ALMAAR Door rood vergrootglas gekeken SPORT EN SPEL RECHTSZAKEN. Adverteiitiën R. IC. Dagmeisje. Voor het Weensche Kinder ziekenhuis. Zegeltjes plakken. Burgerlijke Stand Telegrafisch Weerbericht Handel en larkt AGENDA. R. K. VEREENIGINGSGRBOUW „ST. WILLIBRORD". .Woensdag 1G Juni: 7 uur Beslu.ur R. JL, Volksbond. S uur Ledenverg. Prop.-Ciub „Pius V'. Donderdag 17 Juni; 8 'uur Ledenverg. R. K. Bouwvereniging „Goed Women", half 9 Ledenverg. R. K, Melkslijters. Vrijdag 18 Juni; 0 uur Ledenveijg. R. K. Verzekeringsparsotieel „St. Donalis". S uur Ledenverg. Transportarbeiders. 8 uur Bestuur R. K. Volksbond met Be stuur Coöperatieve Bakkerij „Ons Doel'". Zaterdag PJ Juni: 7—8 uur Bureau v. Advies. 6—8 uur' Zitting Winterzorg. G—9 uur opgaaf voor lid Ziekenfonds, Wed.-sLeun. alsook R. K. Arbeiders Coöpe ratieve Levënsverz. „Concordia". 8—9 uur contributiêbetalen „V. A. F. C.". KNIPCURSUS ST. MARTHAVEREEN. Donderdagavond kostelooze knipcur sus St. Marthavereeniging, Catechismus lokaal, Laat. BUREAU VOOR BEROEPSKEUZE. Ziltingsuur van den Secretaris eiken Woens dagavond, van 7—8 uur, voorloopig bi de Oude Meiselaarswerkplaats, achter de Open bare leeszaal en boekerij. 11 ARIA-VEREENT GIN G. De leden der Maria-Vereeniging worden herinnerd aan bet voorstel dat in de laalsL gehouden ledenvergadering' van 18 Mei is aangenomen, dat do contributie gesteld is op 15 cent per maand, met inbegrip van het Bondsblad „De Kruisbanier", ingaande 1 Juli 1920, 't welk verschijnt den lelt en 3sn Don derdag van elke maand. R. K. VROUWENBOND. Aid. Ziekte- en Geboortekas. De propagandisten van de Ziekte- en Ger boortekas worden er aan herinnerd, dat de contributie-afdracht over de maand: Mei, Donderdagmiddag plaats heeft bij mej. M. de Nijs—Moes, SL Annastraat 6. ST. MARTHA VEREENIQINQ. Morgen (Donderdag) te 8 uur H. Mis in de St. Dominicuskerk voor de leden der vereeniging. Om 3 uur aigemeene vergadering aan de pastorie Bréedstraat met de dames correspondenten en assi stenten. MEISJES-SCHOOLFEEST. Vrijdag' 18 Juni om half 5 uur verga dering bij de Éerw. Zusters aan de Oude- Oracht voor de Dames-assistenten voor het schoolfeest. Toen is getracht samenwerking te bewerkstelligen, tusschen christelijk- en modern-georganiseerde arbeiders om ge zamenlijke staking te proclameeren. Die samenwerking is mislukt, door dat de modernen eischten, dat niet- georganiaeerden door beide bonden sa men en gelijkeliik zouden worden ge steund. Tot staking 'is liet toen niet gekomen. Uit misnoegen over dien mm gunstr- gen afioop en om hun ontstemming; te gen de werkgevers eens treffend fe de- monstreeren. .hebben toen 'zeventien zegge en schrijve; 11 landarbeiders hun geweren bii dc;v Burgemeester ingele verd, béd-rakend voor het lidmaatschap van da Burgerwacht, omdat zii in gevat van staking de hardnekkige boeren niet wilden bijstaan (de arbei ders redeneerden blijkbaar niet heel lo gisch. want de burgerwacht is niet ge roepen om zuiver-economische stakin gen of stakinkjes te breken) De .wensch schijnt in dit geval ook bit den lieer van der Vall de vader der ïedachte geweest te zijn: de officieele lezing ,van het geval klinkt al heel an ders veel minder gevaarlijk en veel meer gemoedelijk dan de lezing van den heer van der Vall. Bedenkt men hierbij nog, dat de bur gerwacht in de gemeente 180 leden telt, dat dus slechts een klein deeltje zoo demonstratief let weltegen de hard nekkige landbouwers, niet tegen het