TWEEDE BLAD. ALKttAA ANNA PAULOWNA'. HULDIGING VAN DEN BURGEMEESTER WIjDENES-SPAANS. öp 1 juli was het de dag dat de heer C. Wijdenes-Spaans zou aftreden a'.s Bur gemeester der gemeente Anna Paulowna. Door de burgerij was gezorgd, dat deze dau- niet onopgemerkt zou voorbijgaan. fn de zaal van het café „Veerburg" die geheel gevuld was, werden de burge meester en cclitgenoote omstreeks 8 uur binnengeleid onder de toonen der Bree- zander Harmonie, en gebracht op bet too- ineel, dat rijk met groen en bloemen was yersieid, en waar de raadsleden, enkele met hu line vrouwen, en nog eenige amb tenaren, vooraf hadden plaats genomen, en den Burgemeester met zijn echtgenoot© afwachtten. Allen waren tijdens de muziek van hun zetels opgestaan, en eerst toen het echtpaar had plaats genomen, zetten de Aanwezigen zich neder. De heer N. Raap opende de bijeen komst. Hij sprak ongeveer als volgt: Geachte Burgemeester! Reeds 13 jaren Hebt u dit ambt waargenomen, en zeker zijn u in dien tijd een reuzen aantal ver zoeken gedaan, u heeft zeker van c^at getal geen aantcek'ening gehouden. Op dezen laatsten dag zal u als Burge meester weer een verzoek' worden gedaan, maar het aantal dergenen, die u dit verzoek willen doen is zoo groot, dat we het maar 't best oordeelden, u en uw echtgcnoote hier te laten komen, daar de aanloop bij u thuis te druk' zou worden. Ik zal mij beperken. Bij het afscheid nemen in den Raad zal U zeker uwe rekening al wél thuis gekre gen thlebben. Ik kan niet nagaan, of er een voordeelig of nadeelig saldo is geweest. U zult uwe verantwoording wel aan den Raad gedaan hebben. Ik zal dan slechts spreken over de laatste Vier jaren (in en na den watersnood). Ik was weggegaan naar Alkmaar en keerde voor de le maal in den polder terug. Ik'vond u in de tweede klasse wachtkamer. Het weer was ontstuimig, de deuren klep perden. U zat daar te werken. Ik kreeg van u een kort bescheid en de belangen van Het onderwijs voor school III waren Vlug besproken. Veel vlugger dan ik dat van u gewoon was, u had geen tijd om welwillend te zijn, en dat wilde wat zeggen voor U Burgemeester, „geen tijd hebben om welwillend te zijn". Later na alles overdacht te hebben, sprak ik tot mezelf. „Hoe is het mogelijk, dat iemand zoo kan blijven werken onder dergelijke verschrik kelijke omstandigheden" en daarbij nog te moeten voeren allerlei gesprekken over groote en kleine zaken. Daartoe behoort reuzenkracht. Dit is het juiste beeld: altijd werken, altijd martelen, regelen, alles in elkaar ïetten, alles overzien. Na dien watersnood, de periode voor uit- kéering van het watersnoodfonds. Deze was opgedragen aan een commissie. Ze heeft irewerkt, hard gewerkt, daarnaast zoo eer- ijk mogelijk de Burgemeester.. .Wat een correspondentie heeft u niet gevoerd, wat tal van bezoeken afgelegd in het belang der landbouwende bevolking. Oppervlakkig scheen dit werk in het be lang van enkelen, n.l. de landbouwers, maar in werkelijkheid heeft hét tot gevolg gehad, dat alle inwoners spoedig er weer bovenop waren. De polder staat nu weer op z'n poolen en dit is in de allereerste plaats te danken aan de reuzenkracht van U. (Applaus). -Mijnheer de Burgemeester! Ik spreek 'uit naam van 450 hoofden van gezinnen, (twee arbeidersverenigingen werkten uit principe niet mede). U is geweest de groo te kracht in deze gemeente. Eu nu het verzoek: het is dit: of u naast onze oprechte bewondering en hartelijke hulde, ook