Mulder Quax, de haag sc he tramrwe tie op gelost. orebietverleering aan kweekers. opheffing van den maximum prijs voor melk in de groote steden. de zu1debzee-raad. opheffing uitvoerverboden. Luchtverkeer Parlementaire Kroniek Gemengd Nieuws. Korte Berichten Alkmaar Kassiers Purmerend Verhuren Safe-lokeifsn. Administrseren vermogens. Kunst en Kennis Kerk en School. Orde en Arbeid Sport en Spel. Rechtszaken aanstoutelljk voor de eerbaar heid. Van den directeur, den lieer Hollander, geen aanmerking' heeft kunnen maken.' Wel acht zij liet niet gehe 1 correct, 'dathij, niet als directeur in functie zijnde, een betrekking heeft aanvaard bij de Cen trale Suiker-Maatschappij. Dit moest hem wel in een schceve positie brengen. Ook behandelt de commissie de beweer de toezeggingen van den administrateur van het Centraal Bureau voor den at'zet van visscherijproducten aan de Vcreeni- ging van belanghebbenden bij de Zuider- aee-visscherij, in verband met liet zouten van garnalen. Het resultaat van het onderzoek toont aan, dat de beschuldigingen tegen den heer Van Zanten niet bewezen zijn ge worden. Van do bewering, als zou de lieer Van Zanten, door aan de Vereeniging fi- nancieelen stenq van Rijkswege toe te zeggen, deze hébben bewogen tot het zou ten van garnalen, mag de onjuisHmid wor den aangenomen. De leden i be stuur der Vereeniging van Bekaf ebben den bij de Zuiderzeevissclierij zij'n op hoogst lichtvaardige wijze met het zöuten van garnalen aangevangen en vooï'Jge- gaan, zonder dat zij eenige officieéte. schriftelijke l.ezegging bezaten van re- geeringssteun. Voor deze speculatieve on derneming, hebben zij gebruik gemaakt van de gelden, welke zij onder zich had den ter afrekening met de leden der Ver eeniging, die zood,oende belangrijke scha de hebben geleden. 1 Waar de Regeeringsorganen zich in ver binding hadden gesteld met de Vereeni ging van Belanghebbenden bij de Zuider- zee-visscherij en do betalingen aan be langhebbenden over de Vereeniging lieten ioopen, ware het gevenselit geweest, dat van Regeeringswege op het financieel be leid der Vereeniging behoorlijk toezicht ware gehouden. Tusschen B. en W. van 'sHage en de h. T. M. is overeenstemming verkregen, omtrent dej, voorwaarden der tariefsver- hooging op de grondslagen door B. en W. aangegeven. De prijs der abonnementen zal f 8 per maand voor één-lijn-abonne- ment en f 12 voor een net-abonnement bedragen, met dien verstande, dat die'" prijzen zullen worden verhoogd indient' nadat het verhoogde tarief één jaar heeft gewerkt, de ontvangsten der H. T. M. aan reizigersvervoer en do lijn- en net- abonnementen tezamen minder d,an f 5.100.000 bedragen. Het aantal der uit te geven abonnementen wordt niet be perkt. In d~-raadszitting van Maandag a.s. zal een .rstel in dien geest worden gedaan. In zijn verdediging van het wetsont werp tot eredietverleening aan de door de oorlogsomstandigheden getroffen boom- kweekerijen, zet de Minister van Finan ciën uiteen, dat de Regeering ook waar zij toezegde het tuinbouwbedrijf in de regeling op te nemen, meent de strek king van het ontwerp niet jn den door de commissie van rapporteurs aangege ven zin te kunnen beperken. In de avonclzitting van de Tweede Ka mer van Donderdag j.l. verklaarde de Mi nister van Landbouw, dat hij zal afzien van een prijsstelling van de melk in de groote steden. De maximum-prijs is niet te handhaven, omdat de melkbezorgers voortdurend in Icon vooruitgaan. Het ge volg zal dus zijn, dat de melkprijs in Amsterdam zal worden verhoogd; de melkinrichtingen zullen haar bedrijf dan loonend