I BINNENLAND Verkeer en Posterijen PREMIESTELSEL BIJ P. T. T. Gemengd Nieuw Telegrammen N.V.(IDE TIJDGEEST".* werkersloider gmillie gsbruikten sianien de' thee. Na .de thee had het uitvoerend comité der mijntverkers een afzonderlijke con ferentie, die twee uur in beslag nam. De 'eden van het comité gingen daarna uit een, zonder de conferentie met minister .rlcrne weer op te vatten. De zaak berust .hans bij een .conferentie van de mij uwer- Leraafgevaardigden, welke gisteren zou plaats hebben. GENERAAL DENIKIN TE BRUSSEL. De People" meldt clat «ene;aal Deni- kin. de generaal, die tevergeefs getracht heeft in samenwerking met Kolisjak en Joedenitsj het Sovieisiclsal in Rusland ten val te brengen, te B-rusel is aangekomen, niet het -doel zich daar metterwoon te ves tigen. Het blad meldt verder dat Denikin zich in verbinding heeft gesteld met den heer Boedewi.sj, keizerlijk consul van-Rus land te Brussel en stelde daarbii de vraag, of de heer Boedewiisj 'n mandaat bezit om Rusland te Brussel te vertegenwoordigen en in welke positie hii geaccrediteerd is hij de Belgische regeering. DE PROTEST-STAKING TE BERLIJN. De employés hii de onder- en bovengrond tellen trein hebben gisterennacht een ver gadering gehouden, waarin zij zich even eens met de vraag van cc proteststaking te gen de benoeming van dr. Giese bezig hielden De vergadering eindigde met een stemming. Biet tesuliaat was. dat de helft voor de staking was'. Daar volgens de be palingen der vakvereeniging een meerder heid van twee derden noodzakelijk is om ten besluit te nemen, zullen de employés tan de „Hochbahn" heden niet staken. DE HONGERSNOOD IN CHINA. Uit Honan wordt gemeld, dat de comrnis sie tot hulpverleening inzake den hongers nood een bede tot de gcheele wereld heeft gericht om steun. De commissie verklaart, dat de hongersnood erger is dan de berich ten tot nu toe hadden laien bliiken. Komt er niet spoedig hulp. dan zullen taVlooze menschen het leven verliezen. GEMENGDE BÜITENL. BERICHTE^ Inbraak hii do intergeallieerde missie. Reuter meldt aan de Engelsche bladen, dat tr ingebroken, is in de appartementen van de intergeallieerde missie, in het Ad-lon-Hoteï te Berlijn. Er zijn echter slechts zaken van weinig belang ontvreemd, o.a, kleedingstukken van ge neraal Bingham, lid der ontwapeningscommis sie. De echtgenoote van den heer Brown, den Amerikaanschen levensmiddelencontroleur, ver mist een kostbaar parelsnoer. Uit Tokio wordt gemeld, dat in Korea sa menzweerders zijn gearresteerd, die een op stand in Korea voorbereidden en tot wier plan nen het ook behoorde, de Japanners in Korea en de pro-Japansch gezinde Korcanen te laten ver moorden. De hoofdzetel van de samenzwering was in China. De samenzweerders waren ver deeld in groepen, die in opdracht hadden, op een gegeven oogenblik, alle politiebureau's in Korea aan te vallen cn, gebruik makende van de daardoor teweeg gcbfachte verwarring, een opstand te beginnen. De „Rote Fahne" meldt, dat de Duitsche communistische partij (Spartacushond), haar naam, overeenkomstig een ockas uit Moskou, heeft gewijzigd in communistische partij van Puitschland, afdeciing der Derde Cotrumunisti- jche Internationale. De „Daily Mail" meldt, dat Maandag de spinners te Oldham, 40.000 in getal, verdeeld Dver 213 spinnerijen, in staking gingen, omdat tij gekant zijn tegen een overeenkomst, geslo ten tusschen de vereeniging van fabrikanten en ile plaatselijke werkgevers, om de loouen der „creelers" te herzien en het