Mulder ttuax, GEMENGDE BUITENL. BERICHTEN. BINNENLAND onus VAN ABGSÏ 13 EEH SLG3T Binnenlandsch Nieuws Verkeer en Posterijen Alkmaar Kassiers Purmerend Wissel n vreemd bankpapier en cheques, Innen en verschaffen wissels op Binnen- en Buitenland. TWEEDE KA1EB. Kunst en Kennis riUST BOEK EH BLACK» Orde en Arbeid Gemengd Nieuws. N.V. „DE TIJDGEEST". Korte Berichten, DB SOCIALISTEN' NIET TEGEN DEN GODSDIENST I Do, Belgische saciadslischo Minister Desitrée uit zich. in „Le Rouple" vol bit terheid. tegeiiover hen, die ie Olia/bïroi gestemd heüuen voor de tegen Lac- lemeutsverheoging voor t-R sieujkheid. Steeds heeit de Eedecalie voorop ge&tehl, dat zij vóór alies socialistisch was ,en sociale her vormingen beoogden, zonder 'n speciale geloofsrichting te velgen of vij andig te zijn. Daardoor heelt zij het ver trouwen der Katholieke aroeiaors ver kregen. En thans is ter gelegenheid van een vermeende verhooging der jaarwed den van de geestelijkheid vermeend, omdat die verhooging niet beoogt om aan de geestelijkheid een betere positie dan in 1914 tc geven, maar aiieen om hun salaris in óVer eens temming te brongen met den lagen koerstand meent de Federatie aan haar afgevaardigden te mo gen vor.deden, om den sociaiisrischen mi nister te steunen, die aangewezen is om deze zaak in harmonie te regelen. Hoe kan jucn beweren, aagt minister Destróc, zender onderhevig te zijn aan het ellendigste fanatisme, dat hetgeen rechtvaardig is voor de ambtenaars, aruei- ders, Kamerleden, onrechtvaardig is voor de priesleis? Is het niet de oude geest van gods dienstvervolging die weder opduikt op het meest ongeschikt oogenblik? In plaats om den geest van den tijd to begrijpen, vindt men Lij enkele van onze vrienden den meest ongezonden gieest van vóór den oorlog. Dat enkele tegenstanders van de mi- nisterieeie samenwerking, deze gelegen heid met vreugde hebben aangegrepen, verbaasd mij niets. Want deze geven niets em België's nationaal herstel, noch om de socialistische partij, zij blijven daarin om critiek uit te oefenen en tweodraeht te stichten. Maar dat deze menschen een meerderheid hebben weten te vinden om de oude traditie van de geestelijkheid dwars te zitten, te handhaven, dat ver baast mij. Zien. zij dan niet in, dat zij óp deze wijze de Katholieke kiezers, die yoi vertrouwen tot ons zijn gekomen in tie armen der geestelijkheid drijven I Het anti-clericalisme, in zijn lagen vorm yan budgetoorlog tegen de pastoors, is ap dit oogenblik een misdaad tegen het socialisme. Het is een misdaad tegen de natie. Den partijgeest doen herleven, de Belgen weer te verdeeLen in haatdragende cn wantrouwende klassen, is 't zekerste niddel, om onzen heropbouw na de be proevingen van den oorlog r.o-g moeilijker te maken. .Er zijn nog menschen ïtie het besef niet hebben van dezen toestand; ik had gehoopt dat men zulke niet zou hebben aangetroffen jn de socialistische Federatie van Charleroi. Aldus Destrcc. Het klinkt toch al te mers de-geheele wereld al lang veel beter, •ogen den godsdienst zijn! Dat voet im- iiaïcf oen voorman der socialisten t3 hoo- ren beweren, dat de ro-ode breeders niet Wanneer nu dien zo-ogenaamden Ka tholieken, die op de socialisten stemden, de