dou.wes dekker vrijgesproken Kerk en School Handel en Nijverheid O-, de en A.rd5eiu Gemengd Nieuws Korte Berichten Sport en Spel h« i clsr tegenwoordige Regeering en door hen, die .aar steunen, werd en wordt bereikt. :lks worde niet eens, doch bij herhaling en bij ne aaide herhaling den kiezers voorgehouden. Jp onze katholieke pers, aan wier steun, leiding e!l voorlichting dit zij met groote waardeering g0 ,gd de goede gang van zaken op politiek Ier ;in voor een zoo groot deel te danken is, zij krachtig beroep gedaan in deze richting mede werken, niet het minst op onze locale Pers. Zoo gaan v/ij, in 't belang van Kerk en Vader land, van Staat en Maatschappij, voort op den weg, ->ns op nieuw als den waren gewezen, terwijl ons 'eger zoozeer is versterkt door de groote schare van vrouwen, toegetreden tot onze Kiesvereeni- gingen, dank zij de op bijzonderen prijs gestelde aansporing der hoogste kerkelijke overheid, dank, zij den ijver der kiesvereenigingen en propaganda clubs, dank zij de stuwkracht van den R. K. Vrou wenbond. Dat aan geen vrouw eea plaats in hst Bondsbe- stuur werd toegewezen, is o. i. een bettSnrens- waardig verzuim, dat nochtans makkelijk te her stellen is. En thans gaan wij aanvangen onze beraadsla gingen, die beloven belangrijk te zullen zijn en die opnieuw mogen aantoonen, dat, bij verschil van meening, onze eenheid, die ons vóór alles noodig is, en waarin onze kracht gelegen is, niet behoeft te loor tc gaan. Met dc bede, dat God onzen arbeid moge zegenen, verklaar ik deze vergadering geopend. (Applaus!) Ka bet uitspreken zijner openingsrede, stelde de heer Van Wijnbergen, onder ap plaus voor, de volgende telegrammen, te verzenden Aan Hare Majesteit de Koningin. ,.De R.-K. Staatspartij in Utrecht in bonusvergadering bijeen, betuigt Uwe Ma jesteit troffiw en aanhankelijkheid." Aan Z. D. H. den Aartsbisschop. „De R.-K. Staatspartij In de Zetelstad Uwer Doorluchtigheid bijeen, betuigt hul de en dank en vraagt uw zegen over haar arbeid." Vervolg-ens deelde hij Eiede, dat do heer Mr. Kolkman bericht van verhiaèerin gezonden had. De secretaris ging daarna over tot de. lezing van het jaarverslag. Door ton penningmeester, mr. J. Heer hens Thijasen, werd hierna het. financieel - verslag uitgebracht, waaruit bleek, dat ontvangen werd 17M.S0, uitgegeven 1410.15. zoodat een batig saldo van 381.68 is verkregen. De penningmeester spoorde aan de kas der vereeniging te versterken, omdat zon der geld geen actie is te vo-cren. In het bijzonder deed hij een beroep op de groote al'deelingen. Het Defensie-rapport. De Voorzitter begint met te herinneren aan de gemaakte opmerkingen, dat er te weinig tijd gelaten is ter bestudeering van het rapport. Z.i. moet het rapport thane in behandeling genomen worden. Dit kan zeer gced, omdat men zich tot niets bindt en men door niemand wordt gedwongen. Er bestaat dus geen reden tot uitstel. Op de eerste plaats zou. men thans kun nen behandelen de algemeene strekking van het rapport en spr. meent dat men zich daartoe moet bepalen. De behande ling zal zoodoende vx-ij eenvoudig zijn. Door den heer Serrarens uit Utrecht, werd de vraag gesteld, of de vergadering over liet rapport zal stemmen. De voorzitter antwoordde, dat de be handeling zulks zal uitwijzen. De