SPORT Ei SPEL -net merk f7?de hoogste prijs voor doeren Comm. f67, met merk f89, de uoogste prijs voor Fabriekscomm. f_80 Het vorig jaar was er geen markt, het was toen 2de Kerstdag. De handel was vandaag goed te noe men, en alhoewel de prijzen niet hoo- ger waren, was er 'toch* meer vraag, waardoor het verkoopen veel' gemak kelijker ging. MILITIE. IE SCHRIJ VIN Gr.: Do Burgemeester van Alkmaar tiulet op art. 7 van het Militiebesluit (K. B. v.an 13 April 1912, .Staatsblad Né. 115). Herinnert atlo inannelijko ingezetenen, dio op 1 Januari 1921 htm 18o levensjaar hebben volbracht (alzco de mannelijke geborenen van 1902) aan hun verplichting om zich in do maand Januari 1921 voor do Mi litie te doen inschrijven. In het bijzonder zal tot het doen van aangifte in een der vertrekken van het •stadhuis gelegenheid worden gegeven, tel kens des morgens van 9—12 uur, op Maandag 3 Januari a.s., voor hen,, wier geslachtsnamen beginnen met A. cn B; Dinsdag, 4 Januari a.s., voor hen, wier geslachtsnamen beginnen met O, D, E, F. en G; Woensdag, 5 Januari a.s., voor hen, wier geslachtsnamen beginnen met II, I, J. en L; Donderdag, 6 Januari a.s., voor hen, wier geslachtsnamen beginnen met K. en M Maandag, 10 Januari a.s., voor hen, wier geslachtsnamen beginnen met N, O, P, Q en R; Dinsdag, 11 Januari a.s., voor hen, wier geslachtsnapien beginnen met S, T, U en V; Woensdag, 12 Januari a.s., voor lieri, wier geslachtsnamen beginnen met W, X, IJ en Z. Bij dezo aangifte ter inschrijving lxï staat tevens de gelegenheid om op te ge ven de reden van vrijstelling, die de in te schrijven persoon vermoedelijk zal kun nen doen gelden. In verhand* hiermede is het voor nen, die meenen recht op vrijstelling wegens hnoederdienst te hebben, wenschelijk het trouwboekje hunner ouders mede te bren gen, zich vooraf op de hoogte te stellen van de korpsen waarbij hun broeders heb ben gediend en zoo mogelijk de zakboek jes dier broeders te vertonnen. Voorts worden belanghebbenden opmerk zaam gemaakt op de volgende bepalingen" der Militiewet. Artikel 12. t. Behoudens het bepaalde in art, 13 wordt voor dó Militie ingeschre ven: lO'. ieder minderjarig mannelijk Neder lander, die op 1 Januari van het jaar, volgende op dat, waarin hij het 18e le vensjaar heeft volbracht, binnen het Rijk, in het Duitsehe jjk oif in het Koninkrijk België woonplaats heeft, óf wiens vader, moeder of voogd op ge md tijdstip in een dier Rijken woonplaats heeft; 2o. ieder meerderjarig mannelijk Ne derlander, die op genoemd tijdstip in een der genoemde Rijken woonplaats heelt; 3o. ioder mannelijk niet-Nederlander, ilio op genoemd tijdstip ingezetene van het Rijk is. 2. Voor ingezetene in den z'in dezer wet ivordt gehouden: A. de" minderjarige niet-Nederlander, dio binnen liet Rijk woonpLaats heeft: lo. indien zijn vader, moeder of voogd "innen het Rijk woonplaats heeft cn ge durende de voorafgaande achttien maan den in het Rijk of in de koloniën of be zittingen des Rijk3 in andere werelddeepen woonplaats gehad heeft; 2o. indien hij zelf gedurende de voor afgaande achttien maanden in het Rijk of in do koloniën of bezittingen des Rijks in andere weretddeelen woonplaats gehad heeft, tenzij hij in den zin dezer wet een vader tof moeder heeft en dezo elders dan binnen het Rijk woonplaats heeft, B, do meerderjarige niet-Nederlander, die binnen het Rijk woonplaats hoeft en "o- durendo de voorafgaande achttien maanden in het Rijk of in de koloniën of bezit tingen des Rijks in andere werelddccr len woonplaats gehad heeft. 