"tweIdF blad. Voor iief Weensolie Kinderziskenhüis ALKItiAAh SPORT EN SPEL Zaterdag 18 September 1920, agenda. Voor de R K. Priesters in Weenen ^isiribütienlgüws Alkmaar alkmaar. handel en markt. Ons Blad. R. K. VEREENIGINGSGEBOUW „ST. WILLIBRORD". Maandag 20 Sept.: 7—8 uur zitting Voor schotbank. ■Woensdag 22 Sept.: 8 uur Comité „Hulp in Nood". Donderdag 23 Sept.: 7 uur Eestuur R. K. Volksbond. Zaterdag 25 Sept.: 2—3 uur Contribuliebata- ling R. K. Bouwvakbond. 6—7 uur Zitting Winterzorg. 7—8 uur Bureau van Advies. 69 uur opgaaf van lid van Ondersteu ningsfonds en Wed.steun, alsook voor R. K. Arbeiders Coöperatieve Levensverzekering „Concordia". Attentie. Hediel'i laotste dag voorop gaaf voor gewoon lid Onderst.fonds. Daarna kan men zich opgeven als lid van de R. K. Centrale Ziekenkas. 8—9 uur contributiebetaliug „V. A. F. C.". ST. ALOYSJ US-PATI'ONAAT Eiken Zondag na de Hoogmis tot 1 uur contributie Leialen. (Gezellen in de groole zaal, patronaatsleden in de kleino zaal.) (Nagekomen). Uit Tiuitienhorn Op hoop van navolging f2.— CMgW8.«wei7»TO<>gaa—l|HW (Nagekomen). Uit Tiuitjenhorn: Dp hoop yan navolging f 2. RIJKS SUIKERKAART! Gedurende die week van 20 faoifc on mot 56 Sept. is geldig Ron no. 51 van de Rijks Suikertaart. HEEREN-RIJGBOTITINES Voor aao ver de voorraad strekt Zijn. heeren Rijgbottines a f 11 per paar, Ó-n- dermans Rijgbottines ,k f 9.75 per paar aan het voormalig Distributiebclriji', Paar demarkt. alsnog verkrijgbaar van des mor gens 9 tot 1 uur. VERKRIJGING VAN REGEERINGSb BLOEM EN REGEERINGSMEEL. Aan H.H. Bakkers wondt medegedeeld, ■Jat zij' die regeeringsbloem en negieé- ringsmeel hebben aangevraagd voor het tijdvak van 19 toit 25 September dit meel kunnen bekomen a.s. Dinsdag 21 Sept. en Woensdag 22 Sept. van des morgens 9 tot 12 uur tegen inlevering van de ver- lischte verzaimielstaten. kie opvoeding der jonge meisjes en vrou wen. GESLAAGD. Onze stadgenoot, do neer J. Vfeldder, agent van politie alhier, beliaalde op fcfct Vrijdag j.l. te Utrecht gehouden examfen liet Plofig- diploma. i OPGEDRAGEN. Het bouwen van drie burgerwoon huizen te Haarlem is Oipgedragen aan den heer P. v. Dri-el te Alkmaar voor den som van f39070. Balanspapier, Rekening, Courantpapier, Wissels, Accepten, Kwitanties. L. FRANKENBERG. Alkmaar. ZONDAGSLUITING APOTHEKEN. Qp a.s. Zondag 19 Sept. za'l de apo theek van den heer C. M. B. Wanna, Mient 11, geopend zijn, de andere apo theken zijn gesloten van Zaterdagavond i0 uur tot Maandagochtend 8 uur. De apotheek, die den Zondagsdienst heeft, is gedurende de gehee'.e daarop vol gende week 's nachts geopend. De andere, apotheken zijn beha'ive Zondags en op feestdagen ook gesloten op werkdagen van des avonds 8 uur (Zaterdag 10 uur) tot 'en volgenden morgen 8 uur. GEMEENTELIJKE ARBEIDSBEURS. Doelenstraat in de oude Ambachtsschool Tel'. 645. Geopend op alje werkdagen zan des voorrn. 