afgevaardigde van Amsterdam wil van te voren uitgemaakt zien of men thans het rapport zal behandelen of uit stellen. Daar niemand bet voorstel ondersteunt wordt tot behandeling besloten. Nog wordt besloten, dat alleen aan afgevaar digden het woord zal worden verleend. De heer T'erstege, Almelo, acht het eeii moeilijke zaak zich over de technische zij de van het vraagstuk uit te spreken, slechts eeu persoonlijke meeuing wil hij hier uiten. Het rapport is zijns inziens te veel door militairen opgesteld. Spr. mist in het rapport het burgerlijk element. De loting is in het rapport gehandhaafd en daarmede kan spr. zich niet vereenigeri. Volgens hem moet ons leger bestaan uit beroepsmenscben en moeten degenen, die niets voor de militaire loopbaan voelen, daartoe niet worlen gedwongen. De heer Bon, Den Haag, stelde voor, een speciale commissie in te stellen voor de koloniale defensie. De heer Bader uit Leiden zegt, dat te weinig aandacht aan het kazerne-leven geschenken is. Deze spreker wenschto dat ook de vrouwen over deze aangele geilheid zouden gehoord worden. Volgens den heer Kusters uit Den Helder, deugen de grondslagen van het rapport niet. Het oude gebouw wordt te veel opgelapt en gehandhaafd en om het systeem van het rapport in te voeren, is minstens een tijdvak van 10 jaren noodig. Het kazerneleven brengt voor geloof en zeden groote gevaren mede en ook de op leiding der aanvoerders behoort met alie zorg te geschieden. Dienaangaande mist spr. in het rapport de noodige waarbor gen en maatregelen. De heer Van der Bilt, Den Helder, is van oordeel, dat het rapport het te veel in één richting zoekt. De Commissie zou z.i. goed doen haar eonelusie aan te vullen met de bepaling, dat voor de nia- xine eok uit de koopvaardij kan worden gerecruteerd. Ook de heer Hoefnagels uit Nijmegen, wees op de leemte in het rapport omtrent de kazernes. Ook moet het leger z. i. niet optreden voor de handhaving der rust in t buitenland. Door spr. werd een amende ment ingediend, waarbij wordt voorge steld het poliiieleger en corps der mare chaussee uit te breiden voor de band ha- ving der rust in het land. Het lid der Defensie-Commissie, de. heer Lainlaoy ontraadde aanneming der motie Den Haag, want geheel Indië zou daar door weerloos worden, hetgeen voor ons land ccri groote ramp zou zijn. Daardoor toch kan het gevaar ontstaan, dat ons land de kip, die de gouden eieren legt, ver Jicsifchetgesa spr. door eenige cijfers over de opbrengst van Indië trachtte duidelijk te maken. Vervolgens trad deze spr. in een be schouwing, wat door andere landen aan de defensie ten koste gelegd wordt. In 't bijzonder trof bij een vergelijking- met België, dat zich onze meerdere voelt onder militair opzicht, terwijl het toch nog steeds zijn leger en verdedigingsmid delen uitbreidt. De. heer Lambooy meende er nog op te moeten wijzen, dat het rapport in de rieh- ting van een vrijwilligers leger gaat door het a»uimoedigen tot deelneming aan. den Vrij willigen Landstorm. Dat het leger uitsluitend moet dienen tegen den buitenlandsehen vijand, noem de bij onjuist, want ook voor het bewaren der binnenlan-dsehe rixst, kan het goede diensten bewijzen en heeft dit meermalen edaan. Ten slotte verklaarde spr. zich homo geen met het rapport. Hij ziet daarin