BON ALMAAR PORT Bi SPEL „De Pastoor van Neuviilette" Burgarlllke Stand Telegrafisch Weerbericht' Staatsloterij. Handel en iarkt Ons Blad". BON. Ons B§ad". Geldig voer vier personen. DE PASTOOR VAN NEÖVILLETTE, ari' AGENDA. p K VEREEN IG1NGSGEB0UW „ST. W1LUBRORD". Maandag 22 Nov.: 7—8 zitting voorschot' bank. 8 uur rep. zangkoor St. Joseph. Dinsdag 23 Nov.: half 9 Jaarverg. Hulp in Nood. 8 uur cursus leerlingen maChi nist St. Raphael. Woensdag 2-1 Nov.: half 8 Raad van Com missarissen voorschotbank. Kwart voor g uur ontw.'-cursus jongel.-ver. St. Jo seph. 8 uur ledenvergadering afd. Bak kers. Donderdag '25 Nov.: 8 uur ledenvergadering Muziekvereeiiiging St. Caecilia, 8 uur ledenvergadering afd. Iederbewfjikers. Vrijdag 26 Nov.: half 8 vergadering com missie van voorbereiding Verbruiks-Coö- peratie. 8 uur ledenvergadering afd. Fa brieksarbeiders. 8 uur Ledenvergadering-„Kruisverbond Op de agenda komt o. m. voor: Verslag ver- .nadering van dén Dio. Bond, bespreking Nieuwjaaractie en bespreking Sobriëtas-con- gres. Zaterdag 26 Nov.: van 23 uur Contribu tiebetaling Bouwvakarbeiders, 4 uur ver gadering commissie tot voorbereiding viering 25-jarig bestaan van den R. K. Volksbond. 5—6 uur Zitli.ng Spaarbank 6—7 uur Zill.ng Wiuterzorg. Afdracht gelden feestcommissie. ST. jOZEFGEZELLENVERËENIGING Maandagavond 8 uur Ontspanning, Dins dagavond half 9 Ontwik kelinng scursus. ALKMAARSCHE IJSCLUB. Zaterdagavond vergaderde in Hotel „De Burg" de Alkmaarsche IJsclub. De Voorzitter de lieer A. J. Stikkel opent .te goed half 8 de als steeds slecht bezochte vergadering en heet allen hartelijk welkom. Spr. hoopt, dat, ais het ijs in de slooten licht, de op komst beter zal zijn. De notulen worden gelezen en goed gekeurd. Hierna brengt de secretaris het jaar verslag over 1919 uit. Daar er geen ijs dezen winter was viel er* weinig te vermelden. De voorzitter brengt den secretaris dank voor zijn kort maar krachtig jaar verslag. Rekening -en verantwoording. De penningmeester doet hierna reke ning en verantwoording. Begonnen werd met 'f200 schuld. Hel boekjaar eindigde met een voordeelig saldo van f9.69. De Voorzitter zegt den penningmees ter dank voor het gehouden beheer. Tot leden van de commissie tot na zien der rekening en verantwoording worden benoemd de heeren H. Bossen en L. C. Koster. De penningmeester deelt nog mede, dat de schuld na den grooten winter van 19171918 f600 bedroeg en dat voor delging van dien schuld zijn noo- dig geweest de jaren 1918 en 1919. Verkiezing bestuursleden. Aftredend zijn de heeren H. v. d. Sleesen. H. Stikkel en J. J. Swets. De aftredende bestuursleden wórden met aigemeene stemmen herkozen. De .Voorzitter feliciteert de heeren met hun herbenoeming. De heer J. Cloeck vraagt op deze vergadering de loonen voor de baan vegers vast te stellen. De Voorzitter doet vervolgens betref fende de tentoonstelling in December a.s. te houden verschillende mededee- lingen.' Her was voor spr. niet gemakkelijk het voorzitterschap te aanvaarden toen er in de kas geen geld was, met het vooruitzicht van een tentoonstelling, die eenige duizenden guldens zou kosten. Van de andere bestuursleden heeft spr. achter de volle medewerking ondervon den en zii hebben spr. gesteund bij ue aanvaarding van het voorzitterschap'. De tentoonstelling is nu zoover ge- voïner(?' zii zal slagen. Alle bescnikbare ruimle is tot de laat ste vierk. Meter verkocht. Uit alle deelen des lands komen de exposanten naar de tentoonstelling te Alkmaar teneinde hier hun waren aan te prijzen. 