wilt aanvaarden een stoffelijk bewijs van onze groote waardeering. (Hier werd het kleed neergehaald, dat het cadeau verborg). Het hangt achter u, en wii hopen, dat het In:,aar uw zin zal zijn. Hoe u het vindt, we hopen het later te hooren, daar eene goede beoordeeling .nu niet wel mogelijk is, wegens slechte belich ting, maar duidelijk kunt u er uit lezen, en moet u er uit lezen eene betuiging var. de burger ik voor het vele en mooie dat ge als burgemeester in deze ge meente hebt gedaan. (Daverend applaus Het cadeati bestond uit 3 schilderijen met zwaar vergulde lijsten. 2 landschap pen van H. I. Wesseling en „een dorp aan een vaart" van Miolee. Nadat het cadeau was bezichtigd, kreeg de Burgemeester het woord. Deze sprak ongeveer aldus. Ik meende, dat ik nogal over veel zelibeheersching beschikte, maar nu stelt u mii toch al te veel op .de proef, eer stens door wat de heer Raap .heeft gezegd en tweedens het cadeau en dat dit door alle aanwezigen wordt onder streept. dat is te veel. Gaarne accepteeren wii uw geschenk .wii zullen het de beste plaats geven die we kunnen kiezen in onze woning, als herinnering aan dezen avond, door u aan ons bereid. Hartelijk dank aan de commissie, en den heer Raap, die naar ik toch wel mag vertrouwen nog .al heel wat voorbereidend werk heeft gd- had om dezen avond te .organiseeren en aan de aanwezigen voor hun be langstelling pn aan hen die door hunne bijdragen dezen avond hebben mogelijk gemaakt. Ik ben hier 13 jaren Burge meester geweest en met vreugde, orn aat ik zag, dat de burgerij mii zoo goed begreep. Toen mijïi nieuwe- betrekking, 'ter sprake kwam, was hoi voor ons ,€en ern- stig„bezwaar, dat we misschien ,uit den polder moesten gaan. LWij vinden den polder zoo mooi, den omgang, met de rnenschen uit de plaats zoo aangenaam. ■We hebben hier ben kring van kennis sen en goede vrienden. Toen de com missaris tot me zei, dat ik wel Dijk- fraaf v. d. Anna-Paulownapolder zou tinnen blijven, dat ik dan wel in An na Paulowna zou mogen blijven wonen en ik met die boodschap thuis kwam, was onze blijdschap „groot. Het deed ons machtig, veel genoegen, in uw mid den te kunnen blijven. Wat de heer Raap zoo vriendelijk ge zegd heeft, was te veel. Alleen uit zui ver plichtsgevoel heb ik dat alles ge daan. Dat zal ik straks ais Dijkgraaf blijven doen. Dijkgraaf en Burgemeester is lang Jn één hand geweest, maar het gaat straks in twee handen over, doch die eene hand blijft voor ,u >en met trou we werkkracht en werklust zal ik graag blijven werken. Ik dank u voor den vorm, die u gekozen hebt in de aanbie ding. U gevoelt dat kan ik er uit le zen, dat, waar ik dan veel werk ge daan heb voor de gemeente het ook voor leien groot deel mijn vrouw is geweest, die, door mii altijd terzijde te staan, het mii mogelijk maakte mijn werk te kunnen blijven volhouden. Al tijd was zii zoo oplettend en altijd zorg de ze er voor dat de kleine hinderlijke dingen werden weggenomen voor mij, dat werkte voor mii licht en gemak kelijk. Ge hebt gevoeld, dat paar hoort bil .mekaar en nu zullen we ook een cadeau geven, dat we kunnen zeggen, dat is voor „hen" en niet voor „hém" alléén. (Daverend applaus). Hierna volgden een paar zangnum mers der zangvereeniging onder leiding van den heer de Vries. Deze zeide, dat 'het hem1 speet, dat de tijd zoo kort was geweest en zoodoende kon men geen toepasselijk lied zingen, doch daar de Burgemeester nog in functie is en dus