H 1 fc.R. NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR NOORD-HÓLlANT© khB Kaas. p-sxtract ge Waschvrouw BINNENLAND kwaliteit. No. Uó Zaterdag 29 Mei 1920 13e Jaargang |enstraat, Tel. 435. LANOSCH ?!KAAT. Uiuminium 'ERMAGAZIIH OE WI1U, ils lisimmf, Bte Alkm. chinehandel. latthsjsen, adeanx, mag VAN OPDOBP'S EN OP ZOOM. Goed nieuws uit de Bouwbedrijven. BUITENLAND FEUILLETON. SLECHTS EEMDROOH »u8*agit* 80 cent. Ld 78 cent. 78 cent Ld 76 cent. Lieau 85 cent 13'2LI ct. 40 cent. kaas 55 cent. kaas 62 coat. 65 cent. 20 cent. 24 cent. 28 een!. 24 cent. 40 cent. 20 cent. 35 cent. 22 cenc. voer 18 cent. 25 cent. 17X ct. y a n g e n iiEi- DSCHAP. [MAAlf. No. 34. tem der artisten ïiziek in al haar weer. en Apparaten- gratis en francöjf ÏILDER1NG, Zaadmarkt 66. ■el. 236. !g Pathéfoons. Ie itJe-InrSchtingen. Icelaars en Onderne- blieke verkoopingen, i, te Alkmaar, bieden de navolgende per- n'nuis met tuin Luttik September ontruimd eerenhuis met tuin 1 Juli a s. ontruimd eerenhuis met tuin October a.s. ontruimd oot Ileerenhuis met centrum der stad, ia overeenkomst. Bur- Nieuwlandersingel. aan den Nieuwlander- ;rootte van 600 M. ïtrum der stad, ter 70 M. Diverse Burger- verschillende punten huizen Koningstraat, n Laat. beste Zeeppoe- emd worden, cant: FABRIEKEN, TEL. 39. abonnementsprijs: Pet kwartaal s f 2,franco per post 1 2.50j Met Geïllustreerd Zondagsblad I 0.45 hooger. Verschijnt dage! ij ks Ewsmi HOF 6, ALKMAAR. - Telefoon433' SdvertsntceprllËi Van 15 regels f 1.25 elke regel mtsr 1 0,25, Reclames per regel f 0.75 j Rubriek „Vraag en a&a- bod" bij vooruitbetaling per plaatsing f 0.60. Aait alle efconné'e wordt op aanvraag gratis een pofss veretrelrt, welke heri verzekert tegen ongevallen tot een bedrag van fSOO,-, f400,—, f200,-, f500,—f60,—, f3S,— 9 tS.~ Sedert geruimen tijd heerscht er spanning in de bouwbedrijven. Voor de patioons in een groot aantal vak- ken is het onmogelijk oan met de moderne (socialistische) en Landelijke Federatie van bouwvakarbeiders de zoo zeer gewenschte overeenstemming te kiijgen. om een collec tieve arbeidsovereenkomst aan te gaan. Op de leiders der Socialistische en Com munistische arbeiders is danig toepasselijk. wat i,Het Volk" dezer dagen ten onrechte den Minister van Arbeid verweet: ze „treu zelen" en „zaniken". Deze leiders, beter gezegd onverantwoor delijke drijvers, lokken liever conflicten uit en visschen liever in troebel water, dan hun medewerking te verleenen om aan den onge- regelden of slecht geregelden toestand voor de vakarbeiders, een einde te maken. Anders en beter begrepen het de Katho lieke en Christelijke werklieden. Zulks blijkt uit het volgende bericht, waar van allen, die prijs stellen op den geregel den. zoo noodzakelijken gang van zaken in de bouwvakken, met ingenomenheid zullen kennis nemen: Op 26 Mei j.l. is te Amsterdam de lande- lijke collectieve arbeidsovereenkomst voor de bouwbedrijven door partijen, n.l. de Bond van Patroonsvereenigingen. de Bond: van R - Kath. Bouwvakpatroons. eenerzijds, en de Ned, R.