1 al van medailles ongeveer een dertig stuks van het Koninklijk Huis rti van groote corporaties kunnen ter beschikking van de jury worden ge steld. Aan de prijswinners zal met de medaille tevens een prachtig diploma worden uitgereikt. De tentoonstelling, die den geheelen dag geopend zal zijn, zal dagelijks van 2 tot half 6 worden opgeluisterd door een strijkje onder leiding van den heer Kroon. Tevens zal er 's avonds van 7—10 uur muziek zijn. Op den dag der ope ning en den dag der groote vergade ring verleent het enkel mannenkwartet „Harmonie" te Alkmaar zijn medewer king. De tentoonstelling zal op Woensdag 15 December des namiddags te half 2 officieel worden geopend. Op Zaterdag 18 December des voor- middags te 11 uur heeft de aigemeene vergadering plaats van den Ijsbond Hol lands Noorderkwartier, tellende 134 af- deeUngen, in de socië+eitszaal van „De Harmonie". Zondag 19 December is de laatste dag van de tentoonstelling. De toegangsprijzen tot de tentoonstel bng bedragenop Woensdag 15 Dec. voor niet-leden f en voor leden f0.50 °P de andere dagen respectievelijk f 0.50 vu f 0.25. Ue Koninklijke goedkeuring is ver legen op de te houden verloting. Uit- -'-fieven zullen worden 3000 loten a f 1. iiéidagmiddag heeft spr. vergade.t met er,?.'?' turT' P® 3'ury zal bestaan uit een "utl'Hprsoiien Oei!.- met de afgevaardigden van den Districts- bond. Op twee afdeelingen na waren alle vertegenwoordigd. De disfrictsbond zal een kaart van de waterwegen inzenden. Deze kaart ter groote van 3 maal „1 Va M. z door den heer Ooms worden vervaardigd, Ook zal de Alkmaarsche IJsclub een klei ne stand op de tentoonstelling hebben, waar men zich' op kan geven als lid van die club. De geldelijke toezegging is van dien aard, dat spr. de garanten kan mededeelen dat er geen sprake behoeft te zijn van een tekort Alle beschikbare ruimte van advertenties in de catalogus is uitverkocht Spr. hoopt, dat binnen 14 dagen ook alle loten zullen zijn uitverkocht eu dat deze tentoonstelling een waardige herdenking van het 25-jarig bestaan van den Ijsbond „Hollands Noor derkwartier" moge zijn. Het doet spr. een groot genoegen, dat de pers tegenwoordig is op deze vergadering. De Ijsbond heeft de hulp noodig van de pers, alsook 'de steun. Reeds heeft de pers hare medewer king verleent. Spr. hoopt ook voor de toekomst op die medewerking te mogen rekenen. (Applaus). Hierna werden plannen beraamd voor de- ten winter. Er zullen dubtochtjen, en wed strijden voor de leden en kinderen der le ien gehouden worden. Ook zal de mo gelijkheid van een bondsclub.ocht onder 't mg werden gezien. De eigendommen van de club zijn 't afgeloopen jaar niet gebruiikt, zoodat de staat van eigendommen dezelfde is als vorig jaar. Tot afgevaardigden naar de ver gadering van den Ijsbond, worden be noemd de heeren Wigman en Ooms. Van wege de club worden er voor de a.s. ten- .oonstelling medailles beschikbaar gesteld Gemeemesubsidie. De lieer Cloeck wilde eerst het loon van de baanvegers vastgesteld zien om daarop, de subsidie-aanvrage te baseeren. De voorzitter merkt op, dat