oogen maar opengaan, dan js er aan dit roode conflict ten minste neg een goede kant. DE TOESTAND IN IERLAND. De ccxlc-gsschepen „Valiant" en „War- spiite" zijn Don der dagavond uit Devonpon, naar Queenstown vertrokken met een af koeling' mariniers, volledig uitgerust voor den actieven dienst. Niet steeds hebben de Sinn-Feinero suc ces met htm aanvallen op politiekazernes K-co hebben zij Dinsdagavond en Woens dagmorgen vroeg niet minder dan vier mislukte aanvallen gedaan. Te Cross,gar in het graafschap Down begon de aanval la-morgeus om drie uur: de aanvallers be zetten de naburigo huizen en schoten tot vijf uur op de kazerne; toen trokken ze terug. De bezetting verdedigde zich krachtig. Ecu sergeant werd gevaarlijk gewond. Te voren hadden de aanvallers volgens het gewone recept de spoorbaan beschadigd en allo telegraaflijnen in de cmgeving doorgesneden. De politiekazernes van Clara en Gcas- hill (in King's County) werden Woens dagmorgen vroeg eveneens door gewa pende mannen aangevallen. De a aas val! en die naar het schijnt evenmin suecas heb ben gehad, duurden eenige uren geduren de welke er over en weer flink met ge- J/eervunr en bommen gewerkt werd. De wegen naar beide steden, ou-ye 'eer 14 Eng. mijlen van elkaar r J <i, waren col: al weer volgens Ik t ni-s recept door greofe boo men, VU. ars over den W'eg geplaatst, versperd, terwijl de spoor baan vernield was. Do politiekazerne van Blarney, vier E11- gelsebe mijlen van Cork, werd Dinsdag avond aangevallen en ook hier waren weer te voren de telegraafdraden door gesneden en de wegen met gevelde hoo rnen versperd. De aanval, die anderhalf uur duurde, mislukte. Do aanvallers ge bruikten sterke ontploffingsmiddjelen, waardoor een deel van de kazerne en een naburig hotel werden vernield. Te voren hadden de aanvallers zich op zeldzaam brutale wijze van auto's verzekerd. Zij drongen ml, een garage te Co-rk binnen, blinddoekten het personeel en hielden dit den geheelen nacht in een weiland bij-een; toen. de aanval, waarvoor men zieh van auto's uit de grage haidi meester gemaakt, afgelcopen was, kon het personeel naar huis terugkeerem Er werden versterkin gen van militairen en politie naar Cork gezonden, doch toen waren de aanvallers alweer verdwenen. Ook d© Broadford, in het graafschap iplare, werd een aanval gedaan op een polfitiekazeKiö. De Engelseke avondbla- I §en van Woensdag konden daaromtrent hog geen bijzonderheden mededeelen. Op acht Engelsche mijlen van Tralee Werd Dinsdagavond eveneens een aanval gedaan op de kazerne van Fepit, welke Iiloor braad verniel eon destroyer, die d ld wérd. Matrozen van' de vlammen zagen, gin gen aan land, doch kwamen te laat. Er- wej'den twee politiebeambten gewond. „Engelsche Hunnen." Bij het de-bat in den Ameriiaanschen Se naat over de motie inzake Armenië maalde senator Brandegee uit Connecticut terloops een opmerking over de verwoestingen, door de Hunnen aangericht. Een vrouw op de publieke tribune riep daarop; „Waarom worden de Engelsche Hunnen niet uit Ier land verwijderd?" Met haar geschiedde, wat zii voor de En gelsche Hunnen in Ierland bepleitte. ^Volgens een bericht uit Flensburg aan de „K. Z." is hei daar in de laaiste dagen herhaaldelijk