aantal dier werklie den te verminderen. De „creelers'' zijn die werklieden, die de volle klossen van de spinma chines nemen cn deze door ledige vervangen. De Brttsselsche „Gazette" meldt, dat het vervoer van alle landbouwproducten ingevolge ininisterieel besluit geoorloofd is, met uitzonde- ling van dieren en stalmest. Dc runderpest is jol staan gebracht. Ongeveer 130 blinde mandenmakers te Londen hebben het werk neergelegd daar hun lisch tot een loopsverhooging van 15 niet is ingewilligd. De cisch was kenbaar gemaakt door den Londenschen bond van losse arbeiders in het mandenbedrijf, waarbij dc blinden zijn aangesloten, Dc eerste week van het offensief tegen dc Parijschc ratten heeft een resultaat opgeleverd van 20,201 „gesneuvelden". Omdat hun ioonsverhooging werd ge weigerd, hebben dc havenarbeiders van Lubeck het werk necrgelcgj. TEEKE3IEKD. In „Het Volk" polemiseert Schaper tegen Iroelsti-a, Beide socialistische partijleiders kun nen als vertegenwoordigers van de twee uiterste vleugels der S. D. A. P. beschouwd worden. Onze lezers weten, dat, waar Schaper de vleugelman is, die liefst geleidelijk en met wet tige middelen de socialistische beginselen in dc Maatschappij ais staatkundige en économische beginselen wil ingevoerd zien, Troelstra daaren tegen alles behalve afkcerig is van revolution- caire middelen om tot zijn doel te geraken. Daartoe blijkt de man -der „groote vergissing" in November 1918 hoe langer hoe meer over te bellen. Schaper, die zulks heel goed inziep, heeft het au noodtg geoordeeld, Troelstra een vermaning toe te dienen om hem van de dwaling zijns weegs terug te brengen. In zijn voortgezette polemiek spreekt hij hem «Is volgt toe: Verval met in de fout van hem, die ook' in den avond van zijn leven de democratie van het socialisme als z.g. „verouderd" in den steek liet, en geleidelijk overging naar de anarchisti sche tactiek; hij vermoordde daarmede een ar beidersbeweging, die gij mede met ons 'hebt op gebouwd.'' Dat Schaper zijn „vriend" en „partijgenoot" Troelstra meent te moeten waarschuwen tegen 4en breeder! gevaarlijken weg van het anarchis me dien Domela Nicuwenhuijs insloeg, is tee- kenend en bewijst o.m. hoe ver Troelstra reed» langs de helling is afgegleden, die naar de revo lutie van de daad heenwijst. GEEN BEGRIP VAN FATSOEN. Wanneer jiet de socialisten niet voor den wind gaat, d. w. z. wanneer ze niet precies in alles hun zin kunnen doordrijven, dan doen ze als slecht opgevoede kinderen, die den tyran In huis hebben leeren spelen en slaan aan 't schel den. Een sprekend voorbeeld van hetgeen wij hier beweren, levert het socialistisch weekblad „De Strijd''. Nu minister Aalberse meent inzake den acht uren-arbeid, aan de metaalindustrie een over gangstijd van twee jaar toe te staan, scheldt dat blad den minister uit voor een bedrieger der arbeiders. Men behoeft het in deze aangelegenheid niet met den Minister eens te zijn, om verontwaar digd te wezen over het schandelijk bedrijf van „De Strijd". Bedriegen toch onderstelt list, boos opzet, kwaadwilligheid, en nu is er noch in het karak ter, noch in het verleden van minister Aalberse iets dat zulk een veronderstelling gedoogt. Genoemd socialistisch weekblad ontziet zidh zoowaar niet, het karakter van den minister aan te tasten door op een man als Aalberse de wei nig minder dan schunnige verzekering toe te passen dat de vos wel zijn haren, maar niet zijn streken heeft verloren. „De Strijd" bewijst o.m. door dit onwaardig