Ons Blad. TWEEDE BLAD. SPORT EN SPEL ALWAAR ïl Talegramman Bevraagd een KANTOORBEDIENDE, leeftijd 21 jaar of ouder, bekend met bankadministratie. Brieven franco Hanzebank, Alkmaar* Zaterdag 4 December 1920. «.ener en oat, ""KÜKLUSTENT Hands! en Markt Scheepstijdingen M It. if AGENDA. H. K. VEREENIGINGSGEBOUW „ST. WILLIBRORD". Maandag Dee.: 7 uur Zitting Voorschot bank. 8 uur Repetitie Zangkoor ,,St. Jozef'. 8 uur Ledenvergadering - makers. Donderdag 9 Dec.: 7 uur Bestuur R. K. Volksbond. Vrijdag 10 Deo.8 uur Vergadering der Zang- vereeniging „Pulchfi Studio". O. m. bespre king aansluiting bij den R. K. Volksbond. Leden kent uw plicht, komt allen op. 8 uur Commissie Verbruiks-Coöperatie. Zaterdag J.1 Dec.- 5—tl uur Couliibiiliebeta- ling Bouwvakarbeiders. 5—6 uur Zitting Spaarbank. 7 uur afdracht van gelden aan de feest commissie, 6—7 uur Zitting Winterzorg. g_7 Uur Zitting Bibliotheek tot afhalen van boeken. 7—8 uur Bureau van Advjes. 69 uur Opgaat voor lid Wed.-steun R. It. Centrale Ziekenkas, alsook voor R. K.v Co- operatieve Levcnsyerz. „Concordia". „GOED WONEN." Spreekuur Bouwver. „Goed Wonen"-iede- ren Vrijdag van Halt 6 lot halt 8, bij M. Kempen, Baansingel 25. R. K VROUWENBOND.. Ledenvergadering Dinsdag 7 Deo., 's avonds half 8, in do ,,Unie", Koorstraat. Lezing: ZeerEerw. Pater P. v. d. Tempel. Onderwerp„Moederschapzorg." CURSUS IN HOEFBESLAG. Onze stadgenoot de heer Th. A. Koel man Nz. is benoemd tot leeraar aan den cursus in hoefbeslag', ter verkrijging van het wettig Rijksdiploma volgens Kon. Besluit van 23 Oct. 1919 welke te Schagen gedurende de wintermaanden des Drnsdags wordt gegeven. C XE 1,1JitE ARBEIDSliURS. Doelenstraat in de oude Ambachtsschool Tel, 645. Geopend op alle werkdagen van des voorm. 911 uur. bovendien des Maandagsavonds van 7—8 uur AangeBCden: 1 banketbakker-kok, 1 boerenarbeider, 4 broodbakkers, 2 broodbezo gsrs. 1 folograa', 7 grond werkers. 2 kantoorbedienden, 1 kell- ner. 1 kruideniersbediende, 1 aanko mend kruideniersbediende, 1 landbou wer, 1 machinist-stoker, 3 metselaars, 1 motorschipper, 6 opperlieden, 4 pak huisknechis. .1 pkatwerker, 1 reiziger 12 schilders. 1 schipper, 6 sigarenma kers. 2 sigarensorteerders, 2 sigaren kiste nplakkers. 1 straatmaker, 2 sme den, 2 timmerlieden, 1 aankomend tim merman. 3 tuinlieden, 1 waker en 43 llosse werklieden. Gevraagd: 4 grondwerkers en 1 op perman KAMER VAN KOOPHANDEL. Bil Kon. Besluit van 17 Augustus is oepaald, dat met ingang van net tijd stip, waarop de wet op de Kamers Van Koophandel 1920 in werking .zal treden het aantal K. v. K. 36 bedraagt. Die voor 1 'oPand'^ Noorderkwartier ¥a! te Alkmaar. „vkcUGD. ï.nna Gebr. Bèrvoets heeft het plan opgevat aan allen die tot en met 7 December a.s. voor f 5 of meer in haar zaak besteden, een aangenamen middag te bezorgen. Men krijgt dan n.l één bewijs van toegang voor de voor stelling op Woensdagmiddag a's. te 2 uur in een der bovenzalen van de zaak, te geven door den heer E. Chambly yan Nijmegen. Dit belooft iets bijzon ders te worden. Immers overal waar de heer Chambly optrad ais goochelaar oogstte hij enorme bijval zóó van groot als van klein. Dezer dagen nog trad hij met enorm succes op te