■Mo. 178 Maandag- 2 Augustus 1920. 13e Jaargang? SÖHOU EN BOE R.K. Arbeidsbemiddeling voor Inteliectueelen, BUITENLAND FEUILLETON. fcen gnuuep raatje. Vooraf een opheldering, waarde lezer of no2 liever, nieuwsgierige lezeres, die met gerechte verbazing het opschrift boven dit artikeltje leest, ten modepraalje onder deze .rubriek, aan het hoofd van de courant? Ja, inaar niet een, waarin u de nieuwste snufjes voor het a.s. seizoen beschreven vindt; en toch wel een heusch praaije over de laatste Parijsche creaties; maar u behoeft aiet opeens op te houden met lezen zonder dat wij aan de hand van die „hauies nouveautés" ons zullen verstouten vermaningen uit te deelen over de gevaren, welke de deugd van de mode te duchten heet, vermaningen, welke meer bevoegden bijna dagujks moeten herhalen. Wat wij te zeggen hebben is niets anders, dan wat wij dagelijks ter. opzichte van aller lei andere zaken doen, a.m. een vluchtige opmerking maken over iets, wat in het voor bijgaan frappeert. Het is ook hier weer een oude geschiede- Bis. die altijd nieuw blijft. Er was eens een tijd, oat onze dames zich in den zomer de schaarsch bedekte huid lie ten verbranden door de zon. Er was eens een tijd. dat men winter en zomer -door de dwaaste dansen uitvoerde, die jazz en tango weiden genoemd en dat wel met een ernst en een volharding, uren en uren achtereen, als kon men er ziin zaligheid mee winnen. Er was eens eèn tijd, waai in de dochteren Evas op aanwijzing van haar onverbidde lijke koningin Mode, alles bedachten om de negerinnen der oerwouden in zoo weinig mogelijk lichamelijke bedekking nabij te ko men, een tijd. waatin twee modecampagnes ieder voor zich tot het uiterste gekomen wa ren; de een, die de rokken bij de voeten be gon weg te snijden, al verder en verder, lot zij nog nauwelijks tot aan de knieen reik ten; en de ander, die aan den hals begon en de eerste acue nog in durf en gewaagd heid overtrof door te gaan tot het uiterste. Er was eens een tijdmaar die is nu voorbij. Gij gelooft het niet? Dan zijt gij zeer achterlijk Laten wij u dan vertellen, welke de jong ste besluiten zijn van uw a.ler gebiedster Vrouwe Mode te Parijs; gij zult de rest van dezen zomer een ruigen, wollen mantel dra gen met kleinen vitten hoed. Décolletés zijn absoluut verboden; de dwaze ruguitsnijdin gen zelfs zóó pertinent, dat integendeel de nek moet bedekt worden. Korte rokken heb ben afgedaan. Het voorschrift werd; rokken tot over de enkels. Daartegen hebben de de Parisiennes zich echter aanvankelijk ver zet en hebben genoegen genomen met„tot aan de enkels". Maar,-vrouwe Mode krijgt toch haar zin en 't zou ons niet verbazen, wanneer de reactie straks weer tot den sleep voerde. Lach niet; want ook de ouderweische parasol met kanten en franjes van uw groot moeder moet gij weer dragen. En om den omkeer te volmaken is de „jazz" en zelfs de tango uit de balzalen van Londen en Parijs als onbeschaafd verbannen. Zooa.s elke groole modeveranderingen heeff ook deze reactie haar diepen grond en die is ditmaal, dat de vrouw van de wereld begon te bemerken, dat haar grootsie macht, haar matuurlijke gave. haar aangeboren gratie en bevalligheid bij de laatste radicalismen van de Mode in plaals van te winnen totaal ver loren gingen. En zij gaat weer over tot de beproefde methoden van een vroeger ge slacht. Wij zullen naar aanleiding van deze laat ste Parijsche mode-nieuwtjes niet aan het ze- demeesteren gaan, maar bepalen ons tot deze