geschrijf, dat het haar aan den meest elementaire begrippen van menschelijk fatsoen ten eenenmale mangelt. IN DE KLAUWEN VAN HET BOLSJE WISTISCH SCHRIKBEWIND. Men kan geen nummer van het revolution- nair-socialistisch dagblad ter hand nemen, af er wordt een lofzang aangeheven op den geze- genden toestand waarin die landen veikeeren, waar de voigelingen van Lenin en Trotzky de lakens uitdeelen, terwijl, waar dit niet het geval is, de „terreur" der „kapitalisten" hcerscht. Van de verschrikkelijke toestanden die in Rus land zelf hcerschen, gaven we reeds meermalen uitvoerige beschrijvingen aan de hand van hoogst geloofwaardige getuigen, meest van ooggetuigen. Hoe het in die landstreken en steden buiten het eigenlijke Rusland toegaat, welke in handen der Bolsjewisten gevallen zijn, leert ons, als een afschrikwekkend voorbeeld, de wereldberoemde Olies tad Bakoe aan de Kaspische Zee, de hoofd stad der destijds door de geallieerde erkende Re publiek Azer-Baidjan. Tot ontzetting harer inwoners is die stad in handen der Bolsjewisten gevallen; daarmee is het land van Azer-Baidjan in een aan Moskou c-nderworpen Sovjet-Republiek verkeerd. De ellende daarmee over dit stuk van de we reld gebracht, is afschuwelijk. Eenige feiten, die een ooggetuige in bet „Hbld." meedeelt, laten we hier even volgen „Tienduizenden Russen zijn door de Bolsjewi- ki vermoord, om geen andere reden dan dat zij van een andere politieke opvatting dan Lenin blijk gegeven hadden. Officieren van het vroe gere Dcnikin-leger, van wie men natuurlijk de anti-bolsjewistische politieke overtuiging kent, worden bij massa's tegelijk' doodgeschoten. De „Communist", liet Bolsjewistische en eenige or gaan, dat te Bakoe verschijnen mocht publiceer de in den morgen van Dinsdag 11 Mei 1920 de namen van 21 Denilcin-officieren, die in den af- geloopen nacht gefusileerd waren. De menschen waren niet verhoord, veel minder verdedigd. Men liet hen des nachts in de Bailoff-ge- vangenis opstaan, deelde hun mede, dat zij van Bakoe naar Moskou gezonden werden, bracht hen buiten de stad en schoot hen neer. Dc ontzetting door de publicatie van dit feit te Bakoe gewekt, had geen ander gevolg, dan dat de publicaties van dergelijke moordpartijen voortaan achterwege bleven. Dc moorden zelf werden met onverminderde kracht in en.om Ba koe voortgezet. Voor zoover niet aangewezen, 0111 voor de bolsjewiki aan het Poolsche front te gaan vechten, werden te Bakoe gearresteerde Denikin-officieren in groepen vermoord. Het Bakocsche schrikbewind vermoorde den Tar- tarer.'-generaal Begas, oud-gouverneur van de stad, een zeer hoogstaand en algemeen geacht man, om geen andere reden, dan dat deze man vóór de revolutie zijn plicht had gedaan. Le den van dc Bakoesche burgerij werden bij dozij nen gefusilleerd, beschuldigd van contra-revolu tionaire samenspanning (dat wil zeggen het aanhangen van andere dan Bolsjewistische po litieke denkbeelden en het uiten daarvan), van speculaties, van verzet tegen requisitionceringen enz. In de tweede stad van de Azer-Baidjan republiek, Elisabethpol, werden na een misluk te contra-revolutie honderden Tartaren-inwo ners zonder vorm van proces neergeschoten. Het spreekt vanzelf, dat onder dit schrikbe wind huiszoekingen aan de orde van den dag waren. De „contra-revolutie", die een einde aan hun afia're maken kan, is het groote spook voor de Bolsjewiki. Elk symptoom van vrijheid moet daarvoor onderdrukt worden, in het openbare leven, in spreken en in schrijven (drukpers), in de kunst, in huis. Een der belangrijkste bezig heden van de Bolsjewiki bestaat dientengevolge in het .uitvoeren van arrestaties. De gevange nissen, op Bailoff en in de Staro Foliseiskia, S'tten overvol. Onder moordende hygiënische omstandigheden, wachten hier honderden men schen hun somber lot af. Binneniandsch Nieuws. OPENLIG VAN DE GEWONE ZiTTING DER STATEN-GENERAAL. De heer Van Vo-orst tot Voorst d.je den voorzitlerssfoel bekleedde, opende, gisteren, nadat de leden zich in de Ridderzaal op het Binnenhof vereeiRgd hadden, des na middag-s (e half één uur de vergadering en deed1 door den griffier van de Eerste Kamer voorlezen een Koninklijk besluit houdende ziin benoeming tot voorzitter van dfe Eerste Kamer gedurende de zitting die gisteren is aangevangen. De Voorzitter benoemde een commissie, die Hare Majesteit de Koningin in het ge- s^bouw zeu ontvangen en uitleiden. Deze com missie bestond uit de heeren Verhef en, d'Aumale van Hardenbroeck. Van den Berg;, Geertsema en Van Embden leden van de Eerste Kamer, en Kolkman, Lely, Kooien. Fles'kéns. Rutgers. Visser van IJ- zendoorn. Bongaerts. Van Beresteyn, Dres- selhuys en De Wilde, leden der Tweede Kamer. De Ministers, hoofden van Ministerieele Departementen, en de leden van den Raad van State vereenigden zich te één uur des namiddags mede in de Ridderzaal. Hare Majesteit de Koningin, vergezeld van Zijne Koninklijke Hoogheid den Prins der Nederlanden. Hertog van Mecklenburg, kort daarna in de Ridderzaal aangeko men, werd door de commissie in de verga derzaal binnengeleid, nam plaats op den Troon en hield, terwijl de Prins naast haar gezeten was de Troonrede. Hare Majesteit vergezeld van den Prins der Nederlanden en voorafgegaan door de commissie, verliet daarop de vergaderzaal. De voorzitter sloot, nadat de commissie in de zaal was teruggekeerd', de vergade ring. De voorlezing der Troonrede werd be groet met een driewerf: ..Leve de Ko ningin.'' Op den heen en op den terugweg door de stad werd H. M. luide toegejuicht. HE KONINGIN IN DSN HAAG. Gisteren-voormiddag- 11 uur 18 is H. M. 'de Koningin met Prinses Juliana per Staatsspoor van het Loo in de residentie aangekomen. Koningin en Prinses wer den op het Stationsplein zeer Levendig toegejuicht docr een groote menigte en nog uitbundiger bij aankomst aan het Ko ninklijk Paleis in het Noordeindo door de vele honderden, die daar reeds hadiden pest gevat om ten 1 uur getuige te zijn van het vertrek van den koninklijken stoet naar de Ridderzaal voor de opening van de zitting van de Staten-Generaal. CENTRALISERING DER K. K. POLITIEKE PROPAGANDA- Ten einde den grondslag te Leggen voor de nationale centralisatie onzer politieke propaganda, zocals deze dear de commis sie uit den Bond van. R. K. Kiesvereni gingen in haar rapport van Februari 1917 i3 aangegeven, ii door het R„ K. Centraal Propaganda Bureau een vergadering be legd, welke zal gehouden worden op Zon dag, 26 September, des namiddags te één uur precies, in Café du Commerce, Kalver- straat te Amsterdam. TJitnoodigingen tot het bijwonen dezer vergadering zijn gezonden a,an do leiders onzer propaganda in atte kieskringen. Het rapport der commis. ie zaL daar door den heer B. Th. de Wolf worden toege licht, terwijl een niouwe commissie zal werden benoemd, welke tot taak zal heb ben deze centralisatie verder vcor te be reiden. DE DROOGLEGGING DER ZUIDERZEE EN DE ONDERWIJSBELANGEN. Het is de Commissie uit den Zuiderzee raad. die een onderzoek