LAND Kerk en School Orde en Arbeid. Handel enTNi^rheid Telegrammen N.V. „DE TIJDGEEST"'. Korte Berichten UIT IERLAND. De familie vau Mc. Sw-iney, den burge meester van Cork. deelt mede, dat zij, wegens de beschuldigingen, dat hij gevoed wordt, wat zij volstrekt ontkent, geen bulletins meer zal uitgeven. Sinn Fciners hebben getracht generaal Strickland, den commandant van het Zuidelijk district van Ierland, te vermoorden. Zij söhoten te Cork op zijn automobiel. De inzitttenden beantwoordden het vuur. SEMENG2E EUITENL BERICHTEN, j Do steenkool op Spitsbergen. Volgens een telegram ran Spitsbergen aan d Aitondposten t© Ghristiania. zijn er in de Koningsbaai groote hoeveelheden ko len ontdekt. liet kolenveld strekt zich uit over oen gebied van 150 vierkante kilome ters. De kwaliteit van de kolen is zoo goed, als de gewone soort Engeische kolen. -Met de exploitatie zal, gezien de gunstige lig ging der mijnen, spoedig kunnen worden begonnen. Uit New York wordt d.d. 23 dezer ge meld. dat Wallis, de immigratie-Commissa ris to New-York naar Washington is ver trokken in verband met do ophooping van landverhuizers op Eiber-Uiland. Wallis is ^.an plan om, zoo noodig. aan de regeerins te verzoeken de verstrekking fan paspoor ten te doen ophouden teneinde een verdere verlamming van het immigratie-systeem te voorkomen. Het werd noodzakelijk dat Wal- lis ingreep, toen dezer dagen 2Ü00 bloed- rerwanten van 4080 immigranten, die op Eller-eiland werden vastgehouden, de ijza- ren poorten forceerden om hen in vrijheid te stellen. De correspondent van de N. E. Ct. te Essen meldt, dat volgens berichten van d© Nederlandsche grens, dagelijks ongeveer SO.OOÜ pond koifie in het Rijnland wordt k innen g esmokkeliL Er zal een luchtdienst Weenen-Berlijn «ver Munehen geopend worden. Tussehen de stations Sontra en Homberg op de lijn Göttingen-Bebra zijn vaa een goederentrein een aantal wagens losgeraakt en de sterke helling afgerold in de richting Sonta. waar z© in volle vaart op een in. de richting Bebra volgeden goede rentrein botsten. De locomotief van den goe derentrein. werd van den spoordijk geslin gerd en 50 waggons zijn tot splinters gesla gen. Yier remmers zijn gedood, verschei dene andere beambten zwaar gewond. Volges berichten van de Oost grens van Pruisen hangt daar. zoowel als over Finland en de Oostzee één dik gordijn van rook, die de zon verduis tert. hetgeen men toeschrijf© aan geweldige boschhranden die in Noordwestelijk Rusland woeden. De geneeshecren van de ziekenfondsen te Weenen zullen 1 October staken vanwege het onvoldoende der honoraria. Bij die fond sen zijn 300,000 mensohett aangesloten- Er is door do Chineescha regeering een besluit uitgevaardigd, waarbij de ambtelijke betrekkingen met den Russischen geizant word'en verbroken. De Donaueonferentï© heeft artikel 1 van het ingediende ontwerp aangenomen, waarhij de Vrije vaart over den Donau in beginsel neergelegd wordt, met verwijzing (Baar restrictieve bepalingen. Verder is arti. kei 2 aangenomen, dat aan ©en internatio ualet commissie het toezicht op dis vrije vaart geeft. Doordat de regeeUng toegegeven heeft, is de poststaking te Weenen voor.loopig ver sneden. na met vreugde te hebben vastgesteld. dat er daar geen ffiilitairisme meer ba6tond, ia één adem daarop liet volgen, dat er een leger van 3 mlllioen man op de been ge houden- wordt. D© communist van Leuven, die de N«- derlancteche