht ol' verbeterd Dat de levering van drukwerk is opge dragen aan de Firma Melink te Zutphen, als zijnde de laagste inschrijfster 1 Van Ged Staten het verzoek om hcL raads besluit betreffende de geldleening van f3090, noodig voor den bouw van een bergplaats, zoo te wijzigen, dat jaarlijks f150 in plaats van 1' 100 w orde afgelost en alzoo de geld leening in 20 jaren af te lossen. li. en W. stellen voor de gevraagde wij ziging aan te brengen. Aldus besloten. Van de Commissie voor onderzoek van den weg langs de eigendommen van de fami lie v d. Poll. Deze commissie rapporteerde, dat liet hek langs dien weg zeer gevaarlijk is- en dat de openbare veiligheid! vordert, dat dit puntdraacl-liek of geheel wordt weegeno- men of minstens 4 Meter achteruit wordl ge zet. Wanneer daaraan niet mocht warden vol daan, adviseert de commissie om tot ont eigening van 4 Meter langs den weg pvi.r Le gaan Van de Vereeniging vaar Vreemdelingen verkeer een adres van gelijke strekking als boven, waarin tevens gezegd wordt liet punt- draad bij verordening aan den openbaren weg te verbieden De Voorzitter meent, dat wanneer het hek 1 Meter van den openbaren weg Is, bet moei lijk zal zijn daarop verder in te gaan en bet niet zal gaan de fam'ilie v d. Poll te dwingen het hek 4 Meter van den weg terug ts nemen Hij weet ook niet zeker of d> weg wel geheel eigendom is van de gein; an te. dit kon bij onderzoek nog wel anders-blijken. De heer Kruis veld zegt: er loopt langs den weg een blinde greppel en deze, is de scheiding. Do heer Vos meent, dat vrouwen, die er langs fielsen, gemakkelijk met de rokken in' hel puntdraad kunnen blijven haken De Voorzitter kan zich dat op 1 Meter niet voorstellen De lieer Vos legt zich bij. het ailvies der commissie neer en dat is bet bek 4 Meter van den openbaren weg De Voorzitter zegt dat bot moeilijk zal gaan en denkt dat een Meier 00 eigen wel genoeg zijn zal. De heer Sleutel denkt, dat het bij politie verordening wél verboden kan worden jjunt- uraaahek langs den openbaren weg en wijsl| op de gemeente Helder, waar een dergelijke verordening beslaat. De" Voorzitter vraagt den heer Sleullel wat daar de afstand is, want dat is z.f. de kwesiie. De heer Sleutel zag gaarne het geheele hek weg De heer Vos zegt, dat het bek de eaniga keering is De heer Sleulcl gelooft niet dat de nien- sciien daarmee zijn te keeren, daar is: wel wat (meiers 'voor noodig De Voorzitter zegt iemand gesproken te hebben, die meent op gebied van wegen des kundig te zijn, die verklaarde, dat de weg kon verlegen worden, dc eigendommen der gemeente waren breed genoog om ben weg 1 Meier terug te nemen B. en W. stellen voor op 't advies der commissie in to gaaa en de familie v d. Poll te verzoeken bet bek op i Meter terug le trekkonl. l)e lieer Vos gelooft niet, dat de weg óf gemeente-eigendom op sommige plaatsen bread genoeg zal zijn. De heer Sleutel zegt, da.t het niet ge makkelijk zal gaan dezen weg te verleggen. De heer Vos blijft van meening, dat de weg te smal is. De Voorzitter zegt: de raad neemt bet advies der commissie over en hij zal een onderzoek bij de gemeente Helder instellen en zien boe het daar met de verordening gesteld is De heer Vos vraagt of de legger van den weg al is nagegaan, dan konden we zien wat of de weg ts Benoeming van een Rd-werknemer toezicht op het correspondentschap Arbeidsbemidde ling vacature-Baken. Voordracht: 1 S. Itooger, 2. J Weij Pz. gekozen de heer J, Weij Pz., met 4 van de 7 stemmen i Instelling kohier hondenbelasting, vastgo- steld op een bedrag van f264 50. Ingekoimen het verslag over den toestand der gemeente; dit verslag zal bij de raads leden circuleeren Van de WOimngbouwvereeniging „Callants- oog" het verzoek om! van de gemeente eon, bouwvoorschot te m-o-gen ontvangen van 24250,—j, noodig om uitvoering aan hare plannen te kunnen geven De verecpigl'/ng wil 4 woningen (2 dubbele woningen) bou wen), 2 aan 'de Groote Koeten en 2 in Koegras De Voorzitter zegt, dat de gezondheidse commissie bestek en teekemng enz beeft na gezien on adviseert het gevraagde vodrsohr® te verleenen De beer Ruitenburg vraagt of het wel noodzakelijk is dat er gebouwd wordt, en of -er aoo er niet gebouwd wordt menschen op straat zullen komen. Voorzitter zegt er zullen er 2 komen zonder woning. De beer Ruitenburg zo-u twee wonin gen willen bouwen. D-e beer Vos meent, dat het wel noodig is dat er vier woningen worden gebouwd er zijn reeds 6 aanvragen, ook zijn