Alkmaar Kassiers Purmere^d BINNENLAND Nederland en België Binnenlandsch Nieuws Nulder Quax, Kerk en School. Gemengd Nieuws. N.V. „DE Tt JDGcEST". 2\ - 8 tuurljjk Merin: dat de onafhankelijke so-' cialisten toeh bereid zijn te onderhandelen over meëid'nen aan een coalitie met bur gerlijke partijen en dat de beide,socialis tische partijen één lijn trekken. Samen meedoen of niet meedoen. Hierdoor is eenige klaarheid gekomen in de verwarring-. De Berlijnsehe correspondent van hot „Hbld." meldt nog onder dagteckening van gisteren: Bijkspresident Ebert zal heden in don Joop van den dag rijkskanselier Miiller opdragen, te trachten een nieuw kabinet te vormen. Miillar zal de opdracht aan nemen en zich met de lijdende persoonlijk heden der onafhankelijke», die h-den in Berlijn aankomen, in verbinding stellen. De poging van Miiller, hoe' ernstig deze gemeend mag zijn, Om de onalhankelij- kcn voor een coalitie te winnen, is echter een zuiver formeels stap, want ona-f- hantelijken hebben beslist geweigerd a.ari een coalitie met eenige burgerlijke partij deel te nemen. Do gisteren gepubliceerde program pun- ten, die de onafhankelijken onmiddellijk vervuld websehen te zien, zijn identiek met de eiselï-en, die ze na den' Kap'p-Putsch gesteld hebben, en ofschoon het -lóofder gaan der meerderheids socialisten heden zegt, dat de scciaal-dcmocraten deze eischen zonder meer zouden kunnen aan nemen, most toch nog worden afgewacht of do leiders der sociaal-democraten ziel) werkelijk op dit standpunt zullen stollen en hun vroegere overt urging zullen prijs geven, dat een samengaan met de onaf hankelijken slechts op de basis dar demo cratie en niet van de dictatuur vaa cenig di&el van bet volk mogelijk is. Maar afgazien van dit alles opstaat, naar de „li. Z. a. M." meent te weten, in do kringen der democratische fractie de opvatting, dat zij de eischen der onafhan kelijken onder geen omstandig hoa 3fi ais grondslag voor een samenwerking? kun- men beschouwen, en hat blad voegt er bij dat het plan de onafhankelijken aan d'e tegenwoordige regeeringsmecrdèrhtid' te doen deelnemen, cok bij de d"iH'oei'a<t ah zeer sterken tegenstand ondervindt. DE BESPREKINGEN MET KRASSÏN. Do diplomatieke medewerker van cte „Daily Chronicle" zegt, dat de bespre kingen aangaande de hervatting der handelsbetrekkingen met Rusland goed opschieten, en in haar i-ndii eete zoowel als directe gevolgen een algeai-eeae zegen ,voor Europa zuilen zijn. Dit is vrijwel de eenige lichtstraal in den Europee sclien toestand, die zeer verergerd i: 'door het resultaat der Duitsche verki-s zingen en do nieuwe ministeriele crisis in Italië. Aangaande de Russische schuld is Kravs sin bezig volledige instructies va» Mos kou in te winnen. Deze aangelegenheid bevat drie elementen: de scliulcl van vóói den oorlog, waarbij Frankrijk lioofdza kelijk geïnteresseerd is; dc oorlogslee- ningen der geallieerden aan Rusland, waartoe Engeland voor liet grootste ge deelte heeft bijgedragen; en de indu strieele, commercicele en particuliere eigendommen van geallieerde onderdanen of maatschappijen in Rusland, welke ge- confiskeerd of beschadigd zijn onder het revolutionnaiïë regiem. Dit probleem mcé'c worden geregeld alvorens de handel op groote schaal kan worden hervat. Reeds is