wettig gezag optrad, en dat van de overige 163 burgerwachters naar beste weten van den burgemeester niet één de gevoelens van de-17 deelt, dan heeft de heer van der Vall (op z'n zachtst uitgedrukt) aanleiding gegeven tot een onjuiste voorstelling van zaken. Keek hii onwillekeurig .door een rood vergrootglas Of heeft hii de lust niet kunnen weer staan, in deze vergadering eens een opzienbarende, graag-gehoorde en graag-ge'oofde mededeeling te doen, al was die met de waarheid ook min of meer in strijd de persoon zich Hevig en moest in be- den in den vroegen morgen de werk- dwang gehouden worden. Hierbij liep hij een kleine verwonding aan den duim op. De dokter heeft toen een verband om den duim gelegd. De inspecteur verzekerde. 0ns, dat hem irsrfiiüende rrevatien non molo o f o fKa. Vorig bedrag f207.10 N. N. ter eere van het H. Hart op hoop van zegen f N. N. voor liet Kinderziekenhuis te Weenen. Op hoop van een zalig stervensuur f M. D. te Wervershoof f M. te L. IJ N. N. Deemster Op hoop van navolging, f 5.— 2.50 2.50 2.40 2.— f221.50 In de protestvergadering tegen de an- ti-revolutie-wet. welke door de 'Alkmaar- sche socialisten op Maandag, 7 Juni in de „Harmonie" gehouden werd, was eerste spreker de heer van der Vall uit Heiloo, die om te iilustreeren. hoe revolutionnair de arbeiders worden ten gevolge van de winzucht der „heeren" vertelde, dat in het hem zoo goed bekende christelijke dorpje Oostwold. (Gr.) (alle burgers waren daar zoowat lid van de burgerwacht, zoo heette het) de burgerwachters hun geweren bii den burgemeester hadden teruggebracht, met de mededeeling, dat ze een samen- levingsorrie, waarin de arbeiders zóó verongelijkt worden, niet langer wenseb ten te verdedigen. Zóó hebben wij den heer van der Vall verstaan en begrepen; zie hier, hoe een en ander in het verslag der „Alkm. Crt." werd weergegeven; „Om te bewijzen, dat ook zelfs de arbeiders, die zich in 1918 hadden ge schaard aan de zijde der regeering en burgerwachiers wa en geworden, on e vreden kunnen worden, vertelde spr., dat in 't hem zoo- goed bekende chris telijke Ooshvo-ld (Gr.) deze hunne bur gerwachtgeweren bij den burgemees ter hadden teruggebracht." Men ziet alzoo: onze herinnering-uit- hei-hoofd en het geciteerde verslag ko men vrijwel op hetzelfde neer. Uit beide krijgt men den indruk, dat 't daar in het „christelijke" Oostwold tot een radikale ommekeer gekomen is in de .harten der arbeiders, dat de chris telijke arbeiders van Oostwold, door de beroerde behandeling, waaraan zii in deze maatschappij bloot staan, tot „inkeer" gekomen zijn, in dien zin, dat ze door een daad hebben willen too- nen. genoeg te hebben van de huidige maatschappij, m.a.w. met revolutionnai- /e gevoelens bezield zijn geworden... Lat klinkt heel gevaarlijk: verbeeld u: een heel Christelijk dorp, dat van üe burgerwacht tot derevolutie be keerd wordt! e hebben er rekening mee gehou den. dat deze bewering geuit werd floor een.... socialist, in een omgeving, waar een dergelijke uitlating zeer in b«B Smaa'< moest vallen, daarom heb ben ve naar een en ander even nader ^mtonneerden wat is ons uit of- 'lc>eeje mededeelingen gebleken? ;,n,iK„ ms'tree^s 1- is er isschen fwers en Iandarbeidcrj in Oost- 7';; A'emeente Midwolda, een kwesiie over foonsverhooging; cle land- boay.'crs wilden den arbeider.:-;n-fcw&- c cle gevraagde loonsverhooging niet toekennen. Wij lezen in verschillende bladen het vol gende: Vooral