Ursem, terwijl hij met de pastoorfeesten te Heerhugowaard al daar ook zeer verdienstelijk werkte. F.en ieder die dan ook Woensdagmid dag in de gelegenheid zal zijn deze voorstelling bij te wonen, zal niet teleur gesteld naar huis gaan. ZONDAGSLUITING APOTHEKEN. Op a.s. Zondag5 Dec. zal de apo theek van mevr. Sch'outen-Oeje, Koorstraat 47 geopend zijn, de andere apo theken zijn gesloten van Zaterdagavond 10 uur tot Maandagochtend 8 uur- De apotheek, die den Zondagsdienst Heeft, is gedurende de geheeje daarop vol gende week 'snachts geopend. De andere apotheken zijn behalve Zondags en op feestdagen ook gesloten op werkdagen van des avonds 8 uur (Zaterdag 10 uur) tot den volgenden morgen 8 uur. „VOOR EER EN DEUGD". A.s. Woensdag zal in de St. Joseph kerk te half 8 de H. Mis wórden opgedragen waaronder Alg. H. Communie voor de le den d er Vrouwenafd. „Voor Eer en Deugd" Na deu middag te 3 uur lof, inwijding yan Het vaandel met predicatie door den ZeerEerw. Heer L. H. Wanna, directeur i,Voor Eer en Deugd", Bisdom Haar lem. De leden worden verzocht het insigne te dragen en de statuten mede tc brengen. Deze oefening is ook toegankelijk voer •het-leden. bestaat gelegenheid zich dien dag ®'l hét bestuur on te geven als lid. VOLKSTELLING. Wij herinneren de ingeze lenen én -allé wien het aangaat aan de bepalingen van het i Koninklijk Besluit van 27 Jul'i 1887, Staatsblad 141, regelende de veipliclxting der ingezéténén tot het doen van aangifte voor de bevolkings registers, zoomede aan de bepalingen der vér ordening van 26 September 1898 (Gemeen le blad Nr. 90). liet naleven van deze betmlineeii is juist thans bijzonder veel belang met helooa op de op 31 December as, te houden volks telling. Wij doen "daarom een beroep op aller medewerking onder mededeeling dat aan dé unloving der voorschriften streng de hand zal worden gehouden en van iedere over.tréi'ing prooes-verbaal zal worden opgemaakt. Op do navolgende bepalingen van liet Ko ninklijk Bgsluit, vestigen wij in liet bijzon der de aandacht: Art. 5. Zij, die hunne werkelijke woonplaats uit een getneenie van liet Rijk naar een an dere gemeente overbrengen, doén hiérvan éénè verklaring aan liet bestuur der gemeente, dié zij verlaten en waar zij in liet bevolkings register zijn ingeschreven met opgaaf der ge ineenle, waar zij weaschen zich te vestigen. Zij ontvangen een kosteloos getuigschrift van verandering van werkelijke woonplaats. Arl. 6. Tei' plaatse waar zij hunne wer kelijke woonplaats overbrengen, doen zij ui terlijk binnen eéne' maand na iiurnie aan komst eene verklaring aan liet gemeenté- hesluur met overlegging van bet geiuigschill in liet vorige artikel vermeld. Art. 9. Overtreding der bepalingen van dit besluit wordt gestraft met hechtenis van ten hoogste veertien dagen of geidbeote van tén hoogste honderd gulden. Voor de bepalingen der bovenaangehaalde verordening, vestigen wij in het bijzonder dc aandacht op de navolgende artikelen: Art. 8. M©t boete van len hoogste 1' 3.