Krassia doende om zich van de noodige transportmiddelen te verze keren, en tót het inrichten van post- én telegraafdiensten. In antwoord op een vraag' in het La gerhuis, deelde de heer Lloyd Georg'e mede, dat de Amerikaanscho regecring uitgenoodigd was, deel te nemen aan de besprekingen met Krassin. Tot nu foe was echter nog geen antwoord daarop ontvangen. GÊSfEfeE BUiï'EML. Btffi'GHTÊ». Do spoorwcg-expi-öitalie in Engeland. Volgens den politieleen medev.orkei- van de ..Times'' is liet thans mogelijk de hoofd lijnen aan to Reveil van het ïtegeerhigspian tot reorganisatie van da spoorweg-exploita tie. Deze zijn: beslist geen nafionaliseering der spoorwegen; intrekken van d'e finau- c-ieele waarborgen door den Staat; behoud der bestaande speoTweg-mautschappijen met algemeen toezicht op de exploitatie door het transportwezen-ministerie, in het belang der gemeenschap, Do krans, van Goetlies graf gerukt, is een gouden krans van twintig tot dertig centimeter middellij 11. met een gouden luit, waarop gegraveerd staat: „Beschonken door Duitsche vrouwen te Praag. 23-3-1882". De krans op Schillers giaf was van zilver, on geveer even groot, ook mot een zilveren luit. waarop staat: „Geschonken door vrouwen uit Hamburg bij het eeuwfeest v-an den ge boortedag 1859." De dieven, hebben uit een vorstelijken grafkelder ook een krans gestolen, die op de zerk van groothertogin Sophie lag, een zil veren krans van 60 tot 70 centimeter mid dellijn met het opschrift; ..Gesohonken door de vrouwen van Nederland 1897". De waar de van deze krans wordt geraamd op 30,000 mark. De Weensche „Arbeiteizeitung" ver noemt nit Rome. dat ia Belgische kringen aldaar verluidt, dat ex-keizer Karl zich tot de regeering der Entente zou hebben ge- .wend met het verzoek zijn; terugkeer naar Hongarije goed te keuren. De ex-keizer be weert, dat hij wegens gebrek aan geldmid delen niet in Zwitserland kan. blijven, terwijl hij in Hongarije ala particulier op zij» land goederen; zou kunnen leve». Het bericht komt neg al langs een om- pwegl f 1 De parlementaire commissie ter beh.au- ijdeling van het Belgische talenvraagstuk (heeft besloten de volgende week het wets- voorstel van de hoeren Meokelynck en .Buysse betreffende do stichting van een i jViaamsche hoogeschool in, .Ylaaftderen in behandeling te nemen, 'li. ijk j Volgens de ..Echo de Paris", heeft de l'ransc-he regeering voorgesteld den Koning der Belgen tot scheidsrechter te benoemen in het gescliil tusschen Polen en Tsjecho- Slowakije over Tosehen. De andere mogendheden zouden nog niet op het voorstel hebben geantwoord. De odor den Nationaien Bond ter ver dediging- der Eransche taal ia België geor ganiseerde bijeenkomst, w-elke Zaterdag j.l. door een groep uiterste Flaminganten in de war is gestuurd, en waarbij harde klappen zijn gevallen, zal thans den 19en Juni plaats hebben. Er zullen uitgebreide maatregelen worden genomen om rustverstoring te voor komen. Eenige bandieten in een automobiel hebben in de buurt van Versailles eenige voorbijgangers aangerand en bestolen. Later moesten zo hun beschadigde auto verlaten, doch zijn nog niet gevonden. Een ïfav as-Reuter bericht uit Madrid m-aalit melding va» een s'prinkhaneninvasie in- het land. waarbij over een oppervlakte van een 150 K.M. groote