delegatie naar het Internatio naal Communistisch Congres te Moskou had vergezeld, legde de verklaring af. dat het lijden onzer arbeiders niets beteekent bij het lijden der arbeiders ini Rusland. Als een bewijs van den bloei van en het „eluk in den Russischen heilstaat, kunnen bok bezwaarlijk gelden de mededeelingen der communistische ooggetuigen op d'e vergadering in de Hoofdstad, dat de bevol king van St. Petersburg van 2 millioen op 800.000 zielen ie teruggeloop en; dat in Nisjni-Novgorod'. eens het centrum van den internationalen handel, 'thans de ontzag lijke jaarbeursgebouwen in puin liggen; dat te St. Petersburg de winkels gesloten zijn en dat het schijnt., of men daar door een verzonken stad wandelt, enz. Wanneer men nu. bedenkt, dat het drie manschap Wijnkoop-Kraut Van Leuven, wel zal hebben zorg gedragen, de door hen opgedane ervaringen in den „heilstaat Rusland zoo licht en lieflijk mogelpk te kleuren en men zich daarbij de bolsjewis tische gruwelen in 't geheugen roept, die geloofwaardige niet-communis'tische getui- en met eigen oogen hetooen aanschouwd, dan is er "niet veel doorzicht en scherpzin nigheid noodig om de gevolgtrekking te maken, dat het in Rusland onder het be- stuur Vein Leiiiin- Mar at 8H zijn li av/untcn, weinig m&er dan een 'bees ken-bp el ^nioet zijn. Nederland en België EEN FRA.NSCHNEDEBLA.NDSCH VERBONDü De- „Etoile Beige" schrijft volgens een Renter-telegram, dat. het niet verwonderlijk zou zijn te vernemen, dat weldra de regee- ï-ing van Leygues beproeven zon een mili taire overeenkomst aan te gaan met Ne derland. welke in groote lijnen overeen zon komen met de ransch-Belgische overeen komst. De „Indépendanee Beige" verklaart, nat men in officieel© Belgische kringen dais- niet yan weet, mnar bet blad "vosgt bij» dat men te Parijs wel gunstig gestemd voar het idee en in België er niet vijandig tegenover staat, omdat het beter de veilig heid van België zou waarborgen en de rege ling van zekere kwesties, die tussclien Ne derland en België hangende zijn. zou verge makkelijken. Indien er een nauwere toena dering tot stand kan komen tussehen Bel gië en Nederland, zou het eerste land tot op zekere hoogte het verbindingsteeken zijn tussehen de mogendheden der Entente en Nederland. Dat men zoowel to Brussel als in Parus gunstig gestemd zou zijn voor het „idee. is mogelijk, zelfs waarschijnlijk. De vraag is phter of dit ook in Den Haag het geval is. En dit betwijfelen wij steak. Het balletje in Parijs of Brussel opge worpen in zake een Fransch-Nederlandsch verbond zal dunkt ons, het doel niet raken. WEISHWg MEER DAN EEN B£ES IEiiBOEL Zender het zelf te willen, hebben David Wijnkoop en de andere communistische kopstukken, die meerdere maanden in Rusland hebben doorgebracht, in een Don derdagavond. te Amsterdam belegde verga dering, een tafereel ontrold van den toe stand in het voormalige Tsaren-rijk. waar uit iedereen het besluit kon trekken," dat in plaats van welvaart en geluk, daar ellende en een rood schrikbewind' heersehen. Geheel met hetgeen andere ooggetuigen wer den toestand daar meedeelden, komt Wijnkoop's verklaring overeen, dat de maat schappij in Rusland' een „.vreeselijke wer kelijkheid" is. Geen ellendiger klasse is er. zeide hij volgens de verslagen, dan die der intellec- tueelen. Alleen voor hen. die meewerken niet het bestaande regeeringsstelse,. is de toestand „vrij dragelijk". Dat