kunnen voortzetten. Op heden, Zaterdag, 3 Juli, begint liet onderzoek eener Commissie van den „Zui derzeeraad," naar de schade, welke de afsluiting en drooglegging der Zuiderzee ten gevolge zal hebben. Vandaag] 3 Juli, gaat die commissie naar Marken en op 5 Juli naar Durgerdam. Met ingang van 5 Juli js het uitvoer verbod opgeheven van: raapolie, katoen- zaadolie, kokosolie, kokosvet, sesamolie, say olie, grondnotenolie, olijfolie, en alle eetbare vetten, alsmede alle vetzuren, pa- rafine, Bcrneotalk, Chinatalk, Japantak aard was, ceresine, benevens was van plantaardigen oorsprong, met dien ver stande, dat de tot dusver geldende rege ling inzake den uitvoer gehandhaafd blijft voor margarine en dergelijke onder bij voeging van vocht (water of melk) voor eetbare doeleinden, verwerkte olieën en vetten. DE KAASPO LITTEK van minister VAN ijsseesteijn. De Kaascommissie heeft, aan de Eerste en de Tweede Kamer een nota gezonden betreffende de Memorie van Antwoord, -van den Minister van L. N. en H., naar aanleiding van het voorloopig verslag over het wetsontwerp tot' beschikbaarstelling .van levensmiddelen 1ste halfjaar 1920. Resumeerende meent zij het volgende ,te mogen vaststellen omtrent de kaaspoli- ,tiek van den Minister van Landbouw: 1. In het voorjaar van 1919 heeft de -Minister de bestaande regeling die het 'product was van de ervaring, opgedaan iyan eind 1911 tot begin 1919, afgebroken. 2. De belanghebbenden hebben tijdig den /Minister gewaarschuwd om, indien Zajne ^Excellentie prijsregelend .wilde optreden ,de onder 1 genoemde regeling in hoofd zaak te. handhaven en hjaar geleidelijk, te kerruimen, 3. Door dei onder I genoemde liquidatie ;jrtond de Minister, en met hem het onder jjn invloed door de belanghebbenden op richt e ÜSulvelkantoor, zonder eenige re eling] voor aea yrijwel onoplosbaar .vraag* Dionfeegesplge d$d,e,n 4oh allerlei moeilijkheden voer, die liet maken van een uitvoerregeling, die tegemoet kwam aan do wei/aehen.van den Mini.Ier, vrij wel onmogelijk^ maakten Bovendien wei gerde de Minister de noodige maatrege len als het stellen van maximumprijzen enz. te treffen. 5. Zeodat er eepst eind September 1914, d.i. ten minste 4' maanden te laat, een uit voerregeling tot stand kwam. 6. Ook toen werd echter slechts een zeer klein gedeelte van den yoor uitvoer beschikbaren voorraad voor export vrijge geven. 7. Eerst iater volgde vrijgave van het resteerende gedeelte van dien voorraad op een deel van den voorraad, terwijl op oogenblikken, waarop het niet moge lijk was, de kaas tegen loonende condi ties te exporteeren; dientengevolge zijn groote verhezen geleden. 8. Door het optreden van den Minister zijn ettelijke millioenen voor Nederland verloren gegaan en zijn wij op talrijke buiteijlanüs'che markten door andere kaas- pr<*?uö'eerende landen verdrongen, zonder dat dit .eenig nut heeft gehad. 9. Het optreden van den Mh-istér bij hét tegenhouden van de afgifte van consen ten voor België .was in strijd met de be loften, neergelegd in de regeling yoor den kaasuitvoer, die de Minister zelf had vast gesteld en lieeit mede door het hand haven van een heffing van f 0.70 per K.G. op hetzelfde ©ogenblik een deel werd vrij gelaten tegen een uitvoerheffing van f O.Oü per K.G. aan verscheidene ex porteurs niet alleen belangrijke verlie zen gekost, doch hun ook groote moeilijk heden gegeven met hunne Belgisch,© af nemers. DAGELIJKSC. E VL.E, POSIDIEN&T- LONDEN—AMSTERDAM. Met ingang van Maandag a.s. zai er een dageiijksclie vüegpostdienst worden geopend, uitgezonderd den Zondag, tus schen Londen