3. Voor de toepassing van het bepaalde in het vorig iid worclt gehouden. voor minderjarig hij, die minderjarig is in den zin der Nederlandsche wet; voor meerderjarig hij, die meerderjarig is in den zin der Nedertandsche wet. Artikel 13. Voor de Militie wordt niet ingeschreven: lo. de ingezetene niet-Nederlander, die blijkt te belmoren tot een Staat, waar de Nederlanders niet, aan den verplichten krijgsdienst zajn onderworpen af waar ten aanzien van den dienstplicht het beginsel van wedcrkeer.gheid is aangenomen. 2o. hij, die blijkt in de koloniën of be zittingen des Rijks in andere weretddee len woonplaats te hebben, mits dit niet zij ter zake van krijgsdienst. Artikel 14. 1. De inschrijving geschiedt; lo. van hem, bedoeld in art, 12, eerste lid, onder lo.: a. zoo zijn vader, moeder of voogd binnen het Rijk woonplaats heeft, in de gemeente der woonplaats van vader, moe der of voogd; b. zoo hij binnen het Rijk woonplaats heeft, in de gemeente zijner woonplaats, tenzij hij in den zin dezer wet een vader, moeder of voogd heeft en deze in eene andere gemhente binnen het Rijk woon plaats heeft; e. zoo zijn vader, moeder of voojpd in het Buitscho Rijk en hiji niet binnen het Rijk woonplaats heeft, in de gemeente Amsterdam; d. zoo zijn vader, moeder of voogd in het Koninkrijk België en hijl niet binnen het ■Kijk woonplaats heeft, in de gemeente Rotterdam. O ay> hij in het Duitsehe rijk en zijn «oer, nmeder of voogd niet binnen het ni' t i ia !lef; Koninkrijk België woon- 1' 'Y1;'3 heelt, in do gemeente Amsterdam; 200 ''ij in het Koninkrijk België en -JJU vader, moeder of 'voogd niet binnen het Rijk of in het Duitsehe Rijk woon plaats hoeft, in do gemeente Rotterdam; 2o. van hem bedoeld in art. 12 eerste lid, onder 2o; a. zoo hij woonplaats heeft binnen 'net Rijk, in de gemeente zijner woonpLaats; b. zqo hij woonplaats heeft in het Duitsehe Rijk, in de gemeente Amsterdam c. zoo hij woonplaats heeft in het Ko ninkrijk 'België in de gemeente Rotterdam; 3a. A. van hein, "bedoetd in art. 12, eerste lid, ander 3a., indien hij minder jarig is: a, zoo zijn vadei*, moeder af vaogd bin nen het Rijk woonplaats heeft, in de ge meente der woonplaats van vader, moe der of voogd; b. zoo hij in den zin daaer wet geen vader, moeder of voogd heeft of zoo zijn voogd niet binnen het Rijk woonpLaats heeft, in de gemeente, waar hij zelf woon plaats heeft; B. won hem, bedoeld in art. 12, eerste lid, onder 3o, indien hij meerderjarig is in de gemeente waar hij woonpLaats heeft. 