Gemengd Nieuws.^ Orde en Arbeid 423e Staatsloterij TËLËGÏÏAMM EN. De staking in üe havens N.V. „DE TIJDGEEST^, .mandaat te, geven voor Armenië is losge laten, tengevolge der tegenwerpingen van ,den uitvoerenden raad van den bond!. De ■conferentie zal een neutrale mogendheid, Zweden of Noorwegen, verzoeken het Ar- ineensche volk tc helpen een vrijen staat te vormen. Een internationale loening! zal worden uitgegeven voor Armenië. De conferentie besprak de qnaestie van Smy.Rmx, daar men trachten wil de stad, waai de Turksche bevolking talrijk is, een politiek statuut te geven, da.t reke- houdt met het Muzelmansche element zon der de wettige belangen van Grieken land te veronachtzamen. Morgen zal de conferentie het Duitsche vraagstuk bespreken. GEfüEPiSESE BUiTÊNL. BEfïlÜHTEEv'. 1 Mai in Frankrijk. De Frarische Minister van Oorlog, heeft in de Kamer verklaard, dat da circulaire- Clemencean. waarbij bepaald werd, dat do troepen bij opstootjes geen gebruik van de wapens mochten maken, is ingetrokken. Daar zij wisten, dat de patrooutasscÉon locs waren, zc-ido de minister, hebben de stakers te Keifort. Tliionville en andore plaatsen misbruik gemaakt ram de menseklievendo bedoeling van dien maatregel. Op 1 Mei zullen troepen en gendarmerie in staat zijp zoo n-codig geweld te gebrui ken. Wij zullen de eventuoele slachtoffers betreuren, verklaarde minister Lefèvre. zoo wel die in den troop als die aan de andere zijde, maar ik wil, dat hot bekend is. dat de militairen gebruik van bun wapens zullen kunnen maken. De Kamer heeft deze hou ding van de regeering goedgekeurd. Be verdwaasde wereld. To Auckland. Nieuw Zeeland, zal een 25- jarig man terecht staan, verdacht van den moord op don postdirecteur in een der voorsteden van Auckland en bercoving van liet postkantoor. De man werd gearres teerd, omdat do vingerafdrukken op de kas ten in het postkantoor ontdekt overeenstem den met do vingerafdrukken van dezen man, Gunn gehccten, die in liet bezit der politie waren.. In zooverre verdient dit bericht van. Kirgelsche bladen geen vermelding, schrijft hef „Hbl." Maar een bijzonderheid, die wel Vermelding verdient, omdat ze teekenend is voor de tegenwoordig in de wereld heer- schende mentaliteit is, dat vóór het proces betoogingon zijn gehouden om sympathie te betuigen met dezen van moord verdachten sia.n. Manner, en vrouwen verdrongen zich om Gunn da hand te drukken. Moord iu een kerk. Bfi den Eondagiochtendienat in St. Geor ge's Episcopal Church, te New-York, is dr. James Mark-oe, een bekend-chirurg, door een krankzinnige doodgeschoten, die ©nkele dagen tevoren nil een gesticht was ont vlucht. Een tweede chirurg, dr. George Brewer, werd bij een worsteling met den dader, dio aangehouden werd, niet ernstig in de dii gewond. Do aangehoudene deelde mee. dat hjj zijn slachtoffer niet kende, maar plotseling een aandrang hadl gevoeld om te do oden. Dr. Markioe was vele. jaren d© geneesheer van wiilen J. P. Morgan en door een vreem den samenloop van omstandigheden behan- jlelde hij den heer Morgan Jr. toen er in 1915 een aanslag op het leven van dezen was gepleegd door een krankzinnige onder merkwaardig gelijksoortige omstandighe den. De prijs van steenkool in Engeland' zal ^erlang verhoogd worden, vermoedelijk met ongeveer 12 sh. 6 d. op huishoud-kool en 2 eh. 6. d. per tan op steenkool voor industri eel© doeleinden. De klachten tegen Engeland duren in do Fransche pers voort. Thans beklaagt men zieib over een nieuwe Engelsche belasting op Franseh© wijnen, die men als zoer nadeelig voor den Fransclien wijnuitvcer beschouwt. Volgens bericht uit Straatsburg zij-n do epoorwogmannen in den EÜsas gisternacht in staking gegaan. Vermoedelijk