en Amsterdam. Eet tarief voor de luchtpost is vastgesteld op den lagen prijs van drie pence per ons (Kn- gel^li). DEN HAAG, 2 Juli 1920. Nachtbraken s.aat bij eik soiled Hollan der in een kwaden reuk, hetgeen niet ver hinderen kon. dat de Tweede Kamer Don derdag geducht aan 't nachtbraken is ge weest. Tot 10 min. vóór .3, dus tot in 't bolle van den, nacht, hebben de heeren ge redekaveld. Maar het was in ;t belang en ■uit liefde voor het Nederlandsche volk en daarom zij het hun vergeven! We hadden ons al gespitst op de behan deling der interpellatie van den heer Braat van de Platiedandispariij, inzake het niet uit betalen van het destijds bcloolde bewaaitoon voor .aardappelen Maar deze naar voren geschoven berg baarde slechts een muis, eigenlijk nog min der dan dit miniatuur knaagdier. De Minister van Landbouw verklaarde zich bereid de zaa'k te ncediuverpen aan het oordeel der comm. onder v. Veen, waarmee de heer Braat genoegen nam en ziin reeds ingediende motie introk. Bij het debat over het levensmiddeiencre- diet, weid steen en been geklaagd over de d'uurte. Die duurte, of liever de oorzaak .diat de 'Regeering zoo goed als niets daartegen kan deern, hebben de socialisten, goeddeels op hun geweten. Zij ioch hebben, door uit hal'Ooiiigheid tegen de Duurlewet te stem mien, ,d'e Kegeering met machteloosheid ge slagen. Terecht werd: hun dit door den heer Van Schailk verweten,. De Katholieke afge vaardigde was volkomen in zijn ïecht, toen hij de roe-de heeren het recht ontzegde om over dfeze zaak mee te spreken. Het was merkbaar, dat zij daaraan niet graag her innerd werschten te worden. DaaTbij liet de heer Van Schaik het ech ter niet Hij trachtte den Minister nog op den no eden weg te helpen, om opnie'uw een Duurlewet in ie dienen, maar daarbij de eeveniueele vernietiging Van een leencon tract met meer waarborgen te omringen, of wel. dat in ten afzonderlijke wet te 'regelen. Maar de heer Van IJsselsteiin had daar niet veel '„zmnigheidf' in. Hii was beducht, daar geen meerderheid voor te vinden. EEN GEVAL VAN BRUTALEN TREINROOF. Een Zwitser scho horlogemaker, op weg van zijn vaderland maar Christiania, is Woensdagavond tusschen Esschen en Roosendaal het slachtoffer van een paar brutale treindieven geworden. Met hem zaten in dezelfde eonpé twee minder gun stig' uitziende mannen-typen, die een voor den Zwitser onverstaanbare taal spraken. De trein koa hoogstens enkele minuten in gang zijn goweest, toen een van de twee medereizigers den Zwitser om vuur vroeg. Terwijl de man aan het verzoek wilde voldoen, kreeg hij aldus luidde zijn verhaal bij het verhoor door de poli tie een slag op het hoofd, waarop een worsteling ontstond en de horlogemaker voelde, dat men hem een steek in den hals toebraeht en dat hij aan de borst gewond werd. De twee boeven hebben den man vervolgens uit den trein gewor pen, na hem zijn portefeuille met ruim 800 frc., zijn horloge en gouden ketting te hebben afgenomen. Nadat de man gedurende geruimen tijd bewusteloos was blijven liggen, langs den spoorweg, is hij naar het buurtschap Nis- pem geloopen. waar hij overnachtte. Donderdagmorgen is de man per auto naar Roosendaal overgebracht, waar hij zich onder doikter's behandeling stelde en aangifte van het geval deed bij de poli tie. Behalve zijn portefeuille, horloge en gouden ketting was de man ook zijn va lies kwüfc DIEFSTAL VAN SPOORBOEKJES. Sinds eenige dagen trok het de aan dacht van het personeel der S.S., meldt het „U. D.'