de vereeni ging' werkt in het belang van het verkeer zij zorgt, dat alle gevaarlijke plaatsen be- iicorlijk afgezet worden. L>e gemeente zal dan ook zeer zeker hei nut van de vereeni- ging inzien, en overtuigd zijn, dat er subsi die dient verleend te worden. Bovendien ontlast de vereeniging de werkloozenkassen. Er weid besloten subsidie te vragen tot een inaximum-bedrag per dag om zoodoen de een vaste ploeg tegen het standaardloon de banen te doen onderhouden. Er zal naast deze vaste ploeg evenuetel een andere ploeg gesteld worden, die de baan schoon moet houden. Deze ploeg zal ontvangen f 1.per-dag per man met vrije bezem en het recht om te vragen aan niet-leden en niet bondsleden. De banen hebben een totale lengte van pl.m. 17 K.M. Bij de Rondvraag wensch't de heer J. Clceck den voorzitter geluk met het wel slagen der voorbereidende maatregelen voor de tentoonstelling. Spr. twijfelt niet aan het succes van deze tentoonstelling. De voorzitter dankt voor deze woorden. Als afgevaardigde naar de vergadering van den Frieschen Ijsbond heeft spr. aldaar iets gezien, dat ook volgens spr. hier kan worden ingevoerd. De baanvegers heb ben in het midden van hun bezemsteel een ring waaraan een touw. Dit touw draagt de veger over den schouder. Wan neer 'nu iemand te water raakt werpt de veger hem of haar den bezem toe en trekt zoo door middel van het touw den drenke ling uit het water. Ook hiermede komt men op de tentoonstelling. Besloten wordt de tentoonstelling af te wachten. De voorzitter dankt hierna de aanwezi gen, inzonderheid de pers, voor hunne tegenwoordigheid en sluit de geanimeerde vergadering. VEREENIGING VOOR VOLKSHUIS VESTING ALKMAAR. (Vervol g). Aan het verslag is toegevoegd een overzicht van de huuropbrengst der wo ningen van de vereeniging. Blok A. 40 woningen aan de Uitenbosoh- straat, was verhuurd voor f2 tot f2.50 per week. Doordat wegens vertrek v,an een der bewoners (met achterlating van f 10.50 huurschuld) de medehuurder na eenigen tijd gerechtelijk uit de woning werd gezét, werd nog een schade gele den van f 42. Blok B. 40 woningen, eveneens aan de TJitenboschstsaat, werd verhuurd voor f 2.10 tot f3.50 per week. Twee bewoners ver trokken met een huurschuld van samen f34.75 en door het leegstaan v.an een paar woningen gedurende één of 2 weken werd een verlies geleden van flG.75. Voor blok O, 32 woningen aan het Zeg- lis e.o. waren de huren f2.40 tot f3.85 per week. Al deze woningen zrijn de feitelijke ver- eenigingiswoningen, de hier volgende zijn de z.g. Gemeentewoningen, die ten name der vereeniging staan en door haai' wor den geëxploiteerd, maar voor welken ex ploitatiekosten de gemeente Alkmaar aan sprakelijk ie. Diet verslag bevat verschillende gege vens omtrent, den bouw, welke als bekend mogen worden verondersteld. Blok V Ld. 30 woningen Visscherslaan Land-dwarsstraat. Verhuurd voor f2.50 tot T2.70 per week. De drie oude woningen, die bij' aankoop reeds op het terrein stonden, brachten op fl.50 en fl.60 per week. De woningen aan de Land-dwarsstraat, gelden f2.70 per week. Blok van Eikelenbergstraat, 41 wonin gen, le serie. Op Jan. waren 31 verhuurd voor fö en f5.50 per week. De andere werd kort nadien verhuurd voor f4.50 tot f7.50 Door het leegstaan van een paar woningen werd f30.50 schade geleden. Blok