ééne vraag; waarom wordt in dezen tijd van emancipatie, in dezen tiid. nu ko- nings- en keizerskronen als voetballen over den grond zijn geschopt; nu iedereen spreekt van vrijheid, gelijkheid, zelfbewustheid, me- dezeggingsschap en zeifbeschikkingnrecht, waarom wordt in zoo'n democratischen tijd de tyrannie van ééne geduld, van de Mode, die u in den winter in onvoldoende kleeding iaat rillen, des zomers onder een ijsmuts en wollen mantel laat smelten, wanneer dat haar belieft. Als over een paar jaar de Mode onze dames weer heeft aangekleed in lange rokken en hooge kragen, zullen veLe wellicht met schaamte denken aan den tijd. waarin al haar kleeren te samen nog geen pond wogen en zij zullen haar portretten van dezen iiid niet aan haar kinderen durven vertoonen. Maar wanneer over tien, of twintig jaar de lieftallige tyranne, welke zich Mode noemt, weeer even radicaal aan het ontkleeden gaat, dan volgt men weer ge willig zonder blos en zonder protest.... Of zou bij het wankelen van alle tronen en het meer en meer bewust worden van de vrouw, ook de alleen-heerscheresse Mode in boeien worden geslagen, nu zij haar gril lige willekeur weer eens op zoo'n despotische wijze getoond heeft? Dit te beweren zou willen zeggen, dat de meerderheid van onze vrouwen ooic oo eer. voor haar zoo voornaam gebied als dat der kleeding een eigen wil heeft gekregen. En we uoeten dat eerst nog zien om het te gelooven! 1 P T ViS „Arbeidsbemiddeling" is in couranten en vakbladen tegenwoordig een dagelijks voorko mend woord. Men heeft gevoeld van hoe groot belang het is, voor een geordend economisch le ven, dat tusschen vragende werkgevers en zich aanbiedende werknemers een geregelde weg werd geopend, waarop de werkgevers de ge schikte kracht, de werknemer den hem passen den arbeid zou kunnen vinden. Zulk een weg heet arbeidsbemiddeling. Tegenwoordig is er geen plaats van beteeke- nis meer zonder arbeidsbeurs of betrekkingsbu reau, maar meestal voor arbeiders en vaklieden De zeereerwaarde heer H. A. J. Gadiot, thans Pastoor te Venlo, zag de groote behoefte in, die er onder dat opzicht bestond bij de Roomsch- Katholieke werkzoekenden uit de niet-arbeiders- klasse. Om ook die categorie in verband te bren gen en te houden met de werkgevers - wereld heeft hij in 1918 onder hooge goedkeuring van het Doorluchtig Episcopaat opgericht de Ver- eeniging „Blijvend Verband" tusschen betrek- king-gevenden en R. K. betrekkingzoekenden uit de niet arbeidersklasse. In het kort geven wij hier aan, wat de ver- eeniging beoogt, welke middelen zij gebruikt, op welke wijze zij arbeidt en wie als Eestuur en als Rrad van Toezicht de vereeniging terzijde staan. De vereeniging stelt zich ten doel in overeen stemming met de Katholieke beginselen lo bestudeering van een blijvend verband tus schen betrekkinggevenden en R. K. betrekking- zoekenden uit de niet-arbeidersklasse. 2o. bevordering van tijdige en stelselmatige toepassing dier studiegegevens in het maatschapl pelijk leven 3o. het plaatsen van R. K. betrekking-zoeken den uit de niet-arbeidersklasse. Zij tracht dit doel te bereiken o. a. dcor; lo het verzamelen van gegevens en het in stellen van onderzoekingen betreffende een stelselmatige werkverdeeling en betreffende georganiseerde samenwerking tusschen werkge vers en R. K. betrekking-zoekenden uit de niet- arbeidersklasse 2o het instellen en het in stand houden van een secretariaat, met de gewone afhandeling van zaken belast 3o. het verleenen van steun aan de leden bij de uitvoering van hun taak door middel van het secretariaat 4o. het houden van besprekingen met en het verstrekken van inlichtingen aan openbare li chamen, bijzondere instellingen en personen in zake betrekkingen van en voor R. K. personen uit den niet arbeidersstand 50. het brengen van eenheid onder hetgeen van overheidswege en vanwege bijzondere per sonen tot bestrijding van werkloosheid en haar gevolgen bij de niet-arbeidersklasse gedaan wordt. 