R.-R. NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR NOORD-HÖLLANB SCHULD EN BOETE So 167 Dinsdag 20 Juli 1920 13e Jaargang Wat de Pers zegt FEUILLETON. BUITENLAND ;en :ge ale com- t de vei- n noord!- "der stok Verschijnt dagelijks Bureau: HOF 6, ALKMAAR. - Telefoon: {KTJJTJH; iET TWEE PLOEGEN. Wat te Spa vergeten werd. C. Bos- 1909 ben. eser Nov. G. Mes|- 1921 aftr, Ian. 1923 15 ben. 1 April 1915 Verdami, Ian. 1922 ngezonden Az., te van 1? sing van' mijn be den heer omdat ini. waarheids; laar omda; n het be^ e vele bil den ach- goed te ia- gewraakte te Lutje 'even. De tegensta n- - daglicht hebben, dering .ge le heb dat n ie. zou geworden ezegd wat niet afdeed pedaal het den heer. die niet even na- Gr. noemt eer Roosje met hem' ik het in' hij uiting bi' de te- aande de :staat. Kan door de ii .gespon- nii aange- Izaak dient grief van niet ver- es,ultaal in houding, )ordigers. heer R., wonderlijk liet wordt in het hart vijl de ziek- litvoer van u rende een gen bepleit ten slotte, jod zegene eeft vastge- het ge- voorstel en eigen ad- heer R. de enschen niet om gaat eif van de met weg'la- elegd is. verder be- blijven een erking tus- janisatie's. veel genoe- l. T. B.-ër ik ben het is het ook, u nog een voorstanders keman, voor broek van Ruyter is anders de -den heer samenwerken ,'ensch aan het ""«•gunning te unister mag heer R. an- ran den heer ingezonden 3r. de L. T. die er z.i. trachten .de streven niet. Roomsen gietrokken en - elde blijven ze belangen het tegen ïgers, de L. tarne in zijn erd, meer- voorman aan- wii .daar, betwijfel ot sslagen weg, ,T. B. orga- R. c.s. den wat meer der BLAB Abonnemenisprljsi Per kwartaal i f i,—franco per post 1 2.60} ^lel Geillustreerd Zondagsblad f 0.45 hooger. Advertentieprijs* Van 1—6 regels f 1.25 elke regel meer 1 0,25} Reclames per regel f 0.76} Rubriek „Vraag en t&ssr bod" bjj vooruitbetaling per plaatsing f 0.60. Aej» aiie abonné'e wordt cp sanvrreg gratis een polis verstrekt, welke hen verzekert tegen ongevallen tot eau bedrag van f600,—, f400,f200,—, flOö,—160,136,f13. Men heeft het ons willen wijsmaken, dat er een sterk streven in verschillende kringen bestaat, om aan de wereld verarming tegemoet tc komen bij den komenden algemeen in te voeren achturendag, door met twee ploegen te gaan werken. Wij weten niet of de berichten juist zijn, maar voor het geval er iets van waarheid in mocht schuilen, verheffen wij onze zwakke protestcerende stem. Als men langs dien weg den achturigen werkdag wil invoeren, dan roepen wij met luider stem „laat afDat is «envoudig geen oplossing, dat is een platte poging tot ruineering van het gezinsleven onzer arbeiders. Wij schromen niet met te verklaren, dat een tien-urigen werkdag volgens normaal :ysteem ver en ver te prefereeren is boven die ■oplossing. Men zou dan een soort dagverdeeling krijgen van 5 uur tot 1 uur en voor den tweeden >loeg van 1 uur tot 9 uur In het eerste geval, stel de eene week, moeten onze arbeiders in den nacht het bed uit om te gaan werken. Het gezamenlijk middagmaal, (denk aan al degenen die schoolgaande kinderen hebben en 's middags te 12 uur eten), is voor die week gebroken. In het tweede geval komt de vader tegen den tijd, dat men gewoonlijk ter ruste gaat, thuis. De invoering hiervan beteekent niets meer of minder dan een ruineering van het gezinsleven van duizenden arbeiders. Daartegen verzetten wij ons uit alle macht. Men bedenke, dat zij, die het gezinsleven ondermijnen en daardoor het gezinsleven tot sen ruïne slaan, eenvoudig bezig zijn elke maat schappelijke orde in elkaar te mokeren. Die oplossing dus niet. Wij doen bij deze dan ook een beroep op alle igoedwillenden om zich tegen die gezinsrevolu- tioneering met alle kracht te verzetten. Ook wij zijn voorstanders van een goed gere- glementeerden arbeidsdag, maar zijn niét van plan te bukken voor hen die ondanks alles ons iets willen opdringen, wat