-K. Bouwvakarbeidersbond St. Jo seph, de Nederl. Christ. Bouwvakarbeiders- bond en de Chr. Nat. Bouwvakarbeidersbond anderzijds, onderteekend. Op deze conferen tie is omtrent eenige gemeenten, wat 'betreft klasse-indeeling nog overeenstemming 'be reikt. Haarlem en Utrecht zijn in de le - loonklasse geplaatst, de streek Kennemer- land in de 2e loonklasse, terwijl over en- kele andere gemeenten nog zal worden be slist door de commissie van arbitrage. Dat is nu eens een kloeke-, loyale overeen komst. die getuigenis aflegt van den goeden wil en een recht geaard, juist opgevat ge- emeenschapsgevoel der Katholieke en Chris telijke arbeiders. Wij", brengen hun .daarvoor alle hulde! Met het tot stand komen dezer ovéreen- komst. is vpor hen c-en taajigrij.ke verbete ring in hun maatschappeTulm posiiie ge bracht. Daar de individueele arbeidscontracten de- ze week nog niet gedrukt konden worden uitgereikt, zal den arbeiders een voorloopig «individueel arbeidscontract worden voorge- legd, dat MOET worden geteekend door alle arbeideis. Wie niet teekent. wordt geacht ontslagen te zijn. De R.-K. en Christel, georganiseerde ar beiders. die samen 35.000 leden tellen, zul- len, kraachtens ret aangaan van de collec- tieve overeenkomst door hun bonden, recht 'hebben op 't loon met terugwerkende kracht Wan 3 Mei j.l. af. De besturen der R.-K. en Christel, bouw- vakarbeidersbonden hebben hun leden dan ook reeds opgedragen Zaterdag, dus van- daag, de hen voorgelegde individueele ar- beidscontracten te onderteekenen. eerstens omdat zij als leden der confaacieerende or- ganisaties dit verplicht zijn, tweedons om- dat hun dan het loon zal worden betaald van 3 Mei af. Er zit echter nog een andere bij uitstek goede zijde aan de tot stand koming van 4 dit collectief arbeidscontract. De toeleg der „onafhankelijken," en der „modern" georganiseerden om beroering en conflicten uit te lokken, zal er door gefnuikt worden. Tegen de onruststokers en visschers in troebel water, nemen de R.-K. en Christelijke arbeiders nu een sterke, onwrikbare stelling in. Inderdaad, de verkregen voordeelen zijn van veel te overwegend belang, om deze door het optreden van onverantwoordelijke socialisfische en communistische onruststo kers en armoedzaaiers, voor de duizenden bouwvakarbeiders te loor te deen gaan. Onze huisgeno-oten in 't Geloof en onze Christelijke bioeders in de bouwvakken, heb ben in deze aangelegenheid van het hoog ste belang, hun plicht gedaan, zoowel voor zich zelf en hunne gezinnen als voor de Ge meenschap. Ze verdienen daarvoor den dank van al len, die de ordelijke en geleidelijke consoli deering voorstaan der maatschappelijke toestanden, welks de revolutionnaire elemen ten trachten legen te gaan. MILLERAND TEGEN DE SYNDI CATEN. In een onderhoud met vertegenwoordi gers van de commissie uit den Senaat, verklaarde Millerand de vorming van syndicaten van ambtenaren niet te zullen dulden. De regeering bereidt thans een wet voor op den rechtstoestand der amb tenaren, die begin volgende week bij de Kamer zal worden ingediend. Deze ver oorlooft vereenigingen van ambtenaren, maar verbiedt deze vereenigingen zich te fedc-reeren met andere, die niet hetzelfde beroepskarakter dragen. Hiermede bindt Millerand dus den groot-en strijd aan tegen de ambtenaren, die juist him adhaesie aan de C. G. T. hebben gestemd en die door hem ver plicht zullen worden, dit besluit onge daan te maken. POLEN EN KUSSEN. Uit Weenen wordt aan het „Hbld." ge seind, dat volgens mededeèlingen uit Warschau de Pcolsclie regeering, onder den indruk van de „verontrustende" be richten van het front, zou hebben beslo ten om de Engelsche regeering- te verzoe ken bij de Soyjetrogeerin-g te interveni- c-oren