Prov'mcisal Nieuws rtm U- HOORN. t I KA AS CON TRO LE-ST ATI ON „NOORD-HOLLAND" Woensdagmorgen werd door het Kaas- conirole-station „Noord-Holland" in het Parkhotel te Hoorn een algemeene leden vergadering gehouden.^ De voorzitter, de heer Nobel, opent de vergadering, roept het welkom aan allen ■diezijn ingekomen, hoopt dat de be sprekingen zakelijk zullen zijn in opbou wende» zïri. Na een huilioudelij'ke mede dceling worden de notulen gelezen on vast gesteld. De heer Slagter heeft ehkelo opmerkin gen over liet kaasmerken, wat nu niet op de agenda komt te staan. De voorziiter vraagt of hij de kwestie bedoeld in interne grens. De heer Slagfèr noemt dit heel gemakke lijk, doch de vereeniging bestaat uit le den en als het bestuur alleen besluit is vergaderen overbodig. De voorzitter zal dan straks dit voorstel behandelen bij punt 10 der agenda. Hierna doet de voorzitter enkele inedo- deeliugen, n.l. dat het ledental is gestegen lot 214 leden, te weten 90 fabrieken en 124 zelfkazende boeren. In verband hier mede moest het personeel ook uitgebreid worden en zijn sinds de vorige Jodenver gadering nog tot controleuraangesteld de heeren B. Prins, Jb. Kwantes en P. de Op het kantoor werd nog een jongste be diende geplaatst,terwijl op het laboratorium nog een volontaire aangesteld werd Mej. Bosch, De analiste Mej. Meiniger heeft cm gezondheidsredenen ontslag aange vraagd tegen 1 Januari 1921 en zal in deze vacature worden voorzien. Het bestuur heeft gemeend met ingang van 1 juli 1920 de salarissen van het personeel te moeten verhoogen en wel met 20 pCt. Het ligt verder in de bedoeling dat liet a.s. voorjaar nog iemand wordt benoemd voor de con trole, die tevens goed op de hoogte is niet de kaasbereiding. Verders heeft liet be stuur in een van zijn vergaderingen be sproken hetgeen op de vorige ledenver gadering d^or den lieer Davclaar is opge merkt, dat z.i. in verband tnet de consump tie melklevering de omslag naar de ge pro duceerde hoeveelheid kaas tot moeilijkheden aanleiding zou kunnen geven. Het bestuur is echter van meening, dat het tegenwoor dige stelsel geen verandering behoeft'te ondergaan, ook al omdat alleen de kaaspro- ducenten voldoende kunnen worden ge controleerd. Het is trouwens niet meer dan logisch, dat een kaascontrole-station con tributie Iaat betalen in verhouding naar de geproduceerde kaas. Betreffende do zelf kazende boeren, die hunne kaasproductie over het vorige jaar waarschijnlijk niet juist zouden kunnen opgeven, en heeft bestuur gemeend als norm te kunnen aan nemen het aantal koeien, dat door hen ge molken is, en dan verder per koe een gc- mtódeldo kaasproductie van 235 kg. Verder de propaganda. Sinds de vorige ledenvergadering zijn verschenen de re clameplaten naar het ontwerp van den lieer Leo Gestel, waaraan een zoo ruim mogelij ke verspieidiug is gegeven. Ook werd door ons station te samen met het Botercon- irolestation niet goed gevolg geëxposeerd op de landbouwtentoonstelling ie Schagen en op de Nationale Hyg. Tentoonstelling te 's-Gravenhagc. Dan de obligatideening van de Vereeniging „Het Kaasmerk". In chze provincie moesten worden ge plaatst 73 obligaties van 1'500 tot een to taalbedrag van f36500.