2. Do in het vorig lid als plaats van inschrijving aangewezen gemeente is die, waar de woonplaats gevestigd is of was op 1 Januari van het jaar, volgende op dat, waarin do in to schrijven persoon het 18de tevensjaar volbracht. Tien aanzien van hem, wiens inschrijving te Amsterdam of to Rotterdam rnoet geschieden wegens woonplaats onderscheidenlijk in het Duit sehe Rijk of in het Koninkrijk België, wordt de gemeente, waar de inschrijving moet plaats hebben, bepaald naar het Rijk waar do woonplaats gevestigd is of was op 1 Januari van het jaar, volgende op. dat, waarin da ia te schrijven persoon het18de levensjaar volbracht. Art. 15. 1. Hij, die volgens artikel 12 moet worden ingeschreven, is verplicht zich daar toe aan te geven, bij den Burgemeester der gemeente, waar de inschrijving moet ge schieden. 2. Indien hij ongesteld of afwezig is, rust de verplichting tot liet doen van de aangifte: indien bet een minderjarige batreh vader, moeder oi voogd, mits de vader, moeder of voogd Linnen het Rijk, in liet Duitsehe Rijk cd in het Koninkrijk Bel gië woonplaats heeft, of indien de voogdjij is opgedragen aan een rechtsper Si.'Oülijkbeïd bezittende vereeniging, aan een stichting of aan een instelling van weldadig heid op de bestuurders b'. indien hét een meerderjarige 'betreft, die onder curateele staat, op zijn curator. 3. De minderjarige, die in den zin dezer wet geen vader, moeder of voogd heeft, ot wiens vader, moeder of voogd niet bin nen het Rijk, in het Duitsehe Rijk of in het Koninkrijk België woonplaats heeft, is behoudens het bepaalde in het volgend lid, steeds 2elf 'tot het doen van de aangifte verplicht 4 Hij', die is opgenomen in een dei- in art. 16 vermelde gestichten en inrichtin gen of behoort tot het in liet tweede, lid van genoemd artikel bedoelde personen dan wel in dienst is bij de zeemacht, bij het le ger hier te lande of bij de koloniale troe pen, behoeft niet ter inschrijving te wor den aangegeven. 5. De aangifte geschiedt in de maand januari van het jaar, volgende op dat, waarin de in te schrijven persoon liet lSde levensjaar volbracht. Voor hem of haar, die tot het doen van de aangifte verplicht is„ kan de aangifte geschieden door een ander, daartoe schrif telijk gemachtigd. Art. 16. 1. De bestuurders van krank zinnigen-, idioten-, doofstommen- en blin- deng es Echten, van gevangenissen, van rijks werkinrichtingen, van rijksopvoedingsge stichten en van tuchtscholen zenden jaar lijks vóór 10 Januari een opgave, ingericht in den door ons te bepalen vorm, van de daarin opgenomen mannelijke personen, die alsdan voor de militie moeten worden ingeschreven, aan onzen commissaris in de provincie, b: :neu Welke de Inschrijving moet plaats hebben. 2. Ten aanzien van de mannelijke perso nen, die ingevolge "art. 3d van het Wetboek boek van Strafrecht ter beschikking van de Regeering zijn gesteld en niet in een Rijks opvoedingsgesticht zijn opgenomen, ge schiedt gelijke opgave vanwege- onzen Mi nister van justitie. .3 De inschrijving van de in bet eerste en het tweede lid bedoelde personen, zoo mede van die welke in dienst zijn bij de zeemacht, cij het leger hier te lande of bij de koloniale troepen, geschiedt overeen komstig door* ons te geven voorschriften. Art. 17. 