in zijn toepassing tienmaal sterker is dan de verkeerde toestanden van vroeger. Indien er moeilijkheden zijn voor invoering lat men zoeke naar middelen om die moeilijk- Wen te overwinnen, maar men kome niet met «en remedie die erger is dan de kwaal. Moet door ae wereldverarming in sommige bedrijven voor een onbeduidenden tijd, om te voorzien in het geweldig te kort,-(denk aan den woningbouw), meer arbeid geleverd worden. Dat men dan de duizende krachten, die thans sverkeloos rondloopen daarvoor gereed maken. En zoolang zij nog niet te benutten zijn, dat men tot dan toe den overgang naar den acht urendag wat soepeler maakt. Maar in :s hemels naam geen twee ploegen. Men zegge niet, dat gaat niet. Want met onze practische ondervinding «eggen wij, het gaat wel. Wij zijn nu bezig de werkelooze sigarenmakers over te brengen naar de bouwvakken. En wij hebben de overtuiging, dat het schit terend slaagt. In de Bossche gemeentelijke noodschool maken wij binnen korten tijd van de werkloozen doorsnee-werklieden als Timmerman, Metselaar en Schilder. En als de jongens blijven willen, zooals zij thans willen, waaraan ik niet twijfel, dan geven wij hun gelegenheid om meer te worden dan de doorsnee-vakm an Hierop sluit aan onze betonwoningbouw «voor volkshuisvesting, welke bouw technisch en aesthetisch in orde zal zijn. En die bouw zal geschieden voor 95% met krachten die voor kort nog zonder eenig per spectief werkloos rondliepen.Den ongeschoolden arbeid, het maken der betonsteenen en de hulp krachten hierbij noodig voor het mengen, laten wij verrichten door de volwassen werkloozen. En de jongens van de noodschool zullen het timmer-, metsel- en schilderwerk onder leiding van enkele bekwamen verrichten. En een merkwaardig feit is nog, dat wij de kosten per woning 1000.per stuk lager be- grooten dan van de bouwvereenigingen, die woningen van baksteen hebben begroot. Terwijl schrijver dezes nog een gegronde hoop heeft, dat onze werkelijke kosten, (blijven onze jongens voortgaan te doen, zooals zij doen,) nog beneden de begrooting zullen blijven. In die bedrijven en vakken, waar een gewel dig tekort is, moeten wij eerst zorgon voor aan vulling van het tekort. Is dat er, dan is misschien de tijd gekomen om ook daar een achturendag met één ploeg in te voeren. Maar onder geen enkele conditie aanvaarden v/ij het twee-ploegen-stelsel. Dat is eenvoudig slechter dan slecht. Wij weten wel dat het senrijven van deze regelen ons een stortvloed van scheldwoorden van heel wat volksdema gogen zal bezorgen. Daarvoor zijn wij niet bang. Wij kennen de lui van „den grooten bek". En wij hebben de overtuiging, dat een groo- tere massa dan menigeen denkt, die opsnijders meer en meer laat praten. 's BOSCH. M. KRIJGSMAN. Zaterdag zijn de grootmogende heeren. die eenige weken de aandacht der geheele we re, d op hun bijeenkomst te Spa wisten te trekken, naar hun respectievelijke haardste den teruggekeerd. Het heeft daar gespan nen. Tot driemaal toe een crisis, tot drie maal toe liepen de besprekingen vast en scheen een mislukking zeker. Dat de oude vijanden ten slotte toch nog als vrienden scheidden met handdrukken ep ge.ukwenschen, is het grootste succes der sa menkomst. Want al de meeningsverschilien. al dat hokken der besprekingen was aan niets an ders te wijten dan aan hot wederzijds wan trouwen. Hoe kan het ook anders? De groote wereld oorlog, welke in Augustus 1914 uitbarstte, was immers s.echts ae ontlading van een a.mosfeer, welke uit een steeds toenemende vijandschap, uit nijd en afgunst, uit zucht om elkander de wereldheerschappij en de vet ste 'brokken der aarde te herwisten, was ontstaan. Hoe onmetelijk die haat was., toonde de schrikkelijke, vier-jarige wereldworsteling op leven en dood. En hoe zou men kunnen verwachten, dat na een einde van den strijd met het neerslaan van een der pariijen, een vredelievende gezindheid spoedig zou weer- keeren