schade wordt aan gericht. Van 21 Juni af zullen hotels en restau rants in geheel Noord-Amerika weer aan suikerranfsoenedring worden onderworpen, gelijk in den oorlogstijd. VÖi,KSVE»ÏES£»W00B8ISaftS In het „Handelsblad" geeft een inzender verslag van een ontmoeting in den trein, die op den ernst van sommige volksverte genwoordigers een eigenaardig licht werpt: „Den 4en Juni 1.1. reisde ik van Haarlem naar Den Haag en vond plaats in een coupé bij vier mij onbekende reizigers, uit d6 rich ting Amsterdam gekomen. Eén las in de Handelingen van. de Tweede Kamer. H» staakte na eenigen tijd zjjn lec tuur, tikte een overbuuiman op de knie, en zei „Zeg, d'cnk je, dat ik Zaterdag rustig naar Erederiksoord kan gaan. anders komt er misschien geen bliksem van en dan zou ik de pest in hebben." De ander gaf te kennen, dat het z.i. wel kon. De eerste spreker ging toen voort: „Maak jij dan wat bianco vollen klaar en verzamel daarop de noodige handtekenin gen, dan zal ik, als ik ze krijg er wel een stuk of vijftig amendementen boven sehrij ven en er voor zoigen. dat ze boven de hand reekeningen aansluiten. „Ik zal ze natuurlijk zóó maken, dat ze redelijker wijze wel te verdedigen zijn en bijv. niet zulke nonsens neerschrijven als Ik Stel voor om het. woordje „één" in Arti kel zooveel te vervangen door ..automobiel" De' aangesprokene zou er voor zorgen. Diens makker ging voort: „En wat nu betreft het in werking treden der Wet zouden we kunnen voorstellen Kerstmis over zes jaar of bijv. mot Sint J ut te mis. Dan kan de Voorzitter zeggen dat Sint Jut'temis geen duidelijke tijdsbe paling is, maar dat behoeven wii niet met hem eens te zijn en daarover kan men debat- teeren." De aangesprokene zweeg. De spreker vervolgde daarop zijn lectuur der Handelinge». maar richtte zich o\ later alweer tot zijn reisgezel: „Mijn speeches zijn soms nog beter als ik zo niet heb gecorrigeerd dan als ik ze wel gecorrigeerd heó; Deze had ik niet gecorri geerd." (Hij wees op de Handelingen'). Geen antwoord. De rederijke reiziger, die. om een© uit drukking van Li Wen Hóefi.jEer-Correspoii- dent te gebruiken, weinig blijk gaf de deug den van een gentleman t8 bezitten viel een 00 gen blik lat er in slaap. Zijn zalige „iigpiaats" in- het le Id. com. partirn-ent bracht eeu glimlach van welbe hagen op zijn gelaat. Ik daoht aan de ..staanplaats" van zijn broeder, den machinist van den trein, aan en ideaal-staat der toekomst, waarin alle machinisten le fcï. zullen reizen en waarin er dus- geen machinisten meer zullen zijn. In I)en Haa# stapten beide reizigers uit. Volksvertegenwoordigers? vroeg ik mij DE WIELENDÉN-KWESTIE IN DE BELGISCHE KAMER. Ia de Belgische Kamer heeft de heer Sogers, d'e Belgische gevolmachtigde een historisch- overzicht gegeven van d'e on derhandelingen inzake de herziening van 1SÖ9. Daarna verklaarde hij, dat België, met o- zonder oaderteekening', zijn waarbor gen behoudt. Verder zeide hij: V/ij moeten in zekere mate rekenen ou -Nederland, dat evenals wij is blootgesteld en in meerdere mate op de groote bond- genooten, vaat als de Belgische kust is bezet, wordt de Engelisehe kust bedreigd. slotte oip den Volkenbond, waar- va» Nederland deel uitmaakt. Krachtens het verdrag van den Volken- boud zelf moeten wij, ingeval