R.-K. NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR NOORD-HOLLAND - Woensdag 1 December 1920, 13e Jaargang BINNENLAND LEUILLETON si o 2V. ABONNEMENTSPRIJS: PER KWARTAAL i 12.-, FRANCO PER POST f 250 MET GEÏLLUSTREERD ZONDAOSBLAD i 0.50 HOOQER. Bureau: HOF 6, ALKMAAR. - Telefoon: 431 ADVERTENTIEPRIJS: Een onaannemelijks motie, BUITENLAND Verschijnt dagelijks. VAN 1-5 REQELS f 1.25; ELKE REQEL MEER f 0.25; RECLAMES PER REQEL f 0.75; RUBRIEK „VRAAG EN AANBOD" BIJ VOORUITBETALING PER PLAATSING i 0.60 Am slit «bonné'a wordt op aanvraag gratis een polis verstrekt, welke hen verzekert tegen ongevallen tot ten bedrag van t 500.—, f 400.—, f 200.—, f 100—f 60—f 35.—, f 15.—. Juffrouw Buze Groene weg neemt gaan deweg in de Tweede Kamer weerzinwek kende aiLures aan. We wezen beréida op de dwaasheid, lie deze feministe debiteerde over de z.g. ;,masculini3tiscli,e" neigingen der Regee- V-eering. Reeds tweemaal kwam zij met deze Uauwiieit,die een beschuldiging moest verbeelden aan het Kabinet Buys, voor Jen draad.' Een flauwiteit, maar ook een beschul diging, ontsproten aan een geëxalteerd vrouwenbrein, dat herinnert aan de overspannen uitingen va-ti een miss Rank- durst. Een verstandig mensch trekt er de jch,ouders voor op. Be motie inzake de gelijkstelling van ie gehuwde en de ongehuwde moeder door jluffrouw Grooneweg in de Tweede Kamer ingediend, komt ons echter be denkelijker voor dan haar gebazel over bmasculinisterij In die motie valt de toeleg te onder kennen om het' gezin te ontwrichten en een zedielijken norm ingang te verschaf fen, die hoogst gevaarlijk is te achten \n voor liet gezin èn voor de vrouw. Die toeleg is d,an ook yan meer dan êcn zijde, waaraan liij aanstoot moest ge- Ven, niet onbemerkt' voorbijgegaan. De Federatie van B. K. vrouwenbon- Jidn, in Nederland, heeft een klinkend protest gezonden aan de Begeering cn 3,6 Tweede'Kamer, waarin met klem ver docht wordt, geen gehoor te ver leen en aan de stem, die vragend om moeder )eh,aps<zorg, daarbij gelijkstelling verlaagt van de ongehuwde met do gehuwde moe dor. Te-recht ziet de Federatie daarin o.a, bevordering van den arbeid der gehuwde -Vrouw, miskenning van don man als lioofd (der ëelitverceniging on den ondergang yan 't gezinsleven. Het goede voorbeeld der' R» Kb Vrou- .venbonden hoeft aanslclïélijlc gewerkt. Ook die Nederl. Christen-Vrouwenbond, te Ned. Vrouwenbond tot verhpoging van Vet zedelijk bewustzijn, zoomede de Ver- e'cnis'ing tor behartiging van de belan gen 'der Jongo Meisjes, h:ebben zich in tlieze belangrijke aangelegenheid, die de per'der gehuwde vrouw zoo nauw raakt, Vliet onbetuigd gelaten. 1 Ook .deze Bonden en Vereenigirigen Yichtban een adreis tot cTo Tweede Kamer faaa-r aanleiding van juffrouw Groeneweg's funeste motie. In dit adres wordt gewezen op de be denkelijke gevolgen welke de door die juffrouw gewensoÈte gelijkstelling zou 'meebrengen. De Christelijke liefde moet toornen deer nis te hebben met de ongehuwde moe- (iler, haar steunen om na haar val op Je Staan, maar deze steun moet worden Verleend uit Christelijke barmhartigheid, iSdie de veroordeeling der zonde ongerept iaat. In deze stelling wordt kloek lipt Chris telijk beginsel vooropgesteld en daarmee Jret scheppen van oen recht voor de on- igeliuwde moeder tegenover den Staat, als leidend tot minachting van het huwelijk en ontwrichting van het gezinsleven,yer- ao.rd.ee ld. i [Wij vertrouwen dan ook dat de motie Van juffrouw Groeneweg, aLs iuldruisch.e-nd (tegen de zedelijkheidsbegrippen van de lOvergroote meer Jerheil der Nederland se) u: vrouwen, door dc Tweede Kamer zal verworpen worden, De DE TOESTAND IN IERLAND. Branden en bedreigingen. Irish transport and general Workers' Union, Hall te Cork is 's nachts, na een aantal ontploffing, door brand vernield. Op de brandweerlieden, die trachtten het