nog, vertegenwoordiger der Ko ningin zou het Wilhelmus wel op „zijn plaats zijn. Dit werd staande door de aanwezigen aangehoord. Hierna nam weder de heer Raap het woord en overhandigde Mevr. Wijde nes Spaans met een geestig toespraakje een schilderij, voorstellende een vaas met bloemen, geschilderd door H. Heiuff, met de volgende woorden: „Zie hier een bewijs van waardeering, want u heeft het mogelijk gemaakt, wat uw man deed. (Langdurig applaus). Hierna krijgt de Burgemeester het woord. Dames en Heeren! Mijne vrouw fluis tert me daar in: „Als het werkelijk zoo is. .dat ik jou zoo geholpen heb, help iji „mii dan nu eens en spreek in miin plaats." De schildeni.getuigt 90k' van een goe de keuze, daar mijn 'vrouw, zoo dol veel van bloemen houdt. Een gepaster vorm dan dit tableau van bloemen was niet mogelijk. Na mens haar zeg, jk u hartelijk dank. (Applaus). iiriraa vroeg de Voorzitter der Visscherij- vejesniging, de heer Siewers, het woord. Na mens de vsreeniging wenschte hij oen enkel woord tol den Burgemeester te richten. Het spijt ons zeer U als Burgemeester te verliezen, maar onze Visschcrij-vereeniging heelt ook nog veel belangen door den Dlj r graat te nehartigen. Ik heb de overtuiging, dat U ook ini 't vervolg even welwillend zult zijn als U tot nu toe geweest is. Spr. betuigde den Burgemeester namens de Visscherij-ver- cemgtng hartelijk dank. (Applaus.) De Burgeuieesteir dankte voor de hartelijke woorden van den heer Siewers. Hij stelde zich evengoed beschikbaar als men er maar geen al to ruim gebruik van maakte, want dan kwam zijn opvolger voor een leege zaak. (Gelach on applaus.) Do Zangvereeuiging gat hierna twee num mers, ,,'t Is stil" en „Avond." Hierna kreeg de heer D. Stammes het woord. Mijnheer de Burgemeester Toen U ,13 jaren geleden hier kwam, bleek hel al dadelijk, dat U voor den landbouw en da landbouwers een warm hart had. U bswees dit door lid van de afdeeling le worden cu de afdoeling schonk U haar vertrouwen door U weldra tot bestuurslid le benoemen. Ik breng U dan als tolk van alle tand- en tuinbouwers harlelijk dank voor 't geen (J gedaan hebt voor hen. (Applaus.) Da hear Raap bood hierna Mevrouw Wijde- nesSpaans een bouquet aan. De Burgemeester dankte den lieer Stammes voor zijn vriendelijke woorden, maar zeide, dat 'tcch veel van de door hem genoemde dingen het 'initiatief is ontstaan hij de boerea zelf. Wat spreker hoog roemde, was de samen werking en daardoor was hot hoofdzakelijk ge komen, dat alle dingen lot stand kwamen. Db samenwerking was in Anna Paulowna prachtig en spr. stelde „een dronk" op dia samenwerking. (Langdurig en luid applaus.) De heer A. de Boer vroeg thans het woord: De Burgemeester heeft aldoor heel aardig den lof van zich af kunnen schuiven. Hij; is de man niet, die zich gauw laat vangen, maar ik heb hem nu toch eens te pakken. Ik weet iets, dat hij' niet van zich af kan schuiven en dat is de Boerenleenbank Vroeger is tel kens al eens geprobeerd hier er een te stich ten, maar 't mislukte De Burgemeester kwam, pakte do zaak aan met dezelfde energie, die hem al lijd kenmerkt en de Boerenleenbank vermes. Hij bracht gaarne hulde en dank aan den Burgome-esetr voor dit werk. De Zangvereeniging gaf hierna twee zang nummers, „Hymne aan den Nacht" en „Herfst en Undo"; een welverdiend applaus volgde hierop. Hierna kreeg de Burgemeester weder het woord ca wil den heer de Boer het genoegen niet ontnemen, dat hij spr. te