BINNENLAND Binnenlandsch Nieuws. belasting naar draagkracht. ef.n telegram van dank. inwisseling van suikerbons. voorschotten voor midden- standsbouw. de nederlandsciie delegatie en de volkenbond. Gemengd Nieuw Korte Berichten 1 elegrarnmen 424' STAATSLOTEBIJ. 100, No. 3725, 5808, 65S5,6962, 7864, §930,10u93,10103,11064,117te, 12311, 21589, 22130, '22230. PRIJZEN VAN ƒ70. iögen, Gausdal, een van haar bekwaamste pai- jmentsleden, heeft geroyeerd, omdat hij als lid Sn het Storthing gestemd heeft vóór een voor tel tot aansluiting van Noorwegen bij den follcenbond in strijd niet de officieele politiek Ier Arbeiderspartij. De Russische „Prawda" bevat, naar aan de Daily Telegraph'' wordt gemeld, het bericht, rat er begin September in den stadsschouwburg i Ostrof een massa-vergadering is gehouden,» tneinde een openbaar onderzoek in te stellen ,nar de werkzaamheid van Lenin. Deze werd .1. beschuldigd de Al-Russische Wetgevende Vergadering te hebben ontbonden, en in g- 'reke te zijn gebleven zijn beloften ten op lekte der levensmiddelenvoorziening en het her tel van den vrede te hebben vervuld. Na een debat van vier uur werd Lenin „vrij sproken." Te Newcastle is Dinsdag een staking on- ler lie ttramiwegp'ersoneel uitgebroken. Meei dn iooo man legden het werk neer. Het doel ■an de staking is, den voorman te dwingen td te -worden van den vakbond van rijdend per soneel, inplaats van de vereeniging van voor- tiannen, op grond van de overweging, dat de len voordcelen hadden genoten als het resultaat tan het bptreden der arbeidersvertegenwoordi- ters in dezer dagen gehouden bijeenkomsten net den gemengden induslrieclen raad en geen (ontributies stortten. WEEÜEM EM BUDAPEST. Mgr. Prmsen,waaro emend voorzitter van iet R. K. Huisvestingscomité, heeft met ten Directeur, den heer Jos. v. Mackelenbergli (en reis gemaakt naar Weeneji en Budapest, \m, naar aanleiding van talrijke ingekomen (lachten, een persoonlijk onderzoek in te (tellen. Aan een ons toegezonden verslag üntleenen wij Ten einde ons doel te bereiken, hebben yij iii de eerste plaats ons gewend tot den Kardinaal-Aartsbisschop van Weenen Z. E. Or. Piffl, en bij afwezigheid van den Karui- aaal-Aartsbisschop Z. E. Czernach tot zijn plaatsvervanger te Budapest, den Vicaris- ueneraal Mrg. Dr. Mészaros. Na de noodige inlichtingen ontvangen le hebben, hielden wij te Weenen een ver gadering met afgevaardigden van de Ka-. Iholieke organisaties, die werkzaam zijn: i)p> het gebied der liefdadigheid. Uit hun Bidden is eene commissie gevormd, die: rich in de toekomst zal belasten met het uitkiezen van kinderen, die naar Nederland, en met de verdeeling der levensmiddelen, die naar Oostenrijk worden gezonden. De Commissie zal staan onder het pro tectoraat van den Kardinaal, die zijn secre taris Mgr. Wagner als zijn gedelegeerde in de Commissie heeft benoemd, terwijl Graaf Wolff Metternich als vertegenwoordiger van het Huisvestings-Comité aan de ccx-n- jnissie verbonden blijft. Te Budapest hadden wij" de aangena me verrassing te vernemen, dat reeds een Katholiek Comité Was ben-oemd, geheel af gescheiden van het tot nu toe bestaande' neutrale Comité, en Waarvan de boven ge- noemde Vic.aris-Generaal de Voorzitter is. Wij mogen dus vertrouwen, dat thans een doelmatige regeling is getroffen ter hulpverleening aan de meest behoeftige kinderen en ter ondersteuning van de nood lijdenden van Oostenrijk en Hongarije, en dat door deze regeling zal bereikt Warden dat er geen aanleiding meer is tot klach ten, die in liet verleden Wel eens zijn uit gesproken en Wellicht niet altijd ongegrond zijn geweest. Men vergete daarbij echter niet, dat het wel eene onmogelijkheid zal blij ven om