Landdwarssuaat, 2e serie, 47 wa ningen, de eerste verhuurd met ingang- van 21 April de laatste met ingang van 30 November 1919. Het verslag maakt bierbij melding van een moeilijkheid bij de duurbepaling. Toen eenige woningen gereed waren, werden ze verliuurd voor f3.80 per week, welke prijs nader door de gemeente Werd .verhoogd tot f4.75 en f4.05. Ofschoon liet Wier feitelijk geen huurveriiQoging betrof maar een definitieve vaststelling van den Ook leeft spr. vergaderd 1 huurprijs, werd toch de goedkeuring var de bouwcommissie gevraagd. Deze ver-lf beid met de tegenwoordige sjLlariëering klaarde het verzoek niet ontvankelijk, om dat zij meende dat de eerste vaststelling door het daartoe bevoegde lichaam was ge schiedt. De kantonrechter, bij wien in Itoo- ger beroep werd gegaan, besliste dat de eerstviastgestelde huurprijzen gehandhaafd moesten blijven, „omdat die hiuur al hoog genoeg, was". De meeste bewoners be taalden vrijwillig, de boogere huur, voor 4 anderen echter zal die verhooging eerst kunnen worden toegepast, nadat de huur- oommissiewet zoodanig gewijzigd zal zijn, dat met rijksvoorscWot gebouwde wonin gen buiten haar gebied vallen. Dan zullen de huurprijzen loop-en van f3.25, tot f4.75 per week. Van Blok Eikelenbergstraat, 2e serie, 555 woningen is de verhuring pas in de eerste dagen van 1920 begonnen. Van het Karenhuis, bevattende 33 twee- en 11 éenkamerwoningen, was in 1919 nog geen enkele woning verhuurd'. De prij zen werden vastgesteld op f 2 voor de een- en f3.50 voor de twee-kamerwoningen. De onderhoudskosten bedroegen voor blok A f577.43, blok B f522.84i/2, blok C f469.29, blok VI. Ld. te serie f270.96 (over U/2 exploitatiejaar), samen f 1840.521/2. Over 1919 werden de gelden uit Wet fonds voor onderhoud en herstel niet ge- Weel verbruikt, Over 1920 zal dit wel ruim schools het geval zijn. In het verslag wordt den wenseh uitge sproken, dat de opheffing- van de huur- oommissiewet voor bcuwvereenigingen niet te lang 'meer op zich' Iaat wachten, omdat Wet dan alleen mogelijk zal zijn de huren op zoodanig peil te brengen, dat de winst en verliesrekening niet langer met een nadeelig saldo behoeven te sluiten. De huurbetaling liet weinig te wenschen over. Het bedrijfsresultaat was blijkens de balans en verlies- en winstrekening een na deelig saldo van f4074.33, waarvan f 1655 OOi/a door de exploitatie der ver- eenigingswoningen en f 2418.32 i/skoor Ide de gemeentewoningeii. -Ondanks de minder g-unslige resultaten stelde het 'bestuur toch voor een dividend uit te keeren van 3 p-Ct. Wet daarvoor 'benoodigde bedrag Wordt ten laste gebracht van de reserverekening. SALARISREGELING ONDERWIJZERS. Gisteren vergaderde 't Bestuur van de Afdeeiing Alkmaar en Omstreken der Dioc. Vereeniging van R. K. Bijzondere Onderwijzers ter bespreking van de toestand, ontstaan door de dezer dagen gepubliceerde concept salarisregeling. Eenstemmig was men van meening, dat deze regeling méér dan onvoldoen de is. en voor onderwijs en onderwij zer noodlottig. Besloten werd, alvorens verdere ac tie te voeren, aan het Hoofdbestuur telegiafisch nadere inlichtingen te vra gen, doch zich reeds nu te wenden tot He R. K. Kamerleden van de Kieskring. Aan de kamerleden Mr. Bomans v. d. Bilt. en Mr. Paul Reijmer werd het vol gende telegram verzonden: Afd. Alkmaar der Djoc. Vereeniging van Onderwijzers Bisdom Haarlem,'ver- o-ekt krachtige stenu tot verbetering der voorgestelde salarisregeling. AlMMERDORFER, Voorzitter. Door een comité van onderwijzers uit het Noorderkwartier wordt een pro- testverg,ad_ring voorbereid tegen a s. Woensdagmiddag te 2 uur in de Unie alhier. Alle openbare en bijzondere onderwij zers -en onderwijzeressen uit de krin gen Alkmaar. Schagen en Den Helder, zullen tot deze vergadering worden op geroepen. Nadere bijzonderheden volgen mor genavond per advertentie in de verschil lende bladen. SWAN- EN WATERMAN VULPENHOUDERS. L. FRANKENBERG, LANGESTRAAT TERUG VAN DE NEDERLAAG. Gisteren waren een groot aantal sup porters van Alcmaria per vrachtauto naar Hoorn gegaan om getuige te zijn v,an den wedstrijd Hoilandia—Alcmaria. Toen zij 's avonds terugkeerden is er onder Avemhorn een ongeluk gebéurd. Men had op de vrachtauto van den heer V. -alhier een paar zijschotten gezet, waartegen de inzittenden leunden. Een dezer zijschotten nu brak waar door een aantal personen uit de auto vielen en meer of minder zacht met den grond in aanraking kwamen. Een per soon heeft zelfs een been gebroken. EEN ADRES. Aan den Raad der gemeente Alkmaar is onder dagieekening van 22 Novem ber 1920 het volgende adres verzonden: Geeft met verschuldigden eerbied te kennen, het bestuur der afdeeiing Alk maar van het Nationaal Verbond van Gemeente-ambtenaren in Nederland (se cretariaat Kennemerstraatweg' 1), dat het ïpet belangstelling heeft ken nis genGmen van den inhoud der Bij lage no. 220 tot het verslag der hande lingen van den Gemeenteraad 1920, be trekking hebbende o-p eene herzie ning der salarissen en loonen van amb tenaren en werklieden der gemeente; dat de afdeeiing indertijd aan Burge meester -en Wethouders heeft verzocht te bevorderen, dat met ingang van 1 Januari (921 eene nieuwe saiarisrege- ling voor de ambtenaren tot stand zal komen -dat de afdeeiing dezen datum januari 1921 heeft gekozen niet uit-over weging. dat voor de ambtenaren eene verhooging.niet eerder noodzakelijk zou zijn. doch uitsluitend o-p grond van be rusting in het raadsbesluit van 14 M-ei 1.1. om in dén loo-p- van het jaar ge-en salarisherziening ter. hand te nemen en in de meening verk-e erende, dat de Raad na -een zoo kort tijdsverloop toch geen andere houding in deze. zou aannemen dat d-e aL.-ming echter nog steeds staat o-p haar standpunt van cnvoldaan- en zoo spoedig, mogelijk herstel van het verbroken evenwicht tusschen de j aar wedden regeling voor ambtenaren en die voor werklieden, ten aanzien van welk laatste punt de commissie van bij stand voor ambtenaren- en arb-e'dsaan- gielegenheden, blijkens haar in meer genoemde bijlage opgenomen voorstel, thans eenzelfde meening blijkt té zijn toegedaan, -en als gevolg .daarvan met eenigen grond mag verwachten, dat ook uwe vergadering in deze een andere meening zal zijii toegedaan dan in de zitting van 14 Mei 1.1.; Redenen waarom het bestuur voor noemd meent ter kennis van Uwen Raad té moeten brengen, dat het betrekkelijke voorstel der commissie zijne volle in stemming beeft en aanneming, daarvan op hoogen prijs zal worden gesteld. Het bestuur der afdeeiing voorn., D. VAN BARNEVELÜ). 