vuur te doo- ven, werden schoten gelost. Verscheidene boer- delijen te Waterfall, in het district Cork, zijn 's morgens vroeg afgebrand. Gemeld wordt, dat een aantal Iersch-Ameri- kaansche artilleristen te Londonderry zijn aan gekomen, waar officieren van "het leger brieven hebben ontvangen, waarin zij gedreigd worden met het lot der (vermoorde) officieren te Du blin op 21 dezer. Benden Sinn Feiners hebben plannen gesmeed om in Engeland huizen en eigendommen te ver branden van leden van de Iersche hulppolitie (de Black and Tans), terwijl de levens der ge zinnen van de ministers bedreigd worden, even als de ministers zelf. Onder de gisteren te Dublin gearresteerden, was ook het Sinn Fein-lid van het Lagerhuis, Sears. De Ier, die van moord beschuldigd was in verband met de brandstichtingen te Liverpool, verscheen voor de rechtbank met zijn hoofd in verband. Hij weigerde zijn naam op te geven en zei alleen, dat hij een Ier en Sinn Feiner was en van Dublin kwam. Een getuige zei, dat er, na de arrestatie, van den gevangene, een kaart in zijn bezit werd gevonden, waarop een aantal plaatsen voorkwamen, waar dien nacht brand was uitgebroken. De bureaux van de „Freeman's Journal" te Dublin zijn te middernacht door een geheim zinnige bende gewapende en gemaskerde mannen in brand gesloken. Drie meisjes, die op de bo- vènste verdieping woonden ontsnapten ternau wernood aan den dood. Een Sinn Fein-bank. Do autoriteiten hebben een overval gedaan m een Sinn Fein-bank te Dublin en een geheime ondergrondsche brandkast ontdekt, die bij een vorig onderzoek niet gevonden was. Bij opening Weken er documenten en 500 pond sterling in te zijn, op naam van Michael Collins, den z.g. chef van den staf van het Iersche rcpublikein- schc leger. Voorzorgsmaatregelen. Op een conferentie van ministers en politie autoriteiten in Downing street zijn de jongste gebeurtenissen besproken. Besloten is de publieke tribunes in het parlement met uilzondering van de perstribune, te sluiten. Later werd uil Londen gemeld: Het publiek wordt» nog slechts in een klein deel van het parlementsgebouw toegelaten en alleen op ver toon van kaarten. liet verkeer van auto's in de nabijheid van het parlement wordt nauwkeurig gecontroleerd, terwijl een bewapende politieboot op en neer vaart aan den rivierkant van het ge- houw. Brandstichters voor de rechtbank. Een 20-jarige jongeman, Robinson genaamd en zich student' noemend, is Maandag voor een Londensche poliiie-rechthank verschenen, in verband met de poging lot vernieling van een houtloods te Finshury. De politic verklaarde dat een aantal Iersche pamfletten op zijn kamer wa ren gevonden. Hij werd voor een week in pre ventieve hechtenis teruggezonden. Een Ier, die weigerde zijn naam te noemen, was beschuldigd van moord op een man, die doodgeschoten werd, toen hij mannen vervolgde, die bij brandstichtingen betrokken waren. De ge vangene werd in voorarrest gehouden. De brand te Liverpool. De schade van de door Sinn Feiners gestichte branden te Liverpool wordt thans geschat op driekwart millioen pond sterling. DE TOESTAND IN HET VERRE OOSTEN. De „Times" verneemt uit Peking d.d. 28 dezer: Na langdurige besprekingen aan de grens heb ben alle overblijvende troepen van de generaals Kapel en Scmenof van Trasbaikalie, totaal 10.000 man, het Chineesche gebied betreden. Zij zijn out» wapend en zullen per spoor naar het kustgebied gezonden worden. Verwacht wordt, dat Scmenof zich onder JapanscKe bescherming zal stellen. Hel ganschc gebied wordt aldus overgelaten aan de zoogenaamde „faxeastecn republic", welker regeering overgebracht is van. v'erkneudinsk naar Chita, De regeering, welke geheel communistisch is, onderhoudt de nauwste aanraking met Mos kou. De toestand in het verre oosten is nu zeer be langwekkend, daar het feitelijk even stevig in de macht der sovjet