duidt op een dwingelandij-, die on bekend is in de door David1 en ziin kornui ten voor allerlei vuil uitgekreten „kapitalis iische" maatschappij. De burgerij, zoo ging hii voort, heett het zeer slecht. Zij kan alleen het leven onder houden en rekken, door levensmiddelen uit den woekerhandel op te koop-en. Ook al weer een gezegeudf?) uitvloeisel van het bolsjewistisch regiem! Men leeft in Rusland in voortdurcuden angst voor geweldplegingen, want zoo zegt David zelf. geen enkele klasse kan het meer opnemen tegen liet „revolutionnaire prole tariaat." Dat wil a peu ptès zeggen, dat het ca naille. van het goort dal den Keizer en zijn familie kwelde, martelde en vermoordde, over jed-ereen, die niet tot dat Canaille be hoort, den baas s-peelt. De godsdienst is ia Rusland vrij-, ver klaarde David. Hij stond' er versteld van. Hieruit kan men conclneeren. dat de vrijheid van godsdienst hem een doorn in k cog is en hij verwacht had. dat de gods dienst er met wortel en al op bolsjewisti schs ma-nkr zou uitgeroeid worden. Hij troostte zich zelf ever dezen tegen- va.tïr met de bemerking „de bolsjewisten vij-n van meening dat het Bolsieiwisjne den godsdienst w-e-l uit de harten der bevolking- zal rukken." Lang niet onvermakelijk wa« hel te hoo- ren hoe Ds. Kruyt, ook een dar commu- nisdsche bedevaartgangers naar Rusland, Door de „Etoile Beige" te Brussel geïn terviewd heeft de burgemeester van Rotter dam verklaard, dat kit gerust mag zeggen, zonder bevreesd te zijn te worden tegenge sproken, dat de openbare meening in Neder land niet anders verlangt dan in vriend schap met België te leven. Iedereen betreurt bet tegenwoordige geschil, dat schadelijk is voor de economische belangen van do beide landen, welke zooveel redenen hebben om in goede verstandhouding te leven. öinnerxiandsch Nieuws. DE SUIKERREGELING EN DE GROSSIERS. Dezer dagen meldden enkele bladen, dat de suiker-grossiers hebben verklaard, dat bij de nieuwe suikerregeling met hunne belangen geen rekening was gehouden. Naar aanleiding hiervan heeft het Corr. Bu reau zich gewend tot den heer Bückmann, chei van de afd. Volksvoeding aan het Ministerie van Landbouw, Nijverheid en Handel. De heer Biickmann deelde hierover het vol gende mede: Ik heb vroeger herhaaldelijk' besprekingen met de grossiers gehad en aan hun wenschen, wat betreft de winstmarge en franco levering bij bepaalde hoeveelheden is geheel tegemoet gekomen. De grossiers hadden aanvankelijk gewild, dat de franco levering uitsluitend zou geschieden aan de grossiers, zoodat b.v. inkoopcombina- ties van winkeliers en coöperaties wèl vracht zouden moeten betalen. Ik -heb gemeend, dat die eisch niet voor inwilliging vatbaar was, maar heb ten overvloede de iaak gebracht in den Middenstandsbond, waarvan ik secretaris ben, die unaniem V3n meening was, dat de le vering van bepaalde hoeveelheden door de sui kerproducenten op dezelfde manier moest wor den behandeld en dus de grossiers geen voor sprong moesten hebben boven inkoop-coinibi;- naties van winkeliers, coöperaties enz. De gros- siers hebben zich daarbij toen neergelegd. De kwestie waarover de heeren nu klagen is mij eerst ter kennis gekomen na berichten in de couranten en komt hierop neer, dat de suiker- producenten volgens contract verplicht zijn ioo balen franco te leveren tegen den prijs van f 94 En nu meenen de producenten dat ook wanneer zij minder dan 100 balen leveren, zij