va» een aan val komende uit het Oosten, rekenen op -Nederland, op Limburg, op de Schelde, maar het land moet in de eerste plaats op zich zelf rekenen. Scgers gaf nog een historisch overzicht van de kwestie der Wielingen, weerlegde de argumenten, door Minister van. Karne beek j» de Nederlandsebe Kamer aange voerd en vondi in de Nederland-sche ge schiedenis onweerlegbare bewijzen, door Nederland geleverd;, dat het er nooit over had gedacht, de Wielingen op te eischen De vrije toegang tot Zeebrugge is een le venskwestie voor België en de groote bondgenooten. De Nederlandsehe aanspra ken zjjn onmogelijk. Woeste .^Katholiek) zeide, dat hij; als politicus moest verklaren dat Zeeuwsch- Vlaamderen sedert twee,eeuwen Neder- landfeeh is en het wil blijven, dat Luxem burg neutraal wil blij ven en dat Limburg verre van eenstemmig is. Maar als hij luisterde naar zijn hart, zou hij het laten kloppen act hen, die déze gebieden opei- schen, Spr. herinnerde aan de verklarin gen van Hijimans en die, welke de regee- ring had gelegd in den mond der Koning, de noodzakelijkheid voor België verzeke rende om waarlborgen te hebben. Spr. vroeg waar deze waren. Hij verklaarde, dat het opgeven van de neutraliteit een fout was, want men verzuimde zich van te voren de minste vergoeding te verzeke ren. Hij zeide, dat men met de Nederlaadsoh Belgische onderhandelingen vee] te laat was begonnen. Verder zeide Woeste, dat de Nederl.- Beigdsche onderhandelingen niets oplever den en men thans sleehts onzekerheid had die, naar hij vreesde, de wrok van Duitsch land in de toekomst zou aanwakkeren. De onderhandelingen zijn afgebroken, zonder dat iets is gewaarborgd. Zij moe ten spoedig hervat worden. Wij hebben zei spr. niets van de zijde van Neder land gekregen, niets, inzake onze waar borgen, noch vani Frankrijk, noch van Engeland. Hij edoch te van de regeering- dat zij de Kamer zou inlichten, teneinde de natie opheldering te verschaffen, VERKOOP VAN DUITSCHE SCHEPEN AAN NEDERLANDERS. Uit Parijs wrdt aan de „Maasbode" ge seind, dat bij de behandeling van de ma rine-begroeting in de Fransehe Kamer,, de afgevaardigde Bart,hou de kwestie ter sprake bracht, betreffende den verkoop van eenige schepen door Duitschland aan Nederland, welke schepen thans varen onder Hoilandsche vlag, tegen wolk feit 'Engeland zich niet heeft verzet, dat wei gert ze in beslag te nemen. De onder-secretaris van Staat antwoord de hierop; dat deze kwestie onder de aan dacht van de Commissie voer herstel is gebracht, INSTALLATIE CEM.TRALEN JEUGD RAAD. De Minister van Onderwijs, dr. J. Th. de Visser, heeft Vrijdagnamiddag den Centralen Jeugdraad geïnstalleerd met eeu toespraak, waarin hij wees op het moeilijke eu omvangrijke werk, dat dien raad' wacht. De voorzitter van den Raad, mr. A. Ba ron van Wijnbergen, beantwoordde de re de van den Minister. GEM. ELECTMSCHE BEDRIJVEN IN NOORD-HOLLAND. Te Amsterdam is opgericht,* een ver- eeniging van eleetrieiteitsbedrÜjven, een strocüieontract hebbende met het Provin ciaal Etectrisch Bedrijf, van Noord-Hol- iand. Van de 70 bedrijven in de provincie hebben reeds 54 hunne medewerking toe gezegd. Tot bestuursleden werden gekozen de heeien dr. E, Kuipers, Beemster; A. van Deventer, Alkmaar; E. E. van Rijn, Hoorn Th. van Diepen, Ursam