vuor de tegenwoordige omstandigheden een goede oplossing, al voelt hij nog zooveel voor de ontwapeningsidóe. Door Mr. Bomans, lid der Defensie-com missie werd met nadruk betoogd, dat het thans een compromis geldt, hetwelk txis- scheu de verschillende richtingen geslo ten is. Voor spr. is het een dure plicht, om uit alle kracht er toe mee te werken, dat het rapport wordt aangenomen en dat het thans werdt aangenomen. Wil dit rap- jiort nuttig wei-ken, dan moet het heden worden aanvaard. Nog zei spr. dat hij de commissie was in gegaan met idealen en het rapport te heb ben geteekend met eem bloedend hart. Het is echter noodig, dai men offers weet te brengen, wanneer men ziet, dat zijn ideaal nog niet kan worden vervuld. Als men immers ziet, dat het volk niet warm loopt voor een zaak, dan heeft men zich neer te leggen bij, de meerderheid, van het volk, dat een andere richting in wil. Waar intusschen dit rapport, zij het als, tijdeljj- ken maatregel,, de Regeering en de Katho lieke Staatspartij xxit de Impasse wil bren gen, waarin men anders dreigt te geraken, daar moet men het nog heden aannemen, zij het slechts voor den duur van een zit tingsjaar. Voor de eenheid in onze partij is het absoluut noodzakelijk dat heden de beslissing wordt genomen, opdat wij weten wat wij willen en de Regeering een hou vast heeft aan de sterkste regeeringspar- ttf. Krachtig spoorde- Mr. Bomans daarom aan, het rapport te aanvaarden, zooals 't door de commissie is voorgelegd (toejui chingen). De heer Koemams uit Rotterdam zoude de defensie-commissie bestendigd willen zien, ook na de aanneming van het rap port om bij gewijzigde omstandigheden van advies te kunnen dienen en had voorts verwacht, dat tie R.-K. Indische Staatspartij was geraadpleegd voor dat deel van het rapport, dat over Indië han delt. Bij de replieken verklaarde Mr. Bomans nog, dat het rapport z.i. tijdelijk na&et zijn, omdat men naar gedeeltelijke of geheele ontwapening moet streven. Hierop constateerde de voorzitter, dat de grootste eenstemmigheid omtrent het rapport was bereikt en de hoop der tegen standers, dat onder do Katholieken on- eenigheid- over dit rapport zou ontstaan, ijde-1 blijkt te wezen. Spr. vertrouwde dat die eenheid zal blijven bestaan en sprak als zijn meening uit, dat het voorstel-Den Haag, om een afzonderlijke commissie voor Indië in te stellen, na de gegeven toelichting, overbodig kan worden geacht, De voorzitter zo-u gaarne zien, dat de- vergadering het rapport aannam op de wijze, zooaLs door Mr. Bomans was voor gesteld. Nadat de afd. Ben Haag haar voorstel had ingetrokken, werd met algemeene stemmen aangenomen eie volgende Motie. „De Alg. Bond van R.-K. Kieskring-or ganisaties in Nederland, verklarende zich met de Defeneie-com-missie te stellen op het standpunt, dat de militaire- lasten persoonlijke zoowel als finaneiëele moe ten worden beperkt, zoover *s lands vei ligheid dit toelaat-, overwegende, dat het niet op den weg ligt der vergadering de technische on derdeden van het rapport te beoordeelen doch alleen Je algemeene lijnen; dat ixx bet bijzonder het verblijf in de kazerne moet xvorden verminderd zoover dit met de behoorlijke militaire opleiding vereenigbaar is; dat de geestelijke belangen in veel hoo- ger mate moeten worden behartigd; besluit onder dankzegging aan de commissie voor haar verdienstelijken ar beid niet te treden in een diseussi-e over details; en zieh te vereenigen met de groote lij nen van het rapport. Tijdens de bespreking van het Defens-ie- Rapport waren de volgende telegrammen ingekomen „H. M. de Koningin betuigt de vergade ring van de R.