— wordt gestraft de eigenaar, vruchtgebruiker of beheerder van een perceel: le. waarop niet een mei zwarte verf op lichten grond geplaatst nummer Ier grootte van minstens 4 centimeters, in goed lees baren staat, onderhouden wordt; 2e. waarvan gedurende den tijd van liet verrichten van werkzaamheden aan liet per ceel, het nummer niel duidelijk, aan cfen "openbaren weg leesbaar, is aangeduid; 3e. waarop aan den openbaren weg evn ander nummer is aangebracht dan daarvoor door Burgemeester en Wethouders is bepaald. Arl. 14. -Vain elke verhuizing binnen de gemeente wordt binnen acht dagen kennis gegeven ter- secretarie van de géméénté: bij verhuizing van eon gezin, door hel hoofd van het gezin; Bij verhuizing van afoznderlijk levende personen, door hen zeiven; hij verhuizing van inwonende 'diepst- en werklieden, door hen zeiven; bij Verhuizing van 'personen naar instellin gen, gestichten, inrichtingen van welken aard ook, in welke personen onder eeiiig bestuur samenwonen, door de bestuurders dier instel lingen, gestichte® of. inrichtingen, behoudens de bepalingen, vervat in liet- Koninklijk Be sluit van -27 Juli 1^37-(Staatsblad Nr. 112). Mc.t boete van ten iioogste f 1.wordt gestraft het hoofd van het gezin, de afzgaideiijk levende, persoon, de- diens;- of werkbode én iedere bestuurder van een instelling, gésticiit. of hu-richting, die hij verhuizing verzuimen de bovenstaande kennisgeving tc doen. Wanneer dc juiste huisnummers niet ot ttiiel meer bekend zij.n, worden dos verlangd inlichtingen verstrekt aan hel Bureau van den Directeur van liet Bouw- en Woning toezicht, Keetgracht. VOLKSTELLING. SCHEPEN EN WOONWAGENS. B. en W. brengen ter kennis van schip pers en bewoners Van woonwagens, die ingeschreven zijn in het bevolkingsre gister dezer gemeente en tijdens het uitreiken der volkstellingskaarten het geen geschieden zal tusschen 26 De cember 1920 en 1 Januari 1921 in het buitenland zijn en niet vóór 1 Fe bruari 1921 in Nederland terugkeeren, dat zii vóór laatstgenoemden datum ter secretarie dezer gemeente, schriftelijk de vereisebte opgaven voor de volkstel ling moeten doen. Overtreding van de voorschriften be treffende de volkstelling wordt gestraft met hechtenis van ten Hoogste veerden dagen of geldboete van ten hoogste honderd gulden. LEGERBERICHTEN. Bi;1 Kon. Besluit is aan den dienstplich tige M. Brinksma van het 21e reg. 'inf. te Helder, voor één jaar vrijstelling van militiedienst verleend. Aan dendienstplichtige j. R. Greeuw, van hét 21e ree, inf. te Hel der. is ontslag uit den dienst verleend. Aan den dienstplichtige S. Cusveller van het 21e reg. inf. te Helder, is dooi den Min. van Oorlog uitstel van eerste- cefening yerleend. Aan den dienstplichtige H. Oosten dorp, van het 21e reg. inf. te Heider, is voor goed vrijstelling van den dienst bii de militie verleend. Bii besch. van den Min. van Oorlog is aan den dienstplichtige A. van der Veer. yan het 21e reg. inf. te Helder, toestemming verleend tot verblijf in Amerika. Te, rekenen op 28 Dec. a.s. is aan den sergeant C. M. Koblenz, van liet 21e reg. inf. te Helder, het onderschei- dingstèeken voor trouwen dienst toe gekend Te rekenen op 6 Dec. a.s. is het onderscheidingsteeken voor resp. 35-en 30-iarigen langdurigen dienst toegekend aan de navolgende officieren der 10e iiif.