60. het geven van raad en het deelnemen aan internationale pogingen tot een blijvend ver band tusschen betrekkinghebenden en R. K betrekkingzoekenden uit de niet- arbeidersklas se De werkwijze van „Blijvend Verband" is een voudig en practisch) Het secretariaat der vereeniging ontvangt gere geld opgave der vacaturen en nieuwe posities uit geheel het land door bemiddeling der werk gevers, vereenigingen en werkzoekenden zelf Deze vacaturen worden ingeschreven en verge leken met de gezochte betrekkingen De patroon ontvangt na deze vergelijking op gave van sollicitanten en de sollicitanten zelf ontvangen bericht van de vacante plaatsen, voor hen geschikt. De werkgever heeft het recht om de getuig schriften en alle andere gegevens aangaande de sollicitanten op te vorderen, mits alle stukken binnen acht dagen aan het secretariaat worden teruggezonden. De volledige centralisatie van aanbiedingen van en aanvragen naar betrekkingen voor de niet-arbeidersklasse, is zoowel bij werkgevers als b'j werknemers uit de meer-gegoede en hoogeor klassen zoo hartelijk toegejuicht, dat het welsla gen van „Blijvend Verband" verzekerd is. Het bestuur der vereeniging bestaat uit de heeren Mr. C. Prinzen te Oosterbeek. directeur P. J. E. F. J.. Schnebbelie, te 's- Gravenhage, onder-directeurH. J. Hanekamp, notaris teg Sittard, voorzitterMr. Carl. Romme, te Am sterdam, secretaris ;A. C. M. Hellegers, direc teur van de Amsterdamsche Bank te Maastricht, penningmeesterH. A. J. Gadiot, R. K. pr. te Venlo, geestelijk adviseur mr W. K. S. van Haastert, te Eindhoven en J. Verheijen, te Roosendaal, leden. Terwijl de Raad van Toezicht vormen. De heeren S. W. N. Arntz, Industrieel, Nij megen. Mr. Bern. Berger, Secretaris R. K. Limb. Werkgeversvereeniging, Venlo. Mr, J. B. Bomans. Lid 2e Kamer der Staten- Generaal, Wethouder Haarlem. M. van den Broek, Directeur R. K. Landbouw school, Boxtel.Dr. P. C. De Brouwer, Leeraar R. K. Lyceum Docent R. K. Leergangen, Tilburg P. J. J. M. Cuijpers, Architect Roermond- Dr. L. Deckers, Lid 2e Kamer der Staten-Gcne- raal, Secretaris Ned. R. K. Boerenbond, Den Haag. N. J. M. Dols, Accountant, Nijmegen J H. Dupont, Directeur der Heerlener Bank Heerlen. A. H. Geurts, Directeur der Onderwijs inrichtingen, te Rolduc. Pr. P. J. M. van C-ils, Inspecteur van het R. K.'iöijz. L. O. in Limburg Roermond. Prof, P. G. Groenen. Moderator de Unie der R. K. Studentenverenigingen in Nederland, Warmond. X. Keiler, Oud- Direc teur der Amsterdamsche Bank, Amsterdam. Mr. L. C. Kortenhorst, Secretaris Alg. R. K. Werkgeversvereeniging, Amsterdam. J. C. H. van der Lande, Lid le Kamer der Staten- Generaal, Ubbergen. Dr. H. W E. Moller, Rec tor R. K. Leergangen, Tilburg. Mgr. C. C. Prin sen, 's-Hertogenbosch. Dr. A. H. M. J. van Rooij Geneesheer-Directeur Vrouwenkliniek, Haarlem Prof, Dr. Jos Schrijnen, Hoogleeraar, Utrecht. Fr. J. Stulemeijer, Directeur van de N. V. In ternationale Gewapendbeton-Bouw, te Breda. Prof. Ir. G. J. van