instelt haar de schadevergoedingen aan de visschers geble ken, dat het gewenscht is voor vete perso nen de gelegenheid te openen om onder wijs te ontvangen, hetzij voorbereidend, hetzij vakonderwijs. Op sommige plaatsen Mjn er reeds ge schikte scholen; op andere echter niet. Veelal zal het neelnemen aan een cur sus derving van inkomsten tsneevolge heb ben voor den leerling of voor de ouders, of moeten daarvoor reiskosten gemaakt wor den. Genoemde commissie is daarom voorne mens, de regeering te adviseeren ruime ge legenheid te geven om déél te nemen aan onderwijs en tegemoet te komen aan de daaraan verbonden bezwaren van geldelij- ken aard. De Zuiderzeevisscheisraad stelt daarvoor een onderzoek in naar: 1de namen der personen die onderwijs wenschen 2. do woonplaats en den ouderdom. 3. de soort van onderwijs die men wenscht: 4. de thans bekleede positie 5. de plaats waar hef onderwijs genoten zou kunnen worden: 6. gehuwd of ongehuwd, c.q. grootte van het gezin; 7. het verlies van inkomsten door ou ders tengevolge van de studie der zoons. 8. de grootte der uit keering. indien de belanghebbende zelf kostwinner is. DE EJSCHEN DER ORGANISATIES AFGEWEZEN. De secretaris van den 'Ned. Bond van Lager Personeel der Posterijen en Tele grafie, de heer A J. M. van der Wielen, heeft zich Dinsdag telegrafisch in verbin ding gesteld met den Minister van Binnen- landsehe Zaken, met het verzoek te willen mededeelen. of, behalve de reeds namens de Regeering in de pers gepubliceerde rege ling tot verhooging van den kinderbijslag en de wijziging van de schalen 2 en 3 van het Bezoldigingsbesluit, nog andere, maat regelen tot leniging van de bestaande geld zorgen zullen worden genomen. Dc secretaris-generaal in algemeenen dienst, mr. J. B. Kan. deelde in antwoord op het telegram mede dat bij de regeering geen andere maatregelen in voorbereiding zijn. In verband met dit antwoord zal het b oudsbes tuur ten spoedigste bijeen worden geroepen tot bespreking van de verder te voeren actie. Luchtverkeer EEN NIEUWE „FOKKER." Maandag' j.L. zijn proeven genomen met een nieuw ontworpen één dekker Van de Fokker-fabriek, bestemd voor de Kon. Ned. .Ver. voor Luchtvaart. De' heer PI osman maakte een toch Am sterdamDen Haag mede. De proefvlucht slaagde uitnemend. Jlet toestel zal in dienst gesteld worden op de luchtlijn Ne derlandEngeland. BURGERLIJK LUCHTVERKEER. Voor het vcrleeneu van douane-faciliteL ten op die militaire luchtvaartterreinen is 'ten behoeve van bet burgerlijk luchtver keer, de volgende voorloo-pige regeling ge troffen: Op het luchtvaartterrein Schiphol bij Amsterdam (voor landvliegtuigen) en het luchtvaartterrein SciüeJlingwoude bij Am sterdam (voor watervliegtuigen), welke 1 luchtvaartterreinen voor het burgerlijk luchtverkeer met vliegtuigen ziin openge steld, zullen douane-faciliteiten worden ver leend voor geregeld luchtverkeer. Vliegtui gen. waarvan de aankomst niet tijdig te voren bekend is, zullen niet dadelijk kunnen worden bediend. Vliegtuigen, welke uit het buitenland in een der militair© vliegkampen Soesterberg (voor landvliegtuigen) en de Mok op Texel (voor watervliegtuigen) aankomen, zuilen daar als regel geen douane-faciliteiten kun nen verkrijgen en zullen worden verwezen naar Schiphol of Schellïngwoude, tenzij vooraf voor het aandoen der eerstgenoemde luchtvaartterreinen toestemming is verkre gen, in welk geval door den commandant van deze terreinen tiidig bericht zal worden gezonden aan den betrokken