pakken heeft, maar toen spr. hier kwam had de heer Rezel- man tegen hem gezegd: els we dan een Boe renleenhank hebben, moet u maar kassier zijn. Spr. had er toen geen tijd voor en werd, wat volgens spr. ergi gelukkig1 was, aan den heer de Boer opgedragen. Nu is er in den loop vain den tijd de R. E. Boe renleenbank bijgekomen on om ze van elkaar la onderscheiden spreekt men ook van ,'de Boer zte Boerenleenbank". (Applaus.) Hiema kreeg de heer B. Prijde het woord en bracht den Burgemeester oprechte warme huldo en dankte hem) dat hfj jegens vreemde menseiien met name de bollenkwoekers, al tijd zoo welwillend is geweest Spr. gelooft, dat hij de tolk der bloemisten is, "die ooit met den Burgemeester in aanraking kwamen, als hij den Burgemeester uit hun naam ook nog hartelijk dank zegt, (Applaus.) Hierna de heer \V. Komen. Deize sprak namens de oud-leerlingen van het land- en tuinhouw-onderwijs Hij begint met te zeggen, dat hij wel even uit de school mag klap pen en vertellen, hoe het er met die ver- eeuiging in den beginne slecht voorstond. Men trok do stoute schoenen aan, ging jiaar den Burgemeester en wat ze niet hadden durven denkjn, met heel weinig zekerheid, kregen zo een vrij aanzienlijk bedrag los. Da iiear Komen beantwoordt spr. als volgt: In Breezand was de noodzakelijkheid ge voeld om meer omwikkeling en kennis op land- en tuinbouwgebied en het had spr. zoo erg getrokken, omdat in den heelen op zet zooveel pittigheid zat en die pittigheid deed zij vooral uitkomen in den heer i\V. Komen. (Applaus.) De Voorzitter van den avond, de leider, wijst er cp, dat wegens het vergevorderde uur en dien zwanen dag, welke de Burge meester achter den rug heeft, hem de ge legenheid moei worden gegeven om te gaan; spr. zou hem nog graag wat hier in het midden houden, maar voelt wel, dat de Bur gemeester liever weg wil. Dat wil niet zeggen, dat allen weg moeten gaan, alleen liet officieele gedeelte van den avond wordt gesloten, maar dan is er nog een rondvraag. De heer de Boer krijgt het woord en wil een woord van hulde en dank' 'brengen aan den heer Raap voor diens prachtige leiding op dezen avond. (Heel luid en langdurig applaus). De heer Stammes herinnert den Burge meester aan de Commissie-vergaderingen dat die altijd zoo gezellig, zoo intiem waren. Dc 'heer Raap sprak: De geheele burgerij neemt thans afscheid van U als burge meester. Dit afscheid is nu juist niet droevigalshet was wegens ziekte ouder dom 01 iets anuers wat minder aangenaam was, dan zou men kunnen zeggen, „dat heengaan is droevig voor den Burgemees ter." Maar nu kunnen wij u feliciteeren, omdat ge nu een betrekking krijgt, die u zeer sympathiek is. Voor dat Waterschap zal noodig zijn „een reuzenkracht". Wij hopen dat men die kracht in U ge vonden heeft en dat u nog lange jaren zal mogen werken tot heil van N.-H. Noor derkwartier, en ook'dat wij weer zoo'n Burgemeester terug zullen krijgen. (Ap plaus en de muziek speelde en ieder zong uit volle borst mee: „Lang zal hij leven") Tenslotte sprak de burgemeester: Het is werkelijk zooals de heer Raap zegt, ik ben wel geneigd nu heen te gaan. Gaarne wensch ik de gezelligheid, waarop de heer Stammes straks doe,dc. Ik betuig u allen, ook namens mijn vrouw, mijn hartelijken dank. Inzonderheid den lieer Raap voor zijn leiding. Ook dank ik hen die "er aan gewerkt hebben de zaai zoo keurig met groen te versieren, en ook aan lien die gezorgd hebben voor vocale' en