Swaaij, Lid le Kamer der Staten - Generaal, Nijmegen. J. J. Verbeeten,. Districts- Schoolopziener, Breda. Mr. Dr. F L. G. Z. M. Vonk De Both, Burgemeester, Tilburg Mr. A. J. M. J. Baron van Wijnbergen, Lid 2dej Kamer der Staten- Generaal, Utrecht. Lid van de vereeniging kan worden ieder R.K. die zich bezig houdt mot het verschaffen van werk aan betrekkingzoekenden uit de niet- ar beidersklasse, of wiens werkkring hem met het bestrijden der werkloosheid in de niet-arbeiders klasse rechtstreeks of middellijk in aanraking brengt De leden van de vereeniging trachten den onderlingen band o.m. te versterken door bij het geven van of 't zoeken naar betrekkingen de bemiddeling te gebruiken van het secretariaat door het secretariaat op de hoogte te brengen en te houden van opengevallen cn nieuwe betrek kingen, van do geschik.heid van personen en varl de degelijkheid van personen en onderne mingen en door het plaatsen van advertenties in verband met het geven van en het zoeken naar betrekkingen, gemeld secretariaat zooveel moge lijk de noodige inlichtingen te verschaffen en het aan te wijzen als het adres, waar nadere in lichtingen kunnen verkregen worden. De betrek- kinggevende 'leden der vereeniging verbinden zich het secretariaat tijdig in kennis te stellen van het ontstaan van vacatures, de sollicitan ten voor vacante betrekkingen naar het secre tariaat te verwijzen en alvorens tot voorziening in de vacature over te gaan bij het secretariaat de volledige sollicitantenlijst aan te vragen en na de benoeming, deze instelling daarvan tijdig in kennis te stellen. DE POOLSCH-RUSSISCHE OORLOG Vdgerus berichten uit C ast-Fuitsclilaind is Brest-LAtiofsik na geringen tegenstand te hebben geboden in handen der bokjewiki gevallen. De Russen zetten hun opmarsch tegen Warschau en Leanberig voort. De bolsjewistische afdeelingen, die op ver schillende punten aan de Oost-Pruisisohe grens ziin verschenen, hebben aan de grens bewoners verklaard, dat zü de grens niet zou den overschrijden. De Poolsohe grensposten ziin terugge trokken tot op de hoogte van Friedriohshof in den kreits Ortelsburg. Het bolsjewistisch legerbericht van 30 Juli maakt gewag van de bezetting van Bj-eliostok en de-elt mee, dat de roode troepen meer maar het Zuiden Brest Litofsk na deren Latere berichten uit Poolsche bron mel den. dat de roode ruiterii ai 30 a 40 K.M. voorbij Bjelostok is opgerukt, zoodat zij zich nog slechts op 110 a 120 K.M. afstands van Warschau bevindt. Generaal Josepb Haller is in d.e plaats van generaal Romer benoemd tot bevelhebber van het 1ste Poolsche leger (het Noordelijk leger) en heeft, naar de Temps meldt, last gekregen de maatregelen te troffen, welke de toestand op da.t front vcreiseht. Voorts verneemt de Temps, dat de geest onder de Poolsche trpepen goed blijft, maar dat er groote wanorde heerscht in de dien sten achter het front, welke de geallieerde, en vooral die Pransche. officieren zullen trachten te redderen. Een draadloos bericht van Moskou van Vrijdag meldt- dat de bolsjeiwiki Bjelostok en P roos,jan ij bezet heibben. Het bolsjewistische legerbericht van 30 Juli luidt: Onze troepen heben na een ver woed gevecht den overtocht over de Narwa afgedwongen. Wij namen Bjelostok en be zetten Proeajany. Wii namen een groot aan tal gevangenen en veel buit. Onze troepen ontplooien een verwoeden aanval en de vijand slaagit er niet in dien te stuiten. Den 29en Juli naderen we Brest-Litofsk. In de richting