douane-autori teit. De luchtvaarteerieiiien Gilze-Rijen.Veere en 'Souberg zijn niet opengesteld voor het burgerlijk luchtverkeer. In bet vliegkamp de Kooy, dat openge steld is voor bet burgerlijk, doch niet voor het internationaal luchtverkeer, worden geen douane-faciliteiten verleend. Naar het „N. v. d. D." verneemt, was de meerderheid van de Commissie van Over leg in zake P.T.T., blijkens de besprekin gen in de jongste vergadering, tegen dc instelling van een premiestelsel bij den Telegraafdienst. De bezwaren waren min der van principieelen aard dan wel van practischen; aangezien men de mo gelijkheid van. een goede toepassing in ;wijfel trok. L'o Directeur-Generaal heeft het denk beeld van de her-invoering van een pre mie-stelsel nog niet losgelaten. Hij is voor nemens nader te onderzoeken of het ook mogelijk is een dergelijk stelsel voor den postdienst in te voeren. Voor het oogenblik is deze gansche kwestie dus terug in het stadium van na dere overweging en nader onderzoek. DE GEMAKZUCHTIGE BUREAU CRATIE 8. In het nieuwe Stadhuis te Rotterdam, zoo lezen we in het „Centr.", hebben wij bijgewoond, dat terwijl drie loketten voor een afdeeling beschikbaar waren, bij een aantal wachtende menschen, twee loketten gesloten waren, waarachter de ..nietsdoende dienstdoende ambtenaren" bezig waren zich op de hoogte te stellen van het nas uitge komen nummer van „Het Leven." waarmee ecu oud mannetje langs de loketten- liep te leuren. Vandaar een groot nieuw Stadhuis om iu de behoefte te voorzien. Korte Berichten I Oct. a.s. wordt het personeel der stop te zetten paardentrammen van Oostelijk Groningen ontslagen. Nog twee maanden loon wordt uit betaald. Op verzoek der recherche te Utrecht is te Rotterdam aangehouden de 16-jarige J. M. uit Utrecht, die verdacht wordt van diefstal met braak in een woning aan de Jan Pietersz. Coenstraat aldaar. Ook wordt hij verdacht van diefstallen van schoenen van wagens te Rotterdam. Te Rotterdam zijn aangehouden de kleer maker B. v. R. en de colporteurs H. R., J. S. en C. M., verdacht van oplichting of medeplich tigheid tot een bedrag van f 20.000. De kleermaker had contracten laten drukken voor den verkoop van pre,miéloten op afbetaling Na 20 maal f 1 betaald te hebben kreeg men een lot. Eenige personen, die hiervoor in aan merking kwamen, doch geen lot ontvingen, na men de politie in den arm, die tot de ontdek king kwam, dat men met een oplichterszaak te doen had. Te Sittard is ingebroken in de Midden- standscredictbank. Door een gat in de brandkast te branden, hebben de dieven zich meester ge maakt van den geheelen inhoud. De daders zijn onbekend. DE PGOLSCH-RUSSISCHE OORLOG. Polen1 en Litauen. De bijzondere berichtgever van de „Vossi- sohe Zeitung" te Warschau meldt: £ooals blijkt, zijn de Poolsch-Litausche onderhan delingen te Kalwaria geenszins, gelijk eerst werd. beweerd, geschorst om eventueel te Riga te worden voortgezet. Het geldt hier veeleer een volledig afbreken der vredes onderhandelingen aldaar, hetgeen gisteren door den uit Kalwaria naar Warschau teruggekeerden leideT der Poolsche delega tie bevestigd werd. Een bericht van het P. T. A. meldt nog, dat de onderhandelingen ziin verbroken wegens de voortdurend onverzoenlijke hou ding der regeering van Kof no. De Litaueis vragen de ontruiming door de Poo-lsohe troepen en de vorming van een voorloopig Poolseh-Litauflch condominium in do ont ruimde gebieden. Van het front. In het Poolsche leger bericht van 20 Sept, wordt