is als elk gebied van eigenlijk Rusland, 'Japan is uiteraard opgewonden over den toestand en de vooruitzichten en besteedde reeds meer dan negentig millioen y enaan interventie in Siberië en verloor veel levens cn groote sommen Japansch kapitaal, welke voor niets uitgegeven zijn indien Japan hel bolsjewis tisch regiem de vrije hand laat. AANSTAANDE SPOORWEGSTAKING IN NOORWEGEN. In het Noorweegsclie Storthing werd het spool- wegpersoneel de raad gegeven de staking uit te stellen en de voorstellen af te wachten van de commissie, benoemd tot het bijleggen van het geschil. Het verzoek van het spoorwegpersoneel lot verhooging van de laagste salarissen tot 000 kronen werd met 105 tegen 16 stemmen verwor pen. Hierop werd en de voorstellen van de com missie met 119 tegen 5 stemmen aangenomen. Men kan het uitbreken van de staking als zeker beschouwen. DE KONINGSQUAESTIE IN HONGARIJE. In antwoord op een interpellatie van den Ilou- gaarscheu afgevaardigde Rassay over een grond wetswijziging en de definitieve oplossing van de koningsquaestie, antwoordde de minister-presi dent Teleki in de nationale vergadering, dat m de koningsaangelegenheid de meening gevraagd moest worden van het geheele land. De premier verzet zieli met kracht de opvatting \an den interpellant, dat de troonquaestic een aange legenheid is, die do builenlandselie politiek raakt. De beslissing gaat alleen het Hongaarsclie volk aan en zal door Hongarije alleen genomen wor den naar eigen goeddunken. Zelfs in liet vicdes- verdrag wordt het zelfbeschikkingsrecht over deze quaestie erkend. Het antwoord van den premier werd met levendigen bijval ontvangen. KONING KONSTANTIJN. Het Grieksche pantserschip „Averof", dal te Konstanlinopel lag, heeft bevel gekregen naar de Piraeus terug te keeren cn naar Brindisi te gaan, om Konslanlijn na het plebisciet terug te bren gen- &UITEHL BERiCHTSM* BUREAUCRATIE. Een licel sterk staaltje van bureaucralischcn sleur geeft de „Bert. Morgenpost": Het dagelijksch bestuur van het stadje Ra- thenow had eind September maximum-prijzen vastgesteld voor groenten en vruchten niette genstaande toen een dergelijke vaststelling niet meer geoorloofd was. De handelaars in groen ten en vruchten te Rathenow. protesteerden 25 September hij den regeeringspresident te Pots dam, die vijf dagen later antwoordde, dal hij het protest had doorgezonden aan den Pruisi- sohen commissaris voor de voedselvoorziening. Den 2eu October protesteerden de handelaars bij den rijksminister voor de volksvoeding, die den 8en October in een brief een gedrukt formulier gewaarmerkt F. O. no. 11/7 3043 antwoordde, dat het schrijve!) van 2 Oc tober gezonden was aan den Pruisisclien slaats- i commissaris voor de volksvoeding. -j De rijksvoedingsminisler heet Hermes. En deze heer Hermes is tevens Pruisisch staats commissaris voor de volksvoeding. De heer Hermes heeft dus het protest gezonden aan den heer Hermes. Na vier weken deelden de handelaars den rijksminister Hermes mee, dat zij van den staatscommissaris Hermes nog steeds geen ant woord hebben ontvangen. Hierop antwoordde de rijksminister Hermes, dat hij de herhaling van het protest opnieuw had verder gezonden aan den staatscommissaris Hermes. En de brief, van 2 November weer een gedrukt formulier waarin dit werd meegedeeld, was gewaarmerkt F. O. nr. 11/7 -3598. Den Sen October nr. 3043, den 2en Novem ber 3598. In een tijdsverloop van 22 werkda gen waren dus door het - rijksministerie voor de volksvoeding 555 van zulke gedrukte for mulieren gezonden, of per dag meer dan 25 stuks. De' afgevaardigde Scliifl'er heeft bij den Duitsdhen Rijksdag een motie ingediend, waar in de regeering wordt verzocht, door het in dienen van een aanvulling op de beurswet het in par. 7 genoemde verbod van beursbezoek door vrouwen op te heffen. Er I\eeft een hom-ontploffing