opdat Kusland de vijandelijkheden zou. staken cn onderhandelingen over een wapenstilstand zouden kunnen beginnen. Intussehen echter werd den Poolsohen opperbevelhebber opgedragen taai tegen stand te bieden, opdat een zoo gunstig mogelijke grondslag voor onderhandelin gen voor Polen zou worden behouden. Het schijnt den Polen dus den laatslon tijd niet voor den wind te gaan, wat ook al kan blijken uit het volgend legerbe- rieht, 27 Mei uit Warschau afgezonden: Ten Zuiden van Borisof zijn sterke bol- spewistische troepenafdeelingen, die over de Beresina trokken, door onze concen trische aanvallen uiteengedreven. Wij vermeesterden vele mitrailleurs en maak ten honderden gevangenen. De overblij vende holsjewiki vluchten in de bosschen. Onze afdeelfngen in het bruggehoofd van Krepf bezetten Krasitoeka en Pre- boetsjewo. DE VREDE TUSSCHEN LETLAND EN DUITSCHLAND. Gisteren aou de Lettische regeering den tekst puhliceeren van het vredesverdrag, hetwelk door de vertegenwoordigers van Duitschlaad en Letland te Berlijn is on derteekend en na de uitwisseling van de bekrachtigingsoorkonden in werking zal treden. De voornaamste bepalingen zijn: Duitseliland zal Letland in rechten er kennen, zoodra een der geallieerde mo gendheden dit heeft gedaan, de contrac teerende partijen zullen geen vijandige aanspraken op eeü anderen staat steunen en geen vorming van vijandelijke troepen op hun gebied toestaan; Duitschland ver bindt zich Letland schadeloos te stellen voor de schade, door Duitsclie troepen op zijn gebied teweeg gebracht. Een gemengde commissie, die te Riga zetelt, zal de wederzijdsche op- en aan merkingen onderzoeken en Je schadever goedingen vaststellen. Letland zal het oorlogsmateriaal ontvangen, dat de troe pen van Bermoudt toebehoorde; Duitsch land zal Letland goederen cp crediet le veren. UIT DE BELGISCHE KAMER. Het volgende js ontleend aan hot ver slag van een Belgische Kamerzitting: vau Cauwelaert. Mijne Heecen. (Bij deze V manische wooraen on.smai een geweldig lawaai. De Walen en franskil jons beginnen te schreeuwen en te tieren, sommigen loopen heen. De voorzitter ha mert. Tegenover al dit geweld juichen de Vlaamsche leden, ook de socialisten, Van Cauwelaert toe. De betoogingen hou den eenigen tijd aan. Einde.ijk wordt liet vrij stil. ue voorzitter (na lang gehamer). Ik zeg u, dat de lieer Van Cauwelaert Viaamscli zat spreken, (handgeklap bij de Vlamingen en lawaai en geroep 1/fj de Walen en Ffanskiijoiis.) Pepin. Jiet gaat hier niet om liet Viaamsch, maar om de veiligheid van het land. De heer Van Cauwelaert heeft een Fransche opydeding genoten; hij kan Fransch spreien .en.(De rest gaat ver loren in het weer losbrekend kaoaal. De Vlamingen juichen ,Van Cauwelaert op nieuw toe. Viaamsche socialisten rede twisten tegen y'.Vaa'sehe en eirehen hun recht op. Eind-Rijk is-het weer stil). Ten slotte vermocht de heer Van Cau welaert te spreken, doch nog verschei den malen moest de voorzitter tegen het verstoren der orde protesteeren!! GE&IEitiGöE BUITEKL. fiSfiiCHÏES*. Kanaaltunnel Dover—Calais. De onderhandelingen iusschen Engeland en Frankrijk omtrent den bouw van een on- derzeesche tunnel Dover—Calais schijnen thans in een vergevorderd stadium gekomen te zijn. Engeland is thans bereid zi.m hoog gepiezen eenzame ligging op te geven, na dat in het Lagerhuis velschillende stemmen zijn opgegaan, dat