zal de sta. king in geheel Elzas-Lctharingen uitbreken, Uit Straatsburg wordt, aan de „~B. Z. a. M." bericht, dat om middernacht d© alge meen© staking in geheel Elzas-Lotharingen zou be-ginnen. De couranten zullen niet ver schijnen. Ook de postambtenaren nomen aan de staking deel. In het 23.sto kiesdistrict (het Rijnseh- .Westfaalsche industriegebied) is graaf Bernstorffde vroegere gezant in Washing ton uoor de Duitsche democratische partij candidaat gesteld. Naar de „Kölnisehe Zeitung" mededeelt, -jal hot voorstel der sociaal-democraten om 'jen lsten Mei wettelijk als feestdag te er- dennen, in de Nationale Vergaderino;. geen meerderheid krijgen, daar zcowe] het cen trum r.Is de democratische partij met- het oog op dc a.s. verkiezingen tegen het voor stel zullen stemmen. De beambten van de groot© bankinstel lingen te Dusseldorf zijn heden, daar hun eisefcen tot loonsverhooging niet zijn inge. Willigd. in staking gegaan. De staking der bankbeamblen in Keulen duurt voort. Ook in het oosten van het rijk, te Koningsbergen. Tils-it, Alienstedn, Elbing, staken de bankbeamb.ten. Evenals te Dres den. En het zal mietlaiig meer dnron oï Breslau zal het voorbeeld volgen. Bo li en I au clsoh Nieuws. EEN CR EDI ET VAN 200 MILLIOEN AAN DUITSCHLAND. Bij de Tweede Kamer is ingekomen een missive van de ministens van Financiën, L., N. en H. en. Buitemlandsche Zaken, betref fende een met de Duitsche regeering ge sleten overeenkomst tott het verleenen van 'va crediet van 200-millioen gulden enivoor- iieniing van Nederland met steenkolen en aanverwante producten. WAAROM WERD HIJ DOODGE SCHOTEN? Iïct Tweede Kamerlid, do hoer Dressel- Jiuijs heeft aan den minister van Oorlog in- nchtimgen gevraagd in zake het. op 5 An-ril te Maastricht doodschieten van een .uit de provoost ontvluchten arrestant. Mr. A. J. ROEST, t In Den Haag is overleden, in den ouder dom van 82 jaar, mr. A. J. Roest, oud- comini3saris der Koningin in Zeeland, oud- burgemeester van Den Haag en oud-officier vam justitie te Rotterdam. HET KAMERLID HELSDINGEN. Het lid der Tweede Kamer, de heer Hels- d'ingen, is bij een val voor het Volksgebouw in Den Haag gewond en dien tengevolge bedlegerlng. UIT ONZE OOST SGERVAHDI OP NIEUW AAN 'T WERK. Naar de „Locomotief" meldt, heeft de justitie een vervolging ingesteld tegen Soer- vardi naar aanleiding van verschillende arti kelen in het H'ollandsch-Maleisehe orgaan dor N. I. I'., het zaaien van haat en minach ting jegens de justitie en het Binnentind- sehe Bestuur en de beleediging van de Koningin. Soervardi is de zelfde snaak, die 't vorig jaar op kosten der Eegcering naar Indië mocht, terugkeeren en waarover „Het Volk" zoon heibel maakte, omdat hij 3© klasse moest reizen. Partameirfairft Kroniek DEN HAAG, 22 April 1920. Nadat bij dien aanvang dier zitting be «sloten was Dinsdag a.s. niet te vergade ren, als heden, Vrijdag, de behandeling van het Wetboek van Strafvordering ten einde werd gebracht, werden de moties Ossendoip en -Ketelaar betreffend do La ger Onderwijswet in stemming gebracht Dc motie-OSSENDORP werd verwor pen met /(5 tegen 35 stemmen. De stem ming was rechts tegen links; ook de heer Braat (P. B.) stemde tegen. De motie-KET'ELAAR inzake de invoe ring- van den 8-jarigen leerplicht, werd verworpen met 3-1 «temmen vóór en 17 te gen. Mot rechts stemden de vrijs liberalen tegen de heer Braat, Daarna ging men zich weer in 't Wet boek van Strafvordering verdiepen. De he.er VAK DOORN (U. L.) opperde bezwaren te-gen de bepaling, dat beklag bij niet-vervolging- niiet meer hij de recht banken doch bij de gierecbtahoven moet wordieu ingediend. Door d-en MINISTER VAN JUSTITIE werd do bet-eekenis dier b-eawaren ontkend De heer en VAN RAPPARD (V. L.) en VAN SCHALK (R.