plaats ge had in de pakhuizen van een huidenkoopman nabij London Bridge, kort na middernacht. De schade is gering, persoonlijke ongelukken kwa men niet voor. Er zijn drie werklieden gewond lij een door een ongeluk ontstane ontploffing in de eleclrischc -Centrale te Woolwich (Engeland). Een jongen die op een omnibus zat, welke zich op een mijl afstand van de plaats van het on geluk bevond, werd gedood door een over de Theems geslingerd stuk metaal. Op de te Londen gehouden internationale conferentie van spoorwegarbeiders zei het La- gerlnfislid Thomas dat er de eerstvolgende maanden een groote strijd gestreden zou wor den over het verlangen der spoorwegmannen dat de regeering haar belofte zou nakomen om aan de arbeiders aandeel te geven in liet be heer der spoorwegen. (n Londen wil men trachten het gedrang om op drukke plaatsen in een omnibus te ko men, te verminderen. Daartoe zal het formee- r envan queues door den County Council ver plicht worden gesteld. Iedereen, die zich bij de queue wil aansluiten, moet daartoe een genum merd kaartje uit een automaat halen. Voor de trams zal hetzelfde gelden. Naar Havas-Reuter uit Rome meldt, zul len de arbeiders aan de gemeente-centrale al daar lijdelijk verzet toepassen in verband met looneisohen. De overheid heeft de noodige maatregelen genomen om althans een beperkte sladsverliohting te verkrijgen en het tramver keer mogelijk te maken. De politie heeft zeer strenge orders. Twee soc. gemeenteraadsleden, drie Ifon- gaarsche communisten en verschillende anar chisten zijn te Bologna gearresteerd in verhand met de gebeurtenissen op 22 November. DE ZIEKENKASSEN. In de „R.-K. Vakbeweging", wordt de kwestie der Ziekteverzekering Jiesproken cn uitgelegd, waarom dc vertegenwoordigers van de R.-K. vakorganisatie in den Iloogen Raad van Arbeid zich niet konden vereenigen met het standpunt der Centrale werkgevers en der socialisten, inzake de gecontracteerde vrije ziekteverzekering door de werkgevers naast die van Staatswege. Aan het slot van het artikel wordt de opinie van het Vak bureau aldus samengevat: „Men nam stelling tegen de uitvoering van de Ziektewet; men wilde een nauwkeurig onderzoek waarbij zou worden nagegaan hoeveel arbeiders nu reeds zonder premiebetaling uilkcering bij ziekte ontvangen. Men ging verder en betoogde, dat de uitkec- riug bij ziekte is te beschouwen als een onderdeel van de arbeidsovereenkomst, waardoor het een zaak kan geacht worden waarvan onder wet telijke voorschriften de uitvoering berusten moet bij de daarvoor aangewezen organisaties van werkgevers en werknemers. Het is niet onbekend gebleven, dat dit stand punt werd verdedigd doorde vertegenwoor digers van de liberale werkgevers cn de socialis ten. Wij vroegen ons af: wat is dal? Zijn de liberale werkgevers zoo opeens tot samenwerking met de georganiseerde arbeiders bereid? En nog slimmer, zweren de sociaal democraten het „alles ouder de wel brengen" al? Wij vfbegen verder: vanwaar die verbroedering, die samenwerking van de „klassenslrijders" met de meest onverdachte door-en-door „kapitalis ten"? En wij vróegen verder: wat kan toch de aan leiding zijn, dat die beide groepen zoo opeens liet standpunt van de Katholieke en Prol, Christelijke werkgevers en arbeiders betreffende samenwer king overnemen? Wat was er toch gcheqrd? En we dachten aan den strijd in de havens en de bouwvakken en aan nog zooveel andere conflicten. Was het onderling vertrouwen, dal toch beslist noodig is om zulk een wet uil te voeren, opeens zóó groot geworden? Wij konden liet vermoeden niet van ons af zetten, dat het legen de Talma-wet ging en spra ken ons op grond daarvan er vooruit, dal be doelde wet wèl zou worden uitgevoerd." Over deze merkwaardige scheiding heeft het Vakbureau nog een onderhoud gehad met den oud-Miiiisler Posthuma, directeur-presi dent