Londen alleen dan de eerste stad der wereld zou kunnen blijven, indien de tunnel tot stand kwam. Als de plannen doorgaan zullen er vier tunnels worden gebouwd van 35 K.M. leng te. De Engelsche ingenieurs zün iot de over tuiging gekomen dat in verband mei den ge makkelijk te 'bearbeiden bodem van de zee tusscben Engeland en Frankrijk, het mo gelijk zal zijn, deze vier tunnels in tien jaren tijds gereed ie maken. De kosten van alle werken worden geraamd op 20 nrillioen pond sterling. Het werk zai zoodanig bespoedigd worden, dat reeds na verloop van vijf jaren een der tunnels in gebruik kan worden ge nomen. Tegelijkertijd zal in Londen begon nen worden met den 'bouw van een groot mo dern spoorwegstation, daar de bestaande dern spoorwegstaton daar de bestaande sta- tons net voldoende voor het drukke verkeer, dat verwacht wordt, zijn ngercht. Door middel van dezen tunnel zal men, zonder den trein te verlaten, in slechts zes uren van Patijs naar Londen v.v. kunnen rei zen en desnoods op den dag heen- en terug kunnen gaan, heigeen vooral voor zaken menschen van gioot voordeel s. De spoorweg zal voor electrisch bedrijf worden ingericht en men zal 40 minuten noo dig hebben voor het passeereh van het cn- derzeesche gedeelte. De priis voor een rt zal 10 schilling 6) bedragen. Vclgens de be rekeningen zal men dagelijks 30.000 perso nen eu ook 30.000 ton goederen kunnen ver voeren. Op verzoek van Engeland zal het krachtstation, dat den electrischen stroom moet opwekken, in Kent. 10 mijlen land waarts worden gebouwd, en wel met het oog op de verdediging. Bovendien zal er een in richting gemaakt worden, waardoor men de tunnel zoo noodig direct vol water kan laten loopen. Wordt men verstandiger? Als ceu bemoedigend symptoom kan men liet besluit van de Hambucgscbe havenar beiders besciiouwen om voorloopig geen boogere loon-elsehen te stollen. In een ver gadering van havenarbeiders hebben de ver trouwenslieden zich tegen het opzeggen van de tarief overeenkomst van 31 Mei verklaaid, op grond van het feit, dat de situatie in do haven van Hamburg thans niet zoo gunstig is, dat nieuwe looneisehen met geweld zou den moeten worden doorgezet. De bakkersstaking in Madrid is geëin digd. Uit Madrid wordt gemeld, dat te Bar celona en Valencia de terroristische aansla gen voortduren. Te Valencia is tijdens een voorstelling een bom geworpen tegen een Schouwburg, waardoor een ontzettende paniek ontstonder werd echter niemand gewond. Een andere bom ontplofte in het ZwitscTSche café, waardoor een tiental per sonen werden gewond, o.w. een doodeiijk. Te Pariis en omstreken is het Woens dagavond noodweer geweest. Een onweer met geweldigen regenval en hagelslag heeft groot© schade aangericht. De bui ging ver gezeld van oen wervelwind, welke talrijke daken heeft afgerukt; eenige treinen onder vonden aanzienlijke vertraging, hier en daar was ue weg door het water weggespoeld. In de weiden werd veel vee gedood. Sinds eenige dagen heerscht in Italië zulk een hitte, dat men ten zeerste vreest voor den te velde staanden oogst. Te Parijs ziin een tiental personen ge arresteerd beschuldigd van onwettigen han del in gouiden en zilveren geldstukken, welke zii op het platteland opkoopen en met groote winst in het buitenland van de hand doen. Ook te Lyon zijn vele personen gevan. een genomen. Bii betoogingen te Rome naar aanlei ding van de herdenking