—. Hiervan werden geplaatst tot heden 53 obligatiën, zoodat dus nog 20 obligaties voor een bedrag van 110000 niet geplaatst zijn. Deze ontbrekende f 10000 zijn nu ge leend van de Goop. Zuiveibank. In verband met den verschillenden rente standaard voor leden en niet-Ueden van deze bank, zou het wellicht aanbeveling verdienen als ons station lid was van de Ccöp. Zuiveibank. De laatste mededeeling betrof de samen werking met andere stations. Het bestuur acht liet gewenscht dat tusschen de Kaas- ccnt ralestations meer samenwerking komt en verzoekt machtiging van de algem. ver gadering om hiertoe de noodige maatrege len te nemen. Al deze mededeellingen konden do alge meene goedkeuring van de vergadering wegdragen en overeenkomsiig werd hiertoe besloten. De secretaris deelt mede, dat hier een stuk is ingekomen, n.l. die goedkeuring van de comm.ssic tot nazien der rekening en fcoekhouiuug van het kaascontrole-station. De algemeene vergadering kon zich er mee vereenigen. Dr. Scheij doet hierna nog een toelichting omtrent de 235 K.G.; hoe. zij aan dat be drag waren gekomen. Benoeming van een lid van den Raad van Beroep. Hel bestuur stelt voor om inplaats van den heer D. de Boer Dz. te Slompetoren, die zijn funciie wenscht neer te leggen, te benoemen de hoer D. Bran der Tz., te Hoogkarspel. De heer Brander heeft zich' reeds bereid verklaard de benoeming te aanvaarden én wordt bij acclamatie benoemd. Benoeming van een bestuurslid. Volgens de roosier van aftreding zal op 1 Januari 1920 moeten altreden de heer D. Appel te Twisk, die direct herkiesbaar is. Bij stemming herkozen. Hierna is aan de orde benoeming van een commissie voor het nazien van de reke ning en verantwoording over het boekjaar 1920. Het bestuur stelt voor Hiervoor aan te wijzen, de drie volgende leden: „De Goede Verwachting" te Bobeldijk; „Prins Hen drik" te Sijbecarspel en "Twisk" te Twisk. Alzoo goedgevonden. Behandeling van de wijziging der Statu ten en van het Huishoudelijk Reglement welke bekle wijzigingen als bijlagen zijn gegeven. Doch de voorzitter doet mede deeling dat hiertoe thans niet kan worden besloten, ^daar 2/3 van de leden aanwezig inoeten zijn en dat is hier niet het geval waarom Hij voorstelt te besluiten 11a de 'vergadering van het k'aascoiitrolestatlon te Alkmaar a.s. Vrijdag. De secretarie zal de wijzigingen voorlezen van dergelijke artikelen. Artikel I. werd zoodanig gewijzigd' 'op de 4e alinea, dat in volvette kaas droge stof het minimum jnoef zijn 40 pCt., 30 pCt. of 20 pCt. De heer Klaij meent dat de le regelen van de Sta'tuten ook reeds zijn gewijzigd en vraagt motiveering. Verder kan hij zich geheel niet vereenigen met het huishoude lijk reglement, daar worden posten gevo teerd door het bestuur, waar de leden niets te maken hebben. De voorzifter licht nader toe, dat het be stuur de volle verantwoordelijkheid draagt en zeker beter als menig ander de posten die noodig zijn kan vaststellen. De heer Klaij vindt het niet billijk', dat posten gevoteerd worden, alleen door het bestuur, hij wil dat de vergadering het weet; bij weet b-.v. niet hoe de salarissen zijn van het personeel enz., hij wantrouwt niet het bestuur, doch zag gaarne de pos ten bepaald met goedvinden der Alge meene vergadering. De voorzitter zegt dat de controleurs hadden f1500; dit is gebracht op f1800. Spr. wijst op hun verantwoordelijke taak zij moeten vrij staan. De directeur heeft f 3000. Het geheele pereoneef is op dezelfde leest geschoeid, omdat het bestuur van meening is, dat het verschil wel 'mocln leiden tot bevoordeeling. Dr. Scheij meent dat de heer