-brigade: kolonel F. L .van den Hoff en majoor R. v. d. Moer. MARINEBERICHTEN. De Luitenant ter zee der le klasse H. Nieuwenhuis wordt 7 December '20 overgeplaatst van het Vliegkamp Schel- lingwoiude naar het Vliegkamp Kooij. Met den Isten December j.l, 1920 is de Luitenant ter ^ee der le klasse I. A. Kruijs van Hms. Wachtschip Wil lemsoord. gesteld ter beschikking. Opgave van overgeplaatste onder officieren der Zeemacht. Op 2 Dec. 1920. Timmermanmaioor L. Balen van Hertog Hendrik haar Wachtschip Willemsoord. Bottelierma joor W. C. Waalwijk idem, idem. Zieke- verpl. majoor K. Hendriks, idem, idem. Op 3 Dec. '20. Sergeantziekenverple- ger A. A. Groeneveld van Wachtschip Willemsoord naar Marinehospitaal Wil lemsoord. Op 16 Dec. '20. Sergeantzieketiver- pleger K. Schippers van Marinehospi taal naar van .Speijk. Met ontslag uit den Zeedienst. Op 4 December 1920: Leerlinghofmeester j. Steijaert. Op 17 December 1920. Marinier le kl. D. van der'Breggen. ALCMARIA NIEUWS. Morgen gaat Alemaria naar Schoten. Ook nu. weer is een voorspelling uiterst moeilijk. In Alkmaar toch kon Schoten slechts niet VeeJ moeite een kleine over winning' (1—0) behalen en j.l. Zondag moest deze club het op eigen terrein tegen E. D. O. afleggen. Als wij1 nu bedenken, hoe het Alcmaria-elftal ver leden Zondag tegen liet sterke Z. F. C. speelde, dan is de uitslag voor mor gen hoogst onzeker. Pakt Alemaria goed aan, dan kunnen er twee kostbare puntjes binnengehaald worden. Maar dan is werken de bood schap. In al de gespeelde competitie wedstrijden heeft Scheten pas 5 goals tegen. Dat zegt wel iets over de soliditeit van de achterhoede! Maar» dat het ook nog maar 10 voor heeft bewijst toch, dat de voorhoede niet bijzonder productief is. Als liet weer wat meewerkt zal liet in ieder geVal een spannende strijd wor den. Gisteravond heeft de loting plaats gehad voor de zilveren balwedstrijden. Alemaria is niet erg gelukkig ge weest; het moet reeds dadelijk uitko men tegen „Haarlem". De andere wed strijd is dus A. F. C.—D.E.C. Op 2e Kerstdag spelen eerst de ver liezers uit beide wedstrijden tegen el kaar. daarna in de finale de beide win ners. WEEKKALENDER. ZONDAG 5 December. 2e v. d. Ad vent. De kerk vermeerdert in ons het verlangen naar den Messias (zie introi- tus. Graduale. Offertorium en Commu nie). .wijst er op dat het oude Verbond eene voorbereiding was tot de komst v. d. Verlosser {zie Epistel) en. zendt ons met ïoannes' leerlingen tot Chris tus (zie Evang.) Ged. H. Sabbas, abt, T 532 - LSr MAANDAG 6 December. H. Nico- laus biss. v. Myra in Kl. Azië en Bel. wierp drie achtereenvolgende keeren, 's nachts een groote som gelds door het venster van 'iemand, wiens drie huw bare dochters anders niet tot 'n eerbaar huwelijk zouden zijn gekomen. Vandaar komt' de gewoonte op dezen dag el kaar te verrassen met allerlei geschen ken, terwij! men maar moet raden van wie het komt. Daar St. Nicolaas de pa troon is van Amsterdam de hoofdstad des Rijks is die gewoonte van Amster dam uit over heel het land verspreid. In- verband hiermede is het van belang te weten welk geschenk de kerk heden door de voorspraak van den H. Nicolaas voor .ons afsmeekt, n.l. dat wij door zijn verdienste en gebeden van dé vlam men der hel bevrijd blijven. DINSDAÖ 7 December. Vigilie