in landbouwkringen h-eefl de mee ning van verscheidene voorzitters der Ra den van Arbeid ontstemming verwekt, dat ingeval een bedrijf wordt uitgeoefend door een vader en zijn kinderen, deze laalsten worden geacht in Loondienst van den va der te zijn -en dus voor hen zegels moest worden geplakt Met groote belangstelling he-eft men tegemoet gezien de beslissing van den Cent-ralen Raad van beroep in d-ez-en Deze nu is gevallen en houdt in dat do werkzaamheden, op deze wijze verricht, door kinderen ten behoeve van hun ouders, niet worden verricht krachtens een arbeids overeenkomst, maar krachtens de verplich tingen voortvloeiend uit het familieverband. En op dien grond heeft dan de Central.' Raad van Beroep beslist, dat kindereu in die omstandigheden niet als arbeiders in den zin de-r Invaliditeitswet zijn te beschou wen en dus voor ben geen zegels behoeven ta worden geplakt Wij twijfelen er geenzins aan of de Centrale Raad van Beroep zal ten deze willen geien ken, dat er heel wat Middenstanders, vooral winkeliers zijn, d'ie in dezelfde omstandighe den verkeeren ais bovengenoemde landbou wers We ziju er zeer benieuwd naar of men hen nu op vo©t van gelijkheid zal behanifclea, en hen de -eventueel reeds geplakte zegeltjés zal res titu-s eren. D-e beslissing van den Gen-tr. Raad van Be roep lijkt ons alleszins zeer logisch. Ons dunkt zoo Minister Aa-ïfoerse kan het hiel an ders bedoeld li ebben KINDERTREÏN NAAR WEENEN. Hef R. K. Huisvestingscomité te Alk maar ontving- van het Hooidcomité te 's-Mertogcnbosch bericht, dat de eerst volgende kindertrein naar Weenen op Dinsdag, 22 Juni, a.s. uit Holland zal vertrekken. Pleegouders, die de door hen opgeno men Weensche kinderen met dien trein wenschen terug te zenden, worden ver zocht. hiervan zoo spoedig moge- liik (liefst voor Vrijdagavond) kennis te geven bii de Secretaresse van het Comité te Alkmaar, Mevr. S. Keuls Schrader. Oudegracht 205, onder op gave van naam en nummer en adres te Weenen van de terug te zenden kinderen. BENOEMD. De tijdelijke leeraars aan de R. H. B. S. alhier, de heeren H. W. de Koning lr. en N. J. Medemb.ik, zijn voor vast aan gesteld met ingang van 1 September a.s PRIJS BEHAALD. Bii de Maandag te Schoor! gehou den schoonrijderii voor éénspannen be haalde de heer C. A. Beudeker met „N. N." den eersten prijs. DE STAKING AAN DE MELKFABRIEK Wij vernamen hedenmorgen van de sta kingsleiding, dat gisterenmiddag, wederom een incident is vo-orgevalle-n. V-oor de fabriek stonden een: jantal nieuwsgierigen te kijken. De politie'getast te de imerrschen door te Ioopen. Aan dit bevel we.d voldaan d'jch één persoon liep naar den zin van de politie n-iet vlug genoeg door en ontving toen een paar Kappen. Deze perso-on werd dermate geraakt, dat hij cacht dat zijn duim ge broken was. Hij werd toen naar het bureau vervoerd alwaar hem een verband gelegd werd. De daim is niet gebroken. Naar aanleiding hiervan heeft de sta- kingsieidhig zich naar dm inspecteur be geven, om haar beklag hierover te doen De inspecteur zegde een onderzoek toe. De i ispecteur van politic deelde ons mede, d.it de persoon in kwestie weigerde ober te ioopen. Toea is hij wegens over bed:. van de strafvero.aening gearres- iee.d ia waar het bureau van politie overgebracht. Tijdens het transport verzette verschillende gevallen van molestatie be kend zijn die nj^jr getolereerd kunnen worden. De leiders der staking doen al het mogelijke om de orde