tot ernstige botsingen gekomen tusschen de Deensche bezettingstroepen en Duitsdie burgers. Een onderzoek van Deen sche zijde heeft arm 't licht gebracht, dat de commandant der Deensche troepen in ver schillende toespraken zijn ondergeschikten tot gewelddaden tegenover de Duitsche bevol king heeft aangespoord. Bij de regeering is een verzoek ingediend den commandant on middellijk terug te roepen. Sedert de invoering van kronenvalufa in de eeisie zone is het geheele zakenleven daar tot stilstand gekomen, daar de voorbe reidingen voor de verandering oer valuta op geheel onvoldoende wijze getroffen waien. De werkgeveis moesten verleden Zaterdag of tegen een hoogen koers koopen of tegen 8 pet kronen leenen. waarbij tienmaal 't berag in Marken als waarborg moest worden gege ven. Tengevolge van de hooge loonen is een groot aantal bedrijven genoodzaakt arbeiders ie ontslaan. Het congres t-e Washington zal zijn huidige zitting heden, Zaïeidag. beëindigen .ingevolge een motie van verdaging door den senaat aangenomen nadat de verzekering was ontvangen van hel Witte Hui3. dat pre sident Wilson niet voornemens was dezen zomer, behoudens ernstige noodzakelijkheid, een buitengewone zitting bijeen te loepen. Janson, Belgisch Minister van lands verdediging. is Dinsdag naar Parijs vertrok ken ten einde aldaar een bespreking te hou den betreffende de bezetting van het Rijn gebied. Volgens een bericht uit Weenen aan de „Frankf. Ztg." zijn de voorwaarden voor het crediet der Entente tot herstel van Duitsch- Oostenrijk in de pers niet gunstig ontvan gen. De binnenlandsche politiek van Oos.en- rijk wordt door de nota der Entente plotse ling voor een geheel nieuwen toestand ge steld, daar de economische wetgeving, waar over de meeningsverschillen in de regeerings- coalitie gingen, -door deze voorwaarden ont trokken wordt aan het oordeel der partijen en onder voogdij komt van de Entente. De aigemeene Raad van de Belgische socialistische partij heeft besloten een lee rling uit te schrijven van 500.000 fr. in den vorm van aandeelen, elk v. 50 fr. ten einde de cxploiiatie der socialistische pers te ver beteren. De Italiaansche koning teekende een de creet iot instelling van een departement van arbc-id en sociale voorzorg. De Belgische koning heeft honderddui zend francs geschonken voor den heropbouw van de Leuvensdie Universiteit. Te Antwerpen wordt een sdiool voor ne gers opgeridit, namelijk voor Congoleesche matrozen, die deel uitmaken van de beman ning der Congcboofen. Een pastoor nam net initiatief hterloc. Daar zal men de jonge nc gers. ter. getale, van 34. leeren lezen, schrij ven en rekenen. Later zullen zij hun lessen aan hoorei van de op Congo varende schepen voortzetten. Ook in de kolonie zelf zullen on derwijzers met hetzelfde doel aangesteld worden. A.s. Zondag zal te Brussel het eerste „dejeuner Franco-Beige" plaats vinden, waaraan een groot a2ntal Fransche en Bel gische personen uit de politieke, artistieke en financieele wereld zullen deelnemen. Een dergelijk dejeuner zal om de twee maanden om beurten te Parijs en Brussel gehouden worden, om de goede verstandhou ding tusschen de beide volken te ontwikkelen. Wereldberoemd en bewezen is bet, dat