911 uur. bovendien des Maandagsavonds van 7—8 uur. Aangeboden: 1 bakker, 1 banketbakker 1boerenarbeider, 2 el-ectrieiens, 7 grond werkers, 1 incasseerder, 1 jongste klerk, t kelner, '1 kistenmaker, 1 koetsier, 1 lood gieter, 1 loopknecht, 2 madhiraedrijVers te vens stoker, 1 machine-teekena.ar, 2 meu belmakers, 5 op-perliqden-, 1 portier, 1 schip per, 1 sigarenmaker, 1 smid, 4 straatma kers, 2 tuinlieden en 17 losse werklieden. Gevraagd3 instrumentmakers, 1 jongen /oor loop- en pak'htöswerk, 6 metaal draaiers, 2 metselaars, monteurs en hulp monteurs voor electrische huisinstallaties, 1 pakhuisknecht, 2 sciiilders, 1 smid oi halfwas, 2 timmerlieden en 2 zakken-stop sters of stoppers. MATINEE op Zondag 19 Sept. 1920, 's middags ran 272—41h uur, in den Hout. P r o g ra m ma: Banherweihe, marsch, Nowowiaski, 2. Jubel-Ouvertuie (opus 66), Chr. Bach. 3. Album-blad, bijdrage aan mevr. Bos- boom-Toussaint op haar 70en jaardag (16 Sept. 1882), door Joh. Verhulst. 4. Fantasie „Le Postillon de Lonjumeau". 1 A, Adam. 5. Was sich Berlin, erzalilt, potpourri. A. Kersten. Pauze. 6. Llnter dem roten kreuz, marsch. Nowowi-eski. 7. Ouverture tot de operette „Penelope"., M. YV. Petri. 8. Spanish Ballet. L. G. Desormesi a. Sequedille. d. Cachuhha. b. Havanaisse. e. Zapateado. e. Balero de Cadix. ;«t 9. Finale. ATTENTIE. Wij meenen de aandacht van ónze le zeressen (en Speciaal der moeders) te moeten vestigen op een in dit nummer Voorkomende advertentie van de Alkmaar sche Huisliouid- en- Industrieschool betref fenda verschillende aldaar te geven cur sussen-, di® werkelijk' interessant zijn voor DE LANDBOUWTENTOONSTELLING. Wij ontvingen heden heit öffïcieel pro gramma van de T^dbouw-Tentoionstelling' te Aikmari" 0p 22 Sept. 1920, waarop o.a. tootfeo-mf.: 0 -de opening des-morgens 11 uur op het Waa-gp-lein opgeluisterd door muziek. Tentoonstelling van stieren, melk- en fok vee, vet rundvee op de Kaasmarkt; scha pen in den Doorbraak; Varkens op de Kaasmarkt; Pluimgedierte op het Hof en Korte Nieuwesloot; Groenten etn Eruit in de Korenbeurs. Van dies voormiddags 11 tot des namid dags 2 uur Muziek in de Koren beurs. Des namiddags 1 uur optocht van de deelnemers aan het concours hip-piqua en- Ringsteken. Opgeluisterd door muziek. Van 2 tot' 3 uur groot eon cours Hip- pique. Vanaf 3 tot half 5 uur Ringsteken in tweewielig® rijtuigen Opgeluisterd door muziek. Na afloop optocht met muziek door de prijswinners vanaf den Berg3.rh.0ut, Zeven huizen naar Qafé Restaurant Mjoioijj alwaar' de uitreiking der prezen plaats heeft. Van half 7 tot half 8 uur muziek op liet Hofplein. Precies half 9 urn' groot schittarendl vuurwerk op het gemeente Sportpark aan de Nieuwpoorbslaan, te leveren door- de Koninklijke Kunstvuurwerkfabriek dier fir ma J. N. Schuurmans te Leeuwarden. Na afloop van het vuurwerk concert op het Hofplein tot 11 uur. Voor meerdere bijzonderheden zie mén het officieel programma,. ARCHIEF, MUSEUM EN BIBLIOTHEEK. (Vervolg). Museum. Voor den toestand van de museumzaal en het daar heerschend plaatsgebrek kan ik verwijzen