Klaij zich niet kan voorstellen, wat een kaascontrole- station is, en wijst op de controle van kaasmerken. De rede is dan ook, dat con troleurs vrij moeten staan en de zaak moet gezond worden uitgevoerd. Spr. meent dat de zaak goed is gebouwd, er valt niet aan te tornen. De heer Siagfer stelt een vraag in het algemeen, n.l. of de vereeniging zelf niet de macht heeft een bestuur te kiezen. De voorzitter wijst op de statuten, bij het oprichten van liet station, toen hebben de zuivelbereidèrs besloten om een R.-K., enz. van alle partijen een. De heer Berkel vindt het onbillijk, dat de bestuursleden van producenten niet uit de producenten wonden benoemd. De voorzitter noemt deze bijeenkomst als belanghebbende bij liet kaascontrole- station, vdde gerechtigd en geregeld zijn naar de statuten. Hierover werden nog vele discussies gevoerd. Omdat het nog nieuw Was meende de voorzitter een lange uitweiding wel gewenscht, en beantwoorde 3lle sprekers naar genoegen. De heer Kaij' wil toch eens over dë be- groot'ing van het'vorige jaar spreken, alleen reis- en verblijfkosten van het personeel staan er 'op. De voorzitter vraagt of men toelichting verlangt, of stemming hierover; de be gran ting dient te worden goedgekeurd. De heer Kaij wil de rechten hooren om zelf de bestuursleden te kiezen. Dr. Scheij noemt de statuten en leest liet betrekkelijk artikel voor, waaruit blijkt dat het bestuur de begroeting aanbiedt en dan het bestuur drie vertrouwensmannen benoemt tot nazien hiervan. be heer Ham stelt voor in het bestuur te vertrouwen, zooals het is samengesteld, welk voorstel met apptau§ wordt aange nomen. Hierna leest de secretaris de wijziging van artikel 4. Artikel 8 lot en met 15 van artikel 4 blij- ongewijzigd. In artikel 38 wordt f 5 vervan gen door f2.50, terwijl aan dit artikel nog als laatste lid wordt toegevoegd: Bij schorsing zijn de ieden verplicht om de aanleekening omtrent hun bedrijf, be doeld in art. 4 subl 8 te bllijven handhaven. De heer Jelsma betwijfelt of alle merken op de kaas blijven, die moeten toch ook verkocht, en volgens de statuten zou dit onmogelijk zijn, De voorzitter wijst de heer Jelsma hierop, dat in Den Haag clit bezwaar reeds is besproken, in overleg met de re geering is gevraagd wat moeten wij daar mee doen, doch practisch is het, om een tijdje dit te laten doorkropen. Wij weten er geen anderen uitweg op, ook de Re- geering niet, doch opheffen kan niet, daar de bezwaren nog' niet voldoende zijn aan getoond. De heèr Jong wil het maximum navocht gehalte bepalen in samenwerking. De voorz.tter zegt dit toe en wil gaarne samenwerking met alle kaascontrole-s .ations om het geheele product zoo goed moge lijk te verbeteren. De secietaris doet verdere mededeeling over het navocht, na 20 pCt. het is bijna niet mogelijk, de stoffen-er voor te vinden. Wat de boete betreft, hierover worden nog enkele besprekingen gehouden. De voorzitter wijst er op dat er boete in ver band met het vetgehalte van de kaas be staat. Is het vetgehalte 41—42 dan wordt de boete dermate hooger. Verder las de secretaris voor de wijziging van het huis houdelijk reglement Aan art. 1 sub a, worde nog toegevoegd: „Dit voorschrift is* niet toepasselijk op de volvette kaas der aangesloten fabriek matige kaasbed rijven. Aan Ih et eind van artikel 1 worde nog toegevoegd: „De zuivelfabrieken welko vol vette kaas bereiden rijn verder nog ver