David Wijnkoop zich destijds belachelijk maakte mot het beroemde glaasje water, tijdens de Amsterdameeho relletjes. „Het Volk", dat dit uitbracht, spotte me den lafbek, die wel anderen kon op hitsen en in het gevaar brengen, maar een halve flauwte kreeg toen er bloed vloeide ten gevolge van zijn gestook. Dit gemis aan zelfbehe-ersching en aan zenu wen in een persoon, die anderen ophitst tot daden, waarvan niet zij, doch wel hij zelf de gevolgen behoort te kunnen over zien, die zelf in de vexknijping raakt, zoodra zijn eigen body een beetje in het gedrang komt, is natuurlijk als volkslei der in revolutietijd onbruikbaar. Dat zag „Het Volk" terdege in. Blijkbaar wist hef blad evenwel niet, dat dit gebrek aan moed een tegenhanger had. Er zijn meer revolutionnairen van dezelfde kracht, zegt de „Nieuwe Ort." „Het was najaar 1918. Langs de zuid grens van ons land drongen de Belgische troepen op, weken de Duitschers terug, al vechtend. Een Kamerlid, dat, terwijl er zelfs voor den hospitaaldienst geen benzine te krij gen was, zoodat zieke militairen vaak uren ver op hooiwagens moesten worden getransporteerd, in e.en auto met regec- ringsbenzine naar Sas van Gent was ge komen om aan zijta nieuwsgierigheid te voldoen want te maken had hij er geen steek stond bij een grenspaal. Plotseling in de nabijheid vond er een botsing plaats tusschen Belg-en en Duit schers. Schoten weerklonken en een paar kogels floten over de grenslijn, sloegen in de boomen of in het zaad. Het Kamerlid in kwestie werd Week en beefde. Een der omstanders riep hem toe: er is ge- vaar, dekking zoeken. In dien greppel daar. Het Kamerlid was gehoorzaam. Met handen en voeten in den ra odder zak te hij, onder dekking van dan ietwat koo geren weg in het water, dat kalm onder zijn voorovergebukt lichaam heen bleef stroomen. In die ezeltjeshouding bleef hij staan, tot hij, eigenlijk den moed vond nadat er eenigen tijd geen schot gevallen was, zoo half en half weer op te kijken en met een verbaasd gezicht aan de omstan ders te vragen: maar heeren, waarom blijft ge op dien dijk staan, waarom zoekt u ook geen dekking? En een van het groepje, een officier en twee journalisten, waaronder een da me, bromt terug: omdat wij van het vak zijn; en kijkt een beetje minachtend naar den weggekropen volksvertegenwoordiger Die held was de hoogedelgestrenge heer Jan Buys, de man, die dag in dag uit aan het opruien is en ook nu weer in het Parlement de leiding schijnt te willen nemen in de campagne tegen de wet, die oproer en bolschewisterij wil bestrijden. Dus als zijn daden in overeenstemming zijn met zijn woorden: een aanstaand bar- ricadekeld." Als het eens tot een revolutie komt, weten zijn aanstaande slachtoffer waar zij hem kunnen vinden, als er schoten vallen: ergens in een natten sloot. Wedden, dat hij met zijn „Unverfroren- heit" naderhand zegt, dat hij daar alleen maar zat om voor Wijnkoop een glaasje water te scheppen? ZWARE VRACHTEN OP WEGEN. Naar het „Hbld." verneemt, ziin Gede- puleeide Staten van Noord-Holland voor nemens, om aan de staten dier provincie een regeling voor te stelten met betrekking tot vervoer van zware vrachten op wegen, waar over vooral ten aanzien van de