-K.) haddien bedenk in- gien tegen het voorschrift d'at bij do in structie den verdachte moet worden me degedeeld, dat hij aiet behoeft te antwoor den. Do recMer-eommissaris komt daar door in een onmogelijke positie. De heeren MAROHANT (V. D.) en DRESSELHUIJS (V. L.J zouden het schrappen van die bepaling -bateeiuren. MINISTER HEEMSKERK stelde er prijs op de bepaling te hehoiuclen. Hij nam het a-iueiM 1 enuenit-RE YS1 ER c-ver, waardoor o-ok die echtgenoot van dien verdachte een raadsman voor den ver dachte bij de instructie zal kunnen krij gen en een amendement-van Sasse van IJssett, dat bepaalt dat de aanwijzing van den raadsman niet zial kunnen geschieden n-a de beteekeninig der dagvaarding. Een amendement van dien heer SAS-SE VAN IJSSELT (R.-K.) om het gemakke- 'iijker te maken, dat het vrije verkeer tus- sch-en den verdachte en zijn raadsman in het belang van 't onderzoek wordt stop giezet, werd bestreden door meerdere Ka merleden van allerlei richting. De MINISTER achtte de voorges telde bepaling voldoende om misbruiken te voorkomen en dus het amendement over bodig. De stemming werd uitgesteld tot d.en volgenden dag. De avondvergadering. In deze vergadering werden verschil lende wetsontwerpen goedgekeurd. Rij ide behandeling! daarna van het wets ontwerp houdende bepalingen inzake kostwinners-vergoedingen verdedigde die heer RUGGE (S. D. A. P.) eenige amende menten tot verhooiging van die vergoe dingen, over welke amendementen heden zal worden gestemd. Onder de vervolgens aangenomen wets ontwerpen behoort cok dat tot bevorde ring1 van den aanleg en de exploitatie van een eleetrisehen tramweg van 's Gra- venhage (station S.S.) naar iScheveningen. Bij de daarna gevolgde discussie over de begrooting van posterijen, telegrafie en tele fonie, zieids de heer VAN DOORN (U. L.), dat d© Minister de betrekkingen bjj dat dienstvak aanlokkelijker moest maken. De heer VAN BERESTEIJN/V. D.). be toogde, dat de posteryen er zijn voor bet publiek en niet omgekeerd, gelijk het nu den sehijn heeft. Waar nu weer de kantoren voor postwissels om 3 uur gesloten worden in plaats van om 3K, worden b.v. de be langen van het publiek verwaarloosd. Het Hoofdbestuur lijdt aan bureaucratie. Wat d'en hoiuw van gebouwen betreft, is er voor hetzelfde geld wat beters tot stand te bren gen, Spr. acht ook het overnenen van locale telefoonnetten door het Rijk niet in hot be lang van het publiek. Da heer WETKAMP (O. H.). meende, dat nog altijd te weinig menschen worden be schikbaar gesteld voor de groep der klerkjn en acht het tarief voor telefoonaansluitingen voor afgelegen woningen niet billijk. De Iheer SMEENK A. R.). bestreed de meening van hen die tegen beperking van dien Zondagsdienst zijn. De heer BAKKER (A. R.) vroeg den Mi nister overplaatsing bij den postdienst zoo veel mogelijk te 'beperken en klaagt over den in vele opzichten gebrekkig en dienst, voor al bij d© telegraaf en telefoon. SCHANDELIJK BEDROG. Binds lang trok Iemand in Maastricht do aandacht, did ziek .v.o.ortbe.woogi op krukken, een „lam" been voortsleepend op een wieltje. Velen waren zoo met zijn lot begaan, dat zij gelden bijeenbrachten, waartoe ook H. M. de Koningin bij droeg, en den man een prachtig wagen tje kochten. Eiken dag zag men hem door de straten ermee rondrijden; een groot bord achterop, verkondigde dje mooie daad zijner weldoeners. Toen zich echter dezer dagen iemand onverwacht te zijner huize vervoegde, bleek.dat die „arme lamme" zich als elk ander gewoon menseh in huis be woog. Sinds dien mist men hem op straat. AL WEER EEN VAESCHE MUNTER GEPAKT. Al gedurende langen tijd werden te Middelburg valsche