van Onbevl. Onlv. Feest H. Ambrosius Bis schop van Milaan Bel. kerkl. Hij bekeer de den H. Augustinus f 397. WOENSDAG 8 December. Onbevl. Ontvangenis v. d. Allerh. Maagd Maria. Verpliehting.te vieren als Zondag. Door hare moeder is Maria onbevl. ontvan gen, derhalve is hare ziel nooit inet de smet der erfzonde bevlekt geweest, en behoefde zii ook de noodlottige gevol gen der erfzonde (bekoringen, ziekten, weeën) niet te ondergaan. In navolging van haar Goddel. Zoon heeft zii tijden en dood vrijwillig wil len ondergaan. Maria is de eenige uit zondering pp de aigemeene wet der erf zonde. daar zij bestemd waS de moeder van Gods menschgeworden zoon, en de Koningin van engelen en heiligen te worden. Door het bidden der 3 wees- gegr. stellen wii onze reinheid onder hare machtige bescherming. Paus Pius IX. heeft de Onb. Ontv., op 8 Dec. 1854 plechtig als geloofspunt afgekondigd in 1858 verscheen Maria te Lourdes: „Ik ben de Onbevl. Ontv." DONDERDAG 9 December. 2e dag van het Octaaf der Onbevl. Ontv. VRIJDAG 10 December 3e dag v. h. Octaaf der Onbevl. Ontv., Ged. H. Mei- chiades Paus -en Mart. t 514. ZATERDAG 11 December. H. Da- masus Paus en Bel. Hij droeg den H. Hieronymus op om de H. Schrift in het Latijn te vertalen, 384. ZONDAG 12 December. 3e v. d. Adv. H. Laurentius. Zo. oni half 7, kwart voor 8 en 9 u. de stille H.H. Missen, om half 11 pl Hoogmis te 6 uur Lof met predikatie. Ma. om 7 uur Congr. der meisjes. Di, van half 7 tot half 8 gelegenh. om te biechten, om half 8 Congreg. der mannen. Wio. Feestdag van Maria Onbevl. Ont vangenis te vieren als Zondag, de H.H. Missen als op Zondag, om 6 uur Lof met Rozenh. Na het Lof 't lied: „Lie ve Moeder v. d. Heer". Do. om 9 uur gez. H. Mis, te 7 u. Lof. Vr. om 4 uur moeten de meisjes ko men biechten, die leeren voor de pl. H. Communie, voor wie Za. 7 uur ai gemeene H. Communie, om 7 uur oefe ning v. d. H Kruisweg.. •Za. Van 4—6 en van half 7 tot 9 uur gelegenheid om te biechten, tusschen 4 en 6 uur moeten de meisjes ko men biechten v, d. 2e Naleenng. Heden collecte tot uitbreiding v. d. Pius-Stichting. St. Dominicus. Zo. die H.H. Missen oni 6 uur, half 8 9 uur en half 11. Onder de .diensten collecte v. d. Kerk. Nam. om 3 uur Vesper, om 5 uur Congregatie voor 4e mannen v. a. H. Fam. Ma.-avond van 5—7 gelegenheid om te biechten, om 7 uur vergadering y. d. leden der 3de p-rde. Di. 13de der 15 Dinsdaagsche devotie ter eere van St. Dotn. des avonds om 7 uur Lof. Wo. Feest van de Onbevl. Ontvan genis der Allerheiligste Maagd geb, hei ligendag. om 11 utir Solemneeie Hoog- dienst om 3 uur Vesper en des avonds 7 uur Lof met feestpredicatie. Na den Hoogdienst Pauselijken zé gen voor de leden der 3de Orde. Do. des morgens onder de H. .Mis van half 8 aigemeene H. Communie voor de meisjes afd. der H. Fam., des avonds om "7 uur feestcongregatie met plechtige Opdracht. Vrijdag en Zaterdagavond om 7 uur Lof. Di. onder de H. Mis van half 8 ure communiceercn der kinderen die nog niet ter plechtige Communie werden toegelaten. fONGELINGS-CONGREüATIE. Hoewel er te 5 uur w e 1 Congregatie wordt gehouden is er om h a 1 f 7 gee n Congregatie. Natuurlijk niet. De Directeur. St. Joseph. Zo. le Z. der