z.g. Duitsche lastauto's den laatsien tijd vele klachten rij zen. Voor plaatselijke regeling door de ge meenteraden achten Gedeputeerde Staten deze aangelegenheid minder geschikt, omdat dan te zeer uheenloopende voorschriften zou den komen te gelden, waarvan een te groote belemmering van het verkeer ware te duchten Nader wordt vernomen, dat het maken van een verordening op het rijden met vracht auto's voorbereid wordt, hetwe.k editer niet aan de gemeenten kan worden overgelaten, daar dit in strijd is met de wet van 1869. Het betieft hier dus geen practisch maar een wettelijk bezwaar. DE WERKING DER INVALIDITEITS WET. Voor hel eerst sedert de inwerkingtreding van ue Invaliditeitswet zijn er dezer dagen in de ..Sterf." eenige cijfers gepubliceerd be- ueiiepde de. uitvoering der wet. Het aan,al vei plicht verzekerden, ing-e schreven op 28 Maart 1.1. was in totaal 1,844,169; hiervan zijn ingeschreven bij de Raden van Arbeid te Amsterdam 175.862, Rotterdam 155.149 en 's-Gravenhage 108,660. Het kleinste aantal ingeschrevenen is geno.eerd voor den Raad Van Arbeid te Heeilen. n.l. 23.077. De geldswaarde der over de maanden No vember 1919 tot cn met Maart 1920 ver kochte rente-zegels bedraagt, voor -den ver koop door de Raden van Arbeid in totaal f 4,202,928.45% en voor den verkoop door de gezamenlijke postkantoren 6,533,194.95 het totaal-generaal is f 10.736.123.4-0%. Verkocht werden door de Raden van Ar beid te Rotterdam voor f 755,614,50. te Am sterdam f 588,091,27 en le 's Gravenhage f 256,556.95. Voor liet geringste totaalbe drag werd verkocht door den Raad van Arbeid te Zeist, n,l, voor 11. 858.75. YËRKEEK MET BUITSCHLANB. De directie van het Intern. Verkeersbu reau te Amsterdam deelt het volgende mede: In de pers werd dezer dagen een bericht gepubliceerd, dat voor de Duhsche badplaat sen geen visum verstrekt zal worden. Het Duitsche consulaat-generaal deelde ons me de, dat aan het consulaat van zulk een 'be paling niets bekend was en dat wel degelijk het visum voor badplaatsen als Ems. Wies- baden, Wildbad e. a. voor een lang verblijf gegeven wordt. MAATREGELEN VOOR HET GOE DERENVERVOER. Door de Nedeilandsche Spoorwegen is het volgende bepaald: „Zendingen licht bederfe lijke waren waaronder zijn te verslaan: aard appelen (alleen gedurende Mei, Juni en Ju li) bier, afgesneden bloemen, boter, ook margarine en andere surrogaten, brood, vet- sche eieren, fruit (alleen zacht), gist, groen ten (versche), melk (versche, ook room en karnemelk), schaaldieren, eetbaar vet, ver sche en licht gerookte visch. vleesch en slachtafval (versch), worst en ijs, mogen als ijlstulcgoed, door de stations van afzending met de treinen van de bestelgoedverbinding verzonden worden. Bestelgoederen genieten echter den voorrang. Wagonladingen licht bederfelijke waren, hierboven genoemd, mogen zoowel niet de treinen der bestelgoedverbinding als met die der ijlgoedverbinding worden vervoerd, voor zoover het vervoer met deze treinen zonder bezwaar kan geschieden. Wagonladingen 'be- stelgoed genieten echter den voorrang. Vergadering van 4 Juni. Zonder een greintje fatspen of schaamte wordt de laffe obstructie door de Bevolntionnairen voortgezet. Dat hieraan JAN DUYS, de. held