te handhaven SE schijnen echter enkele stakers te zijïi die anders willen. De dag van gisteren is: verder rustig verl-oopen. De stakingsleiding, deelde ons voorts mede,-dat gisterenavond alhier zijn aan gekomen 7 menschen uit Bruinisse (Zee land) en omstreken, die heden wederom teruggekeerd zijn. Een persoon uit Rotterdam heeft in die plaatsen om laten roepen dat te Rot terdam menschen geplaatst konden wo-rden tegen f5 iter dag en f14- per Zondag. Zeven personen verklaarden zich' bereid mede te gaan. Zij zijn medegegaan, doch' in Rotterdam werd gezegd, dat men zich vergist had en dat men te Alkmaar werkvolk hoodig 'had, weshalve die menschen naar Alk maar werden gestuurd Gisterenavond kwa men zij hier gepakt en gezakt aan en begaven zich naar de fabriek. Daar ver namen zij dat zij1 f26 per week zouden verdienen en ko-nden slapen op den zolder. De stakingsleiding vond dit te bar en heeft de menschen laten lo-geeren in- hotel jCeres" alwaar zij hedenmorgen ook ont beter, hebb-en. De stakingsieiding heeft hen van den toestand alhier op de hoogte ge holpen en op juridische gronden aange toond, dat de directie verplicht was scha devergoeding te betalen. De Zeeuwen waren niet al te best te spreken over deze handelwijze en begaven zich hedenmorgen naar de directie om schadevergoeding te eischen. De directie heeft toen de men schen ruim betaald, waarop het zevental teruggekeerd is naar Zeeland. In Rotterdam zouden zij echter eerst gaan bedanken voor deze behandeling. Hedenmiddag te 12 uur is de heer De Kat uit Rotterdam per auto gearriveerd en had een conferentie met de organi saties plaats. Wij hebben getracht Heden voor het verschijnen van dit nummer een onderhoud te hebben met de directie, doch zijn hierin niet geslaagd. Terwijl wij dit schrijven duurt de conferentie nog voort. WATERWEGEN IN NOORD-HOLLAND. Güdeputeerde Slaten der provincie Noord- Holland bobben, onder voorzitterschap van den Commissaris der Koningin, ingesteld een Commissie, ren einde liun colleges van advies to dienen omtrent de vra-ag: „Welke werken zullen moeten wo-rden uitgevoerd en welke regelingen moeten worden getroffen, teneinde te geraken tot een stelsel van goede water wegen op het vaste land van het noordelijk d-eel van Noorcl-Holland,. voornamelijk in West-Friesland. Als ljden zijn in d-eze Commissie o.ac be noemd, de heeren: Mr. W. C. Wendetaar, burgemeester alhier, G. Bosman Gzn., en Mr. W. C .Bosman, secr. der WeslTTiesche Ka- na al vereeniging. GESLAAGD. T-e Amsterdam slaagde heden Mej. M. W. v.an dor Vegl alhier, voo-r het eerste gedeelte van liet praetisch apothekers-examen. JE WATER. Gisterenmiddag te ongeveer half 6 ge raakte op den Geestersingel een zoontje van den h-eer V. al spelende te water, Gelukkig had de moeder van het knaapje het ongeluk van uit een der vensters van h aar woning bemerkt, waarop zij toe snelde en de voldoening mocht smaken het leven van haar eigen zoontje te red denWij vernemen dat het niet de eerste maal is dut dit jongetje te water geraakt EEN MEEVALLERTJE. Men kan nooit welen waarvoor Het goed is, dat men steeds gedienstig is. Daarom behoeft men nu juist niet gediensdg zijn omdat men nooit kan weten waarvoor het g-oed is, dJch als men er eens iets voo-r krijgt, dan is dut een aansporing om verder te gaan op den weg, dien uien ingeslagen is: men blijft dan ged.enstig. Dit kw.atn ons- te binnen toen wij g- gevens kregen waaruit wij het volgende bericht