\ dat spoorboekjes verkocht werden voor 0.20 per stuk, terwijl toch de prijs 0.30 is. Een der ambtenaren van de S.S. te Utrecht ging op onderzoek uit en wist den man, een bankwerker, die de spoorboekjes voor den lagen prijs verkocht, op te sporen. Hij werd overge bracht naar 't hoofdbureau van politie, waar de man achter slot en grendel werd gezet. Bij onderzoek bleek het volgende: De bankwerker heeft een zwager, die meesterknecht was bij een drukkerij en binderij, waar de spoorboekjes gemaakt worden. Herhaaldelijk had hij er bij zijn zwager op aangedrongen boekjes te ver duisteren, die hij dan zou verkoopen. Ten slotte liet de zwager er zieh toe overha len; hij stal een partij boekjes die in een magazijn opgestapeld, op verzending la gen te wachten. De bankwerker belastte zich met den verkoop en zoo loopen er op het ©ogenblik velen in ons land rond, die hun spoorboekjes voor een dubbeltje minder hebben gekocht. Ook de zwager is aangehouden. Te Hamdijk (Gron.) wordt de arbeider N. sedert Zondag- vermist. De fiets is ge vonden. Men denkt a,an een ongeluk. Op veizcek varn den commissaris van politie te Amsterdam en Nijmegen is te De venter aangehouden, zekere j. Zwonende te Amsterdam, verdacht van verduistering van gelden te Amsterdam, diefstal van een motorrijwiel te •Haarlemmeroieer en andere misdrijven. Op het emplacement van het station te Leeuwarden is Donderdagnacht aangehou den een 19-jarig jongnreiisah, G. 1. ge naamd, uit Groningen, die in het bezit werd bevonden van ongeveer 1200 stuks Kwatia- tiwcoLade. Eenige goederenwagens bleken opengebroken te zijn. Hij is aan de politie overgeleverd. Deze week .was de moeder van den oud- minister Colijn jarig; ze vierde haar 79en geboortedag. De heer Colijn, die te Londen verblijf houdt, is zijn moeder uer vliegma chine komen ge-ukwenschen Donderdag is uit den IJsel te Zutphen opgehaald het lijk van den matroos Gross, man der stoomboot ..De Nederlanden". Se dert Zondag werd hij vermist Te N.-Schans ging Woensdag de aan gekondigde raadsvergadering niet door Drie leden waren aanwezig, de communist ■en twee S.D.A.P.'es. Er is verder één S. D. A P.-vacature. Het bleek, dat de belde afwezige S.D.A. P.'ers hun mandaat hadden neergelegd. En candidaten voor al die S. D. A. P.-vaca-tu- res ziin er niet De 19-jaiige dochter van R. uit Gendt (O. B.) is inde Waal bij Doornenburg op noodlottige wiize cm het leven gekomen. Het lijk is reeds opgevlscht. Op de Waal bij Nijmegen isde 22-ja. rig-e kantoorbediende J. Fr., vermoedelijk bij het zwemmen verdrenken. De werklieden der*" Deventer capsu- lefabriek, ten getale van omstreeks 140 man, hebben de directie den eisch ge steld van loonsverbooging- van 5 voor mannen 'en 4 voor vrouwen. Wordt dit ultimatum voor morgen niet ingewilligd, dan zal hot personeel Maandag staken. De Raad van Hengelo (G.), heeft, op verzoek der Handelsvereeniging, met G tegen 5 stemmen besloten tot intrek king van bet Raadsbesluit van 27 Febr. j.l., waarbij was bepaald, dat de verkoop van sterken drank op kermissen en openbare feesten was verboden. voortaan uitsluitend onder nadere goed keuring van de uitsluitings-eommissie van de gezamenlijke patroonsvereenigin- gen rullen geschieden. DE TOSTAND TE GOUDA. In een gecombineerde ledenvergade ring der drie patroonsorganisaties in de bouwvakken te Gouda, is met algemeene stemmen besloten het advies van den Bond van Patroonsvereeniigiingen te 's-Gxavenhage te volgen en met ingang van 5 Juli e.k. alle bij de moderne en syndicalistische organisaties aangesloten bouwvakarbeiders, uit te sluiten. Naar voorloopige schatting' bedraagt het aantal uitgesloteuen p,.m. 800. Het aantal aangesloten patroons bedraagt 70. SUBSIDIE AAN DE NAT. OPERA. De Tweede Kamer heeft den subsidie- post van 20.000 voor de Nationale Opera met 49 tegen 22 stemmen aange nomen. Tegen stemden de A.