naar mijn vorig verslag. In een vroegere buitendeur aan de Zuidzijde, waarlegen o.a. een waarde volle schilderij van Vroom is gehan gen. moest een spleet worden gedicht, waar wind en rege'n vrii spel hadden. Met het dichten van deze spleet zijn weliswaar tocht en vocht geweerd, maar de schilderijen blijven bij plotselinge veranderingen in de atmosfeer bloot gesteld aan snelle afkoeling en verwar ming. Met de restauratie der schilderijen werd geleidelijk voortgegaan. In April ornvinpen wii .van de firma f. A. Hes- terman en Zonen twee schuttersiukken terug, .die echter tijdens het vervoer beschadigd bleken. De paneeien waren opnieuw gebarsten, doch werden hier ter plaatse gelijmd en bijgewerkt, zoo dat thans de schade zoo goed mogelijk is hersteld. In dezelfde maand werden ter restauratie naar Amsterdam verzon den de gjoote schilderij, van het be- le-er. in 1598 vervaardigd voor den Si lorisdoelen en de twee goed geschil derde portretten, eind 16e begin 17e eeuw, .van Meynard van Segwaert en Maria van Egmond van c\en Niienburg De beide laatste, eigendom van net Pro- venhuis van Pa'inc, werden, met mach tiging van het Bestuur,, voor rekening van dit provenhuis gerestaureerd, ter- will de transport- en Verzekeringskosten door de gemeente werden gedragen. De geheele bezending kwam in uit stekenden toestand terug. Op verschillende tentooustellingev was het Alkmaarsche museum dit iaar vertegenwoordigd. Voor de „Tentoon stelling van oud en nieuw Nederlandsch Edelsmeedwerk", in de maand Mei ge houden in de zalen der Maatschappij voor beeldende Kunsten .te Amsterdam, werden 4 gedreven 17e eeuwsche zil veren drinkschalen afgestaan. Een daar van is duidelijk te herkennen op een in het museum aanwezig schutterstuk. Als tegen-praestatie werd onze- biblio theek verrijkt met een interessante en. keurig, uitgevoerde uitgave over de ge schiedenis der Nederlandsche edel smeedkunst. Op de „Tentoonstelling Batavia 1619 1919".. in Juni en de eerste helft van Juli gehouden in het Stedelijk Museum te Amsterdam, werden yan wege het Museum alhier 3 schilderijen ingezon den, n.l.het portret ten voeten uit van Wolbrand Geleinsz. de Jong .door Cesar van Everdingen, de Retourvloot ter reede van Batavia onder zijn bevel, met lastbrief in lijst achter glas, en zijn portret (buste) door denzelfden schilder. Voor de verzending yan het laatste, eigendom van het Burgerwees huis. .doch tijdens de mobilisatie in het Museum geborgen, was machtiging,ge vraagd van het Bestuur dier stichting, evenals voor het afstaan van de Retour vloot. .sedert jaren in bruikleen bij .het Sted. Museum. Het kleine, pas gerestau reerde portret kwam na terugzending .eenigsziiis beschadigd aan, welke be schadiging, door verzekering gedekt, door üe firma He-sterman en Zonen volkomen werd hersteld. De „Historische Tentoonstelling, yan de Ontwikkeling .der Kleeding" -die in de maand November huisvesting vond in het Stedelijk Museum te Amsterdam, ontving.uit het