iinen m9 n stormschade bines R..R. NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR NOORD.HOLf.ANrP SCHULD EN BOETE Rijtuigen, 1 V. Gasthuis Beukenplein 3 Oudkarspel. .age premiën &lesisP uui» en nat 3 P.SC. Bini3@ps, enz. bouwwerktuigen, ar. rinefabriek. iotoren, OEN HELDER izeiu (hoog.) jnt. D. VAN TIEL, erkoopen. No 185 Dinsdag 10 Augustus 1920 13e Jaargang De eerste maai Wat de Pers zegt FEUILLETON. @IS|@S s, Buggy's, rts met eis sosi- iikiüiai*. nd aiS© handels. ndijk 96, Amsterdam. Verschijnt dagelijks Bureau: HOF S, ALKMAAR. - Telefoon: êïSEKPKï 4S3' BUITENLAND De Pooiscii-Kussischen ooriug. ■et maken van ier, Stationstr. 2. 3 in goede, gebruikte en artikelen o.a. Salon- en mahonie, Spiegels en iaapkamers, ook aparte Ijlen schitterende partij Tafel- en Divankleeden, - en Kaststellen, kristal» ïuiskamer- en Keuken- che meubelen en verdei lephoon Z 6836. KS! ■>«131 in de LUNCHROOM ttON C 289, wordt steeds ingestaan. BILLIJK. f met heele en halve or het bemalen van el de windmolen. DR van 2 en 5 P.K. :rdekte kap, 2 LAND- ïN voor Boot en ar. IA AP. eding i* («trijd.) d aanbevelend, -éV ONS BLAD Abonnamentsprij»» Pm kwartaal i f franco per post f 2.60} Met Geillustreerd Zondagsblad 1 0.46 hooger» Advertentieprijs! Van 1—6 regels 1.26elke regel meer f Oü3>$ Reclames per regel 1 0.76; Rubriek „Vraag ta as» bod" by vooruitbetaling per plaatsing f 0.60. ■4 Aeê all© abonné's wordt op aanvraag gratis oen polis verstrekt, welke hen verzekert tegen «navallen tet een bedrag van tSOO,-, f 400,-, f 200,-, 1100,-, 100,-, 138,- UB.- Men mag er noar wat om heen draaien en de pil willen vergulden, het feit staat vast, dat de boycot tegen Hongarije hopeloos is mislukt. Wat wij van stonde af aan zagen aanko men is geschied: niet Hongarije, welk land zich zelf grooienaeels voeden kan. werd het slachtoffer van het dwaze 'besluit; maar de omliggende landen Oostenrijk en Tsjecho- Slowakiie hadden er van le lijden. I en op zichte van Oostenrijk, wellis socialistische raddraaiers in de regeering het plan van den boycot uitbroedden, kan men slechts zeggen: het heeft zijn verdiende loon! Inmiddels, het gaat hier niet zoozeer om de vraag of en hoeveel Hongarije en zijn buren van den boycot geleden hebben en of er misschien nog een kleinigheid bereikt is, van wat tie heeren van 't I. V. V. zich voor stelden. De hoofdzaak is. dat de boycot is mislukt en daarmee een gevoelige les gege ven aan degenen, die, onbevoegd en onge roepen in de regeeingsaangelegenheden van andere widen ingrijpen. Na al wat over de zoogenaamde witte ter reur in Hongarije is gepubliceerd staat het nu wel vast oat de christelijke Hongaarsche regeering schandelijk is belasterd en dat, wat er mogelijk ook aan wraaknemingen op de volgelingen van Hela Kun is voorgeval len, de schuid daarvan slechts aan bepaalde personen en niet aan de Hongaarsche regee ring kan geweten worden. Maar ook al ware dit wel het geval ge weest, dan nog zou het Internationaal Vak verbond met den heer kimmen met zijn boy cot zijn bevoegdheid verre te buiten zijn ge gaan. En dit is het groote punt in kwestie. Hongarije en de z.g. witte.terreur waren slechts een aanleiding voor een krachtme ting van het roode vakverbond. Men zou eens zien hoever het internationale prole tariaat het 'brengen kon. wanneer het een hein onwelgevallige iegeerhig: ten val wi.dc brengen. Welnu, die krachtmeting is een be wijs van groote zwakheid geworden, waar- ovei heel dc wereld zich verheugen kan. He/ internationale" van 't proletariaat bestaat siecüts in de phantasie van enkele heethoof den. Wanneer de christelijke arbeider niet meedoen en ook andere groepen de onbillijk beid of dwaasheid van een besluit der roode „Internationale'' inzien, dan komt er van dat machtsvertoon niets terecht