ia de sloot (men zie elders in dit nummer) hieraan een werkzaam aandeel neemt, behoeft nauwelijks vermeld. Ofschoon door hun kwajongens-tactiek de Kamer weinig ernstig werk kon af doen en daardoor een Kamerverslag eigenlijk de moeite van het samenstellen niet waard is, zoo laten we hier toch eeu kort relaas der zitting volgen. .Men heeft dan een proefje van het ver achtelijke socialistisch en communistisch gemier. De heer v. RAVESTEIJN (O. P.) vraagt het woord over de notulen. De VOORZITTER: Ik stel voor, dat de ze discussie binnen 5 minuten geëindigd moet zijn. De heer DUYS (S. D. A. P.) vraagt hierover het woord. De VOORZITTER: Volgens art. 77 van het R, V. O. wordt hierover geen discus sie gevoerd. (Groot geschreeuw en ru- moer bij de sociaal-democraten.) De heer DUYS schreeuwt: De heer I Haazevoet scheldt tegen ons van ploer tendom. Het voorstel van den voorzitter wordt aangenomen met 59 tegen 17 stemmen De heer v. RAVESTEIJN (C. P.) be spreekt de notulen en protesteert er tegen dat zijn verzoek om een interpellatie te houden, op het eind der agenda is ge plaatst. Nu komt zijn verzoek nooit aan de orde. Hij vraagt stemming over de no tulen. De Voorzitter brengt de notulen in stemming. De heer DUYS schreeuwt, dat art. 77 onjuist was toegepast. Tijdens de stemming roept de beer DUYMAER v. TWIST (A R.) tot de lin kerzijde: „Tuig", wat een helsck kabaal veroorzaakt. De VOORZITTER ver-zoekt den leden zich van schelden te onthouden. De notulen worden goedgekeurd met 61 tegen II stemmen. De heer DUYS weigert te stemmen. De VOORZITTER deelt mede, dat de heer Bakker verhinderd is aanwezig te zijn, Hjj stelt voor deze brief voor ken nisgeving aan te nemen. De heer DUYS vraagt hierover het woord. De VOORZITTER vraagt hierover stemming. Het voorstel van den voorzitter wordt aangenomen met 63 tegen 14 stemmen. De sceiaal-democraten schreeuwen door elkaar. De heer DUYS krijgt het woord en stelt voor deze kennisgeving niet aan te nemen, maar een commissie van onder zoek te benoemen. Dit voorstel wordt verworpen met 63 tegen 14 stemmen. De med-ed-celing van den beer Bakker wordt met 71 tegen 17 stemmen voor ken nisgeving aangenomen. Bij de ingekomenstukken, welke de VOORZITTER voorstelt voor kennisge ving aan te nemen, vraagt de keer KLEEREkOOPER het woord. Met 71 tegen 17 stemmen wordt beslo ten dcu duur hiervan op 5 minuten te be palen. OPENLUCHT-THEATER VALKEN BURG. Thans is bepaald, dat Het Schouwtooneel, (directie Adr. van der Horst en Jan Musch). Dat zal dan de 73ste opvoering van dit Swerk zijn. Zondag 4 Juli de eerste opvoering zal geven van „De Paradijsvloek" in het Openlucht- Treater te Valkenburg. Dat zal dan de 73e opvoering van dit werk zijn. Tot en met Donderdag 8 Juli volgen dan de 74ste, 75ste, 76ste, en 77ste opvoeringen. Zondag 11 Juli kan de première van Pie- ter Langendijk's Don Quichot tegemoet ge zien worden. Onder het opschrift „Zwart op Wit", met den ondertitel „De diamanten der Tsarina", verscheen bij do R.