plicht allle maatregelen te nemen, welke voor elk afzonderlijk geval nader door het bestuur zullen worden voorgeschreven. Van Artikel 4 zal het laatste lid vervallen en vervangen worden door: Bij toetreding van aangeslotenen zal de contributie in rekening worden gebracht vanaf den eer sine dag der maand, waarin de toetreding heeft plaats gevonden. Hierna komt nogmaals ter sprake of liet niet gevaarlijk is vast te stellen de 40 pCt, 30 pCt. en 20 pCt. Bij het zweten van kaas vermindert wel niet het vet, doch het vocht. De voorzitter meent dat er geen direct bezwaar bestaat het doel is zoo hoog mo gelijk het product op te yoeren, en is dan ook dit minimum' vastgesteld. De heer Slagter meent dat het moeilijk is het v et en vochtgehalte op te voeren tot 42, meestal is het 4!, hij wil «iet ge handhaafd lafen, dat het juist 42 moet zijn. Voor dé dag fabrieken is dit zeer onaan genaam. Spr. is niet bang yoor St. Klaas (de Regeering). Dr. Scheij meent, dat wanneer de grens wordt verlaagd, de kazen onder de 40 komne, door verlaging van de grens be voordeelt men dat er meer onder de 40 ko men. Wat de dagfabrieken betreft, die zul len op den duur minder moeite hebben; hier nam spr. een voorbeeld bij ondervin ding' aan een dagfabriek. Het room afnemen bTadit het ontzettende verschil van 50 pCt., 20 pCt. enz., er waren er die 80 pCt. er af haalden. Dit was een toestand die niet gewenscht is, zoo kan het belang van de fabriek ook hier gediend worden, de leve rancier hier op te wijzen. Hij meent, dat, als ze wiillen, dit recht gezet kan worden. Hierna was er pauze. Om half twee werd de vergadering her opend. Entree-geld nieuwe leden. Het bestuur stelt voor om nog geen entreegeld te hef fen vbn de leden welke voor 1 Januari 1921 toetreden. Na verschillende discussies wordt be sloten over 1920 geen entree te heffen, doch het voorstel om fl per koe te hef fen voor 1921 vond veel bijvall. De heer Slagter steunt het voorstel van het bestuur en stelt zich tegen het voorster van f 1.per koe. Het voorstel werd staande aangehouden. De heer Koster vraagt hoe het nu zit met hen, die uittreden als lid en later zich ransluiten bij een fabriek die aangesloten s. De heer Slagier meent, dat het hier moeilijk te bepalen is. De voorzitter wijst op de voorzichtigheid van het bestuur, om met elk geval rekening te houden. De voorziiter wil nog enkele mededee- lingen doen over de productie, n.l. hoe zullen wij in de toekomst voor het rijks- kaasmerk kunnen voorzien, hierin kan thans worden voldaan bij elke vraag. Nu de bezwaren van afleveren. De pak- merken zijn thans allen compleet, hier meent'de diiecJe, dat geen enkel pakje meer zal uitgesloten worden, de inkt was meestal het bezwaar. De klachten over uitgevloeide iikt zullen zich niet meer voordoen door verbetering in de bereiding der merking. Gasovens zijn er nu beschikbaar gesteld om machinaal te drogen. Het afvallen der merken is oorzaak van het verteeren der merken van_oude kaas, hier zullen siraks mededeelingen over ge daan worden, door Dr. van Dam. De voorziiter zegt: verder moet verbete ring gebracht worden aan de techniedc 'van liet bedrijf, liet groote plan wat f825000 zou moeten kosten is afgesprongen, de exploitatie zoo vcordeelig mogelijk te be handelen is ieders wenscb. Ook zegt de voorzitter dat we met hét volste vertrouwen kunnen zeggen, docr de groote moeilijkheden heen te zijn, de 