maand, volle aflaat, de Eucharistische dag in onze kerk, de ge bette dag uitstelling van 't Allerheiligste collecte voor de kerk, om half 8 en 9 uur dc stille H.H. Missen, om half 11 Hoogmis tot int. der leden v. d. Euch. Bond. half 1 gezamcüjkc aanbidding, en gez. der kinderen, om' half 7 Lof •én Processie ter eerc der Koningin v. d. Allerh. Rozenkrans. Ma. om half 5 gelegenheid om te biechten, cm 7 uur Lof ter eere v. d. H. Petrus Mart. Patroon der zieken. Di. le D. der maand, tevens 13e der 15 D. ter eere v. d. H. Vader Domi nicus, volle aflaat, onder de H. Mis van half 8 aigemeene H. Communie voor de kinderen der toering van D. v. d. Eisen, van 5—7 getogenheid om te biechten, om 7 uur Lof ter eere v. d. H. Vader Dominicus. Wo. Feestdag van Maria's Onbevlekte Ontvangenis tè vieren als Zondag, volle aflaat, om half 8 en 9 uur de stille H.H. Missen, ooi half 11 de Hoogmis, om 3 uur feestvergadering voor de, leden dat vereeniging voor „Eer en Deugd" met feestpredikatie door den ZeerEerw. Rec tor L. H. Wanna, 7 uur Lof. Do. om 7 Uur maandstond v. Anto- nius Blom, 7 uur Lof ter eere v. 't Allerh. Sacrament. AKERSLOOR. Ze. 2e Zondag varken Advent. Eerste der maand, half 8 voor Render Swart en Bregjc Kroon, 10 uur voor de jiarochie half 2 Gat., hall' 3 Vespens lied 2 Col lecte voor de kerk. Ma, 8 uur voor Dirk Bruin te Oudoi-p. Di. voor overt. Vader en Moeder. Wo'. feest van Maria Onbevl. Ontv. te Vieren als Zondag, hall' 8 voor l'ieter Veldt, 10 uur voor Pie ter Schut en Naatje, Rijs. kali' 3 Lof met RoKenii. en lied 100 Generale Absolutie. Dü'. 8 uur uitreiking van de H. Gonim., 9 uur gez. Maandstond voor Petrus de Lange. Vr. 8 uur voor Joannes Siuuige en Oath, de Waard. Za, 8 uur voor twee over), priesters Zo. derde Zondag van den Advent, haLf 8 voor Geertruida Petronelia Groen, hsvr. van J-ac. Schoorl, 10 uur v. d. Par. HEILOO. Zo. 7 uur voor de Par., half 9 tot Int., 10 uur voor de loden van het Genootsch. v. d. II. Geest tot voortplanting des Ge- lool's. half 12 en 1 uur Cat., half 3 Congr. LI. Familie (mannenafdeeiing) 7 uur Lol ter eere van den H. Willibrordus. Ma. half 8 voor overl. ouders, half 9 voor overledenen. Di. ha Lf 8 voor Arie Era,ij man, half 9 voor Jaeotous Verduin van 5—7 uur bieehtbooren. Wo. 7 uur voor Olasimi Vlaming— Kaandorp; half 9 tot int. 10 uur voor Eerw. Zuster Qordula, half 3 Vespers met Rozenhoedje. Do. iialt' 8 voor Grietje Mors—Buter, hall' 9 voor overl. fam. Bakker-Óastricum Vr. half 8 voor Jac. Joes Bergen ttalf 9 v. Lde Bakkum en Theodora, Verduin. Za, half 7 voor overl. fam. Kuiper- Komen, half 9 voor Bart. Rolee en Guurtje Groot. Van 4 uur af biechth, 7 uur Marialof Catechismus gewoon. LIMMEN. Zo. om half 8 de stille H. Mis, ,10 uur Hoogmis, kwart over 1 Cat., 2 uur Vesp. met roz. daarna H. Fam. afd. mannen. Wo. half 8 de stille H. Mis, 10 uur Hoogmis, 2 uur Vesp. met roz. Cat. naar gewoonte behalve Woens dag. De gebeden worden verzo.