bij een zoo omvangrijk en inge wikkeld liefdewerk eene Tegeiing te treffen die in alle opzichten aan aller wenschen tegemoet Komt. Uit besprekingen met ter bcoordeeling de meest bevoegde personen en niet het minst uit ezoeken aan gasthuizen en. ge stichten van liefdadigheid is ons gebleken dat de toestand in Weenen en Budapest nog allertreurigst is en zonder vooruitzicht dat er binnen Korten tijd eene wending ten goede zal Komen. Wel hebben de chris telijke partijen gegronde hoop dat de ver kiezingen op 17 October in Oostenrijk eene Christelijke regeering zullen mogelijk ma ken wel is er in de godsdienstige gezind heid onder het volk eene neiging_ ten goede en in de overigens zeer lichtzinnige levens opvatting eene neiging tot meerderen le vensernst doen al die factoren zullen slechts langzaam kunnen doorwerken om betere toestanden in het leven te roepen en zullen niet in staat zijn om binnen kor ten tijd de armoede en het gebrek, die voor al nijpend zijn in den middenstand, te weren. LEMÜ-MARAT. In (le „Tribun-o" vertelt David Wijnkoop, die na ziin terugkeer uit het Luilekkerland «at Rusland heet. weer oi> krachten geko men schijnt te wezen, over ziin eerste ont moeting met Lenin. den opperste der BoL sjewist-en. David, die zich in ons land zoo graag als hoofdman dezer heeren erkend ziet. wist zieli van „ontroering" niet ie bergen, toen lui voor Lenin of liever, to >n Leni-n voor hem stond en hem de hand drukte. Lenin's gelaat to schetsen, gaat hoven mijn kracht, zucht David moedeloos. In de gauwigheid heelt onze slimme David toch van de gelegenheid gebruik ge maakt en in Lenin «enige hoedanigheden kunnen ontdekken van.Mar,at. een man, volgens David, „maai al te vaak verguisd." Onze lezers zullen zich uit de groote Fransebe omwenteling gelieven te herinne ren, wie Marat was. met wien David in Lenin gelijkenissen heeft waargenomen. Deze Jean Paul Marat. redacteur van den btruehten „Aini du Beupie". verspreidde in dit schendblad de onzinnigste en laster- jlest0 geruchten over den Koning-marte laar Lodewij-k XVI. Tjjdena het schrikbe wind ju de Fransche hoofdstad, nam hij als afgevaardigde zitting in de Nationale Con-, "veiitie. waar hij zich zóó bloeddorstig toonde,, dat. ofr.ehoon tevergeefs, zij-n verwijdering uit de Conventie geëischt werd. Op zijn last wsruen duizend en onschuldigcn vermoord. Marat was de bloeddorsrigsce. meest ge- wetenlooze wreedaard in het aan bloedhon den ia menschengestalte zoo riike tijdperk der Fransche revolutie. David 'Wijnkoop heeft, tot zijn levendige voldoening, in Lenin eenige hoedanigheden van dit individu kunnen ontdekken, wiens naam in de Geschiedenie der Hensohheld terecht gevloekt iB. De moord in Rusland van duizenden on- schuldigen tijdens het schrikbewind van Lenin-Marate, wordt door David Wjjn- koop's belangriike ontdekking op een wijze belicht die den gruwel van het Bolsjewisme, zoo mogelijk, nog afschrikwekkender maakt, dan hij al was. Het bestuur van het Algemeen Neder- land-sch Vakverbond heeft in een adres aan den Ministerraad alB ziin meenin-g te kennen gegeven, dat het gewenseht en noodzakelijk is om bij de vaststelling van do aanslagen in de belasting met de veranderde waarde van het geld rekening te houden en mits dien het bedrag van het onbelastbaar inko men wordt gesteld op 1300. Het verzoek, daarom te bevorderen, dat de belasting hier door meer naar draagkracht worde opge legd. HULDIGING VAN EEN WETHOUDER. Te Rotterdam is Woensdagmiddag, in een der zalen van het nieuwe raadhuis, de katholieke wethouder Stulemeiier door een commissie uit de burgerii gehuldigd, voor den arbeid door hem als wethouder, belast met de distributie, verricht. PROEFNEMING