medegedeeld, dat de Polen de Zbroetsj naderen. De Poolsche ruiterii veroverde Rofno. Bij Klevna gaf een regiment van Boedjenny's ruiterij zich over. Ten N. van de Pripet veroverden de Polen Proezani en het station Linofka, waarbij 1000 man werden gevangen genomen, 30 machinege weren en een groote hoeveelheid munitie werden buit gemaakt. Aan do Njemen werd/ de aankomst van een nieuwe sovjet-divisie uit Siberië gesig naleerd. DE DREIGENDE MLINWERKERS- i STAKING. LONDEN, «I Sept. Hedenmorgen kwamen tweehonderd mijnwerkers-gedelegeerden, verte genwoordigende alle kolenbekkens, in conferen tie bijeen om het verslag van het bestuur aan te hooren betreffende de gisteren met den minister van handel gehouden bijeenkomst. Sm(11 ie deelde de gedelegeerden mede, dat het bestuur beslist had, dat naar de meening TreWhing van 5000 nummers tenovmiaan van Notaris A- G. MUL>f£. Maandag 29 September 1920 Tr-w van f 1000 5769 £601 11191 i 400 14204 f200 6692 11£68 f 100 462 £29 22S7 '4301 4169 5575 7182 8. 11 9639 9933 10533 3 21 150 73 «0 213 303 29 57 507 621 79 745 99 985 1C09 65 1318 77 1425 92 1654 1712 49 18Ü4 1928 65 67 81 2034 57 2153 75 93 Priizen van 2312 4170 8049 78 4773 8240 240 4oü2 £335 63 3 57 2553 95 62 2693 4713 85 2750 24 8428 2816 95 8617 'J7 4813 2960 4968 3225 5C71 66 74 3403 5173 89C6 30 5559 20 57 5853 54 86 5920 9GS0 3555 6115 9231 3624 6502 55 97 30 3734 93 41 6816 95 17 3809 6916 48 7021 3919 *263 4075 7312 89 7429 90 45 S945 4112 8210020 33 7594 52 94 7651 75 4389 7743 10171 4419 7155 75 35 8033 10209 78 91 8752 8841 75 9397 9482 954S 9642 9729 83 9884 99 f 90.(eigen geld) 10329 12149 14703 19556 19393, 51 83 £9 HI 19543 53 12500 14817 16761 93' 79 41 71 7019712, 10495 73 14994 16S03 92 10528 12807 1505S 63 19619 64 18 86 82 20036' 10633 127.9 15204 17399 20141 10711 12802 46 1740120200' 54 26 93 11540 30 10359 60 153:8 76 66' 95 £9 15447 17S17 20326 1095913130 61 18126 35 93 13415 88 28 72' 11C09 38 15545 18403 93'. 11302 93 93 19 20416 6713614 15709 26 64. 11464 21 18 53 65' 85 57 33 185.2 20504 1152313786 661SÖ45 33 11748 139-18 16015 18776 2C622 78 1410316136 78 24, 11817 84 5418805 27' 46 97 85 21 20800- 60 1426316200 68 21) 72 72 1 18903 "7; 1198914394 13 14 1201414439 66 65 f2124 4316420 £6 95 62 30 19C03 12274 14564 45 19133' 84 70 68 19217 12407 14665 78 19350, 12 14701 16505 65 Later allosbaar 59 2402 4735 7153 9740 12183 14545 16952 18833', 68 2505 4-59 80 23 4903 36 16 53 64 17 23 56 91 93 117 78 200 42 89 72 2620 86 32 344 37 5092 59 77 5115 61 2724 33 67 29 87 69 405 2823 47 43 87 7202 54 7320 37 53 7439 75C0 23 44 12243 49 46 69 57 49 75 59 63 85 971 91 17002 189181 9802 1241314664 4 58] 10 31 81 17 81 74 3J 14739 35 19009 j 8312304 55 78 1912SJ 9929 10 73 85 47j 84 33 14803 17111 781 70 100C9 47 5 19 8öi 92 63 49 29 29 97) 52 9310139 12C23 49 57 192051 56 7623 76 2914938 SO lf? 92 7727 78 33 98 90 13' 94 33 83 731500717205 93] 78 22 41 94? 83 56 66 5217 7801 99 99 2922 38 9 10253 543 33 65 87 3022 5320 80 600 25 77 7912 34 53 5421 20 77 3110 5516 35 99 35 5619 6022 92 716 75 32 3205 55 60 81 827 38 913 20 32 85 8 5708 19 30 29 34 74 36 81 85 86 5802 87 19 99 3312 36 1006 34 5919 56 44 1932v„ 17 1031212726 91 92 19437' 30 41 1513517320 59) 54 12878 15239 37 89} 75 12945 51 84 91) 77 87 15312 17420 195331 83 95 55 34196151 90 130C6 94 44 604 21 15419 47 19746) 28 3217531 53? 