wel ia waar niet franco behoeven te leveren, maar zij in dat geval toch verplicht zijn meer dan f94 te berekenen. Ook meenen zij verplicht te zijn, bij kleinere hoeveelheden dan 100 balen te le veren, Deze gevallen krijgen meer practische be- teekenis voor plaatsen waar de suikerprodu centen opslagplaatsen hebben. Wanneer daar een grossier suiker koopt, krijgt hij die suiker voor f94 afgehaald van de opslagplaats, maar de winkelier die bij de baal koopt, betaalt dan ook f 94 aan de opslagplaats. Daardoor wordt de grossier volkomen uitgeschakeld, want deze heeft geen winstmarge mee» over En daarom verlangen de grossiers, dat de suikerproducen- ten bij levering van mindps dan 100 balen tegen hooger prijs zullen leveren dan f 94, of dat zij bij niet minder dan io« balen zullen leveren. De mogelijkheid ons de producenten daartoe te dwingen, kan eöiter. niet uit met contract wor den afgeleid. Men kan niemand verbieden te gen lageren prijs af te leveren dan waarvoor hij leveren mag, terwijl indien de suikerproducent den winkeliers de suiker tegen f94 levert, het bovendien ook mogelijk is, dat het publielk daarvan profiteert, doordat het de suiker enkele centen goedkooper kan krijgen. Iets anders eahter is het of de suikerprodu centen door het met de regeering gesloten con tract verplicht zijn de winkeliers bij levering van minder dan 100 balen tegen f 94 te leve ren of dat zij ook aan bestellingen van minder dan 100 balen moeten voldoen. Die verplichting kan ik nergens in het contract lezen en ook niet in de beschikking van den Minister om trent de maximum-prijzen, die de heeren Don derdag in de Staatscourant hebben kunnen lezen. Ik meen dus zoo resumeerde de heer Bückmann zijn betoog dat de producenten bevoegd zijn om goedkooper te leveren en op gunstiger voorwaarden dan in 't contract staat, maar niet verplicht om bij levering van een kleine hoeveelheid denzelfden prijs te berekenen als bij levering van 100 of 150 zakken terwijl zij ook niet verplicht zijn kleinere hoeveelheden dan 100 of 150 zakken tegelijk af te leveren. En meer dan het niet-opleggen van een ver plichting kan een regeering voor grossiers ook niet doen. EEN R. K. PERSCONGRES. Naar verluidt, ligt Eet ia die bedoeling van liet bestuur der R. K. Journalisten- vereeniging om iu Maart 1921 een R. K. Perscongres te houden. Mr. D. FOCK, GOUVERNEUR-GENE. RA AL VAN NED. INDIë? De „Tijd" meent met zekerheid te kun nen nieodeelorr, dat mr. ,D. Fock het aan bod om tot Gouverueitr-GeneraaL van Ned indie te worden benoemd, heef: aanvaard Dientengevolge zal het voorzitterschap der Tweede Kamer komert open te valLen. Zocals men weet, is de onder-voorzitter thans, het lid dier Kamer mr. dr. D. A. P. N. Kooien. JOURNALISTIEK CONGRES. Verschenenis het of.ijieel programma van he: Journalistiek Congres, dat op 16 en 17 October .a.s. te Rotterdam, zal ge houden worden. Daaruit blijkt, dat het congres Zater dagmiddag half twee zal worden-geopend. Dien middag wordt behandeld het onder werp: „De economische positie van den gees:eiijke werker." Om half vijf heeft do of.i ieele ontvangst plaats door het gemeente jestuar van Rotterdam in het nieuwe „aadhuis. Daarna volgt o<m 6 uur do maaltijd aan boord v!an het s.s. Rotter dam, aangeboden door de directie der Hol landAmerika Lijn. De congresgangers zullen vooraf nog een korten boottocht ma ken, aangeboden door de gemeente. Zondagmorgen ,10 uur wordt het con gres hervat met de behandeling van h;et onderwerp: „De anonymi Lei: in de Pers." 