instrumentale rnuzjek.. Deze dag is er voor mijn vrouw en" mij" ecu om nóóit te vergeten. (Hier schokte zijn stem en kon hij door aandoening moeilijk verder). Zeer hartelijk dank. Ik steek mij-n hand op, om die in gedachten u allen toe te reiken en besluit met hétzelfde versje wat ik ook ia de Raadszaal bij 't afscheid uitsprak. (Heel langdurig en daverend applaus). Tijdens liet spelen van de muziek 'verlie ten dc Burgemeester en zijn echtgénoote de zaal, allen vriendelijk groetend. Tijdens het vertrek waren allen weer opgestaan. Zii werden per auto v. Dr. Obree naar hun woning gebracht. Hierna bleven de meesten nog eenigon tijd gezellig bijeen. SCHOORT. SCHOORT. Gemeenteraadsver gadering. Woensdagavond weid alhier een vergadering van don gemeenteraad gehouden. Bij de opening waren de heeren van Tienen en Duin niet aanwezig, na eonigen tijd verschonen beiden. De voorzitter opent de vergadering met een woord van welkom en deelt mede dat de notulen der vorige vergadering notg niet gereed zijn, daar de secretaris diaui dag noodzakelijk ©klare moest wezen. Ingekomen is o.a. van Ged. Staten goed gekeurd de gemeentobegTOOting, dienst 1920 Eveneens de verordening regeteiKb het E. B. krachtens art. 114 der gemeente wet. Eveneens de suppletoire begnooting groot f 11.000 ten behoeve van het G. E. B. 'Voor kennisgeving aangenomen. Schrijven van Ged. Staten dat de helft der zetters voor 's Rijks Directe belastin gen tegen; 1 Sept. a.s. aftreedt, welke da delijk herkiesbaar zijn, doch het gemeente bestuur wordt opmerkzaam gemaakt, dat 2 maal zooveel namen van personen moet worden opgegeven als er aftredenden zijn, waarom door B. en W. werd voorgesteld voor te dragen: le. J'. N. Kroon, aftr. en Jb. Swaan; 2e. Jb. Kuiper, aftr. en R. WognumGoedgevonden. Lager onderwijlswet. art. 3. De gehuwde onderwijzers wie in zekere omstandigheden gedurende 5 maanden verlof wordt ver leend, wordt in dien tijd niet haar jaar wedde toegekend, doch ontvangt van de gemeente een toelage Aldus besloten. In de verordening op belastingheffing bijl danspartijen is degene op wiens erf een zoodanige uitvoering wordt gegeven aansprakelijk voor de belasting. Vervolgens werd) overeenkomstig besluit Ged. Staten de rédactievorm eeuigszins gewijzigd aangaande de belasting op dans partijén in besloten gezelschappen. Betreffende de strafverordening voor het staan van kramen, tenten enz. komt het Ged. Staten gewenscht voor, om voor woon wagens en woonschepen hier uitzondering te maken. In dien geest gewijzigd. Van de afd. Duinkant van het Nederl, Onderw. Genootschap om, wijzende op gevallen van besmettelijke ziekten ena. over te gaan tot aanstellen van «Hooi- 1 artsen voor de schoolkinderen. teruggezonden naar B. en Vv. om advies. Het raadslid de heer D. Laars verzocht schriftelijk ia üe ppenb. vergadering van den Raad te mogen spreken omtrent het aanstellen van een sproeiwagen en het heffen der PLaateel. Directe Belasting, Genoemde heer zal hiervoor steaks 15 min. tijd worden gegeven. Vervolgens^werd voorgelezen een zeer breedvoerig stuk van het Bestuur der Drinkwatervoorziening in Noord-Holland. Hierin wordt medegedeeld, dat plannen in voorbereiding jznjn om Noord-Holland van waterleiding te voorzien, het nut hier van door verschillende voorbeelden aantoo- nende, gaarne een uitspraak van den Raad verneemt of dezie in beginsel tot aanleg kan besluiten. De voorzitter hoopte in een vergadering van