en wordt heel die krachuneing integendeel 'n beiacheiijke vertooning. Fn zoo ergens dan is het hier het belachelijke, dat doodt. Fimmen heeft met zijn mislukten boycot aan de toch reeds zoo wankele socialistische arbeidersbeweging op nieuw leelijk afbreuk gedaan. Alle vrienden van recht en orde kunnen zich inmiddels niet anders dan hartelijk ver heugen over deze mislukking. Nu de eerste proef fiasco heeft geslagen, zal men zich zoo licht aan geen tweede wagen. Wij mogen immers veronderstellen, dat, nu de heeren van het' I. V. V. zich eenmaal aan. dezen steen gestooten hebben, zij een tweede keer toch minstens even voorzichtig zullen zijn als de traditioneele ezel van het bekende spreekwoord. wereldproces leven, lijdt geen twijfel. Het proo'j-3 der zonde is haast ten einde. Nog gaat de menschheid gebukt onder de ontzettende gevolgen van den grooten oor Log, f een nieuwe wereldoorlog dreigt de jamms-.i en de smarten, van onzen tijd te vermenigvuldigen. Het bolsjewis tisch gevaar gaat steeds giootere afme tingen aiX«emen. Thans staat het roode leger reeds aan de grenzen van Oost- Pruisen. Al verzekeren de vrienden van Lenin, dat zij in vrede met heel de we reld willen evlen, het staat toch op kun reld willen leven, het staat toch op kun zaak te winnen. En htm zaak oorspron kelijk wellicht goed bedoeld ontaardt en zal ontaarden in de zaak van den anti-christ. De roode terreur wil niet alleen vernie tigen de vermeende krachten va.n kapita lisme, militairisme en imperialisme, ze zet zich ook tegenover Godsdienst en Christendom. Dat zal de groote verdrukking brengen over de Gemeente des Heeren, welke in onderscheidene landen reeds gekomen is. Als op de ineenstorting van Uost-Eu- ropa de ineenstorting van .West-Europa volgt welk gevaar lang niet denkbeel dig is -zullen ook te onzent de mach ten der du.sr-ernis lieerschen. Dan zullen moeilijke dagen voor de geloovigen aan breken. Dan kan het getuigenis van Jezus Christus, ons bloed kosten. We schrijven dit niet uit zucht tot sen satie. Dit 'z'j verre van ons. Wij drukken ons zoo sober en voorzichtig mogelijk uit. Maar we moeten elkander waarschuwen We moeten deze dingen niet voor elkan der vecüorgen houden. We moeten ons voorbereiden op dagen van vervolging. We zijn in het laatste stadium. het laatste stadium. De anti-rev. „Amsterdammer," schrijft in een hoofdartikel: De wereld, die naar het Apostolisch .woord in het booze ligt, verkeert alles wijst daarop in het laatste stadium. De voleinding der dingen nadert met ras- sclie schreden. Dat wij in het laatste stadium van hetl Fransohe regeering hebben tot half aoht Kooa-ls w.ij„ gisteren >neldclen.t is het antwoord "uit Moskou aan de geallieerden onbevredigend geweest: ci-e Sovjét-Regee- ri'iig blijft op het standpunt staan zelf standig de zaken met Polen te regelen. De vraag is nu, of Lloyd George nog een uitweg zal weten om een oorlogever klaring aan Rusland uit te stellen. Die uitweg zal dan gezocht moeten worden in het nadere antwoord, dat gisteren uit Moskou te Londen werd ontvangen. In een Russisch di-aadl-oos bericht aan de Engelscke. regeering, wordt n.l. gezegd, dat de Poolsche regeering bereid is gede legeerden naar Minsk te zenden, om een wapenstilstand te sluiten en voorberei dende vredesbesprekingen te houden. De bolsjewistische regeering spreekt daarom de meening uit, dat het dioel der gealli eerden, n.l. de staking der vijandelijkhe den en de vestiging van vreedzame be trekkingen tusschen Rusland en Polen op den grondslag van de volkomen onafhan kelijkheid van Polen, ten spoedigste en op de eenvoudigste wijze door recht- streeksehe onderhandelingen zal kunnen worden bereikt. De bolsjewistische regee ring spreekt de meening uit, dat de ge allieerden o-ngetwijfeld zullen erkennen, dat