zilverbons aangetrof fen en telkens moest de politie proces verbaal opmaken van het in» beslag ne men van zulke valsche papieren, zonder dat zij aanvankelijk er in mocht slagen de bron van deze bons te vinden. Velle den week echter werd de aandacht van de politie gevestigd op zekeren O. T. S., een 38-jarigen photogra.af wonende aan de Eigenhaardstraat en er werden termen gevonden bij dezen persoon Zondag een huiszoeking te doen, waarbij hij werd aangehouden, terwijl o.a. een briefkaart door den inspecteur va-n politie, den heer Avink, in beslag werd genomen met cij fers er op, die bleken berekeningen te zijn van benoodigdheden ,voor de pho- tografie en aan de andere zijde geheim schrift. Bij de in de volgende da-gen her haalde huiszoekingen werden verschillen de ingrediënten, een photo toestel, papier enz. in beslag genomen op verschillende van welke artikelen ook het geheim schrift voorkwam. De briefkaart werd aan den verdachte getoond en dit leidide tot zijne bekentenis, dat hij reeds ge ruimen tijd langs photograiischen weg valsche zilverbons heeft vervaardigd en er vol gens zijn zeggen een groot aantal van twee verschillende series heeft uitgege ven. Verschillende dezer zilver'oons zijn in deze week nog te Middelburg in be slag genomen, terwijl de recherche die bij de huiszoekingen, behulpzaam was er ook een ten huize van S. vond. De bons bevatten ook liet watermerk, wat ze nog minder herkenbaar maakten. De man, gaf ook toe, een tweetal jaren ge leden clichó's te hebben gemaakt, voor een bankbiljet van f GO en voor zilver bons van f 2.50, maar deze nooit te heb ben uitgegeven. De verdachte, met wien de politie ze ker een goede vangst heeft gedaan, is ter beschikking der justitie gesteld. KORTE SERlOtSTfew* Bij het versmelten van gramaaiihuilzen had in de metaal warenfabriek der firma C. Kuiz en Co. te Tiel een ontploffing plaats, waarbij de werkmeester Aesmann dé-or splin ters ernstig in den buik weid gewond. Hij is in het R.K. ziekenhuis opgenomen. Zooals men weet, worden alle hout vlotten, -die uit Duitschland komen, op den IJsel en het Zwartewater door maiini-ers in duikercostuum onderzocht. Er is n.l. te Am sterdam onder een houtvlot ten mitrailleur gevonden. Door de M-iddelhurgsche politie zijn 3 geweren in beslag genomen. Tegen dien ver voerder daarvan is proces-verbaal opgemaakt De man voerde de geweeren uit België in en dreef er te Middelburg handel in. In den nacht van Woensdag op Don derdag is -de sleepboot Sltedrecht. liggende aan de Prins Hendrikkade te Rotterdam, bij na gezonken doordat een dekknecht den in jector in de machinekamer had opengezet en zich daaina op het dek te slapen had ge legd. Toen de toot reeds een meter water had gemaakt, werd de dekknecht gewekt en de eigenaar gewaarschuwd. De sleepboot is daarop leeggepompt en naar de Koningsha ven gesleept. Een stoker uit Manchester is aan boord van -het Engelsche stoomschip Gran ge Park, liggende te Rotterdam in het dok van de Rotterd, Droogdok Mij, gevallen en met het hoofd op den bodem van het dok terechtgekomen. De man was onmiddellijk dood. 11 UITBREIDING DER STAKING "ÏN DE VENEN. Nu zijn ook de veenarbeiders in de ande re Overijselsche ven-en (in de omgeving van Vroomshoop) in staking gegaan, na de weigering der verv-eners om de loonen met 10 pet. te verhoogen of het gescshil te on derwerpen aan de uitspraak eener arbitrage- oommissie. Het overgroote deel der stakers is georganiseerd. STAKING AAN DE HAAGSCHE GASFABRIEKEN. De Federatieve Bond- van. gemeente werklieden heeft thans officieel, naar aan leiding! van het ontslag der zeven kolen- werkers, die eigerden jz.g. „besmette" ko llen te lossen, de staking voor de ge meentelijke