's Middags .2 uur volgt dan de behande ling vau „De Overheid en de Pers." In plaats van den heer G. G., van As, die verhinderd is, zaL als één der in leiders over het economisch onderwerp optreden .de heer G. P. Bon, redacteur van ae „ivesb." WIJZIGING DER INVALIDITEMSWET. Dezer dagen heeft, volgens de „Tel." 'n ontwerp tot wijziging der Invaliditeto- wet 't dep. van Arbeid verlaten, en is om advies gezonden aan verschillende bij de ze zaak betrokken colleges. De regeering zou bereid zijn, den verze- kerings, liebt der Invaliditeitswet! uit te breiden van de personen, die reap, f 1200 en. f 2O00 per jaar verdienen, tot hen die resp. f 20C0 en f 3000 verdienen, maar verder wsnscht zij met het ócg op de daaruit voor den Staat voortvloeiende kos ten, niet t> "0--1 - -cüBURWHT. Ingediend is een wetsontwerp tot ver- hocging ,van hoofdstuk X der Staa-ts.be- grooting voor 1920 (premien en schade- LocssteDüigeu ingevolge de Scheurwet). Het eindcijfer van genoemd begrotings hoofdstuk wordt verb, met f 17.090.000'. eveneeaa tijdig- in te zenden, opdat goedkeu-1 ring zooveel mogelijk in den aanvang van het dienstjaar kan worden bevonden. DE KONINGIN EN PRINS HENDRIK TE HEERLEN. Zaterdagmiddag hebben H. M. de Koningin en de Prins het aangekondigde bezoek aan Heerlen gebracht, waar door H. M. de eerste steen werd gelegd voor de gebouwen der nieuwe Kweekschool voor Vroedvrou wen. Op het terrein dezer school, de Wiilhel- mina-school geheeten, waar de talrijke ge- noodigden, onder wie Z. D. H. Mgr. L. J. A. H. Schrijnen, Bisschop van Roer mond. de Ministers van Binnenlandsehe Zaken en Arbeid jhr. mr. Ch. J. 'M. Ruys de Beerenbrouck en mr. P. J. M. Aalberse. de oud-gouverneur der provincie Limbug jhr. mr. G. L. M. H. Ruys de Beerenbrouck. Mgr- dr. W. H. No-Tens, Mgr. dr. H. A. Poels en Hgr A. J. M. Mutsaers. de directie der Staatsmijnen en nog vele andere autoritei ten zich bevonden, werden Hare Majesteit en de Prins verwelkomd door het dage- lijksch bestuur der Vereeniging „Vroed vrouwenschool te Heerlen." Hare Majesteit begroette allereerst Z. D. H. Mgr. L. J. A. H. Schrijnen en. nadat de overige autoriteiten waren voorgesteld hield dr. O. Meuleman. de geneesheer-directeur der Kweekschool een toespraak. Spr. herinnerde er aan dat op 28 Juni 1913 H- M. in gezelschap van den Prins, een bezoek bracht aan de pas geopende Kweek school voor Vroedvrouwen te Heerlen, aan welk bezoek de naam Wilhelminaschool zijn oorsprong dankt. Spr. schetste o.m. het belang der school en gaf de verzekering: „Limburg wil bij Nederland blijven, onder Uwer Majesteits gezegend bestuur. Wii zim er van ovrtuigd. werd deze tak afge scheurd van den Nederlandsehen stam, bij zou geen bloesem meer kunnen dragen, ook al werd ze op anderen stam geënt en de alouds Nederlandsehe stam, zou dia afscheu ring niet kunnen verdragen, zonder diep gaande organische stoornissen." Deze rede werd door H. M. met eenige voor Zuid-Limburg sympathieke woorden beantwoord. Na afloop der plechtigheid werd door het Koninkliik Echtpaar een autotocht gemaakt naar Treebeek en omgeving, waarna tegen vtif uur per gewonen trein uit Heerlen werd .vertrokken. De houding der bevolking was. zeer geest driftig. Z. D. H. de Bisschop van Haarlem heeft de volgende WelEerwaarde Heeren benoemd tot kapelaan te: Ouderkerk