'Voorz. HUMAN, Secretaris- UITVOERING TEN BATE VAN DE KIN DERBEWAARPLAATS. In Wet artikeltje betreffende de uitvoering- ten bate van de k'inderbewaarp-laats is een hinderlijke fout geslopen. In de le alinea staat in den laatsten -regel: „volledige kas". Een ieder zal wel begrepen hebb-en dat dit moet zijn „ledige kak". VERGADERING VAN DEN RAAD DER GEMEENTE ALKMAAR, op Donderdag 25 Nov. 1920, nam. le 1 Uur. Tie behandelen punten: 1. Vaststelling der notulen van de vorige vergadering Mededeelingen. ïngek. slukken. 2. Benoeming van leeraren Gem. Normaal- lessen (Bijlag^ no-. 207). 3. Benoeming leeraar Handelsscholen (Bij lage no. 208). 4. Benoeming va-n een Directeur van den Keuringsdienst (Bij-lage no. 213). 5. Benoeming van een onderwijzeres aan de 6de Gemeenteschool (Bijlage no. 214). 6. Benoeming van een onderwijzer in het Duitsch bij het IIerhalingsonderwijs (Bijlage uo. 217). 7. Voorstel inazke gcldlecning aan het Stads-Ziekenhuis (Bijlage no. 211). 8. Behandeling van het 1ste sup-pl. kohier van den hooidelijken omslag, dienst 1920 (Bij- la-ge no. 224). 9. Alsvoren van het kohier der belasting o-p gebouwde eigendommen, dienst 1920 (Bij lage no-. 223.) 10. Alsvoren van bezwaarsehriiten legen aanslagen in den hooidelijken omslag, dienst 1919 (IX). 11. Alsvoren van bezwaarschriften jn be roep, dienst 1919 (VIII). 12. Voorster tot herziening der jaarwed den van het personeel aan het Gymnasium en de Handelsscholen (Bijlage no. 215.) 13. Idem tot het geven van namen aan straten (Bijlade no. 218). 14. Idem nelreifende het gemeente-archief (Bijlage no. 221). 15. Idem inzake bouw van een ambtswo ning voor den Directeur der lichtbediijven (Bijlagen nrs. 56, 139 en 222.) 16. Vaststelling van dc begroeting der plantsoenen (Bijlage no. 201 en van de Ver eeniging voor Gezinsverpleging (Bijlage no. 202 dienst 1921. 17. Voorstel inzake opleiding politie-per soneel (Bijlage no. 204). 1.8. Idem tot onderhandsche verhuring van dc boerderij „Oostwijlc" (Bijlage no. 205). 19. Idem inzake subsidie btndbotnvhuis- houdeursussen (Bijlage no. 209). 20. Idem tot vaststelling eene-r instructie voor de arisen aan het Stads-Ziekenhuis (Bij lage no. 210. 21. Iudem inzake de toelage aan de Ka mer van Koophandel (Bijlage no. 216). 22. Idem tot aankoop van een huis (Bij lage no. 219). 23. Idem inzake herziening salarissen en loonen van - ambtenaren en werklieden (Bij lage no. 220). 24. Idem tol wijziging van de Verordening op het hetfen van belasting op openbare ver makelijkheden (Bijlage no. 225.) 25. Idem tot wijziging van de Verordening op het hellen van een belas ling op de ge bouwde eigendommen (Bijlage no. 226). GEBOREN: 18 Nov. Hendrik-us Aloysius, z. van Gerardus Bilars en Maria G-erarda Handgraaf. 19 Nov. Martinus, z. van Willem Smo-renberg -en Geertruida Lu- berta Ellebroek. Elisabeth Maria, d van Hendrik Karei Maria de WtT.I ets Johanna Maria Alb-ertina Dirken. -- na Maria. d. van Petrus Stnit en - sabelt! van Dmmen. 