-K. Staatspartij oprechten dank voor uitgesproken zegenbede en voor de gevoelens, vertolkt door uw tele gram." •\.l y - -ft? „Dankbaar voor de hulde, smeek ik Gods besten zegen af over uw vergadering. Mo gen allen diep beseffen den onafwijsbaren plicht om de eenheid te bewraren tot heil van Kerk en Vaderland. Aartsbisschop." Na beëindiging der voorgaande discus sies werd door den heer Moerel hulde gebracht aan de Kamerleden, die in den laateten tijd de afmattende vergaderin gen zoo trouw hebben bijgewoond. Aangenomen werd een voorstel-Priee- land, waarin een j a ar lij les ch uitvoerig- ver slag van den Algemeenen Bond verzocht wordt. Ook werd aangenomen het voorstel, dat het Bopdshestpur van tüd tot tjid- vooral als voorbereiding voor de verkie- zingseximpagne (voor de Tweede Kamer) Het bondsbestuur lat© ziieh vertegen woordigen door een officieele deputatie op de groote politieke bijeenkomsten in iDuitsehland, België, Frankrijk en Enge land, wordt aangenomen, onder bepaling, dat er uitvoering aan gegeven zal worden, zoover de kas der vereeniging zulks toe laat. Gemeenten ograni. Bij de bespreking van het gemeente program door Mr. Wittert van Hoogland, stelde deze voor om dat program te aan vaarden en al de punten daarvan van een toelichting te voorzien. Na eenige discussie werd dit voorstel aangenome-- Bij de Rondvraag wenschte de heer Bon een Centraal Bu reau voor de R.-K. Kieskringorganisaties. De Voorzitter wees in dit verband op den toestand der geldmiddelen, doeh ver zekerde dat het Hoofdbestuur aan dit punt de r.oodige aandacht zal blijven wijden. Nog- werd in overweging gegeven een populaire Ir-och ure uit te geven over de „Zondagwet". De Voorzitter wees er op, dat dit punt Je aandacht heeft der Katholieke pers en veilig aan lia-ar kan worden overgelaten. *Op de vraag van den afgevaardigde van Rotterdam, of de Defensie-commissie thans permanent is, antwoordde Mr. Bo- maus, dat het niet in de bedoeling ligt der commissie om aan te blijven. Wordt ech ter de noodzakelijkheid daarvan gevoeld, dan zal de commissie gaarne bereid zijn om ook in Je toekomst adviezen te geven. De heer Hoefnagels bracht een dank woord aan tien Voorzitter voor zijn goede leiding, waarna de vergadering met den Cbristelijken groet gesloten werd. Binrtenlandsch Nieuws AANDEEL O. W.-BELASTING. „Het Volk" weet te vertellen, dat het aandeel, hetwelk Rotterdam uit de O. W.- Lela-sting krijgt toegewezen, tien millioen golden zal zijn. Zelfs zou 't niet onmogelijk zijn, dat dit bedrag neg Tt-r-hoo-gd werdt EEN 24 EDBS-STAKING. Naar verluidt, is op een Zaterdagavond te Amsterdam gehouden besturenvorgadc- rinir van het P.A.S. aan de besturen opge dragen aan hun ledenvergaderingen te ad ïiseeren op den dag dat hot wetsontwerp tol bestrijding van revol'nlionnaire woelin gen in de Tweede Kamer in behandeling zal komen, een 24 uurs-staking- 'te procla- meeren. RECHTSTOESTAND VAN AMBTE NAREN. Verschenen