1. Voor de militie wordt ook ingeschreven of wordt opnieuw ingeschre ven: le. i eder minderjarig mannelijk Nederlan der die na 1 Januari van het jaar, volgende op,.dat, waarin hij het 18e levensjaar vol bracht, cn vóór het intreden van liet 21e levensjaar zijn woonplaats binnen het Rijk in het Duitsehe Rijk of in het Koninkrijk België gevestigd heeft en wiens vader, moe der of voogd niet reeds in een dier Rijken woo^nplaats had; e. ieder minderjarige mannelijke Neder lander, die niet in een der genoemde Rij ken woonplaats heeft, doch wiens vader, moeder, of voogd na 1 Januari van het jaar, volgende op dat, waarin de minder jarige het 18de levensjaar volbracht, en vóór het intreden van diens 21ste levensjaar zijne of hare woonplaats binnen een dier rijken gevestigd heeft; 3e. ieder minderjarige mannelijk' Neder lander, die van het jaar, volgende op dat, waarin bij' het 18de levensjaar volbracht, en vóór het intreden van het 21e levensjaar Nederlander of opnieuw Nederlander is ge- voogd binnen het Rijk, in het Duitsehe Rijk worden, zoo hij of zijn vader, moeder of of' in het Koninkrijk België woonplaats heeft; 4e. ieder minderjarig mannelijk Neder lander, die na; 1 Januari van het jaar, volgen de op dat waarin hij het 18de levensjaar volbracht en vóór liet intreden van het 2le levensjaar zijn woonplaats binnen het Rijk in het Duitsciie Rijk of in het Koninkrijk België gevestigd heeft; '5e, ieder mannelijk meerderjarige, die rwi 1 januari van hef jaar) volgendë op dat waarin hij het iSde levensjaar volbracht en voor het intreden van het 21e levensjjaar Nederlander of opnieuw Nederlander is ge worden. zoo hij binnen het Rijk, in het Diutsui'e Rijk of in het Koninkrijk' Bel gië woonplaats heeft; 6e. ieder mannelijk niet-Nederlafid'er die nat l Janurai van het' jaar. volgende op dat, waarin hij het 'ISde levensjaar volbracht en vóór het intreden van het 21e levensjjaar ingezetene of opnieuw ingezetene is ge worden in den zin van art. 12, tweede lid; 7e. hij. die vóór het intreden van hei 21ste levensjaar ophoudt te vefk'eeren in een der gevallen, bedoeld in art. 13, indien hij overigens hetzij volgens artikel 12, hetzij volgens het hiervoren onder le6e bepaal de ingeschreven zou moeten worden. 2. Al et betrekking tot het bepaalde onder le.—6c. gejden art. 12, laatste lid en art. 13 Ten aanzien van de gemeente, waar de inschrijving, of de inschrijving opnieuw moet geschieden, geldt art. 14, eerste lid, met dien verstande, dat de plaats van in schrijving wordt bepaald naar de gemeen te of het Rijk', waar de woonplaats ge vestigd is of was op den dag, waarop de in te schrijven persoon of zijn vader, moe der of v.oogd is geraakt in een der in het eerste lid van dit artikel omschreven geval len. 4. Ten aanzien van de aangifte of op gave ter inschrijving of ter inschrijving op nieuw gelden de artt. 15 en 16, met dien verstande, dat de aangifte geschiedt binnen dertig en de opgave binnen 'tien dagen na den dag, waarop de in te schrijven per soon of zijn vader, moeder of voogd is geraakt, in een der in het eerste lid van dit artikel omschreven gevallen. Art. 102. 