van de Italaansche deelneming aan den oorlog is het tot vrij ernstige botsingen gekomen tussehen natio nalistische studenten en soldaten van de koninklijke garde. Over en weer zijn daarbij schoten gelost. Volgens berichten in de Franscho bladen schiint de schuld van het gebeurde te liggen bij de troepen. Op weg naar het Quirinaal n.l. vonden de studenten de straten afgezet door afdeelin- gen der guardiai regia. een pas op voorstel van Nitti gevormd politiekorps. De hard nekkigheid van de betoogers. die verder wil den trekken, en hun scheldwoorden deden de politietroepen het hoofd verliezen. Een paar revolverschoten hadden ten gevolge, dat zii op de menschenmassa, hun geweren afscho ten, waarop een geweldige paniek ontstond. In verband met deze incidenten heeft ÏTitti een langdurig onderhoud gehad met den minister van oorlog. Waarschijnlijk zal de bijeenkomst van de Kamer worden uitge steld, daar de regeering niet in het parle ment wil verschijnen onder den versclien indruk van deze feiten. In ieder geval ver wacht men een heftigen aanval van de socialisten op het nieuwe ministerie. Cnillaux is tot president gekozen van het landbouwcomité te Maine-rs. Met jngang van 1 Juli zullen op do Duitsclie spoorwegen nog slechts twee klasse- geldig zijn behalve voor en kele internationale treinen, die de le klasse behouden. De coupés van de le klasse zullen ingericht worden vcor zes reizigers. En in de rijtuigen van de vierde klasse zullen banken gezet worden, waar door ze veranderd worden in derde klasse rijtuigen. Voor den oorlog werden in Duitsch land op 1500 K.M. spoorweg jaarlijks 120 K.M. rails vernieuwd. In 1910 word dit cijfer verminderd tot 100, in 1917 tot 70, in ,1918 tot 48 en in 1919 tot 101 - De directie tracht thans hierin verbete ring te brengen, al zijn de rails duur en scliaarsch. De „Fra-nkf. Zig." verneemt uit Dres den: Groote troepen werkloozen sabotee- ren hier thans de wet op de bedrijfsraden. Zij verzamelen zich, zonder dat de auto riteiten hun iets in den weg leggen, in massa's van meer dan honderd man voor de fabrieken, doorzoeken de gebouwen en laten zich de lijsten der werklieden voor- léggen. Zjj gaan na, of er gehuwde vrou wen op ,de fabrieken werken en stelten zich aan alsof zij de eigenlijke controleurs' van de bedrijven waren. De door de ar beiders zelf gekozen bedrijfsraden wor den geheel genegeerd. R.-K. INTERNAT. VEREENIG1NG TER BESCHERMING VAN MEISJES. Donderdag j.l. is in het gebouw der Zi- ta-vereeniging te Leiden, de algemeene vergadering gehouden der R.K. Interna tionale Vereeniging tot bescherming van Meisjes. De vergadering was bezocht door een 40-tal afgevaardigden en door de Zeer- Etrwaarile heeren Mgr. A. J. Holiërhoek uit Amsterdam; J. A. F. Heijs, pastoor te Alkmhar; Th. Appelman S.J., rector te Rotterdam; Pater Th. v. Eekeren O.F.M. kapelaan te Haarlem en Pater R. O. H. Bouters, O.F.M., kapelaan te Leiden. Mevrouw Dr. Droog-Decker uit Heem stede, presideerde. Er werd o.in. een voorstel ter tafel ge bracht, om een bespreking te houden over de verhouding tussehen de R.K. Ar beidsbeurzen en de Bemiddelingsbureaus der Meisjesbescherming. Verder had een gedachtenwisseling plaats over het ontwerp: „Hoe kan men de dienstbodenavondjes aantrekkelijk en nuttig maken?" De WelEerw. Pater Bouters sprak als zijn meening uit, d^t deze avondjes nooit in voldoende mate