-K. Boek centrale te Amsterdam in brochurevorm, een serie artikelen door den heer W. Nieuwenhuis, redacteur van de „Maasb." in dit blad geplaatst. Het is pakkende volkslectuur. ONTSLAG VAN STAKERS. Aangezien het personeel der Geldersch- Overijselsche stoomtrammaatschappij op den daarvoo door directie bepaalden datum, Don- deddag i-1. den arbeid niet heeft hervat, zijn alle stokers ontslagen. MOR, SWEENS TE ROME. Onze landgenoot Z. D. H. Mgr. Jos. Sweens, bisschop ,van Capsa en aposto lisch vicaris yan Vittoria Nyanza, werd Zondag, 30 Mei, door den H. Vader in bijzondere audiëntie ontvangen. UIT DUITSGHLAND BINNENGE SMOKKELD. Donderdag kwam te Lobitb aan een Rijnboot komende yan Duitschland welke o.m. geladen had met besternjming voor Argentinië, een© kist inhoudende voor eenige millioenen aan goud en diamanten. Terwijl het schip op inklaring wachtte, arriveerden inmiddels pen aantal Duitsche detectives die de kist in beslag en mede naar Emmerik terug wilden nemen, aan gezien deze op handige wijze door ket tinghandelaren uit Duitschland was ge smokkeld. De Hoilandsche autoriteiten ga ven hiertoe natuurlijk geen toestemming, aangezien de kist reeds op Hollandschen bodem was. Trekhinq van 975 nummers ten overstaar van Notaris fl. G. MULilE. Donderdag 3 Juni 1920 Prijs van f JOOO 2338 4878 7C82 9553 1 400 10740 18L71 18398 20274 t 100 513 921 5010 5157 8402 8836 11203 13584 15781 206 8 Prijzen van t 90.- teigrn geld.i 5 2347 4758 6784 9064 11247 14121 16486 19077 37 2401 4846 6844 9214 11635 14201 16507 7 9 123 2584 5092 56 9424 66 14319 64 19234 96 2733 95 7109 71 11797 3015662 19300 333 2918 5161 43 9570 11862 14414 16706 58 69 30 90 7323 9614 11964 62 32 65 92 38 5248 53 2012076 66 16841 19503 550 67 5307 7427 9814 12132 14554 16079 19608 CÜ5 3025 5432 7592 20 77 14753 17184 19858 47 3372 43 7601 33 12232 15000 172U4 20025 94 3433 82 48 10059 12357 17 41 56 395 3500 99 8410218 60 67 84 20141 948 4070 5551 7717 10397 63 15167 17335 20337 1234 73 5755 7920 10440 8y 15229 17432 66 1334 4127 5850 8044 10647 12412 62 55 20443 54 53 5937 48 49 87 1547517588 66 1402 4240 6034 8139 10718 88 15659 99 20505 98 83 6153 8236 lOV.d 12398 15725 17646 82 1524 4459 67 8316 J09J3 12890 15954 702C601 95 72 6322 8412 24 13247 16027 17730 57 1658 85 6469 7 9 47 1333816109 1823220758 1713 4516 6506 8534 11034 13533 97 18480 20818 1991 4315 33 44 07 136^8 1625618582 2171 30 6/ 8684 8413817 65 !t654 2234 9 7 74 8739 11243 13967 16302 18771 82 4753 6738 82 44 14096 16404 18951 Later aflosbaar 29 1852 4249 6412 9014 11517 14398 16566 18C91 38 80 59 36 56 19 14400 7818718 41 1960 4310 6523 83 24 3 87 36 87 63 4445 6620 84 23 14519 97 85 116 68 20 29 SI 11641 24 98 92 22 98 7 4 48 SI 00 9-5 66 1664818809 45 2022 4507 63 79 11720 70 50 63 66 85 461.7 74 93 26 14602 71 97 83 91 19 96 9203 74 39 9518934 204 2128 4718 90 48 84 4316729 76 13 83 66 6789 7911801 43 36190i0 43 2276 75 6873 91 2y 72 64 34 50 94 82 6yi4 ojq; 4714729 76 57 64 98 4838 7012 18 67 35 98 73 90 2303 60 25 3111975 14833 16802 74 308 58 70 67 5512053 66 96 97 19 79 83 7105 95-30 72 791692019100 24 82 4924 1() 32 87 S2 63 i9 50 95 33 13 50 1211514911 80 38 54 24 26 17005 19225 55 45 29 31 84 60 48 34 5619333 96 68 42 94 53 21 7393 962312221 47 95 63 30 7403 46 77 1503217120 88 40 22 973712326 34 69 19419 49 34 9821 59 43 70 33 64 37 5612417 65 78 464 47 9903 69 66 85 19507 48 9 92 7017253 101 72 