1. Met hechtenis van ten hoog ste veertien dagen of geldboete van ten hoogste nonderd vijftig gulden wordt ge straft le. de in art. 15 eerste of tweede lid, be doelde persoon of diegene der in laatstge noemd lid bedoelde bestuurders, die niet voldoet aan een hem bij dat artikel of bij artikel 17, vierde lid, opgelegde verplich; ting; 2. Met gevangenisstraf van tèn hoogste ajsxfoot; ik>; ui>.\ ajsoqplaS jo usputmtu as.w; zeshonderd gulden worden gestraft ltij, die opzettelijk een der irn het eerste lid bedoel de fetien pleegt. DE KAIH./t-lEKE ORGANISATIES TE ALKMAAR. Plaatselijk Comité der K. S. A. Mr. A. J. M. Leesberg, Oudegracht, Voorz., Will. Vermeulen, Hofstraat 25a, Secr. Ned. R. K. Volksbond, M. H. Kempen, Voorzitter, Baansingei 25, H. Smo- renberg, Landstraat 12, Secr. Afd Gewone leden. R. Snel, Snaarmans- laan 91, Voorzitter G. A. Keijsper, Drebbelstraat 2. Secr. Afd. Bakkersgeze.le», S. J. Blankendaal, Verlengde Landstraat 32, Voorz.; P. Sneekes, Noorderkade 7, Secr. Afd Kleermakefsgezeilen, P. Verhagen v. d. Woudestraat 45, Voorz., J. R. Pop- roa, Westerweg 38, Secretaris. Afd. Typografen. J. N. Geias, Landstraat Voorz., C. Oldenburg, Tulpstraat E 6, Secr. Afa Handels-, Kantoor- en Winkelbedien den, R. O. van Mastrigt, Baansingei 23 (tweede deur), Voorz., F. Eggers, Nieuwlandersindei 10, 'secretaris. Afd. Bouwvakarbeiders, M. H. Kempen. Baansingei no. 25, Voorzitter, P. W. v. d. Broek, Keizerstraat 5, Secr. Afd. Spoor- en Tramwegpersoneel, J. Veen- huis, Laat 74, Voorz., H. Krielen. Stati onstraat 58, Secr. Afd Meubelmakers, Stoffeerders en Be hangers, J. Admiraal. Kennemeisingei 30. Voorz., H. Koopnieiners, 2e Ka naalstraat 13, Secr. Afd. Metaalbewerkers, J. Mannes, 2e Landuwarsstraat 11, Voorz., H. H. Smorenberg, Landstr. 12, Secr. Afd. Tabaksbewerkers, P. Oudejans, Var- nebroen, 8, Voorz., J. van Riet, Lin delaan 91. Secr. Afd. Transportarbeiders, P. Blokker Achterstraat 14a, Voorz., f. Ooster kamp, Varnebroek 27, Secr. Afd. Fabr.eksarbeiders, H. Keijsper, Ken nemersingel 23, Voorz., J. Wor- Ald. Gemeentewerklieden, J. Molenkamp, Westerlaan, Voorz., Beemsterb..et, Akerslaan 18, Secr. Propyganuaehib Pius X, H. Smorenberg, Landstraat 12, Voorz., H. Koopniei ners. 2e Kanaalstraat 13, Secr. Rederijkerskamer „Vondel", L. .Bakker Voorz., Toussauitstr. h. Prins Hen- drikstr., A. E. A. Buissink, Vogelen zang 8, Secr. Ondersteuningsfonds „St. Antonius van Pa dua. J. Vreeker, Uitenboschstraat, Vóorz., W."van Westen, Qverdiepad 46. Secr. Hulp in Nood. S. Swart, Achterwezel 30, Voorz., I. H. F. Muhren, Baansingei 23a, Secretaris. Winterzorg St. Joannes, G. A. Keijsper. Drebbelstr. 2, Voorz., J. Molenkamp Westerlaan, Secr. Ned. R. K. Bond van Post-, Telegr.- en Telefoonpersoneel „St. Petrus" afdee- ling „St. Jozef" J. Kops, Tuinstraat 6. Voorz., S. Klein, Oudegr. 281, Secr. Afd. Zuivelbereiders. C. de Boer, Uitweg 2, Voorz., J. C. Groot, le Landdwars- straat 16, Secr. (in de nieuw gebouw de woningen). Afd. Bloemist- Land- en Tuinbouwarbei- ders, C. J. Bierman, Akerslaan no. 4, voorz., W. Kaandorp, Rijksstraatweg 44, Secretaris. Bureau van Advies: Zittingsuur 7—8 in het gebouw St. Willibrord, Ambtena ren: van Veen en H. E. Bosman. R. K. Middenstandsvereeniging „de Han ze", C. W. Keijsper, Laat 197 Voorz., G. J. W. Goes, Huigbrouwerstr. 