35 37 33 78 44 55 58 78 82 15544 40 65 10404 78 48 83 10520 89 32 8130 10620 8235 51 43 99' 12 23 48 80 85 4819826, 68 471 41 108041310415604 84 76) 57 39 46 61 1761G19918 62 57 51 70 31 43t 81 75 95 97 35 61') 37 24 8373 84 13261 15715 41 67„ 44 36 78 10940 71 35 50 84. 8409 65 133101580217745 20320/ 2011014 48 21 65 24) 95 19 77 n" 8506 45 78 18 11118 134,5 - 43 19 10 70 20 83 48 72 73 £0 96 6088 1188 3447 91 1202 53 6129 75 3552 42 88 3675 43 1-350 3727 6255 65 3820 64 1415 43 23 3934 (508 47 51 4025 54 1617 45 53 50 68 1741 4137 50 48 67 75 81 87 29 6412 50 15 3'7 48 84 8657 8741 69 37 95 89," 75 17803 20159/ 77 29 04 90 50 20231) 3015948 17938 20332, £5 56 63 36) £3 90 91 16051 70 50i 9913554 55 75 20403? 86112331-68516244 ROOI 30 8S00 80 13712 54 45 37/ 3711303 50 85 73 60 11 64 87 18122 2055! 82 42 7 U6340 18261 62? 8910 U40U S2 43 68 73] 49 2013829 89 79 8ff 86 46 60 90 92 20662! 99 9034 11545 13207 9218302 20733 61 49 6571 15 TO 41 16406 90 65> 85 4200 82 9128 74 53 918442 72 1931 1 6604 9201 11651 77 14 51 93 62 72 13 2 5214C04 2U85Q3 20311 2017 85 27 49 73 60 48 65 IJ 20 4328 55 53 87 14125 16507 73 li 43 4405 58 931311728 27 3518602 17, 56 14 72 67 40 65 36 12 31 62 98 75 92 79 14293 48 16 79 76 4513 6784 9401 90 14303 54 18 89 91 89 6815 1511811 4216658 55 2C90) 2119 92 69C0 4S 52 46 60 60 St> 51 4627 60 57 53 64 67 61 72 57 41 63 9502 68 7516716 '62 62 55 67 46 84 921681918702 2211 67 7017 71 11922 14410 35 16 96 4739 27 94 70 29 45 46, 2312 53 84 9644 85 4 7 56 92 11 69 7111 66 12024 66 6218811' 32 79 27 91 40145U5 65 13. 67 82 37 9718 91 4t IfiilOO 29'. 8 Septemöer stond voor -e Hos. O?34, 7W, 15035.en 1S732. vermeld 400 ni.z.f 2C0. des bestuurs bij de onderhandelingen met de re-, geering niets te voorschijn was gekomen, dat zou rechtvaardigen om de staking niet te doen plaats hebben. Het was zoo voegt het draadlooze bericht eraan toe een publiek geheim, dat er aanzien lijk' meeningsvcrschil was geweest. Bij het be stuur zijn gematigde leden, die de mijnwerkers niet tot staking willen doen komen zonder vera dere besprekingen met de regeering, omdat an-, ders de mijnwerkers in de oogen van het publiek ongelijk zouden hebben. Een ander deel van het bestuur had aangeraden een beslissing uit te stel-i len tot de andere groepen van de arbeidersbe weging geraadpleegd waren. Het meeningsverschil in het bestuur vond! weerspiegeling in de redevoeringen der geelt:Ie. geerden ter conferentie. Na een uitvoerig en le-Ji vendig debat verdeelden de mijnwerkers zich in groepen naar de mijngebieden en bespraken 0:1-: der elkander den toestand. DE PRESIDENTSCRISIS IN FRANKRIJK. In de boodschap van den president, ..eiKS' hedenmiddag in de Kamer en den Senaat is voorgelezen, wordt gezegd, dat de staat van zijn' gezondheid Deschanel niet meer veroorlooft zijn functie te bekleeden. Met groot zielsverdriet^ doet hij afstand van zijn edele taak. Het presi dentschap der republiek' vereischt een activiteit en énergie, die geen falen kennen, in de jaren dal het zegevierende Frankrijk geroepen zal zijn zijn binnenlandsche kracht weder op te bouweif en, wat het buitenland betreft, de volledige toé>' passing van het zoo roemrijk verkregen en zcxj duur gekochte vredesverdrag te verzeker en. D< president spreekt den wensch uit, dat de vertap, genwoordigers der natie, welker vaderlandslied vende eendracht het krachtigste hulpmiddel wa» voor de overwinning, in vredestijd de eeitheiC zullen bewaren ten bate van de grootheid en' den voorspoed van Frankrijk, i

Ons Blad : katholiek nieuwsblad voor N-H | 1920 | | pagina 2