den Raad den Inspecteur eens over deze aangelegenheid te hooren, wat da goedkeuring der raadsleden wegdroeg. De heer O. Kriller had naar aanleiding van het vorige raadsverslag voorkomen de in die „Allan. Grt." waarin vermeld stor.d, dat v-olgens den heer Lulirs een beerput bij' pension „Bleioinora" zou overloopen een schrij'veu aau den Raad gezonden, waarin hij' dit bericht tegensprak. Naar aanleiding hiervan hadden B. en W. den gcm. opzichter een onderzoek laten instellen, welke rapporteerde dat de genoemde put aan de eischen voldoet, doch een vuilwaterput in een boek uitloopt, welke voor drinkwater wordt gebruikt, het welk bij' heerscliende droogte voor de ge zondheid niet bevorderlijk moet worden geacht. De lieer Lulirs houdt echter vol, dat beenvater in de drinkwaterbeek uitloopt, waarop de voorzitter toezegt dat B. en W. eens ter plaatse zullen gaan zien. Vervolgens zegt de heer Lulirs, in giahei me zitting nog wel iets over het „heer schap" Kriller te willen zeggen, waar voor de voorzitter gelegenheid ioeigeacgt. Volgde voorstel van B. en V. tot het aangaan eenér kasgeldleening groot f 3000. rentend© G pOt, te voldo-en uit de gewone middelen der gemeente Toegestaan. Vervolgens werd vastgesteld de suppL begrooting dienst 1919, groot f29400. Eveneens goedgekeurd icenige af- en over schrijvingen dienst 1919 tot een bedrag van f IO66.I91/2 en c. betalen uit on voorzien dienst 1919 tot een bedrag groot f 6888.72.— Voorstel B. en W, tot aanvulling politie verordening betreffende dc maximumsnel heid voor hot rijden met motorrijtuigen en rijwielen, binnen de kom der gemeente, tevens tot het gesloten verklaren van het verkeer voor motorrijtuigen van enkel© wegen. Aangaande de snel he'd werd door B. en W. voorgesteld 20 KAL per uur. De heer Luhrs acht dit veel te snel, vooral daar bij auto- .en motorongeluk ken haast altijd de proletariërs de dupe worden ©n z»u daarom willen voorstellen 10 K.M. per uur, dit voorstel wordt ech ter niet gesteund. De heer Duin acht 20 K.M. echter ook te snel en stelt voor 15 K.M. per uur. Het voorstel van B. en W. (20 K.M.) wordt nu mét ai'g. stuurden (ook die dei' wethouders) verworpen, voorstel Duin met 6 tegen 1 stem die van den hoer Luhrs aangenomen. Aangaande de bepaling „b'rtr.en de kom dier gameer.'e" is zeer moeilijk ©en lijn te trekken, daar onze uitgestrekte gemeente verschillende kleine „kacmaoljos" bevat. Na lange discussie werd tea slotle be paald, dat de voroidi.img z'cii zal uit strekken vanaf de driesprong te Aagtdo-rp tot het Hargargat tc Hargc.i met inbegrip van den Laan- en Voorweg. Daar de Boschmanweg, Omloop, Gor- desweg en Molenweg tc smal vcor het verkeer inet auto's worden geacht wordt besloten deze voor het verkeer gesloten te vei klaren, echter blijft aan B. en W. het recht voorbehouden, om aan sommige aan die wegen wonende personen verlof te verleenen van bovengenoemd verbod af te wijken. Aan den heer K. Bos onderwijzer aan de O. L. School te Sehoorl werd overeen komstig zijn verzoek wegens vertrek naar Alkmaar tegen 1 September a.s. eervol ontslag uit zijn betrekking verleend. De Vocrz. uit zijn spijt over diens heen gaan, daar de heer Bos een alleszins goed onderwijzer bleek te zijn en deelde verder mede, dat reeds een oproeping voor'een nieuwe leerkracht is geplaatst. De heer den Das vraagt of hierbij aan de sollicitanten nog het bezit van sommige akten is verplichtend gesteld. De Voorz. antwoordt