lanceeren. Een dame alhier, overleed vcor eenige dagen en liet haar vermogen, dat onge veer 30.000 bedraagt, benevens het mees te huisraad niet aan haar familie na- maar aan een dames-kapster, die haar veel diensten- bewezen- had. Nu we het t och over deze nalatenschap hebben, vermelden wij curiositeitshalve, dat een kennis der overledene een stoel kreeg. Niets bijzonders zult ge zeggen. Maar wel bijzonder is het, dat als men op den stoel ging zitten, deze begon te spelen In jjen stoel was een muziekinstru ment aangebracht. kamer versierd werd. T Geleek wel een bloementuin. Hedenmorgen werd de jubilaris in zijn werkkamer te midden van zijn fa milie namens het personeel toegespro ken door den heer Van Wilpe. Na het aanbieden van de foto, het al bum en bloemstukken werd het perso neel -in de gelegenheid gesteld persoon lijk hun gelukwenschen aan te bieden. Ook het hulppersoneel bood bloem stukken aan. In zijn antwoord deed de heer Van Eelde uitkomen, dat een goede ver standhouding door hem op hoogen prijs werd gesteld en hii steeds gaarne ieder zal helpen, die zijn hulp noodig mocht t-ebben. Namens den directeur-generaal der Posterijen en Telegrafie werd de jubi laris nog.gelukgewenscht door den heer Inspecteur te Amsterdam, den heer Mul der. die tevens den dank overbracht voor de langdurige, trouwe toewijding aan den dienst door den heer Van Eelde betoond. Het personeel werden sigaren en ge bakjes geoffreerd. Bii de gelukwenschen den directeur aangeboden, sluiten wii de onze gaar/ie aan en wii Lopen, dat hii nog vele ja ren directeur van het postkantoor alhier mag blijven. DE MISSIE-WEDSTRIJDEN. Zondag had onder leiding van L. Voulon een wedstrijd plaats usschten Haarlem en- de Ulrechtsche Zwaluwen. Haarle m. Goedhart (Z.V.V..) Lampe (D.H.Lv. d Akker (VtV Z.) Becker (Leon.) Kreijns (Leon.) v Zntfen (R.K.AV. Wassen G Lap Pekelharing Grim berg Kuhikiaiup (Leonidas) (V.A.F) (Wils kracht). - Utrecbtscho Zwaluwen- Ros, Hoogerbergen, 'dieier., Smeekes, Van Eijden, (F.M.M(P.VC.) (Be Quick), (VeU (S.D.O.), Fij-en (P.V.C.), Husken (P.V.C), v. Ar nhem (E.M.M. Kerkhof (Velocitas); Koppjt )(E.M.M Boogaard (P.V C. Het Utrechtsche elftal zit aanstonds geest driftig op den bal, en blijkt van plan, om Haarlem goed partij te geven- Het duurt een poosje, eer dat Haarlem op dreef kan komen en Utrecht domineert dan ook het eerste; kwartier. Als Haarlem zich wat heeft ingespeeld, lost Pekelharing een mooi schot in den hoek, dat Boogaard corner slaat. Deze hoekschop wordt weggewerkt. De Haariemsche aanvallen worden nu tal rijker, doch heel goede pogingen sluiten op de middenlinie, waarin Fijen speciaal tot taak heeft, den rechtervleugel te hewaKen. Het gelukt Wassen en Lap dan ook maar zeer sporadisch te dringen. Ook eenig nuttig werk van Pekelharing blijft resnllaalljos schrijft „Mb." Een paar vqorzetten van den snellen Kulilkamp, met wien van Arhnem nog al moeite heeft, worden niet gebruikt, of door Koppel onderschepl. In 'de Haariemsche middenlinie onder scheidt Kreijns zich op de gewone manier. Zijn voeder is uitstekend, maar de voorho-eds kan niet op gang komen, de spil probeert het zelf eens, maar zijn schot gaat over. Haarlem is nu sterker geworden. Keeper Boogaard krijgt een paar lastige bollen te behandelen, wat hij zeer goed en volkomen zeke-r doen. Na 28 minuten komt een goede doorbraait van Utrecht, wat onverwacht het eerste puni van den wedstrijd oplevert, als Husker