3 exportvereenigingen staan op het standpunt oa,l betere verzorging van de kaas in de pakhuizen is: om de kaas in olie te zetten. Verder om het oog te richten, waar de kaas wordt bereid ITet Bestuur der Contr. Station meent, dat gemeenschappelijk alle moeilijkhe den zijn te ondervangen. De heer Jonge geeft een inleiding over de noodzakelijkheid van het mer ken der kaas op 40 pCt. door produ centen. Ons product moet de roem blijven bewaren. oi> de wereldmarkt. Verder deelt spr. verschillende bezwaren mee welke allen vervallen met het afvallen der merken. Hij bewijst dit met ver schillende voorbedden. In Friesland wa ren 80 fabrieken aanges o'.en aan liet kaaseontroiestation die unaniem de be zwaren ook niet telden bii. het bezoek van de ambtenaren. Met liet oog op het aanbrengen der merken.-, werden de doekjes vpor het opleggen der kaas algemeen afge keurd. ook was voor het vocht uittrek ken g-ewenscht een langdurige pers. de sterke kalkoplossing was niet aan te be velen. Over zelfkazende boeren wordt me degedeeld dat de vrouw niet voldoende de frommel bewerkt, anderen lieten de kazen si.aan eer zii tot bewerking over gingen. Spr. eindigt danook met te zeggen, dat door het Kaascontrotestation een dankbare taak vait te verrichten in sa menwerking met het Rijks.uiivelkantoor De lieer van Dam wil graag het een en ander zeggen 'over het Rijksmerk zelf. De twee voornaamste resultaten wil hii aangeven, n.l. dat ©en voorper sing der kazen het merk behield. Hij heeft een proef genomen met 2 mer ken. waaruit blijkt dat de oorzaak is. dat het nieuwe merk niet voldoet. Een onderzoek, werd ook ingesteld door den ambtenaar" Pijper, dat technici het mid del was eenvoudig wat deze had gevon den. n.l. een plaatje, practisch was het geen bezwaar, doch de fa. v. Berkel zal die plaatjes maken, thans kost het nog veel geld. Spr. noemt de toestand gunstig en twijfelt niet of de zaak komt in orde en hoopt dat het proefstation ook hier haar vertrouwen heeft. De Voorzitter dankt beide sprekers voor hun toelichting en den heer de Jonge over liet rapjaort omtrent de toe stand in de provincie. Rondvraag. De heer Jensma is teleur- ■gesteld omtrent het rapport van den heer de jonge wat hun bedrijf betreft. Men meent dat het vochtige van de kaas juist het langer behouden is van het merk en wil vragen of het geen over weging verdient, evenals in Denemar ken de merken te kleuren. De Voorzitter deelt mee, dat het Be stuur overleg pleegt met andere sta tions. reeds het kleuren is te voeren naar quaiiteiten, vvant als de cijfers weg zira. is de kleur der klasse zeker nog .te zien. De heer Buis vraagt of de bonnen 7iin verkropen indien hij terug gaat van de markt. .De Voorzitter deelt mede. dat de bon nen '4 weken geldig zijn. Verder heeft spr. verlof van doorka zen en nu zit hit met zijn melk. De Voorz. belooft zijn best te zullen doen bii Jiet Zuivelkantoor aan te drin gen tot het verkrijgen van een regel- matigen toestand. Na nog fnkele bespreking van min der belang, .sluit de Voorzitter de ver gadering ..met dank aan allen voor 'de vele vruchtbare besprekingen. FRANKENBERG's KANTOORBOEKEN MUNTEN UIT DOOR SOLIDE BINDWiJZE. SINT-PANCRAS. SINT-PANCRAS. Gemeenteraad. Vol tallige vergadering van den raad dezer ge meente op Dinsdag j.l. De voorzitter openl de vergadering mei de mededeeling dat dit vermoedelijk de laatste zitting van dit jam- zal