Als Spa iets zal betekenen voor de histo rie. dan zal het moeten zijn het feit, dat de onverzoenlijke vijanden weer als onderhande laars met gelijke rechten aan één tafel kwa men te zitten. Juist de omstandigheid, dat noch de Duit. sche, noch de Fransche pers tevreden is over de resultaten van Spa, is een bewijs voor het zich herstellende evenwicht. En het verloop der conferentie heeft bovendien nog getoond, dat wij op den goeden weg zijn. Het begin was nog in den ouden, verkeerden arant: de eerste ontmoeting liet nog de gezindheid zien van de zich overwinnaar voelende Entente en het verslagen Duitschland, toen Lloyd George onder de zwijgende instemming der Franschen, aan de Duitsche afgevaardigden het mes op de keel zette en de onderteekening van de verplichting tot algeheele ontwape ning van het Duitsche volk en afschaffing van de Rijksweer, afdwong. Maar bij de besprekingen over de schade loosstellingen en de kolenlevering kregen de Duitschers hun eigenwaarde terug en wisten door een fier optreden te bereiken, dat al de netelige kwesties, die de oorlog achterliet en welke het dwaze verdrag van Versailles niet kon op.os sen. ernstig zullen worden bestu deerd, kalm overwogen en in het licht der wederzijcische belangen zullen worden be schouwd. Zoo zouden wij over de resultaten van Spa tevreden kunnen ziin en de komende onder handelingen te Genève met gerustheid kun nen te gemoet zien. wanneer er in Europa na den oorlog geen andere brandstoffen wa ren achtergebleven, die ieder oogenblik het laatste restje onzer Westersche beschaving in puin dreigen te storten. Het Russische bolsjewisme het walgelijk ste overblijfsel van den wereldoonog bedreigt van uit het Oosten juist in deze dagen ons oude Europa even schrikwekkend, ais het oudtijds de Turksche legers deden. De Poolsche staat, door de vredemakers van Versailles met een mooi gebaar op de land kaart aigeteekend is niet meer 't riik van So- bieski. Lenin, de Russische groot-mogol, de opperbolsjewiek. die met harder hand het mil- lieenenvolk van Rusland onder den knoet houdt dan het een Czaa-r Peter deed, heeft zelfs de generaals van het oude bewind lot zich weten te trekken en een goed gediscipli neerd leger v. anderhalf millioen man loopt de Polen onder den voet, staat voor de muren van Warschau, dat is voor de poorten van West-Euopa. Wie zal daar de verwoesters onzer bescha ving tegenhouden, is de vraag, welke ieder- ren dag nijpender dringt. Duitschland is to taal verzwakt en men ontneemt het zijn laatste verweermiddelen. Doch het ergste is, dat het verbitterde Duitsche volk zelf niet meer zinit op afweer van het Russische bolsje wisme. De revolutionnaire Duitsche elementen zul len natuurlijk den dag zegenen, waarop zij de Russische barbaren kunnen binnenhalen. Maar ook in het kamp der nationaal gezin- den gaan stemmen op <wn met Lenin een militair bondgenootschap ae sluiten. Het is de zelfmoordgedachte uit wraak. Men aert daar zijn eigen land door de besluiten der En tente verloren. Reikt men nu den Russischen horden de hand dan is er kans. dat ook de vijanden. Frankrijk en België, in den maal stroom worden meegesleept. Ziedaar het Duitsch.and, dat de nieuwe Re geering terugvindt, nu zij weerkeert van Spa, waar zij harde verplichtingen op zich heeft genomen en beloofd oon mee ie wer ken aan het hersiel van Europa. Zal haar dat gelukken? De twijfel is groot en het blijft de groote vraag van den dag of het aan de verbon den regeerders van de Entente-landen, ge steund door de goedwillende maar wankel staande Duitsche ministers gellkken zal heL groote gevaar te keeren. ook al zou men van heden af zich gezamenlijk en energiek tegen de Oostersche invasie ie weer steden. De con cessies, waartoe de geallieerden zich te Spa ten slotte lieten vinden zuilen zeker wel voor een deel aan den dreigenden toestand in het oosten te danken zijn. Maar dat men op die samenkomst