a.d. Amstel, J. J. A. Kuilman; Wassenaar, J. Niefhus; Amsterdam (H. Hart van Jezus) Th. W. Loomans; Alpen a,d. Rijn, P. J. Aarts; Amsterdam (O. L. Vr. Koningin des Vredes) W. C. C. M. van Alphen; Ooltgensplaat, D. Schoenmaker, laatstelijk ka- laan te Driehuis; Rotterdam (II. Franciscus van Assisië), H. J. Bonfrer; Werfershoef, G. J. Kemperman; Naaldwijk, A. Slijkerman; Delft (H. Hippolytus), W. P. J. Janus, kape laan te Warmond DE HEER IDENBURG OPVOLGES? Naar de Ohr. Amsterdammer verneemt, moet 't de bedoeling- zijn de v-aoabure- Kuypèr, in de Eerste Kamer te doen vervullen door de verkiezing van den heer A. W. F. Id-enburg, oud-minister va-n Ko loniën. Diens gezondheidstoestand is ge lukkig -weer van dien aard, dat deze hem niet beletten z.aL een e.v. verkiezing to-t Eerste Kamerlid te aanvaarden. DUURTE,BIJSLAG RIJKSPERSONEEL. Naar wii vernemen zal de Begeering zich wenden tot de Permanente Commissie van Overleg om te onderzoeken of een duurte- büslag voor het Rijkspersoneel voor 1920 alsnog gewenscht is en e.g. met voorstellen te komen. PLAATSELIJKE BELASTINGEN. De minister van Binnenl. Zaken heeft, volgens d© „N. R. Ot.". de aandacht van de Ged. Staten der provincies er op gevestigd, dat in verband met de executoir-verklaring van de kohieren der personeel© belasting de inzending van raadsbesluiten tot heffing van opcenten op de hoofdsom dier belasting be hoort te geschieden op een tijdstip, dat uiter lijk 1 Maart van het desbetreffende belas tingjaar de kon. goedkeuring kan rijn ver leend; dat overschrijding van dezen termijn tengevolge zou kunnen hebben, dat d© vast stelling van de rijkstarieven zou moeten plaats vinden zonder uittrekking van. d'ie op centen. Nog heeft de minister medegedeeld, dat inzending ter goedkeuring van raadsbeslui ten tot heffing van opcenten op d© hoofd som der diividendf- en tantièmebelasting steeds behoort vergezeld te gaan van een opgaaf van 't percentage, dat van het hoog ste inkomen in de betrokken gemeente aan hoofdelijken omslag of plaatseliik© direct© belasting naar het inkomen in het laatst verstreken belastingjaar is geheven, en dat het aanbeveling verdient, de verordeningen tot heffing van deze. belasting, welke voor het jaar 1921 opnieuw worden geregeld, DE ACTIE VAN RIJKSPERSONEEL. De Centrale Bond van Ned. post-, telegraaf- en telefoonpersoneel ontving Zaterdag naar vanwege dezen Bond wordt medegedeeld. van den directeur-generaal het volgende bericht: De Regeering is bereid, een redelijk voor stel van de commissie voor georganiseerd over- ieg in ambtenaarszaken, welke commissie Woensdag a.s, vergadert, in ernstige overweging te nemen. Zonder twijfel zal de Regeering cok in over weging worden gegeven, daarop dadelijk voor schot te geven. De kindertoeslag over het 4e kwartaal zal op I October worden uitbetaald. Bevorderd zal worden, dat de f 2 voor de zoogenaamde 14e week, zoo eenigszins mogelijk niet wordt ingehouden. Over dit laatste zal Donderdag beslist worden. Trekking van 800 nummerslenoverMafli van Notaris A. S. MULIE, Vrijdag 24 September 192® Prijs van f 1500 7050 f 1000 4C8 5961 6703 t 400 454 1737 3048 4045 16999 18078 f 200 145 2149 9536 2C897 f 100 5706 8399 12953 12965 16246 20583 Prijzen van f 90.