Kowel dringen we de Polen naar de rivier Stochod terug. In d?n sector van de Krim wordt gevochten bii de Dnjepr, ten Zuiden van Alexandref en de stad Nogaïsk. Het Journal des Débata teekent hierbij aa,n: Ofschoon de Russische cavalerie Bjelo stok 40 K.M. achter zich liet achten offi cieels kringen te Warschau den toestand niet wanhopig. Militaire deskundigen rn.ee.nen, dat het front kan worden hersteld. De troepen behouden ondanks hun vermoeidheid hun kriigslust. De étappendienst. die door den terugtocht ontredderd was, is dcor officie ren der Eransche zending ten deele hersteld. Het legerbericht va.n 30 dezer meldt: Een afdc-eling bolsjewistische ruiterii rukt over Ossowitis in Zuid-Westelijke richting op. Haar voorhoede is bij Loms.ia door ónze af deelingen teruggeworpen. De Polesiisch© troepen trekken terug op hun stellingen bii Brest Litofsk. Sinds zij op liun terugtocht vier bolsjewistische regi menten hebben verslagen, oefent de vijand geen sterken druk meer op hen uit. De onderhandelingen begonnen. Zaterdag om 9 uur 's avonds kreeg de Pookche minister-president bericht, dat de Poolsohe parlementairen de bolsjewisti sche hebben ontmoet op den straatweg van Brest-Litowsk naar Baranowi'.sj. DUITSCHLANDS NEUTRALITEIT. Naar bekend is, heeft de Duitsche regee- ring 21 Juli irn een nota aan den president van de Vredesconferentie te Parijs verzocht de noodige maatregelen te mogen neanen ter handhaving v.an do neutraliteit aan de Oostgrens. O.a. was gevraagd toe te staan dat de noodige troepen door de volksstem- mingsgebieden Allenstein en Mariën-werder naar de grens gezonden mochten worden. Volgens berichten uit het Oosten hebben de intergeallieerde troepen in de volkstem- mingsgebieden zich van de Oostgrens terug getrokken. Thans is d,e toestand zoo, dat aan de grens van .da Duitsche volksstam- mingsgebieden geen voldoende strijdmacht- staat om incidenten te voorkomen. Een op Duits-ch gebied gekomen Poolsche tro-epen- afdeeling is door de veiligheidspolitie ont wapend. Met het oog op dë toenemende moeilijkhe den tengevolge van dezen toestand, hoeft de Duitsche regeering thans te Pariis doen ver zoeken, het antwoord op liaar nota van 21 Juli te bespoedigen. Den militairen autoriteit en in de grensge bieden is last gegeven naar de eisciien van de omstandigheden te handelen. liet over schrijden van de grens door meer Poolsche troepen en het verhliif in het Oosten kan tot zeer ongewensciite gevolgen leiden. Aa-n de Entente is daarom verzocht voor het ver voer van geïnterneerde Pookche troepen naar Duitschland schepen ter beschikking te stellen, VERKIEZINGEN IN DENEMARKEN. Onder ge.rin.ge opkomst van de kiezers hebben gisteren de verkiezingen vcor do kiesmannen van bet Landsting- plaats ge vonden. Naar hun uitslag te oordeelen zullen in bet Landsting gekozen worden: Gematigde linkerzijde 22 zetels (3 ge wonnen). sociaal-democraten 15 (onver anderd), conse-n at-ieven 11 (2 gewonnen, radicalen 4 (6 verloren) en vakpartij 1 zetel (1 gewonnen); bet Landsting. dat 72 leden telt. 54 door algeineen-e verkie zing aangewezen en 18 door het Land- fctiiig zelf gekozen, zal er dan vermoede lijk als volgt uitzien: Gematigde linker zijde 29. sociaal-democraten 19. conserva tieven 15. radicalen 7. vakpartij 1 zetel. HET MOTU PEOPRIO VAN DEN PAUS. De ..Osservatore Roman-o" publiceert liet Motu Proprio van den Paus ter ge legenheid vau den vijftigjarigen gedenk dag van de heiligverklaring van den