van Centraal Beheer, waarover later in het blad nog een en ander zal worden medege deeld. DE MINISTERS BUYS DE BEERENBR0ÜCK EN DE VRIES. De Haagsche briefschrijver van do „Tijd", maakt, in verband met de algemeenc beschou wingen in de Tweede Kamer over de Staatsbe- grooting 1921, een vergelijking tusschen de Mi nisters van Binnenlandsohe Zaken en Finan ciën, Beiden hebben, naar zijn nieening, ieder naar zijn aard, uitstekende redevoeringen ge houden. En toch, welk een tegenstelling I „De Minister-President is op en top een be stuurder. Zijn redevoeringen dragen van dat karakter den stempel. Hij zegt, hetgeen hij zegt, kort, zakelijk, eenvoudig, geen wdord meer gebruikende dan noodig is, zich ertoe be palend zijn argumenten te geven, zonder diep in te gaan op die van zijn tegenstanders. Hij zegt daarbij niets, waarvan hij niet zeker is het te kunnen nakomen en vooral niets, dat kan worden misverstaan. Men weet, precies, waaraan men met hem toe is, In overeenstem ming met de oprechtheid, die een van zijn ka raktertrekken is. Hij heeft daardoor hel ver trouwen der Kamer, die hem hij slot niet on dankbaar is, dat hij haar breede principieele beschouwingen, redevoeringen in grooten slijt en spitsvondige weerleggingen bespaart. Zijn ambtgenoot is vóór alles kampvechter, steeds een en al strijdlust. Hoe feller hij wordt aangevallen, hoe krachtiger redenaar hij wordt Zonder te groote fijngevoeligheid en zonder angst hem pijn te doen, pakt hij zijn tegen stander aan, slaat hem neer als hij kan en ha mert op hem los, hem rakende, waar hij hem maar raken kan. Op elk wapen, in het debat gebruikelijk, is liij een meester. In ironie ev sarcasme heeft hij ternauwernood zijn gelijke. Hij heeft daarnaast een bijzonder slag, om, als hij zich zwak gevoelt, hetgeen zijn tegenstan der heeft gezegd, zóó te kneden, dat de in houd geheel wordt veranderd, maar. het uiter lijk zóó schijnbaar onveranderd blijft, dat de beslredeue zich de oogen uitwrijft en zich af vraagt, of hij zóó slecht zijn bedoeling uil- it. „Op den dag van Wendt's dood was er we derom eens een buitengewoon zilverrijke erts soort onder de stampers, en Wendt zeide mij, dat hij op het gevaar al door Gregory weg gezonden te worden, tegen den middag, wan neer de paar tonnen de bewerking ondergaan «ouden hebben, in de benedenafdeeling der smelterij iets zoeken en nauwkeurig op alles acht geven zou. Het verdere zon zich dan wel vinden. „Wendt deed, gelijk hij gezegd had, en wenkte mij eens, ioen ik na eenigen tijd naar hem keek, toe op eene wijze, die mij, vol gens afspraak, verried dat hij het bedrog ontdekt had. Kort daarop liet ik mij aflossen cm te gaan eten. Eerst echte;- spoedde ik mij paar het benedengedeelte van den molen om Wendt te zoeken, ik trof hem' juist aan, ter- Wyl hij een groot glas .water uitdronk. „Wel, wvendt ho.e staat het er mede?" was mijne fraag. Hij draaide zich naar mij toe. Ik heb hem, en mijnheer Sehack...." Wendt voleindigde niet, hij greep met de hand naar zijne borst, wankelde en zonk dood neder." Klassenhaff zweeg. Er blonken tranen in zijn oogen. „En zeg mij nu eens aan welke oorzaak gij zijn dood toeschrijft?" vroeg ik met gesmoor de stem. „Ik zeg nu, wat ik destijds ook zcide, dat Wendt aan vergift gestorven is. Het lijk werd ook geschouwd cn de inhoud der maag scheikundig onderzocht. Maar men vond geen vergift. En toch houd ik vol dat hij aau ver gift, en wel aan een dier plantaardige vergif-' ten gestorven is, in wier bereiding zekere Indianen uiterst bedreven zijn en welks aan wezigheid door geen scheikundige ontleding na te speuren is. En hiermede kom ik ein delijk tot de beantwoording van uwe oor spronkelijke. vraag betreffende de verhouding tusschen Gregory en Wendt en zeg u: ik geloof vast, dat de eerste den laatste vergift heeft toegediend ln het ecnige glas, dat in