is het Voorloopig Verslag op het wetsontwerp tot regeling van den rechtstoestand van ambtenaren. HET KAMERLID G. BULTEN. Bij. Kon. besi. is ne heer G. Bulten be noemd tot burgemeester van Voorhout. MINISTER VAN KAENEBEEK. De Minister v. Buitcnlandsehe Zaken is uit het buitenland in de Residentie terug gekeerd. JHH.MR. A. F. DE SAVORNIN LOHMAN Do grijze staatsman, dhr. Mr. A. F. de Savcrnin Lobman vfci-dë Zaterdag zijn 83en verjaardag. IIET NE DL RL. COMMUNISTISCH SECRETARIAAT. Hot „Hb-ld." Looft het protocol ontvan gen, dat de Congres-secretaris beeft opge maakt over de „geheime" beraadslagingen van de internationale communistische con ferentie in Mei te Kons-fcanz gehouden. De belangrijkste bosihiten door deze con ferentie genomen betreffen een motie van '.wantrouwen tegen het „west. secretari aat" (Nederl. secretariaat) en het vaststel len. van de „algemeene aetie" op 15 Juni a.s. Wat preeiee het west. eeeretariaait ten laste is gelegd, wordt in het protocol niet gezegd. De algemeene overtuiging is geweest, dat liet west-seeretnriaat niet revolutionnaip genoeg is opgetreden. Eu over dit gebrek aan revolutionnairen durf en initiatief is !t gestruikeld. Besloten werd het tijdstip van de Inter nationale actie te bepalen op 15 Juni a.s., al ontrieden dit ook de vertegenwoordigers van Nederland, Frankrijk en den Dui-tschen Spart.aeusbond. Alle anderen wazen er voor. Op 15 Juni zullen do Co-mmunisten dus hun „actio" in ons land beginnen. We zijn er benieuwd naair, om te zien, waarin die „actie" zal bestaan. BESTRIJDING VAN REVOLUTION- NAIRE WOELINGEN. De „Tel." verneemt, dat d® voorzitter der Tweede Kamer deze week zal voorstellen om het wetsontwerp, houdend©- maatregelen te gen irevolutionnaire woelingen, zeer spoedig in behandeling lo nomen. I Do soc.-dcm. fractie heeft Vrijdagmorgen vergaderd, ten eind© haar houding vast te stellen, doch i-s met die bespreking daarvan nog niet gereed gekomen. Zii komt deze tüveek o-pnieuw bijeen. Tegen een voorstel van den voorzitter om het debat te rant soeneeren, zal zij zieh krachtig verzetten, maar in parlementaire kringen is men van meening, dat zij overigens niet veel kan doen en is men benieuwd naar de buiten gewone middelen, die de heer Tioelstra o-p het congres heeft aangekondigd. De soeï- aal-demokraten in de Kamer schenen zelf nog niet eens te weten, wat de he©r Troel stra daarmede bedoeld heeft. Voor obstructie leent het ontwerp zich volstrekt niet. Obstructie kan gevoerd wor den T>i| groote wetsontwerpen, niet zeer veel artikelen, maar best betrokken ontwerp telt er slechts enikele. Men verwacht echter al gemeen een zeer rumoerig en fel debat. Uit onze Oost. Zooals men weet, waa de bekende Dou wen Djtkkext geArregteerd wegens op ruiing. Naar Aneta thans seint is hij vrij- j gesproken, daar volgens de Rechtbank het hem ten laste gelegde noch primair, ■noch subsidair overtuigend bewezen is. DE AFGEBROKEN ONDERHANDE LINGEN. Volgens den correspondent der „N. R. Crt." te Parij..s. dringt de ,,Eeho de Pa ris" naar aanleidjLg van hot afbreken der onderhandelingen tusschen Nederland en België op het tct stand komen van een Franseh-Belgiseh verdrag aan. N.V. „DE TIJDGEEST'^. Trekking van 950 nummers ten overslaan van Notaris fl. G. MUL1E. Vrijdag 28 Mei 1920 