-hi v >i Anna Schoorl wed. v. d. Vei-.L-1 die in den Heer is overleden. SOHÜORL. Zo, hall' 8 Vroegmis, 10 uur Hoogmis, 'kw. over 1 Oat., 2 uur Vespers. Di. namiddag van 3—5 uur bieohtk. Wo. feestdag v. d. Onbevl. Ontv. v. Maria, to vieren ais Zondag. De H.H. Missen om half 8 en 10 uur. Om 2 uur Lof ter eere van Maria uiet Roz.. Za. nam. van 3—7 uur biechth. Deze week Cat. g'woo.ii behalve Woens dag. De geboden warden.;'" verzoch' voor An na Zwagerman, die.mot de laatote 1I.H. Sacramenten der Stervenden is voorzien. ANNA PAULOWNy. Zo-, liait' 8 voor zek. int., bij gel. van een 121/2-jarig huwelijksfeest,) 10 uur v. de Parochie. Na do Hoogmis Cat., 3 uur Lei en Rozenhoedje. Ma. kw. oyor 8 voor zek. int. Di. kw. over. 8 voor Anna van Rijn v. d. Holst Wo. half 8 voor. overl. ouders, 10 uur voor overl. ouders. Onder de le H. \lis lstc II. Communie van eenig* kinderen, 3 uur Lof en Roz. Do. kw. over 8 voor Leonardos Oom. Mar,a Hoogeveen. Vr. kw. voor Joseph. Lemmer-; en Vir- ginie v. d. Bril. Za. kw. over 8 voor Petrus Huiberts en Oatli. Dekker. INVOER VAN GEZOUTEN HARING. BERLIJN. Ingevolge een besluit vais de economische commissie voor den in voer van visch. werd in verband met den slechten toestand der volksvoeding, bekend g-maakt, dat van af 15 Decem ber a.s. de invoer van gezouten ha ring in Duitsc'nlaiid wederom zal toe gelaten zijn. II mm ALKMAAR, 4 Dcc. Op de Veemarkt waren heden aangevoerd: 5 paarden f200—700, 18 koeien 011 ossen f 600—900, 8 nuchtere kal veren i'30- 98 vette schapen f 6090, 1 vet varken per d. pond f 1.70, 19 magere var keus 168 —85, 102 biggon, 10 w. f2435, 7 bokken en geilen 118—25 per stuk. ALKMAAR, 4 Dee. Boter. Hoogste roarkl r 1.60, inidael- fl.55, laagste fl.50, aanvoel' 1151 kóp. Lieren 11718 per 100 stuks. STOOMVAARTLIJNEN. STV. MIJ. NEDERLAND. BILLi i ON (thuisreis) passeerde 8 Dec. Ouessant. KONINGIN DER NEDERANDEN (uit reis) passeerde 2 Dec. Ouessant. RiOUW (uitreis) arriveerde 2 Dec. te Port Said. KON. NED. STB. MIJ. CER.ES arriveerde 3 December van Am sterdam te Rotterdam. JUNO vertrok 1 December van Iviza' naai Valencia. HEBE vertrok 3 Dec. van Bremen naar Amsterdam. INO arriveerde 2 Dec. Van Amsterdam te Havre. IRENE vertrok 1 December van Salo- nica naar Volo. IRIS vertrok l December van Lissabon naar Cadix. SATURNS arriveerde 3 December van Ibrail te Rotterdam. VULCAN US arriveerde 2 December van Lissabon te Faro. ZEUS vertrok 1 December van Valencia naar Amsterdam. KON. HOLL. LLOYD. GAASTERLAND, van New-York na!ar Amsterdam passeerde 3 December 2 uur 50 van Lizard. SALLAND (uitreis) vertrok 1 Dec. van Bahia. LIMBURGIA (thuisreis) vertrok 2 Dec, van Lissabon. ZEELANDIA arriveerde 2 Dec, van Am sterdam te Vera Cruz. ROTT. LLOYD. KAWI (thuisreis) vertrok 2 December van Port Said.- WALCHEREN (uitreis) passeerde 2 Dec. Finisterre. HOLLAND AMERIKA LIJN. NIEUW AMSTERDAM arriveerde'8 Deo. van New-York te Rotterdam. ZIJLDÏJK, van Rotterdam naar Hamp ton Roads, passeerde 2 Dec. Cape Racy. KON. WEST-IND; MAILDIENST. CALYPSO arriveerde 10 Nov. van Am sterdam te Ponce, P.R. en vertrok naar San Domingo. HELDER vertrok 29 Nov. van Iquique naar Colon. STV. MIJ. OCEAAN. KEEMUN, van japan naar Amstefdiain' passeerde 1 Dec. Gibraltar. JASON, van Japan naar Amsterdam, veil- trok 29 November van Penang. NELEUS, van Jajian naar Amsteidjataj vertrok 30 November van Singapore, Kantoorbediende.

Ons Blad : katholiek nieuwsblad voor N-H | 1920 | | pagina 5