MET BETON. WONINGBOUW. Naar het „11 bid." verneemt, zal de Woningdiens-t te Amsterdam fn bet in aan bouw zijnde tuindorp op de gemeentelijke gronden onder Oostzaan, binnenkort proe ven gaan nemen me betonwoningbouw. Deze zullen worden genomen met kleine complexen van twintig a viif-en-twintig ëéngezislmisjes. Met verschillende beton- bouw-firma's wordt thans onderhandeld en de eerste eïsch is dat dje woningen niet duurder mogen zijn dan de baksteeabouw- huisj-es. De Won-ingdienst zal zich voor dien bouw eenige machines .aanschaffen, waarmee het nieuwe bouwmateriaal kan worden vervaar digd. De proefneming zal zich ook uitstrek ken tot de verschillende systemen. Tevens zal worden geprobeerd in hoeverre de slak ken van do vuilverbranding bii den beton bouw als materiaal kunnen worden aange wend. Van graaf Telek.i, den voorzitter vau den Hongaarschen M in.Lsterraad. ontving onze Minister van Buiten!. Zaken een telegram waarin innige dankbaarheid wordt uitge sproken voor de uitnemende -zorgen aan 3ÖU0 Hongaarséhe kinderen besteed, die thans uit Nederland zijn teruggekmen met her stelde krachten en overladen met geschen ken I11 verband met de opheffing van herRijks- kantoor van Siuiker is .ten opzij':te van het inwisselen van de suikerbons voor de campag ne 1920-1921 bepaald, dat de bons dor stuker- kanrten voorzien zijn van een cijfer, overeenko mende met het volgnummer van het tijdvak, waarop zij geldig zijn. (Bon 53 is dtjs -geldig gedurende de eerste week van het iste tijdvak bon 54 gedurende de 2de weck' van liet iste tijd vak enz., tenzij om bijzondere redenen aan den bon een langere geldigheid wordt gegeven). Bij het betrekken van suiker kunnen winke liers en grossiers de -bons als betaalmiddel be zigen; ook kunnen zij de bons rechtstreeks bij de N. U. M. afd. su kei", ter verzilvering aan bieden. De waarde van 400 bons èn den suikerhand: bedraagt f 31-75- Voor -de inlevering bij de N. U. M. wordt het campagnejaar, loopende van 4 Oct. 1020 tot 2 Oct. 1921, verdeeld in 13 vierwokeiijksohe pe rioden. De bons kunnen worden ingeleverd in de periode, waarin zij geldig zijn geweest en i-n de daarop volgende periode. In verband -met de opheffing van het Rijks kantoor voor Suiker kan de inzending ter ver zilvering van «pplakbïaden met suiker-bons nog tot 30 Sept. aan dat Rijkskantoor geschieden; van 1 -Oct. af moeten deze zendingen gericht worden aan de N. U. M., afd. Suiker, 's-Gra- venha-ge, Mauritskade no. 7. De Amsterdamsclie wethouder voor de voüks- -heisvesting heeft Woensdag officieus beridht ontvangen, dat het ministerie van arbeid met het departement van financiën tot overeenstem ming is gekomen ten opzichte van rijksvoor schotten voor middenstandsbouw. Het Kamerlid, Mr. Troelstra, heef-t de vol gende schriftelijke vragen gesteld aan den Mi nister van Buitenlandsche Zaken: ie. Is de regeering van plan, vóórdat -de in structie aan de Ned. Delegatie in den Volken bond wordt vastgesteld, deze aan de Kamer me de te doelen, omdat de Kamer in de gelegenheid zij hare inzichten daarover te doen kennen? 2e. Denkt de regeering bij de benoeming dier delegatie rekening te houden met den vaak' -uit gesproken wemsch, dat ook leden der Staten- G-eneraal daarin zittin-g zullen hebben? 