t Prijs van t 1000 603 6740' 1C805 17131 MGR. A. F. DIEPEN. In aansluiting aan het bericht der be- benoeming van Mgr. A. F. Diepen tot apostolisch visitator van Denemarken, Zweden en Noorwegen, vernemen wij nog dat dezelfde functie hem eveneens zal worden opgedragen voor Finland, Jat, op herhaald aandringen, van het bisdom Mo- hilef is losgemaakt. Finland, telt nog slechts een .duizend katholieken met twee priesters; een dezer is een Pool; de an dere, een Fin bevind zich reeds geruimen tijd te Rome om bij den H. Stoel do kerke- I'lijke aangelegenheden van Finland te re gelen. „Sint Clemenshu V t© Nocrdwijkerhout. Het hoofdbestuur van het Retraitenhuis „Sint Clemens" heeft de roge'ingen der administratie der Jte traite xi opgedragen, aan den .WelEerw. heer J. J. M. Janssen Schmidt, Rector van het Sint Bavo Ge sticht te Noordwijkerhout. De correspon dentie gelieve men dus niet meer te zen den naar het Maagdenhuis te Amsterdam maar aan bovengenoemd adres. INTERNATIONALISE EEING DER JAARBEURS. In de te Utrecht gehouden algemeene leden-vergadering van de Vereeniging tot het houden van Jaarbeurzen in Neder- .and is het voorstel van liet algemeen bes.uur om op de in 1921 te houden vijf de Kedertandsche Jaarbeurs biiiteniand- sche deelneming toe te laten met op twee na 'o-n- ie ia- mmen naaj^nennett. ON ACT IN ï>K STEEN INDUi'TSIE ■e a- /rijers op dc- ringovens langs de ;.l eisehen, d: t het loon per dagwerk on.cn, zal worden gebracht van f I 'At op f 1.30. Wordt aan dezen eisch niet voldaan, dan wordt gestaakt. Naar aanleiding van dezen eisch over weegt het bestuur der Vereeniging van Steenfabrikanten stopzetten van de fa brieken haver leden. JAMMERLIJK VERDRONKEN. De landbouwer Nieuwenhuis uit Nieuw koop begaf zieh Vrijdagmidlag per rijtuig met zijn familie, ten getale Tan 7 personen naar Leiden. Ter hoogte van Leiderdorp geraakte het rijtuig te water in de Zijl. Drie der inzittenden sprongen tijdig aan den wal, viei- geraakten te' water, waarvan 2 werden gered. De 23-jarige zoon van den heer N. en do 17-jarige dochter werden le venloos opgehaald. Ook het paard verdronk. ONTROUWE GEMEENTE-ONTVANGER. Reeds sedert ©enigen tijd hadden B'. en W. van Rockanje, Z.-H., de boekhouding van den gemeente-ontvanger, tevens secretaris, gewantrouwd'. Dit gaf aanleiding dat bij d-e kasopname werd verzocht voorkomende bedragen nader toe te lichten. Deze bedra gen zond-en dan door hem worden uitge werkt, maar nimmer werd hieraan, voldaan. Thans is gebleken da.t d-e administratie schandelijk in de war is en dat deze war boel al loopende is van jaren terug. Oogen- sc-hijnlijk scheen alles netjes en accuraat in orde, doch de secretaris hield naast de of ficieele administratie nog een officieuse en deze diende tot dekking der gepleegd© frau de. Een en ander heeft geleid tot zijn in hechtenisneming. Het tekort wordt globaal geschat op 20.000; een aecountants-onder- zoek zal noodig zjjn om llet juiste bedrag vast te stellen. In het Haagsche Bosch op het 2de kerk- pad heeft een aanrijding1 plaats gehad tus- schen twee wielrijders, waardeer beiden vie len. Een van hen heef: zijn hnkeronderbeen gebroken en is door den hulpdienst naar het Ziekenhuis vervoerd. De ander kwam met d!en schrik vrij. Naar inen aan het HM. bericht, heeft