aan hun bedoelingen in de aanstaan-, de Russiseb-Poolsehe conferentie te Min.sk volkomen kan worden voldaan. Omtrent de bijeenkomst op Zondag, van Lloyd George en Miilerand met hun des kundigen te Hythe,. werd Zondagavond aan de Frausche bladen de volgende mededeeling verstrekt; De hoofden van de Engelsche en de vanavond beraadslaagd over do gevolgen' van de weigering van de Sovjet-regee ring om een stilstand van tien dagen te aanvaarden iin de krijgs-operatiën tusi- schen Rusland en Polen, weigering, waarvan zij kennis gekregen hebben door een draadloos bericht uit Moskou. Zij hebben de overtuiging gekregen, dat de bolsjewistische regeering tracht tijd te winnen, teneinde Warschau te bezetten en er een communistische Poolsche regee ring te installeeren, Zij Jiebben dienten gevolge de maatregelen ónder de oogen gezien, die de toestand meebrengt en zij hebben aan de militaire deskundigen op gedragen een rapport klaar te maken, waarvan zij Maandagmorgen kennis zul len nemen. De wapenstilstandsouder- hantlelingen. De Sovjet-regeering heeft in een door 'Rsjitsjerin onderteekénd draadlo-os be richt aan de Poolsche regeering voorge steld, op 9 Aug. des avonds om 10 uur on derhandelaars te zenden langs den weg MiedzirzicBrest Litowisk. De Russische regeering verklaart zich bereid onder handelingen aan te gaan op den grond slag van de onafhankelijkheid van Polen. Deze zullen den lien Augustus aanvangen terwijl tegelijk de vredesvoorwaarden zullen worden vastgesteld. De houding van Zuid-Slavië. Omtrent de houding door Groot-Servië aam te nemen, molden de Zuid-Slavische bladen het volgende: De „Beogradski Dnewnik" zegtHoewel er Zondag 1 Augustus niet beraadslaagd werd over de vorming van een nieuwe regeering dineerden nochtans dien dag bij den heer Vesnitsj do regent Alexander voorts de gezanten van «Frankrijk, van Polen en van Denikin, benevens de minis ters Koekowets (demoeraat) en Karos jets .(ftfpric&al).- Er wer,(Uv^',Token 'over bui- tenlandsehe politiek en' de gezanten van Polen en van Denikin, gesteund door den Fransehen gezant, gaven zich moeite om ons land to winnen vo-or een actie tegen de Russische bolsjewiki. De Beigradisehe „Tribima" deelt mede uit Parijs, onder den titel: „Wederom de Serviërs* dat de voorzitter der Poolsche delegatie op de vredesconferentie ver klaard heeft, dat alleen het Servische le ger in staat is onmiddellijk hulp te ver- leenen, doch hij wist niet of zulks moge lijk zou zijn. ,,Rijéc" verneemt, dat met het oog op den toestand in het Oosten de Fransohe gezant te Rome de Italiaansche regee ring tracht te bewegen tot rechtstreek- sclie onderhandelingen met Zuid-Slavië over een compromis in de Adriatisoho kwestie. Het meerendeel van de Zuid-Slavisehe bladen kondigt onomwonden pogingen aan om het Zuid-Slavisehe leger voor de Po len te winnen. Sleehs de Laibacher „Jngj" slavije" en de Agramer „Rijec" wijzen 't depkbeeld met beslistheid van de hand. „Rijec" zegt, dat nooit en onder geen en kel voorwendsel Zuid-Slavië zich hiertoe zal leenen. Omtrent het verloop dier conferentie van Maandag wordt gemeld: De Engelsche en Fransohe ministers ontvingen d,e rapporten van hun maritieme en militaire raadgevers. Foch, generaal Wilson en admiraal Beatty, die den afgeloopen nacht tot in le vroege uren van den morgen in conferentie waren geweest, 's Middags werd er een kort offi cieel communiqué uitgegeven, waarin werd gezegd, dat de conferentie nog steeds bijeen was, maar dat de Fransohe eerste minister bij zün plan bleef om om half 4 's middags naar "Frankrijk te vertrekken, terwijl Lloyd George naar Londen zou gaan om een ver gadering van het kabinet bü te wonen, diat tegen G uur was bijeengeroepen. Ondertusschen werd niet officieel bekend gemaakt, dat Miilerand'» vertrek was