Alkmaarsche Museum: twee bruidslinten, 18e eeuw, een wit zijden ceintuurlint, beschilderd met de portretten van prins Willem V en zijne gemalin en een rouwkaper. „Op 16 Mei werd het Museum, met machtiging van Uw College, kosteloos bezichtigd door de „Vereeniging van leerlingen der Rijksnormaalschool" te Amsterdam, terwijl het aantal betalende bezoekers dit jaar 173 bedroeg. Slechts een 2-tal jaarkaarten werden aangèvraagd. .Wijst dit op weinig be langstelling van de meer gegoede in woners der stad, des te wenschelijker komt het mii voor, tegemoet te komen aan de steeds betoonde groote belang stelling, der minder gegoeden door het op nieuw invoeren van kostelooze be zoekdagen. Van de Prentverzameling werd, be halve als hulpmiddel bij onderzoekin gen, ook gebruik gemaakt voor het ver vaardigen van reproducties. Op.verzoek yan den heer G. van Kalcken, direc teur van het Museum voor middeleeuw- sche Kunst te Haarlem, werden over trekken gemaakt van plattegronden en teekeningen van het slot te Egmond a. d. Hoef, terwijl op „aanvraag, van den redacteur,. Mr. A. Loosjes, voor het weekblad „Buiten" «aar teekenin gen uit onze verzameling.foto's werden genomen van de Boompoort en de bei- ue Friesche poorten. In samenwerking met .Gemeentewer ken. .speciaal den Directeur van Bouw en Woningtoezicht, die zoo vriendelijk is. .mii .van voorgenomen verbouwin gen op „de hoogte te stellen., worden thans ten behoeve der Prentverzame ling geregeld foto's vervaardigd van min of meer merkwaardige gebouwen en plekjes, die veranderen of verdwij nen. Het ligt in mijii voornemen, ook de negatieven voor de verzameling aan te lcoopen. Hierna geeft het verslag een opsom ming van de verschillende schenkingen. Door de vriendelijke zorg van den oud-archivaris, den heer C. W. Bruin vis, die, nog altijd vol belangstelling voor de verzamelingen, ook gedeeltelijk de reeds genoemde aanwinsten deed aankoop,en, werd het aantal prentbrief kaarten van Alkmaar steeds geschei den gehouden van den atlas van Alk maar en omstreken dit 'jaar vermeer derd van 794 tot 815. Ze werden alle door zijn hand opgezet, van een jaar tal voorzien en als wandeling gerang schikt. Bibliotheek. De toestand der bi bliotheek is over 't algemeen niet on bevredigend te noemen. Toch hadden vooral iu de bovenlokalen, die niet ot niet voldoende verwarmd konden wgr- den, verschillende banden van schimmel te lijden en is de houtworm in en kele kastplanken een nog niet bedwon gen kwaad. Ook komen verscheidene boeken en tijdschriften in aanmerking voor inbinding. De omstandigheid, dat ook dit jaar uit het gew-one budget voor Museum en Bibliotheek de reeds genoemde restauratie van schilderijen bestreden moest worden, noodzaakte mii echter, .het bindwerk tot liet alier- noodigste te beperken. Wat het plaatsgebrek betreft, ook hier kan ik verwijzen naar mijn vorig ver slag. Vanaf 1 April werden nog „slechts de nieuwe aanwinsten volledig böschre- ven, alsmede, om een afgerond geheel