de ex-keizerin van DuitscMand zich bij de verhuizing- naar Doorn overspannen, zoodat de behandelende geneesheer, prof. Hijmans van den Bergh jiit Utrecht, de meest moge lijke kalmte en rust beeft voorgeschreven. Bij de politie te Maastricht werd aan gifte gedaan dat aan verschillende huizen al daar, waarvan de gevels door de scMlders- patroons zelf geverfd waren, het verfwerk 's nachts vernield is door sterk bijtend vocht. Vermoed wordt, dat stakende schildersge- zelen hierin de hand hebben gehad. Te Gorsel is in een sloot het lijk ge vonden van mej. W. uit Zutphen. Vermoe delijk is haar een ongeluk overkomen. De 26-jarige sigarenmaker H. Heesak ker uit de Aegidiusstraat te Rotterdam, is Vrijdagavond; bij het zwemmen in den Re serveboezem verdronken. Zijn Wik is opge haald. Te Katwijk werd Zaterdag een lid van den Raad aldaar, met zijn hebben en houden op straat gezet. Wegens de toename van. het smokkelen, nie alleen door Hollanders, doch ook, en vooral door Duitschers, heeft de inspecteur der belastingen- te Kerkrade het vervoer van boter, margarine, vet, spek en kaas zonder vervoefbewijs moeten verbieden. Vrijdag omstreeks half 10 ontsond door tot nu toe onbekende oorzaak brand in een werkplaats der gemeentp-eiectriciteitswerken aan de Hoogte Kgdijk te Rotterdam waar f 4C0 'I 200 100 20801 12524 16975 20825 4674 5369 6245 8646 8971 10968 112C6 12030 13505 19609 266 961 1347 5630 5984 6726 8471 10796 12864 16192 14 70 84 192 337 79 566 613 727 33 959 82 1212 16 80 1359 1599 1802 14 16 927 1029 2302 12 15 78 2417 9 32 80 99 113 55 56 59 89 200 11 37 38 341 65 87 99 493 503 23 27 58 620 700 17 20 25 29 47 848 71 958 88 1012 29 77 78 90 1111 13 1205 15 52 62 71 1322 32 67 1403 55 70 90 1521 64 73 1630 41 85 90 98 1701 9 23 38 45 65 71 83 1807 23 88 1919 28 37 31 6501 6604 64 6702 58 2865 4734 74 63 2921 4944 96 5045 3C68. 61 71 62 87 5179 6854 3152 5244 3216 75 89 89 3338 5338 45 5466 3412 78 4631 6358 Prijzen van 1 90.— (eigen gcldj 2036 4653 6371 9125 11950 13795 16402 190CL 49 76 13858 67 9 61 83 13903 16548 22 78 12064 14069 16628 19153 85 67 99 16815 90 9280 12149 14141 17098 19242 9332 9! 14237 17114 1952S 77 12205 14489 61 33 75 9405 18 14743 72 19604 6805 54 22 14816 95 16 7024 5912387 15152 17570 59 57 67 12578 15208 17636 76 7146 9S77 12686 42 17701 19S69. 47 87 12770 61 17850 20187 57 5502 721910033 86 15390 17930 20301, 66 5626 57 71 12841 92 57 22 92 81 751410238 7315438 18043 51 3574 5728 782910389 95 15633 18133 20431V 3823 59 8375 1050912977 83 84 20577 3929 62 8453 10810 13181 15843 18280 20780 4055 5895 £6 11079 13261 159S6 18304 92 4346 5927 8525 11158 13363 97 6 20887 84 52 85 99 66 16040 21 20900 99 77 8779 1138213462 71 18438 4417 6258 896711422 13532 16128 18584 4554 80 905011711 1360-16236 95 57 79137891634818983. Later aflosbaar 6714 9359 11530 14101 16263 18339 23 6011646 66 96 92 72 9425 76 88 16301 18411.' 77 58 11705 1420Ü 10 28 6833 61 95 28 25 68' 50 9518 11873 49 16401 18537 81 63 97 51 23 42 96 9211907 77 28 48 7046 9601 16 14345 52 65 4 21 66 78 18603 5 48 91 16506 39 6 9514408 50 18722 2212007 42 56 62 9703 44 14520 80 94 50 62 28 1663318830 54 12125 80 47 43 68 40 83 63 45 93 75 85 88 18932 95 12215 14613 16716 4t 9817 29 23 23 77. 