zijn. Het is zegt voorzitter de 11c ver gadering die gehouden wordt wat wel be wijst dat er weer overleg van de leden ge- eischt is. Ik dank u allen voor de moeite die ge u getroost hebt. 1920 kenmerkte zich door een niet gunstige finanliecle toestand, doch er is voor het volgend jaar een licht punt doordat de handel begint op tc leven met gevolg dat de prijzen voor de producten hooger worden. Ook de levensstandaard gaat met rasse schreden terug, 'wat wc met en kele huishoudelijke artikelen in onze gemeen te ook reeds gaan merken. Do lasten die op onze gemeente drukken worden gunstiger. Moest aan II.O. het vorig vorig jaar f 15000.bijeengebracht, worden, dit jaar was dit f 10,000.— cn het komende jaar zal het f 6500.zijn. Daarbij in aan merking genomen dat de geheele gemeente schuld slecnts f 1575.— is, kunnen we met vele gemeenten wel wedijveren. Ik hoop dat voor u in het bijzonder en voor de gemeente in het algemeen do toestand in het volgend jaar op alle gebied gunstig mag zijn. Hierna deelt de voorzitter hiede dat bij de laatste opname kas en boeken bij den gemeente-ontvanger in orde waren en bet kas geld f 7386.90 was. Verder doet de voorzitter voorlezing van mhrijven van de brandstoffen com missie waar in wordt medegedeeld dat de kwestie niet Broek naar aller genoegen geregeld is bn de bewuste nota betaald is geworden. Uit Schagen is bericht ingekomen dat deze gemeente niet in de lijst betreffende dj keu ring op vlecsch is opgenomen door de verre afstand van de centrale slachtplaats Noord- 3 char wou de. De goedkeuring is ingekomen op de suppl. begrooting, groot f 63650.en op de be- srooling voor den dienst 1921. De voorzitter doet mededeeling dat de aan besteding van de onderbouw voor de kamer- ovens heeft plaats gehad cn dit werk ge- ound is aan de laagste inschrijver de heer Windt van Medemblik. Aan de orde komt hierna liet adres om toeslag op de uitkeering van werkelooze aan geslotenen, welk adres was aangehouden om om tc 'onderzoeken in hoeverre aan het ver zoek om werk zou zijn tegemoet te komen Nu de booincn gekapt en gerooid ziju en de vervening, niet kan worden doorgezet, is er geen werk meer, doch B. en W. stellen voor 0111 op hel adres afwijzend tc beschik ken omdat de tuinbouw Weer begint op te leven en het 003 op de gemeente finautien moet worden gehouden. De heer Kloosterboer dacht, dat het juist noodig was om aan net verzo'ek tegemoet te komenwerk kunnen we ze niet altijd geven en dan is steun noodig. Misschien,, zegt spreker, ben ik wel wat lastig en het was daarom waarschijnlijk beter dal ik hier niet meer zat, doch zoolang als ik hier zit "kan ik niet anders hande len. Ze moeten me dan maar niet meer kiezen, dan ben ik tevens van de veenderij af en van de lamlendigheid en beroerdigheid die daar mee steeds wordt ondervonden. De lieer Van Kampen sluit zich daarbij volkomen aan, hij kan het begrijpen, wan neer de heer lil. wat ver gaat. Hij heeft veel voor de veenderij opgeofferd en heeft daarbij niet de medewerking ondervonden die hij ver diende. De veenderij heeft goen, cent gekost, uit het overschot zouden de werkeloozen nu wel gesteund kunnen worden, de mensehen liadden goedkoope brandstoffen en de wer keloozen hadden werk en nu gaat men zelfs zoover door te zeggen, dat wij de werkeloozen gekweekt hebben. De heer Gootjes is tegen toeslag op uit keering, omdat zij die niet verzekerd zijn net