te verkrijgen, de nog overgebleven boe ken in oude talen en een kast, die gedeeltelijk voltooid was. Van de overi ge boekerii werden voorloopig alleen schrijversnamen en titels op kaart ge bracht, .ten einde het zeer noodzakelijke, maar ook zeer tijdroovende werk zoo veel mogelijk te bespoedigen. Volledig gecatalogiseerd weiden 751 banden, on volledig 717,. terwijl tevens de boeken, zoo noodig, werden gestempeld. In het archief lokaal werd, als gewoon lijk. „aan bezoekers gelegenheid gegeven tot het raadplegen van boekwerken ter plaatse, terwijl dit jaar 114 boeken wer den uitgeleend. Van een fragment van een Donatus, als dekbiad voorkomend in den band van „Cyrilli Opera", dl. II, werd aan de Universiteitsbibliotheek te Utrecht een reproductie gemaakt ten behoeve van Prof. Dr. Gottfried Zedler te Wies- baden. Losgemaakt uit den band, wordt thans dit belangrijk fragment, behoor lijk beschreven, afzonderlijk bewaard. Vervolgens geeft bet verslag .de lijst van aanwinsten voor de bibliotheek. DE KA1HUL1EKL ORGANISATIES TE ALKMAAR. Plaatselijk, Comité der K. S. A. Mr. A. J. M. Leesberg, Oudegracht, Voorz., Will. Vermeulen, Hofstraat 25a, Secr. Ned. R. K. Volksbond, M. H. Kempen, Vice-Voorz., Baansingel 25, H. Smo renberg, Landstraat 12, Secr. Afd. Gewone leden. R. Snel, Snaarmans- laan 91, Voorz. H. Rijkenberg, Baan- straat 10a, Secr. Afd. Bakkersgezellen, S. J. Blankendaal, Landdwarsstraat 12, Voorz.; P.Snee kes, Noorderkade 7, Secretaris. Afd Kleermakersgezellen, P. Verhagen v. d. Woudestraat 45, Voorz., J. R. Pop- ma, Westerweg 38, Secretaris. Afd. Typografen j. N. Gejas, Landstraat Voorz., C. Oldenburg, Tulpstraat E 6, Secr. Afd. Handels-, Kantoor- en Winkelbedien den, R. G. van Mastrigt, Baansingel 23 (tweede deur), Voorz., F. Eggers, Nieuwlandersindel 10, secretaris. Afd. Bouwvakarbeiders, M. H. Kempen. Baansingel no. 25, Voorzitter, P. W. v. d. Broek, Keizerstraat 5, Secr, Afd. Spoor- en Tramwegpersoneel, J. Veen- huis, Laat 74, Voorz., H. Krielen. Stati onstraat 58, Secr. Afd Meubelmakers, Stoffeerders en Be hangers, J. Admiraal, Kennemersingel 30. Voorz., H. Koopmeiners, 2e Ka naalstraat 13, Secr. Afd. Metaalbewerkers, J. Mannes, 2e Landdwarsstraat 11, Voorz., H. H. Smorenberg, Landstr. 12, Secr. Afd. Tabaksbewerkers, P. Oudejans, Var- nebroek, 8, Voorz., J. van Riet. Lin delaan 91. Secr. Afd. Transportarbeiders, P. Blokker Achterstraat i4a, Voorz., J. Ooster-' kamp, Varnebroek 27, Secr. Afd. Fabrieksarbeiders, H. Keijsper, Ken nemersingel 23, Voorz., J. J. Wor tel, Ropjeskuil 24, Secr. Aid. Gemeentewerklieden, J. Molenkamp, Westerlaan, Voorz., E. Beemsterboei, Clarissebuurt 1, Secr. Afd. Lederbewerkers, M. Westerbeek, Lin degracht 5, Voorz., C. J. Hoeben, Akerslaan 18, Secr. Propagandaclub Pius X, H. Smorenberg, Landstraat 12, Voorz., H. Koopmei ners. 2e Kanaalstraat 13, Secr. Rederijkerskamer „Vondel", L. Bakker. Voorz., Toussaintstr. h. Prins Hen- drikstr., A. E. A. Buissink, Vogelen zang 8, Secr. Ondersteuningsfonds „St. Antonius van Pa dua. J. Vreeker, Uitenboschstraat, Voorz., W. van Westen, Overdiepad 46. Secr. Hulp in Nood, S. Swart, Achterwezel 30, Voorz., J. H.JF. Muhren, Baansingel 23a, Secretaris. Winterzorg St. Joannes, G. A. Keijsper, Stuartstraat 6, Voorz., J. Molenkamp, Westerlaan, Secr. Ned. R. K. Bond van Post-, Telegr.