-R., ue O.-H., Schokking en Weitkamp, de R.-K. Bo- mans, v. Yuuren. Haazevoet, Kooien en Juten, de Chr. Soc. Van de Laar en de Chr. Dem. A. P. Staalman. GERMAANSCHE RECHTSPLEGING! Te Assen zal dezen zomer in het Stadsboseh een uitvoering worden gege ven van een Germaanscbe rechtspleging. DE AANNEMING DER LAGER ONDERWIJSWET. Door het hoofdbestuur der Unie van Chr. Onderwijzers en onderwijzeressen in Nederland werd het volgende telegram gezonden aan den Minister van Onder wijs: „De Unie van Chr. Onderwijzers, eniz.. wensoht u van harte geluk met het suc ces op uw belangrijk werk. Dit heuglijk feit, van het verkrijgen van recht voor onze scholen zal den Christelijken Onder wijzer een nieuwe reden zijn om met vreugd en toewijding zijn plicht te doen en te streven naar de, verwezenlijking van nog onvervulde wenscken. Een dringend telegram. Het Comité voor Salarisaetie van On derwijzers, heeft een telegram aan de Tweede Kamer gezonden, waarin het er, met 't oog op den stijgenden financieelen nood der onderwijzers ten sterkste op aandringt, de. motie-Ossendorp inzake voorschot aan onderwijzers, aan te ne men. UIT LEIDEN. In verband niet de uitsluiting ia de bouwvakken, hebben de gezamenlijke houthandelaars en leveranciers van bouwmaterialen te Leiden en omstreken besloten, dat alle offerten en leveranties PBOVINCIALE STATEN VAN NOORD HOLLAND. Gedcp. Stalen stellen voor le neven voor 1919 een .gewone bijdrage van ÏOOO en 666.66 extra bijdrage en voor 1920 f 1000 aan de Vorm school voor 'onderwij zeressen aan bewaarscholen te Amsterdam; aan e N. V. Eersle Urker Stoomboot Maat schappij „Ulks Belang" te Urk voor en dienst Kampen—Urkhnkhuizen 12.500 onder verschillende voorwaarden. Zij stellen voor goed te keuren de reke ning 1919 van het Provinciaal Ziekenhuis te Santpoort tot een bedrag van ontvangsten •en uitgaven buitengewoon en gewoon van 25.733.47idem voor het gesticht ie Bok- heim tot een bedrag van 1.446.856.99. Ibuivengewane uitgaven 55.573.53; de be groeiing 1921 voor het ziekenhuis te Sant poort tot een totaal bedrag v. ƒ2473992.50; idem te Castricum tor een bedrag van 1.722.325, een 5e suppl. begrooting voor de provincie tot een bediag van 193,.760.26 Een Acixüe krankzinnigngc's'iïcht. Gedep. Si.aien steken voor ever te gaan tot cie stichting van een derde krankzinni gengesticht en hen te machtigen daarvoor aan Le koopen voor 120.000 een terrein aan den Lagen Vuurschen weg. gemeente Hilversum. Het terrein is groot 30 H.A. 72 A. en 80 c.A. Ged. Stalen vragen voorts ter besnijding der kosten van de voorbereiding van de plannen een crediet van 40.000. Het zal een inrichting dienen te worden voor 600 a 800 patiënten. ij Verpleegkosicn. Geaep. Stalen stellenii voor de veipleeg- ■kosten voor patienien in het gesticht „Ou dewater" te 's Bosch te bepalen on f 600 per jaar en per natiënt. Ged. Staten stellen voor aan de gemeen ten ti de provincie 'Noord-Holland over 1921 een bijdrage uit de Provinciale kas te verkenen ter tegemoetkoming in die kosten van verplging van iederen armlastigen krankzinnige, daaronder begrepen idioten en imhecillen, die wordt verpleegd in een ge sticht of inrichting tot het bedrag waarme de die verpieegkosten., met inbegrip van het kleedgeld, na aiftrek der Rijksbijdrage, de som van 60O per jaar overtreffen, welke laatstgenoemde sonr ten laste der gemeente blijft. T uberculosebesèrijding. Gedcp. Staten