zullen slagen, indien zij niet onder religieuse leiding staan. Zulks geschiedt thans in Rotterdam. De presidente merkte op. dat te Haar lem een gesalarieerd persoon de leiding heeft van deze avondjes. Deze salariee- ring werd door de afdeeling Leiden be streden. De ZeerEerw. Pater Appelman gaf een uiteenzetting van zijn ervaring te Am sterdam en pleitte voor aanstelling van één persoon als leidster. Dit behoeft ech- er geen gesalarieerd persoon te zijn. ,B«>r het Italiaa|B§M.b floor IVOj 12. },Hoor eens mijn vriend", voegde Jeannette er aan toe, „ge moet Sabine's kookkunst eer aan doen. Daarbij heb' ik' u veel te vertellen", - -zei ze er zacht bij. „lk neem die invitatie gaarne aan Jeannelte", zei hij vriendelijk. „Bravo, Signor Doktore", riep de oude huis -houdster verheugd uit, „zoo mag ik' het hoo ^ien", Dan riep ze tot het kèukenmeisje: Bep pi na, portate la ?uppa, preslississimio eh". Zo zetten zich nu aan tafel en beproefden Sa- JJiina's kookkunst alle eer aan te 'doen. Alleen sla keukenprinses genoot van haar fijn gebak het - meest, Jeannette en Dir. Avairti waren verstrooid. Jeannelte dacht er over na, hoe ze haar vriend het gewichtig nieuws zou mededcelen, aan' .hem, die ze tot heden steeds in dergelijke aan- tegenheden, geraadpleegd, had en feiteiijk' voor gegaan was. De dokter zag, dat haar iets -'drukte, en dat hinderde ook hem. Hij had het yeerzien met zoo'n innige vreugde tegemoet zulke zoete verwachtingen daarop ge steld. Hij was tijdens hare afwezigheid, niet moede geworden, telkens zich voor le stellen hoe heerlijk het zou zijn, Jeannetle nu geheel alleen te hebben, alleen zonder Charlotte, die tot heden de grootste plaats in haar hart inge nomen had. Hij had gehoopt, dat de vriend schap, dio ze van haar kant voor hem gevoeld had, thans een zoeteren naam zou krijgen. En nu was ze teruggekeerd], bleek en ja, feitelijk ontdaan. Toen ze ging, had ze slechts eenige verstrooing noodig, thans kwam ze schijnbaar lijdend terug. Hij gevoelde het bij intiutiej want nij kende haar van heur jeugd af, en het was zijn gewoonte, op haar lief gelaat als in een open boek te lezen, wat zij ncheclde. Hij vermoedde, dat een groote smart haar gemoed drukte. Hij had niet bemerkt, dat zij stil gewor den was, tot hij door de stem van de oude Sabina opgeschrikt werd, die zef: „Dokter eet niet Thans moet ik naar de keuken, en zien of het meisje een en ander goed doet.'" Ze ging zonder dat een van beiden iets zei Toén ze buiten de kamer was, glinsterden haar oude oogen, en een lachje kwatfl op haar rim- pëtig gelaat, dat de weerspiegeling was van een jong hart. „Ik geloof, diat 't er heden 'door gaat, ea. mijn Jeannetje gelukkig zal worden. Ze zitten beiden zoo stil en sip te kijken, en dat is een goed te eken. Ik vzal nu; tenminste mijn hoofd gerust, kunnen neerleggen met da gedachte teres, die me reeds 2ijn voorgegaan, bezorgd is. De kleine knaap, Amor noemde ze hem geloof ik, hij staat op een stceen uit gehouwen in de villa Borghese, heeft zijn koker leeg geschoten, en nu steekt een pijl hem in 't hart." De oude zuchtte en dacht aan haar eiger, jeugd, toen haar man door een besmettelijke ziekte reeds vroeg van haar zijde werd weg genomen. Nu had ze nog slechts Jeannette. Maar van haar zou ze ook gaarne afstand van doen, als deze slechts gelukkig was. Op eens werd ze in haar gedachtengang gestoord. Er werd