- en Telefoonpersoneel „St. Petrus" afdee- ling „St. Jozef" J. Kops, Tuinstraat 6. Voorz., S. Klein, Oudegr. 281, Secr. Afd. Zuivelbereiders. C. de Boer, Uitweg 2, Voorz., j. C. Groot, le Landdwars straat 16, Secr. (in de nieuw gebouw de woningen). Afd. Bloemist- Land- en Tuinbouwarbei- ders, C. J. Bierman, Akerslaan no. 4, voorz., W. Kaandorp, Rijksstraatweg 44, Secretaris. Bureau van Advies: Zittingsuur 78 in het gebouw St. Willibrord, Ambtena ren: G. van Veen en H. E. Bosman. R. K. Middenstands vereeniging „de Han ze", C. W. Keijsper, Laat 197 Voorz., G. J. W. Goes, Huigbrouwerstr. 18 Secretaris. Afd. Bakkerspalroons, j. Bel, Magdaiena- siraat 7, Voorz., J. J. G. Stavenuiler, Hofstraat 8, Secr. Afd. Schoenwinkeliers, J. C. L. Wijdeman. Magdalcnastraat 16, Voorz. Afd. Scriocmnakerspatroons. W. Immink Castricum, Voorz.; J. C. Wouters, Varnebroek 47, Secr. Aid Melkslijters, J. Bos. Lindelaan 80, Voorz. J. v. d. Eng Ruijterstraat 1. Secretaris. Afd Schilderspatroons, G. W. de Ajunk, Ritsevoort 40, Voorz., W. Beukers, Aliddenpad te Bergen, Sccr. Afd. Electro technische werkgevers, G. J. Génefaas, hl uigbrou werst raat 4, Voer/. G. P. J. Pedroli, Langestraat 10, Secr. Afd. Bouwvakpatroons, Chr. M. van La tum, Schermerweg 1, Voorz., M. Hoo- gervorst, Oudegracht 82, Secr. R. K. Vrouwenbond mej. M. Boom, Verdronkenoord 71, Voorzitster, S. Keuls—Schrader, Oudegracht 205, Secretaresse. Afd. Liefdewerk „St. Francisca Romana" M. Paleari Voorz.st., Fnidscii 125. S. Keuls—Schrader, Oudegracht 205, Se cretaresse. Maria vereeniging A. v. Diepen, Spoorstraat E 3, Voorz., Mej. G. Dennemau. Wognumsche buurt 12, Secretaresse Onderafd. „St. Agnesbond", A. v. Diepen. Spoorstraat 3, Voorzitster; R. v. Latum, le Tuindwarsstraat 14, Se cretaresse. Onderafd. „St. Annavereeniging", A. v. Die pen, Spoorstr. E 3, Voorzitster, mej. G. Denneman, Wognumsche buurt Secretaresse. „Voor Eer en Deugd" Mevr. Henne- man Leijen, Lutük-Oudorp 40, voor- ztsteir; A. v. Diepen, Spoorstraat E 3, Secretaresse. R. K. Int. Ver. ter Bescherming van Meis jes „St. Martha-vereeniging" M. Dir ken—Blans, Oudegracht 287, Pres.e. S. Keuls—Schrader, Oudegracht 205, Secretaresse. R. K. Land- en Tuinbouwbond, H. Klaver, Westdijk, Voorz., S. P. Kaptein, Ka- naa.kade 44, Secr. R. K. Handelsreizigersvereeniging, Z. Klaa- zen. Zijdam 4, Voorzitter, B. H. E, Feldmann, Kanaalkade 10, Secr. R. K. Ambtenarenvoreeniging, W. G. wil, Steenenbrug, Voorz., J. J. Wülcmsen, Vogelenzang 21, Secr. R K. Bond voor groote gezinnen, J. H. Jacobse, Oudegracht 285, Voorz., Cr. A. Keijsper, Stuartstraat 6, Secr. Propagandaclub St. Petrus, A. J. Kiihhe, Boterstr. 