's lands financiën. Hi de thans verschenen nota, ter bege leiding van de ont-werp-Staatsbegrcoting, de z.g. millioenen-nota, Leeft de Minister van Financiën zicli van. eein bepaald oor deel over den financie&elen toestand van het Rijk onthouden. Volgens de thans bekende gegevens overschrijdt! het overschpt op. den gewo nen dienst het daarvoor ten vorige jare genoemd bedrag van f 34.340.513454 piet f .1.385.234.161/j. Terwijl de uitgaven f I66.O82.6O1/3 meer bedroegen dan werd verwacht, brachten de middelen f 1.551.416,77 meer op. Het oyepschot op ae ontvangsten is In hoofdzaak te danken aan de hoogere opbrengst der inkomsten belasting en aan de stijging van de ont vangsten der Staatsmijnen. jWat het loopende dienstjaar 1920 be treft, zij aa-ngeteekend, d.at de oorspron kelijke begrooting van uitgaven een eind cijfer aanwees van f 574,530,429.67y2. waaronder f 84,912,977 aan buitengewo ne uitgaven en f 44.041.650 aan crisisuit gaven. De gewone uitgaven, afgezien van •de crisis, .waren mitsdien in de aanvan kelijke begrooting geraamd op f 445,575,802,871/3, waarbij intusschen een bedrag van f 5.137,213 is te voegen wegens uitgaven ten laste van Hoofdstuk VI, welke weliswaar in het wetsont werp tot vaststelling van de definitieve begrooting zijn begrepen, doch zijn aan gemerkt als posten, wette, bij een nor malen gang van zaken, suppletoir- zouden zijn. aangevraagd. Het totaal der -uitga ven w-ordt d,an f 4öO.713;015»|67ya -tegen, f 401.OOÖR71.72 aan geraamde ontvang sten, latende mitsdien een tekort op den gewonen dienst vau f 49.712.643.05y2. Sedert de vaststelling van de oorspron kelijke begrooting zijn verschillende hoofdstukken verhoogd; te zamen met f 98.346.'850.33. Voorts zijn nog aanhangig 12 wetsontwerpen, houdende supple'toire aanvragen tot verhooging te zamen van f 180.011.755.33. In dit totaal is f 110.242.000 begrepen aan crisisuitgaven en f .900.000 aan bui tengewone uitgaven, zoodat het bedrag van f 68.869,755.33 komt ten laste van den gewonen dienst. Het is duidelijk, dat laatstgenoemd bedrag voor verreweg het grootste deel niet zal worden -gedekt door uverscliotten op de aanvankelijke ramin gen. Te verwachten zou dan ook zijn, aat het oorspronkelijk geraamde tekort van f 49.712.643.95y2 uit hoofde van s-u-p- pletoi-re aanvragen, ten minste tot rond I 118.000.000 zou stijgen, ware het niet, dat de opbrengst der middelen de raming belangrijk zal overtreffen.. In de eerste acht maanden van 't Icopende jaar weru uit da ia.id-delcn AF rond f 77.37;O.GOO meer ontvangen dan 8 twaalfde van de raming. Gelee op dit cijfer en aannemende, dat in het verdere deel van dit jaar een belangrijke tcgenhang inde opbrengst der middelen niet zal imreden, meent de Mi nister van Financiën te mo-gen ver trouwen, dat de resultaten van den ge wonen dienst van 1920 belangrijk gunsti ger zullen zijn dan oorspronkelijk werd verwacht. Geven wij thans een uiteenzetting der cijfers van liet dienstjaar 1921, dan zien v, ij dat -de uilgaven in totaal geraamd worden f 71)7,313,553,73, waarvan builea- w01001 f 184.508X88, Mij ft 1' SI'S-805.165,73 Met betrekking t at de crisisuitgavcn zij opgemerkt, dat ueze neg -tot ©en gezam-en- lijii bedrag van i' ll.156.StK) in -de ont- wcrp-begrocting voorkomen. In de aan"; varikelijkü Ir grc-oting van 1920 was uit dezen hoofde in totaal,een som van. f 41,-041,650 opgenomen, terwijl bij sup-- pletcire begroetingen nog zeer belang rijke bedragen, wtlke tot -dusver een to-- taal van f 110.242.000 bereikten, ten las te van den crisisdienst van -liet kopende jaar zijn gébracht. Hoewel net derhalve nog niet mogelijk is gebleken voor 1921 met het instituut' der crisis-uitgaven geheel to breken, valt toch, blijkens vorenstaande cijfers, een. aanmerkelijke vermindering te constatee- ren. Dit klemt to meer wanneer men in aanmerking neemt, dat, afgascheiden van een derde uitkee-ring aan de gemeenten uit de opbrengst der coriogswinstbelas ting, waarvoor gerekend wordt op een bedrag van f 2U.G00.COÜ bij suppletoirs begroeiing ten laste van het jaar 1921 naar verwacht mag worden geen sommen van groote betcekenis vcor