niet op krachtiger middelen zon om Europa voor het bolsjewisme te behoe den is een fout. die zich wellicht bitter zal wreken. SAMENWERKING VAN INTELLEC- TUEEBEN. De .Nieuwe Crt." juicht het toe, dat /tegenover de vrij redelooze overschatting vam den handenarbeid, die volgens d© meening van het Haagsahe orgaan, ge volg ia meer van massale actie dan van een naituurlijk gegToeid© hoogere waardeering berustend op de kwaliteit deirgenen die dezen arbeid verrichten, thains itntellectueelen van alle gading hun aanspraak op meer waar deering beginnen te gelden." „Het is in hoog© mate jammer, dat dilt noodig ia gebleken, immers een volk. dat zijn geestelijke arbeiders min of meer achterstelt bij hen die in de eerst© plaats hun phyaieke kracht aanwenden, geeft zichzelf een alles behalve goed getuigenis. Het is jiammer bovendien, omdat uit den aard detr zaak de geestelijke arbeid indivd- dueele eigenschappen sterk op d.en voor grond brengt en dientengevolge ook de krachten van het individu sterker spant en daardoor oefent, aldus individualisme k weekend. In deze dagen van organisatie-aanbid ding en overschatting van het getal, die droigen te leiden tot een uitw issching en nivelleering wan wat boven de middel maat uitsteekt, hebben wii sterke indivi duen noodig om niet heelemaal te ver dwijnen in wart men zoo gaarne noemt democratie." Het blad oomstateeaït -met blijkbare vol doening, „dat de gevolgen van de materieel© over schatting vain handenarbeid, die ook tot uitdrukking komen in de prijzen der levensbehoeften voin eiken dag, de intellee- tueelen uopen om der wille van de behoef ten vam hun gezin een niet onbelangrijk deel v>an bun geestkracht te richten op de vermeerdering van hun inkomsten." De „N. Orrt." verklaart niet te ontkennen, dat in de duurte ook een zeer belangrijk element van speculatie zirt. <Yrij naar het Engel3eh van A. Sl Swan; kj Geautoriseerd^ vertaling 24.) „Och j'a, zeven regenbuien tegen één uur zonneschijn, zooals onze goede Mark Twain zegt. Nu, het zal wel zoo moeten wezen, ofschoon ik eerlijk verklaar niet te begrijpen waarom het zoo noodig is dat iemand hard is tegen jou, Clara". Hij zei het met bijzondere en toch eenvoudige, natuurlijke hartelijkheid hij vond het volstrekt niet noodig zijn gevoelens voor Clara te verbergen. „En waarom zou er dan voor mij een uit- iondering gemaakt moeten worden", lachte Clara. „En je vraagt me niet eens waarom ik zoo door de heele wereld rondzwerf, Bryan, ofschoon ik toch allerlei zeer gewichtig nieuws neb". „Vertel het mij maar wanneer het je eenigs, fins verlichten kan sprak hij met een gullen [^ugensachtigen glimlach, „of wil e liever, dat ik vraag ook goed. Wat ben je in Lon den gaan doen „Mijn oom Claude opzoeken". „Zoo, en wat voor nieuws is er thuis „Papa gaat hertrouwen met Lady Gres bley". Bryan's gelaat sprak van zulk een oprechte verbazing, dat Clara er wezenlijk van genoot. ,,'t Is toch niet waar", sprak bij eindelijk „Er was niemand op de wereld die er aan dacht dat hij nog eens hrtrouwen zou. En jij doet net of je er niet heel veel om geeft, Clara". „Och, ik vind het eigenlijk heel goed, Bryan. Ik houd wel van Lady Grcsbley] en er is geen sprake van dat ik door dit huwe lijk papa verliezen zou. Overigens komen deze plannen precies op tijd. Er is nu in het geheel geen bezwaar meer tegen dat ik Felcote ga verlaten, Wat ik eigenlijk allang wilde". Bryan werd bleek.. „Ja, de tijd is voor mij gekomen om Felcote te verlaten, Bryan. Ik word verpleegster van armen en zieken bij oom Ciaude". De jonge man sprong op. „Dat zal niet gebeuren, Clara. We zullen het geen van allen goedvinden. Dat is geen werK voor jou", „Hoor eens» beste jongen", lachte ze, „ik HEENENGEN OVER SPA. Lloyd George aan 't woord.. Lloyd George heeft, naar door Reuter aan de Eingelsche bladen wordt geseind, alvorens Spa te verlaten een afscheids diner aangeboden aan de Britsche en Amerikaansche