stellen voor hen te mach tigen over te gaan tot stiching van een Loloniehuis en, behoeve van door tuberculose bedreigde kinderen op een tee in 'der Proviii- vie. gelegen aan den Strandweg, den Noor den van Duinenbosch5' te Bwk'kum,, zulks overeenkomstig het daarvoor opgemaakte plan met beschrijving; t-en behoeve van d'ien bouw beschikbaar te stellen van Ged. Sta ten een bedrag van 600.0CO en hen uit te noodigen nadere voorstellen te doen met be trekking tot (het beheer en de exploitatie van het bovencuiechreven ko'.oniehuisaan de stichting Amsterdamsche Kolonieverpleging voor kinderen „Op 't Woud1' te Egmond aan iden Hoef ten behoeve van de betaling der bouwkosten van haar koloniehuis „Op 't Wud" te Egniond-Binn-en een voorscht te verkenen van f -25.000 tegen 6 pet. af te lossijen in 10 jaar en aan de stichting jaarlijks een bedrage te verleenen van ƒ4600, ter tegemoetkoming in kosten, van rento en aflossing, gedurende 10 jaren; aan die vereeniging „AmstöTdiam&oh Kinder-sana torium, ten behoeve van de uitbreiding van Jloog Blaricum" een voorschot te verlee nen tot een bedrag van 2/3 van de voor die uitbreiding benood'igide kasten tot een maximum van 24500. tegen I''e jaure, af te lossen in 40 jaren, onder voorwaarde» dat de gemeente Amsterdam l/3 van het benoodigde bouwkapitaal -voorschiet en ver der aan ditzelfde sanatorium voorloopig voor 1920 een bijdrage te verleenen van ten hoogste 12000. onder voorwaarde, dat van Rijkswege telken jare een subsidie wordt toegezegd of beschikbaar gesteld voor wat betreft het 1/3 deel van deze subsi-die few. t,en hoogste 4000 en voor wat betreft de andere twee derde t.w. 8000. dat het Sana torium 11 bedden gratis beschikbaar stelt voor de plaatsing van kindiereen van onver mogende ouders uit de Provincie Noord- Holland en' dat het sanatorium voer kinde ren uit alle gemeenten dier Provincie, op gelijken voet toegankelijk zijn: ten slotte jaarlijks, te beginnen met 1920. een subsidie te verleenen, berekend naar 25 cent par verpleegdag, voor iederen patiënt uit ide provincie Noord-Holland, verpleegd in dte laagste klas van het Sanatorium „Berg en Dal" te Apeldoorn van „Herwonnen Levens kracht", idem, aan die N.V. „Sanatorium Beekbergen" te Beekbergten en aan die Cen trale Vereeniging voor geainshuiskaloiuee voor zwakzinnigen te Utrecht, voor ieder kind uit Noord-Holland in het koloniehuis der Vereeniging te Ede verpleegd. Al deze voorstellen zijn o.m. het gevolg van het rapport der commissie, benoemd tot het instellen van een onderzoek aaar de wijze, waarop de Provincie zal kun nen medewerken aan de verpleging van door tuberculose bedreigde kinderen in daarvoor bestemde kolonies, zoomede naar de wenschelijkheid om vanwege de Provincie over te gaan tot stichting en exploitatie van een of meer sanatoria voor volwassen lijders aan tuberculose, afkomstig uit de Provincie. Deze com missie -beeft daaromtrent een zeer uit voerig rapport uitgebracht. Wijkverpleging. Gedep. Staten stellen voor aan de N.-H. Vereeniging „Het Witte Kruis", over 3919 een subsidie te verleenen van 15.000 te besteden uitsluitend ten bate van de wijkverpleging in Noord-Holland, onder voorwaarde, dat dit bedrag beheerd zal worden door een speciale, door „Het Wit te Kruis" gevormde commissie en dat het verleenen van subsidies aan afdeeiin- gen en plaatselijke vereenigiugen ge schiede naar de vormen, daarvoor vast gesteld in de memorie van toelichting tot de begroeting der Commissie voor 1920. In het prae-auvies, naar aanleiding van dit voorstel, deelen Gedcp. Staten mede. dat door