den crisis dienst zull-cn aangevraagd behoeven te werden. Door liet beloop der crisisuitgaven ad. f 11.156.200 in mindering te 'brengen van dc liiervoreu genoemde som- van f 612.805.165.73 vindt men veer de gewo ne uitg. f 601.648.965.73 tegen voor 1929 445.o75.802,67y2 dus meer vcor 1921 f 156.073.163.051/2. Met betrekking tot de crisis uitgaven mego nog het volgende dienen: Lis tekorten op de crisisdien-sten van 1914 tot en met 1919 bedroegen f 1.260:627.258.62. Tot dekking van dc tekorten op den crisisdienst is tot dusver uit -de leening verkregen in totaal f 1.344-310.000. Het tekort op -den crisisdienst van 1930 wordt geraamd op f 29.644.181. Intusschen zuil-en nog verdere aanvragen tot bestrijding van de crisisuitgaven voorkomen, zoover thans ieder bekend is op f 17.090.000, be nevens f 20.000.000, voor een derde uitkeering uit de O. W. belasting. In totaal wordt het tekort op den crisisdienst geraamd op f 77.890.31. Het is blijkens medcdeeling Jen Minister van Landbou-w nog niet mogelijk betrouwbare gege vens te verschaffen omtrent nog in 1921 noodza kelijke crisisuitgaven. Als vaststaande meent de Minister van Fi nanciën echter, dat van verdere maatregelen tot dekking van de -crisisuitgaven geen sprake zal behoeven te zijn. EEN REFERENDUM INZAKE .WINKELSLUITING IK Amersfoort -was verzet gerezen te gen de vérstrekkende ve r koopsbeperking dia de GGemeenteraad had vastgesteld!- De sluiting toch was vastgesteld op ge wone dagen *s avonds 7 uur met mid- dagsluiting van halféén tot twee uur, met uitzondering van Vrijdag, den marktdag). Voor Zat er-dagavond was zij van haif- elf vervroegd tot hali'tien, terwijl Zon dags (te verkoop geheel was verboden voor alle zaken zonder uitzondering. 't Algemeen verzet bracht de Raads commissie van wetgeving er toe, bij de besturen der MiddenstandsVereenigingen een onderzoek in te stellen. Dit is geschied en had den yolgenüen uitslag, 1 892 ingevulde biljetten werden door winkeliers ingeleverd. Zondagsluiting had 183 voor, en 203 tegenstanders, 6 blan co, Middagsluitïng telde 112 voor en 267 tegen, 13 blanco. Zaterdagavond 9.30 uur, behaalde slechts 99 voor en 273 tegen met -20 blanco. Avonds lui ring 7 uur in plaats van 8 uur waren slechts 97 voor maar 284 tegenstemmen met 11 blanco. Uit deze cijfers en de bijgevoegde uit eenzettingen -vormt de commissie de mee ning: le. Dat de toestand voor den winke lier {niet zoo rooskleurig is, dat hij een deel van zijn verkoopstijd kan missen; 2e. dat over het algemeen ernstige be zwaren zijn ingebracht met het oog op het Vreemdelingenverkeer; 8e dat onze besturen meenen, da.t 'de verordening -niet of aLthans moeilijk uit voerbaar zal blijken te zijn, waardoor ze meer kwaad -dan goed. zal stick-teil, ona- dait die winkelier, die het met d-e nale ving -der verordening niet z-00 nauw neemt, daarvan zal proiibeeren ten koste van hem, die ze stipt tracht na te leven; 4e. dat de vrijwel algemeene wensch der Amersfo-ortsehe winkeliers is, dat -de verordening zoo spoedig mogelijk wordt ingetrokken. In een liotel aan 't Damrak te Amster dam, heeft een varensgezel, die niet geheel nuch ter was, kans gezien een kamer binnen le slui pen, Hij trachtte eenige gouden voorwerpen, die op het nachtkastje lagen, weg te grijpen. Blijk baar had hij niet gezien, dat zioh een dame in de kanier bevond. Deze greep den man plotse ling aan en hield hem vast, lot hulp kwam. De varensgezel, vermoedelijk een gelegenheidsdief, is in hechtenis gesteld. Te Kampen is Woensdagnacht ingebroken •in de bureau's van Van Heel's Condansea Miloh Cy., waartoe de inbrekers zich toegang hebben verschaft van uit de aangrenzende machineka mer, met behulp van werktuigen, welke zij daar uit een gereedschapskist hadden genomen. Daar 'de ikluisafsluiiting hun blijkbaar te solide was, hebben zij zich bepaald tot het doorsnuffelen der aanwezige lessenaars en daaruit meegenomen, - wat van hun gading'was, een en ander ter waarde van ongeveer 170 gulden. De politie, moet de daders reeds op het spoor zijn. De politie te Hoogeveen heeft in .arrest gesteld een gepensionneerd O.