1912318 25 3019035 9917 12440 57 47 49 40 41 14742 63 94' 48 51 7216881 19123/ 74 61 78 87 43 95 77 14802 16913 79 79 10067 12506 3 17 84 93 8412618 73 17013 19206 7618 10133 19 98 36 57 25 44 3414994 17110 95 59 73 41 99 25 19330 70 87 12714 15008 2016 4476 41 4558 48 59 58 68 68 4513 85 49 87 4704 2137 13 44 73 45 4934 2226 4923 63 58 2400 64 8 99 7361 13 5051 65 18 5109 49 86 2523 93 39 5209 43 74 62 5306 75 51 2628 54 63 57 79 82 7522 83 5460 72 86 65 99 5515 2743 32 2808 43 15 57 84 5620 90 44 74 7170 76 7251 68 7400 7 8 23 57 58 79 87 3002 90 3142 3200 76 T821 96 22 98 80 95 3301 5780 81 10345 47 5825 7909 53 62 34 802310409 29 19422 82 94 77 23 39 44' 88 10219 81 26 60 67' 3012804 55 73 82 69 9 94 921950J 16 97 17212 21 3015115 30 79 50 24 3719634 59 84 98 40 83 40 55 17 78 8917317 65 3483 5901 8102 34 12943 98 76 85. 3537 4 17 56 9714241 1744219827 56 30 79 6313020 57 72 90 58.6050 99 99 86 74 77 65 72 55 820310542 91 7517500 3609 66 17 60 13117 15357 14 34 6101 8328 10655 41 66 91 11 45 73 13322 78 96 58 78 80 31 89 97 65 90 87 5315420 3753 6239 8410 99 79 3801 47 8520 10703 13418 22 53 31 59 33 77 34 6308 59 23 83 27 7810811 3941 32 94 50 13565 79 51 97 42 62 8750 10946 66 15811 55 20345 4023 6416 885911019 13610 17 88 5f 8932 24 13701 53 17923 6i 43 64 8602 39 72 9 17 27 50 55 85, 94 31 99- 34 1990C, 39 72 67 76' 27 17625 20021' 69 67 41' 29 15568 17744 51 7215650 48 65' 7415712 74 20105 80 16 86 20201 92 23 17803 14 99 39 15 52 28 41 35 50 44 83 65 6519 4126 22 39 26 4 75 27 20450 902711146 39 99 55 97 54 62 64 15977 75 20322 66 11207 82 16010 77 20651 52 53 9127 35 93 35 95 63 73 56 38 40 13815 50 18003 67 4206 75 62 46 46 67 13 20732 32 88 94 79 91 16133 99 7b 53 6655 9200 11367 13935 49 18227 20887 4314 60 10 88 36 16202 46 88 4404 61 64 11432 14015 31 82 20915 23 93 6911507 53 37 87 5£ 37 95 83 27 93 61 18336 8? Vorige lijst stond 21000 m, 90 ai z. 21000 14249 m z. 15249 14299 m.z. 15299 - transformatoren worden hersteld. Daartoe wordt in eenige tan lis olie verhit, welke vlam had gevat. Een tweetal weiklieden. die op dei straat voor de werkplaats bezg waren olie Ie gieten, bemerkten het vuur eerst toen de vlam, men reeds door het dak naar buiten sloegen.' E>e brandweer was echter spoedig ter plaatsq en wist den brand te beperketi, zoodat het) aangrenzende houten gebouwtje der thana| gesloten Israëlitische centrale keuken geen schade kreeg! Het dak der werkplaats werd vrijwel vernield, terwijl eenige transformaf toren 'beschadigd werden. VOETBAL. De uitslagen. De liitslagen van de gisteren gehoude? wedstrijden luiden: Nederl. Voetbalbond. Kampioenschap van Nederland. Deventer: Go AheadBe Quick 1- Weslelijke afdeeling. 3e F, Amsterdam: N. Q. S.—D. W. S. Ö-rÉ x Zuidelijke Afdeeling. Kampioenscompelitie. tzlocCf* 's-Bosch: B. V. V.—O. N.' S. 1-0 Noordelijke afdeeling. -e klasse. Meppel: Alcides— Velocitas 4—2, Buiten de competitie. Om den L. V. B.-Beker. Led den: a. S. C.—Lugdunum 4—1' Om den Rauchbeker. Hoorn: HollandiaZ. F. C. II 3 2. Vriendschappelijke wedstrijden. Venlo: V. V. V. ILimburgsch R-K. XI vw HeerlenValkenburg—Philips O— Ir A Vimpioenscompetite Be Quick5 4 1 15 11 V. O. C."\ 5 3 11 16—6' Gd Ahead' 6 2 13 10-14 M. V. V, i 6 - 2 4 10—20.

Ons Blad : katholiek nieuwsblad voor N-H | 1920 | | pagina 2