H. Jozef. De Paus wr-st op de gevaren en de verwoestingen waarmee de wereld be dreigd wordt door de lerstelliugen van den klassenstrijd. Daardoor wordt wan orde en ongeluk onder de menschen te weeggebracht. Hij spoort de christelijke arbeiders aan zich onder het patronaat van don H. Jozef te stellen om zich al dus tegen de gevaren van het socialisme te vrijwaren, dat de grootst© vijand is van de Christelijke leer. DE ONTWAPENINGSKWESTIE IN DEN DUITSÜHEN RIJKSDAG. Het wetsontwerp in zake de ontwape- uilig vara de bevolking voorziet een rijks-- commissaris met dictatorische bevoegd- Leden. Hij kan beschikken over de rijks- weerbaarheid, de veiligheidspolitie, de post, telegraaf en telefoon om op alle mogelijke manieren de wapenen uitge leverd te krijgen. Een krediet van drie honderd millioen mark wordt ter zijner beschikking gesteld. Er wordt gevange nisstraf tot 10 jaar en geldboete tot uOO.COO mark voorzien. Ook de aansporing tot weigering van afgifte van wa-pons wordt strafbaar gesteld. LLOYD GEORGE OVER IERLAND. Lloyd George beeft in bijeenkomst met leiders der Unionistische partij, waarin ([Vrij naar het Engelsch van A £5. gwanj 1 Geautoriseerde vertaliag j 35.) j En op dat oogenblik kwam ook dc gedachte bij hem op, dat hij toch zoo gauw mogelijk weg moest, want hij wilde tot geen prijs het avondmaal van de Alderton's dat ongetwijfeld uit aardappelen en uien bestond, deelen. icrwijl hij onrustig en ongedurig de kleine kamer op en neer stapte, ging opeens de deur open en de beide vrouwen traden binnen. Bessie Alderton Was ongeveer dertig jaar ou<? I ze was langen tijd kamenier cn linnen- meid geweest in een paar deftige families. Ze had een prettig, vriendelijk gelaat, en ze zag i scherp genoeg om dadelijk te ontdekken dat Geomey Faussit een meneer was en geen ge wone arbeider. „Ik ben heel blij dat u gekomen is," sprak (ie met ruwe openhartigheid: Die arme vrouw van u heeft een paar vrecselijke dagen achter aen rug. u komt haar zeker lialen Ja,antwoordde Geoffrey, en zich tot An nie wendende ging hij voort„wil je even in pakken, lieve Annie maakte geen tegenwerpingen. Als altijd kon hij van haar verkrijgen wat hij wil de. „Mijn laarzen staan in de keuken," sprak ze en haastig verdween ze door de half geopen de deur. Ondertusschen sprak Bessie Alder ton tot Geoffrey„Het spijt me erg dat wij haar moeten zien heengaan, mr. Faussit ze is zoo vriendelijk en hulpvaardig, en ze kan zoo aardig met onze kleine spelen. Bent u al een beetje bekomen van den schrik U bent wèl leelijk te pas gekomen 1" Ze zeide niet dat ze wel een beetje Wroeging gevoelde om al de slechte veronderstellingen omtrent Geoffrey, die "zij en haar man tegen over elkander uitgesproken hadden, en over de talrijke aansporingen die zij tot Annie gericht had om zich niet langer om zoo'n slechten man te bekommeren en zoo spoedig mogelijk naar haar vader terug te koeren. Geoffrey's onverwachte verschijning en zijn duidelijk zichtbare bereidwilligheid om voor Annie alles te doen wat hij maar kon, hadden haar een heel anderen kijk op den jongen man doen krijgen. Bessy voelde dat zij hem haar verontschuldigingen wel mocht aanbieden alleen maar, het was in dit geval wèl buiten gewoon moeilijk ze onder woorden te brengen. „Ik weet niet, juffrouw Alderton, hoe ik u en uW goeden man zal dansen voor de vrien- deljjsheid die 11 Annie betoond hebt," sprak Geoffrey met warmte. „U ziet nu zelf wel, dat zij heelcmaal niet gewoon is te