18 Secretaris. Afd. Bakkerspatroons, J. Bel, Magdaiena straat 7, Voorz.. J. J. G. Stavenuiter, Hofstraat 8, Secr. Afd. Schoenvvinkeliers, J. C. L. Wijdenian. Magdalenastraat 16, Voorz. Afd. Schoenmakerspatroons. W. Immink Castricum, Voorz.; C. Wouters, Varnebroek 47, Sccr. Afd Melkslijters, J. Bos. Lindelaan 80, Voorz. J. v. d. Eng Rujjterstraat 1. Secretaris. Afd.' Schilderspatroons, G. W. de Munk, Ritsevoort 40, Voorz., W, Beukers, Middenpad te Bergen, Secr. Afd. Efectro-technische werkgevers, G. J. Genefaas, Hiiigbrouwerstraat 4. Vocrz. G. P. J. Pedrolï, Langestraat 10, Secr. Afd. Bouwvakpatroons, Chr. M. van La tum, Sehermerweg 1, Voorz., M. Hoo- gervorst, Oudegracht 82, Secr. R. K. Vrouwenbond mej. M. Boom, Verdronkciioord 71, Voorzitster, S. Keuls—Schrader, Oudegracht 205, Secretaresse. Afd. Liefdewerk „St. Francisea Romana" M. Paleari Voorz.st., Fnidsen 125. S. Keuls—Schrader," Oudegr. 205, Se cretaresse. Mariavereenigir.g A. v. Diepen, Spoorstraat E 3, Voorz., Mej. G. Dennemau. Wognumsche buurt 12, Secretaresse Onderafd. „St. Agnesbond", A. v. Diepen. Spoorstraat E 3, Voorzitster; R. v. Latum, le Tuindwarsstraat 14, Se cretaresse. Onderafd. „St. Annavereeniging", A. v. Die pen, Spoorstr. E 3, Voorzitster, mef. G. Dennema'n, Wognumsche biiurt *2, Secretaresse. „Voor Eer en Deugd" Mevr. Henne- man Leijen, Luttik-Oudorp 40, voor zitster; A. v. Diepen, Spoorstraat E 3, Secretaresse. R. K. Int. Ver. ter Bescheiming van Meis jes „St. Martha-vereeniging Mevr. .Wanna—de Graai Ritsevoort 3, Pre sidente; S. Keuls-Schrader, Óude- gracht 205, Secretaresse. R. K. Laud- en Tuinbouwbond, H. Klaver, Westdijk, Voorz., S. P. Kapteia, Ka- naa.kade 44. Secr. R. K. Handeisreizigersvereeniging, Z. Klaa- zen. Zijdam 4, Voorzitter, B. H. E. Feldmann, Kanaalkade 10, Secr. R. K. Ambtenarenvereeiiigiiig, W. G. <ch, Steenenbrug, Voorz., J. J. Witlemsen, Vogelenzang 21, Secr. R K. Bond voor groote gezinnen, J. H. Jaeobse, Oudegraclit 285, Voorz., G. A. Keijsper, Drebbelstr. 2 Secr. Propagandaclub St. Petrus, A. J. Küime, Boterstr. 22, Voorz., G. A. Keijsper. Stuartstraat 6, Secr. R. K. Bond van Dienstplichtigen: F. J. Hout. Spoorstraat 63, Voorz., j. N. Bleeker, Stationsstraat 43, Secr. Propagandaclub „St. Laurenlius" H. Koop- meiners, 2de Kanaalstr. 13, Voorz., tevens tijdelijk 1ste Secr. „Herwonnen Levehskracht" M. Ooster- ivijk, Zeglïs 53, Voorzitter, H. Koop meiners, 2e Kanaalstr. 13, Secr. Afd. Alkmaar en Omstreken van de Dioc. Vereen, van R. K. Bijz, Onderwij zers in 't Bisdom Haarlem, H. Amtner- dorfer (te Ursem\ Voorz.J. Haak man, Ridderstraat 1, Secretaris. &erkBsjslerc« WEEKKALENDER. ZONDAG, 26 Dec. H. Stephanus, diaken e.n eerste Martelaar. MAANDAG, 27 Dec. H. Joannes, Apostel en Evangelist. Bisschop van Epbese in Kl.