en G. J. Worms-' 'meester, Bussum, allen directeur van esc G. E. B. VAN BET HOF. De Koninklijke Familie vertrekt in het laatst dezer maand van Het Loo naar Den Haag, om eejDpaar maanden op den „Rui- genhoek" dcör te brengén. EEN NIEUWE REGELING. Het bericht inzake een nieuwe regeling ten behoeve, van „uitgetrokken" werkloo- zeu is volgens het dagblad voor de arbei derspartij, niet van toepassing op de „uit getrokken" diamantbewerkers. Het blad meldt, dat thans bij het be stuur van den A. N. D. B. van den mi nister van Arbeid bericht is ontvangen, dat door de regeering is toegestaan om over te gaan tot het verstrekken van een tweeden termijn van ten hoogste 13 weken, reglementaire uitkesring aan de „uitge trokken" brill ant werk eis. Van commissies uit werklieden- eu pa troonsorganisaties is voor de diamantbe werkers geen sprake, evenmin als van 'n uitkeerin.g, gebaseerd op de steunbedragen van het Burgerlijk Armbestuur. Vanwege den SigUrenmakersboud zond men eeu verduidelijking' aan genoemd blad, waarin o.m. wordt gemeld: Er staat o.a. dat door de vorming der commiessie aan de uitgetrokken werklie den weder steun vei-ieend zal worden. oerwaarde is, dat er ter plaatse moet komen een commissie. De commissaris sen dei" Koningin kregen opdracht, de ge meentebesturen aan te schrijven opdat in hun gemeente commissies zouden ge vormd worden. De hoofdbesturen der Werklieden-orgnisaties droegen aan hun afdeelingsbesturen op; bij B. en W. ter plaatse te gaan informeer-en of, en zoo ja, op welke wijze; er commissies zouden ge vormd- worden. Dat is de vorige week ge schied. R.-K. II OU TBEvv E RKERSB O ND. Het Hoofdbestuur va» den R.-K. Houtbe werkers-bond zal zich tot de regeering wen den om te wijzen op het feit. dat zoovele Ruitsehe arbeiders ongehinderd on3 land binnenkomen om werk te teginnen, terwijl vele Hoilandsehe arbeiders aan de fabrie ken in Duitschland worden geweerd, zooals pas te Emmerik. DE 10de VOLKSSTEMMING TOT 1930 UIGESTELD. De Minister van Binnenlandsehe Zaken, heeft den Commissarissen der Koningin in de verschillende provinciën meegedeeld, dat in verband' meit de duurte van materia len en den tegenweordigen Btand van ar- beideloonen en salarissen, de algemeene tienjaarlijksche volkstelling tot 1930 is uit- gesiteld. TEGENSPRAAK. Naar aanleiding van een bericht in de „Avondpost" dat (ie Landelijke Federa tie van Bouwvakarbeiders aan de regee ring een gehuld heeft van zes ton, wegens ten onrechte ontvangen werkloosheidsuit- keeringen, heeft het Oorr. Bur. zich ge- 'wend tot deze organisatie. Het bestuur verklaarde nie.t.s yan dit bericht te begrij- AtfeSfissiptgeresi weriHSOfgews» pen. Integendeel heeft de regeering nog een schuld yaai een halve ton, waarvan juist toezegging 'is gekregen, dat dit geid zal worden uitbetaald. Bovendien is het uitgesloten, dat door deze Federatief te veel aan werkloosheidsuitkeeringen zou zijn ontvangen. Er wordt zeer streng de hand aan gehouden, dat bij stakingen de werklieden dadelijk worden overgeplaatst van de werkloosheidskas naar de weer- standskas. Tusschen den dienst van het Rijk betreffende de werkloosheid en de Federatie is niet de minste strubbeling. WIJZIGING DER RADEN WET. In zijn Memorie van. Antwoord verklaart de Minister van Arbeid, dat hem