22, Voorz., G. A. Keijsper. Stuartstraat 6, Secr. R. K. Boud van Dienstplichtigen: F. J. Hout. Spoorstraat 63, Voorz., J. N. Bieeker, Stationsstraat 43, Secr. Propagandaclub „St. Laurentius" H. Koop meiners, 2de Kanaalstr. 13, Voorz., tevens tijdelijk 1ste Secr. „Herwonnen Levenskracht" M. Ooster- wijk, Zeglis 53, Voorzitter, H. Koop meiners, 2e Kanaalstr. 13, Secr. Afd. Alkmaar en Omstreken van de Dioc Vereen, van R. K. Bijz. ünderwij zers in 't Bisdom Haarlem, H. Ammer- dorfer (te Ursem) Voorz.; H. van Zant- voort, Zevenhuizen 6, Secr. R. K. Korfbalclub „Tot Ons Plezier" de heer Th. v. Diepen, Spoorstraat E 3, Voorz.; J. Schneiders, Mient 9, Secr. R. K. Reclasseeringsvereeniging Pie- ters, Geestersingel 33, Voorz., J. Kloet, Oudegradit 261, Secr. R. K. Ver. van Naaisters en Alelierraeis- jes. mej. N. Siroomer, Hofstraat, Voor zitster, mej. W. M. Pannckeet, Oudegr. 214. Secretaresse. R. K. Gemengde Tooneelvcreeniging „In ter Nos". T. E. M. J. Mudde, Breed- straat 31, Voorzitter, Mej. L. Ver- hoeve, Ritsevoort 20 le secretaresse. R: K. Tooneelv.ereeniging „De Jonge Club", W. Vermeulen, Hofstraat 25a. Voorzitter-regisseur; Jo. P. Vermeu len, Magdalenenstraat B 3, Secr. R. K. Voetbalvereenig-ing V. A. F. C„ J. F. M. Endel, Langesir. 61. Voorzitter, C. Smil. Schar-o-o 4. Secretaris. R. K. Gemengde Tooneelvereeniging ,,A1- berdingik Thijm": Voorzitter P. J. van Kessel Laat 129; Secretaris L. Corel 'Laat 142, Tooncelleider Wi. Vermen len, Hofstraat 25a. Weduwensteun. J. Vlaming, Oudegrach 130, Voorz.; E. Beemsterboer, Cla rissenbuurt, Secr. Laurentiuskoor: Th J. Vermeulen Luttik—Oudorp 14, Voorz.; Will .Vermeulen, Hofstraat 25a, Secr.; A' Klooster, Hekelstraat 11, Directeup St. Dominicuskoor: J. Verhocve, Ritse voort 20, Voorz.; W. Klaverweijden, Kweerenpad 19, Secr.; H. Ous- hoorn, Emmastraat 19, directeur. St. Jozefkoor: Jac. Al, Koningsweg 45t directeur voorz.; T. Dolle, Gedempt te Nieuwesloot 27, secr. R, IC Bouwvereeniging „Goed Wonen'® R. van Mastrigt, Baansingel 23, Voorzitter, J. N. Bieeker, Stafon* straat 43, Secretaris. BOND VAN R. K. PROP. CLUBS. Bond van R. K. Prop. Clubs, onderafd. Ned. R. K. Volksbond, Kring den Hel der, omvattend: van Uitgeest en Krom menie tot Den Helder. Voorz. H. Koop-i meiners. Kanaalstr. 13; Secr. H. Smo renberg, Landstraat 12. ST. VlNCENTiUS-VEREENIGING. Bijzondere Raad: Th. v. d. k.ei voorzitter, Luttik Oudorp 94; Le-o Speet, Secr. Prins-Hendrikstraat 14; C. M. B.' Wanna, vice-voorzitterA. G. Bos, pen ningmeester, Oudegrach! 133. Conferentie St. Dominicus: W. G. Kusters*, Voorzitter, Spoorstraat 91; W. Matthij- sen, Secretaris, Kennemerstraatweg 49 J. Marjot, vice-voorzitfer; A. G. Bos, penningmeester, Oudegracht 138; A. Verberne magazijnmeester. Conferentie St. Laurentius. 