gasfabrieken geproclameerd. In een kennisgeving aan den modernen gemeentewerklieden bond beweert zij, dat elke poging om het conflict tat oplossing te brengen, op den o-nwil van gemeente bestuur en directie fs afgestuit. Het be stuur adviseerde daarom tot staking1, en de ledenvergadering heeft op grond van dit advies en nadat de ledien die het er niet mee eens waren zich verwijderd had- den, met op 2 na algemeens stemmen de staking afgekondigd. Hiermede, besluit de kennisgeving, is de staking een feit. Intusechen was Donderdagmorgen in practijk nog nagenoeg niets van staking merkbaar. Aan de fabriek Trekweg zijn, behalve de ontslagenen, 2 arljeiders weg gebleven- Aan den Loosduinscheweg 4 a 5. Het bedrijf ondervindt niet de minste storing. Zelfs bestuurders yan de Fede ratie zijn aan het werk giebleven. Hier uit blijkt wel, dat in het syndicalistisch' kamp wel allerminst eenstemmigheid heerscht ten aanzien dezer actie. Volgens aan „Het Volk" verstrekte in lichtingen is het gtakingsbesluit al op 'zeer zonderlinge en onverantwoordelijke wijze tot stand gekomen. Op de verga dering namelijk der Federatie, waar tot staking besloten werd, waren aanvanke lijk 178 leden aanwezig. Het stakings- besluit is echter met slechts 51 vóór en 2 tegien genomen. .Vele tegenstanders, on der wie 50 gaswerkers, hadden vóór de stemming de zaal verlaten. Het laat zich aanzien, dat onder deze omstandigheden van een werkelijke staking niets komen zal. EEN ORIGINEELE PROEF. In een d©r Twentsche industrieplaatsen, zoo meldt het „Ov. Dagblad", wordt door een texti-elarbeklersorganisatie een origi. neele proef genomen met de electrische huis weef nijverheid. De proef is begonnenniet twee getouwen, die door de week aan het loopen worden ge houden door.... de vrouwen der arbeiders. Om beurten nemen ze tusschen de getouwen plaats, alleen Zaterdagsmiddags nomen de mannen, eveneens om beurten, het werk van haar over. Het i3 de bedoeling om de winst op te potten en aan het eind van het jaar een paarnieuwe machines te koopen. Zoo voort gaande rekent men er op na enkele jaren de beschikking te hebbenover een aantal weef stoelen. Maar niet in het hebben van deze weefstoelen ligt het g'roote doelmen wil proefondervindelijk uitmaken, -of en welk een bestaan de buisweefnüverheid aanbiedt. Tot dusver zijn de resultaten schitterend. Er dient echter bij gezegd te worden, dat de arbeiders onder d'eskundige leiding staan en ook anderszins onder gunstige omstandighe den werken. Sinds d© groot© arbeidersvriend (li. Ariëns z'n idiaal zocht te verwezenlijken te Haaks bergen egn proefneming in het groot, di© door allerlei oorzaken moest mislukken is dit de eerste georganiseerde poging om ,de weefstoel aan den wever" te brengen. ti-ü.isnortarheidersstaking en Het secic«.^.^udL- i.eeit van de Engelsche Transportarceiiae.-s-Fedeia- tie het vo.gende telegram ontvangen; «De Dinsdag gehouden gecompi leer de besturenvergadering van de organi saties van haven- en transportarbeiders, heeft na ontvangst van het rapport van Gosiing over de staking in Honand, een stemmig b.s.oten de boycot onverzwakt voort te zetten. «In de Dahy Herald» is een nie„we oproep verschenen voor financiee.en steun ten behoeve van de Hodanüsche stakers. De arbeiders ver.angen beslis ter dan ooit, dat de Hollandsche kaïne raden een bevredigend resultaat zul len krijgen.» Vermeerdering der werkwilligen. Nu de jongste onderhandelingen geen resultaat hebben opgeleverd, heeft de Scheepvaartvereeniging Zuid bes.oien haar aantal werkwilligen van elders ten spoedigste met 350 man uit te breiden; deze zuilen worden ondergebracht in het barakkenkamp der Engelsche krijgsge vangenen. Het voorstel