niet met giond kan worden verweten, dat de thans voorgestelde maatregelen niet vroeger zijn getroffen en het verheugt hem dan oolc, dat vele leden zijne meening blijken ie dealen. De Raden zijn gedacht als lichamen met ei gen bevoegdheid met name ook op' financieel terrein. Beperking van hunne viijheid was iets, waartoe men niet lichtvaardig mocht overgaan. De Minister kan niet de juistheid van de beweging erkennen, dat aan de redactie en techniek van het ontwerp te weinig zorg zou zijn besteed. Eene bepaling, gelijk door sommige leden in overweging gegeven, waarbij het beheer en da aansprakelijkheid voor de kassen van de Raden van Arbeid 'bit speciaal daarvoor aangewezen ambtenaren zal berusten, schijnt onnoodig. Voor zooveel betreft de salarissen van de ambténaren der onderscheiden Raden van Arbeid, is de Minisier van gevoelen, dat- op dit punt aan de Raden vrijheid behoort te worden gelaten. Intusschen zullen al te groote verschillen in Bezoldiging niet ge- wenscht ziin. In hoofdzaak zijn het practische overwe gingen. welke de Minister hébben geleid tot het voorstel, dat teg-en de beslissingen v-an een Verzekeiingsraad betreffende de begroo- tihg van een Raad van Arbeid beroep bij den Minister van Arbeid en niet bij de Kroon zal open-staan. De geschillen, welke met be trekking tot die begrootingen kunnen rijzen, zullen in den regel van zuiver feitelijken aard zijn. Rechisvragen doea zich hier niet voor. Bovendien mag hier niet uit het oog wor den verloren, dat al moge de Radenwet zijn samengesteld naar het systeem der Gemeen tewet. de taak der Raden en hunne verhou ding tot den Minister van Arbeid ingrijpend verschilt van die der gemeenten en hare verhouding tot den Minister van Binnenland sehe Zaken. Uit het voorgaande blijkt bovendien dat hier in den eigen-lijken zin des woords geen- sprake is van rechtspraak, maar veeleer van het nem-en van eene administratieve beslis sing. Dat de positie van den- Verzekeringsraad er onder zal leiden, wanneer de Minister 'belast met de uitvoering der verzekeringswetten in deze materie de beslissing heeft- vermag de Minister niet in te zien. EEN GUNST VAN Z. H. DEN PAUS. In de particuliere audiëntie bij Z. H. Paus Benedictus XV op 22 Mei j.l. mocht d-e Zeereerw. heer L. j. Will-enhorg, pastoor te Bloemendaal een gunst vragen en verkrijgen Deze geestelijke gunst bestaat hierin dat alk geloovigen van het Diocees Haar lem, d'i-e in de kerk van de Allerheiligste Drie-eenheid te Bloemendaal 5 maal het Om ze Vader, Wees Gegroet en Glorie zij den Vader lot intentie van Zijne Heiligheid heb ben gebeden; Diens zegen verkrijgen, bij zonder voor elke noodwendigheid, welke deze ook moge ziin. De Pauselijke zegen aldus Zijne Hei ligheid in Zijn nieuwjaarswensch aan Z. D. H. Mgr. A. J. Callier op 31 Dec. 1919, is een onderpand van genad-en. Bovengenoemde pauselijke zegen is dus eer, onderpand van bijzondere genaden die hulp brengen voor iedere noodwendigheid, we'ike dan ook. EEN DIAMANTEN BRUILOET. Te Enschede, jn de volksbuurt ,,De Krim" heeft Dinsdag: het echtpaar .Wig-- gers, bij oud en jong! bekend onder den naam van „de Kadater" eu Trui, die vroe ger beiden, met groenten en fruit ventten, onder gro.o-te belangstelling van buurtbe woners en anderen een zeldzaam feest