ontkennend, waarna de lieer den Das zijn spijt hierover uitspreekt, daar dit toch reeds vroeger door hem is ter sprake gebracht. De heer Lührs brengt een woord van hulde aan den heer Bos, daar deze vooral de gymnastiek en sport zoo goed door de cugd heeft laten beoefenen, wat hij vooral voor een plattelandsgemeente hoogst nood zakelijk acht. Alsnu werd den Heer Lührs gelegenheid gegeven om zijn straks genoemde 2 zaken naar voren te brengen. Genoemde heer had geconstateerd dat een sproeiwagen in den zomertijd en voor al laatst met de kermis Hier zeer noodza kelijk is. Er is wel eens Beweerd dat onze gemeen te hiervoor geen water heeft, doch dan zou de gemeente volgens spr. wel een paar pompen kunnen zetten. We zouden dan meteen een paard in bezit Hebben om de vuilnis op te halen. Aangaande het 2e punt (belastingheffing) vroeg spr. toch iets mede te gaan met den modernen tijd zooals de gemeenten Bergen en Oterleek het voorbeeld hebben gege ven en spr. stelde voor den aftrek voor noodzakelijk levensonderhoud welke thans be'draagt f500 voor ongeh'. ent f600 voor gehuwden, te veranderen in resp. f550 en f800.—. De heer Bijl zegt, zich wel met den aftrek van ff800te kunnen vereenigeni, doch' vreest dat de thans geldende kinderaftrek 'hier-|' onder zal lijden, daar een aftrek van f9001 niet te boven mag worden gegaan in del 1 klasse waarbij onze gemeente is jnge- J' deeld, en de groote gezinnen hierdoor dué geschaad worden. - -.rt i? De heer .Wognum is liet aangaande dea sproeiwagen geheel met den heer LüRrsi eens, doch liet is thans nog niet doenlijk daartoe over te gaan. Spr. raadt aan af te wachten tot de waterleiding misschien door onze gemeente komt, waardoor ge makkelijker water is te bekomen. Aangaande het tweede punt zegt' ïpé. dat er b.v. te Bergen veel meer wordt Ver dient, zoodat de inkomens daar hooget zijn. Bij den aftrek door den heer Lührs voorgesteld zoutten er hier slechts enkele belastingplichtigen overblijven De Voorzitter zegt hierna, dat de 15 minuten verstreken zijn en stelt voor tct stemming over de voorstellen over te gaan. De heer Lührs uit zijn verontwaardiging aan het adres van den Voorz. en den lieer Wogmini en zegt, dat die tijd hem per soonlijk was toegestaan, welken Jiij! bij' lange niet heeft gebruikt. Onder heftig protest van den heer Lührs tegen den Voorzitter die zijn voorstellen in stemming brengt, zonder dat hij ze behoorlijk' Iheeft kunnen toelichten, gaat deze tot stemming over met liet gevolg, dat ze beide niet 6 tegen 1 stem werden verworpen. Rondvraag: De heer Bijl herinnerde aan zijn in de vorige vergadering gedaan ver zoek tot vernietiging der brandnetels langs' de wegen waaraan nog geen gevolg is gegeven. De Voorz. bekent zijn schuld dienaan gaande en belooft er voor te zullen zorgen. De lieer Duin zou gaarne zien, dat de kinderen bij de school te Groet 's morgens wat vroeger tot de speelplaats werden toe gelaten. De Voorzitter zegt een onderzoek 'toe bij het hoofd der school. De heer den Das bespreekt de wensche- iijkheid tot aanleg van meer paden op de Alg. Begraafpplaats tusschen de graven. De Voorzitter belooft eens te zullen zien. De heer Lührs brengt hét waterhuisje te Schoorldam ter sprake, dat haast op in storten staat Wie is bij voorkomende on- geiukken hiervoor verantwoordelijk? Vervolgens bespreekt hij het feit dat bji de restauratie der straat zand uit de kaNtep wordt gegraven, welke kanten niet