der, stakers. Wij publiceerden gisteren het voorstel der Scheepvaartvereenigiagen. Hieronder volgt nu het voorstel, door den heer Fim- men gedaan, secretaris van de I. T. F. die daartoe gemachtigde was bij de be sprekingen, weike onder leiding van de I. T. F. tusschen de besturen van de Ne- derlandsche federatie en den Centralen Bond van Transportarbeiders hebben plaats gehad. Dat voorstel luidt: I. «Van beide zijden zulien geen ran- cunemaatrege-.ea worden genomen. II. De werkzaamheden worden door de havenarotiders hervat op de voorwaar den, aangeboden door de werkgevers op .19 December 1919. De gages der zeelieden zuilen bedra gen 15 p. st. per maand, in Hollandsch geld te berekenen naar den koers van den dag. IIL Vanaf 1 Juli 1920 zullen dc ha venarbeiders een loon ontvangen over eenkomstig een standaardloon van f7.50 per dag. IV. Voor de vaststelling der, loonen in de nevenbedrijven zal tusschen de or ganisaties der werkgevers e.i werknemers nader overleg worden gepleegd, met dien verstande, dat de loonen op grondslag van de onder II genoemde standaardlloonen en met inachtneming van het vermelde in de voorlaatste zinsnede van het schrij ven van den voorzitter, van den Loonraad op 17 Januari 1920, zullen worden vast gesteld'. V. De boycot van Nederlandsche sche pen in buitenlandsche havens zal door de I. T. F. worden opgeheven geiijk met de opheffing der staking en met open stellen der bedrijven. VI. De nieuwe collectieve overeen komst tusschen die organisaties en de Scheepvaartvereenigingen zal worden Trekking van 500 nummers ten overstaan van Notaris R. 6. MUblE. Woensdag 21 April 1920 Prils van f 25000 9895 l 2000 1939 I 400 346 5868 19162 l 100 12886 15245 17084 18283 Prijzen 23 2'. 38 4184 34 72(11 4207 97 27 42 112 41 4441 14 59 44 18 78 90 47 2353 4508 48 55 23 226 72 80 70 73 4640 309 78 42 68 2420 4799 71 2507 4827 83 18 59 95 2641 4989 429 2748 97 506 54 5035 36 74 39 6/7 2322 58 80 30 S3 708 40 5135 18 62 62 2S 2939 526S S80 85 5203 van f 90.(eigen geld,- 6407 9128 11251 13708 15889 18798, 43 40 11337 13824 15907 1909C 95 42 46 13919 16009 19258' 6591 9201 11484 38 61 82' 6632 27 11556 45 79 19302. 50 37 11518 14004 16124 50 6929 59 68 K..J3 87 a-, 93 97 1 7061 9427 7220 34 37 11 33 19421 42 85 78 41 63 97 88 61 "2 14137 162-14 19501 59 97 31 49 61 16311 99 83 82 6919614 1070 3020 1193 62 1225 77 57 89 65 3124 1331 62 85 3340 5401 1479 80 42 95 90 5511 95 97 56 1501 3411 5643 46 20 5863 75 3509 84 1643 23 5964 55 34 81 72 3601 99 99 25 6002 1753 61 3 62 71 24 67 89 1817 3717 27 70 48 3844 6107 49 3908 55 86 56 86 1944 86 87 57 4074 88 2023 97 6300 43 4145 61 69 51 94 2158 80 6404 42 44 78 31 68 11851 14204 92 33 50 9519 93 9516451 4S 7340 2411S30 14388 16583 55 74 71 12002 92 16653 58 95 BC0U 25 14439 16754 84 7452 53 33 14515 84 91 60 9823 7y 58 1683219713 68 7512102 14629 37 23 71 9915 9 42 42 60 81 63 22 95 64 81 86 10020 92 14710 16931 19303 7513 10107 12324 40 83 5 27 54 27 81 17055 43 73 55 50 94 59 83 90 67 1240414811 601990S 7674 10205 35 3317235 9 7757 22 1254214901 55 43 7882 28 87 13 17357 20032 94 10325 12694 5317411 91 95 37 12/6415012 83 20152 7979 40 78 37 90 20292 8CI4 56 128C2 46 17505 20305 29 69 49 83 64 20455 8115 95 83 15103 17627 87 90 10487 96 37 17848 20575 8287 10500 129-02 47 70 84 8445 20 98 15202 71 20682 8538 3213028 58 82 94 8640 46 74 15313 17959 20760 71 10689 80 42 79 3 8703 10765 13107 15429 18059 34 26 67 75 52 18115 52 53 98 87 86 62 89 60 10824 13241 15554 83 20810 8862 52 9315657 18207 36 77 72 13364 75 20 8} 8921 10925 94 82 55 20909 41 26 13431 8818323 lp 9017 80 43 15722 18416 4311073 84 1581318541 92 11105 13677 4918671 9105 19 78 5718791 Vorige lijst stond 19608 m.z. 19603, C DERDE KLASSE. Trekking van 22 Apr*1-^ No. 21078 f 40Q No. 11190 f 200. Prijzen van (45. 