journalisten, die voor de conferentie naar Spa gekomen waren. Hij wees er op dat de conferentie, die zijn idee was geweest, maar over welks resultaten hij ietwat in twijfel had ver keerd, gelukkig, niet alleen in zijn eigen oogen, doch ook in die van alle anderen, die er aandeel in namen, een groot succes was geworden. Alle moeilijkheden ten spijt is de con ferentie gebleken te zijn een stan tot den waren vrede, en aan beide zijden wor den de aanhangige vraagstukken thans beter begrepen. Lloyd George antwoordde op de vraag, wat geschieden zou als do Duitsche re geering ten val kwam, dat een zeer ern stig conflict zou ontstaan indien de re geering tot aftreden werd gedwongen we gens baar arbeid te Spa verricht, en dat de gea.lieerden tot andere middelen bun toevlucht zouden moeten nemen, indien geen regeering gevonden zou worden, be reid en in staat de overeenkomsten ten uitvoer te leggen. Het stond vast, dat de verantwoorde lijke Duitsche ministers eerlijk hadden getracht tot overeenstemming te geraken. In het oog van den premier was de ont- wapeningsquaestie van veel meer belang dan de kolenquaestie. „De ontwapening is de grondslag vcoï de toekomstige verhouding tusschen Duitschland en de geallieerden. De ge weren bevinden zich in de handen der arbeidersklasse, terwijl de burgerwerer. de bourgeoisie vertegenwoordigen. Er bestaat klassenstrijd en ge knut niet den een ontwapenen en d.en ander niet. Indien ge echter beiden de wapenen ont neemt, ontwapent gij de strijdende klas sen." Lloyd George verklaarde voorts, dat in de quaestie van herstel te Spa groote vorderingen waren gemaakt. De eensge zindheid tusschen de geallieerden is zeer belangrijk versterkt. De kolenquaestie was niet gemakkelijk op te lossen. Duitschland doet zijn schul den nog niet af, en het eerste wat te doen stond was zijn industrie weer og he been te h elpen. Poincaré over Spa. Iifoden „Matin"' schrijft Poincaré over' de resultaten van Spa. Hij zegt daarin o.a.: Hoe nuttig de conferentie ook ge weest is om den verblinden de oogen te openen, heeft zij helaas terzelfdertijd Duitschland het beste bewijs geleverd var onze aarzelingen en onze zwakheden. He! voornaamste vraagstuk, dat de conferentie tot een oplossing moest brengen en waar voor zij bijeen is geroepen, n.I. bet her stel van Frankrijk, is zelfs niet een oogen blik in bespreking gekomen en is tot onbepaalden tijd verdaagd. De ontwape ning van Duitschland is uitgesteld; de hoeveelheden kolen, waarop de commissie van herstel had gerekend, zijn vermin derd; wij hebben een toeslag beloofd op den prijs van d,e ton en wij hebben Duitschland credieten geopend voor de levensmiddelenvoorziening, zonder te we ten of ooit het bedrag betaald zal wor den van onze schadevergoeding. Het js waar, dat wij daartegenover onze geal lieerden ertoe gebracht hebben de nood zakelijkheid in te zien van strafbepalin gen. Dat is een voordeel, hetwelk wij te danken hebben aan de hardnekkigheid van Millerand. Indien de sancties moeten worden toegepast, dan zal dat geschie den in naam en met medewerking van alle geallieerden. Frankrijk zal zich niet verplicht zien alleen met het loyale en trouwe BeLgië de noodige panden in be zit te nemen. Ik misken niet het gewicht van deze regeling, maar het te verkrijgen resultaat is helaas nog hypothetisch en in elk geval nog verre. Duitschland weet thans hoe er aan te ontkomen; het heeft tijd gewonnen het heeft gezien welk voordeel praten op levert: het zal wel zorgen de conversatie niet te doen eindigen en de zaak wordt op denzelfden voet voortgezet. En tocli droom ik niet: Duitschland - is overwon nen en wij zijn de overwinnaars. HEf VREDESVERDRAG MET TURKIJE Reuter seint, dat in het antwoord van de gea.lieerden op de Turksche bezwaren 'tegen het vredesverdrag nog eens wordt verk.aard, dat de geallieerden blijven bij het besluit om de landstreken, welke door een niet-Turksche