-Azlë. Dag van Devotie. Hij overleefde alle Apostelen, werd 90 jaar. preekte steeds: „Mijn kindertjes bemint elkander" Men vroeg hem: Waarom altijd datzelfde Hij antwoordde: dat is het gebod d_s Heeren en die dat vervult doet genoeg. De tegenwoord.ge wereld is dat woord schoon vergeten. DINSDAG 28 Dec. H.H. Onncozele kinde ren. Martelaren. Dag van devotie. O Bloem der Martelaren rood, Die Christus' vijand heeft gedood, In haar begin, gelijk de wind De jonge rooskens haast verslindt. Zoo zingt de kerk heden. Die jonge kin dertjes zijn in den ochtend van hu leven, gelijk jonge roosjes, vernield door den storm van Heredes' woede. De jonge levenvernielers mogen vandaag wel M kaarsje zetten, bij het beeld van hun mooien patroon Herodes. WOENSDAG, 29 Dec. H. Thomas, biss. van Kantelberg. Mart. door Hendrik IS Koning van Engeland 1171. DONDERDAG, 30 Dec. Offia'e van den Zondag onder het Octaaf van Kerstmis. VRIJDAG, 31 Dec. H. Silvester I, Paus en Belijder. Vragen we God lieden ver- gitfenis voor hetgeen we in dit jaar mis dreven en danken we Hem voor de wel daden dit jaar ontvangen. ZATERDAG, 1 Januari. Feest van 's HeC' ren Besnijdenis. Verplichting te vieren als Zóndag. Octaaf 'van Kerstmis. He den vergoot Chr. de eerste druppelen van zijn kostbaar Bloed en ontving den naam van Jezus (Verlosser). De oogenbükken van den tijd, waarvan heden weer een nieuw jaar begint, zijn verdienstelijk gemaakt daor Jezus kost baar bloed, zijn om zoo te zeggen met de beeltenis van Chr. gestempeld tot kostbare muntstukkeu, wanneer we de eeuwige goederen kunnen krijgen. Ge bruiken we den kostbaren tijd daartoe! ZONDAG, 2 Januari. Feest van de Aller heiligste Naam Jezus. Veel belangstelling zal er zeker rijn, onze stadgenooteii tegen de Harai roodbroeken moeten spelen. Menschelijker wijs gesproken zullen ctf? ze jongens het wel niet tot de finale hreria gen, maar laat hen in ieder geval zorgej voor een spannenden strijd. ALCMARIA. Nog! even willen we in herinnering bren gen de wedstrijden om den zilveren hal, die gedurende de a.s. Kerstdagen gehouden zullen worden. Het programma is aldus: lsten Kerstdag: D/2—21/2 uur Alcmaria Vicfri-xHaarlem. 2»/*—3Vt uur D. E. C.—A. F. Cs 2den Kerstdag: 12 uur Verliezer A—Verliezer B. 21,433/1 uur Finale Winner AWinner B BtirgeiiijkQ Stand ONDERTROUWD; Petrus Kamp en Adriana Afra Joharte na Nieuvvenhuizen. Samuel Julius; Marckmann >en Anna Maria losephina"' Eickholt. Adrianus Nicolaas Melken en Suzanna Kalf. Thomas Lambertus Groot en Agatha Engelina Stoop. Jacob Lourens Knip en Anna Gérritdina van Oosten. Johannes Petrus Schol- ten en Petroneila Johanna Frederica! Anthonia Verhoeven. Heinrich Frie-^ drich Wilhelm Kolb en Kaatje van Win gerd©. Jan Glas en Margaretha Pee reboom. Weerberieht VerwachtingMadge tijómijxe, wellicht krachtige Zuidelijke tot Zuidwestelijken wind, betrokken met regenbuien, later tij delijk opklarend, aanvankelijk veel zachter. Zon onder 3.47 Zon op 8.12 u. Maan op 3.19 n.m. Maan onder 6.28 v.iu. V. M. 25 Dec. 0.58 v.m. LICHTEN OP. Dc lichten op rijwielen en motorrijtuigen moeien ontstoken zijn van hedenavond 4.17 tot morgenochtend 7.42. Op rij- en voer tuigen van 4.-17 tot 7.12. Laaista banchifcfl qarz3P»»a»«n«*PCfe*i...