7Y-Lolfman, Voorzitter, Verdro-nkenoord 102; Will. Vermeulen, Secretaris, Hofstraat 25a, Jos. Vermeulen, vice-voorzitlerW. S. Wijnands, penningmeester, Laat 37a; C. Arck, magazijnmeester. Vereen, v. Kinderbescherming in Bet Ar- roud. Alkmaar. Th. v. d. Klei, Voorzit ter, Luttik Oudorp 94; A. O. Bos, Sccr Oudegracht 133; C. Arde, peaningmees ter, Houtti'l 24. St. Vincenlius Bibliotheek. G. LobacB, Voorz., Verdronkenoord48; C. Arck Secr.-penn-i-gmeester, Hb-uttil 24. KERKLUSTE^r* H. Laurentius. Heden collecte voor de kerk'. Zo. half kw. voor 8 en 9 uur stille HH., Missen, lialf 11 Hoogmis, te half 1 an ta uur Cat., 3 uur Bijbel en Liturgla, 6 uur Broederschapslol met pral. Ma. 7 uur Congregatie der meisjes. Dl. half 8 Oo-ngr. voor de mannen. V/o. half 11 vergadering v. cl. zejatrioen van het H. Hart-, h-a-lt' 8 Congregatie voor de vrouwen. Do, en Vr. 7 uur Lof. Vrij. 6 uur moeten de meisjes komen biechten v. d. leaning v. d. TVelEerw. Leer Bosnian, cor .vie Z.i, 7 uur ailgameene H. Ucènmunte. Za. van 4—6 en van half 7 tot 9 uur bieohtbooren. Tusscben 4 en 6 uur moeten de meis jes kramen biechten v. d. le Naleariug, A.s. Zo-. 26, Ma. 27 en Di. 28 Septem ber voor onze parochie hgt 40 urenbad. In den loop dezer week zullen dia da mes der St, Elisabeths-vrareeniging hara jaarl. collecte houden voor die kleeding der kinderen van die: zusterscholen. H.' Doaninicus. Zo-, te 6, half 8 en 9 uur stille H.H. Missen, half 11 de Hoogmis, half I Cat., 3 uur Vespers, 5 uur Gongr. voor de afd. mannen en ten half 7 uur v-oor de afd. Jongelingen der H. Familie. Ma. morgen 8 uur H. Mis ter oere van den H. G-ee-st voor heit nieuw begon nen schooljaar der Eierw. Zusters, 'snasnid- dags 5 uur gel. tot biechten. Di. 2e der 15 Dins^agsche devotie, ter eere van St. Dpiminicus, met vollen aflaat 9 uur gez. H. Mis, 's avonds 7 uur Lof. Wo. 9 uur H. Mis op het Kerkhof, iialf 10 gez. H. Mis met Veni Creator, 'sav. 7 uur Gongregatie, Do. avond 7 uur Gongregatie. Vr. en Za. avond 7 uur Lof. In den loop dezer week collecte door de darues der St. Elisatetlis-vereeniging tot kleeding van arme idnderen, St. Josephkerk. Zo. coileobe vgot; de scholen, half 8 en 9 uur stille H,ii. Missen, half 11 Hoog mis voor de lev. en overi. leden dar Broo derscha-p van O.. L. Vrouw ter Nood, half 7 Lof met gebeden, en gez. ter eéré van O. L. V-rouw tier Nood. Ma-, (half 5 oun te biechten, 7 uur Lof tier eere, van den H. Petrus, Mart., Patroon der zieken. Di, 2e der 15 Dinsd. ter eere v, ch H.' Vader Dpiminicus,, volle aflaat-, om-dei, de H. Mis van half 8 algemeene II, Communie voor de kinderen der leering van Pater Rector en Pa-ter Meijer, 7 uur Lof met gebeden en ge-a. ter eéré v. d. H. Vader Doiminicus. D». 7 uur Lof ter eera vau liet Ajlorh. Sacrament. VOETBAL TE ALKMAAR. V.A.F.C. IV—P.V.C. I te 12 uur op, het g-em. Sportterrein. Opgave van ML'LDEK QÜAX, Kassiers, Alkmaar BüiTENL. VVI SS EL N OTEEIU N GEN. 17 Sept. 18 Sept. (Oil. Loeis) (pLu. 1- uur) Berlijn .54.704 75 Parijs j21.2272 21.40 Brussel 22.52y2 22.70 Weenen 1.-15 i Londen 11.2774 11.3 2 New-York - 3 22 3 20 fk

Ons Blad : katholiek nieuwsblad voor N-H | 1920 | | pagina 5