van een gemakkelijke kans profiteert, 1—0 voor de Zwaluwen. Voor Haarlem is dit he-t te-eken, om zich wat meer in te spannen. Grimberg schiet, naast het doel. Buitenspel, stagneert nog een keer het spel, waarna do rust is aangebroken. In de tweede helft is h-et Haariemsche spel aanmerkelijk beter en het komt nu ge regeld op een beter peil. De Utrechtsche Zwaluwen blijven echter goed partij geven, zoo-da-t het een aa-rdige wedstrijd wordt, nu van spanning ontbloot, vooral wanneer Was sen een gewéldig schol van de wing lost, dat in den rechterhoek van het doel verdwijnt, zooda-t de stand gelijk is. (I1). Zoo blijft het to-t het eind. Er wordt 2 maal 7^2 minuut verlengd en aanstonds wordt de partij hervat. Haarlem is d'e sterkste en na -een paar minu ten, als de bal fraai is opgebracht, geeft Pe kelharing den blauwwitter! met een mooi, onhoudbaar schol, de leiding, (2—1 voor Haarlem). Een derde punt w-eten de Utrechtenaren te voorkomen, ma-ar hun pogingen, om wieer ge lijk te maken, blijven, ook ia den tweeden vei-lengingstermijn, vruchteloos. Haarlem wint zoodoende welverdiend met 2-1 bezig niet de filmkeuring toen beklaagde- dool zijn slecht humeur oorzaak Wérd, dat df commissi- niet langer met haar werkzaam heden kon doorgaan. Zoo komt het, dat bek! naderhand in moeilijkheden geraakte. De President: heeft U aan bekl uitdruk kelijk verboden de films af te draaien? Get. wist V0ui heel de zaak niets af en ver nam eerst tc 6 uur 's avonds het verloop daarvan Do President leest do verklaring van get. Van der Saiiden voor, waaruit blijkt, dal gel. Mr. W C. Bosman op oen vergadering te 8 uur 's avonds zou verklaard hebben, dat hij wel uitdrukkelijk verboden had de films af lo draaien. Get. W C. Bosman licht de zaak ander maal toe, hij h-eeft geen speciaal verbod uit- gevac-rdigd. Bekl. meent, dat de loco-burgemeester moest welen, dat bekl een officieuss vergun ning had en Hij had offiëel moeten laten aan zeggen, dat deze vergunning niet meer gel dig was Do Président vraagt of hij de afgelaste ver- Looning ook kinderen beneden de 16 jaar toegelaten werden Bekl N-eeni (Dat spreekt bekl. later tegen.) O ai. vraagt aan get W. C. Bosman of hij 'aan bekl, op dien bewusten dag ver boden h-eefl de films to laten afdraaien. Get W C Bosman: do eerste maal niet en dal mo-sst ook niet, want bekl. was zeil in de meening, dat hij de vertoo-ning niet mocht laten doorgaan, want hij kwam mij juist daarom bezoeken D-e President betoogt, dad bekl heel jjoed wist wat hij de-ad, toen hij d-e vorige maal zoov-eci nadruk legde op het feit, dat de politie-agent zich met den datum van helt pruoes-verbaal vergist load door te zeggen: 29 Fa-hruari, inplaals van 28 Februari. Het was bekl t-e doen om een scheeva voorstel ling van do zaak te geven O Jl. eischt vrijspraak, omdat het hem voorkomt, dat do beschuldiging vrij vaag is GEBOREN: 16 Juni. Frederik Pieter Simon, z. van Pieter Coster en Johanna van Diepen. GETROUWD: 16 Juni Meijer Keizer en Judik Deen. Franciscus Phiiippus Schmidt en Albertha ten Brugsjencate. OVERLEDEN: 14 Juni. Johanna Aiida van de Pol 1 maand. 16 Juni. Aafje Kooij gehuwd met fan Visser, 70 jaar. Verwachting Zwakke tot matigen Ooste>- lijke to-t Zuidep'jkien wind,, lichtbewo-lkt in Jret Noorden, toenemende bewolking in het Zuiden, waarschijnlijk nog dr-oog behoudens kans op onwieer, vooral in het Zuidenwarm wóer. Zon onder: 9.22 Zon op: 4.39. Maan op: 4.45 v.m. Maan ondier: 9.6 n.ru. Eerste Kwartier 23 Juni. LICHT1EIN OP. De lichten o-p- rijlwLalen en motorrijtuigen moeten ontstoken z,i)h van hedenavond 9.52 tot morgenochtend 4.9; op rij- e>n v-o-ertut gen van 10.22 tot 3.39. ALKMAAR, 16 Juni. AAlkm Export veiling Aardappelen groote 7 90—13 40, drielingen £3.90—810 per 100 K.G. AMSTERDAM. 