20 Nov. Ar a Catherina. d. van Johannes Kor'ver en Betje van Le-eren. Aagje, d. van jan Pol en Trijntje Hop. 21 Nov. Dirkje Hendrika. d. van Renger van Buren en Guurtje d-e Bood. - Trijntje, d. van Geert van de Kuijt en Aaltje Visser. OVERLEDEN: 19 Nov. Corneiis Groen 77 jaar. Verwachting: Meest zwakke tot matigen OosteLijken wind, li dder tot lieht bewolklt droog weer, Lichte tot matige vorst des nachts. Zelfde temperatuur overdag. HOOGE PRIJZEN. Trekking van 22 Nov. No-s. '3603 eti 22744 elk f1500. Nos. 3147 en 22115 elk f1000. N-os. 4474 16171 21648 en 22365 elk f400. Nos. 6641 10164 en 14757 elk f200. Nos. 6618 7978 8473 11714 17164 -et. 18440 elk f100. PATRONAATSVOETDALBONDi Uitslagen van Zondag 21 Nov. Geel Zwart II—W. V. V. 1 2—1 onder protest" van W. V. V. Blauwwit II—Geel Zwart I 1—0 Competitiestand is nu als volgt: gesp. gw gl. veil p, voer--eg. gem. Blauwwit II 4 3 0 1 6 10 5 1.50 Gee. Zwart I 3 2 0 1 4 6 4 1.33 V.A.F.C. V 2 1 0 1 2 8 2 1.00 Blauwwit III 2 1 0 12 2 1 1.00 Geel Zw. II 4 2 0 2 4 4 5 1.00 W. V. V. I 3 0 0 3 0 1 11 0.00 HOLLAND!A—ALCM. VIOÏRIX 2-0, Wal we vreesden, wat we bijna durfden voorspellen, is geschied. Onze stadgenooten zijn door bun Hoonisehe concurrenten ge klopt en wel met dezelfde cijfers als hier in Alkmaar. We gclooven graag, dat het voc vele enthousiasten een leleursteling is ge weest. vooral na de overwinningen op Hortus en Purmersteijn. Een troost mogen zij mee nemen, dat de nederlaag werkelijk verdiend is geweest. Het spel was lang niet wat we de laatste weken gewend waren en het is aai het meer dan schitterend verdedigen van Bos man te danken, dat de nederlaag niet grootej geweest ic. De voorhoede was absoluut niet gevaarlijk, waarschijnlijk ten gevolge van bet- teil, dat de middenlinie gebroken was. Hier speelde v. d. Pol tengevolge van een oecn- blessuur van verleden week nog niet mee, wat werkelijk een groot gemis bleek. Een groot aantal supporters was mee naar Hoorn getogen, met de hoop getuige te zijn van een overwinning. Doch toen 't na een halt uur spelen reeds 2—0 stond, was deze hoop geheel vervlogen, 't Bleek duidelijk, dat de voorhoede dezen achterstand niet kon in halen, temeer daar het Icrreih, toch- al niet best, nu do-or de vorst heel moeilijk te be spelen was. Vermelding verdient nog, dat een penalty legen Alcmaria genomen, overgeschoten werd. Toen om ruim kwart over vjjt de trein uit Hoorn hier aankwam stonden er eenjjge hon derden op t perron om de „overwinnaars'' le begroeten. Men begrijpt hoe teleurgesteld deze menigte nu maaar met de stille tro-m atdroo-p. De stand is m,: •- PLAATSGEBREK. Wegens plaatsgebrék moet een gedeelte van de sp-orfverslagen blijven staan tot ■morgen. i® AMSTERDAM, -22 -Nov. See. 436 volte koeien le kw. 11.90--2, 2e kw. fl.651.75, 2e kw. 11..151.45 per K.G.85 melk- en kaltkoeien f 550—960, 17 graskalveren f 100— 1160, 21 nuchtere kalveren f 3045, 166 scha pen 4 40—60 per sluk; 469 vette varkeus le kw. J 1.95, 2c en 3e kw. fl.651.90 per K.G schoon gewicht. De Directie Vincent Berghegge gaf ons heden de toestemming- om aan al onze abonné's 25 pCt. korting te geven voor de opvoering van helle®»av©ss«I 8 uur te geven. Ofschoon wij dit eerst vandaag kunnen berichten en wellicht vejen hun avond reeds bezet hebben, meenden wij toch voor onze abonné s die er alsnog gebruik van kunnen maken, niet te mogen verzuimen dit te vermelden. Vertoon van onderstaande bon is voldoende om van de korting te genieten. %jrfiag 99 Deze bon geeft recht op reductie van 2 pCt. op üeen;rfe3- prijzen voor de opvoering van op Maa-ïidiag; 2% Woveiuhei* ia de Marsnom®. S3 Ons Blad". SS OrtS ~~(7r777i*r -"Ly PVM

Ons Blad : katholiek nieuwsblad voor N-H | 1920 | | pagina 3