noodiger hebben. Die vast werk heeft, nee'fl brood cn die los werkt moet het riseeeren. Het moet zoover komen, dat alle bouwers weer hun vaste volk hebben en dan inoet er geen premie gezet worden op de losse arbei ders. De heer Kloosterboer wijst er op, dat de vaste arbeiders in de mobilisatie outzeltenae armoe geleden hebben en zij daarom los ge gaan zijn. De heer Gootjes zou ze liever 2 maal 80 cent toeslag geven wanneer ze werk hadden. De menschen werken niet of ze voor ziel? zelve werken en daardoor is het niet meer mogelijk om kool over te houden. Ze maken het zelf als er geen werk meer is. De heer Van Kampen zegt niet gedacht te hebben dat de menschen lui waren, daar ze in de veenderij flink werkten. Tic heer Slijker wijst er op, dat daarbij eigenbelang was en er ook bij het aardappel- rooien gewerkt wordt dat het een mirakel is. Ten slotte wordt het adres in stemming gebracht en met 4 stemmen tegen verworpen. Vóór stemmen de heeren Kloosterboer en Van Kampen, blanco de heer Schuit. Aan M. Hoogland wordt op verzoek 2 maanden afschrijving verleend op den II. O Jannetje Booij kreeg op haar verzoek f25 of 50 pCt. verhooging op haar salaris als schoon maakster van het raadhuis, zulks mei mgang van i Januari van dit jaar. Een adres van den Bond van T.uinbouw- arbeiders om werk voor de aangesloten wer keloozen werd voor kennisgeving aangeno men. Van Ged. Staten zijn bemerkingen ingeko men op de schoolgeldregeling voor_ te Alk maar schoolgaande kinderen. Besloten wordt om het genomen besluit te handhaven, omdat het niet uit te voeren is zooals Ged. Stator het wenscb en. Yc-or kennisgeving wordt .ai'ngenenu-it een verzoek om steun voor een te stichten Run en Vacantie-cord vqor Gemeente-ambtenaren. Dc epeenten voor bebouwde eigendommen zullen werden verhoogd van 40 op 60 en vo ir onbebouwde eigendonimen van* 10 op 20. Besloten wordt om voor 1.921 ecu kasgeld- leening aan te gaan van ten hoogste t'70do—j tegen een rente van 6 pCt. Hierna sluiting der vergadering. OUDKARSPEI,. OUDKARSPEL. IJsfeesten. Dc IJsclub heeft van den Ned^Schaalscnrijdersbond "op baar programma gekregen het Provinciaal Kampioenschap voor Noord-Holland en t-eu van de Nationale proeiwedsb'ijdauwel een bewijs dat de banen van '„Volharding"' bij den Bond hoog staan aangeschreven. Voor het bestuur geeft dit zeker een blijk van v.aardeeripg voor de vele moeite, die het zie!» steeds bij het organiseeren van de wed strijden getroost. 'Tl KAN D. 'T ZAND. Bi IIa.rd weds trij tl. Dinsdag 14 Dec. had alhier onder een flinko belangstelling in het lokaal van den heer G. A. de Wit de eindbeslissing plaats voor de handicap-billa.nlwedstrijd. Na een zeer geanimeerde, dikwijls span nende strijd, was de uitslag, dat door do heer A. Pogrelxwm van Nieuwe Nisdorp do eerste, O. Slikker te Anna Pauiowna' de tweede en P. Molenaar van Winkel do derde jnrijs word gewonnen. Deze hea ven moesten resp. 60, 110 en 50 punten maken. Do prijzen waren f50 f25 en f15 Door de heer Meijer, fabrikant der ..Nb-va"-bil!ard to Amsterdam, was nog oen prijs van f 10 uitgeloofd voor de hoogste serie. Deze prijs werd beha.aU door den heer O. Slikker te Anna Pauiowna (33 punten). De heer J. Broer reikte met ren toe passelijke, geestige spiets, de prijzen uit waarbij ook' do markeur, de heer G. van Bodegraven werd gehuldigd voor zijn accuraat tellen en noteeren. Geziliig bleven de deelnem-rs