16 Juni. De aardappel-en prijzen waren be-den: Andijker muizen gr. f7—8.40, Andlyker muizen klein f3.504; Rriesche reds-tar f6.50; Langedijkér mui zen f 10—10.50; Anna Paulowna zandmui- agjt Ï8.20— 8.60, Aanvoer 9 kgiiijgen. WOERD-EN. Aangevoerd 2<6 kaaspar- tijien lo kw. 170—73; 2iei kw. f63—69. È-ijksmerk f67—74 han-del matig. AMSTERDAM, 1ö Juni. Vee. 2ao vette kal veren lo kw. f 1.902, 2e kw. f 1.501.70^ 3e kw. f 1.30—1.40 per K.G 143 nuchtere kalveren f2040 per stuk; 640 vette varkens te- kw. f 2.05, 2e- kw f 1.95—2 per K G, schoon ge-wicht. 40-JARIG DIENST JUBILEUM. Heden herdenkt de heer J. C. de la Sablonière-Van Eelde den dag, waarop hii voor 40 jaren in dienst der poste rijen trad. Den 16en Juni 1880 trad de jubilaris in dienst ais surnumerair. Achtereenvol gens was hii directeur van Tiet post kantoor te Voorschoten, Winterswijk en Dieren en sedert 1 October j.l. directeur van het postkantoor alhier ais opvolger van den heer Verweij. Thans laten wii nog -eenige bijzonder heden omtrent het feest volgen. Op een vergadering van het personeel onder leiding van den hoofdcommies, den heer J. H. van Wilpe, werd be- sioten den 40-jarigen- j-ubiieumsdag een feestelijk karakter te geven, ook ais blijk van de goede verstandhouding tusschen directeur en personeel. Ook het personeel der 15 hulppost- kantoren deed aan de huide mee. Van ruim 80 leden van het personeel werd een foto- genomen en een herin- neringsalbum samengesteld, terwijl he- ARR. RECHTBANK TE ALKMAAR. Zitting van Dinsdag 15 Juni. NIEUWE ZAKEN. De Bioscoopkwestiet Wilhelm Wc her, bioscoop-ondernemer te Alkmaar, staat ter-echt omdat hij op 29 Fe bruari een li e h t b cel <1 en v er Lo onirig heeft laten doorgaan In zijn bioscoop-theater, s-ond-er daartoe- d-e vereischte vergunning ie hebben. B-e-kl. wiercl in deze zaak door het Kanton- ge-recht veroordeeld tot een geldboete van f 25 subs, 25 dagen, tegen welk vonnis hij bij de Arrondissemonts-Kechthank in verzet gegaatr ïs H-et O. M. cischte bij de eerste zitting, waarin de-ze zaak opnieuw opgeroepen werd, de bevestiging van het vonnis van net Kantongerecht, maar bij vonnis van, de Recht bank werd nader onderzoek op heden gelast. Thans wordt de zaak andermaal opgeroe pen, m-et als getuige Mr. W. C. Bosman, Do Voorzitter tot get Mr. W. G Bosman: Was vóór dat dien avond verboden, werd de films nf i-e draaien door U reeds een ver bod uitgevaardigd? Gel. licht d-e zaak too. De commissie wa- Heden overleed tot onze diepe droefheid, onze beste Man, Vader en Behuwdvader de Heer JACOB HOMMES, in den ouderdom van 58 jaar. Groningen, 14 Juni 1920. Verl. üw. Ebbingestraat 28a. J. A. M. Hommes Jonkvr. von Schmidt Anf Altenstadt. Egmond a. d. Heef. W. M. Q. van sonsbeek Hommes. Mr. P. J. M van sonsbkek. H. L. Hommes. Geen bezoek. Volstrekt eenige kennisgeving. K. !i. Bakkerskn-peht. Terstond gevraagd een bekwaam Bakkersknecht R. JL, goed bekend mei brood- en koekbakkerij. Wed. C. E. JMMHNG, Medemblik. Er wordt gevraagd voor dired een net R K. Dagmeisje. A-ires Mej. SMIT, Enidsen 115.

Ons Blad : katholiek nieuwsblad voor N-H | 1920 | | pagina 3