hun 60-jarig huwelijksfeest gevierd. De nog bijzonder krasse oudjes, die het niet breed he-bben, werden door vele gegoede ingezetenen bedacht met practische gif ten en geschenken. Het dagblad „Tuban- tia." dat een inschrijving voor hen had geopend, bood behalve nuttige cadeaux, het echtpaar pen spaarbankboekje aan. In de R. K. kerk werd des morgens een Heilige Mis van dankbaarheid opge dragen, waarbij het zangkoor zich liet hooren, waarna het echtpaar in .de pas torie werd onthaald. De woning en de buurt waren natuurlijk versierd. Het bruidspaar maakte des middags in een landauer een rijtoer door de stad. De burgemeester bracht de oudjes 's avonds een bezoek'. EEN ZOMEREEISJE, DAT HE|M SLECHT BEKWAM. Eenige dagen geleden zette de .werk man v. ,G. te Delft zich een zo-merreisje in 'th o-ofd. Hij huurde een rijwiel en peddelde daarmede naar Lier in België. Om niet geheel zonder vacan-tiegeld te zijn, had hij den mantel en een paar schoenen van zijn verloofde medegeno men en verkocht. In Lier zag v. G. wel dra den bodem van zijn beurs en verkocht de fiets. De Belgische politie fej-eeg hem 423' STAATSLOTERIJ. Vijfde Klasse. Zeventiende Lijst. frekkina ran 11 Juni. ƒ70 met oremie van 3000, No. 19489. ƒ200, No. 6375 100, No L8860. PKLPZËN VAN j 70. 1242 4279 9139 12441 14650 19572 21150 22528 1628 6569 9175 13536 15277 19836 21597 22552 3020 7640 11702 14336 18425 20121 21721 N1LIEN. 337 374 481 693 886 925 1668 ',676 2201 3031 In 3524 6269 3732 6375 3991 6452 4380 6925 4717 7985 4964 8095 5098 8110 5142 8363 5798 8902 5836 de vorige 891/ 12713 15415 8988 12913 15643 9484 13333 1622i 9746 13746 16306 1U1Ö8 14388 16327 11749 14712 1654-1 11968 14855 17356 12321 15100 17514 12120 15190 17896 1/998 21124 18298 21522 18300 21573 19043 22180 19115 22379 19234 22530 19389 22637 19750 22763 20978 22983 lijst stond: 16798, m. z. 16298. Trekkinq van 1000 nummers ten overstaan van Notaris fl. 6. MULIE. Donderdag ia Jeani 1920 Prijs van f 5C000 1032 1000 6451 m. premie van f 30C0Q 1 400 15025 15449 20030 f 200 416 6386 2C020 1 100 4497 7644 11612 12195 12968 14307 15148 15618 18623 19101 19160 19275 Prijzen van 1 90.- leigen geld., 253 1938 4323 7467 9421 11531 14420 17251 19692. 3311732 50 79 19711 60 72 82 17639 49 9590 1185214513 47 83 9687 11955 36 1775919880 98 12153 53 98 19901 9734 12235 14600 17818 24 44 9924 68 81 38 48 82 79 12427 14860 17903 20042 815 3156 5253 791510112 49 7618195 20183 35 3279 5362 48 10215 78 14937 18301 20279 64 70 12664 15038 90 20313 8071 10364 79 15140 18516 64 8106 75 12703 15363 18640 72 731044112874 88 1891 20523 92 10572 1304015436 66 30 8210 10601 81 15577 19133 20606 21 341320015645 41 8 8455 57 13339 15957 49 11 8661 10819 96 16046 1927220705 23 13427 16205 19367 64 426 2102 44 /0 7540 58 2124 95 65 551 2438 4593 7629 90 2580 4680 98 2713 4769 667 64 5004 86 99 18 782 3017 5108 79 7718 25 904 83 5528 1055 3306 80 1141 9 89 73 14 5704 94 29 21 1290 3425 5800 1320 3712 6052 92 28 6237 1477 38 6514 89 40 34 8751 1558 3820 47 8820 75 3516306 76 77 61 76 6711- 8976 10S09 13671 16554 19429 20840 65 90 6920 9067 11015 13804 16756 86 1601 3957 69 9243 83 14057 16925 19552 1806 4128 7088 9329 11185 14124 70 96 25 4287 7197 4311258 14370 17085 19602 32 4321 7369 9511443 85 17106 19 