nog eeni- ftcn tijd bijeen eri werd besloten een lxliard vereeniging- in Hollands Noorden ©I> to" richten, waarvoor zich direct 28 personen ais lid ongavpn. (de contributie werd gesteld op f 2 ppr jaar) en waar van als vcorioopig bestuur werden aan gewezen dc heeren C. Slijkerman, C. Slikker, W. de Wit, J. Broer. J. Peehoon Schagen, J. Peehoon, N. Niedo-p cn N. Stammes N. Niedorp, bij wien men zich kan opgeven als lid en die ook do noodige inlichtingen verschaffen. ANNA PAULOWNA. ANNA PAULOWNa. Brand. Woens dagmorgen omstreeks half zeven brand de de boerderij van den heer D. Stammes alhier lot den grond toe af. Alleen do schuur is behouden. Het vee is met veel' moeite gered kunnen worden, een vijf-tal koeien moesten nog in allerijl door het woonhuis naar buiten worden gebracht. Van den overigen inboedel is to, aal niets gered. Alleen de brandkast heeft bet er waarschijnlijk goed afgebracht. Van do vermoedelijke oorzaak wordt het volgende gezegd: Omstreeks 4 uivr dacht Stammes een brandlucht waar te nemen cn ging dan ook overal kijken, doch vond niets en ging weder te bed. Om] vijf uur kwamen een paar arbeiders do koeien en paarden voederen en bleven' tot half zes en hebben ook niets be merkt. To half zeven werd door een der ar beiders (J. Blaauboer wonende aan den overkant der spoorbaan) van uit zijn huis de brand reeds waargenomen, hij' ging direct de bewoners waarschuwen,, mhar toon vioL «an redding al niet meer te "denken. De brand is op den zolder ontstaan en vermoed wordt dat het is aangekomen door de uitspattende vonken' van den goederen trein welke te onge veer 3 uur voorm. was g-passeerd. Do brandsjmit was spo-xPg ter plaatse maar ton door den hev.g-n vorst, weldra' niets meer uitrichten. De brandkast is nog oen weinig koel gemaakt maar de slangen warengauw bevroren, aoodat dio ook a,l niet vervoerd kunnen worden. FREDY FABER-GkONEMAN EN 'CATH. TRAPMAN. Op den Jiederavond met luit en piano te geven door Mevrouw Fredy FT rGro- neman (4e Abonnementsconcert van de Egnicndsche Kunstkring) hedenavond hal? 8 in gebouw „De Unie" zal inplaats van den heer Anton van der Horst, die ver hinderd is te komen, de pianiste Mej. Cath. Trapman de pianobegeleiding op rich ne men. Voorts zal Mej. Trapman, die bij Dirk Schafer en Madame Mar.he Glr.d ta Parijs lieeft gestudeerd en met groot suc ces o.a. in het Kurliaus te Scbeveningcn is opgetreden, de volgende soli ten gehoord brengen: No. 2: Fantasie f-moll Fr. Chopin, No, 5: a. Improvisation E. Chabrier, b'. Soiree dans grenado Cl. Debussy, c. Allegro Appassionato C. SaintSaënsj liuSl HOORN, 16 Dec. Kaas. Kleine t'65, com missie f 77, fabriek f 69. Aanv. 14 stapels. BROEK OP LANGENDIJk, 16 Dec. Rcodo kool f2.30—5.60, gele kool f2.20—4.40, wilt® kool f2.10—4.60, uien f6.70—7.60, alles per, 10 0K.G.'Aanvoer: 550 OK.G. roode -kool, 8825 K.G. gele kool, 440 OK.G. witte kool en 3000 K.G. uien. NOORD-SCHARWOUDE, 16 Dec. Rood a kool f4.30—6.10, gele kool 14.10—5, Deenschq witte kool f4.50—4.80, uien f.750—.780, drie-t liugen f 7.90, alles per 100 K.G. WARMEN HUIZEN, 16 Dec. Uien f 6.S0-* f 7.30 roode kool f 4.50—5.89, gele kool f 3.5< 1.20. Deensctte witte kool f45. HOOGKARSPEL, 16 Dec. „De Eendracht.V 2000 K.G. roode kool f2.50 per 100 K.G.J 81 haal groote uien f2.502.60 per biaL Tot na !"ïc orde is de veiling gesloten-.

Ons Blad : katholiek nieuwsblad voor N-H | 1920 | | pagina 3