uit gesteld tot een later uur, en dat er nieuwe mededieelingen waren ontvangen van de zijde der Sowjets. Terwijl het centrale nieuwsbureau ver neemt, dat de geallieerde deskundigen het onderling volkomen eens zijn met de betrek king tot het plan om het voortrukken der bolsjewiki in Westelijke richting t© belet ten, en dat in dit plan een belangrijke rol is toegekend aan de Britselie marine, zegt de bijzonder© berichtgever van do Evening Standard: Lloyd George en de andere ge allieerde staatslieden zijn vast besloten om den grond voet voor voet te betwisten, bij hun vredespogingen. Hetzelfde blad verneemt uit zeer goede bron, dat er ernstige redenen zijn om te ge- looven, dat Lenin en zijn collega's in de handen zijn van de bevelhebbers der roode legers, die voornamelijk gewezen tsaristische officieren zijn, en die, in hun overwinnings roes, vastbesloten zijn om Warschau te krij gen. Alleen uitstel kon de inneming van Warscnau zeker maken, en het is dit uitstel, dat den toestand beheerscht. Lloyd George zal het geval morgen aan het Lagerhuis voorleggen, en dan zal duide lijk blijken, diat er ernstige po>gingen zijn aangewend om uiterste maatregelen te voor komen. De houding van Tsjecho- Slovakije. De pers en de qpenbare meening in Tsjecho-Sloyakije zijn eenstemmig tegen elke inmenging in het Pnolsch-itussjsch conilict. De „iNcLrodui Pplitika.'", die den val van Warschau .voorziet, wijst op de onmogelijkheid van de Einiente .om Polen te hulp te kernen, eo. ipséut dat,de eeltige oplossing de vrede met Rusland zal zijn. me „farvo Lidu" publiceert een oproep aan de organisatie der Tsjecho-Blowakij- sclie vakvereenigingen, waarin van alle arueiders en beambten, in vakvereenigin gen aangesloten, verlangd wordt, dat zij zich niet zullen laten .vinden voor den uoorvoer van oorlogsmateriaal voor Polen, nongarije en Roemenië. Litauen en Rusland. De „Berlingsche Tidende'" meldt uit Kovno, dat het vredesverdrag met Rus- tand door de Litausche .constituante werd behartigd. De itussen begonnen met de ontruiming van de door hen bezette dee- len van Litauen en van de stad Wilna. De houding van Roemenië. De Roemeenscüe minister-president, ge-, neraal Averescu, verklaarde in het par lement sprekend over itoemenië's houuing in het lvussisch-Pooiseh conflict, dat Roe menië een volkomen neutraliteit handhaaf de. Geruchten dat de Roemeensche regee ring ve, gunning zou hebben geeven ter doorvoer van vreemde hulptroepen naar het Poolsche front, waren ongegrond. De Duiische neutraliteit) In een Zondag door de socialistische partijen van aLm richtingen te Bochuin bijeengeroepen vei'gadering Werd gepro testeerd tegen de mishandeling van sovjet- ja. us land. Sprekers der drie socialistische partijen eischten het onmiddellijk stop zetten van ale troepen-, wapens- en mu- nitie-transporcen, die tegen sovjet-Rusland gebruikt zouden worden. De regeering moest de door Raar geproclameerde neu traliteit tegenover sovjet-Rusland nauwge zet-handhaven. Wanneer deze eisch niet vervuld wordt, zal het proletariaat ant woorden met de onmiddellijke algeineene staking. Het proletariaat zou als één man opstaan en zijn rechten verdedigen. Dergelijke demonstraties, gevolgd door straat-betoogingen, werden in het geheele district gehouuen. Een door de onafhan- kelijken in Essen op touw gezette üemo- siratie, waarin alle linksche groepen zou den deelnemen, is geheel jii het water gevallen, doordat de meerderheidissocialis- ten en nog andere groepen weigerden aan de betooging ten gunste van sovjet-Rus land deel te nemen, daar de onat'h anke lij ken en communisten in verband hier mede de bewapening van het Duitscbe proletariaat en de uitroeping van de ra den-republiek in geheel Duitschland ge- eischt hadden. BRAZlLlë WEER KEIZERRIJK? Reuter