bevolking in meerder heid worden bewoond, van de Turksche heerschappij te bevrijden. Die gebieden omvatten ook Thracië en de streek vat. Smyrna, Syrië en Armenië. De Turksche regeering wordt ge waar- ben meerderjarig en doe wat ik zelf Wil. Papa heeft zijn toestemming! al gegeven". „En dus zou jij er op uit gaan met de kap op en in de uniform van een verpleegster We laten je eenvoudig niet gaan". „Het spijt me erg, Bryan, dat je mij voor die taak zoo weinig geschikt schijnt te ach ten", sprak Clara ernstig. „Maar in ieder ge val heeft oom Claude mij aangenomen, en ik ga Dinsdag bij hem mijn taak beginnen inplaats van met lady Gresbley naarNizza te reizen". „Weet wat je doet", gromde Bryan, „ga eerst nog eens naar Nizza, misschien ver ander je dan intusschen nog wel van plan". Vastberaden schudde Clara het hoofd. „Niets zal mij van plan doen veranderen, Bryan, ik weet dat het mijn roeping is". „Je roeping voor het leven", vroeg Bryan aarzelend. „Ja, ik zou het niet anders willen". „Dat verhoede God", klonk het uit den mond van den jongen man op zoo vasten, en hartstochtelijken toon, dat Clara er van schrikte. Hun oogen ontmoetten elkaar en er werd het jonge meisje iets geopenbaard dat haar het bloed naar de wangen joeg. Eenige ©ogenblikken heerschte er tusschen hen een diep stilzwijgen. Toen stond Bryan op hij zeide een sigaar te Willen gaan roo- ken, en lie. Clara alleen. Zij leunde achterover in haar hoekje en staarde op liet voorbij glijdende lentelandschap, maar hoe ze ook haar best deed, er wilde geen rust of orde komen in den chaos van haar gedachten. HOOFDSTUK VII. GEOFFREY FAUSSIT. Toen Geoffrey de omgeving/van zijn vaders huis achter zich had, ging hij aan den kant van den weg zitten om zijn gedachten te ver zamelen.Het was nu niet juist een aangename toestand waarin hij zich bevondeen blos van schaamte brandde op zijn wangen Dij de gedachte aan die oogenblikken van diepe vernedering tegenover het meisje dat hij lief gehad had en dat hem wellicht nog bemin de. En hij voelde een sterk verlangen in zich om zijn plaats onder de eerlijke en respecta bele menschen te herwinnen. De plaats waar hij was gaan zitten onder scheidde zich door buitengewone en eigen aardige schoonheid. Hij zat aan de noorde lijke helling van het park, en voor hem daalde de bodem snel. Naar deze kant was het de bekoorlijke aant van zijn vaders bezitingen en mijlen in het rond was hier geen vleK op de scnoonheid van het landschap te bekennen. Hij schoof zijn pe achteruit, slaakte een diepen zucht, en zocht zijn pijp en zijn luci fers. Na een paar trekken begon zijn gelaat zich te ontspannen en gevoelde hij zich wat opgewekter. De nachtmerrie was voorbij, de nieuwe dag lag vóór hem en hij had zijn jeugd, zijn moed en zijn hoop vóór zich. In ieder geval had het nóg erger kunnen zijn] en Clara was een goede Kameraad en zou hem niet veilaten. Bovendien had hij immers haar belofte 1 Hij opende de tasch, nam er de gouden sieraden uit en onderzocht er zorgvuldig en met een sombere voldoening de hooge waaide van. Hoe geheel anders was nu zijn toestand vergeleken bij bet oogenblik in den winkel, toen zij tegengesputterd had omdat het te duur was en hij niets te goed had gevonden voor het meisje zijner keuze. Het was prach tig handwerk, en de juweelen waren schitte rend. Hij telde de steenen, zes diamanten en zeven robijnen, alle van respectabele grootte. De verkoop er van zou, zelfs al moest het nu in een tweede-handswinkel gebeuren, zijn geldmiddelen terdege versterken. Hoog in de lucht klonk het eerste geluid van den leeuwerik, maar Geoffrey had er geen ooren voor. De heerlijkheid van dezen prachtigen morgen ging aan hem voorbij, zijn gedachten wjren alweer bezig met de vraag hoe nij ongemerkt de streek zou kunnen verlaten om 'n trein naar 't Zuiden te nemen c CWoTxh vervolgd). I

Ons Blad : katholiek nieuwsblad voor N-H | 1920 | | pagina 1