-I. militair, die heeft g-epoagd den nachtwacht D. Reinders, al daar, met een broodmes dood te steken. Dezer dagen bemerkte de wachteres van wachtpost 45 aan de lijn Ven'lo-Nijmegen, dat er uit de richting Venray en uit de richting Vierlingsbeek -een goederentrein naderde. Daar er op dat punt geen wisseling kan geschieden, .begreep zij, dat een botsing onvermijdelijk was. i Zij zwaaide daarom direct met de roode Vlag -en wist zoodoende een groot ongeluk te voorkomen 1 De trein uit Vïerlingsbeek itigk terug naar het 1 station en eerst toen kon de andere trein pas- se er en. RfilLLiïnAND OT PRESiDkMT DER FRANSCHE REPUBLIEK GEKQZEH. Dg «verkiezing;. De tribunes zijn overvol. Vele leden hebben zich om Briand en Poineare ge schaard. Mil'leramd komt te twee uur en wordt, terwijl hij voortedirüdt ti#wr parie-i menlsleden en journalisten 20 utoewenscht Even na twiee nur wo; d. de zlitiiag g-eopen-d Er zijn moer dan achthonderd kamerle den en senatoren aanwezig-. Alle leden der regeeringa behalve Millerand. zitten op de1 -eerste bank in het midden. Uhry. de soe. afgevaardigde van de Oise, stemt 'het eerst De rechterzijde houdt een belonging als Castelneau zijn stembiljet inlevert. Even '1a ter doen de socialisten hetzelfde als De'o- ry op de tribune verschijnt Millerand antwoordt niet als ziin naam wordt afge roepen. evenmin a's Raou'l Péret. Poincaré wordt met toeiuiehingen begroet. Te kwart over vieren is het aroeoen der namen n-e- eindig-d. Er hebben 8D2 leden -gestemd. Na schorsing der zitting deelt Bourgeois - het resuliaat der stemming mede. Totaal aantal uitgebraehte stemmen 392 waarvan blanco of van onwaarde 106; Millerand 695 stemmen, Delory 16© versahdJlend-ea 22. Alle leden van het congres, behalve de socialisten, juichen Milleranal toe. Bourgeois verklaart, dat Millerand tot president der republiek is gekozen voor ze ven jaa.r De zitting wordt opgehev-en. Rede van Bourgeois. PARIJS, 23 Sept. Aan het slot der zit ting van de nationale vergadering wensob- te L-éon Bourgeois, na een laatste hulde te hebben gebracht aan Etesch-anel. Millerand geluk Hij verklaarde, dat diens verkiezing een schitterende hulde is voor de door hem bewezen diensten. De minister van justitie Lttra-piteau overhan digt vervolgens aan Millerand de a-uthentieke acte, waarin geconstateerd wordt, dat de natio nale vergadering hem met de uitvoerende macht bekleedt, welke formaliteit de overdracht der bevoegdheden vervangt. De rede van Millerand. Millerand zeide, na dank te hebben betuigd en hulde te hebben gebracht aan Desdianel: „De uitspraak van het congres legt mjj plich ten op waarvan ik noch den ernst noch den om- vang misken. De eerste magistraat van de repu bliek is de vertegenwoordiger van het landsbe lang te midden der partijtwisten; -hij is de trou we hoeder van dien oppersten waarborg der vrij" heul, welke wordt gevormd door de scheiding der machten. Hij moet iedere schending van de redhten van elk dezer machten-voorkomen en is er. dan ook de eerste verdediger van. „De onvergelijkelijke diensten, welke de repu bliek gedurende vijftig jaar aan bet land, heeft -bewezen, maken, dat er in feite en Tech tens niet over haar gediscussieerd word(, doch tevens brengt de ondervinding van een halve eeuw lee ringen mede, welke, in het belang van Frankrijk, zoowel als In dat der republiek, dienen te wor den naar voren gebracht en belichaamd in tek sten zoodra de huidige moeilijkheden dit ver- oorloyen, Q» 4ez.t# ftprwyMJep, 5195 .Vijfde Klasse. Tweede I ijst. Trekking Tan 23 September. 