140 325 518 1124 1526 2569 2779 307V 3167 3591- 3683 3746 3943 4109 4401 4455 4565 4617 4679 5295 5626 6179 6254 629C 6406 6484 6580 7495 7584 7809 7940 7949 8334 8522 8615 8893 9466 9524 10053 10064 10556 10737 11050 11263 11290 11303 11335 11766 11835 12.03 12152 12-81 12747 12905 12966 12981 12993 13208 13368 13105 13593 13978 14013 14077 14199 14252 15281 14433 15196 15487 15609 16105 16684 17243 17270 17335 17346 17459 1749117851 18123 18168. 18-267 18384 18S73 19766 19782 20128 2016? 20425 20982 21271 21839 21951 22204 g223k 22457 22840 aangegaan voor dien tijd van een jaar. en alzoo eindigen 1 April 1921» Zooals onze lezers weten is er van een minnelijke schikking niets gekomen.; i DE STAAT NEW-YORK EN DE SOCIALISTEN. ALBANY, 21 April. Twee wetten om de socialistische partij vaat Amerika, zona la zij thans is samengesteld, uit te sluiten van de verkiezingen, zijn gisteren door het Huis van Afgevaardigden van den staat New-York aangenomen. Beide wetten werden met 83 tegen 65 stemmen aangenomen, ondanks het verzet der nartijleklers, DE WERVELSTORM. NEW-YORK, 21 April. Uit de bericfiim. heden ontvangen uit het gebied in Missis* aipp'i, Alabama en Tennessee, dat gistere# geteisterd weid door een wervelstorm, blijkH dat het aantal dood en 155 bedraagt en dat er honderden gewenden zijn. De materieele schade wordt op twee mil-linen -dollar ge schat, De wervelstorm woedde het eerst te, Guin in Alabama en trok verder zigzags, gewijze door noordwestelijk Alabama, Ooste. lij'k Mississippi en Zuidelijk Tennessee. Ver zoeken om hulp zijn gekomen uit verschilt ler-de kleine steden en nederzettingen. Volgens een Reuter-telegraffl uit Birming ham in Alabama bedraagt vólgens de jong ste berichten het aantstdooden mi eer dan' 160. Naar verschillende plaatsen is hulp gezonden. DE OPSTAND IN MEXICO. WASHINGTON, 21 April. Officieele e» met-oifficieele berichten-, hier heden uit Mexi. co ontvangen, maken melding van nieuwe deserties uit de gelederen der volgelingen' van Carranza. Generaal Mayeo-t moet zich. met zijn troepen bij de revolutionnairen ge voegd hebben evena's eenaantal anderen/ NIEUWE SPARTAKISTISCHE ACTIE? BERLIJN, 22 April. Het „Berl. Tage* bi." meldt, dat in het Bergsche land een nieuwe Spartacistische beweging word-t voor bereid De hoofdzetel der agitatoren is waar schijnlijk Renisdieid, maar ook te Barmen en Solingen constateert men toebereidselen voor den S-partacus-opstand. De veilig'heidsweer te Remsdheid. -die de inlevering der wapens en den terugkeer dei vluchtelingen egelt, bestaat geheel uit com munisten en onafhankelijken. Den autoritei, 'ten ontgaat dit. Daar ter stede vertoeven ook vele leden van den voormaligen Cen tralen Raad te Essen. In vele andere plaatsen van het Bergschf land is het aantal wapens, dat door de ch- tergebleven roode legfrsoldaten wordt in geleverd belachelijk klein. „HET GAT IN HET WESffEN" GESTOPT. BERLIJN, 22 April. De besprekingen van de Duitsche regeering met de bezettings autoriteiten over de instelling vain Duitsche -tolgrenzen in het Westen zijn geëindigd. De bezettingsautoritedten hebben verklaard met de toepassing der Duitsche in- en uit voerwetten in het bezette gebied accoord te gaan. Het gat ia het Westen wordt dus nu ge* stopt De uitvoer der in Duitschland zelf noot; <fige artikelen en de invoer van overtollige luxe-artikelen wordt daardoor belet. Natuurlijk zal de organisatie'van den tol- dienst eenigen tijd m beslag nemen, zoodaf niet onmiddellijk verbetering in dei tatssisn* zal intreden* -

Ons Blad : katholiek nieuwsblad voor N-H | 1920 | | pagina 2