(eigen geld) 121 2214 4471 7190 9B82114391391916788 1939b 250 77 4523 7260 9913 78 61 1686813485 95 95 4510 7450 21 116321447317327 19955 306 2330 4738 7544 62 11732 14712 17498 2ÖCOO 461 2479 5007 7602 10121 U930 13 17555 33 96 2602 18 773410335 78 14840 78 68 517 50 81 7819 70 8015114 17773 87 63 2733 5163 8063 78 12113 15279 17878 201S3 672 40 5221 8170 10450 5815310 18024 20264 719 48 5350 8260 97 76 15421 3220386 813 2979 5557 8307 10533 125(5 S4 18158 20579 945 31KO 5622 863310613 12516 94 18215 20356 89 3359 26 8713 631277315561 18306 80 1045 3521 5733 8980 67 12858 64 5920704 95 3649 5832 SO« 8212931 1561518182 54 1200 3972 63 60 1075713100 1570218557 68 60 4039 5918 72 1C868 62 61 18617 2085' 1439 4102 34 914311002 13233 16034 6920912 1569 31 6118 4511180 94 96 18730 49 1641 57 21 92 11239 13719 IS262IS959 5h 1773 4218 6526 9213 43 811631819120 2173 4382 6791 9646 48 93 97 19221 2207 4456 97 9S08 11307 13845 1675S 60 Later aflosbaar 57 2303 97 6871 8977 H2S7 13324 159101852b 76 39 4732 73 201511325 25 23 49 40 42 86 87 78 13472 16C25 55 56 45 95 QL2U 9313522 49 94 90 £6 6922 2711442 85 731S74? 96 64 34 98 53 86 81 1831! 44 92 iU 1153213613 16111 3'. 83 63 46 31 13 57 88 930211635 37 6418933 98 12 54 84 74 SSOif 18 60 1373816295 45 24 9013800 16306 5? 39 9513952 16 8i 4111711 14066 21 19121 46 42 75 26 4f 57 11813 78 47 1922J 89 19 14105 53 53 25 38 82193® 47 14207 16497 Sg 5 68 31 94 1716576 9g 27 76 6911906 41 1670319% 188 94 203 10 -- 14 2405 4806 20 46 49 23 81 78 340 90 4SS5 69 2565 99 70© 95 73 5006 94 400 2611 38 7115 95 94 65 39 501 2718 87 59 62 43 5130 71 604 49 31 79 62806 75 7210 9471 9 71 5202 26 9514 28 2913 718 61 49 86 g67» 52 7305 9793 75 52 8807 77 7410 32 88 72 44 5303 7563 46 7621 23 42 78 62 83 817 91 86 3076 911 3141 19 26 77 58 52 79 3214 67 1002 26 5446 7796 34 37 44 29 4 3814337 69 I5 65 49 SO I953n 83 71 16822 3§ 84 14430 27 3p 3712033 85 34 5J 43 9614527 87 19647 69 99 4316916 73 8512191 50 73 8j J998 97 71 80197!*' "38 3303 92 7941 10089 12231 88 SO 7ft 40 27 55ÜÖ 6510179 73146aü 17088 JA 75 30 53 76 10201 87 5317134IKE3 1122 41 95 8001 40(2320 68 83 2j 76 68 5601 9 44 40 £»lï2» g>;, 1256 3482 5705 36 10342 54 93 23 199% 77 93 5806 77 53 8514732 66 7§> 1374 3505 08 8115 9312409 52 732-00; 79 3617 5942 6910414 20 94 94 2? 1457 3707 30 73 79 6314801 17307 gj. 78 29 56 91 89 94 11 39 20*"® 85 84 6039 82151051712550 1521 3891 6159 76 83 98 1673 3921 64 83181063912652 95 76 6243 20 4912715 1709 88 77 8404 68 44 4092 6301 21 10701 15 57 5g 37 17445 65 87 17563 20254 9317665 7a' 3715030 93 20302, 56 5717302 15 46 4168 25 33 58 70 84 15 91 92 65 76 62128001514317907 8f 93 4244 6422 8503 108Ï0 II 612o Ja 1811 57 38 65 86 37 1533318039 2045J- 1936 84 41 9210901 63 40 43 73 48- 99 71 8658 67 12912 82 64 20515 93 4314 6534 8701 72 4415472 9p 37 96 19 35 34 110U3 52 15508 18152 91 61 56 55 14 55 20632 68 95 75 42 80 2(H25 811112213-081567318310 2U55Ï 84 30 79 88 55 62- 99 59 13267 82 97 80 851584318405 20928 95 69 30 53 2022 4421 49 42 31 6616 2115 64 17 98 87 38 2202 45S0 59 17 93 6847 892111205 64 4631 55 63 26 93 73 60 76 6013305 *¥21850o 83 Vnrine Eist stond 5031 m.z. 5032,^94 m.z. 8504 Isx het gehucht Beerisenhoven hij Wij- bre zijn de woningen van M.. wed. R. en H. geheel door brand vernieeld. De ge heel© inboedel, alsmede enkele stuks vee en veel hooi, graan etrz. werden 'n prooi der vlammen. De oorzaak is onbekend. Verze kering dekt Jïrootendeels de schade. Een mam, J. H. H„ die in een der maichtholen van Amsterdam van f 800 was beroofd, kreeg bii zijn .thuiskomst