de waschkamer voorhanden was, daar hij wel vermoeden kon, dat de door de hitte zwee- tendé werkman daaruit drinken zou. En .waar om vergift? Eenvoudig omdat hij wel inzag, dat de wakkere voorman achter zijne schur kerijen gekocnen was en tegenover do hoeren Scliaek niet het stilzwijgen zou bewaren. Wel te verstaan," dus besloot Klassenhaff zijne huiveringwekkende mededeelingeu, ,,ben ik voor mij van dit alles vasl overtuigd. Elk stellig bewijs eehler voor mijne zware ver denking ontbreekt mij Lang nadat de Meckleuburjer mij verlaten had om zijne legerstede op te zoeken, dacht ik over zijn verhaal na, dat de afkeer en het afgrijzen voor den superintendant in mij versterkte. Den volgenden morgen het was een Zon dag bevond ik mij op den rug van een praehligeti hengst, denzelfden, dien de heer Etnil Schack gekocht en mij terstond als honorarium voor uiijne ertsproeven geschon ken had, op weg naar de „Apachia". Het dier was inderdaad niet te hoog geroemd geworden; het ,was een der beste en vlug ste telgangers, dien ik ooit ontmoet en zelf bereden had. Sneller dan ooit te voren legni ik den afstand al', en toen ik boven bij de „cabinvan den voorman uit den zadel sprong, verried ook geen enkel vochtig, haar aan de glanzende huid van Pascha, dat de snelle ril naar den nerg hen; warm gemaakt had. „Wees welkom, Harry, in de oude woning! klonk het vau O'Rourke's lippen, die uit de deur op mij toekwam en mij trouwhartig de hand schudde, „Nogmaals welkom! Laat uw tieren draver maar gerust aaii Patrick over en gij, jongen, zorg voor het edele dier, ge lijk het zulk bloed toekomt." Wij gingen naar boven. Weldra rookten wij gezellig mijne heerlijke sigaren. Een ferme teug uit het mij door Jones toegereikte glas, waarin een stevige grog dampte, ver warmde mijne door de vochtig kouüc lucht verstijfde ledematen en maakte mijn tong los. Ik -verhaalde, wat Klassenhaff mij medege deeld had. „Het verheugt mij, Bill, dat ik u hier terstond bij Jones aantref," zeide ik tenslotte. „Daardoor heb ik tijd bespaard en behoefde u niet eerst uit den kring der óverigen in het gemeenschappelijk woonhuis mede te tro- nen." „Ginds gij weg zijt, Harry, breng ik bijkans mijn gehcelen vrijen tijd hier door. Jones heeft zich den norschen, eenzamen gezel aan getrokken en hem alleen dank ik het, dal de bekoorder alcohol mij niet ten, tweeden male tot dien huiveringwekkende)! toestand vernederen kon, dien de doktoren delirium noemen en die, gelijk ik u, helaas I uit erva ring verzekeren kan, een voorsmaak zijn moet van datgene, wat de hel voor hare bewoner* in gereedheid houdt." Jones gaf mij een wenk, dien lk begreep. De laatste twee avonden hadden den I« wg verouderd. Hij was grijzer geworden en zag er vervallen uit. Jones deelde mij later mede, dat O'Rourke door mijn vertrek zijn laatsten steun verloren had en dal, zoo hij, Jones, zich zijner niet aangetrokken ]iad,_ de on gelukkige in een onafgebroken staat van dron kenschap zou verkeerd hebben. lk richtte eenige bemoedigende woorden- lot den ouden „partner" cn verzocht daarop hem en Jones mij naar de plek te vergezellen, waar O'Rourke eens voor eenige maanden die verdachte gedaante had zien verdwijnen Beiden waren terstond bereid. Weldra za len wij in den zadel en réden de cea achter den ander met Bill als wegwijzer -A langs een soort bergpad op cn af over lo» puin en vaste steenklompen. Slechts door dq sporen van dieren en door hier en daajf afgebroken cactusplanten was het pad her kenbaar, Na een vermoeieuden rit van een half uur maakte O'Rourke halt. „Wij zijn ter plaatse. Achter dezen rotfc wand verdween de man, En nu waag ik tf Jones, u, den schnndersten onder de ervfcr ren goudgravers: kunt gij het' hol ontdetó ken, djftt da m zich hfc* gegraven heeft?,.." - - - IWW®

Ons Blad : katholiek nieuwsblad voor N-H | 1920 | | pagina 1