5512531 15102 70 12 97 90 12605 5 75 40 63 750010005 63 42 8219647 80 35 35 75 7317339 65 53 97 53 39 76 2457 62 7240 417 26P> 78 58 51 2725 5002 54 27 63 51 537 52 71 2853 49 688 55 64 735 63 99 37 64 5113 92 89 19 818 2943 64 31 64 41 73 28 94 60 3100 91 =>9 1005 17 74 94 9 44 48 49 95 5213 42 64 12735 87 80 96 58 301 i 63 70 95 12900 15228 98 19/09 j 66 23 97 81 10110 5 56 99 22 69 24 5301 7611 92 2615322 17414 74; 901 92 18 1610206 38 32 17574 80, 40 8010347 13014 5517650 84' 53 93 68 37 69 80IS844 66 95 g4 94 15412 92 73! 79 7708 10427 13125 19 17731 86 i 81 36 10510 32 61 17860 19927 82 5412 7800 1513206 77 63 29 89 li 12 47 16 15517 81 38 98 5523 49 69 53 86 87 45 U07 3225 24 92 92 5615611 91 59: 14 26 38 7904 9313324 131790120039, 25 57 65 2910625 40 52 8 43 40 88 69 35 30 91 15734 21 44' 43 3334 5617 8078 71 13547 46 68 76] 44 3426 28 8610802 71 60 70 771 66 30 77 93 3 75 78 73 95 67 32 88 8144 8013695 8418033 201181 1221 88 80 47 90 99 15805 37 43, 70 3526 5745 91 1060413730 15960 89 73 73 54 55 8206 53 53 8918101 89' 78 65 57 33 93 77 95 30 90 82 78 81 53 1105313801 16063 43 20200 1304 93 84 8300 99 16 75 75 68 j 42 3613 90 4411142 21 87 92 20315 70 £4 5865 8404 63 401611418204 56. 87 63 94 8524 11214 43 37 13 61, 1423 3747 5956 58 16 5516209 74 70 65 64 67 131831020403 70 7313907 20 29 67 74 85 58 66 66 8Q 9611315 87 16300 76 20500 99 30 92 318456 18 35 14005 44 25 49 38 26 62 61 57 3S64 69 1530 81 97 1619 3935 93 38 71 6008 67 77 40 89 78 46 8727 4704 402o 6115 42 7 37 37 46 46 54 83 55 64 6286 87 4146 9! 89 97 6321 90 4209 25 1831 44 80 35 65 94 68 57 8806 11400 14158 10 14 78 -945 51 58 9 77 19 46 78 69 61 91 71 74 9920628 9718510 56 15 99 16403 51 20740 24 14203 12 63 63 33 19 69 69 2091(5 38 46 71 92 7> 76 14327 79 18668 92 54 16514 85 Vorige lijst stond 18439 w.t. 18436 Toen .de arbeider H. te Voorburg met. zijn vrouw Donderdagnacht van een brui loft thuis kwam, vond hij het raam open geschoven. Binnengekomen miste hij uit1 de. kast .een bedrag van f 3O0. -Woensdagavond is in het IJ een' 14-jarige jongen dia zich aan bo-orrd van een sleepboot bevond, overboord geval- len en verdronken. Te Simpelveld (L.) is, volgens de ,Limb. Koer." een korenhalm te zien, die een lengte ,van 2.SO M. bereikt heeft. Te Schiermonnikoog is een mijn aan/ gespoeld en vóór het Strandhotel ont ploft. Er is geen schade aangericht. Te Spckholzerheide (L.) is de 19.- jarige mijnwerker D. Blom, uit Kohl-: scheidt (D.) in de mijn Willem Sophie, door vallend gesteente getroffen. Hi het' hospitaal te, Heerlen is hij overleden. Wegens- de duurte der ylee'schprij;-: zen is in Den Haag Woensdag aan het Openbaar Slachthuis yoor het eerst be vroren AmerikaanSch yleesch verkocht. Dien dag .en o-ok gisteren gingen telkens! acht koeien zeer grif van de hand. Be steed werd een prijs va-n f 1.35 f 1.4/5, per K.G. j De glasblazerij De. Glimworm te Tiel- is stopgezet. Er hadden zich kleine moei»: Rijkheden met het personeel (21 man) voorgedaan. In de laatste dagen werd bil de directie het vermoeden^ va® sabotage; gewekt, waarop thans sluiting volgdeG Be directia yrerft geheel nfeuw p^oaee* clcVIl*

Ons Blad : katholiek nieuwsblad voor N-H | 1920 | | pagina 2