hen een onderzoek is in gesteld naar de ziekenverpleging tee plattenlande. De resultaten* zijn reeds i* e,en voorloopig overzicht verwerkt. Tof het doen van voorstellen vonden Ged. Sta ten echter nog geen aanleiding, omdat, eerst dient te worden afgewacht, wat de Rijksregeering op dit punt zal doen. Hetzelfde is het geval van de motie- v. Spanje, uitsprekende de wenschelijk heid van een onderzoek naar de mogelijk heid van medewerking der provincie aen de organisatie van den schoolartsen- dienst. Ook deze vraag hangt ten ncvw- ste samen met de plannen der regeering. Door Gedep. Staten is van den Mi nieter een onderhoud aangevraagd, teneinde omtrent al deze punten van gedachten te kunnen wisselen. Op dit verzoek is door Z.Exe. gunstig' beschikt. Vergoeding. Gedep. Staten stellen voor de vergoe ding voor reis- en verblijfkosten voor le den van Gedep. Staten, Grieffie, te ver- hoogen en te brengen op 6 voor een dagverblijf van zekeren duur en op 12 voor dag- en nachtverblijf. Erfpacht Voorgesteld wordt aan de Woning- bouwvereeniging Bloem endaal-Noord, grond in erfpacht uit te geven langs den: Brederodeweg en het Station Santpoort, tegen een canon, berekend naar 1000 per H.A. Tevens wordt voorgesteld aan deze vereeniging een jaarlijksche bijdra-' ge te verleenen in het tekort op de ex-1 ploitatic der woningen. J KORFBAL. in Philip's Spoitvereeniginof te Eindhoven or ganiseert groote propaganda-korfbalwed- strijden. Het programma is als volgt samen gesteld: Philips-Noviomagnum. Nijmegen;; NoviomagnumReady, Amstedam: Ready PhilipsDeetos, Dordrecht,—Rozenburg-, Rotterdam; Be Quick. NijmegenDee tos; Rozenburg—Be Quick. Bovengenoemde wedstrijden zullen geleidt' worden door mej. T. v. Pellecom en de heeih G. v. d. Have, beiden lid der H. K, .C j Advcndo le Haarlem. Waar korfbal in het Zuiden nog zoo wei-/ nig populair is» juichen wij het initiatief, van Philips Sportvereeniging ten zeerste toe-j CRICKET. v OVERZICHT. /nv De Schoterwegmenschen ziin er niet in1 geslaagd om V. O. C. een nederlaag toe te brengen. Haarlem dat eerst naar de mat trok faalde geheel en bracht 't niet verder dan 86 waarvan Tleaty 21 en Ter Haar 13 not out Als V. O. C. hierna inslaat, oet 't, goede weik van Healy de Haarlemmers nogi, hoop geven, doch op. 101 valt 't laatste wicket. Healy nam 635Maas 1 22 Selmeinck 119; en Ter Haar 28. Haarlem wil 't nog eens probeeren» doch nu heeft de ex-Haarlemmer Murray de Haar lem-verdediging in bedwang en op 44 wordt gestaakt voor 6 wickets meer. Murray nam 4—15. V. V. V. slaagde er na een spannenden strijd in met een verschil van 17 runs van V. R. A. te winnen. Rooid—Wit II ging bij P. W. op bezoek, en behaalde daar een overwinning met 113 runs op de eerste innings. 't Derde elftal van de club van de Bpan- jaardslaan speelde op eigen terrein tegen H. C. C. 3 en verloer met innings en 2 runs. ZWEMMEN. Haarl. Zwem- en Poloclub H. V. G. B. Zondag 4 Juli. houdt de Haail. Zwem en Poloclub H. V. G. B. wederom haar jaar. lijksch zwemfeest in de Gem. Bad- en Zweminrichting aan de Houtvaart. Op het programma komen voor o.a. de steeds belangrijke schoolestafette en eenige polowedstrijden. waarvan één de competitie wedstrijd tegen Dolfijn UI uit Amsterdam. Veie belangstellenden roep ik dus op oul Zondagsweer eens te gaan zien en zich te overtuigen, dat de zwemsport nog niet vergeten wordt. ook hier De politie in Den Haag.heeft de tentoon stelling van het jongste nummer van de „Notenkraker", als aans'.ooteluk voor de eer baarheid verboden.

Ons Blad : katholiek nieuwsblad voor N-H | 1920 | | pagina 2