-i— I. I lil MIJNWERKhRoo iAKING. MA1NZ, 23 Dec. Ongeveer tienduizend aibelders in de mijnen te Bochurn zijn in staking gegaan, daar hun eisch tot ver- leeningi van een Kerstmis-grariiicatie van een halve maand loon, niet is ingewiltgid. De werkwilligen worden geterritoiiseerd door de stakers, Arbitrage is door de ar beiders afgewezen. HET ZENDEN VAN TROEPEN NAAR WILNA. De Tweede Kamer besloot gisteren op Dinsdag 4 Januari wederom bijeen te krv' men ter behandeling van het ontwerp tot 't uitzenden van troepen naar Wilna. Een voorstel van den heer Wijnkoop, orrt1 het wetsontwerp eerst na het reces te be handelen werd verworpen met 59 tegen Z stemmen. HandsS en Harkt ALKMAAR, 24 Dec. Op de Kaasmarkt wa ren Itgden aangevoerd 76 stapels, wegende 66566 K.G. Handel goed. Fabrieksbaas kleine 111. 111. f 71, z. m. f 67. commissie m. m. r 80; Boerenkaas kleine mi m. f 67. comm. m. m. f 80. z. m. 16f7. ALKMAAR, 24 Dec Op de Graanmarkt wa ren heden aangevoerd totaal 2590 zakken, alls404 tarwe f 1925.50, 80 rogge f 19— 5120, 42i gerst f. 14.50—16, id. chev. f20.50 —23.50, 1332 haver f 1519, 279 paardeboonen f 17.50—18.50, bruine boonen f22.5028. id. citroen f 25—27.50. witte id f 40 1 kanarieziat} 5 rood mosterdzaad f 3037, 1 kool- Zaad 7 blauwmaanzaad f 34.50, 60 erwten gr. f 40—50, id. grauwe f5570, id. vale 1' 31 per 100 K.G. AMSTERDAM, 24 Dcc. De aardappelen- prijzen waren heden onveranderd. Aannvoei- 1 lading. UITSLAG DER VEILING (cpbod) te Alkmaar, gehoudendoor Notaris -H. B. Gottiner te Obdam, op Donderdag 23 December 1920. 1>. Het heeveiihuis met getimmerten, er.P en Hinken tuin op zeer mooien stand a. d. Oudegraclit N.z. A 142, gr. pl.m. 3 A. 85 oA; str. f12.725.—. 2. Hel pakhuis nut erf a. Ir. Vijvertje^ achter perc. 1, gr. pl.m. 81 c.A.str. f2200. 3. liet pakhuis met bovenwoning en er.' a. d. Koningsweg B 30, gr. 1 A 31 c.A.; str f5300.—. 4. Het woonhuis met erf a. d. Pcppel- manslaau E 26, gr. 90 c.A, verhuuitl aan Kok voor 12.30 p. w.str. f 1525. 5. Het woonhuis met erf a. d. Overdie- straat 66, gr. 68 c.A.; str. f2100. 6. liet woonhuis niet erf a. d. le Kabel- straat F 9, gr. 53 c.A., verhuurd aan H. V. d. Nes voor f2.10 p. vv:; str. f 18(H).— 7. Het vvcon- en winkelhuis met erf a. h. Baanpaid F 34 hoek le Kabelstraat, gr. 56 c.A„ in huur bij Torenbeek voor 12.10 p. w.; str. f2030.—. 8. Het woonhuis met erf F 32, naast perc. 7, gr. 55 c.A, in huur bij Wed. Schouten voor 1*2.10 p. vv.sir. f2000. 9. Het woonhuis met erf aan Ropjeskui! E 28, gr. 64 c.A., in huur bij P, v.' d. Berg voor f2.40 per w.sir. f2100.— 10. Het woonhuis met erf E 30, naast perc 9, gr. 64 c.A., in huur bij mei. Boenders vcor f2.25 p. w.str. f2350. 11. Het pakhuis met err a. d. Pieterstr.iat B 11, in de onmiddellijke nabijheid dei. markt, gr. 57 c.A.; str. 13100.—. Samen f37.530. Afslag, combinatie en toewijzing blijft ge steld cp Donderdag 30 December a.s., des avonds 6 uur, in bet Caló Kramer, Waag;, plein, Alkmaar. EUJTEjNL. W1SSELNOTEERINGJ2N. 0~"">ve van MULDER QV.W, Kassiers, Alkmaar, 23 Dec. 84 Dec. x (Otf. koers) (plin 12 uur) Berlijn 4.45 4.43-4.45 4 Parijs 18 90 lS.STjJir—Ui.'-, Brussel 19.92V>' lfl.87i/s— Weeuen 0.85 0.8P/» Londen U.id'/a U.25Yi New-York 3.ISV2 B.1S—6,1# VREEMD BANKPAPIER. 0 1 Duitsehe. Bauk (rood) 4.45—455

Ons Blad : katholiek nieuwsblad voor N-H | 1920 | | pagina 7