wordê\aangevuid, zoodat deze voor het rijtuigvéaeer groote gevaren opleveren. Dat halverwege den Postweg een vuil nishoop wordt opgegooid, welke een groote stank teweeg brengt, vraagt vervolgens of Timmerman ook aangeslagen wordt voor het plaatsen van stoelen en tafels op gemeentegrond, wat dooi den Voorz. wordt ontkend, doch deze laatste belooft hiervoor te zullen zorgen. Spr. vraagt vervolgens of mond- en klauwzeer bij het vee nog kan worden bestreden in verband met het gebruik van melk dier koeien. De Voorz. meent dat hieraan niet veel te doen is dan de melk te koken. De heer Lührs spreekt zijn genoegen uit, over de verbreeding van den weg bij de woning van P. v. d. Oord, welke hij een groote verbetering acht, doch'uit zijn mis noegen aan de heeren der schattingsco.m. voor de Pt. Dir. belastingen (in dit geval B. en W.) voor de z. i. zeer willekeurige schatting der inkomens van sommige per sonen. Vervolgens gaat de Raad in comité om tc beginnen tot vaststelling kohier PI. inkomstenbelasting over 1920. VERTROKKEN PERSONEN. Wed. H. Schrooder n.h., Westsrweg G, Ilpendam. F. J. Matthijsen rem., Kenne- mersingel 3, Amsterdam. P. G. van Es r k., Stuartstraat 98, Antwerpen, huishoudster. D. Bakker n.h., Spoorstraat 42, Gendrin- gen, koopman. C. j. Ba.tus r.k., Vestdijk 9, Oterleek, veehouder. N. Verver r.k., Stationsstraat 34, Spanbroek, chauffeur. P. J. Bakkum r.k., Langesfraat 84, Egmond aan Zee, db. N. Zwakman n.h., Spoor straat 60, Akersloot, stalknecht. S. de longh n.h., Kennemerstraatweg 172, Hciico j. H. Pool n.h., Korte St. Jacobstraat .1, den Haag. C. Pooi n.h., Korte St. jacob straat 1, Amsterdam, transp.arb. C. Nie- man n.h., Korte St. Jacobstraat 1, Am sterdam, db. A. Kuikstra n.h., Schelphoek 8, den Haag, db. H. van Zon n.h., Oude gracht 7, Rheden, vuurstoker. A. M. Er- kamp r.k., Lindenlaan 11, Beverwijk. A. Coersenn.h., van der Woudestraat 71, Am sterdam. J. P. J. Vennik n.h., le Land- dwarsstraat 12, Oudkarspel. A. Sehager— Oorthuis n.h., Fnidsen 95, Haarlem. H. Vink r.k., Fnidsen Haariem, stratenmaker. A. G. Zut r.k,, Siiaarmanslaan 143, Rot terdam. N. Wonder n.h., N. P. laan 4, H.H. Waard. W. van den Berg n.h.-r.k., vaartuig, Utrecht, koopman. A. Pascha d.g., Tie- nenwal 17, Bussum. J. Jansen n.h., Sta tionsstraat 28, Rotterdam, klerk H.1J.S.M. J. G. Spies n.h., Emmastraat 58, Utrecht, db. CE Derogee n.h., Akerspad 2, België. P. Nierop n.h., Nieuwesloot 13, N.-Indië sergeant-torpedist. A. van der Meulen d.g., Laat 193, Noord-Scharwoude, banketb. J. C. N. Kikkert n.h., Cabeljauwstraat 8, Hel der, landbouwer. T. Kieft n.h., Geest 20, Rotterdam, hulp in de liuish. B. Butter n.h., Westdijk 18, Egmond-binnen, boerenarb. J. Wiltjer n.h., Zilverstraat 2, Wassenaar, adj. comm. ter secretarie. M. van dei' Wal n.h., Westdijk 6, Krabbedam, d.b. A. A. Gilles r.k., Voorineer 25a, Amsterdam, ass. huish'. C. P. H. Hofstee r.k., Fnidsen SS, den Haag, boekhouder. Wed. M. Benards r.k'., Nieuwpoortslaan 58, Helder. J. Mas- teling r.k., Achterweg 43, Hensbroek, smid. J. W. L. K. J. Hazebroek u.h"., Kennemerstraatweg 106 a, Amsterdam. W. de Vries n.li., Burgerweeshuis, Lichtenvoor de. Wed. Assmami u.h'., Kettneinerpaik 21, Arnhem. A. Sellïorst g.k., Oudegraeht 165, Hilversum. J. C. Hoedjes, Scherm ei weg 64, Amsterdam. P. M. J. Puikus r.k., Kern.-, plein 1,. Amsterdam, winkelbediende. - V (Zie Vervolg 3e Blad.)

Ons Blad : katholiek nieuwsblad voor N-H | 1920 | | pagina 5