twist met zijn vrouw. In een. vlaag van waanzin schoot de man zijn revolver, op het hoofd gericht hondend, af. Hij kreeg een niet doo- delijfee schotwond in 't voorhoofd en werd naar het Binnengasthuis gebracht. In een kelder van een bierbrouwerij aan den Hoogte Kadiik te Amsterdam, heeft een 21-jarige werkman een omlaag stortend ijzeren hijs-ch'toestel op het hoofd gekresen, tengevolge waarvan de man bij na onmiddellijk werd gedood. Te Deventer ligt een schip, n-ejneerd, waarvan de schipper reeds eenige weken geleden naar Rotterdam is vertrokken, tor- wijl zijn knecht, die op het schip achter bleef, sindsdien niets meer van hem heeft gehoord. De politie doet onderzoek. HARINGDfVOER IN DUJTSCHLAND. .Volgens 'een [Wolff-bericht heeft de eco nomische commissie uit den Duitschen Rijksdag besloten, den invoer van zoute haringen van 15 December a.s. af vrij te Laten. GROOTE RAMP MET EEN VLIEGTUIG VIJE PERSONEN GEDOOD. LONDEN, 25 Sept. Een pas agiersvlieg- tuig met 6 personen aan boord stortte na bij Harrow naar omlaag. Vijf der inzit tenden, drie heeren, waarbij de .bestuur der en twee- dames vonden den dpocl, terf* wijl de zesde passagier, een jong meia-i je, zwaar gewond werd, DE OVERSTROOMING IN ZWITSERLAND. 20 MILLIOEN FRANC SCHADE. GRENOBLE, 23 Sept. Bij de ernstige over. strooming in Haute Maurienne zijn tal vaa fabrieken, molens en spoorweg-, telefoon- en telegraafverbindingen vernield. De treinverbin ding met Italië is verbroken. De sdhade wordt op 20 millioen francs geschat. CHAMBéRY, 26 Sept. De overstroomingen in Maurienne zijn veroorzaakt door het sneeuwt water, dat van den Mont Cenis naar beneden komt en waarvan het grootste gedeelte aan d» Italiaanschc zijde van den berg is neergekomen. De daar aangerichte schade is enonm. BERLIJN, 23 Sept. Uit Milaan wordt gemeld dat het noodweer, waardoor Opper-Italië reedt verscheidene dagen wordt geteisterd, groote overstroomingen heeft veroorzaakt, waardoor aanzienlijke schade is veroorzaakt. Het verkeet;- door den Simplon-tunnel is verbroken en wordt thans langs den St. Gothard geleid. DE POOLSCH—RUSSISCHE OORLOG. HEVIGE GEVECHTEN. WARSCHAU, 25 September. Het Poolschi legerbericht van 24 September meldt: Ten Zuiden van de Pripet wordt de achter volging van den vijand voortgezet. In de ge vechten bij Saslaw hebben wij 3000 gevangenen gemaakt en 33 machinegeweren, een batterij en veel ander materiaal buitgemaakt. Ten Noor den van de F'ripet ontwikkelde zich een gropte slag aan het geiheele front. In de streek van Grodno rul.'en onze troepen op in de richting van Beresja, Kartüska en Ros- jan. Wij bezetten Wolkowysk. Krachtige aanvallen van den vijand in iflj streek van Brzestowica-Wellca werden afgesla gen. Qdelsk werd na langdurigen strijd bezet, Bij Kusniza werd de vijand verdreven. Onzej troepen naderden de forten van Grodno. Wij zijn de Njemen overgetrokken en bezetten Drusv keniki. De buit kon heden nog niet wordetf, vastgesteld. Ten noorden van de linie Seiny-Soewalkf versterken de Lithauers hun stellingen en sdhieten onze troepen met artillerie. De verlig» zen waren tot heden gering. (Wolff). DE ZOMERTIJD IN ENGELAND METb EEN MAAND VERLENGD. LONDEN, 24 Sept. Met 't oog op de m'öfigi werkersstaking heeft de Engeische regeering Ws, sloten, om den zomertijd, die 26 September, zof eindigen, met een tnaantl te verlengen

Ons Blad : katholiek nieuwsblad voor N-H | 1920 | | pagina 2