reizen, en ik kon niet denken dat zij zoo Weinig geld bij zich had. Mijn geld had ik allemaal hier bij mij om' passagebiljetten naar Canada te koopen." „O, dus u gaat naar Canada," sprak Bessie belangstellend. Bill en ik hebben daar ook al lang over gesproken, maar de reis is zoo ver. Wanneer vertrekt u „Dat weet ik nog niet. We zouden vandaag vertrokken zijn, maar nu is-dat akelige onge luk er tusschen gekomen. Wat wij de eerst volgende dagen zullen beginnen, weet ik nog niet. Intusschen zal ik uw goedheid en vriendelijkheid nooit vergeten. Als wij in Canada zijn, zullen Wij u misschien kunnen helpen om óók over te komen. Zult u hiervoor hij stopte haar een zilverstuk in de hand „wat voor de kleine koopen Het is maar een gering bewijs van waardeering, er zijn nu eenmaal dingen in de wereld die men nooit vergelden kan." De laatste woorden had hij weer echt als een groote mijnheer gesproken. Bessie voelde dat Wel en was een beetje onder den indruk. Toen haar man thuis kwam zei ze tot hem Wij hadden ze toch niet hier kunnen houden, Bill, 't Is-nu eenmaal een ander slag dan wij. En Annie schijnt nu heel gelukkig te zullen worden. Je moest eens zien hoe haar oogen haar man overal volgen." Rood van opwinding en ontroering was Annie weer voor den dag gekomen. Zc begon haar weinige bezittingen in haar mandje te pakken Tien minuten later stonden ze gereed om afscheid te nemen van de vriendelijke huis moeder Annie klemde de goede Bessie een oogenblik in haar armen. „Je schrijft ons zeker van daar ginds, he Annie," zei Bessie Alderton met tranen in de oogen, terwijl Geoffrey al met de hoed in de hand buiten stond, zich wel een beetje er over verwonderend hoe in zulk een buiten gewoon korten tijd zulk een intimiteit kon ontstaan tusschen twee vrouwen, die vier dagen geleden eikaars bestaan zelfs niet vermoedden. Hij nam nog eens zijn hoed af, dankte nog eens heel hartelijk, maar voelde zich toch wel een beetje verlicht toen ze eindelijk dat afscheid achter zich hadden. „Waar gaan we nu heen, Geoff," vroeg Annie in het geheel niet angstig meer, doch alleen een beetje buiten adem. „Ja, dat weet ik eigenlijk zelf niet, kird," sprak hij met een zwak lachje. „Ik denk dat we het best zouden doen met een omnibu? naar de Strand te nemen. Daar zijn nogal goedkoope hotels. Als we eerst maar een onderkomen voor den nacht hebben, kunnen we eens op ons gemak daar praten over Wa+ ons te doen staat." „Gaan we dan niet naar Canada," vroeg Annie verbaasd. Ze maakte zich, nu Geoffrey bij haar was, niet de minste zorg meer en gevoelde de meest volkomen onverschillig heid omtrent er met haar ging gebeuren. Geoffrey riep een omnibus aan die naar Blackfriars Bridge ging, en ze klommen naar boven. Het was een heerlijk ritje, Geoffrey rookte een sigaret cn begon zich weer een beetje met het leven verzoend to gevoelen. Voor rustig praten was daar boven op de om nibus natuurlijk geen geschikte gelegenheid hun aangelegenheden waren nu eenmaal van te intiemen aard dan dat zij het er op konden wagen door. anderen afgeluisterd te worden. Het stilzwijgen dat tusschen hen heerschte hinderde Annie echter in het ge heel niet. Ze was als verdoofd door den snellen loop der gebeurtenissen, door de plotselinge verandering die in haar eerst zoo rustig leven tje gekomen was. Reeds Was ze Catley en al de kleine belangen die ze daar gehad had, half vergeten. (Wjordi yejyolgdj

Ons Blad : katholiek nieuwsblad voor N-H | 1920 | | pagina 1