gebeld, en de deur openmakend, stond de vrouw van den beeldhouwer Perelli voor haar. Hoe blij ze anders was, dat deze kwam, zoo gaarne miste zij haar thans. Doch ze bezat de gastvrijheid der Romeinen, en op de vraag of haar meesteres thuis was, antwoordde ze „kom binnen Signora". Ze liet de dame in den salon, die aan de eet kamer grensde en met een paar schuifdeuren hieivan gescheiden was. Ze schoof deze deuren echter niet open, ging buiten de kamer om', en voor ze aanklopte, hoorde ze even aan de deur. Als ze zacht hoordé praten, knikte ze met 1»* oude hoofd bevredigend. Ik' geloof, dat de kinde ren het eens zijn geworden. Enfin, ik' zai eens kloppen en binnen gaan, mochten hun Rayten niet tot me spreken, ik zal het wel jn 'oogen lezen. dal het kind van mijn besten meester en moes- j Ze klopte nu aan de deur. - •- te- f -S S Tv «r V Binnen klonk de stem van Jeannette. 'loen de oude huishoudster binnentrad, zei Jeannette: „Wat zijt ge heden officieel, waar om komt ge niet als altijd zonder kloppen bin nen Het vriendelijk gezicht van de oude vrouw werd rood, het was gelukkig voor haar, dat het reeds schemer Ja de kamer geworden was. Zei zei eenvoudig: „Signora Perelli van hiernaast is er, ze wacht U. in den salon." Jeannette stond op en zei tot Dr. Avanti: „Gaat u niet even mee, om onze buurvrouw te begroeten?" „Ik blijf liever hier", zei hij. „Maar ga nog niet heen, want ik neb' je nog meer te vertellen." „Ik: zal wachten", zeide hij eenvoudig. Terwijl ze jn den. salon ging, liet ze de deur half openstaan. Hij bleef alleen in dé donkere kamer achter, ging in den hoek op de sofa zitten, zoodat men hem van uit den salon niet zien kon, en tiet het hoofd in de handen rusten. De oude huishoudster zag hem stilzwijgend aan, en ging heen. Ze was nog niet veel wijzer. „Waren zij het al eens geworden, of moest het nog 'gebeuren? Door de openstaande deur drong het schijn sel van een temp, die Sabrina zooeven binnen gebracht had, en het gesnap van een tweetal da messtemmen was hoorbaar. Nu en dan kon hij een woord opvangen. Ze spraken Ilaünansch verheugd uitriep: „O, wat een vreugde, wat Hij vernam de stem van de kleine vrouw, die zal Oreste daarvan zeggen. En wie is de ge lukkige? Het is toch natuurlijk Jeannette's heldere slem antwoordde nu eenigszins opgewonden „Ik leerde hem op Capri kennen". „Ach riep de jonge vrouw ontgoocheld uit, maar vertel me toch eens, hoe ziet hij er uil, wat doet hij? Is hij oud, of jong? Is hij blond of zwart? En wat voor oogen heeft hij?" „Hij is zeer jong," hoorde Dr. Avanti Jean- nette's stem na eenigen tijd zeggen. „Vier-en-twintig jaar oud. Veel le jong voor mij. Maar hij bemint me en ik hoop hem ge lukkig te maken." Wat Jeannetle verder zei, kon hij niet meer hooren Dus het was waar, wat ze hem zoosven met haperende stem gezjgd had, ze keerde als bruid terug. Hij wilde een smartkreet slaken, maar hij beet zich op de lippen en bedwong zich. En in zijn hart klonk een stem: „Een knaap heeft mij mijn kleinood geroofd, een knaap!" Zoo zat Dr Anavanti in stil gepeins ver zonken, toen hij een hand op zijn schouder voelde Hij schrok op; het was Jeannettej, Het lichtschijnsel viel nog door de ge opende deur, maar het toeslaan van de huis. deur was een teeken, dat de buurvrouw ver trokken was. En voor Dr. 'Anavanti iwisf

Ons Blad : katholiek nieuwsblad voor N-H | 1920 | | pagina 1