100ÖU, No. 5687. 1Ü0Ö, No, 5032, 7096, 13027. f 456, No. 5541, 12707, 12812, 14766. 200, No. 907, 1776, 2332, 5513,84.49, 12853, 14 49, 16971, 19045, 21048. 96 2989 6340 9341 12089 14551 1706S 19509 119 3260 6368 9346 1.2112 14563 17114 19587 199 3343 6550 9517 12437 14618 17142 59736 247 8695 6575 9686 12475 14643 17321 19769 398 3812 6614 9699 12579 14751 17509 19923 468 3815 7402 .9762 127PS 14759 17522 19959 553 3845 7476 9774 12883 14814 17308 19974 606 3991 7560 «858 12984 14884 17789 90288 612 4268 7610 9888 13041 14947 17801 20369 620 4391 7619 8903 13277 15273 17866 90455 826 4422 7758 1 0259 13467 1534-1 17877 20496 857 4680 7822 10404 13469 15418 1788.4 20497 868 4963 7923 10407 13509 15761 1800Ü 20556 964 '5037 7927 ¥0580 13728 15796 18148 20736 1O1Ö-5064 7981 10826 13737 15807 1 8176 20864 1037 5220 8002 10969 13767 15879 18177 21094 1039 5286 .8053 1-0973 13849 15970 18307 21212 1289 5352 8075 10994 13859 15976 18331 21366 13.54 5306 6,096 51-076 53880 16105 38394 21456 5614- 537-0 819S 11129 13883 16198 18428 21750 1891 5528 8329 11265 13953 163)3 18529 21762 1988 5621 8642 11270 13955 16325 18542 220S0 2361 8RP8 POD 11309 13989 16372 18651 22141 2571 5837 8761 11474 14005 16373 -18670 22212 2705 -5848 18834 11492 14008 16498 18682 2230G .2797 59-16 8906 11551 14011 16517 189IS 22372 2803 60-19 8945 11574 14041 16571 18983 22655 2813 6096 8971 11712 34044 16634 19263 22786 2597 6098 8995 11983 14343 16627 19373 22920 2900 6308 913-4 11991 14239 16838 19383 '22041 2988 6315 B17Ö 1201G 14494 16965 19452 NIETEN. 15 3367 6433 '9627 12464 15358 17894 20501 75 .8387 6451) 9628 1 2485 15362 17917 20590 81 .3394 6467 9629 12490 15369 17916 20614 134 3413 6522 96,35 12,503 15377 17948 20635 150 3423 6529 9672 12525 15400 17968 20640 159 3429 6675 9700 12582 15412 18051 ;20651 210 3493 6719 9776 12556 15429 18000 20670 212 3502 6763 9605 12583 15439 18100 20684 269 3578 '6791 "9861 12605 15469 181-04 20Ö95 263 3629 6837 9871 12622 15484 18126 20.713 2(18 3644 .6887 9877 12671 1-5525 18145 20725 318 3657 6961 9897 12679 15535 18153 20732 326 3661 6964 9902 12799 15-545 18166 20738 386 3699 6989 990S 12869 15596 '181-71 20764 451 3732 7060 9926 12885 15636 -18225 20S2C 514 3773 7102 9956 12900 15639 18230 20845 531 3789 7149 9977 12908 15684 18236 20647 675 3844 7174 9982 12944 15710 18355 20907 091 8856 7211 9984 12960 15729 184.14 20914 618 3893 .7317 10006 13020 15730 18415 20923 622 3897 7401 10015 13033 15737 18448 20997 723 3917 74P7 10027 13056 15788 18472 '21938 723 SSol 7437 10028 18136 15795 18504 21042 785 3958 7502 10066 13162 15845 1S563 21082 750 3969 7529 10105 13197 15856 18581 1095 754 4016 7537 10119 13238 15887 18595 21121 1041 4050 7579 10187 13267 15888 1861-8 2125C 1134 4055 .7592 10213 13365 15900 18628 .21279 1150 4164 7608 10233 13387 15924 18692 £1280 1160 4186 7625 10254 13410 15954 18773 21838 1192 4189 7672 1-0296 13468 15984 18786 21347 1288 4273 7675 10327 13505 16007 18833 21361 1305 4296 7684 1036S 13532 16008 18871 21393 1310 4375 7694 10380 13572 16044 18957 £1411 1324 4458 7735 10381 13582 16050 18978 21423 1332 4488 7812 104.84 13593 16075 19003 21486 1467 451-6 7856 104Ö6 13631 16116 19030 21487 1474 4520 7872 10512 1'3679 16120 19076 21521 1-489 4565 7873 -10526 13683 1614-1 19089 21542 1572 4591 7882 1 0587 13687 16160 19098'21600 1642 4625 7883 10061 13710 16242 .19103 2161i 1725 4631 7892 10693 13817 16312 19146 21631 1730 4652 7897 10716 13826 16375 19152 2172Ê 1744 4660 7602 107S0 13832 16386 19164 21730 1753 4695 7916 10831 13844 16420 19225 21761 180.7 4698 7939 10837 13861 16428 1 9227 21765 1808 4706 7989 10840 13902 16452 ¥9270 21770 1857 4751 8097 10840 13952 16471 19286 'SN®. 