seint uit Rio Janeiro aan de En- .geische bladen, dat de Senaatscommissie het voorstel aanvaardde om het verbanningsibe- sluit tegen de vroegere keizerlijke familie in .te trekken. (In 18d9 werd daar Pedro II als keizer in Brazilië onttroond. De tak van het huis ,van Braganza, waartoe hij behoorde, stierf bij zijn overlijden in 1891 in de mannelijke linie uit. De dochter van Pedro 11. prinses .Isabella, leeft echter nog. Zij is getrouwd jnet prins Gaston van Orleans en heeft drie zoons). LORD ROBERT CECIL OVER DEN VOLKENBOND. In een interview met de Observer" heeft Lord Robert Cecil aangaande de vergade ring van den Volkenbond in November a.s. verklaard, dat hij altoos van meening is geweest, dat de vergadering zoowel het volk als de regeering dient te vertegenwoordigen. Ten opzichte van Groot-Brittanië zou aan het Lagerhuis moeten worden toegestaan twee of drie vertegenwoordigers te benoe men. Cecil uitte de meening, dat de vergade ring een beslissende stem dient te hebben ten opzichte van de toelating van leden. Hij hoopte dat zoo-wel Rusland als Duitschland er om zuilen verzoeken lid te mogen wor den, en zullen worden toegelaten. Hit verwaahtte, dat de vergadering met algemeene stemmen de voortreffelijke voor stellen van de internationale juristen-com missie zou aanvaarden. Ten aanzien van de quaestie hoe de uit voering van de besluiten van den Bond moet worden gewaarborgd, zette Cecil uiteen, dat de sancties van den Bond thans in hoofdzaak moreel zijn; voor het oogenblik acht hij een internationaal leger buiten quaestie. Alhoe wel in de toekomst de voornaamste straf maatregel van den bond het economische wapen zal zijn, hetweik ziin doeltreffend heid gedurende de laatste jaren ruimschoots heeft getoond. Hii is voorstander van de on verwijlde instelling eener mternatioale mari tieme macht. Deze zou om vele redenen ge makkelijker te organiseeren zijin dan een leger, en zou kunnen worden gebruikt om een aarzelend lid aan te moedigen den juis- ten weg in een crisis te kiezen. DUITSCHLAND EN RUSLAND. De ,,Leipziger Volkszei tung" publiceert eeri onderhoud, dat een harer medewerkers met minister Simons had naar aanleiding van de Duitsch-Russische relaties. Volgens het verslag legde de minister ei den nadruk op, dat de diplomatieke betrek kingen met Rusland weer herstel zullen kun nen worden, zoodra Moskou zich bereid ver klaart, naar aanleiding van den moord op graaf Mirbach voldoening te schenken. Hij verklaarde zioh bereid, elk persoonlijk ini- (.Vrij naar het Engelsch van A. S. Swan] L Geautoriseerde vertaling 41... De patiënte lag met gesloten oogen, haar donkere wimpers v'ielen zwaar over li-aar bleelce wangen: ze zag doodsbleek. Het weelderige mooie haar lag als een sra- lenikrans om baar hoofd. M-aar wat kwam diat gelaat baar bekend vooirj Waar moah zij het toch vroeger gezien hebben- Ze kon het zich nu het oogenblik niet te binnen brengen, „Wanneer," sprak mis Bets weinig ervaren ziekenverpleegster die ze was met die scherpe fluisterstem die voor een zwaar zieke kinderlijker is dan een hei- diere duidelijke stem. „Hanne, bier is een zuster,die naar je komt kijken. Je weet wel dat iik het je van morgen al gezegd .heb." De zieke opende baar oogen en op het Sieu van Oalra's vriendelijk gelaat dat fcieli vol medelijden over haar heen hoog j slaakte ze een zaohten kreet en ei- kwam Meur op haar gelaat. „Miss Clar-a, miss Clara," riep ze, ,,bent u het?" Ni was het Clara's beurt om bleek te worden, en voor een oog-enblik moest ze zioh aan den stijl van het bed vasthou den om het beven harer leden te bedwin gen. „Annie Fletcher, ben jij het," sprak ze ten laatste, terwijl airs. Beits me een fijn gevoeligheid, die bij le armen minder zeldzaam is dan men wel zou denken, zachtjes wegsloop en de