er woningen die afgekeurd dienden te worden, maar dan zal men eerst moeten bouwen, (en noemt voor afkeuring 2 pereeelen) De heer Ruitenburg is van meaning', dat door opschuiving ruimte wordt ver kregen e n dat 1 persoon deze opse - m kan belemmeren. Of er woningen zifff die moesten worden afgekeurd kan bii niet zeggen daar hij' dat niet heeft ovt derzocht. De heer Vos zegt de pereeelen door hem genoemd zijn gewoon kiotten. De beer Hollander meent dat het nog al mee zal vallen en weet niet of l)ei wel zoo noodzakelijk is 4 woningen te bouwen. De lieer Vos is van meening dat het geen luxe is wanneer er 4 woningen gebouwd worden. pe beer Sleutel: er zijn in de ge meente 2 gevallen, die wegens gebrek baoeten blijven wonen. De heer Ruitenburg weet er een die kon een woning krijgen in Sehagen maar wil hier blijven hij wil 2 woningen bouwen. De heer Hollander meent, ook dat een dubbel woonhuis op 't oogenidik voldoends 13, er is nu wel gebrek, maar hoe zal dat over een maand zijn? De heer do Heer vindt de toelichting niet duidelijk genoeg, hij zou wel willen weten wie de aanvragers zijn. Voorzitter zegt, B. en W, hebben geen ad vies gegeven heigeen zijn oorzaak vond in het ontvangen van liet advies der gezondheidscommissie. Na no-g eenige be;prekingon (waarbij' de heer de Heer verklaarde dit hij eerst meende te stemmen voor 2 woningen maar nu hij de lieer Vos gehoord heeft dat er 2 krotten zijn, zal hij voor 4 wo ningen stemmen) brengt voorzitter do aan vraag in stemming en wordt aa-igenomen .met 4 tegen 3 stommen. Voor'stemden de heeren Vos, Boontjes, Sleutel en de Heer. Tegen de heeren Kruisveid, Hollan der en Ruitenburg. De exploitatie rekening sloot met een vermoedelijk jaailijksch tekort van on geveer f 800. Hierna ging de raad in comité tot vaststelling kohier H.O. dienst 1920. ENKHUIZEN. BNKHUIZEN. Aan den grond. Het ijzeren tjalkschip „Drie Gebroeders" schipper A. Kruisen, geladen met aardap pelmeel met bes beraming naar Amster dam, geraakte Dinsdag benoorden het Enkhuizerzand aan den grond. Door dl hcioge zee geraakte het schip in nood. Door eenige vissohersvaartuigen kon liet schip evenwel behouden in de haven wo-rden gebracht. DE PAARDENMARKT. Evenals bij de ko-eienmarkt ontbrak ook nu het heerlijke voorjaarszonnetje, dat zich den Lab [en Lija zoo \i c.„aJig deed gevoelen. De aanvoer was 'tamelijk, terwijl de prij zen ver beneden die van verleden jaar bleven. De markt had een kalm cn rustig verloop. ALKMAAR, 21 April Paardenmarkt. AEfhgevoerd 491 paarden f 5501090, 3 veu lens f150—300 HEILOO, 20 April. Coüp. Veilingver. ,,St Wiüibro-rdus". Brusselse!) lof le soort 42 60 ct., 2c soort 21—40 et., 3e soort 16—25 et.; asperges 1642 ct. per bos. NOORDS CHAR WOUDE, 20 April Uien f 13—16 40, peen f 1—2, bieten f 0.4(1—1. FAILLISSEMENTEN Failliet verklaard: 15* April: J. Houtenbos. rijwielhandelaar, Egniond-b'.nnen. R.-c mr. Th Jjaassen, cur. mr. Kraakman, Alkmaar. G-eëin digd, cojr het verbindend wor den der uildeelingslijst, heL faillissemenlt 11. H. Hackmann, Alkmaar. UITSLAG VEILING gehouden bij opbod op Dinsdag 20 April 1920, ten overslaan van P. J. G van Tcornenburgh, notaris te Alkmaar, van de navolgende per eeelen aldaar, als: 1. Het VQonhuis met erf en tuin aan de Heul, no. 22, groot 90 centiaren, in bod ge bracht op i'lSlO t 2. Het woonhuis niet erf en tuin aan den Weslerweg 110. 44, groot 1 are 23 centiaren, in bod gebracht op f2705 3, Het woon- en winkelhuis met erf en grond aan de Hoogstraat no. B 4, groot 75 .centiaren, in bod gébracht op f 9000. De afslag blijft bepaald op Dinsdag 27 April a s., des avonds 7 uur, in het Café van den heer W. Mooij aan de Koorstraat le Alkmaar. AANBESTEDING Dinsdag werd door de Commissie voor de Gemeentelijke Langrdijker Lichtbedrijven aan besteed de daarstelling van een centraio ont steking voor de straatlantaarns, met den vol genden uitslag: Electr. techn, bureau „Eleclra", Rotterdam! f 10555.—1 P. E. N., Bloemendaal, 8325.-* Zijlmans en Co., Velssroord, 7990. Alg Electr. Gez., Amsterdam, 7890. Mijnseu en CoAmsterdam, 6500.— v. d. Lof, Emmen, 6332.65 A. Groot Nz, Noord-Scharwoude, 6312.— Gegund aan den laagsLen inschrijven, Heden overleed na een langdurig lijden, voorzien van de IIH. Sacramenten, mijne geliefde Eclitgenoote PETRONELLA BERLEE, in den ouderdom van 87 jaren en 5 maanden. ART. BERGWEVER. Zuidscliarwoude, 20 April '20. Sbfc--

Ons Blad : katholiek nieuwsblad voor N-H | 1920 | | pagina 3