1861 4766 8119 10861 13967 16494 10288 21817 187.7 4806 8139 10924 13996 16541 19302 21829 1909 4814 8166 10925 13998 16555 19305 21868 1970 4845 8182 10952 14'068 16564 19337 '21870 1972 4851 8187 11007 14078 16583 19355 21887 1978 4865 8224 1H154 14124 16596 19390 21907 2006 4885 8266 11156 14186 '16626 19394 22011 2010 4893 8352 11216 14208 16651 ¥9401 22024 2020 4910 8420 11227 14219 16661 19422 2204Ï 2044 5017 '84'5S 11376 14242 16691 .19446 2209« 2115 5034 8487 11411 14259 16717 19460 22112 2121 5083 8520 11421 14307 16831 19497 22113 2131 5166 8557 11459 14329 16836 19541 '22111 2135 5178 8587 11497 14382 16858 19614 2212S 2190 5193 8637 11541 14430 36900 18633 22162 2193 5238 -8672 11546 14489 36912 19667 22214 2222 5238 8685 11573 14500 16916 19722 22225 22-19 5240 8702 11582 14609 16938 19707 '22234 2251 5246 8753 11583 14653. 36952 ¥9.791 2224'3 2253 5335 8756 11613 14699 16980 19804 22255 2280 .5339 8816 11-620 14,731 3 6985 19813 2231Ï 2304 5453 8838 11667 14745 16997 19831 22315 2324 5578 8849 11735 14761 17037 1S832 '22316 2333 5589 8852 11758 14851 17100 ¥9871 22335 2400 '5700 8878 11759 14855 17119 1991-4 22390 2406 5741 9004 11775 148S7 17177 1-9927 .22391 2470 5764 9038 11811 14935 17234 ¥9955 '22392 2492 5830 9073 31814 14939 17239 19S86 2241-6 2506 5852 '9083 13835 14953 17282 19087 22423 2597 5932 9121 11854 14965 17328 20062 22442 2608 5952 9130 11936 14981 17362 20063 22463 2626 6031 9180 11010 14989 17399 20065 22496 2681 6061 9193 11969 ¥4995 37403 20088 22528 2766 «074 9213 11994 14997 17410 20105 22609 2786 6105 9261 12041 15058 17503 20108 22669 2791 6117 9323 12094 1-5101 17524 20206 22762 2839 6151 9327 12113 15160 17571 20238 22855 2986 6158 9358 12116 15370 17584 20247 22875 3024 6238 9427 12130 15189 17643 20362 22882 3060 6268 9428 32168 15191 17709 20339 22922 3111 6289 9483 12244 15196 17716 2037-1 .22931 3135 6303 9511 12247 15287 17774 20410 '3142 6357 9532 12300 1 5300 1 7777 20425 3246 6404 9564 1 237.2 15323 1 7838 26438 3292 6417 9608 12385 In de vorige -lij-si -stond 948!m. z. 9494 5 19294, m z. 19292 22678, m. z. 226711839, la z 1789; 6322, m. z. 6323; 18401. m. 14801; 15122, m. z. 15112; 17603, m, z. 17609, ten in de eerste plaats de krachten van alle Fruit schen worden ingespannen, broederlijk -vereenigf in den vrede, zooals zij waren in den oorlog Het zegevierende Frankrijk' moet zijn puinhoc- pen weer opbouwen, zijh wonden .verbinden, zie) herstellen en om daarin te slagen de volle 1'g; 'kwijting verkrijgen van de rechtvaardige ver plichtingen, tegen», vei het land .aangegaan op def grondslag van het verdrag van Versailles. „Een nieuwe oate is geschapen. De Fransen, democratie zal, in cwereonstommmg met ide gca'. lieerden, weten te waken over de handhaving 01 de ontwikkeling daarvan. „Als er voer den president der republiek eer zeer bepaalde plicht is, dan is bet om samcf met de ministers als verdedigers der regeeringt politiek in de Kamers -en als vertolkers bij def president van den wil van het parlement, de ton- tinniteit te verzekeren "van een buitenlandse^, politiek, onze overwinning, onze doctden waar dig. v „De republikein, dién de nationale vergadering zooeven heeft benoemd, zal al tón kracht, zip verstand en zijn tne-.gie aanwenden -am zioh hflj vertrouwen van de vst^OKpOOfgil??» HSS# waardig tï

Ons Blad : katholiek nieuwsblad voor N-H | 1920 | | pagina 2