Later aflosbaar 24 2009 4576 6673 9267 11464 13587 16304 1863^ 25 24 77 88 9333 77 98 5 64 6715 4011526 13665 42 72 50 32 13785 80 98 6911620 13859 £9 18700 70 28 13990 16444 l0 75 87 60 46C0 18 38 46 52 76 78 6843 74 76 6901 3 27 67 73 2117 81 82 94 2213 96 17 131 25 35 39 4717 39 67 48 231 2305 97 403 16 4820 7142 31 34 29 86 36 61 90 50 89 4908 57 2405 25 60 14 29 503 55 5009 48 77 11 55 89 7054 7203 6 29 6j 59 807 40 44 7553 7623 38 69 41 10055 7703 10122 6 37 37 60 93 7869 99 94 791310241 98 63 31 25 28 62 70 67 2514 99 32 15 612 2673 16 57 81 69 65 91 73 97 2838 5128 704 49 55 15 57 83 67 2914 5201 79 19 2 84 33 12 52 79 92 52 3051 64 81 85 3101 914 23 5329 34 39 36 63 76 60 94 97 78 1010 3224 96 23 29 5471 81 3324 5578 99 51 5611 1124 3496 62 1231 3527 79 50 3623 5705 51 99 16 75 3713 97 1303 89 5958 63 3810 6000 8224 99 29 33 81 1434 35 56 8301 61 47 95 51 93 89 6104 8401 3414029 48 36 14151 61 3t 9404 71 60 90 9 79 9016512 66 92 14211 1018807, 7311713 42 23 2Z 87 15 44 88 6Ü 9560 70 8616707 1891» 151184214311 22 19067- 49 11909 33 50 83» 76 35 351681119104' 30 9712 12031 14448 16904 6 v 02 15 47 58 26 73 9837 49 87 81 19205 88 12108 94 17020 9* 9902 2314518 90 1933' 32 99 3517123 70 1 4412227 63 38 9O 52 28 14603 49 53 51 67 58 14723 78 31 7333 81 95 7440 42 19434 79 30. 91 78' 97 19517 98 44. 81 3217200 48 51 12331 62 86 6& 1 59 40 87 93 74 j 66 86 14824 17300 19624 76 98 40 10 72 9612411 43 21 19732 36 67 17463 34' 6314910 67 47; 69 82 12501 87 95 54 - 802O 86 5 8917507 1983®- 2210300 7615020 11 63 27 912630 44 71 7G 42 25 3815119 17605 19905 50 48 69 35 13 l5r; 8111 731270315289 23 10414 43 15317 30 45 4415414 53 93 89 50 56 r0548 12810 65 51 46 9217711 86 95 57 15504 25 87 10607 60 29 22 91 49 3312917 55 52 41 69 62 79 21 20036 1 22 67; 31 72: 66 96 82 20106 45 20228 58 431 79 61 96 67 47 15620 17806 711 50 66 83 203341 1505 3946 17 32 85 45 39 4015 47 41 33 54 50 6207 90 '/9 94 4105 1603 8 12 44 48 92 1804 33 36 44 61 70 72 97 33 10742 53 15749 17920 2043® 34 4613021 53 44 6l I 35 66 38 86 51 63 90 91 4315821 64 20517. 852210829 93 32 81 20650 63 36 97 48 87 62 8631 51 99 6418046 68 43 631314515fcj2 54 20713- 51 65 46 918102 72 16 12 84 47 14 88 49 39 20302 7118211 21 31 63 70 74 35 92 48 20961 21 73 95 45 77 64 18515 80 67 82 68 37 39 9003 55 13 14 82 21 6203 31 6 1711 4227 99 26 75 6482 93 4301 6508 99 16 20 22 35 82 89 47 4402 91 13 97 52 1963 80 6646 86 45C0 57 2007 12 58 Vorige lijst stond 11307 - 17 - 74 - 84 m.z. 11906 17 - - - 15540 m.z. 15514 73 86 99 1090513211 8769 35 39 96 57 43 884611020 58 16019 39 67 3413325 56 53 79 69 30 96 60 8931 11116 35 16102 13309 71 3 77 13 83 85 21 19 61 15 11227 31 83 3511348 13404 88 11401 7 üq 31 54 9139 42 13546 16260 80 62 52 83 90 74 - 84 12317 m z. 12347 als vreemdeling zonder pas in de gaten' en ze-tte hem over de grens. Hij viel toen in handen van de Nederlandsche politie, die liem arresteerde wegens ve-r, duistering. De fietsenverhuurder is zeerb uit zijn li umeur over liet verdwenen kar-: retje, het meisje treurt over het verlies van haar mantel en schoenen, meer nog dan over haar verloofde, v. G. zit thana achter slot .en grendel oyer zijn sno.ode, daden na tg .denken.

Ons Blad : katholiek nieuwsblad voor N-H | 1920 | | pagina 2