deur achter ziik sloot. Ze had gezien dat er iets bijzon ders was tusschen die wee, en e begon nu te begrijpen waarom baar g'ast er zoo op tegen geweest was dat ze hulp voor haar zou gaan vragen bij mr. Armstrong. Clara knielde naast het beid neer. „An nie, arm kind, moet ik je zóO bier vin den!" Aniio trachtte zich om te wenden, ten einde haar bezoekster in het gelaat te kunnen zien. Toen zag Clara het kleine, donkere hoofdje van een kindje tegen den arm der moeder aangeleund. Weer werd Clara doodsbleek, en een onbeschrij felijk gevoel van pijn doorsneed haar borst. Ze was blijkbaar nog niet voldoen de gehard tegen den aanblik van men- schelijik leed en hier voelde zij zich als persoonlijk betrokken bij de smart die door deze ongelukkigen geleden werd. „O miss Clai'a, het is zoo verschrikke lijk, dat gij ons in dezen toestand moet zien, en toch is het alsof de Hemel u gezonden heeft. U weet immers wiens vrouw ik hen...." Ze stak haar hand, die ruw geworden was door het werken, uit en kuste den trouwring die er aan schitterde. Die be weging was een troost voor Olara ze begreep dat geen vrouw dat doen zou, wanneer ze baar man niet met geheel haar hart liefhand. „Arm kind," sprak ze, „ik weet heusch niet of ik je wel mag toestaan zooveel te praten. Je ziet er zoo vreeselijk zwak uit. En waar is je man?" ,,Hij is er op uit om werk te zoeken, miss. Hij is voor tijdelijk bediende ge weest op een kantoor aan het Isle of Dogs, maar verleden week heeft hij er gedaan gekregen, omdat de man, die hij zoolang had moeten vervangen weer te rug kwam. Geoffrey is zoo goed voor mij, miss Clara!" e L „Maar Annie," vroeg Clara meer en meer verbaasd, ,,koe komt het toch eigenlijk dat ik je" hier vind! Ik heb dikwijls aan jelui beiden gedacht, maar altijd stelde ik mij voor dat ge in Cana da waart, -op een klein boerderijtje, dat je eigendom was. Je' man bad toeh geld genoeg om den overtocht te betalen?" „Zeker miss, maar we zijn zoo vreese lijk bestolen. Dat is een heel lange ge schiedenis, die ik u op het oogenblik 'on mogelijk heelemaal zou kunnen vertellen. Maar Geüffreu heeft zijn best gedaan hij heeft gewerkt zoo bard bij maar kon en overal geprobeerd om werk te krijgen, toen hij zonder was en wanneer we maai' naar Canada konden oversteken, zou stellig alles in orde komen. Wilt u wel gelooven, miss, dat ik ondanks mn ar moede met niemand ter wereld zou willen ruilen? En dan hier de kleine nog Vol moederlijke bewondering en te,e- derheid rustten baar oogen op het on- Slechts met moeite bedwong Clara haar ontroering en het kostte haar moeite zich op te richten. Als een nachtmerrie drukte haar het leed en de tegenspoed, die over Geoffreuy Fausitt en zijn vrouw jrel-nmen waren. Bijna vroeg ze zich af of het wel mogelijk kon zijn, dat deze arme vrouw hier met haar kindje in den arm de ellendigste onder de ellendi gen die er uitzag alsof de schaduwer des doods haar reeds omzweefden, de vouw van Geoffrey Fausitt was. En ze sprak over hem met zulke treffende uit drukkingen van liefde en trouw- Al deze gedachten maakten haar zwak en min der dan anders was ze ia staat woorden van troost en opbeuring te spreken. De jonge vrouw daar in bed, die mis schien ©enigszins begreep wat ejr in Clara omgiog, glimlachte zwakjes. „Weet u nog van dien dag te Catley, toen ik op u toesnelde, miss, terwijl u voorbij kwam rijden? Toen was ik lang niet zoo zeker van Geoffrey. Ook was ik toen erg bang voor vader. Nu zou ik va der 's zoo gaarne willen schrijven, maar Geoffrey wil het oiet hebben. Ik moet maar wachten tot het ons wat beter gaat, zegt bij en tot we iets hebben waar we trotsch op kunnen zijn. Daarom heeft hl* ook znij naam zoolang veranderd." (Wordt vervolgd.)

Ons Blad : katholiek nieuwsblad voor N-H | 1920 | | pagina 1